Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ τα λέω. Από τη δεύτερη μέρα. Και είμαι πρωτάρης ρε παιδιά.
Τι έλεγες ρε πρωτάρη πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να προσέχουμε και όσους δεν μιλάνε αλλά πιστεύω ενας από αυτούς που μιλάνε πολύ (ικαριονας τσαρατσαφ) παίζουν τον ρόλο του καλού ενώ είναι κακοί. Δεν ξέρω πως τα βρήκαν μεταξύ τους απλά θεωρώ ότι αποκλείεται όλοι οι πολίτες να είναι στην μουγκά. Ο σμαγκ πχ τώρα μου τράβηξε το βλέμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει, αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο. Ούτε ένα επεισόδιο got δεν μπορώ να δω, μπαίνω να κοιτάξω τίποτα εξελίξεις και ξάφνου βρίσκομαι εκτός παιχνιδιού.

Λοιπόν έχω πει κάποια πράγματα, δεν είναι και πολλά, λίγοι ωστόσο έχουν δώσει σημασία. Καλώ όποιον έχει ακύρωση να την παίξει. Στην προσπάθεια μου να προστατέψω άτομα που κατάλαβα το ρόλο τους, επειδή θεώρησα καλύτερο να κινηθούν εναντίον μου και όχι εναντίον τους σε κάποια δολοφονία, ξαφνικά βρίσκομαι με ΑΠ κυνηγημένη χωρίς να μπορώ να κάνω και πολλά, χωρίς να υπάρχει κανένας να με σώσει, όπως είναι φυσικό. Είχα σκοπό να προσφέρω κάποια πράγματα στο παιχνίδι τώρα που μπορούσα, αλλά πλέον οι συνθήκες δεν μου το επιτρέπουν δυστυχώς. Οι πολίτες έχουν μεγάλη απώλεια, που θα την καταλάβετε στη συνέχεια.

Ίσως επειδή ήμουν από εκείνους που αθώωσαν τη methexys εξ αρχής, αλλά τι να κάνω που είχα παίξει μόλις στο προηγούμενο παιχνίδι ΑΜ και καταλάβαινα πώς σκεφτόταν. Αυτά από εμένα, προσέξτε πολύ και καλή τύχη. Δεν μπορώ να γράψω κάτι παραπάνω καθώς δεν είμαι από υπολογιστή και ήδη η παρέα μου με κοιτάζει με δολοφονικό βλέμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Βλέπω αρχίσατε χωρίς εμένα... Καλά κάνατε γιατί έπρεπε να δω και το GoT σε κάποια φάση :redface:

Η αλήθεια είναι ότι πολλοί αρχίζουν να νομίζουν ότι είμαι η πόρνη.....Ίσως γιατί θα ήταν βολικό για εμένα να περάσω σαν πόρνη.Νομίζω ότι όλοι καταλάβατε ότι η eileen απέκτησε την ΑΠ τη 2η βδομάδα και αφού δόθηκε 1 μόνο λογικά θα καταλάβατε ποιες ήταν οι αρχικές μου κάρτες .Δυστυχώς (ή ευτυχώς) η μαφία προτιμά να σκοτώνει νέα άτομα που δε θα ενδιαφερθεί να τα σώσει κανείς,και εγώ δε θα ήθελα να χαθούν αυτές οι σχετικά καλές κάρτες υπέρ των πολιτών. Θα προσπαθήσω (για όσο είμαι στο παιχνίδι) να σας πείσω ότι δεν έχω κακό ρόλο και ότι ούτε είμαι η πόρνη.Ρώτησα εσάς τους 2 (tsara και emilouko) γιατί σας εμπιστεύομαι λίγο παραπάνω από τους άλλους (δε ξέρω αν έχω κάνει σωστά)΄

Επίσης να σημειώσω ότι δε πιστεύω ότι ο dume δε μας είπε έστω το φανερό του στα τελευταία λόγια .Άρα για εμένα ένας εκ των methexys,σπυράκο είναι (de facto) ένοχος

Πάμε τώρα στην ΑΠ. Ομολογώ ότι την κρατούσα αρχικά για τη deutsch ,ένα άτομο που έμεινε στην αφάνεια,την θεωρούσα εγώ μαφιόζα και δεν την υποψιαζόταν κανείς μέχρι το ΣΚ.Ίσως το Σάββατο να σκεφτόμουν να την παίξω στην eileen ωστόσο κρατήθηκα γιατί πίστευα ότι δε θα έπαιρνε καλή κάρτα (τύχη βουνό μεταξύ μας...).Θα σας εξηγήσω αργότερα γιατί επέλεξα να παίξω σήμερα την ΑΠ.

Χθες σκεφτόμουν να παίξω την ΑΠ στον wild γιατί μου φάνηκε κάπως πιστευτό αυτό το σεντόνι που είχε γράψει ο ikarionas,μέχρι που επανέφερε τη himela.Δε νομίζω οι μαφιόζοι να έστειλαν στα φαντάσματα έναν άλλο μαφιόζο με κίνδυνο να αποκαλυφθεί από το μεντιουμ.Ούτε είμαι βέβαιος ότι ξέραν 100% την πόρνη.Το μόνο που ίσως να στέκει είναι η himela να είναι ΔΑ , να την επανέφερε ο wild και να τον ακολουθεί σαν κόρη οφθαλμού (βέβαια αυτό έρχεται σε αντίθεση με το σενάριο του ikariona για wild-karadakov)

Πάμε όμως στα άτομα που σκεφτόμουν για ΑΠ.Methexys,Johny,Spy,Melania.
Methexys: Δεν έχω πειστεί καθόλου για την αθωότητά σου αλλά δεν έχεις κάρτες οπότε δεν είσαι άμεσος κίνδυνος
Johny: Είναι κοινός σας μαφιόζος. Αρχικά απορρίπτω την περίπτωση να είναι αυτός πόρνη ή ΔΑ με τη λογική ότι δεν υπάρχει δασκαλεμένος ΔΑ ή πόρνη. Οπότε περισσοτερο μου κάνει είτε για πολίτη που τα έχει κάνει θάλασσα (όπως εγώ) είτε σα μαφιόζο που πουλάει τρελίτσα (dume#43) + νομίζω είναι το 1ο του παιχνίδι
Melania:Για εμένα είναι μαφιόζα. Δε ξέρω γιατί την εμπιστεύεστε σχετικά αλλά θα δείξει

Ομολογώ ότι η spy (το 2 κοινό σας άτομο) και εμένα μου μοιάζει για μαφιόζα και σε συνδυασμό με τον αλληλοψηφισμό spy-emilouko νομίζω ότι μία εκ των 2 είναι μαφία ( εύχομαι να έχω επιλέξει σωστά)

Δε ξέρω αν βοήθησα με την τυμβωρυχία,εύχομαι με αυτήν την κάρτα όμως να βοηθήσω λίγο παραπάνω

Άμεση Προφυλάκιση στη Guest 278211
[/COLOR
]


Λοιπόν, αντικειμενικά από την μία χαίρομαι που παίχτηκε ΑΠ στην σπάι. Από την άλλη ανησυχώ γιατί δεν ήμουν καθόλου σίγουρος για την ενοχή ή την αθωότητά σου και μπορεί να επέλεξες να την πετάξεις κάπου safe. Δεν θα βιαστώ να σε κατηγορήσω για την ώρα, όχι γιατί έπαιξες την κάρτα σε κάποιον που θεωρώ ένοχο, αλλά επειδή για την ώρα δεν είναι τόσο επείγον να βρούμε όλη την 6άδα με την μία αλλά να κάνουμε σίγουρα βήματα. Ειλικρινά ελπίζω να ήταν ένα ανέλπιστο πλήγμα για την μαφία και να αλλάξει κάπως την ροή του παιχνιδιού.

Παιδιά ώπα ώπα ώπα.

Έχουμε κάποιους υπόπτους , κι εκει που ολοι εχουμε υποπτο τον Κομφι και την σπάι ερχεται και κανει αυτη τη κινηση;; Άρα βεβαιωθήκαμε τι, για την αθωοτητα του κομφι; Δεν ανησυχουν κανεναν αυτες οι αποτομες κινησεις; Θελω να μελετησω καποια ποστ και θα επανελθω, αλλά ας μην ξεχναμε την ''κινηση-ματ'' των μαφιοζων. Κι αν εβγαλαν κι αλλη μια αθωα σημερα; Αγχωνομαι με αυτες τις καθοριστικές κινησεις μετα την κινηση της Ειλιν και της Ντοιτς...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ ΕΙΛΙΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΑΦΙΟΖΑ;;;:confused:

Προφανώς και δεν τον αθωώνει ότι έπαιξε την κάρτα στην spy. Απλώς, τουλάχιστον κατ' εμέ δεν ήταν ούτε στα άτομα που είμαι αρκετά σίγουρος ούτε στο άμεσο στόχαστρό μου. Οπότε δεν με πειράζει να του δώσω λίγο χρόνο. Γιατί κι ο Ιορδάνης έβγαλε μια λίστα που συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό, αλλά δεν έσπευσα να τον αθωώσω όπως είδες.

Για το δεύτερο σκέλος παρακάτω.

Νιώθω μπερδεμένη. Γιατί δεν έπαιξες την ΑΠ για την Εileen?
Nα ήταν η spy ΔΑ;

Γιατί να παίξει την ΑΠ στην Ζωή που θα την ψηφίζουμε όλοι μέχρι να βγει και δεν έχει και κάρτες ρε συ; Ναι οκ, ρίσκο. Ναι, μπορεί να μας πουλάει φούμαρα και να μας την έφερε πισώπλατα, αλλά δεν την θεωρώ κακή επιλογή. Επίσης μπορεί να ξέρει κάτι για την συγκεκριμένη και να μην μπορεί να το μοιραστεί.

Δε νομίζω να ήταν ΔΑ η spy. Έπαιζε πολύ συγκαλυμμένα για ΔΑ.

Εεε τα αρκετά άτομα είμαι εγώ δεν χρειάζεται να ντρέπεσαι μπορείς να το πεις φωναχτά, αλήθεια δεν παρεξηγώ. Δεν βλέπω κανεναν αλλον να ειπε κατι. Απλά παραξενεύτηκα, και άρχισα να το ψάχνω. Αν είσαι κακός ρόλος πραγματικά είσαι απίστευτος παίκτης, αν είσαι καλός απλά θα περιμένω εξηγήσεις για το παίξιμο σου στο τέλος.

Θέλεις να εξηγήσεις τι σε παραξενεύει τόσο πολύ στο παίξιμό του; Γιατί αυτή την στιγμή, αλήθεια δεν καταλαβαίνω.

Εντάξει, αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο. Ούτε ένα επεισόδιο got δεν μπορώ να δω, μπαίνω να κοιτάξω τίποτα εξελίξεις και ξάφνου βρίσκομαι εκτός παιχνιδιού.

Λοιπόν έχω πει κάποια πράγματα, δεν είναι και πολλά, λίγοι ωστόσο έχουν δώσει σημασία. Καλώ όποιον έχει ακύρωση να την παίξει. Στην προσπάθεια μου να προστατέψω άτομα που κατάλαβα το ρόλο τους, επειδή θεώρησα καλύτερο να κινηθούν εναντίον μου και όχι εναντίον τους σε κάποια δολοφονία, ξαφνικά βρίσκομαι με ΑΠ κυνηγημένη χωρίς να μπορώ να κάνω και πολλά, χωρίς να υπάρχει κανένας να με σώσει, όπως είναι φυσικό. Είχα σκοπό να προσφέρω κάποια πράγματα στο παιχνίδι τώρα που μπορούσα, αλλά πλέον οι συνθήκες δεν μου το επιτρέπουν δυστυχώς. Οι πολίτες έχουν μεγάλη απώλεια, που θα την καταλάβετε στη συνέχεια.

Ίσως επειδή ήμουν από εκείνους που αθώωσαν τη methexys εξ αρχής, αλλά τι να κάνω που είχα παίξει μόλις στο προηγούμενο παιχνίδι ΑΜ και καταλάβαινα πώς σκεφτόταν. Αυτά από εμένα, προσέξτε πολύ και καλή τύχη. Δεν μπορώ να γράψω κάτι παραπάνω καθώς δεν είμαι από υπολογιστή και ήδη η παρέα μου με κοιτάζει με δολοφονικό βλέμμα.

Ούτε μια λίστα υπόπτων έτσι; Ούτε καν ποιους αθωώνεις που λες ότι προστάτευες ρε Σπυριδούλα; Τι φάση δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Βλέπω αρχίσατε χωρίς εμένα... Καλά κάνατε γιατί έπρεπε να δω και το GoT σε κάποια φάση :redface:



Λοιπόν, αντικειμενικά από την μία χαίρομαι που παίχτηκε ΑΠ στην σπάι. Από την άλλη ανησυχώ γιατί δεν ήμουν καθόλου σίγουρος για την ενοχή ή την αθωότητά σου και μπορεί να επέλεξες να την πετάξεις κάπου safe. Δεν θα βιαστώ να σε κατηγορήσω για την ώρα, όχι γιατί έπαιξες την κάρτα σε κάποιον που θεωρώ ένοχο, αλλά επειδή για την ώρα δεν είναι τόσο επείγον να βρούμε όλη την 6άδα με την μία αλλά να κάνουμε σίγουρα βήματα. Ειλικρινά ελπίζω να ήταν ένα ανέλπιστο πλήγμα για την μαφία και να αλλάξει κάπως την ροή του παιχνιδιού.



Προφανώς και δεν τον αθωώνει ότι έπαιξε την κάρτα στην spy. Απλώς, τουλάχιστον κατ' εμέ δεν ήταν ούτε στα άτομα που είμαι αρκετά σίγουρος ούτε στο άμεσο στόχαστρό μου. Οπότε δεν με πειράζει να του δώσω λίγο χρόνο. Γιατί κι ο Ιορδάνης έβγαλε μια λίστα που συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό, αλλά δεν έσπευσα να τον αθωώσω όπως είδες.

Για το δεύτερο σκέλος παρακάτω.



Γιατί να παίξει την ΑΠ στην Ζωή που θα την ψηφίζουμε όλοι μέχρι να βγει και δεν έχει και κάρτες ρε συ; Ναι οκ, ρίσκο. Ναι, μπορεί να μας πουλάει φούμαρα και να μας την έφερε πισώπλατα, αλλά δεν την θεωρώ κακή επιλογή. Επίσης μπορεί να ξέρει κάτι για την συγκεκριμένη και να μην μπορεί να το μοιραστεί.

Δε νομίζω να ήταν ΔΑ η spy. Έπαιζε πολύ συγκαλυμμένα για ΔΑ.



Θέλεις να εξηγήσεις τι σε παραξενεύει τόσο πολύ στο παίξιμό του; Γιατί αυτή την στιγμή, αλήθεια δεν καταλαβαίνω.

Μακάρι να ήμουν βέβαιη ότι ξέρει κάτι και απλα δεν μπορούσε να το πει αλλιώς. Αλλά επειδή μόνο εγώ έχω παραξενευτει εδώ θα σας εξηγήσω τι με προβληματίζει.

Από τοτε που έπαιξαν αυτη την κίνηση οι ειλιν και ντοιτς είμαι μέσα στο άγχος για την επόμενη κίνηση γιατί τέτοια κίνηση την κάνεις όταν είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. προσπαθώ λοιπόν να καταλάβω που το πάνε , κάνω υπολογισμούς ξανά και ξανά και ειλικρινά το κεφάλι μου παει να σπάσει. Εξεταζω πιθανά σεναρια με καρφωματα, τις 2 δολοφονίες που θα γίνουν και την ψηφοφορια που πάλι δεν θα γίνει και προσπαθώ να σκεφτω αν αυτη είναι η επομενη κινηση τους.

Αν ο κομφι είναι μαφια πολυ βολικά έβγαλε κάποια που όλοι την είχαν ύποπτη, και που κανένας δεν θα τολμήσει να σωσει για να μην στοχοποιηθει και αν αυτη είναι πολίτης η αναλογία σήμερα είναι 2(πολίτες εκτος)-1 (μαφιοζος εκτος).

Αν ο κομφι είναι αθώος (εκεί που ολοι τον είχαμε τέλος πάντων ύποπτο) τότε διώχνει μια μαφιοζα προφανως. Γιατί μαφιοζος Δεν θα διώξει μαφιοζο σε αυτη τη φάση.

Για αυτο προσπαθώ να σκεφτώ πιθανά σεναρια και ψάχνω τα ποστ και των δύο αυτη τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μακάρι να ήμουν βέβαιη ότι ξέρει κάτι και απλα δεν μπορούσε να το πει αλλιώς. Αλλά επειδή μόνο εγώ έχω παραξενευτει εδώ θα σας εξηγήσω τι με προβληματίζει.

Από τοτε που έπαιξαν αυτη την κίνηση οι ειλιν και ντοιτς είμαι μέσα στο άγχος για την επόμενη κίνηση γιατί τέτοια κίνηση την κάνεις όταν είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. προσπαθώ λοιπόν να καταλάβω που το πάνε , κάνω υπολογισμούς ξανά και ξανά και ειλικρινά το κεφάλι μου παει να σπάσει. Εξεταζω πιθανά σεναρια με καρφωματα, τις 2 δολοφονίες που θα γίνουν και την ψηφοφορια που πάλι δεν θα γίνει και προσπαθώ να σκεφτω αν αυτη είναι η επομενη κινηση τους.

Αν ο κομφι είναι μαφια πολυ βολικά έβγαλε κάποια που όλοι την είχαν ύποπτη, και που κανένας δεν θα τολμήσει να σωσει για να μην στοχοποιηθει και αν αυτη είναι πολίτης η αναλογία σήμερα είναι 2(πολίτες εκτος)-1 (μαφιοζος εκτος).

Αν ο κομφι είναι αθώος (εκεί που ολοι τον είχαμε τέλος πάντων ύποπτο) τότε διώχνει μια μαφιοζα προφανως. Γιατί μαφιοζος Δεν θα διώξει μαφιοζο σε αυτη τη φάση.

Για αυτο προσπαθώ να σκεφτώ πιθανά σεναρια και ψάχνω τα ποστ και των δύο αυτη τη στιγμή.


Λοιπόν, πάμε να τα πιάσουμε ένα ένα. Προφανώς κι εγώ δεν είμαι σίγουρος και δεν νιώθω ιδιαίτερα σίγουρος για αυτό που συνέβη. Αλλά να σου πω την αμαρτία μου, η ίδια λογική που με οδήγησε να θεωρώ την spy μαφιόζα με οδήγησε να θεωρώ και την Ζωή και την Deutsch, οπότε δεν με χαλάει και τόσο.

Επίσης όπως τα βγάζω εγώ με τα ταπεινά μου μαθηματικά και αν θεωρήσουμε το χειρότερο σενάριο, ότι δηλαδή μόνο η Ντόιτς έχει αποχωρήσει και είναι μαφία. Έχουμε 15 άτομα αυτή την στιγμή στο παιχνίδι. Και 5 μαφιόζους(είπαμε χειρότερο σενάριο). Για να κερδίσει η μαφία πρέπει να μείνουν 9 άτομα χωρίς να φύγει άλλος μαφιόζος. Δεν ξέρω με ποιο τρόπο μπορούν να βγάλουν 6 άτομα με 2 δολοφονίες και χωρίς να πάμε σε άλλη ψηφοφορία. 5 ίσως, 6 δεν γίνεται. Οπότε επιλέγω να μην πανικοβληθώ για την ώρα.

Αλλά ναι κι εμένα με προβληματίζει η επιλογή να ρισκάρουν τόσο με την ΑΠ και την τυμβωρυχία και δεν μου βγαίνει το σενάριο για το endgame που πίστευα ότι θα έχουμε χθες το βράδυ. Ίσως να τους έπιασε κάτι απροετοίμαστους, ίσως να έκαναν κάποια λάθος εκτίμηση, δεν ξέρω. Αλλά ναι είναι πολύ περίεργο αυτό που συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.


Τώρα ένα ακόμα ζήτημα, και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, έτσι κι αλλιώς δικό μου λάθος είναι. Προσπαθώ να βρω όλες αυτές τις ενδείξεις για την αθωότητα Ikariona , tsarachaf και Τάσου. Ψάχνω τόση ώρα τώρα, χωρίς να έχω βρει κάτι, αλλά είναι ιδιαίτερα ογκώδες το θέμα ήδη. Θα έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα. Αλλά επειδή θέλω να λύσουμε το μυστήριο και να κερδίσουμε, αν ήταν εφικτή μια μικρή βοήθεια/καθοδήγηση, θα το εκτιμούσα. Αν όχι, δεν πειράζει, προχωράμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τυπική ψήφος στην Έριδα :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τώρα ένα ακόμα ζήτημα, και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, έτσι κι αλλιώς δικό μου λάθος είναι. Προσπαθώ να βρω όλες αυτές τις ενδείξεις για την αθωότητα Ikariona , tsarachaf και Τάσου. Ψάχνω τόση ώρα τώρα, χωρίς να έχω βρει κάτι, αλλά είναι ιδιαίτερα ογκώδες το θέμα ήδη. Θα έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα. Αλλά επειδή θέλω να λύσουμε το μυστήριο και να κερδίσουμε, αν ήταν εφικτή μια μικρή βοήθεια/καθοδήγηση, θα το εκτιμούσα. Αν όχι, δεν πειράζει, προχωράμε.

Το καλύτερο που μπορώ να κάνω σ' αυτή την φάση είναι να σου πω πότε περίπου γράφτηκαν τα ποστ που μπορείς να ψάξεις. Είναι από την μέρα που αποχώρησε η Νεφέλη, στις 27/7 δηλαδή, από το μεσημέρι και μετά. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω σε αυτή την φάση. Από κει και πέρα θα πρέπει να ψάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τα διάβασα Τσαφ και εκτός από ένα άκυρο κόμμα σε μια φράση που γράφεις "ακόμη ένα, μαφιόζο" δεν κατάλαβα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ωραία. Αν και είχα τον Τσαφ για μέρες με ερωτηματικό στη λίστα με τους πιθανούς ενόχους, από τα τελευταία που γράφει, ΝΟΜΙΖΩ ότι θα τον εμπιστευτώ. Έχει αναφέρει αρκετά άτομα που έχω κι εγώ. Δε θέλω να πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να παίζει τόσο καλό θέατρο. Το ίδιο ισχύει και για τον Ικ. Προχωράμε με βάση αυτό.

Τυπική ψήφος στην Έριδα :kissing:
ΟΚ, πάρε κι εσύ μια τυπική τότε και πρόσεχε μη γίνει και κανονική. :)

Γιάννης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά μου!
Μου άρεσαν τα τελευταία λόγια της σπαι η οποια έχει λιγότερα απο μισα ποστ στο παιχνίδι απο μένα που βγήκα την τρίτη μέρα λολ! Αν ήξερε τόσα πράγματα κι ήταν τόσο χρήσιμος ο ρόλος της γιατί δε μας τα είπε κι εμάς; Γιατί δε συμμετείχε κι άλλο;
Αυτή η ησυχία εντωμεταξύ μού δείχνει οτι οι μαφιόζοι βγήκαν εκτός προγράμματος με την ΑΠ στη σπαι και τώρα περιμένουν να δουν αν θα πετύχει η δολοφονία για να δουν πώς θα συνεχίσουν. Εγώ είμαι αισιόδοξη οτι υπάρχουν 3 μαφιόζοι μόνο, συμπεριλαμβάνω ίσως και το Σπυρακο που είναι φάντασμα. Για να δούμε.
Ψήφος στην Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΟΚ, πάρε κι εσύ μια τυπική τότε και πρόσεχε μη γίνει και κανονική. :)

Πρόσεχε, αυτό έκανα την πρώτη μέρα (ψήφισα αυτόν που με ψήφισε) και με έβγαλαν μαφιόζο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα... Σαν πολλή ησυχία δεν έπεσε εδώ; Τι φάση; Η ηρεμία πριν την καταιγίδα;;

@Έρις, σοβαρά με είχες στους υπόπτους τόσο καιρό; Μετά από κείνη την φορά που με ψήφισες, νόμιζα ότι είχες αλλάξει γνώμη. Χαμπάρι δεν είχα :P

Λοιπόν. Μίνι ανάλυση περί της ΑΠ και ότι πέρασε.

Σενάρια:
Παραδοχή 1: H Guest 278211 ήταν μαφία.
1. Η μαφία είχε ακύρωση ΑΠ. Σε αυτή την περίπτωση η μαφία δεν ρίσκαρε να παίξει την ακύρωση, γιατί ήξεραν πως όποιος την παίξει κινδυνεύει να μπει στο στόχαστρο. Πράγμα που σημαίνει ότι σε αυτή την περίπτωση ότι ο μαφιόζος που κρατάει την ακύρωση είναι κάποιος που δεν είμαστε σίγουροι ή έχουμε αμφιβολίες.
2. Η μαφία δεν είχε ΑΠ ή δεν ήταν σε θέση να την παίξει. Αυτό δεν μας δίνει σχεδόν καθόλου πληροφορίες, πέρα απ' ότι η μαφία ή δεν έκει ακύρωση ΑΠ ή έφυγε ο παίκτης που την είχε.

Σε αυτά τα δύο σενάρια ο Comfortably είναι ή αθώος ή βοηθητικός ρόλος της μαφίας που τα έκανε σαλάτα.

Παραδοχή 2: Η Guest 278211 δεν ήταν μαφία.
Εδώ την πατήσαμε άσχημα όσοι είχαμε θεωρούσαμε την spy μαφία και μας πιάσανε πιθανώς στον ύπνο και χαιρόμαστε που έφυγε πολίτης. Αυτό μπορεί να ήταν η καλομελετημένη κίνηση της μαφίας, για να αθωώσει ίσως και τον comfortably που τα κατάφερε να μπει σε πολλές λίστες τις τελευταίες μέρες ή απλώς να ξεφορτωθεί ένα άτομο χωρίς να γίνει πάλι πανικός και με μικρές πιθανότητες να παιχτεί ακύρωση. Ή απλώς ο Comfortably είναι αθώος και απλώς κατάλαβε λάθος, όπως και κάμποσοι άλλοι.

Παραδοχή 3: Η Guest 278211 ήταν βοηθητικός ρόλος της μαφίας.
Αυτό δεν το θεωρώ πολύ πιθανό, γιατί πιστεύω ότι θα έπαιζε αλλιώς και δεν θα ήταν τόσο κρυμμένη όσο ήταν ως τώρα. Αλλά υπάρχει σαν πιθανότητα οπότε μπαίνει κι εδώ. Για τον Comfortably ισχύουν τα ίδια με τα πρώτα δύο σενάρια.

Σχόλιο: Δεν ξέρω αν ο Comfortably έχει κάποιες πληροφορίες που δεν έχουμε εμείς. Ειλικρινά το εύχομαι. Όνειρο θα μπορούσε να έχει διότι έχει παίξει δύο κάρτες φανερά από τις 3 που έχει πάρει. Δεν μου αρέσει να βασίζομαι στην ελπίδα να έχει κάνει κάποιος κάτι που δεν μπορούμε να μάθουμε, απλώς το αναφέρω ότι δεν αποκλείεται. Τώρα το τι συμβαίνει θα το δούμε στην πορεία. Δεν θα βιαστώ, ούτε να τον κατηγορήσω, ούτε να τον αθωώσω προς το παρόν, γιατί με τις συνεχείς ανατροπές τις τελευταίες μέρες δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Επίσης ξυπνήστε λίγο ρε παιδιά... Τώρα εκτός από τον Τάσο, έχει εξαφανιστεί και η Σύλβια. Τι φάση δηλαδή; Που είστε εσείς;;

Ψήφος στην Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γιάννη, δε ξέρω τι παίζει με εσένα. Πάντως άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Σήμερα ό,τι και να ψηφίσουμε δεν ισχύει. Άνετα και οι μαφιόζοι ψηφίζουν τους δικούς τους και μπορεί να τους θάβουν κιόλας. Αύριο πάλι θα τους αθωώσουν, είτε επειδή έχουν "ρόλο" ή βάσει κάποιας μαγικής καρτούλας. :devil:

Τσαφ, το ίδιο. Κρατούσα μια πισινή. Ίσως ακόμη κρατάω, σε μικρότερο βαθμό σίγουρα.

Τελικά εγώ, δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι 'λέφτερος (?)

*και σήμερα με σκοτώνουν, λέει.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά εννοείται αυτό Ερις. Για το κωμικό στοιχείο σε ψήφισα αφού έτσι και αλλιώς δεν μετράει. Όμως ρε παιδιά ο Τάσος έχει εξαφανιστεί. Ο Smug λέει θα εξαφανιστεί. Δεν μου αρέσουν αυτά. Καταλαβαίνω ότι μερικές φορές τυχαίνει, είναι και διακοπές, αλλά αν κάποιος παίκτης είναι afk λέω να επικεντρωθούμε εκεί. Αφού έτσι και αλλιώς δε συμβάλλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλημέρα !!

Όπως είδατε υπήρχαν 3 ΑΠ : 1 στον ΑΜ , 1 στην eileen (λογικά μαφιόζα) και 1 σε εμένα . Τουλάχιστον οι πιθανότητες λένε ότι 1 ΑΠ θα έχουν οι πολίτες (το πόσο μπορείς να εμπιστευτείς τις πιθανότητες βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο)

Δε θα σχολιάσω αν ξέρω ή όχι κάτι για την spy (καταλάθος είχα γράψει eileen) γιατί αυτό είναι ενάντια στο πνεύμα των κανόνων
Ένας από τους κύριους λόγους που επέλεξα την spy είναι ότι και οι αρκετοί (έρις εγώ tsara emilouko) τη θεωρούν ύποπτη αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι θα μπορούσε να δημιουργηθεί κύμα εναντίον της (αντίθετα στο johny θα ήταν σχετικά εύκολο)

Δε ξέρω και εγώ γιατί δεν έπεσε η ακύρωση. Δεν έχει καμία η μαφία,την είχε η ίδια η spy,φοβόταν το άτομο που την είχε ότι θα στοχοποιηθεί.....ειλικρινά δε ξέρω.

Προς Johny: Είχα ενημερώσει τη ΣΕ πριν σας το πω.Δε νομίζω ,ακόμα και μαφιόζος να ήμουν, ότι θα έλεγα τέτοιο ψέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα !!

Όπως είδατε υπήρχαν 3 ΑΠ : 1 στον ΑΜ , 1 στην eileen (λογικά μαφιόζα) και 1 σε εμένα . Τουλάχιστον οι πιθανότητες λένε ότι 1 ΑΠ θα έχουν οι πολίτες (το πόσο μπορείς να εμπιστευτείς τις πιθανότητες βέβαια άλλου παπά ευαγγέλιο)

Δε θα σχολιάσω αν ξέρω ή όχι κάτι για την eileen γιατί αυτό είναι ενάντια στο πνεύμα των κανόνων
Ένας από τους κύριους λόγους που επέλεξα την spy είναι ότι και οι αρκετοί (έρις εγώ tsara emilouko) τη θεωρούν ύποπτη αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι θα μπορούσε να δημιουργηθεί κύμα εναντίον της (αντίθετα στο johny θα ήταν σχετικά εύκολο)

Δε ξέρω και εγώ γιατί δεν έπεσε η ακύρωση. Δεν έχει καμία η μαφία,την είχε η ίδια η spy,φοβόταν το άτομο που την είχε ότι θα στοχοποιηθεί.....ειλικρινά δε ξέρω.

Προς Johny: Είχα ενημερώσει τη ΣΕ πριν σας το πω.Δε νομίζω ,ακόμα και μαφιόζος να ήμουν, ότι θα έλεγα τέτοιο ψέμα

Εγώ δεν θα σου ζητούσα ποτέ να πεις αν ξέρεις κάτι, διότι πολύ απλά και να το έκανες δεν σημαίνει ότι θα σε πίστευα κιόλας. Όσο για τις ΑΠ ναι, έχει βάσει το σκεπτικό σου, αλλά εδώ είναι Παλέρμο και οι κληρώσεις δεν ακολουθούν πάντα την στατιστική και τις πιθανότητες γιατί έχουμε μικρά δείγματα.

Οπότε εγώ έκατσα κι έκανα την ανάλυση μου, να υπάρχει και να κρίνουν οι υπόλοιποι τι πιστεύουν για σένα και για την spy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα κόσμε, έχω πιο ελεύθερο πρόγραμμα σήμερα, οπότε είπα να μπω να γραψω 2-3 σειρές.

Το ότι δεν παίχτηκε ακύρωση μας λέει τα πράγματα που έχει αναφέρει ο Ακριβός.
Βέβαια ο συνδιασμός των τελευταίων λογιών της μαζί με το γενικότερο game play της με οδηγεί στο ότι μάλλον είμαστε -1 μαφιόζο και συνολικά -3.
Σενάρια:
Παραδοχή 1: H Guest 278211 ήταν μαφία.
1. Η μαφία είχε ακύρωση ΑΠ. Σε αυτή την περίπτωση η μαφία δεν ρίσκαρε να παίξει την ακύρωση, γιατί ήξεραν πως όποιος την παίξει κινδυνεύει να μπει στο στόχαστρο. Πράγμα που σημαίνει ότι σε αυτή την περίπτωση ότι ο μαφιόζος που κρατάει την ακύρωση είναι κάποιος που δεν είμαστε σίγουροι ή έχουμε αμφιβολίες.
2. Η μαφία δεν είχε ΑΠ ή δεν ήταν σε θέση να την παίξει. Αυτό δεν μας δίνει σχεδόν καθόλου πληροφορίες, πέρα απ' ότι η μαφία ή δεν έκει ακύρωση ΑΠ ή έφυγε ο παίκτης που την είχε.

Ή την είχε η ίδια; Εκτός και αν αυτή η περίπτωση συμπεριλαμβάνεται στο (2). :hmm:
Στα άλλα δύο συμφωνώ.

Τυπική ψήφος στην Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top