Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Η σημασία που έχει για την μεθ είναι ότι αν η μεθ είναι ντετέκτιβ τότε ο τζόνι δεν είναι μαφία, αλλά πιθανότατα πόρνη...

Αυτο δεν ξερω πώς προκύπτει. Έχεις κάποια παράθεση πού το έχει πει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτο δεν ξερω πώς προκύπτει. Έχεις κάποια παράθεση πού το έχει πει;:hmm:

Έδωσα έναν σκασμό links στο μεγάλο ποστ πιο πριν που λέει ότι ο τζόνι δεν είναι μαφιόζος... Αλλά μάλλον έχει άλλο κακό ρόλο... Κοίταξε τα απο κεί, δεν θα κάτσω να τα ξαναβρώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα καλά αν ήταν ντετέκτιβ δεν μπορούσε να πει απευθείας τι ρόλο έχω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μάλιστα. Ναι όντως η Μεθ λέει τον Τζόνυ όχι μαφιόζο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μα καλά αν ήταν ντετέκτιβ δεν μπορούσε να πει απευθείας τι ρόλο έχω; :hmm:

Όχι, γιατί δεν ακριβώς τον ρόλο σου, αλλά αν είσαι ή όχι μαφιόζος. Αν είσαι ΔΑ ή πόρνη(που είσαι) δεν εμφανίζεσαι ως μαφιόζος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Οπότε έχεις δίκιο μεθ=ντετέκτιβ, ικαρίονας=πληροφοριοδότης.
Ας δούμε τη σημερινή ψηφοφορία και αποφασίζουμε μετά τι θα κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οπότε έχεις δίκιο μεθ=ντετέκτιβ, ικαρίονας=πληροφοριοδότης.
Ας δούμε τη σημερινή ψηφοφορία και αποφασίζουμε μετά τι θα κάνουμε.

Ακριβώς... Πάμε να δούμε τι θα γίνει και στην ψηφοφορία και πράττουμε ανάλογα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι, γιατί δεν ακριβώς τον ρόλο σου, αλλά αν είσαι ή όχι μαφιόζος. Αν είσαι ΔΑ ή πόρνη(που είσαι) δεν εμφανίζεσαι ως μαφιόζος.

Ααα, δεν το ήξερα αυτό (σοβαρά) :eek: Θενκς Τσαφ! Νόμιζα μόνο ο ΔΑ εμφανίζεται ως πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δε ξέρω άμα θα βγει κάτι από αυτή την παρατήρηση.......ο Ιορδάνης θεωρεί όντως το σπυρακο μαφιόζο και μάλιστα είναι κατηγορηματικός στο να επιστρέψει πίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα Παλερμο! ^^

Τι κάνετε; Σας έλειψα, το ξέρω! :P
Όπως πάντα δε παίρνω τις ψήφους σας προσωπικά.
Απλά δε θέλω σε καμια περιπτωση να έχουμε καρτοπολεμο. Καθόλου ομως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ζωίτσα, θέλεις δε θέλεις, σίγουρα κάτι έχετε στημένο και το περιμένουμε πώς και πώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Off:
Eileen δε ξέρω ποιος από τους κακούς είσαι αλλά σίγουρα θα σου ταίριαζε ο joker έτσι όπως παίζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως είναι ο Loki. Eλπίζω ο Hulk να είναι ακόμη μέσα.

*Άκυρο, Loki ήταν λέει ο Φανερός Α, χρειάζεται αναδιοργάνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλησπέρα Παλερμο! ^^

Τι κάνετε; Σας έλειψα, το ξέρω! :P
Όπως πάντα δε παίρνω τις ψήφους σας προσωπικά.
Απλά δε θέλω σε καμια περιπτωση να έχουμε καρτοπολεμο. Καθόλου ομως!!

:eek: Και εγώ ελπίζω να τη βγάλουμε ειρηνικά χωρίς κάρτες κλπ. Μου αρέσει που είμαστε ειρηνοποιοί :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
off

Aλήθεια, λατεύω το Loki, αλλά αυτή είναι από τις αγαπημένες μου σκηνές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλησπέρα Παλερμο! ^^

Τι κάνετε; Σας έλειψα, το ξέρω! :P
Όπως πάντα δε παίρνω τις ψήφους σας προσωπικά.
Απλά δε θέλω σε καμια περιπτωση να έχουμε καρτοπολεμο. Καθόλου ομως!!

BRING IT ON!!! We will take our chances.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια, συγνώμη για την πολύωρη απουσία μου αλλά έτυχαν κάτι οικογενειακοί επισκέπτες και δεν μπορούσα να τους αφήσω για να γράψω ποστ.

Ενημερώνω πως έχω δει μεχρι και την δολοφονία οπότε αν κάποιος έχει αναφέρει κάτι από αυτά που θα γράψω ζητώ συγνώμη ή αν με ρωτάει κάτι θέλω να πιστεύω ότι θα μπορέσω να του απαντήσω μέχρι τις 8.

Από το κάρφωμα μακελειό μπορούμε να καταλάβουμε ότι έχουμε εκτός τον πληροφοριοδότη, τον ντετέκτιβ και το μέντιουμ. Νομίζω ότι το Μέντιουμ όλοι συμφωνούμε στην Μελανία, για το ντετέκτιβ θεωρώ πιο πιθανό την Μέθεξυ γτ φαινόταν να αναθεωρεί πράγματα για τους εν ζωή παίκτες και μας μένει ο Πληροφοριοδότης Ικαρίονας. Ποιόν έδωσε λοιπόν ο Ικαρίονας. Ο Ικαρίονας θεωρώ ότι έδωσε τον Wild_Boy λόγο της εμμονής του να τον συνδέσει με εμένα λόγω μίας λέξης και έχασε το προφανές ότι ο Στράτος επανέφερε την Himela. Τι είναι πιο πιθανό παιδιά, να ήταν σήμα η λέξη «τυχαία» που ανταλάξαμε μεταξύ μας εγώ και ο Στράτος μία (1!) φορά ή το ότι επανέφερε την ΔΑ του. Συν όλων των άλλων που είχαμε και σήματα στην Himela από Deutsch τα οποία είχε αναφέρει η Μελανία και έψαξα να τα βρω:
Θα συμφωνήσω πως το ποστ της Χιμελα ειναι βοηθητικό... Πάντα βοηθανε τέτοια ποστ την πρώτη μερα.
Περιμενω να μιλήσουν κι άλλοι για μεγαλύτερο ποστ!
Η Χιμελα ψήφισε τον Γουάιλντ γιατι την παραξένεψε η σιωπή. Και εμενα με παραξενεύει η τόση σιωπή, Χιμελα. Σωστή κίνηση θαρρω.
Βρήκα αυτά τα δύο στα γρήγορα, δεν ξέρω αν θα υπάρχουν άλλα αλλά τι είναι πιο πιθανό να είναι αυτά σηματα ή η λέξη «τυχαία»;;;;

Είμαι διατεθημένος να αλλάξω την ψήφο μου προσωρινά σε Wild_Boy ή και σε Himela αν θέλετε γτ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γτ βρίσκομαι σε αυτήν την θέση αυτή την στιγμή.

Αλλαγή για τώρα σε Wild_Boy μήπως και ακυρώσουμε την ΔΑ με δυο μαφιοζους σε ισοπαλία, μην μου πει κανεις ότι αλλαζω για να σωσω την Ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 2/8
  1. Claire Rentfield --> JKaradakov
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen --> tsarachaf
  4. Emilouko --> Eileen
  5. Himela --> JKaradakov
  6. Ikarionas --> JKaradakov
  7. JKaradakov --> Wild_Boy
  8. Johnny15 --> Eileen
  9. ~Melania~ --> Eileen
  10. methexys --> JKaradakov
  11. PolGR1509 --> JKaradakov
  12. tsarachaf --> JKaradakov
  13. Wild_Boy --> Eileen
  14. Ερις --> Johnny15

Ψήφοι
6 JKaradakov
5 Eileen
1 Johnny15
1 tsarachaf
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7
Τάσος97 - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία
Ikarionas [???] - Δολοφονία 2/8
~Melania~ [???] - Δολοφονία 2/8
methexys [???] - Δολοφονία 2/8

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Wild boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 2/8
  1. Claire Rentfield --> JKaradakov
  2. ComfortablySmug --> Wild_Boy
  3. Eileen --> tsarachaf
  4. Emilouko --> Eileen
  5. Himela --> JKaradakov
  6. Ikarionas --> JKaradakov
  7. JKaradakov --> Wild_Boy
  8. Johnny15 --> Eileen
  9. ~Melania~ --> Eileen
  10. methexys --> JKaradakov
  11. PolGR1509 --> JKaradakov
  12. tsarachaf --> JKaradakov
  13. Wild_Boy --> Eileen
  14. Ερις --> Johnny15

Ψήφοι
6 JKaradakov
4 Eileen
2 Wild_Boy
1 Johnny15
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7
Τάσος97 - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία
Ikarionas [???] - Δολοφονία 2/8
~Melania~ [???] - Δολοφονία 2/8
methexys [???] - Δολοφονία 2/8

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top