Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,794 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Fast --> Guest 278211
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> Eileen
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις --> Ikarionas
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
3 DumeNuke
2 Ikarionas
1 Eileen
1 Emilouko
1 Johnny15
1 methexys
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μωρέ ότι καλά κάνει κάποιος να μιλάει καλά κάνει. Αλλα όταν κατηγορίες τους μίσους παίχτες για να πάρει ροή το παιχνίδι συγχύζεις και επειδή κάποτε το έκανα αυτό δε το επικροτω πια. Παρ'ολα αυτά δε μου φαίνεται ένοχος ο ικαριωνας για την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Να συμπληρωσω το οτι: γραφουμε ολοι παραλληλα και γινονται τεχνικα λαθη
Και οτι η ψηφος του ικαριωνα θα επρεπε για μενα αφου αλλαχτηκε που αλλαχτηκε να παει στον dumenuke να σιγουρευτει για ν αποχωρηση του αφου τον ενοχλει τοσο και οχι στην eilleen.. Μονο σε μενα φαινεται περιεργο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ να πω για ακόμη μία φορά ότι τις ψήφους τις γράφουμε με μεγάλα, έντονα, χρωματιστά γράμματα, όπως αυτό το παράδειγμα ψήφου. Αν κάποια στιγμή η ΣΕ δεν προλαβαίνει και περνάει μόνο ψήφους χωρίς να διαβάζει άμεσα τα ποστ υπάρχει κίνδυνος να γίνει μεγάλο λάθος. Ακόμη κι όσοι είστε από κινητό, προσπαθήστε κάπως να κάνετε την ψήφο σας να ξεχωρίζει.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
΄Εχω μπει εδώ και ώρα στο θέμα του παιχνιδού και προσπαθώ να διαβάσω τα ποστ κι όλο βγαίνουν καινούργια...
Θα προσπαθήσω να πω τι σκέψεις έχω κάνει μέχρι τώρα αφού σχολιάσω κάποια από τα ποστ.
Οπότε σε αυτό το σημείο μπορούμε να συνοψίσουμε οτι αυτοί που δε μιλάνε είναι:
1. Μαφιόζοι που κρύβονται στη σιωπή.
2. Πολίτες που έχουν καλό ρόλο και φοβούνται να μην πουν κάτι λάθος.
3. Απλοί πολίτες που έχουν ξενερώσει με το ρόλο τους.
4. Παίκτες που βαριούνται να συμμετέχουν.
5. Παίκτες που δεν είχαν ακόμη το χρόνο να συμμετέχουν.

Νομίζω συνοψίσαμε όλους τους παίκτες. Μάλλον ήρθε η ώρα να προχωρήσουμε παρακάτω και να δούμε τι λένε κι αυτοί που μιλάνε!
Ξέχασες τους πολίτες, σημαντικούς και μη που έχουν καεί στο χυλό και φυσάνε και το γιαούρτι. :P
Πάντως παιδιά να έχουμε στο μυαλό μας πως κάποιοι έχουμε και υποχρεώσεις εκτός παιχνιδιού και δεν γίνεται να αδιαφορήσουμε γι' αυτές.

Τεσπα, ο ρόλος μου είναι σχετικά ασήμαντος (δεν είναι ασήμαντος, είναι σχετικά ασήμαντος, υπάρχει διαφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν θες να με βγάλεις. Ψήφισε όποιον θες.
Σαν πολύ δεν το σχολιάζεις αυτό βρε Ικαρίωνα... Τι θέλεις δηλαδή, να μας πείσεις πως είσαι πολίτης;
Εσύ ο ίδιος είπες πως και μαφία να ήσουν θα έπαιζες με τον ίδιο τρόπο.

Αλλού θα πρέπει να ψάξουμε την πόρνη, θαρρώ.
Που;;;



Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:
΄Ετσι στα ξεκούδουνα; Γράψε και κάτι παραπάνω γιατί θα την πατήσεις σαν εμένα στα προηγούμενα παιχνίδια, φιλική συμβουλή.

Πάντως σκεφτείτε ότι για διαφορα, θα μπορούσαν να βγουν όλοι οι μαφιόζοι στη φορα και να είναι όλοι πολύ ομιλητικοι, ώστε να μας κάνουν να διώξουμε τους άλλους που δεν μιλάνε και στην πραγματικότητα είναι απλοί ξενερωμενοι πολίτες :P
Σωστό κι αυτό και το σκεφτόμουν κι εγώ.

Πάμε παρακάτω λοιπόν. Το πρώτο πράγμα που μου έκανε κι εμένα εντύπωση ήταν το ποστ του ComfortablySmug και οι πρόωρες υποθέσεις του για την Emilouko. Τόσο νωρίς να έχουμε τέτοιες υποψίες για κάτι τόσο άσχετο, όπως μια αλλαγή άβαταρ μου φαίνεται περίεργο... Θα μπορούσε για ξεκάρφωμα να ξεκίνησε νωρίς να κατηγορεί άλλους αλλά αν ήταν στη μαφία μάλλον θα τον είχαν συγκρατήσει, οπότε δεν δίνω και μεγάλη σημασία.

Επίσης θα πρότεινα να αφήσουμε στην άκρη πιθανές συμπάθειες και αντιπάθειες αλλά και το τι κάναμε στα προηγούμενα παιχνίδια και να επικεντρωθούμε σ' αυτό. Είναι λάθος να ψηφίζουμε με τέτοια σκεπτικά και μπορεί να μας φύγουν νωρίς χρήσιμοι ρόλοι, όπως έγινε κι άλλες φορές εξάλλου.
Βλέπω κατηγορίες διάφορες, σκεπτικά χρήσιμα αλλά και τραβηγμένα από τα μαλλιά. Είναι γνωστό πως η εμπειρία μου είναι μικρή και πικρή γι' αυτό ακόμα βάζω τα αυγά μου σε μικρό καλάθι και περιμένω να δω τι θα γίνει.

Και μια συμβουλή στο φίλο μου τον Ικαρίωνα, προσπάθησε βρε αγόρι μου να γράφεις αυτά που θέλεις με κάπως λιγώτερα λόγια και άσε και τίποτα να πέσει κάτω. Δεν σε προλαβαίνω η έρμη...:P

Ψήφος αργότερα από μένα, μαγειρεύω κιόλας και προσπαθώ να σας παρακολουθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Επειδη υπεραναλυει ο Ικαριωνας γιατι τον κανει ενοχο;Οταν σου δινει 200 διαφορετικες πληροφοριες ασχετα αν ειναι σωστες ή λανθασμενες τι αλλο τον κανει μαφιοζο;Ο ΝτουμΝουκ μου παιζει σε φαση "παμε να βγαλουμε τον Ικα και κλαιν τι ειναι γιατι γραφει σεντονια σε ποστ".
Καλη φαση,εμενα με επεισε αυτο.ΟΧΙ.Εχω στα υποψιν λοιπον το συγκεκρειμενο παιδι για ψηφο.

Εγω βεβαια σαν καχυποπτος και κακος ανθρωπος που ειμαι δεν μπορω να πιστεψω οτι 4 ατομα δεν μπορουν να μπουν ξανα στο πισι τους για 2 μερες και δινουν μια ψηφο ετσι στο ντουκου.Πιστευω οτι τουλαχιστον ενας απο αυτους μπορει να εχει μια συγκεκρειμενη πληροφορια για τα ατομα που ψηφιζει.Ο Δημητρης ψηφιζει στα μπαμ Μεθεξις.Οπως του Φαστ στην Σπαι.Οπως της Μελενιας στο εμιλουκο.Emmanouilmyrgia στον γρηγορο.
Τα ονοματα που εχουν ψηφιστει θα περιμενω 2-3 ωρες ακομα μεχρι να δω το GOT και την Αρυα να σφαγιαζει μεχρι να βρεθει καποια πληροφορια στα ματια μου.Αλλιως θα δωσω στον ΝτουμΝουκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Απλά το θέμα είναι ότι τόσο μεγάλα ποστ όπως του Ικαριονα μερικές φορές μπορούν να κουρασουν. Και συνήθως στο Παλέρμο που παίζουμε εμεις εδώ τουλάχιστον, οι περισσότεροι που γράφουν τέτοια σεντόνια ανήκουν στη μαφία και προσπαθούν να κινησουν τις υποψίες προς πολίτες. Οι πληροφορίες θα πρέπει να φιλτράρονται, γιατί αν πετάς 200 διαφορετικά πράγματα σε ένα ποστ, ακόμα και αν είσαι όντως πολίτης, μπορεί κατά λάθος να δημιουργήσεις κύμα ψηφοφορίας εναντίον ενός άλλου πολίτη από κάτι ασήμαντο και τελικά να φύγει κάποιος αθώος. Χωρίς να εννοώ ότι αναφερομαι στην διαφωνία που είχε με τον DumeNuke και ότι ο Dume είναι αθωος. Και εμενα μου φαίνεται περίεργη η στάση του Dume αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να συμπληρωσω το οτι: γραφουμε ολοι παραλληλα και γινονται τεχνικα λαθη
Και οτι η ψηφος του ικαριωνα θα επρεπε για μενα αφου αλλαχτηκε που αλλαχτηκε να παει στον dumenuke να σιγουρευτει για ν αποχωρηση του αφου τον ενοχλει τοσο και οχι στην eilleen.. Μονο σε μενα φαινεται περιεργο;

Πιθανώς τον ενοχλεί το στιλ του και οχι ο ρόλος του.
Η Eilleen απο την άλλη δεν εχει εμφανιστεί. Ειχε πει ο Ικαριωνας οτι θα την ψήφιζε λόγω αφάνειας αλλα θα ηταν ενδιαφέρον να δούμε τι εχει να πει και εκείνη.


Επίσης αναμένω με χαρά την αιτιολόγηση της ψήφου του Φαστ στην spy. Έστω και να γραψει: "τη ψήφισα τυχαια".

Επειδή το απόγευμα δεν ξέρω αν μπορω να γράψω, ψηφίζω τον aggelosgiannos καθαρά γιατι δεν εχω ξεκαθαρίσει με το τι συμβαίνει με τον Ικαριωνα και τον Dum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover --> aggelogiannos
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Fast --> Guest 278211
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> Eileen
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις --> Ikarionas
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
3 DumeNuke
2 Ikarionas
1 aggelogiannos
1 Eileen
1 Emilouko
1 Johnny15
1 methexys
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Η Eilleen απο την άλλη δεν εχει εμφανιστεί. Ειχε πει ο Ικαριωνας οτι θα την ψήφιζε λόγω αφάνειας αλλα θα ηταν ενδιαφέρον να δούμε τι εχει να πει και εκείνη.
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γράψει κάτι μέχρι τώρα, ας περιμένουμε όμως λίγο γιατί κάποιοι δουλεύουν κιόλας. Πάντως την έχω στα υπ' όψιν.

Επίσης αναμένω με χαρά την αιτιολόγηση της ψήφου του Φαστ στην spy. Έστω και να γραψει: "τη ψήφισα τυχαια".
Αυτό το περιμένουμε όλοι νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δύο ωρίτσες έλειψα και τα κάνατε σαλάτα :P. Προειδοποιώ από τώρα, ακολουθεί μεγάλο σεντόνι... Και κράξιμο...

Το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό. Ότι θεωρείται πως για να είναι κάποιος δραστήριος σαν παίκτης θα πρέπει να έχει ρόλο που τον ψήνει. Το παλέρμο είναι από μόνο του κα...λα. Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω το πώς γίνεται κάποιος να ξενερώσει με τον ρόλο του. Ακόμη και μαφιόζος να ήμουν που δεν συμπαθώ τους κακούς ρόλους, πάλι έτσι θα έπαιζα. Όσο για τις ερωτήσεις, ο ρόλος μου μπορεί να βοηθήσει σε κάποιες περιπτώσεις αλλά υπάρχουν και σημαντικότεροι. Αυτό που συμβαίνει είναι το δεύτερο. Δεν αντέχω το στυλ παιχνιδιού του Dume. Παίζει πάντοτε χωρίς επιχειρήματα και απλώς ρίχνει ψήφους όπου να 'ναι. Δεν με ενδιαφέρει ειλικρινά το αν θα βγω εγώ στην ψηφοφορία. Απ' το να φύγει random κάποιος άλλος σημαντικότερος ρόλος, καλύτερα να βγω εγώ, όσο κι αν επιθυμώ να βοηθήσω. Άλλωστε πάντα σε ψηφοφορίες βγαίνω. Δεν θυμάμαι να έχω πεθάνει ποτέ με δολοφονία βράδυ. Και πάντα ήμουν αθώος που με κατηγορούσαν με το χαζό επιχείρημα ''λες πολλά'' (το ίδιο που λέει και η Έρις παρακάτω, θαρρείς και το παλέρμο είναι παιχνίδι σιωπής ή του λακωνίζειν και όχι παιχνίδι επιχειρηματολογίας). Αλλά αυτά τα έχω αποδεχτεί. Κάποια στιγμη θα βγω κι εγώ. Αυτό που με εκνευρίζει είναι το ότι υπάρχουν τόσα άτομα που δεν έχουν πει ούτε ένα επιχείρημα και ο Dume πηγαίνει έτσι απλά και ψηφίζει κάποιον που στην τελική προσπαθεί να βοηθήσει και να δώσει λίγη ζωή στο παιχνίδι. Αυτό με εκνευρίζει. Πριν από κάθε παιχνίδι πάντα υπόσχομαι στον εαυτό μου να τον ψηφίζω πρώτο για να φεύγει αλλά ποτέ δεν το κάνω γιατί δεν μου αρέσει να παίζω κομπλεξικά. Μου αρέσει να παίζω με επιχειρήματα
.

Δύο σχόλια εδώ... Πρώτον συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ότι δεν είναι λογικό επιχείρημα αυτό και δεν είναι λόγος από μόνος του για να κατηγορήσεις κάποιον επειδή έχει κέφι στο παιχνίδι. Και δεν θα το έκανα σε σένα ειδικά, γιατί ξέρω ότι σε αυτό έχεις παρόμοια φιλοσοφία με μένα. Ότι ρόλο και να πάρεις έχεις το ίδιο προφιλ στο δημόσιο. ΑΛΛΑ, αν το δεις καθαρά συμπεριφορικά υπάρχουν πολλοί παίκτες που αλλάζουν συμπεριφορά ανάλογα με το πόσο τους ψήνει ο ρόλος, οπότε δεν είναι κακό να το έχουμε στην άκρη του μυαλού μας.
Δεύτερον, διαφωνώ μαζί σου όσον αφορά τα επιχειρήματα του Ντιουμ. Δεν μπορείς να βασίζεσαι σ' ένα παιχνίδι όπου ήταν μαφιόζος και στριμωγμένος κι έπρεπε να λέει μπαρούφες βάσει σχεδίου(που δούλεψε κιόλας!). Ή σε ένα παιχνίδι που ναι μεν δεν έπαιξε καλά, αλλά ξέραμε από πριν ότι δεν έχει χρόνο. Και η ουσία αυτού που θέλω να πω, είναι ότι ο συγκεκριμένος ό,τι γράφει, προσπαθεί να το γράψει με επιχειρήματα, άσχετα με το πόσο πετυχημένα ή όχι είναι. Και προτιμώ έναν τέτοιο παίκτη παρά κάποιον που βγάζει μία απόφαση χωρίς σοβαρή βάση και εμμένει σ' αυτήν.

Δεκτά αυτά αλλά από πότε το παλέρμο είναι παιχνίδι του λακωνίζειν; Είναι παιχνίδι επιχειρηματολογίας και όχι σιωπής. Προσπαθώ απλώς να δώσω λίγη ζωή στο παιχνίδι. Άντε και με βγάζεις. Τι θα καταλάβεις μετά; Πώς θα βγάλεις άκρη με τους παίκτες που δεν συμμετέχουν τόσο; Πώς θα βρεις ποιοι είναι κακοί που κρύβονται και ποιοι είναι αθώοι που βαριούνται ή φοβούνται; Τουλάχιστον ωθώντας τους να μιλήσουν, τους καλείς να εκτεθούν και να βγάλουν τις μάσκες.

Το λακωνίζειν την τελευταία φορά που άνοιξα λεξικό δεν σημαίνει να μην μιλάς καθόλου, σημαίνει να μιλάς λιτά και περιεκτικά, εξ ού και το "λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν". Αν το πάμε με αυτή την έννοια το Παλέρμο είναι παιχνίδι του λακωνίζειν. Γιατί με αυτό τον τρόπο μπορούμε όλοι να ακολουθούμε τον ρυθμό του παιχνιδιού και να συνεννοούμαστε. Μπορεί να κάνεις σεντόνι και να είναι λακωνικό. Το έχουμε συζητήσει επανειλημμένα αυτό, οπότε δεν θα επεκταθώ άλλο.

Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:

Ας δούμε τώρα ένα παράδειγμα του πώς ψηφίζεις σωστά:

Ψηφίζω Fast, διότι απεχθάνομαι τους παίκτες που δεν μπαίνουν στον κόπο να γράψουν πετάνε μια ψήφο και φεύγουν. Και ειδικά στην αρχή του παιχνιδιού προτιμώ να φύγει κάποιος τέτοιος παίκτης παρά κάποιος που συμμετέχει στο παιχνίδι.


Καλημέρα,καλημέρα :)
Είμαι από ένα πανάρχαιο pc αλλά προσπαθώ να επικοινωνήσω :P
Διαβάζοντας όλα τα post συμπεραίνω πως ενώ ακόμα δεν ξημερώσαμε(ναι οκ 12 πήγε), άκυροι,τυχαίες ψήφοι,φήφοι με χαζές δικαιολογίες και επίσης σα να βλέπω κάποια κυμματάκια να δημιουργούνται.Όσο αναφορά τη Μελανία,μέχρι αύριο της δίνω ελαφρυντικό μόνο και μόνο επειδή ανέφερε ότι δε θα μπορεί να μπει. Εμένα μου κλοτσάει πολύ η ψήφος του fast,ξέρει κάτι,αδιαφορεί, η απλά θέλει να θολώσει τα νερά; Περιμένω περισσότερα.

Δεν ξέρω τι περίμενες ρε Σπυράκο πρώτη μέρα του παιχνιδιού, ενώ δεν έχει δράσει κανένας ρόλος. Υψηλή ανάλυση με στοιχεία; Υπάρχει καμία περίπτωση;

Εγώ δεν πιστεύω ότι ξέρει κάτι ο fast, έχω την υποψία ότι τρολλάρει. Χωρίς να ξέρω κιόλας, θα φανεί στην πορεία βέβαια αν επιμείνει...

Κι όσον αφορά τον τρόπο που παίζω επειδή κι αυτή την καραμέλα δεν την αντέχω και έχει καταλήξει ένας πολύ εύκολος τρόπος για να με κατηγορήσει κάποιον, αυτός θα είναι ο τρόπος μου κι αν σ' αρέσει. Το παλέρμο είναι παιχνίδι που παίζεται με επιχειρήματα και αν είχες έστω μια ελαφριά επίγνωση του τι έχει συμβεί στα προηγούμενα θα καταλάβαινες το πόσο περισσότερο καταστρέφουν το παιχνίδι αυτοί που σιωπούν παρά αυτοί που μιλάνε. Αλλά δεν την έχεις. Κι αυτή είναι και η διαφορά μας. Εγώ ψηφίζω τυχαία την πρώτη μέρα για να κόψω αντιδράσεις αλλά έχω γράψει κι ένα σωρό άλλα πράγματα προσπαθώντας να καταλάβω τι συμβαίνει. Εσύ βάζεις κάτι στο μυαλό σου ακόμη και λόγω κόμπλεξ ή αντιπάθειας προς εμένα και κολλάς σ' αυτό. Δεν πρόκειται να μάθεις ποτέ να παίζεις παλέρμο. Ποια είναι η συνεισφορά σου στο παιχνίδι; Είπες τίποτα σοβαρό για οτιδήποτε άλλο πλην για μένα; Ασχολήθηκες με κάτι άλλο απ' όσο ειπώθηκαν; Τόσα πράγματα έχουν ειπωθεί και δεν έχεις σχολιάσει τίποτα. Επίτηδες θες να ξεχαστούν; Στο προηγούμενο παιχνίδι ήσουν ντετέκτιβ και δεν βοήθησες καθόλου τους πολίτες. Εγώ που δεν έπαιζα και παρακολουθούσα, έλυσα το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού χωρίς να έχω τις πληροφορίες που είχε ο ρόλος σου. Κι εσύ με τέτοιον ρόλο δεν κατάφερες τίποτα. Κι αν συνεχίσεις να παίζεις έτσι, δεν θα καταφέρεις ποτέ. Αλλά έχω βαρεθεί να λένε για τον τρόπο παιχνιδιού μου. Ψήφιζε εσύ αυτούς που μιλούν κι όχι αυτούς που σιωπούν να δω πώς θα βρεις τους δολοφόνους.

Θα το πω ΤΏΡΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΆ ΘΑ ΜΑΛΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
Δεν με νοιάζει αν συμπαθείτε κάποιον ή όχι, αν τον θεωρείτε τον χειρότερο παίκτη Παλέρμο στην ιστορία, ή οτιδήποτε άλλο. Θέλετε να σχολιάσετε το πως παίζει κι ότι δεν σας αρέσει; Δεκτό. Αλλά εκεί τελειώνει το πανηγύρι. Ούτε θα πηγαίνουμε να λέμε στον κόσμο πόσο άχρηστος πιστεύουμε ότι είναι κάποιος, ούτε πόσο πιο γαμάτοι είμαστε εμείς από αυτόν. Δεν ενδιαφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ. Και τέτοιες συμπεριφορές είναι βλαβερές για το παιχνίδι. Γιατί ένας παίκτης, ειδικά αν είναι καινούριος ή γενικά δυσκολεύεται με το να γράφει πολύ, αποθαρρύνεται ακόμη περισσότερο από το να γράφει, αν έχει να φοβάται ότι θα τον βγάλουμε άχρηστο/άμπαλο/καραγκιόζη κλπ. Ερχόμαστε εδώ να παίξουμε και κυρίως να περάσουμε καλά. Αν ένας παίκτης φύγει στεναχωρημένος από το παιχνίδι από συμπεριφορά άλλου παίκτη, έχουμε αποτύχει όλοι και έχουμε χάσει όλοι, πολίτες και μαφία. Καταλάβετε το επιτέλους να προχωρήσουμε παρακάτω. Υπάρχουν και γαμημένα όρια.

Και γενικά για την όλη κοντρίτσα ικαρίωνα - ντιουμ έχω να πω τα εξής. Κάθεστε κι οι δυό και κράζεστε για παλιά παιχνίδια, που δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Δεν ξέρω αν η ψήφος του Ντιουμ ήταν εμπαθής, σχέδιο μαφίας ή οτιδήποτε άλλο, αλλά έγινε θέμα από το πουθενά. Δεν συμφωνώ με την ψήφο του, αλλά δεν θα τον κρεμάσω κιόλας. Εγώ θέλω να μείνετε και οι δύο στο παιχνίδι, γιατί είστε παίκτες που μπορούν να βοηθήσουν, αν κάποιος από σας έχει κακό ρόλο μπορούμε να το βρούμε στην πορεία, για την ώρα χρειαζόμαστε παραγωγική συζήτηση και σ' αυτό μπορείτε να βοηθήσετε και οι δύο...

Επίσης, όπως σ' εσένα δεν αρέσει κάποιος τρόπος παιχνιδιού, φίλε ικαρίωνα, σε κάποιον άλλο μπορεί να μην αρέσει και να μην αντέχει με τίποτα τον δικό σου. Και αντικειμενικά ο τρόπος παιχνιδιού σου δίνει λαβές στον οποιοδήποτε να σε κατηγορήσει. Είτε σου αρέσει, είτε όχι.

Δεν ξέρω για ποιους λες οτι προστατεύουμε ο ένας τον άλλον πάντως η ψήφος μου καθώς είδες "ανάγκασε" τον Ντιουμ να βγει από την αφάνεια και να συμμετάσχει, οπότε ακόμα κι άδικα να τον κατηγόρησα έγινε η αφορμή τουλάχιστον να δούμε και τη δική του γνώμη. Μπορεί κάλλιστα να με πείσει και να αλλάξω την ψήφο μου, ως τις 8 έχουμε πολλές ώρες.

Όπως κάνεις κι εσύ, έτσι κι εγώ πετάω άδεια, για να πιάσω γεμάτα. Δεν είπα ότι έκανες απαραίτητα λάθος, αλλά μπορεί κάλλιστα να έχεις και κακό ρόλο και να ψάχνεις τρόπο να ξεφορτωθείς κάποιον ή δικαιολογία να ψηφίσεις για να μην εκτεθείς.

Επειδή βλέπω την Himela να με υποστηρίζει αρκετά χωρίς να γνωρίζει ούτε τον ρόλο μου ούτε εγώ τον δικό της, απλώς να πω ότι σε περίπτωση που κάποιος πληροφοριοδότης ή αντίπαλος μαφιόζος ξέρει ότι είναι φανερή μαφιόζα, να ξέρει επίσης ότι δεν έχω καμία σχέση με όλο αυτό. Δεν ξέρω γιατί με υποστηρίζει. Μπορεί να το κάνει επίτηδες για να ρίξει τις υποψίες πάνω μου μπας και καρφωθεί κάνας ρόλος για κάρφωμα. Οπότε να προσέχετε. Επειδή έχω όμως μια φρικτή υποψία, αν τελικά ο λόγος που ο Dumenuke με κατηγορεί τόσο έντονα είναι επειδή έχει έναν τέτοιο ρόλο και η σκέψη του πάει κάπως έτσι ''ααα η Himela είναι φανερή μαφιόζος, υπερασπίζεται τον Ikariona άρα είναι σίγουρα μαζί οπότε ας ψηφίσω πρώτα αυτόν για να μην με καταλάβουν'', τότε παρακαλούνται οι μαφιόζοι να του κάνουν άμεσα κάρφωμα ή να δώσουν σε μένα τη δυνατότητα να του κάνω κάρφωμα για να απαλλαγούμε μια ώρα νωρίτερα. Θα τους ευγνωμονώ σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και θα φροντίσω να ψηφίσω για τον επόμενο γύρο κάναν αθώο δίνοντάς τους έναν γύρο ως ένδειξη ευχαριστίας.

Αγόρι μου, σταμάτα επιτέλους να δίνεις οδηγίες καρφώματος!!! Αν είναι δυνατόν!!! Αυτά τα σκεφτόμαστε, τα σημειώνουμε στο μυαλό μας, αλλά ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ. Αν έχεις δίκιο, μπορεί μια χαρά να τον έδωσες στην μαφία στο πιάτο. Κι ακόμη κι αν παίζει απαράδεκτα λάθος, είναι χρήσιμος ρόλος!
Σταμάτα να παίζεις σαν ΔΑ, αν δεν είσαι ΔΑ, γιατί τότε θα σε κατηγορεί όλος ο κόσμος και δεν θα έχει άδικο.

Σε αυτούς που δε μπορούν να διαβάζουν ολόκληρα κατεβατά, ΌΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΌΤΑΝ αυτά θα μπορούσαν να έχουν ειπωθεί με τουλάχιστον τα μισά λόγια. Και σχολίασα, ή πρόκειται για γενικότερο χαρακτηριστικό έκφρασης ή για ύποπτη κίνηση. Είμαι υπερ των επιχειρημάτων και της αναλυτικής σκέψης. Όλοι πρέπει να είμαστε, άλλωστε.

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό, όπως είπα και πιο πάνω...


Επίσης, νομίζω ότι είναι καλή ώρα να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τον τρόπο που γράφει ο ικαρίωνας και ο κάθε ικαρίωνας και να ασχοληθούμε κυρίως με το τι λένε οι παίκτες. Άλλο αν ο άλλος δεν ποστάρει καθόλου και άλλο αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Απλά το θέμα είναι ότι τόσο μεγάλα ποστ όπως του Ικαριονα μερικές φορές μπορούν να κουρασουν. Και συνήθως στο Παλέρμο που παίζουμε εμεις εδώ τουλάχιστον, οι περισσότεροι που γράφουν τέτοια σεντόνια ανήκουν στη μαφία και προσπαθούν να κινησουν τις υποψίες προς πολίτες. Οι πληροφορίες θα πρέπει να φιλτράρονται, γιατί αν πετάς 200 διαφορετικά πράγματα σε ένα ποστ, ακόμα και αν είσαι όντως πολίτης, μπορεί κατά λάθος να δημιουργήσεις κύμα ψηφοφορίας εναντίον ενός άλλου πολίτη από κάτι ασήμαντο και τελικά να φύγει κάποιος αθώος. Χωρίς να εννοώ ότι αναφερομαι στην διαφωνία που είχε με τον DumeNuke και ότι ο Dume είναι αθωος. Και εμενα μου φαίνεται περίεργη η στάση του Dume αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα.

Δεν ξέρω τι εννοείς οτι οι πληροφορίες πρέπει να φιλτράρονται. Αν είσαι πολίτης προφανώς και δεν ξέρεις με σιγουριά κανένα άλλο ρόλο εκτός του δικού σου (εξαίρεση οι συγκάτοικοι, πληροφοριοδότης και ΑΜ που δεν είναι κι ακριβώς πολίτης). Οπότε λογικό δεν είναι να λες διάφορα για όλους ώστε να δεις τις αντιδράσεις τους; Και προφανώς μπορεί ένας πολίτης να δημιουργήσει κύμα προς άλλο πολίτη κατά λάθος γιατί είπαμε οτι ελάχιστοι πολίτες ξέρουν το ρόλο άλλων. Δεν είναι μεν καλό να συμβαίνει αλλά μέσα από αυτό μπορεί να πάρουμε κάποια άλλη πληροφορία, να εμπιστευτούμε κάποιον που δεν εμπιστευόμασταν ως τότε ή να υποψιαστούμε κάποιον που δεν υποψιαζόμασταν ως τότε. Δεν είναι δυνατόν οι πολίτες την πρώτη μέρα να βγάλουν με τη μία μαφιόζους!

Επίσης μην μπερδεύουμε το πώς παίζεται το παιχνίδι αλλού και χάνουμε τον μπούσουλα. Ο καθένας ας έχει τη γνώμη του και τον τρόπο παιχνιδιού του, αυτό είναι και το ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,794 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover --> aggelogiannos
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Fast --> Guest 278211
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> Eileen
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf --> Fast
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις --> Ikarionas
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
3 DumeNuke
2 Ikarionas
1 aggelogiannos
1 Eileen
1 Emilouko
1 Fast
1 Johnny15
1 methexys
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που δεν έχει γράψει κάτι μέχρι τώρα, ας περιμένουμε όμως λίγο γιατί κάποιοι δουλεύουν κιόλας. Πάντως την έχω στα υπ' όψιν.


Αυτό το περιμένουμε όλοι νομίζω...


Λέτε όλοι για την Ειλιν, την Guest 278211 όμως που έγραψε μόνο ένα ποστ στα καλοσορισματα και από τότε δεν μας έχει πει τίποτα δεν την έχει αναφέρει κανεις :/: Ελπιζω όντως να μην έχει χρόνο και γι'αυτο να μην έγραψε, διαφορετικά θα είναι πολύ περίεργο. Και δεν έχει καν ζητήσει εξηγήσεις από τον Φαστ που πέταξε μια αδικαιολόγητη ψήφο ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι πώς από μια αρχική ψήφο που έριξα στον Ikariona, με τον οποίο έχουμε αμοιβαία αισθήματα "συμπάθειας", έδωσα αφορμή στην Himela να με κάνει το πρώτο άτομο που παίρνει δεύτερη ψήφο. Και στη συνέχεια έρχεται ο Emmanouilmyrgia, με την πρόφαση ότι δεν μιλάω και με ανεβάζει στις 3 ψήφους.

Να είμαστε ειλικρινείς, την Himela δεν την αδικώ, μάλλον προσπαθεί να πιέσει καταστάσεις για να συγκεντρώσει πληροφορίες. Ο δε Emmanouilmyrgia, όμως, ενοχλείται που δεν πολυγράφω (4 μηνύματα εκτεταμένη έκτασης σε λιγότερο από 1 ώρα), ρίχνει την ψήφο του, χωρίς περαιτέρω αιτιολόγηση και κατοπίν ζητά και από τον Ikariona να την αλλάξει σε εμένα.

Θεωρητικό σενάριο 1:
Ο Emmanouilmyrgia είναι πολίτης (και ίσως συγκάτοικος του Ikarionas) που τον ενοχλεί (αυτόν ή τον συγκάτοικό του) η φάτσα μου και θέλει να με πετάξει. Απολύτως δεκτό.

Θεωρητικό σενάριο 2:
Πέτυχα τον Ikarionas ως μαφιόζο (τυχαίο, μπορεί ναι, μπορεί όχι) και κινητοποιήθηκε η μαφία. Το σενάριο αυτό ενισχύεται από την ανοιχτή παράκληση του Emmanouilmyrgia στον Ikarionas να αλλάξει την ψήφο του. Τι ακριβώς γίνεται: 1ον ο Emmanouilmyrgia δημιουργεί διαφορά μιας ψήφου από εμένα προς τον Ikarionas. 2ον Αν τα πράγματα στενέψουν στην πορεία, καθώς θα ψηφίζουν και οι υπόλοιποι και αρχίσει να μαζεύει ψήφους ο Ikarionas έχει το διπλό κίνητρο α) να σώσει τον εαυτό του, β) έγινε από άλλον "συμπολίτη του" (ή συμαφιόζο μάλλον) οπότε παρασύρθηκε και πήγε με το ρεύμα.

Για την ώρα θεωρώ αμφότερους ως μαφιόζους. Η Himela έχει περισσότερη εμπειρία στο παιχνίδι από εμένα και δεν θα υποκριθώ ότι μπορώ να την διαβάσω ακόμα.
Εντύπωση μου κάνει επίσης ότι υπάρχουν παλιοί παίκτες, όπως Eileen, JKaradakov,, Emilouko κτλπ που δεν έχουν ψηφίσει ακόμη. Θέλω να ασχοληθώ σε μετέπειτα φάση με αυτούς που ψήφισαν και εξαφανίστηκαν, αφενώς γιατί είναι ύποπτο, αφεταίρου γιατί δείχνω να μαζεύω "υποστηρικτές" επειδή παίζω περίεργα, όταν κάθομαι και γράφω αρκετά πράγματα. Και τους συγκεκριμένους τους αφήνουμε στο ντούκου.

Δεν θα πω τα κλασικά, πετάξτε με έξω, να δω πώς θα την παλέψετε δίχως εμένα κτλπ. Αυτά τα αφήνω για τους αυτονομαζόμενους πολίτες. Εγώ θα υποστηρίξω την αθωότητά μου και θα μείνω εκεί. Με τεχνικές κλαψίματος μένουν συγκεκριμένοι ρόλοι μέσα, παίζοντας το θιγμένοι, λες και μας κάνουν χάρη αν φύγουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Απλα η διαφορα σε εσενα και στον Ικαριωνα ειναι οτι δεν σε ψηφισε.Οσο και "συμπαθεια" να σε εχει δεν εδωσε την ψηφο του σε εσενα που θα τον βολευε απειρα γιατι ειναι ο δευτερος υποψηφιος για να φυγει απο το γκειμ.Ψηφιζει ατομα τα οποια δεν μιλανε και ειναι afk.Η αληθεια ειναι οτι αν φυγεις εσυ και εισαι καλος ρολος δεν θα παω παλι στον Ικαριωνα αλλα σε αυτους που σε ψηφισαν γιατι εκει ειναι πιο σιγουρο να βρισκεται κατι κακο.Αν βρεθει καποια πορνη μετα θα παω στον Ικαριωνα.Απλη λογικη.
Εγω θα ψηφισω κατα τις 4 λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
@DumeNuke
Να διευκρινίσω ότι όταν σε ψήφισα είχες δώσει μια τυχαία ψήφο χωρίς να σχολιάσεις τίποτα και γι' αυτό σε ψήφισα. Με τα επόμενα ποστ σου με έπεισες ότι προς το παρόν μπορώ να σε εμπιστευτώ και ετσι θα αλλάξω την ψήφο μου. Το ότι δεν το έχω κάνει ακόμα είναι γιατί δεν έχω αποφασίσει ποιον να ψηφίσω καθώς αρκετοί μού φαίνονται ένοχοι. Οπότε μην ψάχνεις θεωρίες συνομωσίας για τη μη αλλαγή της ψήφου μου ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εγώ δεν ξερω αν θα αλλάξω την ψήφο μου και σε ποιον. Οκ, έγραψε ο Johnny απλά δεν ειμαι σίγουρος. Ίσως και να του είπαν από τη Μαφία να ενεργήσει έτσι επειδή είναι καινούριος, ποιος ξέρει; Προς το παρόν την κρατάω. Αναφορικά με τους mainstream παίκτες, είναι πολυ δύσκολο για μένα να τους ψυχολογήσω (τουλάχιστον από τώρα) όποτε δε θα πάω να ρίξω καμία ψήφο τυχαία. Ίσως το γυρίσω στην Ειλιν αν δε γράψει αυτές τις ωρες που απέμειναν. Όλοι γνωρίζαμε ποτε ξεκινάει το παιχνίδι και δε θυμάμαι να είπε πουθενά ότι δε θα μπορεί να γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρω λιγο υπερβολικη την αντιδραση του Ικαριωνα στη ψηφο του Dume Nuke αντιδραση που ισως οφειλεται σε προηγουμενα παιχνιδια. Η Himela δε μου φανηκε πως υπερασπιστηκε τον Ικαριωνα. Περισσοτερο υπερασπιστηκε τον δραστηριο τροπο που παιζει ασχετα αν ο ρολος ειναι κακος ή καλος. Νομιζω θα βγουν σιγουρα καποια συμπερασματα αν προκυψει καποια ισοψηφια και δουμε κατευθυνση ψηφων γιατι απο αυτα που γραφονται εγω δε βγαζω καποια ακρη προς το παρον(αν και μπορει να ειναι βοηθητικα στη συνεχεια του παιχνιδιου)

methexys η ψηφος μου ηταν τυχαια και ισως αλλαξει στη πορεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Απλά το θέμα είναι ότι τόσο μεγάλα ποστ όπως του Ικαριονα μερικές φορές μπορούν να κουρασουν. Και συνήθως στο Παλέρμο που παίζουμε εμεις εδώ τουλάχιστον, οι περισσότεροι που γράφουν τέτοια σεντόνια ανήκουν στη μαφία και προσπαθούν να κινησουν τις υποψίες προς πολίτες. Οι πληροφορίες θα πρέπει να φιλτράρονται, γιατί αν πετάς 200 διαφορετικά πράγματα σε ένα ποστ, ακόμα και αν είσαι όντως πολίτης, μπορεί κατά λάθος να δημιουργήσεις κύμα ψηφοφορίας εναντίον ενός άλλου πολίτη από κάτι ασήμαντο και τελικά να φύγει κάποιος αθώος. Χωρίς να εννοώ ότι αναφερομαι στην διαφωνία που είχε με τον DumeNuke και ότι ο Dume είναι αθωος. Και εμενα μου φαίνεται περίεργη η στάση του Dume αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα.
Εγώ θα αψηφισω τα κύματα γιατί ναι μεν μεσα ίσως υπαρχουν δολοφόνοι αλλα ακομα κανουμε πολλες εικασίες.. Και επειδή έτσι χάνονται και κρίσιμοι πολίτες θα πάω στα τυφλά και γω αλλά όχι τόσο ακυρα και θα ψηφίσω FAST τονίζοντας οτι πρώτον με ενόχλησε που ενω κάποιοι δεν έχουν μπει και άλλοι καθονται και γράφουν σεντονια μου πετάει ψήφο στο άκυρο. Χειροτερος απο αμίλητο παιχτη,χειροτερος απο πολυλογα, είναι αυτος που επηρεάζει το αποτέλεσμα χωρίς μια κουβέντα. Επίσης μη ψαχνετε ευκαιρίες μερικοί να πεφτετε πανω σε ατομα που μιλάνε πολύ και κουράζουν γιατί οι χειρότεροι είναι οι σιωπηλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top