Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
H σημερινή ψηφοφορία ακυρώνεται. Ψηφίζετε τυπικά για να κρατήσουμε απουσίες.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> Himela
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. Himela -----> kleop
  5. JKaradakov -----> dimijim
  6. kleop -----> Μάιρα
  7. methexys -----> ultraviolence
  8. Totaled -----> Himela
  9. ultraviolence -----> methexys
  10. Wild_Boy -----> kleop
  11. Μάιρα -----> kleop
  12. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  13. Tάσος97 -----> bilire


Ψήφοι
3 bilire
3 kleop
2 Himela
1 Mάιρα
1 dimijim
1 methexys
1 ultraviolence



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα γιατί τα φαντάσματα δε με υποδέχτηκαν καθόλου; :(

Πραγματικά θεωρώ αστείο το να μην έχετε καταλάβει ακόμα το ρόλο μου. Να σας το ζωγραφίσω θέλετε; :P Αν είναι δυνατόν, διαβάστε τα ποστ μου. Με βοήθησε το κλίμα και έχω παίξει αρκετά φανερά.

Το πόσο κωλόφαρδη (συγγνώμη για την έκφραση) είναι η μαφία δε λέγεται. Κι εγώ από την πλευρά μου στην ψηφοφορία δεν εκτίμησα σωστά κάποια πράγματα. Θα είχαν βγει περισσότερα συμπεράσματα. Κι εσύ Claire, γιατί βρε κοπέλα μου παίζεις την ακύρωση πριν τις 8; Το είδα και έπαθα εγκεφαλικό. Έδωσες πάτημα σε kleop να παίξει κι εκείνη κάρτα εναντίον σου.

Himela, μην επισημάνω ένα ένα τα λάθη καλύτερα. Εκεί που αθώωσες πλήρως ένα συγκεκριμένο άτομο, λέω δεν μπορεί, στην ίδια ομάδα είναι. Αποκλείεται να αθωώνει έτσι, τόσο εύκολα παίκτες η Himela. Σε ευχαριστώ πολύ που με επανέφερες, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο παρασύρθηκες τόσο εύκολα από τον Libertus.

Dimijim, πραγματικά μια απογοήτευση. Για δεύτερη φορά στο ίδιο παιχνίδι με πετάς έξω. Δε σκέφτεσαι καθόλου λογικά, εκτός αν είσαι με το μέρος της μαφίας, οπότε πάω πάσο. Μετά από αυτό το μήνυμά σου, ο Libertus εύλογα έκανε την εξής ερώτηση:

Υ.Γ: Είναι η ιδέα μου ή η Guest 278211 κατηγορεί εμένα που έκανα την ισοψηφία και "χαιδεύει" τον Δημήτρη λέγοντάς του ότι έκανε λάθος που την έδιωξε; Δεν είμαστε καλά. :confused:
Ρητορική, την αφήνω αναπάντητη.

Κατανοώ ότι η τυμβωρυχία του Τάσου τράβηξε τα φώτα πάνω της, αλλά όσοι έχετε περάσει τις τελευταίες ώρες από το θέμα γιατί αποφεύγετε να πάρετε κάποια θέση για το ζεύγος Guest 278211/birile; Δε θεωρείτε σημαντικό να κατανοήσουμε τι ισχύει με αυτές; Αν η Guest 278211 ήταν ΑΜ ή original Μαφιόζα; Ρίξτε σκέψεις κι ιδέες για να μπορέσουμε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα...

dimijim, δεν υπάρχει ζεύγος... Μόνο εγώ κατηγορούσα, η bilire με έλεγε αθώα, κάτι που μπορείς πολύ εύκολα να διαπιστώσεις.

Λοιπόν libertus, νομίζω η λογική σου έχει ένα point και συμφωνώ μαζί σου
Λοιπόν πριν σας αφήσω κανονικά αυτή τη φορά θέλω να πω ότι ψήφισα ξανά τον libertus, γιατί μετά την ψηφοφορία φαινόταν να έχει θυμωσει με την επιλογή μου και τον φοβάμαι ότι θα αρχίσει να με κατηγορεί με το παραμικρό.Αυτα τα υπόλοιπα θα τα σχολιάσω αργότερα.

Κανένας δε βρέθηκε να σχολιάσει αυτήν την κωλοτούμπα ρε παιδιά; Από εκεί που συμφωνούσε με Libertus, ξαφνικά πάει και τον ψηφίζει. Και στις 2 ψηφοφορίες, το αφήνει για τελευταία στιγμή... Αυτό το κάνει για να μη μαζέψει τα βλέμματα πάνω της.

Δεν είναι η μοναδική βέβαια. Ultra (σε μικρό βαθμό σχετικά) και kleop έχουν και αυτοί στο ενεργητικό τους κωλοτούμπες. Ειδικά η δεύτερη, με επική κωλοτούμπα από bilire σε wild boy, και όταν κινδύνευε η bilire, ψήφος στην Claire με κάρτα.

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να με ακολουθήσεις στα σεναριά μου. Θέλω να τα κρίνεις και να προσθέτεις σε αυτά, γιατί για να είμαι και ειλικρινής δεν είναι 100% safe σενάρια και μπάζουν.

Για την ώρα θα θεωρήσω ότι ο συναισθηματισμός σου got the best of you.

Ενόχους για την ώρα όπως ανέφερα dimijim αρχικά και σε δεύτερο χρόνο Totaled, Ultraviolence. Ωστόσο πρέπει να σιγουρευτούμε και πλέον εκτός απο όνειρα και ρόλους δεν έχουμε άλλες βοήθειες.

Το ότι υπάρχουν 2 τυμβωρυχίες, μία στους πολίτες, μία στη μαφία διαφεύγει του σχολιασμού σου; Μεταξύ των bilire και Τάσου υπάρχει ένας μαφιόζος. Μαντέψτε ποιος είναι. (Libertus έπρεπε... )

Σας έχω παραθέσει ένα σωρό στοιχεία. Πάρτε κι άλλο ένα: συνέφερε τη μαφία, με 4 μέλη, να χάσει ένα μέλος επειδή ξέρει το μέντιουμ το ρόλο του; Να βγάλουν δηλαδή έξω το μέντιουμ με τυμβωρυχία; Τι να πω, ένας μεγάλος παραλογισμός. Δεν το περίμενα με τίποτα να φύγω με ΑΠ.

Dume και Τάσο, συνασπιστείτε μήπως και βγει κανένα καλό αποτέλεσμα επιτέλους. Στριμώξετε παίκτες να πάρουν θέση, ειδικά όσους κάνουν κωλοτούμπες. Wild_boy, κι εσύ φαίνεσαι αθώος, όπως και ο Σπυράκος, αλλά για τους τελευταίους δεν έχω απτά στοιχεία. Ύποπτοι: bilire (προφανώς), kleop και μετά κάνετε πολλές ερωτήσεις σε dimijim για την εντελώς άκυρη ΑΠ που δίνει χρόνο στη μαφία να μη χάσει άλλο μέλος άμεσα και γενικά κάνετε ερωτήσεις σε όλους τους υπόλοιπους παίκτες. Κανένας δεν είναι αθώος εκτός από εκείνους που το έχουν αποδείξει ή/και είναι πασιφανές. Προσέξτε: περάστε από κόσκινο ΟΛΟΥΣ.

Ήμουν τυχερή στο ότι επειδή ταξίδευα σήμερα, αυτό το ποστ το γράφω τώρα, όπου μπορώ να απαντήσω σε κάποια πράγματα που γράφτηκαν και έγιναν μετά την ΑΠ.

Τέλος πάντων, πάω να στοιχειώσω κανένα σπίτι της Μέσης Γης. Bye!!

edit: Μπέρδεψα τυμβωρυχία με νεκροφάνεια, όσων αφορά το πώς μοιράζονται. Άκυρο αυτό, έχει δίκιο η Totaled
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Οι μαφιόζοι ήθελαν να προκαλέσουν χάος παλι,μετα τον Libertus που ηταν πολυ δυναμικός και μας καθοδηγούσε,τωρα η Χιμελα.
Πώς προκάλεσαν οι μαφιόζοι χάος με την ποινή του Libertus; Η ΣΕ είναι μαφία; :ropalo:
Το ότι υπάρχουν 2 τυμβωρυχίες, μία στους πολίτες, μία στη μαφία διαφεύγει του σχολιασμού σου; Μεταξύ των bilire και Τάσου υπάρχει ένας μαφιόζος. Μαντέψτε ποιος είναι. (Libertus έπρεπε... )
Η τυμβωρυχία μοιράζεται χωρίς περιορισμούς. Μην μπερδεύεσαι... Θα σε διαβάσω προσεκτικά πάντως. Τα λέμε σε καμιά ηχώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Πώς προκάλεσαν οι μαφιόζοι χάος με την ποινή του Libertus; Η ΣΕ είναι μαφία; :ropalo:


(Ξερω 'γω,τιποτα δεν αποκλείεται στην πόλη του Παλερμο :hehe: )

Όχι,εννοώ οτι το εκμεταλλεύτηκαν :P Για εμένα ο Libertus στα ματια μου δεν ηταν ένοχος. Μαζί με την Χιμελα προσπαθούσαν να μας καθοδηγήσουν,παρόλο που έγιναν λάθη, όπως το οτι διώξαμε την Κλερ.(Ειλικρινά δεν εχω χρόνο για εκτενέστερα posts αυτη τη στιγμη :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γεια σας και από εμενα ,προσπαθω να γραψω ένα κειμενο και το εχω χασει από refresh δυο φορες. Λοιπον θα βαλω μια εντελως τυπικη ψηφο σε καποιον που με ψηφισε, στον Σπυρακο , και θα επιστρεψω με το κειμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
H σημερινή ψηφοφορία ακυρώνεται. Ψηφίζετε τυπικά για να κρατήσουμε απουσίες.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire -----> Σπυρακος (^^)
  2. dimjim -----> Himela
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. Himela -----> kleop
  5. JKaradakov -----> dimijim
  6. kleop -----> Μάιρα
  7. methexys -----> ultraviolence
  8. Totaled -----> Himela
  9. ultraviolence -----> methexys
  10. Wild_Boy -----> kleop
  11. Μάιρα -----> kleop
  12. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  13. Tάσος97 -----> bilire


Ψήφοι
3 bilire
3 kleop
2 Himela
1 Mάιρα
1 dimijim
1 methexys
1 ultraviolence
1 Σπυράκος (^^)



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για μένα η Guest 278211 ήταν ξεκάθαρα ΑΜ.
Για την bilire δεν ξέρω. Πιθανόν και να είναι ένοχη, αλλά και πάλι τίποτα σίγουρο για μένα.
Αφού η Guest 278211 ήταν για εσένα ξεκάθαρα ΑΜ τότε γνώριζε ξεκάθαρα κι έναν μαφιόζο. Ποιος είναι αυτός κατά τη γνώμη σου; Αν δεν έχεις ένα όνομα, δώσε και λίστα. Αλλά πες μας κάτι.

Επίσης, οι υπόλοιποι τι πιστεύετε για Guest 278211 και birile;
Ιορδάνη; Κλέοπ; Μέθεξυς; Ούλτρα; Μάιρα; Σπυράκο; Τάσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, κενό το απουσιολόγιο σήμερα. Για άλλη μια μέρα. Μπράβο παιδάκια μου :). Παράταση προφανώς και δεν θα ακολουθήσει, γιατί είναι παντελώς περιττό.

Η τελική λίστα:
Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire -----> Σπυρακος (^^)
  2. dimjim -----> Himela
  3. DumeNuke -----> bilire
  4. Himela -----> kleop
  5. JKaradakov -----> dimijim
  6. kleop -----> Μάιρα
  7. methexys -----> ultraviolence
  8. Totaled -----> Himela
  9. ultraviolence -----> methexys
  10. Wild_Boy -----> kleop
  11. Μάιρα -----> kleop
  12. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  13. Tάσος97 -----> bilire


Ψήφοι
3 bilire
3 kleop
2 Himela
1 Mάιρα
1 dimijim
1 methexys
1 ultraviolence
1 Σπυράκος (^^)



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4283051&postcount=598"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov
  5. kleop
  6. methexys
  7. Totaled
  8. ultraviolence
  9. Wild_Boy
  10. Μάιρα
  11. Σπυρακος (^^)
  12. Tάσος97


Ψήφοι



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
JKaradakov, θέλω πολύ να ακούσω τα επιχείρηματά σου κατά μου.

Δεν έχω. Σε αναφέρω στους πιθανούς ενόχους μόνο και μόνο λόγο του ότι κάτι μεταξύ της κόντρας σας με τον Χάρη δεν μου κάθετε καλά.

Επίσης, οι υπόλοιποι τι πιστεύετε για Guest 278211 και birile;
Ιορδάνη; Κλέοπ; Μέθεξυς; Ούλτρα; Μάιρα; Σπυράκο; Τάσο;

Το σεναριό σου έχει μια βάση. Από την στιγμή όμως που ο ΑΜ ξεκάθαρα πλέον παίζει για τον εαυτό του και υπάρχει το κάρφωμα Βεντέτα ακόμα σε ενεργεία, δεν ξέρω αν θα μας έδινε ακόμα ο ΑΜ τον μαφιόζο του + ότι σε θεωρώ μέρος της μαφίας, οπότε κρατάω μαι πισινή για το αν θα έδινες έτσι έναν πιθανό συμπαίκτη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η υποψια της Κλερ δε με κανει να πω οτι η spy ειναι ενοχη! Επισης για Himela δεν ημουν σιγουρος παρα την επιθεση της και επειδη με τις τελευταιες κινησεις του Libertus και με τον τροπο που ουσιαστικα εκανε κυμα για να φυγουν αθωοι (τσεκαρισμενο η Κλαιρ) παρασυρθηκε και η Himela.Ομως οσο αναφορα την bilire απλα κλαιω!! Εριξα ψηφο γιατι ψηφισε ακυρα χτες τον Τασο και μαζευτηκαν μαζευτηκαν ψηφοι,λυσσαξαν να την σωσουν και να με παρακαλαει και ο Libertus να μη κανω λαθος και αν διωξω την Κλαιρ αλλα τωρα που ξερω το ρολο της και με βουλα(τυμβωρυχια) και αφου ειναι τοσο "εξυπνη¨ η bilire και με ψηφιζει για αλλη μια μερα ψηφίζω BILIRE !! Να δουμε ποιος θα προσπαθησει να σε σωσει σε βαρος αλλου αθωου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Επίσης μιας που το αναφέρατε(γιατί ξεχάστηκα) σήμερα είναι το τελευταίο βράδυ που η ΣΕ δέχεται πιμι για το κάρφωμα - Βεντέτα.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov
  5. kleop
  6. methexys
  7. Totaled
  8. ultraviolence
  9. Wild_Boy
  10. Μάιρα
  11. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  12. Tάσος97


Ψήφοι
1 bilire


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Να μαι και παλι γυρισα γρηγορα σπιτι τελικα.:P
Ρε παιδιά, για την kleop τι έχετε να πείτε; JKaradakov;
Κάτι δε μου κολλάει. Όχι μόνο επειδή είναι στην αφάνεια, απλά αυτό που κάνει είναι απλά μερικα σχόλια για όλους, χωρίς καινούριες σκέψεις, απλά επαναλαμβάνει πράγματα που έχουν ειπωθεί.
:hmm:
Προσπαθω οσο μπορω να καταλαβω τι γινεται.Εδω πηγατε να βγαλετε την Himela μαφιοζα και τελικα ηταν αυτοκρατορας.Παντως μετα το ταρακουνημα που επαθες χτες αρχισες να μιλας περισσοτερο.

Εκατσα και διάβασα όλα τα ποστ από την αρχή και φαίνεται πως η κλεοπ δεν εχει καλό ρόλο. Συνεπώς ψήφος στην κλεοπ
Δεν περιμενα και κατι διαφορετικο απο σενα.Επιχειρηματα δεν εχει ε;


Σας έχω παραθέσει ένα σωρό στοιχεία. Πάρτε κι άλλο ένα: συνέφερε τη μαφία, με 4 μέλη, να χάσει ένα μέλος επειδή ξέρει το μέντιουμ το ρόλο του; Να βγάλουν δηλαδή έξω το μέντιουμ με τυμβωρυχία; Τι να πω, ένας μεγάλος παραλογισμός. Δεν το περίμενα με τίποτα να φύγω με ΑΠ.

Dume και Τάσο, συνασπιστείτε μήπως και βγει κανένα καλό αποτέλεσμα επιτέλους. Στριμώξετε παίκτες να πάρουν θέση, ειδικά όσους κάνουν κωλοτούμπες. Wild_boy, κι εσύ φαίνεσαι αθώος, όπως και ο Σπυράκος, αλλά για τους τελευταίους δεν έχω απτά στοιχεία. Ύποπτοι: bilire (προφανώς), kleop και μετά κάνετε πολλές ερωτήσεις σε dimijim για την εντελώς άκυρη ΑΠ που δίνει χρόνο στη μαφία να μη χάσει άλλο μέλος άμεσα και γενικά κάνετε ερωτήσεις σε όλους τους υπόλοιπους παίκτες. Κανένας δεν είναι αθώος εκτός από εκείνους που το έχουν αποδείξει ή/και είναι πασιφανές. Προσέξτε: περάστε από κόσκινο ΟΛΟΥΣ.
Εδωσες καποια στοιχεια,αλλα αυτο δεν με κανει να πιστευω οτι δεν εισαι ΑΜ.Μπορει την πρωτη φορα που εγινες φαντασμα να σε θεωρουσα αθωα,αλλα τωρα τι να πω...Ηταν λαθος της Himela να σε επαναφερει.Μαλιστα παροτρυνεις καποιους να πιεσουν εμενα και τα αλλα μελη που θεωρεις ΕΣΥ υποπτα.Και αν πεφτεις εξω;Ειδες τι εγινε αυτες τις 2 μερες.Χαμος.Τελος παντων ας μην το συνεχισω αλλο.Οταν γινει ηχω θα μιλησεις παλι.
Αφού η Guest 278211 ήταν για εσένα ξεκάθαρα ΑΜ τότε γνώριζε ξεκάθαρα κι έναν μαφιόζο. Ποιος είναι αυτός κατά τη γνώμη σου; Αν δεν έχεις ένα όνομα, δώσε και λίστα. Αλλά πες μας κάτι.

Επίσης, οι υπόλοιποι τι πιστεύετε για Guest 278211 και birile;
Ιορδάνη; Κλέοπ; Μέθεξυς; Ούλτρα; Μάιρα; Σπυράκο; Τάσο;
Ειπα και παραπανω συνεχιζω να θεωρω την Guest 278211 ΑΜ και την bilire με το μερος των μαφιοζων
( ; ).Βαζω ερωτηματικο γιατι χτες και την Claire αδικα την διωξαμε.Ημουν και εγω απο τα πρωτα μελη που την ψηφισα,αλλα δεν ξερω πλεον.Να μας πει και εκεινη την γνωμη της και να καταληξουμε καπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Μερικά σχόλια:

Η αποκάλυψη του ρόλου της Guest 278211 είναι καθοριστική για την εξέλιξη του παιχνιδιού.Αν είναι ο ΑΜ,κοιτάμε ενδελεχώς όλα τα post της και βρίσκουμε ποια άτομα έχει κατηγορήσει,ψηφίσει όπως και με ποια έχει έρθει σε επαφή.Αν μας έχει δώσει το φανερό β,τότε είμαστε οκει.
Αν όμως είναι μαφιόζα,κάνουμε την ίδια δουλειά και βλέπουμε ποιους έχει αθωώσει.

Νά' μαι και πάλι για τελευταία φορά.:)
Πρώτα θέλω να πω πως δεν κρατάω κακίες, απευθυνόμαστε όλοι σε ρόλους και όχι στους χρήστες τους ίδιους. Με αυτό το σκεπτικό κάποιοι παίζουν καλύτερα τον ρόλο τους από κάποιους άλλους. Προφανώς εννοώ τον εαυτό μου, νόμιζα πως αφού παρακολούθησα το προηγούμενο Παλέρμο είχα μάθει πως να παίζω. Λάθος μου και μάλιστα τραγικό.
Μέχρι και την στιγμή της αποχώρησής μου, κατάφερα μόνο να σιγουρευτώ κι αυτό σε εισαγωγικά για ελάχιστα άτομα που πιστεύω πως είναι συνταγμένα με την μαφία. Εγώ τελικά δεν έπαιξα καλά τον ρόλο μου, όποιος κι αν ήταν αυτός.
΄Ισως και να τον μάθετε σύντομα, ποτέ δεν ξέρεις.;)
Το κύμα εναντίον μου το ξεκίνησε ο Libertus ο οποίος από την αρχή μου φάνηκε παράξενος σε αυτά που έλεγε και αυτά που έκανε. Είπε σε κάποιο σημείο η Tolated...
Και συμφωνώ απόλυτα μαζί της, μάλιστα σε κάποιο από τα προηγούμενα ποστ της τον είχε αποκαλέσει "τρελλοπεταλουδίτσα". Από την αρχή αρχή ακόμα είχα κάποιες υποψίες αλλά ήθελα να δω αν θα επαληθευτούν. Επαληθεύτηκαν και μάλιστα με τον ζόρικο τρόπο για μένα.:/:
Την Himela άρχισα να την υποψιάζομαι όταν επανέφερε την Guest 278211 την οποία θεωρούσα μαφιόζα. Μάλλον όμως θα πρέπει να αναθεωρήσω για τον ρόλο της και να πάω στην αμέσως επόμενη υποψία μου. ΄Οπως και να έχει, μάλλον δουλεύει για τους πολίτες όπως δείχνουν τα πράγματα (την spy εννοώ και όχι την Himela).
Τελικά για μένα οι σίγουροι μαφιόζοι μέχρι στιγμής είναι οι Himela & Libertus.
Σε κάποιο σημείο είπε ο Libertus πως υπάρχουν βάσιμα στοιχεία εναντίον μου, πολύ θα ήθελα να τα μάθω κι εγώ και είμαι σίγουρη και οι υπόλοιποι εναπομείναντες πολίτες. Αργότερα είπε πως αν αποδειχθώ αθώα με την τυμβωρυχία που πρότεινε ο dimijim, τότε θα δουν τι θα κάνουν με την bilire.
Μόκο εδώ για τα στοιχεία αλλά και για τις συνέπειες να έχει διώξει αθώο ρόλο.:whistle:
΄Οπως και να έχει, το πιο χρήσιμο στοιχείο που αποκόμισα από το δεύτερο Παλέρμο που συμμετείχα είναι πως εγώ δεν κάνω γι' αυτό. Ειλικρινά δεν έχω ιδέα πως τα καταφέρνετε οι υπόλοιποι, ίσως σε κάποια επόμενη ζωή, όταν θα είμαι και πάλι γύρω στα 20 και σε πιθανές διακοπές από τις σπουδές μου, με την μαμά μου ξανά στο πλευρό μου να μου τα έχει όλα έτοιμα για να μπορώ να είμαι 24/7 στον υπολογιστή να μπορούσα να έπαιζα καλύτερα.:P

Το τελευταίο που έχω να πω είναι πως δεν θεωρώ καλό να με επαναφέρετε σε κάποια άλλη στιγμή (αν και δεν το βλέπω γιατί την βλέπω την τυμβωρυχία να έρχεται...), απλούστατα γιατί μάλλον δεν είμαι σε θέση να παίξω σωστά και να προσφέρω όσα πρέπει στον ρόλο μου και στην ομάδα μου. ΄Οποια κι αν είναι αυτή.:)
Καληνυχτούδια σας.:hello:

Αν όμως δεν είχε όνειρο όπως είπε ο Δημήτρης γιατί η Claire αφήνει υπονοούμενο ότι η Guest 278211 είναι ΑΜ; Είδε μήπως ποιους αθώωσε ή ποιους ψήφισε και οι απόψεις τους ταυτίζονταν;
One way or another,τείνω να πιστέψω ότι η Guest 278211 είναι ο ΑΜ του παιχνιδιου.Επειδή κοίταξα όλα της τα ποστ τα άτομα με τα οποία ήρθε σε "διαμάχη" είναι τα εξής: ultraviolence ( όταν αποχώρησε τη πρώτη μέρα αλλά και στα τελευταία λόγια λέγοντας ότι κάνω το ίδιο με τη κλεοπ αλλα σε μικρότερο βαθμό.),birile ( την οποία έχει κατηγορήσει πολλάκις),Himela ( όταν η Himela την κατηγόρησε ως πόρνη και η spy άλλαξε στάση όσον αφορά την αθωότητα της Σύλβιας),kleop (υποστηρίζοντας ότι μένει στην αφάνεια και κάνει μεταστροφές).Όσοι πιστεύουν ότι Guest 278211=AM ας καταλήξουμε στο ποιος είναι ο φανερός Β και να τον ψηφίσουμε.Αδυνατώ να πιστέψω ότι μπορεί να θεωρηθεί κάποιος άλλος εκτός της birile.Δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία στα ποστ της γιατί μου φαινόταν απλά χαμένη.Όταν όμως έπεσε η τυμβωρυχία και αποκαλύφθηκε η Κλαιρ ως μέντιουμ ( ενώ εγώ θεωρούσα τη γερμανίδα) οδηγήθηκα σ'αυτά τα συμπεράσματα τα οποία επεξεργάζομαι εδώ και ώρα.

Πάμε τώρα στη Σύλβια ( Himela).Πίστεψα στην αθωότητα σου αλλά το ότι σε ακολούθησα οδήγησε στην αποχώρηση του μέντιουμ.Δεν ξέρω αν έγινε λόγω manipulation εκ μέρους του Χάρη(στη περίπτωση που είναι ένοχος) και ήσουν τόσο σίγουρη για την ενοχή της Claire ,αλλά από'δω και πέρα προτιμώ να ακολουθώ το δικό μου ένστικτο στις ψήφους και να μην ακολουθώ απαραίτητα τα άτομα που θεωρώ αθώους -εκτός και αν οι απόψεις μας συγκλινουν-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μαλιστα… 2 τυμβωρυχιες και άλλες δυο αποχωρήσεις..

Εγω προσωπικά επαιξα τη τυμβωρυχια εμπιστευομενη τη Himela ,τονJKaradakov kai βασιζομενη στα λογια της κλαιρ. Η αποκαλυψη και η αθώωση τηςμε εκανε να επιβεβαιωσω καποιες υποψιες που ειχα για τον λιμπερτους, τον ρολοτον οποιου θεωρω κακο και όχι απαραίτητα μαφιόζο, καθως ολο το καιροδημιουργουσε εντασεις και έδιωχνε κοσμο.Μετα κοιτώντας τα ποστ της κλαιρακυρωθηκαν οι πιθανες υποψιες και βγηκαν άλλες.Για καποια στιγμη νομισα ότι εμπιστεύτηκατα λάθος άτομα(himela, jkaradakov) και επειταφευγουν spyak και himelaκαι στο καπακι πεφτει και δευτερη τυμβωρυχια που με εκανε να επιστρεψω πισω σεκαποια αρχικά συμπεράσματα και να αναθεωρήσω ξανα.

Τασο97, ξερω απαντησες στους αλλους και λες μετανιωσες. Εσύ όμωςδεν ήσουν αυτος που εβριζε επειδη παιχτηκε τυμβωρυχια στη κλαιρ και όχι στονλιμπερτους?Τωρα αλλαξες γνωμη . Τι εχεις να πεις που έβγαλες την αυτοκράτειρα ?μια παιχτρια που συμμετειχε ενεργα? Εκανες λάθος όπως εκανα εγω ? η ηταν σχεδιο? πιο πριν πετουσες σποντες του τυπου «ετσι σου ειπαν, ετσι εκανες»

Χτες ημουν για τρια ατομα σιγουρη για την αθωοτητα τους.Μετατις εξελιξεις η αθωα μου σπυριδουλα είναι σιγουρα μαφιοζος .Αποκλειεται να μην ειναι,-συμφωνα και με τα ποστ της κλαιρ,- και πολύ πιστευω ότι εχει κανει «κόμμα» μετον τασο97. Για αυτό δεν επαιξε και την τυμβωρυχια σε εκείνη. Η σπυακ τηνπερασμενη βραδιά διαφωνουσε με τη χιμελα και εφτασε στο σημειο να θεωρει τηχιμελα ενοχη.Να τονισω ξανα τη σημασια των ποστ της κλαιρ .Τωρα θα μου πειτε αυτόδε τη καθιστα απαραιτητα μαφιοζα αλλα μπορει να είναι και αντίπαλος μαφιόζος.

Σε αυτό το σημειο θα παω στο dimijim

Σχετικα με το λιμπερτους ,εξηγησα και τη δευτερη μέρα ότι ηψηφος μου ηταν ψηφος της στιγμης ,επιβαρυμένη και καποιες υποψιες που ειχα λογωτων δολοπλόκων κινησεων του αλλα και τωνλεγόμενων «σεντονιων», όπως λετε, πουκανει. δε θα τα εκανε αυτά αν είχε αθωο ρολο.Γιατι να βαζει φωτιες και να φευγουν πολιτες ?Επισης από τη πρώτη μεραείχε προσεγγισει τη χιμελα,την οποια –νομιζω- σαν παρορμητικη και δραστηρια πουείναι τη θεωρησε ευκολο στοχο και συνεχιζω με τη σπυακ που από ότι βλεπω ολιμπερτους δεν ειχε μεγαλη επικοινωνια. Αρα συμφωνα με αυτά πιστευω ότι δεν είναιμαφιοζος αλλα κατι παρεμφερες συμμαχικο.

Τωρα σχετικα με τι σπυριδουλα ,dimijim θα αναφερθω σε δικα σου λογια

«η Claire έκανε λάθος νακατηγορήσει κι ενοχοποιήσει τόσο πολύ τον Χάρη και τη Σύλβια στα τελευταία τηςλόγια. Ειδικά για τη Σύλβια, αφού ήξερε ότι η Guest 278211 είναι η ΑΜ, δεν είχε λόγονα την πει ότι είναι σίγουρη Μαφιόζος»

Εγω από αυτό καταλαβαινω ότι η κλαιρ κατηγορησε τη συλβιακαι τον λιμπερτους γιατι ηξερε ότι η σπυακ ηταν μαφιοζος. Τωρα να ρωτησε να τηςβγηκε αμ και να τους κατηγορουσε δε νομιζω να εκανε κατι τετοιο. η μονηπεριπτωση να στεκουν τα λογια σου είναι αν δε ρωτησε παραπανω πληροφοριες γιασπυακ.

Μετα θα με ρωτησετε γιατι κατηγορουσε εμενα


Κοιτωντας τις ψηφους της: πρωτη μερα ψηφιζει himela. τη δευτερη και τη τριτηεκανε κωλοτουμπες και μετα αρχισε να μου κανει επιθεση.Τη δευτερη μερα αλλαξεδυο φορες.τη τριτη μερα ειπε να κανει την αλλαγη στο τελος. ειπε μετα ότι θαδικαιολογηθει δε δικαιολογηθηκε. Επισης αν ηθελε να μεινει στο παιχνιδι δε θαπροσπαθουσε παραπανω?

ο μονος λογος που τηνεμπιστευτηκα ηταν εξαιτιας στης χιμελας.

Επιπλεον σκεφτειτε και κατι ακομη στα τελευταια της λογια, εφοσον είναι δολοφονοςη σπυακ ,δε θα προσπαθουσε να φανει ωςΑΜ για να σας μπερδεψει και να νομισετε ότι ειμαι η φανερη δολοφονος β? θα μπορουσενα το εχει κανει επιτηδες.

Και δεν είναι μονο αυτή που μου κανει επιθεσεις. Ένα μεγαλοκυμα ξεκινησε εναντιον μου. Ο dimijim,o dumenuke, o Tασος97, ο σπυρακος… για ναδειξει ενοχη που δεν υπαρχει

τωρα ας παμε να σκεφτουμε και με άλλη λογικη

αν εγω ειμαι γκαρσοναβ…εε εννοω φανερος δολοφονος β τοτε ποιος λεει στους αλλους ότι εσεις δεν ειστεΑΜ?

dumenuke ακομα περιμενω την απαντηση σου όταν σε ρωτησα χτες τι άλλο θελεις να σουεξηγησω, να σου διευκρινησω ,πες μου μηπως μπορεσω να καταλαβω γιατι δε σας εξηγω καλα τα γεγονοτα?

και εσυ κλεοπ πουπεριμενεις την εξηγηση μου απαντησε αν σε βοηθησε το ποστ καθολου

Σπυρακο και εσυ με στεναχωρεις, μεχρι τωρα σε εχω ψηφισειδυο φορες σε στιγμες που δεν ειχαν σημασια και χωρις να σε κατηγορησω γιατι σεθεωρουσα πολιτη .μερικες φορες νομιζω ότι παρεξηγησε και ορμας στους αλλουςχωρις να σκεφτεις. Σημερα στο χρονο που ειχα ,αν καθομουν να σκεφτω ποιον θαψηφισω και τι θα σημαινει η ψηφος μου, θα επαιρνα απουσια.

Dimijim συμφωνα με τις αρχικες σου θεωριες ότι πρεπει να υπαρχει απαραίτητα ενας κακος αναμεσα σε εμενα και το λιμπερτους , εγω είμαι η μαφιόζος και ο λιμπερτους αθωος. ελπιζω να σου εδειξα αρκετα επιχειρηματα που ελπιζω να σε κανουν να δεις αλλιως τα πραγματα . εκτος αν δε θελεις να τα δεις αλλιως τα πραγματα. Τοσο καυσιμο εριξα από τη πρωτη μου κιολας ψηφο?

Τελος θελω να τονισω ξανα τη σημασια των καρτων της τυμβωρυχιας. Νομιζετε ότι και τις δυο τις εχουν πολιτες? Αν ναι τοτε γιατι δεν παιχτηκε χτες το βραδυ από τον τασο ? θα μου πειτε δεν ηταν μεσα? αλλα μετα προς τι η αγανακτηση το πρωι? .Δυστυχως πολλοι από εσας σπευδετε να με καταδικασετε. Μην βιαζεστε τοσο .Γιατι να βγει ετσι η χιμελα,ηταν αρκετα σιγουρος ο ρολος της και μπορουσαμε να το τεσταραμε αυριο, όπως ειπε και η κλεοπ

«ΒρεΤασε γιατι πηγες και εριξες τυμβωρυχια στην Himela;Ενταξει την θεωρουσεςενοχη,αλλα φανηκε απο τα συμφραζομενα οτι ηταν αυτοκρατορας.Παρολα αυτα θαφαινοταν και αυριο(και θα φανει) οτι δεν θα υπηρχε ασυλια αυτοκρατορα.Ηθελα νατο πω πριν ριχτει η τυμβωρυχια αλλα δεν προλαβα»



Κλεινοντας αυτό το μικρο κειμενακι των μολις 1000 λεξεων, θελω να πω ότι προσπαθησα με ατομικοαγωνα με εμενα και τις καρτες μου να σωθω και να βοηθησω , μαζι με τη βοηθειακαποιων που με υπερασπιστηκαν ειτε επειδη το πιστευαν μεσα από τη καρδια τους ειτεόχι και ακομη κατηγορουμαι. Αν δεν υπαρχαν τα κυματα οπως λετε πιστευω ότι θαπροσφερα ουσιαστικη βοηθεια αλλα δυστυχως στο τελος παλευα μονο για επιβιωση. Αναυριο το απογευμα ταξιδεύω στο απεραντο γαλαζιο της θαλασσας θελω να ξερετε ότιθεωρω μαφιοζους spyak,Τασο97,βοηθο τoν libertus και με προβληματιζει η συμπεριφορα των υπολοιπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Bilire, εσύ έγραψες την πρώτη προκύρηξή σας, ε; :redface: Συστηματικά σου ξεφεύγουν ν από άρθρα και εμπρόθετα άρθρα, όπως ακριβώς στο βίντεο γράφεις "στη καρέκλα".

Αυτό, φυσικά, δεν γινόταν να το ξέρει κανείς πως το κάνεις γιατί α) δεν ήσουν καν μέλος του φόρουμ και β) δεν το έχεις κάνει σε κανένα ποστ σου πριν τη δολοφονία. Είπαμε να μην ασχοληθούμε με το βίντεο γιατί θα μας μπερδέψει και δεν είπα τίποτε, αλλά τώρα που διάβασα ένα τόσο μεγάλο δικό σου κείμενο βγάζει νόημα.

Ψηφίζω bilire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τώρα σοβαρά θα χρησιμοποιηθεί το ίδιο επιχείρημα που χρησιμοποιήθηκε στο 30-τόσο και είχε γίνει χαμός για 2-3 γύρους;
Δεν είπαμε να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και να μην πέφτουμε στις παγίδες των δολοφόνων;

PS. Και εγώ τα ίδια λάθη κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αγαπούλες, υποσχέθηκα ένα post που θα πω τη γνώμη μου για κάθε μία από εσάς ξεχωριστά. Να πω εκ των προτέρων ότι στους περισσότερους θα αρκεστώ σε ένα αθώος/ένοχος προκειμένου να προστατέψω όσους ρόλους υπάρχουν ακόμη μέσα και πρέπει να παραμείνουν κρυφοί. Αν κάπου η αιτιολόγησή μου δεν είναι επαρκής, σκεφτείτε πρώτα μόνοι σας, καθώς δεν έχω σκοπό να πέσω σε κάποια παγίδα της Μαφίας ή σε λάθος κίνηση πολίτη και να αποκαλύψω με ακρίβεια τους ρόλους.
Ας ξεκινήσουμε λοιπόν:

bilire: Η πιο σίγουρη Μαφιόζα του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή. Όπως έχω πει και σε προηγούμενό μου post, η Guest 278211 είναι η ΑΜ κι η bilire η Φανερή Μαφιόζα Β. Είναι ο πιο σίγουρος κακός ρόλος αυτή τη στιγμή και πρέπει να αποχωρήσει άμεσα αύριο.

Claire Rentfield: Μέντιουμ.

Deutsch… Lover: Αθώα. Αποχώρησε από τα λάθη του Χάρη και της Σύλβιας, σε μία ψηφοφορία μεταξύ δύο αθώων. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να έχει κάποιο κακό ρόλο.

dimjim: Σίγουρα όχι ΣΕ όπως συνηθίζεται...

DumeNuke: Αθώος. Έκανε ο,τι περνούσε από το χέρι του για να σώσει το μέντιουμ και προσπαθεί να διώξει την πλέον σίγουρη Μαφιόζα του παιχνιδιού. Δεν υπάρχει κανένας λόγος για να τον ενοχοποιήσω.

Himela: Αυτοκράτωρ.

JKaradakov: Ο παλιός κακός Ιορδάνης. Ξεκάθαρα αθώος για εμένα, ελπίζω να συνέλθει και να βοηθήσει να διώξουμε σίγουρους Μαφιόζους.

kleop: Ερωτηματικό η kleop, πιθανόν αθώα. Με μπερδεύει λίγο αλλά δε νομίζω να έχει κακό ρόλο.

Libertus: Αθώος κι αυτός. Έκανε λάθη αλλά το γεγονός ότι πήγε να τον διώξει σε ψηφοφορία μία σίγουρη Μαφιόζα δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης. Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη του σε κάποια Ηχώ, δυστυχώς Νεκροφάνεια αυτή τη βδομάδα δεν έχει άλλη.

methexys: Σε εσένα θα ήθελα να σταθώ λίγο παραπάνω. Πιστεύω ότι η χθεσινή σου κίνηση αρχικά να ψηφίσεις την Claire και στη συνέχεια να αλλάξεις την ψήφο σου σε bilire στη δημοσκόπηση ήταν εντελώς λάθος. Μέχρι στιγμής σε θεωρούσαμε αθώα αλλά μάλλον δεν είσαι. Η χθεσινή σου κίνηση δείχνει ρόλο που θέλει να μπερδέψει και να διχάσει. Επίσης, βοήθησες αρχικά το κύμα εναντίον του Μέντιουμ και στη συνέχεια πήγες να κρυφτείς στις ψήφους εναντίον της bilire. Γι αυτό πιστεύω ότι ανήκεις στους συνεργούς της Μαφίας. Αποκλείεται να είσαι ΔΑ, καθώς τότε δε θα σε ψήφιζε η bilire στον πρώτο γύρο. Άρα είσαι η πόρνη.

Nefeli Graf: Αθώα. Θύμα πρώτης της πρώτης δολοφονίας.

Guest 278211: Αντίπαλη Μαφιόζος. Ανατρέξτε στο μεσημεριανό μου post για την αιτιολόγηση.

Totaled: Σε εσένα Άννα κάτι δε μου αρέσει. Κατηγόρησες το Χάρη και τη Σύλβια, σίγουρους αθώους στα μάτια μου, αμφισβήτησες τον Ιορδάνη, σίγουρο αθώο στα μάτια μου και γενικά ενώ φαίνεται ότι προσπαθείς, δε με πείθεις. Θα μπορούσες να είσαι κι εσύ Πολίτης που παίζει πολύ άσχημα αλλά μήπως και μαζεύτηκαν πολλοί τέτοιοι; Τείνω προς την ενοχή σου, αν και προτεραιότητα αύριο έχει η bilire.

ultraviolence & Wild_Boy: Θα φτιάξω μία ακόμη 2αδα εδώ, ας με κατηγορεί ο Τάσος γι αυτές, στο ζεύγος Χάρη/bilire μια χαρά με βοήθησαν. Κι οι δύο παίζουν ύπουλα, γράφουν κάποια post αλλά και προσπαθούν να παραμείνουν στην αφάνεια. Μπορεί να προσπαθούν να προστατεύσουν το ρόλο τους, μπορεί κι ο ρόλος τους να είναι κακός. Είχαν και μία κόντρα χθες η οποία πρέπει να αναλυθεί τις επόμενες ημέρες. Πολύ πιθανόν να υπάρχει ένας Μαφιόζος ανάμεσά τους.

Μάιρα: Ένοχη μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Θα ήθελα πολύ να τη δω σε μια ισοψηφία, αν θα βρεθεί κάποιος να τη βοηθήσει ή να τη σώσει. Μπορεί να είναι Πολίτης που παίζει με troll όπως στο #43, μπορεί να είναι και Μαφιόζα που κρύβεται πίσω από το troll. Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να ξεκαθαριστεί η κατάσταση μ αυτήν, καθώς αν είναι Μαφιόζα θα πρέπει κάποια στιγμή να αποχωρήσει.

Σπυράκος (^^): Σπυράκο, εσύ με μπερδεύεις. Από τη μία βλέπω σίγουρους αθώους όπως η Σύλβια κι ο Χάρης να σε κατηγορούν. Βέβαια μπορεί να είσαι ένα από τα λάθη τους κι εσύ. Βλέπω όμως επίσης να μην έχεις ενθουσιασμό. Δέχομαι ότι έχεις πρόβλημα χρόνου αλλά αισθάνομαι επίσης ότι υπάρχει και κάποιος να σου βάζει φρένο. Από την άλλη όμως, στηρίζεις πολύ την αποχώρηση της σίγουρης Μαφιόζας κι αυτό δε μπορώ να το παραβλέψω. Είναι λίγο αντιφατική η στάση σου, γι αυτό, σε παρακαλώ, αν είσαι με τους Πολίτες, βοήθησέ μας λίγο. Κάνε κάποιο μεγάλο post, άσε ένα γενικότερο σχόλιο για το παιχνίδι, πες μας τι πιστεύεις για κάθε παίχτη, προσπάθησε λίγο παραπάνω.

Τάσος97: Η Τυμβωρυχία του εναντίον της Σύλβιας δε με πείθει για την ενοχή του. Έχει δώσει ψήφο στη σίγουρη Μαφιόζα. Κατά πάσα πιθανότητα αθώος κι αυτός.

Άρα, ψήφος στη bilire. Είναι μια σίγουρη Μαφιόζα και πρέπει να αποχωρήσει αύριο. Ακολουθεί ΣΚ, μοίρασμα νέων καρτών και πιστεύω ότι θα πρέπει να ψαχτούμε για να βρούμε και τους υπόλοιπους Μαφιόζους. Totaled και utraviolence/wild_boy σε πρώτο πλάνο πρέπει να ελεγχθούν κι αργότερα και κάποιος ανάμεσα σε Μάιρα/Σπυράκο. Για την πόρνη έχω σχολιάσει και για τον ΔΑ δεν έχω κάτι σοβαρό ακόμη, ίσως είναι κάποιος από το ζεύγος ultraviolence/wild_boy ή ακόμη κι ο Σπυράκος. Και ναι, όπως καταλάβατε, είμαι τόσο αισιόδοξος και πιστεύω ότι ακόμη υπάρχει ολόκληρη η Μαφία στο παιχνίδι.

Ελάτε τώρα όλοι για μια μεγάλη αγκαλιά. :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα παιδάκια :yawn:

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> bilire
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov
  5. kleop
  6. methexys
  7. Totaled -----> bilire
  8. ultraviolence
  9. Wild_Boy
  10. Μάιρα
  11. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  12. Tάσος97


Ψήφοι
3 bilire


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τι σιωπή είναι αυτή καλέ; Χειρότερα και από τη χώρα των φαντασμάτων!
Ξυπνήστε καλέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top