Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ότι είναι παρασκευή και μπορεί να βγήκαν δεν παίζει; Παιδιά τσιλλάρετε. Δυο μέρες τώρα δεν θα έχει δολοφονίες οπότε δεν έχει νόημα να το σπαμμάρουμε. Μην πάτε να πιαστείτε από το ότι λείπουν Παρασκευή βράδυ. Νομίζω αυτή η περίοδος είναι καλή ώστε να διαβάσουμε παλιότερα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σχετικά με την άμεση προφυλάκιση

1.Υπάρχει πλέον 1 (ο Dume μας άφησε χρόνους) Άρα μπορεί να την έχουν οι μαφιόζοι

2.Έστω ότι η ΑΠ είναι στο πλευρό των καλών.Οι μαφιόζοι δε θα έχουν την ακύρωση της ΑΠ?

3.Είστε 100% σίγουροι ότι η eileen είναι μαφιόζα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ναι ειμαστε.
Τελευταια στιγμη στις .09 εκατσε να σωσει το τομαρι της και αυτη και οσοι αλλαξαν ψήφους.
Ευτυχως γυρισαν καποιοι και προσπαθησαν να παει σε ισοψηφια *εμιλουκο* αλλα δε τα καταφεραν.
Οπωσδηποτε αμεσως προφυλακιση στην ειλιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Σχετικά με την άμεση προφυλάκιση

1.Υπάρχει πλέον 1 (ο Dume μας άφησε χρόνους) Άρα μπορεί να την έχουν οι μαφιόζοι

2.Έστω ότι η ΑΠ είναι στο πλευρό των καλών.Οι μαφιόζοι δε θα έχουν την ακύρωση της ΑΠ?

3.Είστε 100% σίγουροι ότι η eileen είναι μαφιόζα?


1. Ναι ξέρω πως υπάρχουν δύο προφυλακίσεις. Η μια έφυγε. Η άλλη δεν ξέρουμε που είναι. Δεν ξέρουμε που είναι οι δύο ακυρώσεις και δεν ξέρουμε και τι κάρτες χάθηκαν στους νεκρούς.

2. Αν είναι σε αθώο αυτή η κάρτα τότε μια χαρά. Δεν πειράζει. Μην σε ανησυχεί αυτό. Ας έχουν οι μαφιόζοι ακύρωση προφυλάκισης κι ας τη ρίξει κάποιος για να σώσει την Eileen. Θα ξέρουμε μετά άλλον ένα μαφιόζο και θα ξεκαθαρίσει το παιχνίδι.

3. Ναι ασφαλώς και είναι μαφιόζα. Δεν είδες τι έγινε. Έγραψα γι' αυτό και πάνω post. Όποιος επιχειρήσει να τη σώσει, έσκαψε τον λάκκο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
2) ερις ποια η αποψη σου για την εμιλυ (emilouko)?
Φυσικά και δε μπορώ να είμαι σίγουρη, αλλά συνολικά δείχνει να ψάχνει και να προσπαθεί. Θυμάμαι, ωστόσο ότι σε κάποιο σημείο είχε αναφέρει εμένα μαζί με τον Πολ στα άτομα που θεωρεί αθώα. Εγώ τον Πολ τον έχω στη λίστα με τους ενόχους. Το ότι μας ανέφερε μαζί δε ξέρω αν σημαίνει κάτι. Ίσως να έχουν και οι δύο κακό ρόλο; Δηλ, Πολ δολοφόνος, Εμιλ πόρνη;

Όπως και να 'χει νομίζω υπάρχουν άτομα που φαίνονται πιο ένοχα σε σύγκριση με την Εμιλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγω προσωπικα μετα απο ειλιν θα πάω εμιλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
εχω επισης 2 ερωτησεις
1) δημητρης σ ποια η αποψη σου για τον johnny?
2) ερις ποια η αποψη σου για την εμιλυ (emilouko)?
Να πω κι εγω την αποψη μου πανω σ' αυτο.
Ο johnny με προβληματιζει πολυ, γι' αυτο και τον ψηφισα κιολας σημερα. Οχι τοσο για το οτι δεν εφερε την ισοψηφια που τοσο ελεγε πως ηθελε, αλλα περισσοτερο για τις δικαιολογιες που ειπε πανω σ' αυτο. Επισης απο την αρχη βλεπω πως ενω γραφει οπως συνηθως, σε αλλα θεματα εννοω, ειχε κατι ο γραπτος του λογος στο παιχνιδι που δεν μου εβγαζε ακρη. Οπως και να εχει για μενα ειναι στους πιθανους μαφιοζους αλλα ισως και πορνη. Για ΔΑ δεν νομιζω γιατι θα τον ειχε καταλαβει μεχρι τωρα η μαφια και θα τον ειχε μαζεψει καπως.
Ο PolGR παλι μου κανει κι αυτος μια χαρα για πορνη, θεωρω πολυ πιθανο η μαφια να μην εχει καταλαβει πιθανα σηματα του, μια και ειναι απειρος παικτης και ακομα κι αν τον ειχε καταλαβει ισως θεωρουσε πως θα τους καψει και τον αφησαν μονο του για την ωρα. Δεν ξερω αλλα ουτε κι αυτος μου καθεται καλα.

Εγώ τον Πολ τον έχω στη λίστα με τους ενόχους. Το ότι μας ανέφερε μαζί δε ξέρω αν σημαίνει κάτι. Ίσως να έχουν και οι δύο κακό ρόλο; Δηλ, Πολ δολοφόνος, Εμιλ πόρνη;

Όπως και να 'χει νομίζω υπάρχουν άτομα που φαίνονται πιο ένοχα σε σύγκριση με την Εμιλ.
Εγω παλι νομιζω πως ισως ισχυει το αναποδο, δεν μου καθεται για δολοφονος ο Πολ γιατι καπως θα τον ειχαν μαζεψει, δεν μπορει να τον αφηναν να μιλαει ετσι τοσες μερες. Πορνη ναι και σ' αυτη την περιπτωση η Εμιλυ θα μπορουσε να ειναι δολοφονος. Αυτο μου καθεται πιο καλα.

Οπως και ναχει, σημερα γυρισα αργα και με την ιστορια με την ψηφοφορια δεν καταφερα να παρακολουθησω το θεμα γιατι ημουν ολη την ωρα στην ανανεωση για να δω τι μπορει να εχει γινει. Οποτε υποσχομαι μεσα στο Σ/Κ να διαβασω καποια πραγματα που θελω αρκετα προσεκτικα και να γραψω ενα σεντονακι με αποψεις αλλα και λιστα με υποπτους και ποιους θεωρω αθωους. Μην το περιμενετε αυριο τις πρωινες-μεσημεριανες ωρες και μου την πεσετε, εχω λαικη και μαγειρεμα αυριο. Απο βραδακι.:)

Μια παρακληση σε καποιους, να μην αναλωνονται στις αντιπαραθεσεις τους γιατι πρωτον δεν μας αφορουν και δευτερον μας δυσκολευουν αφανταστα να παρακολουθησουμε το θεμα. Απο Δευτερα εχει ο ρημαδης ο θεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Επισης απο την αρχη βλεπω πως ενω γραφει οπως συνηθως, σε αλλα θεματα εννοω, ειχε κατι ο γραπτος του λογος στο παιχνιδι που δεν μου εβγαζε ακρη. Οπως και να εχει για μενα ειναι στους πιθανους μαφιοζους αλλα ισως και πορνη. Για ΔΑ δεν νομιζω γιατι θα τον ειχε καταλαβει μεχρι τωρα η μαφια και θα τον ειχε μαζεψει καπως.
Χμμ, γράψε κάποια στιγμή τι είναι αυτό που δε σου κάθεται καλά στον γραπτό του λόγο. Είναι σημαντικό γιατί κι εγώ για να σε κατηγορήσω εκεί βασίστηκα (και εξακολουθώ να το πιστεύω και να το νιώθω). Βάλε τα σημεία και εξήγησέ το περισσότερο. Αλλιώς , μοιάζει πολύ φλου και σαθρός ο ισχυρισμός σου. :)

Μην το περιμενετε αυριο τις πρωινες-μεσημεριανες ωρες και μου την πεσετε, εχω λαικη και μαγειρεμα αυριο. Απο βραδακι.:)
<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εγω προσωπικα μετα απο ειλιν θα πάω εμιλι

Να πω κι εγω την αποψη μου πανω σ' αυτο.
Ο johnny με προβληματιζει πολυ, γι' αυτο και τον ψηφισα κιολας σημερα. Οχι τοσο για το οτι δεν εφερε την ισοψηφια που τοσο ελεγε πως ηθελε, αλλα περισσοτερο για τις δικαιολογιες που ειπε πανω σ' αυτο. Επισης απο την αρχη βλεπω πως ενω γραφει οπως συνηθως, σε αλλα θεματα εννοω, ειχε κατι ο γραπτος του λογος στο παιχνιδι που δεν μου εβγαζε ακρη. Οπως και να εχει για μενα ειναι στους πιθανους μαφιοζους αλλα ισως και πορνη. Για ΔΑ δεν νομιζω γιατι θα τον ειχε καταλαβει μεχρι τωρα η μαφια και θα τον ειχε μαζεψει καπως.
Ο PolGR παλι μου κανει κι αυτος μια χαρα για πορνη, θεωρω πολυ πιθανο η μαφια να μην εχει καταλαβει πιθανα σηματα του, μια και ειναι απειρος παικτης και ακομα κι αν τον ειχε καταλαβει ισως θεωρουσε πως θα τους καψει και τον αφησαν μονο του για την ωρα. Δεν ξερω αλλα ουτε κι αυτος μου καθεται καλα.


Εγω παλι νομιζω πως ισως ισχυει το αναποδο, δεν μου καθεται για δολοφονος ο Πολ γιατι καπως θα τον ειχαν μαζεψει, δεν μπορει να τον αφηναν να μιλαει ετσι τοσες μερες. Πορνη ναι και σ' αυτη την περιπτωση η Εμιλυ θα μπορουσε να ειναι δολοφονος. Αυτο μου καθεται πιο καλα.

Οπως και ναχει, σημερα γυρισα αργα και με την ιστορια με την ψηφοφορια δεν καταφερα να παρακολουθησω το θεμα γιατι ημουν ολη την ωρα στην ανανεωση για να δω τι μπορει να εχει γινει. Οποτε υποσχομαι μεσα στο Σ/Κ να διαβασω καποια πραγματα που θελω αρκετα προσεκτικα και να γραψω ενα σεντονακι με αποψεις αλλα και λιστα με υποπτους και ποιους θεωρω αθωους. Μην το περιμενετε αυριο τις πρωινες-μεσημεριανες ωρες και μου την πεσετε, εχω λαικη και μαγειρεμα αυριο. Απο βραδακι.:)

Μια παρακληση σε καποιους, να μην αναλωνονται στις αντιπαραθεσεις τους γιατι πρωτον δεν μας αφορουν και δευτερον μας δυσκολευουν αφανταστα να παρακολουθησουμε το θεμα. Απο Δευτερα εχει ο ρημαδης ο θεος...


Απαντάω και στους δύο. Την έχω κατηγορήσει επανειλημμένως αλλά όσον αφορά αυτή την ψηφοφορία, η Έμιλυ ήταν η μοναδική που (εκτός από μένα φυσικά) προσπάθησε να φέρει την Eileen σε ισοβαθμία. Αν δείτε της έριξε ψήφο αλλά δυστυχώς δεν ακολούθησε κάποιος άλλος. Οπότε προς το παρόν την βγάζω απ' τη λίστα αυτών που επείγουν να φύγουν αν και θα μπορούσε να είναι μια πολύ καλή πόρνη. Στην ψηφοφορία αυτή όμως έδειξε ότι τελικά μπορεί να είναι και σύμμαχος των πολιτών. Προέχουν άλλα άτομα. Ας μη γυρίζουμε τη συζήτηση σε διαφορετικά άτομα προς το παρόν και ας δούμε πώς θα καταφέρουμε να βγάλουμε την Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Χμμ, γράψε κάποια στιγμή τι είναι αυτό που δε σου κάθεται καλά στον γραπτό του λόγο. Είναι σημαντικό γιατί κι εγώ για να σε κατηγορήσω εκεί βασίστηκα (και εξακολουθώ να το πιστεύω και να το νιώθω). Βάλε τα σημεία και εξήγησέ το περισσότερο. Αλλιώς , μοιάζει πολύ φλου και σαθρός ο ισχυρισμός σου. :)
Θα το κανω αυριο με το ποστ που υποσχεθηκα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ζητώ συγγνώμη απο την ΣΕ αλλα οι εξελιξεις ειναι τετοιες που μαλλον δε θα χαλαρωσετε και πολυ το σκ. Θα μπορειτε να ψευδεστε βεβαια αφου τελειωσει το παιχνιδι πως ''Ημουν ΣΕ αλλα και τις βολτες μου εκανα και τιποτα δεν στερηθηκα,γιατι ειχα πρόγραμμα'' :P
Θα τα χωρεσω σε ενα ποστ για να παραπεμπω αργοτερω εδω.

>Η Eillen ειναι προφανως μαφιοζα.
>Ο τσαρατσαφ δεν γινεται να ειναι καλος ρολος.Δεν ειχε συμφωνηθει τριπλη ισοβαθμια απο πριν και εκεινος αφαιρει ψηφο απο Eileen.Με δεδομενο πως η Eillen θα αντιδρασει για να μην φυγει απο το παιχνιδι, μεσα στο 5λεπτο η πιθανοτητα να γινει λαθος με τις ψηφους και να μην επιτευχθει η τριπλη ισοβαθμια(που υποτιθεται ηθελε) ειναι τεραστια.Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.Θα ηθελα πανω σε αυτο τις γνωμες Ικαριωνα και Τασου.
>Η Μελανια ειναι κατα πασα πιθανοτητα μαφιοζα. Πρωτο ποστ που διαβασα για αθωωση της methexys ηταν δικο της.Εδώ.Ξεκινα και Λιακοπουλικα :P Κατηγορει Ικαριωνα,Τασο και Πολ και εχει για υποπτους Eillen(ok...),Εριδα. O Ikariwn ειναι ευκολος στοχος,γραφει συνεχεια,για τον Τασο την ρωταω δε μου απαντα ποτε.Η υποψια της για Polgr ειναι το φυσικο επακολουθο της αθωωσης της methexys.Αν η methexys δεν ειναι η φανερη,obv φανερος ειναι ειτε ο Σπυρακος ειτε ο Πολγκρ οποτε ταιριαζει.Ζητα και τυμβωρυχια αλλα νταξει, αν την εχουν αυτοι πως να πεσει...
>Η πανω ιστορια καθιστα τη methexys μαφιοζα και τη μαφια αρκετα εξυπνη που προσπαθησε με ωραιο trick να εκμεταλλευτει την αποχωρηση φανερου απο τον πρωτο γυρο.
>Εχω αθωωσει καποιους παικτες ακομα μετα τη ψηφοφορια αλλα επειδη δεν ειμαι Σουκου(/needle on δεν εννοω το Σαβατοκυριακο αλλα το συμπαθη φιλο που μας δινει νεες ιδεες για παιχνιδια οπως το κυνηγητο και το τετρις/needle off) δεν θα τους δώσω ουτε καν ονομαστικα.
>Ειμαι σχεδον σιγουρος πως μαφιοζοι ή μαλλον μαφιοζες ;) κρυβονται σιγουρα στις ψηφους του Johnny. Ο Ικαριωνας οκ δεν ειναι,η Εμιλουκο βοηθησε στην ισοβαθμια αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Οποτε παμε Claire και στη Γερμανιδα. H Claire εχει politically correct ποστ με αποκορυφωμα το ποστ που γραφει για ολους χωρις να γραφει ουσιαστικα τιποτα.Ο ορισμος του ''πηγαινει γραψε και εσυ κατι μωρε'',εχει πει στο Σπυρακο ''Σπυρο σου κρουω τον κωδωνα του κινδυνου, γραψε κατι σοβαρο γιατι θα μπεις στο στοχαστρο μου'' λες και εχει γραψει κατι χειροπιαστο και ειχε κινησει το ενδιαφερον της Εριδας ο τροπος που εγραφε.Λιγο κρασι,λιγο θαλασσα και τ'αγορι μου...Bingo! Για τη γερμανιδα ας γραψει ο Ικαριωνας(wingman move ;).Περα απο τη πλακα δεν εχω ιδεα,οποτε θα δω ποστ μεσα στο Σαβατοκυριακο(τα δακρυα του dimijim και του ultra συνεχιζουν να κυλανε)
>Στις ρανδομ ψηφους σε Comf,spy και εμιλουκο δεν θεωρω πως υπαρχουν ενοχοι.Για τη spy εχω μια υποψια αθωου ρολου (θεωρησε ενδιαφερον το σεναριο μου για Comf) και εγω προφανως ειμαι πολιτης.
>Αναφορικα στην ερωτηση του Τασου για τον Johnny. Οι κοκορομαχιες με τον Ικαριωνα μου φαινονταν αναιτιες.Λιγο το ψιλομπερδεμα με την ψηφοφορια,λιγο η πιεση και οι πολλες κατηγοριες του Ικαριωνα,λιγο το θυμικο του Johnny που εδινε οτι να ναι υποπτους,λιγο η απειρια δε θελει και πολυ.Μπορει να ειναι και βοηθητικος των μαφιοζων αλλα αμφιβαλλω.Το οτι ψηφιστηκε απο γερμανιδα και Claire που ειναι για μενα υποπτες μου βασισμενες στο νταβαντουρι που παιχτηκε με σπρωχνει στο να τον αθωωσω.

>Σιγουρα εχουμε ψηφους κακων στην Εillen για ξεκαρφωμα. Comf,Soukou και Polgr λοιπον. Ο Comf ταιριαζει στο συνολικο τρικακι της μαφιας για αθωωση της methexys λογω τυμβωρυχιας(δες προηγουμενη υποθεση μου για τυμβωρυχια comf). Ο soukou εχει δωσει κατ'επαναληψιν αθωους ρολους,φαινεται να θεωρει τον εαυτο του καλο παικτη οποτε πιθανον καταλαβαινει ποσο βλαπτικο ειναι αυτο.Για μενα ειναι ενοχος αν και ισως θα ειναι δυσκολο να πεισω τον Ικαριωνα να φυγει γιατι απ'οτι καταλαβα γνωριζονται.Κριμα που δε πηγαμε στη δημοσκοπηση να δουμε τι θα ψηφιζε. Ο καημενος ο Polgr που εχει τραβηξει τα πανδεινα...Εχω παρομοια αποψη με τον Johnny γι' αυτον.Απειρος παικτης,πιεστηκε αρκετα και εφαγε στη μαπα ολο το τρικακι της μαφιας βασει της θεωριας μου.Αν ημουν στη θεση του θα κυνηγoυσα τον Dume :D. Μπορει να ειναι βοηθητικος ρολος μαφιας?Sure αλλα δε το πολυπιστευω.

Εχω:methexys,Eilleen,Melania,Claire/Γερμανιδα(ή και οι δυο),Tsaratsaf(ΔΑ),Comf,Soukou

Αυτα ειναι και τα τελευταια λογια σε περιπτωση που με σκοτωσουν.

Εγω προσωπικα μετα απο ειλιν θα πάω εμιλι

Ok bro.Σιγουρος ο Σουκου λοιπον και η Εμιλουκο αθωα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δημήτρη, δηλαδή για εσένα ο Σπύρος είναι πλέον σίγουρα αθώος; Ανάλυσέ το λίγο περισσότερο. Αν το έχεις ήδη κάνει και μου διέφυγε απλά παράθεσε το κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
βασισμενες στο νταβαντουρι που παιχτηκε με σπρωχνει στο να τον αθωωσω.
Εμένα η απορία μου είναι η εξής: Τη λέξη νταβαντούρι τη χρησιμοποιείς και συ ή την είδες από μένα; Γιατί τη χρησιμοποιώ αρκετά συχνά στα ποστ μου ως μια πιο λαϊκή λέξη για τον χαμό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Να πω κι εγω την αποψη μου πανω σ' αυτο.
Ο johnny με προβληματιζει πολυ, γι' αυτο και τον ψηφισα κιολας σημερα. Οχι τοσο για το οτι δεν εφερε την ισοψηφια που τοσο ελεγε πως ηθελε, αλλα περισσοτερο για τις δικαιολογιες που ειπε πανω σ' αυτο. Επισης απο την αρχη βλεπω πως ενω γραφει οπως συνηθως, σε αλλα θεματα εννοω, ειχε κατι ο γραπτος του λογος στο παιχνιδι που δεν μου εβγαζε ακρη. Οπως και να εχει για μενα ειναι στους πιθανους μαφιοζους αλλα ισως και πορνη. Για ΔΑ δεν νομιζω γιατι θα τον ειχε καταλαβει μεχρι τωρα η μαφια και θα τον ειχε μαζεψει καπως.
Ο PolGR παλι μου κανει κι αυτος μια χαρα για πορνη, θεωρω πολυ πιθανο η μαφια να μην εχει καταλαβει πιθανα σηματα του, μια και ειναι απειρος παικτης και ακομα κι αν τον ειχε καταλαβει ισως θεωρουσε πως θα τους καψει και τον αφησαν μονο του για την ωρα. Δεν ξερω αλλα ουτε κι αυτος μου καθεται καλα.


Εγω παλι νομιζω πως ισως ισχυει το αναποδο, δεν μου καθεται για δολοφονος ο Πολ γιατι καπως θα τον ειχαν μαζεψει, δεν μπορει να τον αφηναν να μιλαει ετσι τοσες μερες. Πορνη ναι και σ' αυτη την περιπτωση η Εμιλυ θα μπορουσε να ειναι δολοφονος. Αυτο μου καθεται πιο καλα.

Οπως και ναχει, σημερα γυρισα αργα και με την ιστορια με την ψηφοφορια δεν καταφερα να παρακολουθησω το θεμα γιατι ημουν ολη την ωρα στην ανανεωση για να δω τι μπορει να εχει γινει. Οποτε υποσχομαι μεσα στο Σ/Κ να διαβασω καποια πραγματα που θελω αρκετα προσεκτικα και να γραψω ενα σεντονακι με αποψεις αλλα και λιστα με υποπτους και ποιους θεωρω αθωους. Μην το περιμενετε αυριο τις πρωινες-μεσημεριανες ωρες και μου την πεσετε, εχω λαικη και μαγειρεμα αυριο. Απο βραδακι.:)

Μια παρακληση σε καποιους, να μην αναλωνονται στις αντιπαραθεσεις τους γιατι πρωτον δεν μας αφορουν και δευτερον μας δυσκολευουν αφανταστα να παρακολουθησουμε το θεμα. Απο Δευτερα εχει ο ρημαδης ο θεος...
Παιδια τα διαβαζει κανεις αυτα που λεει η μονο εγω;
Σε αντιθεση με σενα που οπως λεες ησουν εκει στην ψηφοφορια και δεν εκανες ΤΙΠΟΤΑ για να βοηθησεις να παει σε ισοψηφια, αλλα εκανες ανανεωση για το τιποτα, ο τζονι ΑΛΛΑΞΕ ΨΗΦΟ για να ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ την ΙΣΟΨΗΦΙΑ. Το χουμε;
Επίσηςκαθε τρεις και λίγο λες οτι δε πιστευω οτι η μαφια θα τον αφηνε ετσι αυτον ετσι εκεινον. Για μενα εισαι μαφια που δεν λεει ποτε τιποτα συγκεκριμένο δεν εχει δωσει ουτε ενα στοιχείο και περνα στο φλου τοσες μερες.

Χμμ, γράψε κάποια στιγμή τι είναι αυτό που δε σου κάθεται καλά στον γραπτό του λόγο. Είναι σημαντικό γιατί κι εγώ για να σε κατηγορήσω εκεί βασίστηκα (και εξακολουθώ να το πιστεύω και να το νιώθω). Βάλε τα σημεία και εξήγησέ το περισσότερο. Αλλιώς , μοιάζει πολύ φλου και σαθρός ο ισχυρισμός σου. :)

<3
Ερις διαβασε λιγο πιο πανω τι εγραψα και θα καταλαβεις οτι λεει οτι να ναι.
Απαντάω και στους δύο. Την έχω κατηγορήσει επανειλημμένως αλλά όσον αφορά αυτή την ψηφοφορία, η Έμιλυ ήταν η μοναδική που (εκτός από μένα φυσικά) προσπάθησε να φέρει την Eileen σε ισοβαθμία. Αν δείτε της έριξε ψήφο αλλά δυστυχώς δεν ακολούθησε κάποιος άλλος. Οπότε προς το παρόν την βγάζω απ' τη λίστα αυτών που επείγουν να φύγουν αν και θα μπορούσε να είναι μια πολύ καλή πόρνη. Στην ψηφοφορία αυτή όμως έδειξε ότι τελικά μπορεί να είναι και σύμμαχος των πολιτών. Προέχουν άλλα άτομα. Ας μη γυρίζουμε τη συζήτηση σε διαφορετικά άτομα προς το παρόν και ας δούμε πώς θα καταφέρουμε να βγάλουμε την Eileen.
Δεν ειπα οτι θα παω σημερα.
Πρωτα φευγει ειλιν. Καλα ισως ημουν λίγο ακραιος με την εμιλυ. Απλα ακομα με ξινιζει το γεγονος οτι δεν θυμοταν κανονες. Ποια η εμιλυ. Τεσπα θα δουμε μετα την ειλιν
>Η Eillen ειναι προφανως μαφιοζα.
>Ο τσαρατσαφ δεν γινεται να ειναι καλος ρολος.Δεν ειχε συμφωνηθει τριπλη ισοβαθμια απο πριν και εκεινος αφαιρει ψηφο απο Eileen.Με δεδομενο πως η Eillen θα αντιδρασει για να μην φυγει απο το παιχνιδι, μεσα στο 5λεπτο η πιθανοτητα να γινει λαθος με τις ψηφους και να μην επιτευχθει η τριπλη ισοβαθμια(που υποτιθεται ηθελε) ειναι τεραστια.Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.Θα ηθελα πανω σε αυτο τις γνωμες Ικαριωνα και Τασου.
>Η Μελανια ειναι κατα πασα πιθανοτητα μαφιοζα. Πρωτο ποστ που διαβασα για αθωωση της methexys ηταν δικο της.Εδώ.Ξεκινα και Λιακοπουλικα :P Κατηγορει Ικαριωνα,Τασο και Πολ και εχει για υποπτους Eillen(ok...),Εριδα. O Ikariwn ειναι ευκολος στοχος,γραφει συνεχεια,για τον Τασο την ρωταω δε μου απαντα ποτε.Η υποψια της για Polgr ειναι το φυσικο επακολουθο της αθωωσης της methexys.Αν η methexys δεν ειναι η φανερη,obv φανερος ειναι ειτε ο Σπυρακος ειτε ο Πολγκρ οποτε ταιριαζει.Ζητα και τυμβωρυχια αλλα νταξει, αν την εχουν αυτοι πως να πεσει...
>Η πανω ιστορια καθιστα τη methexys μαφιοζα και τη μαφια αρκετα εξυπνη που προσπαθησε με ωραιο trick να εκμεταλλευτει την αποχωρηση φανερου απο τον πρωτο γυρο.
>Εχω αθωωσει καποιους παικτες ακομα μετα τη ψηφοφορια αλλα επειδη δεν ειμαι Σουκου(/needle on δεν εννοω το Σαβατοκυριακο αλλα το συμπαθη φιλο που μας δινει νεες ιδεες για παιχνιδια οπως το κυνηγητο και το τετρις/needle off) δεν θα τους δώσω ουτε καν ονομαστικα.
>Ειμαι σχεδον σιγουρος πως μαφιοζοι ή μαλλον μαφιοζες ;) κρυβονται σιγουρα στις ψηφους του Johnny. Ο Ικαριωνας οκ δεν ειναι,η Εμιλουκο βοηθησε στην ισοβαθμια αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Οποτε παμε Claire και στη Γερμανιδα. H Claire εχει politically correct ποστ με αποκορυφωμα το ποστ που γραφει για ολους χωρις να γραφει ουσιαστικα τιποτα.Ο ορισμος του ''πηγαινει γραψε και εσυ κατι μωρε'',εχει πει στο Σπυρακο ''Σπυρο σου κρουω τον κωδωνα του κινδυνου, γραψε κατι σοβαρο γιατι θα μπεις στο στοχαστρο μου'' λες και εχει γραψει κατι χειροπιαστο και ειχε κινησει το ενδιαφερον της Εριδας ο τροπος που εγραφε.Λιγο κρασι,λιγο θαλασσα και τ'αγορι μου...Bingo! Για τη γερμανιδα ας γραψει ο Ικαριωνας(wingman move ;).Περα απο τη πλακα δεν εχω ιδεα,οποτε θα δω ποστ μεσα στο Σαβατοκυριακο(τα δακρυα του dimijim και του ultra συνεχιζουν να κυλανε)
>Στις ρανδομ ψηφους σε Comf,spy και εμιλουκο δεν θεωρω πως υπαρχουν ενοχοι.Για τη spy εχω μια υποψια αθωου ρολου (θεωρησε ενδιαφερον το σεναριο μου για Comf) και εγω προφανως ειμαι πολιτης.
>Αναφορικα στην ερωτηση του Τασου για τον Johnny. Οι κοκορομαχιες με τον Ικαριωνα μου φαινονταν αναιτιες.Λιγο το ψιλομπερδεμα με την ψηφοφορια,λιγο η πιεση και οι πολλες κατηγοριες του Ικαριωνα,λιγο το θυμικο του Johnny που εδινε οτι να ναι υποπτους,λιγο η απειρια δε θελει και πολυ.Μπορει να ειναι και βοηθητικος των μαφιοζων αλλα αμφιβαλλω.Το οτι ψηφιστηκε απο γερμανιδα και Claire που ειναι για μενα υποπτες μου βασισμενες στο νταβαντουρι που παιχτηκε με σπρωχνει στο να τον αθωωσω.

>Σιγουρα εχουμε ψηφους κακων στην Εillen για ξεκαρφωμα. Comf,Soukou και Polgr λοιπον. Ο Comf ταιριαζει στο συνολικο τρικακι της μαφιας για αθωωση της methexys λογω τυμβωρυχιας(δες προηγουμενη υποθεση μου για τυμβωρυχια comf). Ο soukou εχει δωσει κατ'επαναληψιν αθωους ρολους,φαινεται να θεωρει τον εαυτο του καλο παικτη οποτε πιθανον καταλαβαινει ποσο βλαπτικο ειναι αυτο.Για μενα ειναι ενοχος αν και ισως θα ειναι δυσκολο να πεισω τον Ικαριωνα να φυγει γιατι απ'οτι καταλαβα γνωριζονται.Κριμα που δε πηγαμε στη δημοσκοπηση να δουμε τι θα ψηφιζε. Ο καημενος ο Polgr που εχει τραβηξει τα πανδεινα...Εχω παρομοια αποψη με τον Johnny γι' αυτον.Απειρος παικτης,πιεστηκε αρκετα και εφαγε στη μαπα ολο το τρικακι της μαφιας βασει της θεωριας μου.Αν ημουν στη θεση του θα κυνηγoυσα τον Dume :D. Μπορει να ειναι βοηθητικος ρολος μαφιας?Sure αλλα δε το πολυπιστευω.

Εχω:methexys,Eilleen,Melania,Claire/Γερμανιδα(ή και οι δυο),Tsaratsaf(ΔΑ),Comf,Soukou

Αυτα ειναι και τα τελευταια λογια σε περιπτωση που με σκοτωσουν.



Ok bro.Σιγουρος ο Σουκου λοιπον και η Εμιλουκο αθωα.
Στην ειλιν το γυρισα αυτοματα ισχυει πολυ ξεκαρφωτα αλλα δικαιολογησα γιατι την ψηφισα απο νωρις. Ηθελα σε περιπτψση που πεθανω να ναι εκει η ψήφος μου . Εν τελει δεν την αλλαξα και επιβεβαιωθηκα.
Οσον αφορα για τη ψηφοφορια που λες οτι στις ακυρες ψηφους δεν υπαρχουν κακοι μου δινεις μια τελεια πασα για αυτο που ειχα πει πριν το κλεισιμο της ψηφοφοριας.


Λοιπον

Αγαπητα μου παιδια ηρθε η ωρα για το στοιχειο.

Εχει περασει μια βδομαδα μεχρι τη δευτερα που θα ξαναψηφισουμε.
Αν εξαιρεσουμε τα σηματα κινητων και εφιαλτες που εχουν δει ολοι κατα καιρους, κανονικα σήματα δυσκολο να εχουν πεσει στην αντιληψη μας.
Καπου εδω θα έρθω να σας πω τη θεωρια μου.
Απο την πρωτη μερα μεχρι τωρα πολλοι παιχτες εχουν παρει μια ακυρη ψηφο στη διαρκεια ψηφοφοριας και δεν πηραν 2η 3η κλπ.
Πιστευω οτι σε καποια ακυρη ψηφο που πεταχτηκε κσι Καλά τυχαια βρισκετε ψηφος απο μαφια σε δα.
Μεσα στο σκ θα προσπαθησω και εγω αλλα οποιος μπορεί ας με βοηθησει να δουμε ψηφους μονες και τις συζητησεις των 2 ατομων μετα απο αυτες τις ψηφους.

Πως σας φαινεται;


Βεβαια πρωτα προεχει προφυλάκιση στην ειλιν μη τα ξαναλεω



Κατι ακομα, προσεξτε ποιοι εχουν κρατησει 2 καρτες στα χερακια τους. Σιγουρα μια απο τις 2 καρτες τους ειναι πολυ δυνατη η την εχουν παιξει βραδυ.

Μεσα στο σκ θα κανω καλα μετρηματα πιστευω θα βρω που κρυβεται η τελευταια τυμβωρυχια και αντιστοιχα μαφιοζο γιατι δε γινεται πολιτης να εχει τυμβωρυχια και να μη τη πεταξε στη νεφελη τοσο καιρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπόν διάβασα το κείμενο του Dimitris και του Soukou. Συμφωνώ σε αρκετά αλλά έχω κάποιες διαφωνίες σε άλλα. Ωστόσο πριν απαντήσω αναλυτικά στο κάθε τι που είπατε, θέλω να ξαναδιαβάσω κάποια πράγματα. Μόλις τελείωσα με το διάβασμα ενός συγκεκριμένου παίκτη που με είχε μπερδέψει κάπως και κατάλαβα ότι είναι συνασπισμένος με τους πολίτες. Θα πω ποιος είναι αργότερα σε ένα μεγάλο post που θα ετοιμάσω στο οποίο θα σχολιάσω τους πάντες και τα όσα είπατε εσείς. Φροντίστε μόνο σε περίπτωση που μου πετάξει κανείς προφυλάκιση να με σώσετε με την ακύρωσή της διότι νιώθω σαν κάτι χαζούς στις ταινίες που έχουν μάθει σημαντικά πράγματα ή έχουν ανακαλύψει κάποιον δολοφόνο και πηγαίνουν να του το πουν σε ένα ιδιωτικό μέρος που δεν τους βλέπει κανείς, με αποτέλεσμα εκείνος τους βγάζει απ' τη μέση και ησυχάζει.

Σχολιάζω μόνο κάτι δευτεροσήμαντα σχόλιά σας:

Για μενα ειναι ενοχος αν και ισως θα ειναι δυσκολο να πεισω τον Ικαριωνα να φυγει γιατι απ'οτι καταλαβα γνωριζονται.

Μην σε νοιάζει η γνωριμία. Αν έχω υποψία ότι είναι κακός ρόλος είμαι ο πρώτος που θα τον πέταγε έξω. Στο live παλέρμο που παίζουμε όλο εγώ στρέφω τους άλλους πάνω του. Αλλά προς το παρόν τον θεωρώ πολίτη κυρίως λόγω της κάρτας που ξόδεψε για να πάμε σε ισοβαθμία με τη Νεφέλη. Αλλά θα τον ψάξω καλύτερα και θα σου πω. Μέσα στο ΣΚ σκοπεύω να διαβάσω για όσα περισσότερα άτομα μπορώ.

Αυτα ειναι και τα τελευταια λογια σε περιπτωση που με σκοτωσουν.

Έλα βρε. Μην μου το χαλάς. Είναι δυνατόν να φοβάσαι τον θάνατο όταν έχουμε μια γιατράρα μέσα στο παιχνίδι; :)

Απο την πρωτη μερα μεχρι τωρα πολλοι παιχτες εχουν παρει μια ακυρη ψηφο στη διαρκεια ψηφοφοριας και δεν πηραν 2η 3η κλπ.
Πιστευω οτι σε καποια ακυρη ψηφο που πεταχτηκε κσι Καλά τυχαια βρισκετε ψηφος απο μαφια σε δα.
Μεσα στο σκ θα προσπαθησω και εγω αλλα οποιος μπορεί ας με βοηθησει να δουμε ψηφους μονες και τις συζητησεις των 2 ατομων μετα απο αυτες τις ψηφους.

Έχω αρχίσει ήδη να κοιτάω τις ψηφοφορίες ψάχνοντας για σήματα.

Μεσα στο σκ θα κανω καλα μετρηματα πιστευω θα βρω που κρυβεται η τελευταια τυμβωρυχια και αντιστοιχα μαφιοζο γιατι δε γινεται πολιτης να εχει τυμβωρυχια και να μη τη πεταξε στη νεφελη τοσο καιρο

Αν ήταν να πέσει τυμβωρυχία κατ' εμέ θα έπρεπε να πέσει στη Μέθεξη και όχι στη Νεφέλη γιατί έχουν βγει αρκετοί να την αθωώσουν και έτσι θα μάθουμε ποιος είναι μέντιουμ και ποιος το παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, θα σας γράψω κι εγώ μερικές σκέψεις για καληνύχτα, γιατί ήθελα να κάνω μεγάλο ποστ, αλλά επειδή πρώτον πιστεύω ότι θα χαντακωθεί πάλι και δεν θα πολυδιαβαστεί, όπως νιώθω ότι συμβαίνει στα ποστ μου, θα το φτιάξω το πρωί.

Μερικές σκέψεις:
1. Το θέμα με την Eileen δεν είναι οι ακυρώσεις. Τουλάχιστον όχι για μένα, γιατί όπως έχω ξαναπεί, άνθρωπο που προσπαθεί να σώσει την πάρτη του, δεν μπορώ να τον κατηγορήσω γι' αυτό. Αν πήγαινε να την σώσει άλλος, τότε ναι. Το θέμα με την Ζωή λοιπόν, είναι το τι λέει, αναμασά συνέχεια το ποστ του Ντιουμ, που αντικειμενικά το έχουμε υπεραναλύσει και το έχουμε ξεψαχνίσει και πλέον έφυγαν 2 από τους 4 που ανέφερε, ενώ είπε σε quote σε μένα ότι δεν θέλει να αναμοχλεύει τα ίδια και τα ίδια. Και γενικά όπως έχω πει, δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που τοποθετείται. Ξέρω ότι θα μου την πει γι' αυτό που λέω, αλλά θα το αναλύσω το πρωί σε παράθεση.
2. Για την παράταση θα το πω αναλυτικά τώρα και δεν ξανασχολούμαι. Όπως είχα πει είχα μάθημα και μπήκα μόλις τελείωσα όπου είχε κλειδωθεί το θέμα. Βλέπω ότι στα τελευταία ποστ, Τάσος, ικαρίωνας και Έμιλυ συζητάνε για τριπλή. Εγώ τριπλή ήθελα από το μεσημέρι, αλλά δεν βγήκα να το πω γιατί πολύ απλά δεν κάνω τέτοια πράγματα, γιατί με το να το πω, σημαίνει πως θα προετοιμαστούν κι όσοι θέλουν να την αποφύγουν. Βλέπω την κάρτα 5-5-4. Λέω ωραία, θα αλλάξω εγώ, θα το πάρει γραμμή κι ο Τάσος να αλλάξει από τον Σπυράκο και το πάμε 4-4-4. Ο Τάσος το κατάλαβε και το έκανε, αλλά o ικαρίωνας δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτηκε εκείνη την ώρα και άλλαξε σε Ζωή. Αν το κρατούσε πιθανώς θα μπορούσαμε να φέρουμε εκ νέου ισοψηφία αφού κλείδωσε η ψήφος μου και του Τάσου, αλλά δεν ξέρω τι συνέβη, δεν θα πάω να τον κατηγορήσω, γιατί δεν είχα πει από πριν τις προθέσεις μου. Ειλικρινά δεν θυμόμουν τον κανόνα, οπότε ξαναπροσπαθησα, αλλά ήταν άκυρη η προσπάθεια, έπαιξε και τις ακυρώσεις η Ζωή και μείναμε εκει. Δεν έχει κάτι άλλο, αν θέλει κάποιος να πιαστεί για να με κατηγορήσει, fine by me...

Αυτά τα γενικά σχόλια για τώρα. Λεπτομέρειες αύριο που θα έχω παραθέσεις και θα μπορώ να δείχνω που βασίζεται το τι λέω. Καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Παιδια τα διαβαζει κανεις αυτα που λεει η μονο εγω;
Σε αντιθεση με σενα που οπως λεες ησουν εκει στην ψηφοφορια και δεν εκανες ΤΙΠΟΤΑ για να βοηθησεις να παει σε ισοψηφια, αλλα εκανες ανανεωση για το τιποτα, ο τζονι ΑΛΛΑΞΕ ΨΗΦΟ για να ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ την ΙΣΟΨΗΦΙΑ. Το χουμε;
Επίσηςκαθε τρεις και λίγο λες οτι δε πιστευω οτι η μαφια θα τον αφηνε ετσι αυτον ετσι εκεινον. Για μενα εισαι μαφια που δεν λεει ποτε τιποτα συγκεκριμένο δεν εχει δωσει ουτε ενα στοιχείο και περνα στο φλου τοσες μερες.
Πας καλα ανθρωπε μου; Θα σου δωσω λογαριασμο και για το προγραμμα που ακολουθω στην καθημερινη μου ζωη;
Πρωτον ηθελα να βγει συγκεκριμενο ατομο και δευτερον δεν συμφωνω παντα για ισοβαθμια, επειδη εσεις λυσσατε δεν σημαινει πως πρεπει να κανουμε ολοι το ιδιο...
Ανανεωση εκανα συνεχεια και το ξαναλεω για να δω γιατι ειναι τοση ωρα κλειστο το θεμα (και μαλιστα ψηφισα και στη δημοσκοπηση αλλα ημουν εκτος χρονου). Μολις ειχα γυρισει σπιτι μου, εγραψα νωριτερα σχετικα και ηθελα να ταισω τα γατια μου, να δω το σπιτι μου και τον ανθρωπο μου και να κανω και καποιες δουλειες που δεν εκανα χθες με τον ωμο μου. Αντε δηλαδη μην τρελλαθουμε κιολας που θα σας δινω καθε φορα ραπορτο που ειμαι και τι κανω.:/:
Οσο γι' αυτο που λεω, το λενε πολλοι και οχι μονο εγω. Και ο φιλος μου (και σου) ο Ικαριωνας το εχει πει επανειλημμενα. Ειναι ενας τροπος να σκεφτεται κανεις και δεν θα μου πεις εσυ πως θα σκεφτομαι.


Αγαπητα μου παιδια ηρθε η ωρα για το στοιχειο.


Πιστευω οτι σε καποια ακυρη ψηφο που πεταχτηκε κσι Καλά τυχαια βρισκετε ψηφος απο μαφια σε δα.
Μεσα στο σκ θα προσπαθησω και εγω αλλα οποιος μπορεί ας με βοηθησει να δουμε ψηφους μονες και τις συζητησεις των 2 ατομων μετα απο αυτες τις ψηφους.

Πως σας φαινεται;
Σιγα το στοιχειο, εχω κι εγω ακυρες ψηφους, μια και με θεωρεις μαφια πιστευεις πως με ψηφισε η μαφια μου απο τις πρωτες μερες;
Μπραβο παντως, κατσε δες τες εσυ να κανουμε εμεις και καμμια δουλεια το Σ/Κ.

Κατι ακομα, προσεξτε ποιοι εχουν κρατησει 2 καρτες στα χερακια τους. Σιγουρα μια απο τις 2 καρτες τους ειναι πολυ δυνατη η την εχουν παιξει βραδυ.
Κι εγω εχω δυο καρτες ακομα στα χερια μου, δεν εχω παιξει καμμια γιατι ειναι κυριολεκτικα για τον π@@#$. Τι παει να πει αυτο;

Τεσπα, δεν απανταω ξανα σε τετοια μηνυματα γιατι δεν μου αρεσει να σπαμαρω το θεμα. Και ο Ικαριωνας με κατηγορουσε στο πρωτο μου παιχνιδι αλλα ηταν λογω του παιξιματος μου επειδη ημουν απειρη. Τωρα που τα εχω ξαναδει ακομα κι εγω θα με ειχα υποψιαστει τοτε... Υποσχομαι πως ηταν η πρωτη και τελευταια φορα, δεν το ξανακανω αλλα μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πας καλα ανθρωπε μου; Θα σου δωσω λογαριασμο και για το προγραμμα που ακολουθω στην καθημερινη μου ζωη;
Πρωτον ηθελα να βγει συγκεκριμενο ατομο και δευτερον δεν συμφωνω παντα για ισοβαθμια, επειδη εσεις λυσσατε δεν σημαινει πως πρεπει να κανουμε ολοι το ιδιο...
Ανανεωση εκανα συνεχεια και το ξαναλεω για να δω γιατι ειναι τοση ωρα κλειστο το θεμα (και μαλιστα ψηφισα και στη δημοσκοπηση αλλα ημουν εκτος χρονου). Μολις ειχα γυρισει σπιτι μου, εγραψα νωριτερα σχετικα και ηθελα να ταισω τα γατια μου, να δω το σπιτι μου και τον ανθρωπο μου και να κανω και καποιες δουλειες που δεν εκανα χθες με τον ωμο μου. Αντε δηλαδη μην τρελλαθουμε κιολας που θα σας δινω καθε φορα ραπορτο που ειμαι και τι κανω.:/:
Οσο γι' αυτο που λεω, το λενε πολλοι και οχι μονο εγω. Και ο φιλος μου (και σου) ο Ικαριωνας το εχει πει επανειλημμενα. Ειναι ενας τροπος να σκεφτεται κανεις και δεν θα μου πεις εσυ πως θα σκεφτομαι.



Σιγα το στοιχειο, εχω κι εγω ακυρες ψηφους, μια και με θεωρεις μαφια πιστευεις πως με ψηφισε η μαφια μου απο τις πρωτες μερες;
Μπραβο παντως, κατσε δες τες εσυ να κανουμε εμεις και καμμια δουλεια το Σ/Κ.


Κι εγω εχω δυο καρτες ακομα στα χερια μου, δεν εχω παιξει καμμια γιατι ειναι κυριολεκτικα για τον π@@#$. Τι παει να πει αυτο;

Τεσπα, δεν απανταω ξανα σε τετοια μηνυματα γιατι δεν μου αρεσει να σπαμαρω το θεμα. Και ο Ικαριωνας με κατηγορουσε στο πρωτο μου παιχνιδι αλλα ηταν λογω του παιξιματος μου επειδη ημουν απειρη. Τωρα που τα εχω ξαναδει ακομα κι εγω θα με ειχα υποψιαστει τοτε... Υποσχομαι πως ηταν η πρωτη και τελευταια φορα, δεν το ξανακανω αλλα μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι.

Ναι συμφωνώ με όλα αυτά που λες. Το παράκανε ο soukou σ' αυτά που είπε. Τι μου θύμισες τώρα. Τι σου έλεγα τότε δύσμοιρη.. Τι είχες ακούσει κι εσύ...

1) Oι πολίτες να έχετε το νου σας γιατί ίσως χρειαστεί καλός συντονισμός σε κάποια φάση. Tsarachaf, Τάσο τι ξένες γλώσσες ξέρετε;
2) Dimitris S. ελπίζω να κάνεις πλάκα ότι ήταν τα τελευταία λόγια που έγραψες και να είσαι παρών γιατί τα πράγματα είναι κρίσιμα. Μπορεί να χρειαστούμε τη βοήθειά σου. Ελπίζω να παρακολουθείς τα post. Τυχόν αδιαφορία ή αργοπορία μπορεί να κάνει τους πολίτες να χάσουν. Ήδη είμαστε σε πολύ κακιά θέση. Κάναμε πολλά λάθη. Οι μαφιόζοι έχουν σημαντικό προβάδισμα. Αν οι πολίτες τα φορτώσουν στον κόκορα, πάει τέλειωσε. Ήδη μας έφερε σε πολύ μειονεκτική θέση η απερίγραπτη μαλακία του Emmanouil και το ότι ο Σπυράκος ή η Νεφέλη δεν ενδιαφέρονταν για το παιχνίδι.
3) PolGr ελπίζω να ψηφίσεις πριν την ανακοίνωση της δολοφονίας για να μη χαθεί η ψήφος σου.
4) Το γεγονός ότι δεν έχει πέσει εδώ και τόση ώρα προφυλάκιση στην Eileen ίσως δείχνει πως έχουν και την προφυλάκιση και την τυμβωρυχία οι μαφιόζοι. Άρα πρέπει να προσέχουμε διπλά.
5) Το παιχνίδι θα κριθεί στις κάρτες γι' αυτό προσοχή πώς τις χρησιμοποιείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Hallöchen λαέ του Παλέρμο.

Με συγχωρείτε για χθές. Έχω καιρό να δω τους παππούδες μου και το ΣΚ θα το περάσω εκεί οπότε λίγος παραπάνω χρόνος στην οικογένεια δεν βλάπτει. Ελπίζω να καταλαβαίνετε.

Θα ήθελα παρόλα αυτά να είμαι μέσα στις αλλαγές και τη δημοσκόπιση. Παιζόταν ανάμεσα σε δύο άτομα εκ των οποίων ( ο Σπύρος) ήταν στους υπόπτους μου εξ αρχής. Αποχώρησε τελικά αλλά ακόμα δεν έχει γράψει τελευταία λόγια για να σχολιάσω.
Η ξαφνική άνοδος όμως της Eileen εκεί που όλοι πιστεύαμε πως όλα θα παιχτούν ανάμεσα σε Σπύρο και Γιάννη μου φάνηκε κάπως. Ίσως έτσι κατάφερε να σωθεί ο Γιάννης, τον οποίο όμως δεν αθωώνω σε καμία περίπτωση, αλλά ταυτόχρονα δημιουργήθηκε στο κεφάλι μου άλλο ένα ερωτηματικό για την Eileein.
Επίσης δεν πήγε να τη σώσει κανείς, ούτε καν ο ΔΑ. Μήπως και εκείνος δεν είναι ακόμη σίγουρος;
@ Tsarachaf: Κι εγώ επέμενα στα λόγια του Ντιουμ αν και έχουν υπεραναλυθεί. Ο λόγος: Άτομα που είχε κατηγορήσει υπήρχαν/υπάρχουν ακόμα μέσα στο παιχνίδι. Βέβαια σκέφτομαι πως αν ο Ντιουμ έλεγε τελικά ό,τι ναναι, εκτός του ότι έχει χαθεί χρόνος, έχουμε παρει και λάθος κατεύθυνση.

Πρώτες σκέψεις ήταν απλά πριν διαβάσω αναλυτικά σήμερα τι έχει συμβεί...
Περιμένοντας εντωμεταξύ και τον Σπύρο να μιλήσει. Σπύρο, bitte, αν είσαι αθώος και έχω πέσει τόσο έξω ( ευχομαι όχι καθώς έχω μια ελπίδα να διώξαμε μαφιόζο), μη γράψεις 2 σειρές και εσύ, φίλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα καλημέρα. Λοιπόν ποστ έταξα, ποστ θα παραδόσω.

Θα ξεκινήσω λέγοντας πως έχετε 1000 δίκια να έχετε παράπονα από την απουσία μου. Σε καμία περίπτωση δεν είναι αδικαιολόγητη αλλά επειδή είναι λεπτές οι ισορροπίες όπως βλέπω δε θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τι έγινε. Όποιος ενδιαφέρεται, post game.

Ζωίτσα θα μου επιτρέψεις, γνωρίζοντάς σε να μην με καλύπτει πλήρως αυτό. Προφανώς και δεν θα σου ζητήσω να δώσεις αναφορά για το τι σου συμβαίνει δημοσίως, αλλά θαρρώ μπορείς να αντιληφθείς τον προβληματισμό μου.

Σε αυτό το σημείο θέλω λίγο να σταθώ γιατί δε μου άρεσε σε σημείο να το θεωρήσω εσκεμμένο. Έχουμε μία παρουσία όπως η methexys που τελικά έχουν σχηματιστεί κάποια ερωτηματικά για το τί είναι.
Αναφέρει η Έριδα το ενδεχόμενο Τυμβωρυχίας και πιστεύω ότι το κάνει ειλικρινά και όχι για να μπλοφάρει. Αυτό που δε μου αρέσει είναι η αντίδραση της Μελανίας.
Ξεκινάω λέγοντας πως ξέρουμε όλοι πως η τυμβωρυχία δεν έχει κάποια ειδική συνθήκη σαν κάρτα, πέραν των αναλογιών με τις οποίες μοιράζεται. Αυτό σημαίνει, πως δεν έχουν βάσει κανόνων και οι δυο ομάδες τουλάχιστον από μία, όπως γίνεται με τη Νεκροφάνεια. Είναι θέμα τύχης και πιθανοτήτων.
Έχουν παιχτεί ήδη οι δυο Τυμβωρυχίες και ο ένας παίκτης που την έπαιξε είναι ακόμη μες το παιχνίδι και δεν έχουν σχηματιστεί υποψίες για το πρόσωπό του μέχρι στιγμής. Βγαίνεις Μελανία μου με προκλητικό ύφος (σπιρτόζα γαρ :P ) και λες ότι σιγά μην παιχτεί η Τυμβωρυχία, η μαφία την έχει κτλ, προδικάζοντας ουσιαστικά αυτό το πράγμα!
Ποιος θα βγει να παίξει Τυμβωρυχία αν είναι μετά να του την πέσουν ότι και καλά είναι μαφιόζος και να πρέπει μετά να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας (ειδικά αν η methexys είναι αθώα!), ειδικά σε ένα παιχνίδι με σημαντικό αριθμό νέων παικτών;
Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό, αλλά θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο πώς εκφραζόμαστε.

Ξέρεις πολύ καλά και εσύ και εγώ, ότι η στατιστική δεν είναι πάντα 100% ακριβής, αλλά την χρησιμοποιούμε γιατί αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. Και η στατιστική μας λέει ότι σε 25 παίκτες εκ των οποίων οι 8 είναι μέλη της μαφίας, το πιθανότερο είναι να έχουμε 2 τυμβωρυχίες στους πολίτες και μία στην μαφία. Το ίδιο και με τις άλλες κάρτες που είναι 3. Οπότε κάποιος που θεωρεί ότι η μεθ είναι αθώα μπορεί μια χαρά να πιστεύει ότι μάλλον έχει η μαφία την τρίτη τυμβωρυχία και να μην πέφτει απαραίτητα έξω. Φυσικά δεν είναι δεδομένο ότι έχει μία η μαφία, όπως με την νεκροφάνεια, αλλά οι πιθανότητες είναι υψηλές.
Επίσης, πάνω σε αυτό, που απαντά και στο δεύτερό σου σχόλιο. Αν ένας πολίτης έχει την τυμβωρυχία θα έπρεπε ως τώρα να την είχε παίξει, διότι βλέπει ότι αναλωνόμαστε γύρω από αυτό το θέμα συχνά πυκνά εδώ και τρεις μέρες. Θα έλυνε μια και καλή το τι παίζει με την μεθ και θα ξεδιάλυνε κάπως και το θέμα με τον Ντιουμ και θα ήταν όλα καλά. Ποιούς συμφέρει να μην φανεί ο ρόλος της μεθ και να αναλωνόμαστε στο ποστ του Ντιουμ;


Νομίζω δεν έχουμε σταθεί αρκετά σε αυτό, υπό το πρίσμα που χρειάζεται. Ο ΑΜ πριν φύγει μας έδωσε 4 άτομα, με διαφορετική “αιτιολόγηση” το καθένα. Τα άτομα αυτά ξέρουμε ποιοι είναι. Δε μπορώ για κανένα λόγο να κατανοήσω γιατί κάποιοι θεωρούν ότι πήγε να τρολλάρει - κι έχω πει επανειλλημμένα πως μία τέτοια υπόνοια είναι προσβλητική. Και αντί να προσπαθήσουμε να ερευνήσουμε πιο ενεργά αυτή την -πλέον - τριάδα, κυριαρχεί ένας επικός αποπροσανατολισμός σε ΟΛΟ το thread!
Πρέπει κάποια στιγμή, πρέπει να βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά, να αξιολογήσουμε τις πιθανότητες σωστά. Για εμένα, το πιο σημαντικό lead αυτήν την στιγμή είναι τα λόγια του DumeNuke.

Εγώ νομίζω ότι το έχουμε υπεραναλύσει. Έχουν κατηγορηθεί όλοι οι αναφερόμενοι, ένας από αυτούς-δικαίως για μένα, έχει βγει από το στόχαστρο, έχουν αποχωρήσει δύο και ο τρίτος δεν έχει φύγει τελείως από το στόχαστρο, αλλά έχει φανεί ότι δεν πρέπει να είναι μέλος της ορίτζιναλ μαφίας.
Οπότε θεωρώ ότι το να ασχολούμαστε συνέχεια με το ποστ του Ντιουμ, δεν θα μπω στην διαδικασία να σχολιάσω το αν μας έδωσε μαφιόζο ή όχι, ούτε θα καθίσω να το αναλύω άλλο, γιατί το θέμα έχει κορεστεί, έχει παρασυζητηθεί. Σαν το κάρφωμα στη Μελανία στο 42 έχει καταντήσει, για όσους παλιούς θυμάστε.

Απαντώ κι εγώ προς αυτό, γιατί για εμένα είναι πολύ σημαντικό κι έχω μαλώσει irl σε Παλέρμο άσχημα για αυτό το πράγμα.
Το κακό με την διαίσθηση, είναι πως ο οποιοσδήποτε μπορεί να την επικαλεστεί κι χωρίς προσπάθεια να στοχοποιήσει κάποιον. Το χειρότερο είναι, πως αυτός ο κάποιος θα πρέπει να αποδείξει ότι ΔΕΝ είναι ελέφαντας. Τι να σου πει δηλαδή; “Η διαίσθησή σου είναι λάθος, αναθεώρησε, είμαι αθώος!” Αυτό θα το έλεγε ούτως ή άλλως. Αλλά ακόμη κι αν το έλεγε, εσύ θα τον εμπιστευόσουν, επειδή σου είπε ότι η διαίσθησή σου είναι λάθος; Προφανώς και όχι, γιατί αυτό το πράγμα δεν είναι απόδειξη!

Σ' αυτό συμφωνώ απόλυτα. Btw, επικός εκείνος ο καβγάς :P.

Αυτή είναι η πρώτη ουσιαστικά δική σου υποψία που διαβάζω και βιάζεσαι απ’ ότι βλέπω να την ανακαλέσεις. Συνεχώς πας να πιαστείς από κάπου αλλού και επιχειρείς να “αθωωθείς”, περισσότερο από ό,τι προσπαθείς να φέρεις κάτι καινούριο στο τραπέζι.
Γιατί αρνείσαι τόσο αγόγγυστα να πιστέψεις ότι η methexys δεν είναι μαφιόζα; Γιατί αν είναι, θα πρέπει να ψάξεις μεταξύ εσού, του Σπυράκου και του Τάσου και εκεί θα υπάρχει μαφιόζος. Αντί να κινηθείς με τον ίδιο δυναμισμό που φαίνεται να σε διακατέχει γενικά προς τα εκεί, εσύ απλά αρνείσαι πως η methexys δεν ήταν μαφιόζα.
Παραθέτω ένα απλό παράδειγμα, υπάρχουν και άλλα.

Τώρα να γίνω κακός και να σχολιάσω ότι η εμμονή σου με τον Πολ, παίζει να είναι ο τρόπος να κάνεις σήμα; Μιάς και όπως λες είναι πάρα πολύ δύσκολο να κάνεις σήμα ευθέως στον ΔΑ; Και μη μου πεις γιατί τότε τον κατηγορείς πιο κάτω. Μπορεί κάλλιστα να είναι ο τρόπος σου να προσπαθείς να τον προστατεύσεις παράλληλα...

Απορώ πώς γίνεται να θεωρείτε ακόμη πως υπάρχουν πιθανότητες να είναι ο Emmanouil ΔΑ. Δε ταιριάζει καθόλου το παιχνίδι του! Πρώτα από όλα, από όσο έχω ψάξει εγώ τις αλληλεπιδράσεις του, δεν έλαβε κανένα απολύτως σήμα. Αν κάποιος έχει βρει κάτι προς το αντίθετο, ας το παρουσιάσει.
Εκτός αυτού, δεν υπάρχει κανένας άλλος μέσα στο παιχνίδι που να ταιριάζει περισσότερο σαν ΔΑ;;

Τις θεωρώ πολύ μικρές, αλλά δεν γίνεται να το αποκλείσουμε τελείως. Εσύ δεν λες όμως παρακάτω ότι είναι πολύ δύσκολο να ρισκάρει κάποιος σήμα σε ΔΑ δεδομένου ότι ξεψαχνίζουμε κάθε πρόταση σε κάθε ποστ;

Βασικά κάνεις λάθος. Οι προκείμενές σου είναι σωστές, αλλά το τελικό συμπεράσμά σου όχι. Θα μπορούσε κάλλιστα να έχει δώσει ασυλία εκεί και να ψηφίσει κιόλας. Θα ήταν χαζό γιατί θεωρητικά θα μπορούσε κάλλιστα να έχει την πόρνη (εκτός αν την είχε το προηγούμενο βράδυ, που δε γίνεται δυο συνεχόμενα).

Σαφώς, αλλά αυτό θα είχε νόημα μόνο αν ο Δικηγόρος ήθελε να δούμε ότι θεωρεί τον Πολ αθώο... Κατά τ' άλλα δεν έχει νόημα.

Εχμ, σόρρυ αλλά κάποια πράγματα έχουν σχολιαστεί τόσο υπερβολικά που δεν νομίζω ότι με το να τα αναμοχλεύουμε συνέχεια καταλήγουμε κάπου.
Στο πιο σημαντικό θέμα των τελευταίων ημερών για εμένα, πήρα ξεκάθαρα θέση και προσπάθησα με τον δικό μου τρόπο να δώσω τροφή για σκέψη. Δε ξέρω αν το παρατήρησες, αλλά μόνο εσύ το σχολίασες, οπότε δε ξέρω πώς οι υπόλοιποι δίνουν βάση στα λεγόμενά μου ακριβώς…
Στην κόντρα σου με τον Ικαρίωνα και τις εκ των υστέρων μεταστροφές δεν ήθελα να σταθώ γιατί σε εκείνο το σημείο δε θα κατέληγα πουθενά. Για εμένα ήταν προτιμότερο να πάμε στο πρώτο καλό στοιχείο που έχουμε και μου φαινόταν περίεργη η μεταξύ σας κοκορομαχία.

Αυτό το πρώτο που λες εδώ μου φαίνεται πολύ αντιφατικό, γιατί λες εδώ να μην αναμοχλεύουμε συνέχεια πράγματα, αλλά επιμένεις σε κάθε ποστ σου σε κάτι που έχουμε αναλύσει από χίλιες διαφορετικές πλευρές και πραγματικά δεν μπορώ να βρω ΜΙΑ περίπτωση που να μην έχει πέσει στο τραπέζι.

Σε αυτό μπορώ να εξηγηθώ εγώ. Από την πρώτη κιόλας μέρα, είχα επισημάνει πως μου φαίνεται περίεργο που ο Pol πάει να πιαστεί από κάπου (τότε ήταν η Himela και ο Ικαρίωνας αν θυμάμαι καλά). Προσπάθησε να το αρνηθεί, μετά το δέχτηκε και το απέδωσε σε απειρία και αργότερα το αρνήθηκε και ήθελε να ανακαλέσω. Έκτοτε, δεν έχει φύγει ιδιαίτερα από το προσκήνιο, ειδικά τις τελευταίες μέρες. Θα ρίσκαρες εσύ για σήμα, αν ήσουν μαφία; Εγώ δε νομίζω...

Σίγουρα δεν θα ρίσκαρα με καθαρό σήμα του στυλ, άκου εμένα. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι πιο πλάγιοι τρόποι να κάνεις σήμα, όπως ανέφερα και πιο πάνω.

Για την επική κωλοτούμπα σου το πρώτο πράγμα που θα σχολιάσω και με χιουμοριστικό χαρακτήρα είναι πως απαιτούσε όρχεις (σαν τους περσινούς του mintin, αν θυμάστε οι παλιοί:P )
Το δεύτερο πράγμα που έχω να σχολιάσω είναι πως εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργη και θεωρώ πως έγινε επειδή δεν είχες άλλη επιλογή. Όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν για τον Ikariona και δε θα είχε κάποιο νόημα να επιμείνεις παραπάνω εκ των υστέρων, έτσι τουλάχιστον εκτιμώ εγώ. Οπότε επειδή ακριβώς θα ήταν το ultimate play έτσι ώστε να μπορέσεις να αρχίσεις να συζητάς με τον Ικαρίωνα επί μίας άλλης βάσης, εμένα θα μου συγχωρήσεις τις υποψίες μου.

Δεκτές οι υποψίες σου, άλλωστε είπα ξεκάθαρα ότι δεν θα κατηγορήσω κάποιον που θα θεωρήσει ύποπτη τέτοια ξαφνική μεταστροφή. Αλλά όπως βλέπεις κιόλας αν ήθελα να συνεχίσω να χώνω στον ικαρίωνα επειδή με συνέφερε αυτό, θα μπορούσα να το κάνω εύκολα. Αλλά επειδή ήμουν σ' αυτούς που κατάλαβαν για τον ικαρίωνα, δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου καθαρά από εγωισμό να συνεχίσει να κατηγορεί τον ικαρίωνα για να μην φανεί περίεργο.


Το μονο που μπορώ να υποσχεθώ είναι οτι το σκ θα επανέλθω με ένα πλήρες ποστ και λιστα. Αύριο με το καλο άλλωστε βγαίνω αδειούχος :clapup:

Εγώ θα την περιμένω αυτή την λίστα, γιατί δεν έχω ξεκαθαρίσει απόλυτα την θέση σου στο παιχνίδι. Αλλά θέλω να δω τι έχεις να πεις.

>Ο τσαρατσαφ δεν γινεται να ειναι καλος ρολος.Δεν ειχε συμφωνηθει τριπλη ισοβαθμια απο πριν και εκεινος αφαιρει ψηφο απο Eileen.Με δεδομενο πως η Eillen θα αντιδρασει για να μην φυγει απο το παιχνιδι, μεσα στο 5λεπτο η πιθανοτητα να γινει λαθος με τις ψηφους και να μην επιτευχθει η τριπλη ισοβαθμια(που υποτιθεται ηθελε) ειναι τεραστια.Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.Θα ηθελα πανω σε αυτο τις γνωμες Ικαριωνα και Τασου.

Σ' αυτό απάντησα ήδη, απλώς το αναφέρω για να μην ξεχνιόμαστε.

>Η Μελανια ειναι κατα πασα πιθανοτητα μαφιοζα. Πρωτο ποστ που διαβασα για αθωωση της methexys ηταν δικο της.Εδώ.Ξεκινα και Λιακοπουλικα :P Κατηγορει Ικαριωνα,Τασο και Πολ και εχει για υποπτους Eillen(ok...),Εριδα. O Ikariwn ειναι ευκολος στοχος,γραφει συνεχεια,για τον Τασο την ρωταω δε μου απαντα ποτε.Η υποψια της για Polgr ειναι το φυσικο επακολουθο της αθωωσης της methexys.Αν η methexys δεν ειναι η φανερη,obv φανερος ειναι ειτε ο Σπυρακος ειτε ο Πολγκρ οποτε ταιριαζει.Ζητα και τυμβωρυχια αλλα νταξει, αν την εχουν αυτοι πως να πεσει...

Makes sense. Λοιπόν, λέω για άλλη μια φορά. Το δόγμα όποιος δεν συμφωνεί μαζί μας είναι μαφία, είναι λάθος. Βλέπουμε τι λένε όσοι έχουν διαφορετική άποψη, το φιλτράρουμε και μετά προσπαθούμε να βγάλουμε συμπέρασμα. Το η Μελανία είναι μαφία επειδή θεωρεί αθώα την μεθ, είναι δογματικό, όχι προϊόν σκέψης και ανάλυσης.

>Εχω αθωωσει καποιους παικτες ακομα μετα τη ψηφοφορια αλλα επειδη δεν ειμαι Σουκου(/needle on δεν εννοω το Σαβατοκυριακο αλλα το συμπαθη φιλο που μας δινει νεες ιδεες για παιχνιδια οπως το κυνηγητο και το τετρις/needle off) δεν θα τους δώσω ουτε καν ονομαστικα.

Το να θεωρείς αθώο κάποιον και να το λές δεν είναι κακό.

>Στις ρανδομ ψηφους σε Comf,spy και εμιλουκο δεν θεωρω πως υπαρχουν ενοχοι.Για τη spy εχω μια υποψια αθωου ρολου (θεωρησε ενδιαφερον το σεναριο μου για Comf) και εγω προφανως ειμαι πολιτης.

Βολικό που μέσα στις ψήφους που αναφέρεις βρίσκεται και η δική σου έτσι;

Κατι ακομα, προσεξτε ποιοι εχουν κρατησει 2 καρτες στα χερακια τους. Σιγουρα μια απο τις 2 καρτες τους ειναι πολυ δυνατη η την εχουν παιξει βραδυ.

Μεσα στο σκ θα κανω καλα μετρηματα πιστευω θα βρω που κρυβεται η τελευταια τυμβωρυχια και αντιστοιχα μαφιοζο γιατι δε γινεται πολιτης να εχει τυμβωρυχια και να μη τη πεταξε στη νεφελη τοσο καιρο

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός, αλλά δεν είναι δυνατόν να βρεις με ακρίβεια:
α. Πόσες κάρτες έχει ο καθένας στο χέρι του. Προφανές
β. Ποιες κάρτες έχει ο καθένας στο χέρι του. Οι πιθανοί συνδυασμοί είναι τόσοι πολλοί και οι κάρτες που έχουν παιχτεί φανερά πολύ λίγες. Και στο λέω επειδή έχω προσπαθήσει να το κάνω στο παρελθόν έχοντας πολύ περισσότερα δεδομένα από τις δύο κάρτες που έχω εγώ και πολύ περισσότερες φανερά παιγμένες κάρτες.

1) Oι πολίτες να έχετε το νου σας γιατί ίσως χρειαστεί καλός συντονισμός σε κάποια φάση. Tsarachaf, Τάσο τι ξένες γλώσσες ξέρετε;

Σόρρυ που θα στο χαλάσω, αλλά πρώτον οι γλώσσες που ξέρω εγώ(αγγλικά, γερμανικά) δεν θα είναι αποτελεσματικές σύμφωνα με τις λίστες υπόπτων που έχουμε.
Επίσης το σημαντικότερο είναι ότι έτσι κι αλλιώς δεν θα δουλέψει γιατί πλέον το νόημα το βρίσκεις με μία πολύ απλή διαδικτυακή αναζήτηση που κρατάει μερικά δευτερόλεπτα και επίσης το να γράφουμε σε άλλες γλώσσες πλην των ελληνικών αν δεν είναι το πολύ μερικές σκόρπιες λέξεις ή μία φράση είναι παραβίαση των όρων του site.

5) Το παιχνίδι θα κριθεί στις κάρτες γι' αυτό προσοχή πώς τις χρησιμοποιείται.

Σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.

Λοιπόν, το ποστ που υποσχέθηκα το ετοίμασα, και τώρα θα κάνω διακοπούλες για το σ/κ. Θα ρίχνω κλεφτές ματιές αλλά δεν πρόκειται για κανέναν λόγο να κάτσω να λιώσω. Τα λέμε αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top