Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θέλετε να παίξουμε οι εκτός με οφφ; :bounce:
Μπήκα να δω χαμό και δε γίνεται τίποτα! :redface:

Ψήνεσαι για flame war?? :P
Αν και δεν λέει γιατί ξέρουμε τον ρόλο σου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
όχι λάθος διατύπωση. η σπυ υπιλέχθηκε να πεθάνει σκοτώνοντας τον ΑΜ γιατί αυτή ήταν μάλλον η φανερή. α αρχιμαφιόζος λογικά έκανε το καφωμα και είναι ακόμη μέσα. αρκετά ριψοκίνδυνο tho

και γιατί δεν κοιμήθηκε η πόρνη με τον Πάι για να μην ψοφήσει η Σπάι τότε? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Καλα με δουλευεις; Ειλικρινα τωρα; Υπάρχουν αλλα τοσα φαντασματα και εριξες τοσο γρηγορα την τυμβωρυχια;;;;;; Και τωρα θα περαστω εγω για μαφια.. υπερτελεια. αφου επαγιδευθην ετσι...

επειδη δεν ξερω εαν θα ξαναμπω μετα ή αν θα γινει αυριο ψηφοφορια τελικα ή θα ζω πλεον αφηνω απο τωρα την ψηφο στη ΝΕΦΕΛΗ
Είχα μπει εκείνη την ώρα και θεώρησα ότι ήταν κατάλληλη στιγμή για να μάθουμε τι ρόλο είχε η Eileen και όπως βλέπω κάποιοι έκαναν λάθος. Όχι μόνο δεν είχε κακό ρόλο, αλλά φαίνεται να βοήθησε πολύ περισσότερο με τα posts της απ' ό,τι κάποιοι που την κατηγορούσαν.

Θέλεις να βάλεις ένα λινκ για το συγκεκριμένο ποστ που αναφέρεσαι, γιατί στο τελευταίο τελευταίο δεν βλέπω κάτι εκτός και αν κοιτάω λάθος μήνυμα.
Ιορδάνη είχες βάλει το όνομά μου σε κάποια από τις παραθέσεις αυτού του post σου, δίχως να είναι δικά μου λόγια αυτά εντός της παράθεσης.

Η ψήφος είναι τυπική και λόγω απουσιών θα ψηφίσω τον Τάσο97.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είχα μπει εκείνη την ώρα και θεώρησα ότι ήταν κατάλληλη στιγμή για να μάθουμε τι ρόλο είχε η Eileen και όπως βλέπω κάποιοι έκαναν λάθος. Όχι μόνο δεν είχε κακό ρόλο, αλλά φαίνεται να βοήθησε πολύ περισσότερο με τα posts της απ' ό,τι κάποιοι που την κατηγορούσαν.

Ιορδάνη είχες βάλει το όνομά μου σε κάποια από τις παραθέσεις αυτού του post σου, δίχως να είναι δικά μου λόγια αυτά εντός της παράθεσης.

Η ψήφος είναι τυπική και λόγω απουσιών θα ψηφίσω τον Τάσο97.

Ναι ρε κορίτσι μου αλλά καταλαβαίνεις ότι την έβγαλες οριστικά από το παιχνίδι, χωρίς κανένα περιθώριο νεκροφάνειας με αυτό τον τρόπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δε κρατάω κακία, παιδιά! :hehe:

Sorry :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 19/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. kleop
  5. Nefeli Graf
  6. ultraviolence
  7. vassilis498
  8. Τάσος97
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ψηφίζω από τώρα Τάσο και βλέπουμε

και γιατί δεν κοιμήθηκε η πόρνη με τον Πάι για να μην ψοφήσει η Σπάι τότε? :/:

δε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου πού θα βοηθήσει ακριβώς η πόρνη εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
δε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου πού θα βοηθήσει ακριβώς η πόρνη εδώ;
Αν κοιμόταν η πόρνη με τον Pie, τώρα η Guest 278211 θα ήταν ακόμα ζωντανή.
Και αναρωτιέμαι γιατί δεν κοιμήθηκε μαζί του το βράδυ, ενώ τα πράγματα στο παιχνίδι είναι πλέον τόσο ξεκάθαρα.

Αυτό είναι ένας προβληματισμός μου απλά, δεν λέω ότι θα μας βοηθήσει κάπου, προφανώς.

Και εγώ Τάσο97 θα ψηφίσω πάντως, όπως και αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Τι να πρωτοσχολιασει κανεις για αυτον τον χαμο...
Για την τριπλη δολοφονια που ανεφεραν και αλλοι πολυ πιθανο να εγινε καρφωμα.Το θεμα ειναι οτι εχουμε μεινει 8 ατομα και αναμεσα σε αυτα τα 8 ειμαστε 4 πολιτες,4 μαφιοζοι;Ή 5 πολιτες 3 μαφιοζοι;Το αντιστροφο δεν μπορει να ισχυει(5 μαφιοζοι,3 πολιτες) γιατι θα ειχαν κερδισει ηδη.Βεβαια μπορει να εχουν μεινει 2 μαφιοζοι και ενας να ειναι η πορνη.Δεν ξερω επικρατει ενα μπερδεμα.Δεν θα ριξω απο τωρα την ψηφο μου αν και εχω καταληξει σε καποια ατομα.
Πειτε την γνωμη σας και οι υπολοιποι οσοι δηλαδη ειστε διατεθειμενοι να βοηθησετε την κατασταση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
το μόνο πράγμα που μπορεί να επηρεάσει η πόρνη είναι να σώσει το τομάρι της αν τύχει και κοιμηθεί με το δολοφόνο. Με το σκεπτικό πως η Guest 278211 σκότωσε τον ΑΜ Pie τι θα κέρδιζε η πόρνη αν την ίδια νύχτα κοιμόταν με τον Pie πέρα απ' το ότι θα ήξερε την ταυτότητά του την οποία θα καταλάβαινε έτσι κι αλλιώς το επόμενο πρωί.

αν και πσιτεύω πως έτσι κια λλιώς το είχε ήδη δοκιμάσει ο ΑΜ είναι πρώτη πρωτεραιότητα γισ τους δολοφόνους μαζί με πληροφοριοδότη και detective αν υπήρχε υποψία τόσους γύρους για Pie Αμ θα το είχε ήδη δοκιμάσει.

α τώρα το δα
Στη διάρκεια της νύχτας αποφασίζει με ποιον παίκτη θα «κοιμηθεί». Στέλνει την επιλογή της στη ΣΕ από τις 17:00 μέχρι τις 00:00. Οι ιδιότητες του παίχτη αυτού ακυρώνονται για μία μέρα (20:10 – 20:00).

λογικά αναφέρεσαι σε αυτό.
ναι θα ήταν αρκετά ιδιοφιές αλλά προσωπικά πολύ αμφιβάλλω πως υπάρχει τέτοιος δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ τους και δε βλέπω να γράφεται και κάτισ τους κανόνες άρα λογικά η πόρνη ούτε μπορεί να μιλήσει in private με δολοφόνους ούτε ξεει απ'την αρχή ποιοι είναι και ανιστοιχα οι δολοφόνοι για αυτήν/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,807 μηνύματα.
Καλησπέρα ρε Παλέρμο,χαθήκαμε :P
Καλημερα,καλημερα!Τετοια ανατροπη δεν την περιμενα το ομολογω!

Pie Maker σε ευχαριστω για την νεκροφανεια,πιστευω οτι δεν θα πεσεις εξω.Ισχυει οτι παρακολουθω ανελλιπως το παιχνιδι και μερικες φορες ηθελα τοσο να γραψω αλλα δεν γινοταν γιατι ημουν στην φαντασματοχωρα.Λοιπον οι καρτες υπαρχουν και αυτες τις μερες θα πεσουν στο τραπεζι.

Ο Pie εριξε την νεκροφανεια στις 02:28 οι μαφιοζοι εχουν περιθωριο να αναγγειλουν το επομενο τους θυμα μεχρι τις 03:00.Λες εβαλαν αμεσως εμενα στο στοχαστρο;Δεν το νομιζω,πρωτον γιατι κανενας δεν το περιμενε να με επαναφερει καποιος και δευτερον θα καρφωθουν με αυτην την κινηση.
Τελος παντων γιατι ποτε δεν ξερεις ας ριξω μια τυπικη ψηφο στην Nefeli Graf γιατι οπως εγραψα και στο χτεσινο ποστ η κινηση της δεν ηταν καθολου τυχαια.
Θα επανελθω αργοτερα με αλλο ποστ.Μεχρι τοτε ακουστε και ενα τραγουδι.
https://www.youtube.com/watch?v=Tk3hLVoI4iM
Αφού υποστηρίζεις ότι παρακολουθούσες το παιχνίδι,θες να μας πεις ποιοι είναι οι σίγουροι αθώοι;

Και τώρα πάμε στα σημερινά.Holy fuck!

Ιορδάνης αποχωρεί οριστικά τη νύχτα -> Κάρφωμα. Ο Ιορδάνης έχει παίξει Ακύρωση Δολοφονίας, κάτι που τον καθιστά πολίτη. Η Ντετέκτιβ έχει βγει από το παιχνίδι. Άρα ο Ιορδάνης ήταν ο Πληροφοριοδότης. We will miss you Io.
Mπράβο του πάντως,για πληροφοριοδότης άντεξε αρκετά πολύ.

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke:
Τώρα, αν ευσταθεί το σενάριο ότι ο Pie ήταν ΑΜ και, δεδομένου ότι η Μάγισσα έχει βγει από το παιχνίδι, το μόνο συμπέρασμα που εξάγουμε είναι ότι η Spy ήταν μαφιόζα που, για κάποιο ανεξήγητο λόγο, η μαφία αποφάσισε να θυσιάσει, προκειμένου να πετάξει τον Pie από το παιχνίδι. Ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή είναι γιατί πίστευαν ότι ο Pie κρατούσε κάποια δυνατή κάρτα στο χέρι του, τέτοια που να δικαιολογούσε να θυσιάσουν ένα μέλος τους για να στερήσουν την κάρτα από τους πολίτες.
Aυτό το σημείο με προβληματίζει αρκετά,το τι παίχτηκε με Guest 278211/PieMaker αν ο Pie ήταν ο ΑΜ.Θα ρίσκαρε έτσι η μαφία να χάσει έναν μαφιόζο; Λίγο δύσκολο κατά τη γνώμη μου.

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke:
Αυτή τη στιγμή έχουμε μείνει 8 άτομα στο παιχνίδι και η ψηφοφορία του απογεύματος έχει ακυρωθεί. Κατά τη δική μου λίστα οι ύποπτοι είναι οι εξής:
Cupid, Nefeli, vassilis, ultraviolence
Με την παραπάνω σειρά.
Το γεγονός ότι αυτές τις μέρες ακούγαμε νεκρική σιγή από τον Βασίλη και με το που επέστρεψε από τις υποτιθέμενες διακοπές του πρόλαβε να διαβάσει 3 σελίδες μηνύματα και να εκφράσει ξεκάθαρη θέση για τα σκηνικά που παίχτηκαν μες το ΣΚ με τις κάρτες, εμένα προσωπικά με προβληματίζει.
Aν και με θεωρείς ένοχο,ομολογώ ότι έχει βάση το σκεπτικό σου.Σχετικά πρόσφατα είχα πει ότι cupid,nefeli,βασιλης πρέπει να φύγουν.(σε απάντηση μου στην Ζωη,είμαι απο κινητό άμα παω να το αναζητήσω θα κάνω 300 ώρες :P )

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke:
Το ένστικτο μου λέει ότι έχουν μείνει 4 μαφιόζοι μέσα, κάτι που σημαίνει ότι, με την επόμενη αποχώρηση να είναι αύριο το μεσημέρι με την ανακοίνωση της δολοφονίας, αν η μαφία δεν είναι αρκετά άτυχη να πετάξει έξω άτομο με Ακύρωση Δολοφονίας, αύριο στις 13.00 μένουμε/μένουν 3 πολίτες και το παιχνίδι θα λήξει υπέρ της μαφίας.
Γι'αυτό καλή διαχείριση των καρτών guys.

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke:
Για αυτό δεν πιστεύω ότι ο Cupid ήταν αθώος, διότι έκαψε μια κάρτα που ήταν ζωτικής σημασίας για τους πολίτες, σε μια φάση που πρακτικά ήταν άχρηστη. Και δεν μπορώ να δεχτώ ούτε για ένα λεπτό ότι ήταν κίνηση ενθουσιασμού, διότι ήταν η 3η Άμεση Προφυλάκιση που εφαρμόστηκε (Η ΑΠ του Ιο ακυρώθηκε). Μετά από 2 ακυρωμένες ψηφοφορίες και, ιδιαίτερα μετά την ΑΠ του Τάσου στον Ικαρίωνα, όπου έφαγε τόσο κράξιμο που γλύτωσε λάσπη τον Ακριβό, δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχει παίκτης που έχει δεν έχει εμπεδώσει ότι ΑΠ σημαίνει ακύρωση ψηφοφορίας. Οπότε, για μένα, ο Cupid είναι ξεκάθαρα μαφιόζος.
Για τους άλλους δύο δεν χρειάζεται να πω κάτι, οι περισσότεροι τους έχετε ήδη στο suspect list σας.

Τώρα, αν τα μαθηματικά μου είναι λάθος και έχουν μείνει μέσα 3 μαφιόζοι, εκεί έχουμε περιθώριο να το παλέψουμε, αλλά πρέπει να το κάνουμε συντονισμένα. Για αυτό πρέπει να κρατάμε σταθερή γραμμή ως προς του ποιους προσπαθούμε να βγάλουμε, διότι αν δεν συσπειρωθούμε τώρα, θα επιτρέψουμε στη μαφία να κερδίσει.
Το έλεγα εδώ και τόσους γύρους ότι Cupid είναι με τη Μαφία.Όλο αυτό το τζέρτζελο με την Εμιλούκο ήταν προμελετημένο σχέδιο για να αθωωθεί στα μάτια μας.Έτσι αφού βγάζαμε όσους θεωρούμε μαφιοζους,έναν-έναν θα μας ξεπάστρευε και θα απορούσαμε ποιος στο καλό είναι ο τελευταίος μαφιόζος.Σπατάλησα ότι κάρτες είχα για να βγει εκτός παιχνιδιού αλλά παρ'όλα αυτά κατάφερε πάλι και την έβγαλε λάδι.Μη βιαστείτε να πείτε ότι το σενάριο είναι εντελώς άτοπο.Έχουν δει και έχουν δει τα μάτια μας σ'αυτό το παιχνίδι Η μαφία σκέφτεται πάντα πρωτότυπα.Προφανώς η μόδα για τους μαφιόζους φέτος λέει να κρατούν χαμηλό προφίλ.Nice try mafia.
Στο τελευταίο συμφωνώ,πρέπει να'ναι μαζεμένες οι ψήφοι,δε γίνεται να δώσουμε ΞΑΝΑ στη μαφία τη χαρά να κερδίσει.

4 είναι όλοι κι όλοι οι μαφιόζοι στο παιχνίδι και κατά κοινή ομολογία έχουν φύγει οι 3 + ΑΜ. Επίσης θεωρούμε Libertus = ΔΑ εκτός. από πού τα βγαλες αυτά τα μαθηματικά .
Oι μαφιόζοι ήταν 6 όχι 4.

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498:
μου κατηγορείτε τη Νεφέλη που είναι από τους πιο ανενεργούς παίκτες στο παιχνίδι κανένας μαφιόζος δε θέλει να ναι τελείως ανενεργός. Επίσης Κανένας δολοφόνος δε θα άφηνε μέσα στο παιχνίδι το δολοφόνο ο οποίος φαίνεται πως είναι το φαβορί για την επόμενη ψηφοφορία wtf. Θα έβαζαν εκείνη να κανει το καφωμα. Βέβαια ξανά λέω με προβληματίζει που η τελευταία ψήφος της spy ήταν στον Τάσο αλλά κόμη δε με έχει πείσει.
To ότι είναι ανενεργή παίκτης δε σου βρωμάει; Ούτε 20 ποστς δεν έχει.Αλλά άστο αυτό,η κίνηση της χθες, 1 λεπτό μετά την ΑΠ του Τάσου,δεν ήταν ύποπτη;;

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498:
Ο Cupid σε κάποια φάση ήταν ισοψηφία με Έμιλυ πώς θα γινόταν αυτό αν ήταν και οι 2 δολοφόνοι μου λέτε; καμία λογική τελείως
Γιατί να μη γίνει; Πρώτη φορά γίνεται στα χρονικά του Παλέρμο νομίζεις;

και γιατί δεν κοιμήθηκε η πόρνη με τον Πάι για να μην ψοφήσει η Σπάι τότε?
Πιθανόν να'ναι εκτός παιχνιδιού.Όπως και να'χει,καλύτερα για μας.

Είχα μπει εκείνη την ώρα και θεώρησα ότι ήταν κατάλληλη στιγμή για να μάθουμε τι ρόλο είχε η Eileen και όπως βλέπω κάποιοι έκαναν λάθος. Όχι μόνο δεν είχε κακό ρόλο, αλλά φαίνεται να βοήθησε πολύ περισσότερο με τα posts της απ' ό,τι κάποιοι που την κατηγορούσαν.

Ιορδάνη είχες βάλει το όνομά μου σε κάποια από τις παραθέσεις αυτού του post σου, δίχως να είναι δικά μου λόγια αυτά εντός της παράθεσης.

Η ψήφος είναι τυπική και λόγω απουσιών θα ψηφίσω τον Τάσο97.
Ήταν ριψοκίνδυνο όμως βρε συ Νεφέλη.Ένας πολίτης μείον.Τουλάχιστον (προφανώς) είχε προλάβει να χρησιμοποιήσει τις ικανότητες της.

Ψηφίζω από τώρα Τάσο και βλέπουμε

δε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου πού θα βοηθήσει ακριβώς η πόρνη εδώ;
Στην παγίδα της Νεφέλης έπεσες και ψηφίζεις Τάσο ή έχετε κοινό συμφέρον ;) ; Όλοι σχεδόν την είχαμε στους υπόπτους,από το να φύγει έτσι προτίμησε να "πάρει" και έναν πολίτη μαζί της,εξου και η τυμβωρυχία.Ξανασκέψου το.
Εννοεί ότι άμα η πόρνη ηταν εντός παιχνιδιού θα'χε κοιμηθεί με τον Pie για να μη δολοφονηθεί και η Guest 278211.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι να πρωτοσχολιασει κανεις για αυτον τον χαμο...
Για την τριπλη δολοφονια που ανεφεραν και αλλοι πολυ πιθανο να εγινε καρφωμα.Το θεμα ειναι οτι εχουμε μεινει 8 ατομα και αναμεσα σε αυτα τα 8 ειμαστε 4 πολιτες,4 μαφιοζοι;Ή 5 πολιτες 3 μαφιοζοι;Το αντιστροφο δεν μπορει να ισχυει(5 μαφιοζοι,3 πολιτες) γιατι θα ειχαν κερδισει ηδη.Βεβαια μπορει να εχουν μεινει 2 μαφιοζοι και ενας να ειναι η πορνη.Δεν ξερω επικρατει ενα μπερδεμα.Δεν θα ριξω απο τωρα την ψηφο μου αν και εχω καταληξει σε καποια ατομα.
Πειτε την γνωμη σας και οι υπολοιποι οσοι δηλαδη ειστε διατεθειμενοι να βοηθησετε την κατασταση.:P

παιδιά οι συνολικοί μαφιόζοι είναι 4. έχουν ήδη φύγει 2 σίγουροι ( έμιλυ, Guest 278211 ). μέσα είνια ΤΟ ΠΟΛΥ 2. κι αν κι ο τσαρα ήταν μαφιόζος κι ο Pie τον έδωσε μιλάμε για έναν. μη χαντακώνετε τονε αυτό σας. η πόρνη κατά πάσα πιθανότητα είναι ακόμη μεα και προσπωικά πιστεύω πως είναι ο Dume.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
η Υερσίνια της πανώλης (Αρχιμαφιόζος) , το Δονάκιο της χολέρας (Φανερός Μαφιόζος Α), ο Αιμόφιλος της ινφλουέντσας (Φανερός Μαφιόζος Β), ο Βάκιλος του άνθρακα (Κρυφός Μαφιόζος Δ), η Βρουκέλλα του μελιταίου πυρετού (Κρυφός Μαφιόζος Ε) κι η Λεπτόσπειρα η ικτεροαιμορραγική (Κρυφός Μαφιόζος Ζ).Στην προσπάθεια για νίκη θα συνδράμουν, τα Αυτοαντισώματα (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) κι ο Ιός της Ανθρώπινης Ανοσοανεπάρκειας (Πόρνη).

Έχουμε βγάλει Libertus (ΔΑ), tsarachaf, Guest 278211, Emilouko (μαφιόζοι όλοι )

μένουν άλλοι 4, είμαστε 4 πολίτες, 3 μαφιόζοι και μια πόρνη.

Κλεοπ αν έχεις καμιά καλή κάρτα,παίξτην την σωστή στιγμή σε παρακαλώ πολύ.

Βασίλη κάνεις λάθος, οι μαφιόζοι είναι 6 και όχι 4!
Ο ΑΜ έίναι με την ομάδα των πολιτών και μόνο εφόσον βγούν όλοι οι μαφιόζοι αναλαμβάνει δολοφονίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
οκ λάθος μου εγώ τους κανόνες κοιτούσα και βλέπω Α και Β που να φανταστώ πως υπάρχουν πολλοί απ' οτν καθένα. :P

αυτό σημαίνει πως έχουμε δουλειά. Τάσο, Dume, ultra και το σταυρό μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και ο ultra είναι μαφία πάντως.

Αν έχετε καλές κάρτες παιδιά σας παρακαλώ, use them wisely.

Ultra ξεκόλλα από Cupid, τζάμπα τα γράφεις. :hehe:

κλεοπ όποιος και να δολοφονηθεί αύριο, σε παρακαλώ να κατευθυνθείς σε Τάσο,ultraviolence και dume κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 19/7
  1. aegloswen --> Τάσος97
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. kleop
  5. Nefeli Graf
  6. ultraviolence
  7. vassilis498 --> Τάσος97
  8. Τάσος97
Ψήφοι
2 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
η Υερσίνια της πανώλης (Αρχιμαφιόζος) , το Δονάκιο της χολέρας (Φανερός Μαφιόζος Α), ο Αιμόφιλος της ινφλουέντσας (Φανερός Μαφιόζος Β), ο Βάκιλος του άνθρακα (Κρυφός Μαφιόζος Δ), η Βρουκέλλα του μελιταίου πυρετού (Κρυφός Μαφιόζος Ε) κι η Λεπτόσπειρα η ικτεροαιμορραγική (Κρυφός Μαφιόζος Ζ).Στην προσπάθεια για νίκη θα συνδράμουν, τα Αυτοαντισώματα (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) κι ο Ιός της Ανθρώπινης Ανοσοανεπάρκειας (Πόρνη).

Έχουμε βγάλει Libertus (ΔΑ), tsarachaf, Guest 278211, Emilouko (μαφιόζοι όλοι )

μένουν άλλοι 4, είμαστε 4 πολίτες, 3 μαφιόζοι και μια πόρνη.

Κλεοπ αν έχεις καμιά καλή κάρτα,παίξτην την σωστή στιγμή σε παρακαλώ πολύ.

Βασίλη κάνεις λάθος, οι μαφιόζοι είναι 6 και όχι 4!
Ο ΑΜ έίναι με την ομάδα των πολιτών και μόνο εφόσον βγούν όλοι οι μαφιόζοι αναλαμβάνει δολοφονίες.
Ωραια 3 μαφιοζοι...Δεν ειναι και λιγοι.Πρεπει να παιξουμε σωστα σε αυτον τον γυρο και οχι να χασουμε πολιτη σε καμια περιπτωση.Οσο για τις καρτες μην ανησυχεις Ελενα το καλο πραγμα αργει να γινει.:P

Καλησπέρα ρε Παλέρμο,χαθήκαμε :P

Αφού υποστηρίζεις ότι παρακολουθούσες το παιχνίδι,θες να μας πεις ποιοι είναι οι σίγουροι αθώοι;

Και τώρα πάμε στα σημερινά.Holy fuck!


Mπράβο του πάντως,για πληροφοριοδότης άντεξε αρκετά πολύ.


Aυτό το σημείο με προβληματίζει αρκετά,το τι παίχτηκε με Guest 278211/PieMaker αν ο Pie ήταν ο ΑΜ.Θα ρίσκαρε έτσι η μαφία να χάσει έναν μαφιόζο; Λίγο δύσκολο κατά τη γνώμη μου.


Aν και με θεωρείς ένοχο,ομολογώ ότι έχει βάση το σκεπτικό σου.Σχετικά πρόσφατα είχα πει ότι cupid,nefeli,βασιλης πρέπει να φύγουν.(σε απάντηση μου στην Ζωη,είμαι απο κινητό άμα παω να το αναζητήσω θα κάνω 300 ώρες :P )


Γι'αυτό καλή διαχείριση των καρτών guys.


Το έλεγα εδώ και τόσους γύρους ότι Cupid είναι με τη Μαφία.Όλο αυτό το τζέρτζελο με την Εμιλούκο ήταν προμελετημένο σχέδιο για να αθωωθεί στα μάτια μας.Έτσι αφού βγάζαμε όσους θεωρούμε μαφιοζους,έναν-έναν θα μας ξεπάστρευε και θα απορούσαμε ποιος στο καλό είναι ο τελευταίος μαφιόζος.Σπατάλησα ότι κάρτες είχα για να βγει εκτός παιχνιδιού αλλά παρ'όλα αυτά κατάφερε πάλι και την έβγαλε λάδι.Μη βιαστείτε να πείτε ότι το σενάριο είναι εντελώς άτοπο.Έχουν δει και έχουν δει τα μάτια μας σ'αυτό το παιχνίδι Η μαφία σκέφτεται πάντα πρωτότυπα.Προφανώς η μόδα για τους μαφιόζους φέτος λέει να κρατούν χαμηλό προφίλ.Nice try mafia.
Στο τελευταίο συμφωνώ,πρέπει να'ναι μαζεμένες οι ψήφοι,δε γίνεται να δώσουμε ΞΑΝΑ στη μαφία τη χαρά να κερδίσει.


Oι μαφιόζοι ήταν 6 όχι 4.


To ότι είναι ανενεργή παίκτης δε σου βρωμάει; Ούτε 20 ποστς δεν έχει.Αλλά άστο αυτό,η κίνηση της χθες, 1 λεπτό μετά την ΑΠ του Τάσου,δεν ήταν ύποπτη;;


Γιατί να μη γίνει; Πρώτη φορά γίνεται στα χρονικά του Παλέρμο νομίζεις;


Πιθανόν να'ναι εκτός παιχνιδιού.Όπως και να'χει,καλύτερα για μας.


Ήταν ριψοκίνδυνο όμως βρε συ Νεφέλη.Ένας πολίτης μείον.Τουλάχιστον (προφανώς) είχε προλάβει να χρησιμοποιήσει τις ικανότητες της.


Στην παγίδα της Νεφέλης έπεσες και ψηφίζεις Τάσο ή έχετε κοινό συμφέρον ;) ; Όλοι σχεδόν την είχαμε στους υπόπτους,από το να φύγει έτσι προτίμησε να "πάρει" και έναν πολίτη μαζί της,εξου και η τυμβωρυχία.Ξανασκέψου το.
Εννοεί ότι άμα η πόρνη ηταν εντός παιχνιδιού θα'χε κοιμηθεί με τον Pie για να μη δολοφονηθεί και η Guest 278211.
Ποιοι ειναι οι αθωοι ε;Η aegloswen πιστευω ανηκει στο κλαμπ των αθωων γιατι δολοφονηθηκε και υστερα τη επανεφερε η Deutsch η οποια και αυτη με την σειρα της δολοφονηθηκε.
Υστερα μενεις εσυ,ο DumeNuke και ο Cupid.Ο vassilis498 φυλακιζει τον Τασο https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4277196&postcount=1444 στην συνεχεια ο Dume τον επαναφερει https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4277969&postcount=1575.Σχεδον ολοι υποπτευομαστε οτι ο Τασος ανηκει στην μαφια μηπως εχει την υποστηριξη καποιου;
Οσο αφορα τον cupid πολλοι εχετε πεσει πανω του και μπορει να μην εχετε αδικο,αλλα εχει και μια απειρια ως παικτης(παιζει πρωτη φορα αν δεν κανω λαθος).Δεν μπορω να ξεχασω το γεγονος ομως οτι η Claire(ντετεκτιβ) τον ψηφισε.
Για σενα ultra τεινω να πιστεψω οτι ανηκεις στους αθωους γιατι ειχε δημιουργηθει ενα εντονο κυμα εναντιον σου(ΔΑ).Θα ψαξω και πιο μετα για επιχειρηματα γιατι τα ποστ ειναι παρα πολλα.

@aegloswen τωρα ειδα τι εγραψες.Εξεφρασα πιο πανω την γνωμη μου τα δυο ατομα που ειπες συμιπτουν μην ανησυχεις.Πρεπει να κινηθουμε σωστα και οχι οπως τις προηγουμενες φορες.Μην ξεχνας οτι εχουμε και μια ησυχια αυτη την στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
επιπλέον Βασίλη αν είσαι όντως κι εσύ αθώος οι επόμενοι αθώοι είμαι εγώ και η Κλεοπ.

Κάποιος ανάμεσα σε Νεφέλη και Cupid είναι δολοφόνος. Εκτός από τους άλλους 3 που αναφέραμε.

Σύμφωνα με όσα έχουν παιχτεί, δεν πιστεύεις πως η Νεφέλη είναι πιο πιθανόν να είναι μαφιόζα, παρά ο Cupid? ;)
Καταλαβαίνεις γιατί χθές το ξημέρωμα σου έλεγα για το ότι η τυμβωρυχία δεν ήταν τυχαία που έγινε ένα λεπτό μετά την ΑΠ? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο. δεν έχω αποφασίσει ακόμη ποιος από τους 2 είναι πρέπει να κατσω να δω προηγούμενα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το μόνο πράγμα που μπορεί να επηρεάσει η πόρνη είναι να σώσει το τομάρι της αν τύχει και κοιμηθεί με το δολοφόνο. Με το σκεπτικό πως η Guest 278211 σκότωσε τον ΑΜ Pie τι θα κέρδιζε η πόρνη αν την ίδια νύχτα κοιμόταν με τον Pie πέρα απ' το ότι θα ήξερε την ταυτότητά του την οποία θα καταλάβαινε έτσι κι αλλιώς το επόμενο πρωί.

αν και πσιτεύω πως έτσι κια λλιώς το είχε ήδη δοκιμάσει ο ΑΜ είναι πρώτη πρωτεραιότητα γισ τους δολοφόνους μαζί με πληροφοριοδότη και detective αν υπήρχε υποψία τόσους γύρους για Pie Αμ θα το είχε ήδη δοκιμάσει.

α τώρα το δα
Στη διάρκεια της νύχτας αποφασίζει με ποιον παίκτη θα «κοιμηθεί». Στέλνει την επιλογή της στη ΣΕ από τις 17:00 μέχρι τις 00:00. Οι ιδιότητες του παίχτη αυτού ακυρώνονται για μία μέρα (20:10 – 20:00).

λογικά αναφέρεσαι σε αυτό.
ναι θα ήταν αρκετά ιδιοφιές αλλά προσωπικά πολύ αμφιβάλλω πως υπάρχει τέτοιος δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ τους και δε βλέπω να γράφεται και κάτισ τους κανόνες άρα λογικά η πόρνη ούτε μπορεί να μιλήσει in private με δολοφόνους ούτε ξεει απ'την αρχή ποιοι είναι και ανιστοιχα οι δολοφόνοι για αυτήν/
Θα κέρδιζε, γιατί θα προστάτευε μέλος της μαφίας κατά την δολοφονία του ΑΜ και δεν θα έπαιρνε ο Pie μαζί του τη Guest 278211!
Είχε στείλει σήμα και ο ultra μέσα από προηγούμενο πόστ του στην πόρνη για να κοιμηθεί μαζί του..

Δεν υπάρχει άμεσος δίαυλος επικοινωνίας - όμως η πόρνη έχει καταλάβει ποιοι είναι οι μαφιόζοι και απορώ γιατί χθές δεν ξάπλωσε με τον φρίκ, σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top