Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τι σιωπή είναι αυτή καλέ; Χειρότερα και από τη χώρα των φαντασμάτων!
Ξυπνήστε καλέ!


Άστα τα παιδιά, φαίνεται πιστεύουν σε μεταθάνατον ζωή, δεν αγχώνονται. Όλοι σκέφτονται ''ε εμένα θα φάνε; Έχω χρόνο να πω αυτά που θέλω, αύριο θα το κάνω'' :clapup:
Να κι ένα σχετικό άσμα

Τα φαντάσματα με τους παρατηρητές και τη ΣΕ περισσότερο συμμετέχουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμένα γιατί τα φαντάσματα δε με υποδέχτηκαν καθόλου; :(



Τέλος πάντων, πάω να στοιχειώσω κανένα σπίτι της Μέσης Γης. Bye!!
Παραπονεμένο παιδί:kissing:

Και για τους υπόλοιπους μιας και είναι πρωί:
* Είναι που θα έρθει στο ρίβερ :P κάνω προθέρμανση:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μονό λίγο προσοχή τα φαντασματάκια κι οι παρατηρητές, μην πιάσουμε κουβεντούλα εδώ, γιατί θα πρέπει η ΣΕ να γίνει κακιά.

Ντάξει, πλάκα κάνω, να μας έρχεστε γιατί οι παίκτες κοιμούνται απ' ότι βλέπω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ψηφίζω για τώρα bilire και μετά τη δολοφονία βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
bilire για σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
methexys: Σε εσένα θα ήθελα να σταθώ λίγο παραπάνω. Πιστεύω ότι η χθεσινή σου κίνηση αρχικά να ψηφίσεις την Claire και στη συνέχεια να αλλάξεις την ψήφο σου σε bilire στη δημοσκόπηση ήταν εντελώς λάθος. Μέχρι στιγμής σε θεωρούσαμε αθώα αλλά μάλλον δεν είσαι. Η χθεσινή σου κίνηση δείχνει ρόλο που θέλει να μπερδέψει και να διχάσει. Επίσης, βοήθησες αρχικά το κύμα εναντίον του Μέντιουμ και στη συνέχεια πήγες να κρυφτείς στις ψήφους εναντίον της bilire. Γι αυτό πιστεύω ότι ανήκεις στους συνεργούς της Μαφίας. Αποκλείεται να είσαι ΔΑ, καθώς τότε δε θα σε ψήφιζε η bilire στον πρώτο γύρο. Άρα είσαι η πόρνη.

Ναι πώς,μεσα έπεσες,τι να πω :P Οταν ψήφισα την Κλερ ανέφερα οτι το έκανα μονο και μονο επειδη η συμπεριφορά της ηταν πολυ περίεργη. Δεν μπορουσα να καταλάβω τι έπαιζε,έμπαινε μια φορα το πρωι,λιγο μετα την ψηφοφορία... Με την δίκη μου ψήφο η Κλερ θα ηταν απο τους επικρατέστερους για να φύγει και ετσι ισως πιεζόταν λιγο να γραψει κάποιο ποστ ακομα ή θα βλέπαμε ποιος θα την υποστήριζε,αν τελικά αποδεικνυόταν ενοχη. Τελος παντων, δεν πείστηκα για την ενοχή της εντελώς,όποτε άλλαξα σε birile η οποία για εμένα ηταν ύποπτη απο την αρχή. Οσο περνάει ο καιρός το κανει όλο και χειρότερο και τελικά τωρα είμαστε σχεδόν σίγουροι πως εχουμε βρει μαφιόζα. Όποτε ψήφος και απο εμένα στην birile,τουλάχιστον μέχρι στιγμής για να προλάβω τη δολοφονία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά:flowers:

:bounce:

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> bilire
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. JKaradakov
  5. kleop
  6. methexys -----> bilire
  7. Totaled -----> bilire
  8. ultraviolence
  9. Wild_Boy -----> bilire
  10. Μάιρα
  11. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  12. Tάσος97


Ψήφοι
6 bilire


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
ultraviolence & Wild_Boy: Θα φτιάξω μία ακόμη 2αδα εδώ, ας με κατηγορεί ο Τάσος γι αυτές, στο ζεύγος Χάρη/bilire μια χαρά με βοήθησαν. Κι οι δύο παίζουν ύπουλα, γράφουν κάποια post αλλά και προσπαθούν να παραμείνουν στην αφάνεια. Μπορεί να προσπαθούν να προστατεύσουν το ρόλο τους, μπορεί κι ο ρόλος τους να είναι κακός. Είχαν και μία κόντρα χθες η οποία πρέπει να αναλυθεί τις επόμενες ημέρες. Πολύ πιθανόν να υπάρχει ένας Μαφιόζος ανάμεσά τους.

Άλλο το "συγκρατημένα" και άλλο το "ύπουλα",μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Αν είναι υποχρεωτικό να υπάρχει ένας μαφιόζος ανάμεσα μας,αυτος δεν είμαι εγώ.Αν επίσης δεν είναι ο wild,να πάρει θέση αμέσως. Το σενάριο που είχα κάνει ομολογώ πως είναι τραβηγμένο,όχι όμως αβάσιμο. Δε μπορούσα να σκεφτώ άλλο λόγο ώστε να εξηγήσω τις 3 συνεχόμενες ψήφους του wild σε'μένα.Καλό θα ήταν να ασχοληθούμε μαζί του το ΣΚ και όχι τώρα που έχουμε μια σίγουρη μαφιόζα στο προσκήνιο.

Ψηφίζω birile μετά τα χθεσινά είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για μαφιόζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εξήγησα παραπάνω από μία φορά τον λόγο που ψήφιζα τον ultra 3 φορές. Δεν θα επαναληφθώ.
Προσωπικά, ο ultra δεν πιστεύω ότι είναι ένοχος ή τουλάχιστον δεν είναι τόσο ψηλά στη λίστα μου, προέχουν άλλοι, όπως η kleop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Επισης εχετε σπαταλησει 2 τυμβωρυχιες χωρις λογο,εννοω χωρις οφελος για τους πολιτες..Τυμβωρυχια στη Συλβια αντι ξερω γω Libertus.. αντι να κανετε ξερω γω στην spyak που μετα απο τα τελευταια γεγονοτα μετραει πολυ να ξερουμε τι ειναι..Μην ακουω δικαιολογιες εντελως φαουλ.

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να με ακολουθήσεις στα σεναριά μου. Θέλω να τα κρίνεις και να προσθέτεις σε αυτά, γιατί για να είμαι και ειλικρινής δεν είναι 100% safe σενάρια και μπάζουν.

Για την ώρα θα θεωρήσω ότι ο συναισθηματισμός σου got the best of you.

Ενόχους για την ώρα όπως ανέφερα dimijim αρχικά και σε δεύτερο χρόνο Totaled, Ultraviolence. Ωστόσο πρέπει να σιγουρευτούμε και πλέον εκτός απο όνειρα και ρόλους δεν έχουμε άλλες βοήθειες.

Αγαπούλες, υποσχέθηκα ένα post που θα πω τη γνώμη μου για κάθε μία από εσάς ξεχωριστά. Να πω εκ των προτέρων ότι στους περισσότερους θα αρκεστώ σε ένα αθώος/ένοχος προκειμένου να προστατέψω όσους ρόλους υπάρχουν ακόμη μέσα και πρέπει να παραμείνουν κρυφοί. Αν κάπου η αιτιολόγησή μου δεν είναι επαρκής, σκεφτείτε πρώτα μόνοι σας, καθώς δεν έχω σκοπό να πέσω σε κάποια παγίδα της Μαφίας ή σε λάθος κίνηση πολίτη και να αποκαλύψω με ακρίβεια τους ρόλους.
Ας ξεκινήσουμε λοιπόν:

bilire: Η πιο σίγουρη Μαφιόζα του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή. Όπως έχω πει και σε προηγούμενό μου post, η Guest 278211 είναι η ΑΜ κι η bilire η Φανερή Μαφιόζα Β. Είναι ο πιο σίγουρος κακός ρόλος αυτή τη στιγμή και πρέπει να αποχωρήσει άμεσα αύριο.

Claire Rentfield: Μέντιουμ.

Deutsch… Lover: Αθώα. Αποχώρησε από τα λάθη του Χάρη και της Σύλβιας, σε μία ψηφοφορία μεταξύ δύο αθώων. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να έχει κάποιο κακό ρόλο.

dimjim: Σίγουρα όχι ΣΕ όπως συνηθίζεται...

DumeNuke: Αθώος. Έκανε ο,τι περνούσε από το χέρι του για να σώσει το μέντιουμ και προσπαθεί να διώξει την πλέον σίγουρη Μαφιόζα του παιχνιδιού. Δεν υπάρχει κανένας λόγος για να τον ενοχοποιήσω.

Himela: Αυτοκράτωρ.

JKaradakov: Ο παλιός κακός Ιορδάνης. Ξεκάθαρα αθώος για εμένα, ελπίζω να συνέλθει και να βοηθήσει να διώξουμε σίγουρους Μαφιόζους.

kleop: Ερωτηματικό η kleop, πιθανόν αθώα. Με μπερδεύει λίγο αλλά δε νομίζω να έχει κακό ρόλο.

Libertus: Αθώος κι αυτός. Έκανε λάθη αλλά το γεγονός ότι πήγε να τον διώξει σε ψηφοφορία μία σίγουρη Μαφιόζα δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης. Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη του σε κάποια Ηχώ, δυστυχώς Νεκροφάνεια αυτή τη βδομάδα δεν έχει άλλη.

methexys: Σε εσένα θα ήθελα να σταθώ λίγο παραπάνω. Πιστεύω ότι η χθεσινή σου κίνηση αρχικά να ψηφίσεις την Claire και στη συνέχεια να αλλάξεις την ψήφο σου σε bilire στη δημοσκόπηση ήταν εντελώς λάθος. Μέχρι στιγμής σε θεωρούσαμε αθώα αλλά μάλλον δεν είσαι. Η χθεσινή σου κίνηση δείχνει ρόλο που θέλει να μπερδέψει και να διχάσει. Επίσης, βοήθησες αρχικά το κύμα εναντίον του Μέντιουμ και στη συνέχεια πήγες να κρυφτείς στις ψήφους εναντίον της bilire. Γι αυτό πιστεύω ότι ανήκεις στους συνεργούς της Μαφίας. Αποκλείεται να είσαι ΔΑ, καθώς τότε δε θα σε ψήφιζε η bilire στον πρώτο γύρο. Άρα είσαι η πόρνη.

Nefeli Graf: Αθώα. Θύμα πρώτης της πρώτης δολοφονίας.

Guest 278211: Αντίπαλη Μαφιόζος. Ανατρέξτε στο μεσημεριανό μου post για την αιτιολόγηση.

Totaled: Σε εσένα Άννα κάτι δε μου αρέσει. Κατηγόρησες το Χάρη και τη Σύλβια, σίγουρους αθώους στα μάτια μου, αμφισβήτησες τον Ιορδάνη, σίγουρο αθώο στα μάτια μου και γενικά ενώ φαίνεται ότι προσπαθείς, δε με πείθεις. Θα μπορούσες να είσαι κι εσύ Πολίτης που παίζει πολύ άσχημα αλλά μήπως και μαζεύτηκαν πολλοί τέτοιοι; Τείνω προς την ενοχή σου, αν και προτεραιότητα αύριο έχει η bilire.

ultraviolence & Wild_Boy: Θα φτιάξω μία ακόμη 2αδα εδώ, ας με κατηγορεί ο Τάσος γι αυτές, στο ζεύγος Χάρη/bilire μια χαρά με βοήθησαν. Κι οι δύο παίζουν ύπουλα, γράφουν κάποια post αλλά και προσπαθούν να παραμείνουν στην αφάνεια. Μπορεί να προσπαθούν να προστατεύσουν το ρόλο τους, μπορεί κι ο ρόλος τους να είναι κακός. Είχαν και μία κόντρα χθες η οποία πρέπει να αναλυθεί τις επόμενες ημέρες. Πολύ πιθανόν να υπάρχει ένας Μαφιόζος ανάμεσά τους.

Μάιρα: Ένοχη μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Θα ήθελα πολύ να τη δω σε μια ισοψηφία, αν θα βρεθεί κάποιος να τη βοηθήσει ή να τη σώσει. Μπορεί να είναι Πολίτης που παίζει με troll όπως στο #43, μπορεί να είναι και Μαφιόζα που κρύβεται πίσω από το troll. Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να ξεκαθαριστεί η κατάσταση μ αυτήν, καθώς αν είναι Μαφιόζα θα πρέπει κάποια στιγμή να αποχωρήσει.

Σπυράκος (^^): Σπυράκο, εσύ με μπερδεύεις. Από τη μία βλέπω σίγουρους αθώους όπως η Σύλβια κι ο Χάρης να σε κατηγορούν. Βέβαια μπορεί να είσαι ένα από τα λάθη τους κι εσύ. Βλέπω όμως επίσης να μην έχεις ενθουσιασμό. Δέχομαι ότι έχεις πρόβλημα χρόνου αλλά αισθάνομαι επίσης ότι υπάρχει και κάποιος να σου βάζει φρένο. Από την άλλη όμως, στηρίζεις πολύ την αποχώρηση της σίγουρης Μαφιόζας κι αυτό δε μπορώ να το παραβλέψω. Είναι λίγο αντιφατική η στάση σου, γι αυτό, σε παρακαλώ, αν είσαι με τους Πολίτες, βοήθησέ μας λίγο. Κάνε κάποιο μεγάλο post, άσε ένα γενικότερο σχόλιο για το παιχνίδι, πες μας τι πιστεύεις για κάθε παίχτη, προσπάθησε λίγο παραπάνω.

Τάσος97: Η Τυμβωρυχία του εναντίον της Σύλβιας δε με πείθει για την ενοχή του. Έχει δώσει ψήφο στη σίγουρη Μαφιόζα. Κατά πάσα πιθανότητα αθώος κι αυτός.

Άρα, ψήφος στη bilire. Είναι μια σίγουρη Μαφιόζα και πρέπει να αποχωρήσει αύριο. Ακολουθεί ΣΚ, μοίρασμα νέων καρτών και πιστεύω ότι θα πρέπει να ψαχτούμε για να βρούμε και τους υπόλοιπους Μαφιόζους. Totaled και utraviolence/wild_boy σε πρώτο πλάνο πρέπει να ελεγχθούν κι αργότερα και κάποιος ανάμεσα σε Μάιρα/Σπυράκο. Για την πόρνη έχω σχολιάσει και για τον ΔΑ δεν έχω κάτι σοβαρό ακόμη, ίσως είναι κάποιος από το ζεύγος ultraviolence/wild_boy ή ακόμη κι ο Σπυράκος. Και ναι, όπως καταλάβατε, είμαι τόσο αισιόδοξος και πιστεύω ότι ακόμη υπάρχει ολόκληρη η Μαφία στο παιχνίδι.

Ελάτε τώρα όλοι για μια μεγάλη αγκαλιά. :bigarmhug

Δημητρη μου απο προχτες τουλαχιστον μπορει να μη γραφω μακροσκελη post αλλα προσπαθησα παρα πολυ να κρατησω την Κλαιρ μεσα γιατι καταλαβα οτι κατι παιζει..η Himela Μπορει να με κατηγορησε αλλα παρασυρμενη να βγαλει την Κλαιρ αρα λαθος της και ο Libertus δεν ειπε κανεις που ειναι αθωος!Δε με φρεναρει τιποτα απλα οσο προλαβαινω μπαινω,ψηφιζω βαση μιας λογικης και προσπαθω..Μπορει αυτο να με ενοχοποιει αλλα υποσχομαι οτι οταν πραγματικα μπορεσω θα βγαλω ενα σεντονακι οταν θα εχουν μεινει και λιγοτεροι παιχτες γιατι για την ωρα αυτο μπορω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
πολυς φοβος δε σας επιασε και μου ψηφισατε ολοι ξαφνικα πριν τη δολοφονια; :confused: αχ πουλακια μου... εγω ειμαι στο διαβασμα της 4ης σελιδας οπως ειπα διαβαζω τα προηγουμενα ποστς (εχουν γραφτει αρκετα... αλλα παλευονται τουλαχιστον). Παρακολουθω βεβαια και τα νεα αλλα δεν απαντω γιατι θα χασω τις παραθεσεις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μαλιστα ολοι εχετε στραφει στην bilire.Δεν λεω ειναι υποπτες οι κινησεις και ειδικα μετα το χτεσινο της ποστ.Δεν θα αναφερθω αν εγραψε "στη καρεκλα",αλλα το κειμενο της μπερδευε αρκετα.
Για ευνοητους λογους λοιπον ριχχνω πριν την δολοφονια την ψηφο μου στη
ν bilire.
Συμφωνω με τον ultraviolence να επικεντρωθουμε στον Wild_Boy πιο μετα.Πρεπει αλλα ατομα να φυγουν αυτη την στιγμη.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
πολυς φοβος δε σας επιασε και μου ψηφισατε ολοι ξαφνικα πριν τη δολοφονια; :confused: αχ πουλακια μου... εγω ειμαι στο διαβασμα της 4ης σελιδας οπως ειπα διαβαζω τα προηγουμενα ποστς (εχουν γραφτει αρκετα... αλλα παλευονται τουλαχιστον). Παρακολουθω βεβαια και τα νεα αλλα δεν απαντω γιατι θα χασω τις παραθεσεις :/:

Τρεξε να προλαβεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> bilire
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. JKaradakov
  5. kleop -----> bilire
  6. methexys -----> bilire
  7. Totaled -----> bilire
  8. ultraviolence -----> bilire
  9. Wild_Boy -----> bilire
  10. Μάιρα
  11. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  12. Tάσος97


Ψήφοι
8 bilire


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πίσσα σκοτάδι. Ορατότης μηδέν. Υγρασία. Αυτά είναι τα πρώτα πράγματα που παρατηρώ ενώ ξυπνάω. Πονάει η πλάτη μου, είμαι ξαπλωμένος σ' ένα βράχο. Ευτυχώς, έχω το ραβδί μου και μπορώ να ανάψω φως. Η ώρα είναι 12:51. Κοιτάω πιο δίπλα, βλέπω και την Ζωή.
-Ξύπνα, φωνάζω. Κάναμε μαλακία!!
-Τι έγινε, λέει με την βραχνή φωνή του ύπνου η Ζωή.
-Δεν έπρεπε να πάμε για τσίπουρα χθες ρε... Τι ήπιαμε πάλι; Ο άλλος ο βλάκας* τα φταίει.
-Πού είμαστε;;
-Για κάποιο λόγο είμαστε μέσα στο Erebor.
-Και πώς καταλήξαμε εδώ;
-Που θες να ξέρω, θα πήγαμε να πιάσουμε κανέναν δράκο :P. Άντε σήκω.
-Γιατί ρε;;
-Έχουμε 9 λεπτά να βρούμε το πτώμα!!
-Ωχ!
-Τρέχα!
...μετά από λίγο...
-Καλά, μην τρέχεις τόσο πολύ, λέει η Ζωή.
-Γιατί;
-Εδώ είναι, τον βρήκα.
Πηγαίνω κοντά της και τον βλέπω κι εγώ. Είμαστε την αίθουσα του θησαυρού...
-Τον καταπλάκωσαν με το χρυσάφι και το mithril, λέει η Ζωή.
-Ποιος είναι; ρωτάω
-Είναι...
...ο...
Τάσος97
Το κείμενο είναι αποκύημα της ζωηρής φαντασίας(και της βλακείας) της ΣΕ
*Ο βλάκας είναι ένας φίλος μας, ουδεμία σχέση με το παιχνίδι, μην ψάχνεστε άδικα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τάσο μεταφέρεσαι στην χώρα τον φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08

  1. bilire
  2. dimjim -----> bilire
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. JKaradakov
  5. kleop -----> bilire
  6. methexys -----> bilire
  7. Totaled -----> bilire
  8. ultraviolence -----> bilire
  9. Wild_Boy -----> bilire
  10. Μάιρα
  11. Σπυρακος (^^) -----> bilire


Ψήφοι
8 bilire


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08
Tάσος97 - Δολοφονία 05/08


Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν ψήφισα σήμερα γτ είναι ένας αχταρμάς όλα μεσα στο κεφάλι μου και θέλω να δω πως θα εξελιχθεί η μέρα. Λογικά θα ψηφίσω προς το τέλος γτ το απόγευμα πάω στο χωριό.

Ο Τάσος το θύμα. Κρίμα που δεν πρόλαβε να κάνει το σχολιό του μετά απο μια δεύτερη ματιά του θέματος. Ίσως και για αυτό να ήταν το θύμα. Γενικά βλέπουμε μια διαφορετική τακτική στα θύματα απ'ότι στο τελευταίο παιχνίδι.

Κλέοπ, γιατί δεν ασχολείσαι καθόλου με το ότι κάποιοι σε θεωρούν ύποπτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ηταν που εμεις βιαζομασταν να ψηφίσουμε ρε Τάσο :P Παει άλλος ενας πολίτης. Τουλάχιστον διαβάζοντας ξανα το θεμα,ισως κάποια στιγμη με κάποια κάρτα του δοθεί η ευκαιρία να μας πει αν βρήκε κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Κριμα για τον Τασο γιατι ειχε γραψει και λιγα λεπτα πριν...Αναπαντεχο θυμα να πω την αληθεια.

Δεν ψήφισα σήμερα γτ είναι ένας αχταρμάς όλα μεσα στο κεφάλι μου και θέλω να δω πως θα εξελιχθεί η μέρα. Λογικά θα ψηφίσω προς το τέλος γτ το απόγευμα πάω στο χωριό.

Ο Τάσος το θύμα. Κρίμα που δεν πρόλαβε να κάνει το σχολιό του μετά απο μια δεύτερη ματιά του θέματος. Ίσως και για αυτό να ήταν το θύμα. Γενικά βλέπουμε μια διαφορετική τακτική στα θύματα απ'ότι στο τελευταίο παιχνίδι.

Κλέοπ, γιατί δεν ασχολείσαι καθόλου με το ότι κάποιοι σε θεωρούν ύποπτη;
Να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας δηλαδη;Εξαλλου παιχνιδι ειναι λογικο ειναι ο ενας να θεωρει τον αλλον υποπτο.Ομως με τον τροπο μου εχω δειξει οτι συμμεριζομαι το κοινο καλο,εξου και η ψηφος στην bilire.
Οι υπολοιποι τι εχετε να πειτε για την σημερινη δολοφονια;
Ισως τον φαγανε τον Τασουλη για την τυμβωρυχια που εριξε χτες στην Himela και μετα εδειξε ποσο μετανιωμενος ηταν.Μπορει βεβαια(ακραιο σεναριο αυτο),να θυσιασε ενα μελος της η μαφια για να γλυκανουν καπως τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.


Για το κwlοδάχτυλο (x2) ζητώ συγγνώμη και δεν εννοώ να προσβάλω κανένα. Είναι απλά μια καθημερινή χειρονομία :P. Για τα τυπικα της υποθεσης:


παιζω ΑΔ :D
υγ: το βιντεο εχει τραβηχτει και ανεβει στις 3/8 διοτι 1) καποτε θα με σκοτωνατε δεν παιζει και 2) ηξερα οτι θα φυγω απο το σπιτι που ημουν τοτε και η συνδεση εδω που ειμαι τωρα ειναι ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ και θα εκανε 5 ωρες να ανεβει το βιντεο.

Κανατε χαρουλες οτι δεν ακυρωθηκε η δολοφονιας μαφιοζακια μου.... Εχουμ ολοκληρο ΣΚ να σας κανουμε σκονη :P Καραντακε αγαπημενε φιλε μου ντοντ γουορυ ειμαι σκληρο παιδι για να πεθανω, εδω θα ειμαι το ΣΚ (τουλάχιστον) να σου κανω παρεουλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top