Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Από που κι ως που συμφωνούμε όλοι;
Το είπατε κάποιοι αλλά δεν νομίζετε πως είναι νωρίς για τέτοιου είδους σιγουριές;
Ξέρω από το προηγούμενο παιχνίδι και από κάποια άλλα που διάβασα, πως συνήθως την πρώτη μέρα φεύγει αθώος, αυτό όμως δεν είναι και αξίωμα. Ειδικά αν στην ψηφοφορία κινδυνεύει και δεύτερο μέλος της μαφίας.
....
Στο πρώτο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να θέλουν να μας μπερδέψουν.
Στο δεύτερο θα σου έλεγα να μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά, το ότι ζητάει κάποιος να τον επαναφέρουν δεν σημαίνει απαραίτητα πως είναι και αθώος...
....
Εγώ θέλω μόνο να σε ρωτήσω το εξής. Γιατί άργησες τόσο πολύ να γράψεις το ποστ με τα τελευταία σου λόγια; Ομολογώ πως με έβαλε σε σκέψεις...
Οι περισσότεροι mvp το γράφουν σχεδόν αμέσως και ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ για να το καθυστερήσει τόσο κάποιος, είναι πως πρέπει να συννενοηθεί με την "ομάδα" του για το τι να γράψει.
Παραθέτω μόνο το post της Claire όπου πράγματι φανερά προσπαθεί να εκθέσει τη Guest 278211. Είναι φως φανάρι και αν κατευθυνθείτε προς εκείνη, με χαρά μου να αλλάξω ψήφο να τη βγάλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαιρετώ την πόλη του Παλέρμο!
Ζητώ συγνώμη για την απουσία μου, αλλά είχαμε και μια ΠΑΟΚΑΡΑ να δούμε σήμερα. Κι επειδή η ΠΑΟΚΑΡΑ αυτή μας στεναχώρησε λίγο σήμερα κι είμαστε ήδη και λίγο κουρασμένοι, αναλυτικότερο, μεγαλύτερο post θα κάνουμε αύριο. Προς το παρόν, μόνο τα παρακάτω:

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία

Εγώ θέλω μόνο να σε ρωτήσω το εξής. Γιατί άργησες τόσο πολύ να γράψεις το ποστ με τα τελευταία σου λόγια; Ομολογώ πως με έβαλε σε σκέψεις...
Οι περισσότεροι mvp το γράφουν σχεδόν αμέσως και ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ για να το καθυστερήσει τόσο κάποιος, είναι πως πρέπει να συννενοηθεί με την "ομάδα" του για το τι να γράψει.

Με την λογική ότι η spy είναι αθώα, όσα λες είναι σωστά. Αν όμως δεν είναι αθώα;;;

Με συνοπτικές λοιπόν διαδικασίες:
στη Guest 278211
Κι αφού είναι σίγουρη Μαφιόζα γιατί να χρησιμοποιήσω την τόσο πολύτιμη κάρτα και να μην την αφήσω να αποχωρήσει με ψηφοφορία; Γιατί όπως μας δίδαξε το Palermo #42 υπάρχουν πολλοί τρόποι να σωθεί ένας Μαφιόζος στην ψηφοφορία. Να παραθέσω μερικούς;
  • Αλλαγή ψήφων από ΔΑ.
  • Εξαίρεση ψηφοφορίας.
  • Ασυλία από Αυτοκράτορα ή Δικηγόρο. (υποθέτοντας ότι έχουν στείλει το πμ στη ΣΕ προτού δουν την τυμβωρυχία)
  • Πόλεμος καρτών.
Γι αυτό λοιπόν, κι επειδή τα νούμερα εν τέλει κρίνουν το παιχνίδι, ΑΠ.

Στάσου όμως ρε Δημήτρη, υπάρχει κι ένας ακόμη ρόλος που αναγνωρίζεται ως Μαφιόζος αλλά δεν ανήκει στην original Μαφία. Δες τι είπε το Μέντιουμ στα τελευταία του λόγια:
Την Himela άρχισα να την υποψιάζομαι όταν επανέφερε την Guest 278211 την οποία θεωρούσα μαφιόζα. Μάλλον όμως θα πρέπει να αναθεωρήσω για τον ρόλο της και να πάω στην αμέσως επόμενη υποψία μου. ΄Οπως και να έχει, μάλλον δουλεύει για τους πολίτες όπως δείχνουν τα πράγματα (την spy εννοώ και όχι την Himela).
Τελικά για μένα οι σίγουροι μαφιόζοι μέχρι στιγμής είναι οι Himela & Libertus.
Αρχικά, δεν πιστεύω ότι η Guest 278211 είναι ο ΑΜ. Η Claire την είχε διαθέσιμη για ένα μόνο βράδυ και σε αυτό θα ρώτησε αν είναι Μαφιόζα και πήρε θετική απάντηση. Το αμέσως επόμενο πρωινό η Σύλβια την επανέφερε, άρα η Claire δεν είχε την ευκαιρία να κάνει δεύτερη ερώτηση και να διευκρινίσει άμα η Guest 278211 είναι ο ΑΜ. Κι άμα είχε όνειρο η Claire και το έμαθε έτσι; Θα μπορούσε, αλλά τότε γιατί θεωρεί σίγουρη Μαφιόζα τη Σύλβια; Αν η Guest 278211 ήταν ο ΑΜ τότε η Σύλβια που την επανέφερε δεν είναι σίγουρη Μαφιόζα. Σίγουρη Μαφιόζα είναι αυτή που επαναφέρει σίγουρη Μαφιόζα. Σωστά; Κι άρα τι ήθελε να πει η Claire με αυτά; Δεν ξέρω. Πιθανόν να ήταν κάποια μπλόφα; Λάθος διατύπωση; Δεν ξέρω. Αλλά τα στοιχεία, της ίδιας της Claire, δείχνουν ότι η Guest 278211 ήταν Μαφιόζα.
Και στο σενάριο ακόμη και να μου διαφεύγει κάτι κι η Guest 278211 είναι η ΑΜ κι όχι Μαφιόζα, τότε πάλι φεύγει ένας ρόλος ο οποίος ξεκάθαρα δεν κερδίζει με την ομάδα των πολιτών. Αν όμως καταλήξουμε με οποιδήποτε τρόπο σ αυτό το σενάριο, τότε να δούμε όλα της τα post για να βρούμε τον Μαφιόζο που θα υπέδειξε. Τα post όμως, όχι τα τελευταία της λόγια, καθώς αυτά μπορεί να είναι παραπλανητικά (εκτός κι αν βεβαιωθούμε με τυμβωρυχία για τον ακριβή της ρόλο).

Τυπική ψήφος στη Himela.
Όσο για την ακύρωση της ΑΠ, αν τη δούμε να παίζεται, τότε ξεκάθαρα η Guest 278211 δεν είναι ΑΜ (κερδίζει μόνος του, δεν έχει συμμάχους) κι αυτή ανήκει στην ομάδα της Μαφίας. Τόσο αυτή, όσο κι αυτός που θα παίξει την κάρτα.

Για όλα τα υπόλοιπα, σχολιασμός αύριο.
Καληνύχτα! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Guest 278211 μεταφέρεσαι στην χώρα των φαντασμάτων, με δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Η ακύρωρη προφυλάκισης μπορεί να παιχτεί ώς τις 07:39.
Ψηφίζετε τυπικά για να πάρουμε παρουσίες.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> Himela
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov
  5. Himela
  6. kleop
  7. methexys
  8. Totaled -----> Himela
  9. ultraviolence
  10. Wild_Boy
  11. Σπυρακος (^^)
  12. Μάιρα
  13. Tάσος97


Ψήφοι
2 Himela



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Η προθεσμία για την Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης (07:39) έληξε.
Η Guest 278211 έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια και πλέον μπορεί να μετατραπεί σε ενεργή παίκτρια μόνο με Νεκροφάνεια.
Η σημερινή ψηφοφορία ακυρώνεται, ωστόσο ψηφίζετε τυπικά για να μπουν παρουσίες.


//off
Ήθελα να το κάνω :P
Το ετοίμαζα και όταν είδα την Προφυλάκιση, αλλά με πρόλαβε η πανταχού παρούσα ΣΕ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Παιδιά τώρα βλέπω τα χθεσινά γεγονότα. Έχετε δίκιο σε ο,τι κι αν λέτε. Εχω μείνει τελείως. Πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Δεν ψάχνω δικαιολογίες, δεν ξερω τι μου γίνεται. Βγάλτε με γιατι σας κάνω κακό τελικά :/

Δυο τρεις σκόρπιες σκέψεις, ξέρω οτι δε μου δίνετε πια σημασία αλλά νιώθω την ανάγκη να τις πω και να μην εγκαταλείψω αυτή τη στιγμή αν και σας διαβεβαιώ η πρώτη μου επιθυμία όταν είδα το ρόλο της Κλερ ήταν αυτό, να εξαφανιστώ.

Ο Λίμπερτους μού την έφερε ωραία. Ξέρει να διαβάζει τους ανθρώπους, να βλέπει τις αδυναμίες τους και να τους κατευθύνει εκεί που θέλει. Τον πίστευα αρκετά πολύ αν και είχα κάποιες αμφιβολίες στο κεφάλι μου, παρ΄ όλα αυτά με παγίδευσε λόγω του οτι ήξερε οτι την Κλερ για κάποιο λόγο την είχα στους υπόπτους μου και με πήγε προς τα εκεί. Κοίτα να δεις, και περνιέμαι για έξυπνη. :/:

Στον ούλτρα να ρωτήσω, γιατί καλέ μου άνθρωπε αθωώνεις με τόση σιγουριά την σπαι και την ντοιτς και υπονοείς πράγματα; Αν είσαι πολίτης να ξέρεις οτι αυτή σου η "βεβαιότητα" με οδήγησε στο να εμπιστευτώ το Χάρη. Δε δικαιολογούμαι απλά λέω τη λογική των σκέψεών μου.

Η Κλερ λοιπόν μας λέει καθαρά οτι η σπαι ήταν ο ΑΜ. Αρχικά την είδε ως μαφιόζα και αυτό προσπαθούσε να μας πει, αλλά με τις περαιτέρω πράξεις της θεώρησε οτι βοηθάει τους πολίτες, οπότε είναι ο ΑΜ. Ποιες είναι οι πράξεις της σπαι που έκαναν την Κλερ να πιστέψει οτι τελικά δεν είναι μαφιόζα αλλά ΑΜ;

Έστω λοιπόν οτι η σπαι είναι ΑΜ. Μήπως πρέπει να σκεφτείτε οτι αν ήμουν μαφία δε θα γυρνούσα ποτέ πίσω τον ΑΜ; Και μήπως ο ντιμι που μόνος του και χωρίς να το συζητήσει με κανέναν παίρνει την πρωτοβουλία να εκμεταλλευτεί αυτό το πάγωμα των πολιτών για να διώξει τον ΑΜ είναι ύποπτος;

Αυτές τις σκέψεις έχω προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά σας είπε ο Ηλίας, η προθεσμία για την ακύρωση προφυλάκισης έληξε πριν μία ώρα, άρα η ψηφοφορία ακυρώνεται. Ψηφίζετε τυπικά για να κρατήσουμε απουσίες.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> Himela
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov
  5. Himela
  6. kleop
  7. methexys
  8. Totaled -----> Himela
  9. ultraviolence
  10. Wild_Boy
  11. Σπυρακος (^^)
  12. Μάιρα
  13. Tάσος97


Ψήφοι
2 Himela



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εαν βρισω συζητω προκαταβολικα συγγνωμη
[...]Όπως είπα παραπάνω προτίμησα να ακολουθήσω τους σίγουρους αθώους για μένα ( himela,jkaradakov)
αντε τον ιορδανη να το καταλαβω αλλα τη χιμελα;;;:confused:
[...]
Την Himela άρχισα να την υποψιάζομαι όταν επανέφερε την Guest 278211 την οποία θεωρούσα μαφιόζα. Μάλλον όμως θα πρέπει να αναθεωρήσω για τον ρόλο της και να πάω στην αμέσως επόμενη υποψία μου. ΄Οπως και να έχει, μάλλον δουλεύει για τους πολίτες όπως δείχνουν τα πράγματα (την spy εννοώ και όχι την Himela).
[...]
Τι λέει η claire; Οτι λογικά ρώτησε κατά τη διάρκεια της νύχτας και έμαθε πως η Guest 278211 είναι μαφία. Τι πάει να πει αυτό; Πώς η Guest 278211 είναι η ΑΜ ή πόρνη.
Σπαι δε μου απαντάς. Είναι η σπαι πόρνη; Να μια καλή ερώτηση για τον ντετέκτιβ αν είναι ακόμα στο παιχνίδι.
ο ντέντεκτιβ φαντάζομαι δεν πρέπει να είναι και δα τόσο ηλιθιος να ρωτήσει για τη σπαυ.. θα ρωτησει για σενα εάν δεν το έχει κάνει ηδη
Και εγώ λέω Τυμβωρυχία στην Claire. Τα ίδια συμπεράσματα μπορούμε να βγάλουμε για τον Χάρη και πολλά περισσότερα!!!
Ιορδανη, βαλε λιγο τα μυαλα σου παλι μεσα στο κεφαλι..
[...]
Οποτε για να μην καθυστερούμε άλλο και επειτα από λαικη απαιτηση αποφάσισα να παίξω το τελευταιο μου "χαρτι" . παιζω τυμβωρυχια στη claire rentfield και ας ελπισουμε ότι θα βοηθησει περισσοτερο από το να την επαιζα στον libertus.
ε ετσι σου παν, ετσι εκανες

Παραθέτω μόνο το post της Claire όπου πράγματι φανερά προσπαθεί να εκθέσει τη Guest 278211. Είναι φως φανάρι και αν κατευθυνθείτε προς εκείνη, με χαρά μου να αλλάξω ψήφο να τη βγάλουμε.
μάλιστα...

Λοιπόν έχω να σχολιάσω κάτι στα γρήγορα. Η bilire έχει περάσει πολύ στην αφάνεια μετά τον πρώτο γύρω και έχει καλυφθεί μια χαρά. Η κίνησή της για τυμβωρυχία στην claire είναι ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ υποπτη. Γιατι; Τη στιγμή πυο έχει φύγει ο χάρης και φαινεται να ειναι εκεινος που φερει τα περισσοτερα ερωτηματικα πάει και βγάζει εκτός την claire η οποία και ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΉΤΑΝ ΤΟ ΜΕΝΤΙΟΥΜ ΡΕ ΖΩΝΤΟΒΟΛΑ. νευριαζω πρωι πρωι. ΠΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΗΘΕΛΕ. Εγώ αφήνω την ψήφο στην bilire
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Τι λέει η claire; Οτι λογικά ρώτησε κατά τη διάρκεια της νύχτας και έμαθε πως η Guest 278211 είναι μαφία. Τι πάει να πει αυτό; Πώς η Guest 278211 είναι η ΑΜ ή πόρνη.

Μια σημείωση: αν η Κλερ έμαθε για τη σπαι οτι είναι με τους μαφιόζους σημαίνει οτι είτε είναι μαφιόζα είτε ΑΜ. Μόνο ο ΑΜ φαίνεται τυπικά σαν μαφιόζος, όχι και η πόρνη.

Επίσης θέλω να πω οτι η Κλερ δήλωσε οτι δε θέλει να συνεχίσει το παιχνίδι. Με τυμβωρυχία πάνω της καταλάβαμε πολλά γι' αυτό εγώ ζητούσα τυμβωρυχία σε εκείνη. Αν ο Χάρης ήταν αθώος, με τυμβωρυχία πάνω του θα καταλαβαίναμε πολλά αλλά δε θα μπορούσαμε να τον επιστρέψουμε, ενώ η Κλερ ζήτησε να μην την επιστρέψουμε έτσι κι αλλιώς. Μην κρίνετε εκ του αποτελέσματος, δείτε το με την οπτική που το έβλεπα εγώ χτες που ζητούσα τυμβωρυχία στην Κλερ. Εξάλλου με την αθώωση της Κλερ εγώ βγήκα ένοχη, δε σας δίνει αυτό να καταλάβετε οτι δε θα με συνέφερε να ζητάω τυμβωρυχία στην Κλερ εφόσον με την αθώωσή της ενοχοποιούμαι εγώ; Ήθελα ειλικρινά να βρω μια κατεύθυνση γι' αυτό ζητούσα τυμβωρυχία στην Κλερ. Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μια σημείωση: αν η Κλερ έμαθε για τη σπαι οτι είναι με τους μαφιόζους σημαίνει οτι είτε είναι μαφιόζα είτε ΑΜ. Μόνο ο ΑΜ φαίνεται τυπικά σαν μαφιόζος, όχι και η πόρνη.
δηλαδη η πορνη φαινεται ως πολιτης; (ευχαριστω για τη διευκρινιση btw)

εχω τοσες μερες που ψηφιζω μονος μου μονοκοπανια Himela αλλα ολοι το περνατε στο ντουκου και σημερα θυμηθηκατε πως υπάρχει και η χιμελα;

@χιμελα: εσυ οωμς δεν ησουν αυτη που εκανε κομα με το χαρη; κι αν βγει ενοχος θα ενοχοποιηθεις περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
δηλαδη η πορνη φαινεται ως πολιτης; (ευχαριστω για τη διευκρινιση btw)

εχω τοσες μερες που ψηφιζω μονος μου μονοκοπανια Himela αλλα ολοι το περνατε στο ντουκου και σημερα θυμηθηκατε πως υπάρχει και η χιμελα;

Ναι η πόρνη φυσικά φαίνεται σαν πολίτης. Το ίδιο κι ο ΔΑ.

Ξαναγράφω αυτό που έγραψα πάνω γιατί μπορεί να μην το είδες και δε λέω τίποτα άλλο πια.

Επίσης θέλω να πω οτι η Κλερ δήλωσε οτι δε θέλει να συνεχίσει το παιχνίδι. Με τυμβωρυχία πάνω της καταλάβαμε πολλά γι' αυτό εγώ ζητούσα τυμβωρυχία σε εκείνη. Αν ο Χάρης ήταν αθώος, με τυμβωρυχία πάνω του θα καταλαβαίναμε πολλά αλλά δε θα μπορούσαμε να τον επιστρέψουμε, ενώ η Κλερ ζήτησε να μην την επιστρέψουμε έτσι κι αλλιώς. Μην κρίνετε εκ του αποτελέσματος, δείτε το με την οπτική που το έβλεπα εγώ χτες που ζητούσα τυμβωρυχία στην Κλερ. Εξάλλου με την αθώωση της Κλερ εγώ βγήκα ένοχη, δε σας δίνει αυτό να καταλάβετε οτι δε θα με συνέφερε να ζητάω τυμβωρυχία στην Κλερ εφόσον με την αθώωσή της ενοχοποιούμαι εγώ; Ήθελα ειλικρινά να βρω μια κατεύθυνση γι' αυτό ζητούσα τυμβωρυχία στην Κλερ. Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ναι χιμελα το ειδα το μηνυμα σου αλλα σε ρωτησα επισης:
@χιμελα: εσυ οωμς δεν ησουν αυτη που εκανε κομα με το χαρη; κι αν βγει ενοχος θα ενοχοποιηθεις περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν, ψήφος στην Μάιρα, για τους ίδιους με χθές λόγους, να προλάβω την δολοφονία και πάω να διαβάσω πάλι ποστ Claire και Libertus. Όταν τελειώσω θα αλλάξω ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οταν εγω λυσσαξα χτες για τη Κλερ που τη βαλανε στο στοχαστρο ηταν καλα..Παμε λοιπον..μαζεμενα σε Himela και bilire και ειδικα για τη τυμβορυχια.Γιατι ειδικα με αυτη τη συγχυση του post του Libertus ξεκαθαρα επρεπε να παιχτει εκει τυμβωρυχια μπας και αποδειχτει αθωα καμια Κλερ λεω γω και γυρισει..Ψήφος στον BILIRE γιατι Himela θελω να παρακολουθησω ακομα λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
@χιμελα: εσυ οωμς δεν ησουν αυτη που εκανε κομα με το χαρη; κι αν βγει ενοχος θα ενοχοποιηθεις περισσοτερο

Έκανα κόμμα με το Χάρη γιατί τον πίστευα. Ακόμα δεν ξέρω αν είναι κακός που με κατηύθυνε όπως ήθελε ή μπερδεμένος πολίτης. Δεν έχω ιδέα πραγματικά. Πάντως με την αθωότητα της Κλερ δεν ενοχοποιούμαι εγώ; Γιατί να ζητάω τυμβωρυχία πάνω της οπότε;

Κι επειδή λοιπόν θεωρώ οτι η σπαι ήταν ο ΑΜ και η σπαι κατηγόρησε έντονα δύο ανθρώπους, τον ούλτρα και την κλεοπ (δεν το ξέχασα κι ας σε αθώωσα προσωρινά), κι επειδή η σημερινή ψηφοφορία έτσι κι αλλιώς είναι άκυρη, ψηφίζω τώρα την kleop και το ξανασκέφτομαι καλύτερα αργότερα αν ζω. Αν δε ζω, σκεφτείτε τους δύο ανθρώπους που κατηγόρησε η σπαι. Ο ούλτρα λίγο δικαιολογείται να τον κατηγορεί γιατί την είχε ψηφίσει. Η κλεοπ όμως μού φαινόταν τελείως άκυρο να την κατηγορεί η σπαι.

Σπυράκο ξανατονίζω: η Κλερ δήλωσε οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να γυρίσει οπότε πια είτε φάντασμα ήταν είτε νεκρή τελείως, το ίδιο μας ήταν. Το μόνο καλό με το οτι μάθαμε το ρόλο της είναι οτι καταλάβαμε κάποια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σπυράκο ξανατονίζω: η Κλερ δήλωσε οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να γυρίσει οπότε πια είτε φάντασμα ήταν είτε νεκρή τελείως, το ίδιο μας ήταν. Το μόνο καλό με το οτι μάθαμε το ρόλο της είναι οτι καταλάβαμε κάποια πράγματα.
Και παλι τυμβωρυχια στον Libertus επρεοε να γινει..λογω της καταστασης που ανεφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο! :flowers:
Re-wired σήμερα!

Ηλία, ευχαριστούμε για τη βοήθεια! :hug:
H σημερινή ψηφοφορία ακυρώνεται. Ψηφίζετε τυπικά για να κρατήσουμε απουσίες.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 04/08
  1. bilire
  2. dimjim -----> Himela
  3. DumeNuke
  4. JKaradakov -----> Mάιρα
    [*]Himela -----> kleop
  5. kleop
  6. methexys
  7. Totaled -----> Himela
  8. ultraviolence
  9. Wild_Boy
  10. Σπυρακος (^^) -----> bilire
  11. Μάιρα
  12. Tάσος97 -----> bilire


Ψήφοι
2 Himela
2 bilire
1 kleop
1 Mάιρα



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08

Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Στον ούλτρα να ρωτήσω, γιατί καλέ μου άνθρωπε αθωώνεις με τόση σιγουριά την σπαι και την ντοιτς και υπονοείς πράγματα; Αν είσαι πολίτης να ξέρεις οτι αυτή σου η "βεβαιότητα" με οδήγησε στο να εμπιστευτώ το Χάρη. Δε δικαιολογούμαι απλά λέω τη λογική των σκέψεών μου.
Θα σου πω γιατι: Την επόμενη ημέρα μετά τη πρώτη ψηφοφορία, η γερμανίδα έκανε αυτό το ποστ
Καλημέρα Παλέρμο!

Μετά τα τελευταία λόγια της spy, πιστεύω πως επαναλαμβάνεται το προηγούμενο παιχνίδι. Η spy αποκλείεται να έχει κακό ρόλο. Επιμένει πάρα πολύ να παίξει και μακάρι να έχω πέσει μέσα όπως στο προηγούμενο με την kleop. Δεν θεωρώ πως έχει κακό ρόλο καθώς δεν έδωσε και αφορμές γι αυτό. Αντίθετα, όσοι την ψήφισαν μπαίνουν κατευθείαν στην λίστα των top υπόπτων και ειδικά η birile που ψήφισε τελευταία.
Η σιωπή της methexys από την μια δεν μου αρέσει. Ίσως θέλει να κρατήσει χαμηλό προφίλ για να μην είναι πάλι από τους mvp σήμερα. Από την άλλη, η σιωπή της μπορεί να έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Μπορεί απλώς όμως να βαρέθηκε/να μην έχει χρόνο κλπ:P

Την Claire, Himela, δεν ξέρω. Δεν έχει μιλήσει ιδιαίτερα. Μόνο στην ψηφοφορία κυρίως την είδα. Η σιωπή άλλες φορές είναι χρυσός, άλλες φορές το σημάδι πως κάτι ''βρωμάει''. Ας περιμένουμε λίγο και θα δούμε.

πρωινό

Ουσιαστικά ήταν η πρώτη που αθώωσε με σιγουριά την spy,διαβάζοντας και τα τελευταία λόγια της spy, το μυαλό μου σκέφτηκε πως η γερμανίδα ήταν το μέντιουμ γιατί ήταν το πρώτο της ποστ μετά τη νύχτα και υπέθεσα ότι ρώτησε για τη σπαι.Γι'αυτό τον λόγο αθώωσα και την τελευταία,αλλά δεν ήθελα να το δείξω για να μη τη κάψω και πέσει καμια τυμβωρυχία.Μερικοί θα μου πουν ότι δεν είναι από τους πολύ σημαντικούς ρόλους το μέντιουμ αλλά εγώ διαφωνώ κάθετα.Αν στο 43 δεν είχα κοιμηθεί ως πόρνη με την Έλενα η Μαφία θα'χει δει τα ραδίκια ανάποδα.Είχα σκοπό στο μέλλον αν είμαι ζωντανός να σας "δείξω" ότι ήταν το μέντιουμ για να πέσει νεκροφάνεια αφού τότε μια τυμβωρυχία θα ήταν εντελώς άκυρη.
Βέβαια μου έφυγε η μαγκιά μετά το χθεσινό,Claire λυπάμαι πραγματικά :/:
Τα υπόλοιπα μετά τη δολοφονία,για την ώρα τρέχω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν, κάποια σχόλια και μετά πάμε σε αυτό που είπα ότι θα κάνω.
1. Αν προσέξετε κάτι πολύ απλό τις δύο τελευταίες μέρες μπορείτε να καταλάβετε τον ρόλο της Himelas, come on. Σόρρυ αν σε καίω.
2. Όποιος και αν έριχνε Τυμβωρυχία στην Claire και αφού θα έβγαινε αθώα, θα σας έμπαινε στο μάτι. Ρε παιδιά, η κοπέλα 2 μέρες παλεύει με ότι έχει και δεν έχει να μείνει μέσα. Ποια μαφία θα άφηνε έτσι μαφιόζο της.
3. Για την Claire - spy κατέληξα στο ίδιο συμπέρασμα με αρκετούς άλλους, ότι η spy ήταν ΑΜ, δεν ξέρω ποιος είναι ο μαφιόζος της, μπορεί να μην μας τον έδωσε καν γτ ισχύει το κάρφωμα Βεντέτα ακόμα.

Κεφάλαιο Libertus:
#52|
#57|
#62| Ασχολείτε με Χιμέλα
#69|
#103|
#106 - Αλλάζει ψήφο σε dimijim
#112 - Λέει χαρακτηριστικά "Ο dimijim δεν είναι με τους πολίτες" - Που σημαίνει ότι μπορεί να είναι μαφία ή ΔΑ/πόρνη έτσι;
#125 - "Ο dimijim είναι ΔΑ ή πόρνη" - Αφαιρέσαμε την μαφία και μείνανε μόνο οι ΔΑ/πόρνη
#127 - Αποτρέπει ντετέκτιβ ή παίκτη με όνειρο να ρωτήσει για dimijim. Γιατί άραγε;;;
#137 - "Αν ο dimijim είναι πολίτης..." - Πλέον φύγαμε και απο τους ΔΑ/πόρνη
#154 - Ψήφος σε dimijim και "εάν είσαι πολίτης"
#159 - Αναφέρεται στον Dume, και λέει ότι δεν αθωώνει τον dimijim. Ναι δεν τον έχεις αθώωσει ακόμα αλλα απο μαφία τον έχεις φέρει σε πιθανό κακό πολίτη.
#165 - Και εδώ βρίσκει πάτημα για να πάει σε Deutsch
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Δολοφονία Νεφέλης​
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#203 - Και πάλι αναφέρεται στον dimijim σαν κακός πολίτης
#226 - "Η Deutsch πως σου φαίνεται;" - Σήμα ότι θα κινηθεί τελικά προς Γερμανίδα και να μην ανυσηχεί η μαφία;
#241 - Ψήφος σε Deutsch και καρτα.
#247 -
  1. Αθώωνει πλέον τον Δημήτρη
  2. Είναι ανάμεσα σε Claire και Γερμανίδα
  3. Η ψηφοφορία ανάμεσα σε αυτόν και τον Δημήτρη τον ανυσηχέι, μήπως γτ είναι ψηφοφορία ανάμεσα σε ΔΑ και Μαφία;
#261 - Νο.1 ύποπτη η Γερμανίδα πλέον
#277 - Ξαφνικά όμως η bilire είναι πιο ύποπτη απο την Γερμανίδα
#350 -
  1. Η Γερμανίδα πλέον είναι αθώα
  2. Και πιστεύει στον Ultra (?)
#353 - Ισχυρίζεται ότι δεν κάνει λάθος για τον Wild_Boy
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Αποτυχία Δολοφονίας​
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#419 - Αλλάζει η Himela σε Claire
#421 - Και αφού βλέπει ότι μάλλον με τον Wild δεν θα του βγει αλλάζει και αυτός σε Claire

Έτσι λοιπόν για εμένα ο Χάρης είναι ο ΔΑ.
Χτύπησε καταλάθος τον μαφιόζο dimijim την πρώτη μέρα, η μαφία στράφηκε εναντίον του και αυτός καταλαβαίνοντας το λάθος του αρχίζει να αθωώνει τον Δημήτρη και αρχίζει να προκαλέι χάος.

Για εμένα σίγουρα μαφιόζος είναι ο dimijim και γι'αυτό τον ψηφίζω.
Ύποπτη μπορώ να πω την Totaled, λόγω της κόντρας της με τον Libertus, ίσως ήταν για ξεκάρφωμα.

Επίσης η spy ήταν η ΑΜ, με την ΑΠ η μαφία βρήκε τρόπο να τον διώξει χωρίς κάρφωμα και χωρίς να χρειάζεται ψηφοφορία.

Αυτά απο εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μάλιστα. Μέντιουμ η Claire. Στο προηγούμενο της είχαμε βγάλει την ψυχή ότι είναι μαφιόζα και ήταν Ντετέκτιβ. Τώρα ξανά της βγάλαμε την ψυχή και ήταν Μέντιουμ. Να υποθέσω ότι ξαφνικά πάει περίπατο το σενάριο που έπεσαν τηλεφωνηματάκια χθες το βράδυ, να μπω να ρίξω ακύρωση να την σώσω.... Όπως πάνε περίπατο εκείνες οι ωραίες ιστορίες συνωμοσίας περί Claire για μαφιόζα. Τι να πω. Για άλλη μια φορά, οι κάτοικοι της Πόλης του Παλέρμο δείξαμε την ικανότητά μας να πετάμε έξω τους καλύτερους ρόλους 3η-4η μέρα στο παιχνίδι. Bravo! :/:

Και να τονίσω κάτι:
Στο προηγούμενο Παλέρμο ήμασταν έτοιμοι να στήσουμε την ψηφοφορία της προτελευταίας μέρας, προκειμένου να κερδίσουμε το παιχνίδι. Για να στήσεις ψηφοφορία χρειάζεσαι 2 πράματα: Κάρτες (Ακ.Ψήφου και Επ.Ψήφος). Αν ήμουν Μαφία και δεδομένου ότι χρειάστηκε να το κάνουμε ήδη μία φορά, γιατί να πετάξω μια τόσο σημαντική κάρτα που ξέρω de facto ότι θα χρειαστεί αργότερα στο παιχνίδι, για να σώσω το Μέντιουμ. Και άντε όχι το Μέντιουμ, την "ας πούμε Πόρνη". Δεν θα προτιμούσα να κρατήσω την κάρτα αυτή για να σώσω από μια τέτοια διαδικασία έναν "δικό μου"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top