Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ρεεε του χρονου θα σας κανω vlog το υποσχομαι:redface:
Προλαβαίνεις να το κάνεις τώρα για το post-game. Άντε! :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ποιοι όλοι καλέ; Που σου έκανα ερωτήσεις και ο Τζουμ με έβγαλε κατ' ευθείαν μαφία;; :P

Εεεε δεν πρέπει να διαλέξω εγώ! :P
E 3-4 άτομα σίγουραα χαχα
Δεν πάει καλά ο κόσμος. Κάποτε παρακαλούσαν όλοι για ένα ρόλο στη Μαφία, τώρα τον έχουν και ξενερώνουν... :'(
Φέρτε μου πίσω τον Μάκη και την Άννα, εσείς είστε ΑΝΩΜΑΛΟΙ!

Όταν είμαι μαφία κομπλάρω. Προτιμώ μάγισσα, γιατρό ή και πόρνη.
Όταν ξέρω όλη τη μαφία και τι ρόλο παίζει ο καθένας δεν μπορώ να κάνω σενάρια.Δεν μπορώ να κατηγορώ άτομα γιατί ξέρω ότι όλοι είναι αθώοι.
Σε κάποια φάση νομίζω ο giamou κ αργότερα η Eileen μου είπαν ότι δεν έχω ένα ολοκληρωμένο σενάριο και δεν έχω παρουσιάσει μια συγκροτημένη θεωρία. Ε δεν μπόρούσα. Μόνο απλές κατηγορίες μπορούσα να στηρίξω.Δεν μπορώ να λέω ψέματα.:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οκ, θα γίνεις Μάγισσα έχοντας ως Μαφία τη Ζωή, τον Ακριβό, τον Χάρη, τον Φρικ, την Έλενα, μη σου πω θα αναστήσω και φιγούρες του παρελθόντος. Είσαι σίγουρος ότι θες; :whistle:

Μέσα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
τους ήξερες από το 2ο γύρο; ποιο ήταν το σήμα;

ΔΕν χρειαζοταν να ξερει ποιοι είναι, ήξερε ότι δεν ήταν η Κλαιρ και η Μαιρα απλά.
Ακριβώς αυτό που λέει και ο Ιορδάνης. Δεν θα μπορούσα να πιστέψω ότι η Μάιρα είναι μαφιόζα έτσι όπως έπαιζε. Συν τοις άλλοις είχαμε έναν μινι διάλογο και δεν μου έδειξε κάτι. Και η Κλαιρ για εμένα έκανε μπαμ ότι είναι πολίτης που παίζει αρχάρια, δεν θα ψήφιζε την kleop στην τύχη για να την βγάλει αν ήταν μαφιόζα. Γενικά μου έκανε εντύπωση κιόλας που φαινόταν τόσο ύποπτη.

Όπως είπα και in-game, bravo πολύ καλή κίνηση και μας μπέρδεψες. Μόνο ο ακριβός νομίζω είπε ότι θα μπορούσε να είναι κίνηση αντιπερισπασμού αλλά μιας και ήταν μαφιόζος κανείς δεν άκουσε.
Σ' ευχαριστώ, Ιορδάνη! :redface:
Και συγγνώμη για το σχολιάκι πριν αποχωρήσω. Νομίζω ότι παρεξηγήθηκε. Ήθελα να πω ότι ως super, εάν ήσουν μέσα τα βράδια, θα μπορούσες να με δεις (και άρα να μη ρωτήσεις το αυτονόητο). Όχι ότι χρησιμοποιείς την ιδιότητά σου για να με παρακολουθείς!

Libertus , εμένα πως με κατάλαβες και έπαιξες ακύρωση; Επειδή ήταν σίγουρος ο Ιορδάνης; Γενικά , πόσους από μας βρήκες και σε ποια φάση;
Έκατσα πολλή ώρα και διάβαζα ποστς σου για να βγάλω άκρη. Είχες μια εμμονή με τον Cupid που ήταν σίγουρα αθώος, αφού με είχε ψηφίσει κιόλας, και ο τρόπος που έπαιζες θύμιζε τον περσινό, οπότε μου έκανες για ένοχη. Συν τοις άλλοις, η βεβαιότητα του Ιορδάνη για εσένα που δεν ήσουν στο προσκήνιο, με έκανε να πιστέψω ακράδαντα ότι είχε κάρτα όνειρο!

Κατά τα άλλα ήταν πολύ δύσκολο να σας καταλάβω νωρίς, γιατί πέρα από τον Ακριβό, κανείς άλλος δεν μου έκανε σήμα. Εσύ ίσως καλώς δεν έκανες βέβαια για να μην σε καταλάβει και η τριάδα. Έπαιξες και εσύ καλά (εκπαιδευμένη μαφιόζα από πέρυσι, μπράβο :redface:). Οι υπόλοιποι της μαφίας είχαν φόβο μην καρφωθούν και μου μιλήσουν, αλλά κατά τα άλλα άφηναν στους πρώτους γύρους την Deutsch και την aegloswen να συμφωνούν συνέχεια μαζί μου. Γενικά η αναγνώριση της μαφίας μου ήταν ένας άθλος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
JKaradakov : Πληροφοριοδότης, Χρησμός της Πυθίας, Αποτυχία Δολοφονίας, Άμεση Προφυλάκιση, Τυμβωρυχία.
Πάνε παίξε κανά kino.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
καλα αλλος απο κει ο ιορδανης... οχι κινο πανε παιξε κανα τζοκερ παιδι μου και κληρωνει αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Εδώ θέλω να δώσω congrats στον ultra για τα “Καλά μ'αυτό το πλευρό να κοιμάσαι” και το “attentionwhore”. Μπορεί να έστελνες πορνοδιαστροφικά πμ αλλά μόνο γι' αυτό σε συγχωρώ. ]

Nα κάποιος που τα πρόσεξε .Σκάνδαλο κόντευα να γίνω,τι άλλο να έλεγα; :P

Πέμπτη 14/7
Πολύ καλό παιχνίδι πρέπει να πω έχει κάνει και η πόρνη μας ο ούλτρα (αν και τα νυχτερινά του πμ ήταν αρκετά τολμηρά για μένα τη γιαγιά θα έλεγα :P). Ειδικά με τον Ηλία που ήταν ο μοναδικός τρόπος να πεθάνει έπεσε διάνα αλλά και γενικά άργησε πολύ να καρφωθεί και χρησιμοποιεί λογικοφανή επιχειρήματα. Καμιά φορά το να λες κάτι που φαίνεται αληθινό, έστω κι αν δεν είναι, μπορεί να βγει καλύτερο από το να μη λες τίποτα. (όχι ούλτρα, δεν σου κάνω σήμα οτι σε θέλω, άσχετα με τις νύχτες ακολασίας που φαντάστηκες οτι ζήσαμε! Είμαι αφοσιωμένη στο στεφάνι μου έχω πει, παράτα με!). Και μιας που μιλάμε για την πόρνη, κάνει αίσχη για άλλη μια φορά με το μέντιουμ το οποίο δε μαθαίνει και σήμερα αν η Έμιλυ ήταν μαφιόζα. Τ

Φαντάστηκα; Κάτσε να βγάλω το ντοκουμέντο στη φόρα.Το κέρατο πάει σύννεφο και μας το παίζεις αφοσιωμένη στο στεφάνι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ, Ιορδάνη! :redface:
Και συγγνώμη για το σχολιάκι πριν αποχωρήσω. Νομίζω ότι παρεξηγήθηκε. Ήθελα να πω ότι ως super, εάν ήσουν μέσα τα βράδια, θα μπορούσες να με δεις (και άρα να μη ρωτήσεις το αυτονόητο). Όχι ότι χρησιμοποιείς την ιδιότητά σου για να με παρακολουθείς!

No hard feelings! ;)

JKaradakov : Πληροφοριοδότης, Χρησμός της Πυθίας, Αποτυχία Δολοφονίας, Άμεση Προφυλάκιση, Τυμβωρυχία.
Πάνε παίξε κανά kino.
καλα αλλος απο κει ο ιορδανης... οχι κινο πανε παιξε κανα τζοκερ παιδι μου και κληρωνει αυριο

H Spy με δυσκόλεψε αρεκετά. Δεν έδινε κανέναν και δεν αθώωνε κανέναν. Ψήφιζε άσχετα και γενικά πολύ χαλαρά για αν την κατηγορήσω με και χειροπιαστό. Τουλάχιστον την ακύρωσα και εγώ με το να μην την κατηγορώ και να την αναγκάσω να παίζει έτσι.

Όσο για τις κάρτες, τουλάχιστον σε αυτό το Παλέρμο τις χρησιμοποιήσα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να διαλέξω, το διάρι μου ξέρει! :smoke:
Ιορδάνη μου, με εμένα δε θα δυσκολευτείς πολύ, δεν κάνω καλή μαφία! :P
JKaradakov : Πληροφοριοδότης, Χρησμός της Πυθίας, Αποτυχία Δολοφονίας, Άμεση Προφυλάκιση, Τυμβωρυχία.
Πάνε παίξε κανά kino.
Μιλάτε εσείς; 4 ΤΥΜΒΩΡΥΧΙΕΣ!! :P
Nα κάποιος που τα πρόσεξε .Σκάνδαλο κόντευα να γίνω,τι άλλο να έλεγα; :P
Ρε τα έβλεπα και λέω "μπα, δε θα το έκανε τόσο φανερά! Τι ωραίο χιούμορ που έχει!" :laugh: :redface:
Τελείως στόκος η Ζωή...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Ρε τα έβλεπα και λέω "μπα, δε θα το έκανε τόσο φανερά! Τι ωραίο χιούμορ που έχει!" :laugh: :redface:
Τελείως στόκος η Ζωή...:whistle:

Ήταν κι άλλα,θυμάμαι είχα πει στον Ικαρίωνα να του κάνουμε κανένα χαλαρωτικό μασάζ με αιθέρια έλαια :whistle:
Αν δε με κατάλαβαν από το attention whore τι να πω,ήθελα να το υπογραμμίσω κιόλας αλλά λέω άσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Για όλους εσάς που παίξατε βρώμικα και με στήσατε στον τοίχο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
JKaradakov : Πληροφοριοδότης, Χρησμός της Πυθίας, Αποτυχία Δολοφονίας, Άμεση Προφυλάκιση, Τυμβωρυχία.
Πάνε παίξε κανά kino.
Χμμ. Μια παρατήρηση όμως. Όπως θα δείτε και στο ημερολόγιο αύριο, ο Ιορδάνης ήταν ο πρώτος που ολοκλήρωσε το παζλ και βρήκε 6/6 Μαφιόζους + ΔΑ και μάλιστα το έγραψε και στο δημόσιο. Η σπάι δεν τον βοήθησε καθόλου γιατί δεν είχε αλληλεπιδράσεις μ εσάς και γενικά με κανέναν κι η ΑΔ κι ΑΠ μπορεί να τον βοήθησαν να κάνει παιχνίδι αλλά όχι να λύσει το μυστήριο. Το Όνειρο ήταν η μόνη ουσιαστική κάρτα που τον βοήθησε σ αυτό και για να φτάσει απ καμιά 15αρια παίχτες να διαλέξει εσένα, που θεωρούσαν απ όλους αθώα, σημαίνει ότι κάτι έκανε καλά. ;) Οι άλλες κάρτες δε βοήθησαν στη λύση του παιχνιδιού, η ΑΔ τον γλύτωσε από τον Τζουμ και την Έλενα κι η ΑΠ ήταν εκεί για να πείσει εν τέλει τη Ζωή να σε σκοτώσει.

Ρε τα έβλεπα και λέω "μπα, δε θα το έκανε τόσο φανερά! Τι ωραίο χιούμορ που έχει!" :laugh: :redface:
Τελείως στόκος η Ζωή...:whistle:
:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σε αυτό το σημείο, παίρνοντας αφορμή από το ημερολόγιο της Σύλβιας, έχω να πω τρία πράγματα:
#1. Ο Ιορδάνης έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, για εμένα. Δεν θυμάμαι Παλέρμο που ο πληροφοριοδότης να έχει καταφέρει να μείνει τόσο πολύ. Όσοι χρειάστηκε, κατάλαβαν ότι κάτι ήξερε. Μετά από ένα ξεκάθαρα απελπιστικό σημείο για τους πολίτες και ενώ είχα κάνει χρυσή την Έλενα για να με εμπιστευτεί ( :redface: ), πραγματικά και μόνο το ότι ήξερα πως υπάρχει κάποιος λογικός έξω, που δεν θα με βγάλει στο εκτελεστικό απόσπασμα, που ήταν συνεννοήσιμος και πρόθυμος να συντονίσουμε ψήφους, για εμένα ήταν μεγάλη παρηγοριά, αλήθεια! Εκεί έξω, ειδικά την δεύτερη βδομάδα και μετά, ήταν σαν το παραμύθι με το νερό που έκανε τρελούς τους ανθρώπους και το βασιλιά που έπρεπε να βρει μία λύση! Ήταν μεγάλη βοήθεια το ότι σχολίαζε παίκτες που υποπτευόμουν και εγώ και μου έδειξε με βεβαιότητα κάποιους για τους οποίους δεν ήμουν σίγουρη! Ακόμη θυμάμαι το 100% στο ότι η Έμιλι ήταν μαφιόζα! :P Η πρώτη φορά που σκέφτηκα σοβαρά να σώσω κάποιον ήταν στην δική του δολοφονία. Ευτυχώς είχε την κάρτα.
#2. Ευχαριστούμε ΠΟΛΥ την ΣΕ γιατί είναι βέβαιο πως ειδικά στο συγκεκριμένο παιχνίδι, σας κουράσαμε απίστευτα.
#3. Βάλε καλέ και λίγη φετούλα στη σπανακόπιτα! Με έκανες και πείνασα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ιορδάνη μου, με εμένα δε θα δυσκολευτείς πολύ, δεν κάνω καλή μαφία! :P

Από ΔΑ ξέρεις όμως; :P
Εκεί θα σε βάλει. ;)

Ο Ιορδάνης έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, για εμένα. Δεν θυμάμαι Παλέρμο που ο πληροφοριοδότης να έχει καταφέρει να μείνει τόσο πολύ. Όσοι χρειάστηκε, κατάλαβαν ότι κάτι ήξερε. Μετά από ένα ξεκάθαρα απελπιστικό σημείο για τους πολίτες και ενώ είχα κάνει χρυσή την Έλενα για να με εμπιστευτεί ( :redface: ), πραγματικά και μόνο το ότι ήξερα πως υπάρχει κάποιος λογικός έξω, που δεν θα με βγάλει στο εκτελεστικό απόσπασμα, που ήταν συνεννοήσιμος και πρόθυμος να συντονίσουμε ψήφους, για εμένα ήταν μεγάλη παρηγοριά, αλήθεια! Εκεί έξω, ειδικά την δεύτερη βδομάδα και μετά, ήταν σαν το παραμύθι με το νερό που έκανε τρελούς τους ανθρώπους και το βασιλιά που έπρεπε να βρει μία λύση! Ήταν μεγάλη βοήθεια το ότι σχολίαζε παίκτες που υποπτευόμουν και εγώ και μου έδειξε με βεβαιότητα κάποιους για τους οποίους δεν ήμουν σίγουρη! Ακόμη θυμάμαι το 100% στο ότι η Έμιλι ήταν μαφιόζα! :P Η πρώτη φορά που σκέφτηκα σοβαρά να σώσω κάποιον ήταν στην δική του δολοφονία. Ευτυχώς είχε την κάρτα.

Θα με κάνεις να κοκκινίσω. :redface:
Όπως και να έχει και εσύ έκανες ένα πολύ καλό παιχνίδι με τα κολπάκια που σκαρφίστικες.
Γενικά από την Τρίτη και μετά που έγιναν όλα ένιωθα ότι μιλάω στον βρόντο με μερικούς. Ήταν σαν να μην ήθελαν να προσέξουν κάποια πράγματα ή απλά να σκεφτούν λογικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ο Cupid δεν ήταν τελικά η Υερσίνια της πανώλης???? Σοβαρά!?!?:worry:

Oh well, δεν πειράζει, πρώτη φορά έπαιζα το παιχνίδι, δεν μπορούσατε να περιμένετε να βρω όλους τους ρόλους σωστά από την αρχή. Βρήκα ότι η Νεφέλη ήταν μαφιόζα, κάτι πρέπει να μετράει κι αυτό... :D

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα των πολιτών γιατί την τελευταία βδομάδα μας ζόρισε άσχημα.
Tzoum γιατρεύει aegloswen, Eileen ακυρώνει τη δολοφονία της και σκοτώνει Emily, ultra δεν κοιμάται με pie και βγαίνει η spy, Ιορδάνης ρίχνει προφυλάκιση στην Emily, καίει τον Libertus στην πορεία και ρίχνει και Ακύρωση Δολοφονίας.
Το παιχνίδι κερδίθηκε, ουσιαστικά, όταν έπεσε η ακύρωση ψήφου της Έλενας και η διπλή ψήφος Βασίλη στον ultra. Η πρώτη μας σιγούρεψε ότι η Έλενα δεν κρατούσε κάρτα στα χέρια της, οπότε μπορούσαμε να τη δολοφονήσουμε σήμερα (δεν κρατούσε Ακύρωση Δολοφονίας, μέχρι τότε σκεφτόμασταν ultra για δολοφονία) και η δεύτερη μας βοήθησε να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα αποχωρήσει η Nefeli χθες το απόγευμα, αφού η διπλή ψήφος σφραγίζει και αποτρέπει αλλαγή στο 5λεπτο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Δε χρειάζεται να διαλέξω, το διάρι μου ξέρει! :smoke:

Ιορδάνη μου, με εμένα δε θα δυσκολευτείς πολύ, δεν κάνω καλή μαφία! :P

Μιλάτε εσείς; 4 ΤΥΜΒΩΡΥΧΙΕΣ!! :P

Ρε τα έβλεπα και λέω "μπα, δε θα το έκανε τόσο φανερά! Τι ωραίο χιούμορ που έχει!" :laugh: :redface:
Τελείως στόκος η Ζωή...:whistle:
Ε μόνο 1-2 ήταν χρήσιμες. Αν τις ρίχναμε όλες θα καρφωνόμασταν.

Χμμ. Μια παρατήρηση όμως. Όπως θα δείτε και στο ημερολόγιο αύριο, ο Ιορδάνης ήταν ο πρώτος που ολοκλήρωσε το παζλ και βρήκε 6/6 Μαφιόζους + ΔΑ και μάλιστα το έγραψε και στο δημόσιο. Η σπάι δεν τον βοήθησε καθόλου γιατί δεν είχε αλληλεπιδράσεις μ εσάς και γενικά με κανέναν κι η ΑΔ κι ΑΠ μπορεί να τον βοήθησαν να κάνει παιχνίδι αλλά όχι να λύσει το μυστήριο. Το Όνειρο ήταν η μόνη ουσιαστική κάρτα που τον βοήθησε σ αυτό και για να φτάσει απ καμιά 15αρια παίχτες να διαλέξει εσένα, που θεωρούσαν απ όλους αθώα, σημαίνει ότι κάτι έκανε καλά. ;) Οι άλλες κάρτες δε βοήθησαν στη λύση του παιχνιδιού, η ΑΔ τον γλύτωσε από τον Τζουμ και την Έλενα κι η ΑΠ ήταν εκεί για να πείσει εν τέλει τη Ζωή να σε σκοτώσει.


:kissing:
Ναι βρε δεν αντιλέγω. Δεν το είπα γι 'αυτό. Απλώς ήταν όλες καλές κάρτες.
Εγώ και σ' αυτό και στο προηγούμενο παιχνίδι είχα μόνο ακυρώσεις ψήφου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Χμμ. Μια παρατήρηση όμως. Όπως θα δείτε και στο ημερολόγιο αύριο, ο Ιορδάνης ήταν ο πρώτος που ολοκλήρωσε το παζλ και βρήκε 6/6 Μαφιόζους + ΔΑ και μάλιστα το έγραψε και στο δημόσιο. Η σπάι δεν τον βοήθησε καθόλου γιατί δεν είχε αλληλεπιδράσεις μ εσάς και γενικά με κανέναν κι η ΑΔ κι ΑΠ μπορεί να τον βοήθησαν να κάνει παιχνίδι αλλά όχι να λύσει το μυστήριο. Το Όνειρο ήταν η μόνη ουσιαστική κάρτα που τον βοήθησε σ αυτό και για να φτάσει απ καμιά 15αρια παίχτες να διαλέξει εσένα, που θεωρούσαν απ όλους αθώα, σημαίνει ότι κάτι έκανε καλά. ;) Οι άλλες κάρτες δε βοήθησαν στη λύση του παιχνιδιού, η ΑΔ τον γλύτωσε από τον Τζουμ και την Έλενα κι η ΑΠ ήταν εκεί για να πείσει εν τέλει τη Ζωή να σε σκοτώσει.

Τι να πω κι εγώ που βρήκα tsarachaf, Τάσο, Nefeli, Guest 278211, Libertus, ultra και Dume από την τέταρτη μέρα, έχοντας μια ακύρωση ψήφου και μια ηχώ. Μόνο την Εμιλούκο δεν βρήκα και δεν είχα διευκρινίσει τους ρόλους κάποιων που τους θεωρούσα κακούς ρόλους π.χ. τον Dume τον θεωρούσα πόρνη, τον Libertus μαφιόζο κλπ. Ο Karadakov όντως έπαιξε καλά, το είχα γράψει σε ένα κείμενο. Μόνο τον Τάσο άργησε να καταλάβει, όπως κι εγώ την Emilouko και νομίζαμε κι οι δυο ότι ο Dume ήταν πόρνη, μέχρι το τέλος που αποκαλύφθηκε με την επαναφορά του Τάσου. Είχα ψιλιαστεί πως είναι πληροφοριοδότης και γι' αυτό είχα γράψει ένα κείμενο στο οποίο έλεγα τι ρόλοι παίζουν μέσα και έλεγα πως ο πληροφοριοδότης είναι νεκρός, μπας και τον καλύψω αλλά τελικά τον βρήκε με χρησμό η Guest 278211.

Έχω τέσσερις ερωτήσεις, μάλλον προς την ΣΕ απευθυνόμενες.

α) Το όνειρο στο οποίο όλοι αναφέρεστε είναι ο χρησμός της πυθίας;
β) Η Claire για ποια άτομα ρώτησε και με ποια σειρά στις τρεις μέρες παιχνιδιού της;
γ) Αν η μάγισσα φύγει απ' το παιχνίδι έχοντας χρησιμοποιήσει τις ιδιότητές της και κάποιος την επαναφέρει με νεκροφάνεια, τις έχει ξανά ή απλώς δεν έχει ιδιότητες πλέον, οπότε δεν έχει νόημα να την επαναφέρει κανείς;
δ) Αν κάποιος έχει χρησμό ή αν είναι μέντιουμ ή ντέτεκτιβ, οπότε στέλνει ερωτήματα στην ΣΕ, μπορεί να ρωτήσει ό,τι ερώτημα θέλει που να μπορεί να πάρει απάντηση ναι ή όχι; Σκέφτηκα π.χ. το ερώτημα ''ο τάδε έχει έναν από τους παρακάτω ρόλους: πόρνη, ΔΑ και μαφιόζος;'' ή ερώτημα του στυλ ''ο τάδε θέλει το καλό των πολιτών;'' Οπότε έτσι βλέπεις αν είναι πολίτης συνασπισμένος με μαφιόζους ή όχι. Επιτρέπονται τέτοια ερωτήματα; Λογικά επιτρέπονται γιατί απαντώνται με ναι ή όχι.

Έχει ενδιαφέρον το ότι ο i lie us ήταν αλεξίσφαιρο. Δεν το περίμενα καθόλου. Τους υπόλοιπους ρόλους λίγο πολύ τους γνώριζα αλλά ο συγκεκριμένος με εξέπληξε. Ήξερα πως η πόρνη ακύρωνε ιδιότητες ρόλων αλλά νόμιζα πως ακύρωνε ιδιότητες που εκτελούνται βράδυ, δεν φανταζόμουν ότι αυτό ίσχυε και για το αλεξίσφαιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολύ όμορφο το ημερολόγιο, ΣΕ!

Μπράβο στην μαφία αν και ήμουν στην αντίπαλη ομάδα.
#Πότε_θα_κερδίσουν_οι_πολίτες_ωρε;;;;

Στενοχωρήθηκα πολύ που δεν μπόρεσα να γράψω όταν χρησιμοποιήσατε την κάρτα ''ηχώ'' αλλά έλειπα και είδα το ΠΜ της Χιμέλα αργά... :(

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους :*

Υγ1: Ευτυχώς η κάρτα μου στην aeglo έπιασε τόπο.
Υγ2: Ικαρίωνα σε παρακαλώ να συμμετέχεις και στο επόμενο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Τι να πω κι εγώ που βρήκα tsarachaf, Τάσο, Nefeli, Guest 278211, Libertus, ultra και Dume από την τέταρτη μέρα,

Έχει ενδιαφέρον το ότι ο i lie us ήταν αλεξίσφαιρο. Δεν το περίμενα καθόλου. Τους υπόλοιπους ρόλους λίγο πολύ τους γνώριζα αλλά ο συγκεκριμένος με εξέπληξε. Ήξερα πως η πόρνη ακύρωνε ιδιότητες ρόλων αλλά νόμιζα πως ακύρωνε ιδιότητες που εκτελούνται βράδυ, δεν φανταζόμουν ότι αυτό ίσχυε και για το αλεξίσφαιρο.

Πραγματικά ασχολίαστη η πρώτη πρόταση. :P
Τώρα που είδες ποιος ήταν ο ΔΑ ησύχασες; Εγώ στα'λεγα ο καημένος,δεν ήμουν ο ΔΑ :redface:


Όταν είδα ότι ήταν το αλεξίσφαιρο γιλέκο σκάλωσα,ήμουν σίγουρος ότι ήταν ο γιατρός.One way or another βγήκε εκτός παιχνιδιού και χάρηκα που έβγαλα τον αλεξίσφαιρο. :clapup:

Έλεναααα πως αντέδρασες όταν δεν πήρες απάντηση από τη ΣΕ τη νύχτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είχα ψιλιαστεί πως είναι πληροφοριοδότης και γι' αυτό είχα γράψει ένα κείμενο στο οποίο έλεγα τι ρόλοι παίζουν μέσα και έλεγα πως ο πληροφοριοδότης είναι νεκρός, μπας και τον καλύψω αλλά τελικά τον βρήκε με χρησμό η Guest 278211.

Μαν μου, εδώ είναι το λάθος σου. Όταν καταλαβαίνεις τον κυρίως τον ντεντεκτιβ και τον πληροφοριοδότη ΔΕΝ καλύπτεις, πολύ απλά δεν κάνεις τίποτα. Το σημειώνεις στο μυαλό σου ή αν κρατάς σημειώσεις, στις σημειώσεις σου και το αφήνεις.

Η μαφία ξέρει ποιος είναι ο Φανερός Α και ποιός ο Φανερός Β. Η spy ήξερε ότι την ξέρει ο πληροφοριοδότης και ο Ακριβός ήξερε ότι τον ξέρει ο ΑΜ. Οπότε όταν εσύ βγήκες και είπες μέσα σε άκρες "Α δείτε μπορεί να είναι ο ΑΜ" προφανώς και η μαφία το άκουσε σαν "Α δείτε μπορεί να είναι ο πληροφοριοδότης".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top