Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού μας νοιάζει η συμπεριφορά ενός παίκτη
και όχι η ικανότητά του να βρεί τους δολοφόνους.

Πιστεύω πως έπρεπε να είχες γυρίσει κάποιον από το πολυπόθητο τρίο και ας μην αρέσει σε πολλούς το πως γράφουν.

Εκτιμώ πάντως το ότι παίχτηκε νεκροφάνεια για πολίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εχω εξηγήσει αναλυτικά τους λόγους οι οποίοι με οδήγησαν στην παραπάνω αποφαση. Ναι, εχουμε καταλάβει ολοι μας τον ρόλο της Kleop, αλλα δεν ξέρουμε τι κρατάει στο χέρι της. Ακομα και η επιπλέον ψήφος ή η καρτα ακύρωσης μπορούν να κάνουν τη διαφορα στο σημείο που βρισκόμαστε. Οσο για τον γιατρό, συγνώμη αλλα δεν εχω μαντικές ικανότητες, ασε που αν ειναι όντως το άτομο που υπαινίσσεσαι δεν πρεπει να εχει πολυ ελεύθερο χρονο;).
Yeap κατάλαβα το σκεπτικό σου,ουσιαστικά στις κάρτες της βασιζεσαι.Ελπίζω να'χει κατι καλό για να πολεμήσουμε την λαίλαπα της Μαφίας τοτε.
Αν ηταν να έφερνε κάποιον απο το λεγόμενο τριο,ας εφερνε τον Giamou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού μας νοιάζει η συμπεριφορά ενός παίκτη
και όχι η ικανότητά του να βρεί τους δολοφόνους.

Πιστεύω πως έπρεπε να είχες γυρίσει κάποιον από το πολυπόθητο τρίο και ας μην αρέσει σε πολλούς το πως γράφουν.
Μα το κριτήριο της επιλογής μου δεν εχει να κανει με τη συμπεριφορά των παικτών. Ειμαι απο εκείνους που βλεπουν το Παλέρμο απλα και μονο ως ενα παιχνιδι. Δεν το παιρνω προσωπικά, ουτε το κρατάω σε κανέναν "μανιάτικο". Όπως εξήγησα προηγουμένως, ακομα και να ήθελα δεν μπορούσα να επαναφέρω τον Tzoum, παρα το γεγονός οτι κρατάει δυο κάρτες στο χέρι του. Ο Ikarionas εχει παίξει όλες του τις κάρτες και ο Giamou πρεπει να εχει παίξει τη μια απο τις δυο. Και στο σημείο αυτο, πίστεψε με, οι κάρτες μπορούν να κάνουν τη διαφορα (τους δολοφόνους λιγο πολυ τους εχουμε καταλάβει;)). Εχεις καθε δικαίωμα να διαφωνείς με το σκεπτικό μου, αλλα μη μου χρεώνεις πράγματα ανυπόστατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
- Όσοι λέτε πως το τρίο δε βοήθησε κανέναν να μιλάτε για τον εαυτό σας. Για μένα έγινε το αντίθετο. Η συμπεριφορά είναι άλλο θέμα.

- Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την άποψη του Cupid πως δε γίνεται να περιμένει κάποιος πως θα μπορεί και θα θέλει να είνια όλη μεα πάνω απ' το θεμα και να γράφει σεντόνια. Βέβαια αυτό δε σημαίνει πως βοηθάει το παιχνίδι να πετάς σε κάθε γύρο και 2 κουβέντες και να φεύγεις. Αλλά αυτό όπως και το από πάνω καλύτερα να τα πούμε στο post game ( που δε θα αργήσει όπως το πάμε ).

- Ήμουν σχεδόν πεπεισμένος πως ο Ηλίας ήταν ΑΜ και έφαγε την Έμιλυ. Αλλά και από τα λεγομενα του ίδιου που τώρα δε ξέρω γιατί να τον πιστέψω αλλά ας πούμε πως το κάνω, δεν έγινε έτσι. Οπότε δεχόμαστε πως η Eileen ως μάγισσα έφαγε την Έμιλυ. Πώς και έπεσε μέσα; καμία ιδέα, δε μας απασχολεί προς το παρόν. Από την άλλη αυτό θα πει πως ο Piemaker κατά κοινή ομολογία και μάλλον έται είναι , είναι ο ΑΜ. Τότε ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. Πραγματικά καμία λογική.

- Ξαφνικά βλέπω 5-6 παίκτες να έχουν πέσει πάνω από τη Νεφέλη. Γιατί; πέρα από το ότι είναι γενικά ανενεργή έχουμε τίποταπαραπάνω να της προσάψουμε;

- Εξακολουθώ να πιστεύω πως ο Τάσος είναι δολοφόνος. Επίσης ο DumeNuke από την αρχή αρχή είναι αυτός του οποίου τα ποστ δε μου αρέσουν καθόλου πολύ αψυχολόγητα επιχειρήματα και τώρα συντάσσεται και με τον Τάσο είστε πλέον στη blacklist μου και οι 2. Θα έριχνα τη πρωτεραιότητα στο Pie το σιγουράκι αλλά οκ ΑΜ είναι μπορεί να περιμένει. Βέβαια το κόβω και πιθανό να μείνει μόνος του και μετά να πετάει τις ΑΠ και τις εξαιρέσεις τη μία μετά την άλλη και να μας γλεντήσει αλλά ας το ρισκάρουμε.

για την ωρα και για να μη φάω απουσία ψηφίζω Τάσο




// θεωρείστε δεδομένο πως η kleop είναι το επόμενο πτώμα. λέω μπας και παίζει γιατρός ακόμη, τέλος πάντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
- Ξαφνικά βλέπω 5-6 παίκτες να έχουν πέσει πάνω από τη Νεφέλη. Γιατί; πέρα από το ότι είναι γενικά ανενεργή έχουμε τίποταπαραπάνω να της προσάψουμε;
το γεγονός ότι έπαιξε με διαφορά δευτερολέπτων τυμβωρυχία στην Ζωή για να μην προλάβει κανένας πολίτης να της κάνει ακύρωση προφυλάκισης μαν μου. :P

H Nefeli Graf έγραψε στις 20:24
στην Eileen.

O Τάσος97 έγραψε στις 20:23
Για το λογο αυτο παιζω Αμεση προφυλακιση στην Eileen


EDIT:
Αυτό που οι πάντες έχουν καρτάρες πάντως και τις ρίχνουν αβέρτα ενώ άλλοι παίκτες δεν έχουν κανένα καλό χαρτί,
εδώ και πόσους γύρους, νταξ ασχολίαστο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Έστω ότι είσαι δολοφόνος. Η Eileen κάνει μια από τις πιο αμφιλεγόμενες νεκροφάνειες στο παιχνίδι. Εσύ ως δολοφόνος ΞΕΡΕΙΣ πως είναι αθώα. ΓΙΑΤΙ να παίξεις τυμβωρυχία και να δικαιώσεις ό,τι σεντόνια έγραφε τόσες σελίδες τώρα και να ην το αφήσεις να πλανάται στον αέρα. Προσωπικά ποτέ δεν την είχα 100% για αθώα. Οι τυμβωρυχίες σε τόσο προχωρημένο σημείο του παιχνιδού δεν βοηθούν τους δολοφόνους σε καμία περίτπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έστω ότι είσαι δολοφόνος. Η Eileen κάνει μια από τις πιο αμφιλεγόμενες νεκροφάνειες στο παιχνίδι. Εσύ ως δολοφόνος ΞΕΡΕΙΣ πως είναι αθώα. ΓΙΑΤΙ να παίξεις τυμβωρυχία και να δικαιώσεις ό,τι σεντόνια έγραφε τόσες σελίδες τώρα και να ην το αφήσεις να πλανάται στον αέρα. Προσωπικά ποτέ δεν την είχα 100% για αθώα. Οι τυμβωρυχίες σε τόσο προχωρημένο σημείο του παιχνιδού δεν βοηθούν τους δολοφόνους σε καμία περίτπωση.
Δεν θα διαφωνήσω, αλλά σκέψου τι μπελάς μπορεί να ήταν για τους δολοφόνους μια ακύρωση προφυλάκισης στην Ζωή.
Κατά την γνώμη μου, ήθελαν να την ξεφορτωθούν χωρίς να αφήσουν περιθώρια επαναφοράς,
για αυτό και το δεύτερο πόστ έγινε με διαφορά ενός λεπτού.

Ούτε πολίτης θα έπαιζε τυμβωρυχία στη Ζωή και χωρίς καμία δικαιολογία αυτής της πράξης,
για να την πετάξει οριστικά εκτός παιχνιδιού πάντως. -όπως έκανε η Νεφέλη-

Σχετικά με το αν σου φαινόταν αθώα ή όχι. Και εγώ μέχρι λίγο πριν ανοίξει τα χαρτιά της, την υποπτευόμουν.
Αλλά πιστεύω πως αυτός ήταν ο σκοπός της Ζωής από την αρχή ίσως.
Να μην φαίνεται ξεκάθαρα πολίτης στα μάτια των μαφιόζων για να μην την διώξουν νωρίς και για να μην στοχοποιηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι είδους μπελάς θα μπορούσε να ήταν ως μάγισσα; πιθανότατα είχε ήδη κάψει και τις 2 δυνστότητές της. Επσης προσωπική μου εκτίμηση μετά από ό,τι έγινε ήταν αρκετά πιθανό να έβγαινε με ψηφοφορία. Βέβαια εδώ παίζει πάντα και το σενάριο να πήγαν να την ψηφίσουν σιγά σιγά να τη βγάλουν έτσι να είδαν πως είναι αρκετά ριψοκίνδυνο να γίνει έτσι και στο τέλος να συμφώνησαν να βάλουν τον Τασο να τη σουτάρει πιο ανώδυνα. Δε ξέρω αν με απατά η μνήμη μου αλλά νομίζω κάποιοι την είχαν ψηφίσει.

Καταλαβαίνεις πως αυτά που λες αυτοαναιρούνται. ΑΝ η Eileen ήταν τόσο επικίνδυνη για τους δολοφόνους τότε αυτό θα πει πως κατά 90% η ΑΠ του Τaσου ηαν συννενοημένη. Με το να πάει η Νεφέλη αργότερα και να ρίχνει καπάκι τυμβωρυχία σtoν αθώο ξεβρακώνει τελείως τον Τασο από πάνω. Δεν γίνεται και οι 2 να είναι δολοφόνοοι.

Ξέρεις ποια τυμβωρυχία με διαφορά ενός λεπτού όντως ωφέλησε τους δολοφόνους; αυτή του ultra για τη CR. Όχι απλά δε μας έδωσε κανένα στοιχείο πέρα απ' την αθωότητα του Ικαρίωνα αλλά αυτόματα έκανε πιθανούς ύποπτους και τα 10 άτομα που την ψηφίσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όταν το παιχνίδι είναι τόσο οριακό και οι μαφιόζοι θέλουν να πάρουν την νίκη μια ώρα αρχύτερα,
δεν τους επιτρέπεται περιθώριο λάθους όμως.

Η Ζωή μόλις άνοιξε τα χαρτιά της λίγο παραπάνω, έγινε ένας χαμός.
Πέσαν εξαιρέσεις ψηφοφορίας, κάρτες που δεν είχαν πέσει εδώ και πόσες μέρες, ντέρμπι μεταξύ Cupid - mintin.
Όταν φάνηκε "λίγο παραπάνω" σε πιο στρατόπεδο είναι, κινητοποιήθηκαν οι μαφιόζοι.

Περίμεναν τις κάρτες για να την στείλουν επειδή φοβόντουσαν μήπως αποτύχουν πάλι στην δολοφονία τους.
Ήθελαν να κλειδωθεί το ζήτημα και να φύγει οριστικά η Ζωή, κατά την αποψή μου.
Η μάγισσα είναι πολύ ισχυρός ρόλος και μπορεί να κουβαλήσει όλο το παιχνίδι,
ακόμα και αν έχει κάψει όλες τις ιδιότητές της btw.

Συμφωνούμε στην τυμβωρυχία του Ultra απόλυτα. Διαφωνούμε για την αθωότητα της Νεφέλης, it's ok.. ;)

καλό ξημέρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Συμφωνώ πως ήθελαν την Eileen έξω δε συμφωνώ πως ήταν η Νεφέλη που την ήθελε. Επίσης προσωπικά αμφιβάλλω πως ήξεραν ότι ήταν μάγισσα. Και για το δικό σου ρόλο έχουν ακουστεί διάφορα αλλά δε σε βλέπω δολοφονημένη ακόμα.

Και μια που το πιάσαμε μερικές παρατηρήσεις κοιτάζοντας προηγούμενα ποστς:

- o DumeNuke ρίχνει νεκροφάνεια στον Τάσο Σάββατο βράδυ. Δεν την έριξε όλη τη βδομάδα την έριξε τότε. Κι αν διαβάσουμε το πσοτ στην πράξη δεν το αιτιολογεί καν.

- Η Guest 278211 είναι αυτή που πρώτη ψηφίζει Eileen. Στη συνέχια η Eileen lockάρει Guest 278211 για τα επόμενα 3-4 ποστ. Μετά ο Τάσος θυμάται να τη κατηγορήσει για το κακό παίξιμο της νεκροφάνειας που πάλι το να επαναφέρεις κάποιον που κατά κοινή ομολογία είναι ΑΜ σε κάνει κακό παίκτη όχι δολοφόνο what the actual fuck.

- Από αυτο το σημείο κι έπειτα ο Dume στηρίζει απροκάλυπτα Τάσο με τη πρώτη ευκαιρεία ΓΚΟΥΧ πορνη ΓΚΟΥΧ.

- Όπως λέω και πιο πάνω δε συμφωνώ πως η Νεφέλη έπαιξε σκόπιμα τυμβωρυχία την πήρε ζεστή ζεστή εκείνη τη στιγμή και πιθανότατα της ήρθε επίσης ζεστό πτώμα νωρίς νωρίς και χάρηκε. :P
Απ' την άλλη η ΑΠ του Τασου δεν είναι καθόλου αναμενόμενη. Θες πολύ να βγάλεις κάποιον. Το πρώτο που θα σκεφτείς είναι το τσαμπέ, μέσω ψηφοφορίας. Αν αυτό αποτύχει ρίχνεις ΑΠ. Αυτό έκανα κι εγώ με τον Τάσο. Τον κατηγόρησα, τον ξανά κατηγόρησα σε κάποια φάση ειδα πως ξεχάστηκε, ε του την έχωσα. Ο Τάσος με το που την πήρε θυμήθηκε ξαφνικά πως δε του αρέσει ό,τι γράφει η Eileen και τη ρίχνει. ΠΡΙΝ γίνει η οποιαδήποτε ψηφοφορία. Γιατί; γιατί όταν ρίχνεις ΑΠ πριν τη ψηφοφορία δεν έχεις αρνητικό άλλοθι να καλύψις κάποιον όπως είχαν πει για μένα πως έσωσα έτσι τον Cupid. Φυσικά εμένα τότε δε με ένοιαζε γιατί με ενδιέφερε περισσότερο να βγάλω έναν standard δολοφόνο παρά να χασω την αναλώσιμη ζωή μου. Ο δολοφόνος όμως δε σκέφτεται έτσι.

Τέλος πάντων my point is, μέχρι τώρα για μένα πάει Τάσος, Dume, Guest 278211 με σειρά πρωταιραιότητας. Ένα ερωτηματικό για τη ταλαυταία γιατί βλέπω πως ψηφίζει Τασο αλλά θα δούμε.

αυτά για την ώρα ελπίω να βοήθησα αναλογικα'με τη μέχρι τώρα απουσία μου τα υπόλοιπα αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλημερα,καλημερα!Τετοια ανατροπη δεν την περιμενα το ομολογω!:clapup:

Η σημερινή ημέρα ήταν τουλάχιστον ανατρεπτική. Είναι πλέον οφθαλμοφανές ότι η μαφία έχει ξεκάθαρο αριθμητικό αποτέλεσμα, το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο να ανατραπεί. Οι μόνοι που μπορούν να κερδίσουν λίγο χρόνο για τους πολίτες είναι ο γιατρός και ο δικηγόρος, αν φυσικά βρίσκονται ακόμη εντός παιχνιδιού. Θα προσπαθήσω λοιπόν να ισορροπήσω το παιχνίδι, επαναφέροντας έναν παίκτη από τη "φαντασματοχώρα". Θα μπορούσα να περιμένω την αυριανή δολοφονία, αλλά επειδή κανείς δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι δεν θα 'μαι εγώ το επόμενο θύμα, δε θα 'θελα να πάρω την κάρτα μαζί μου. Η επιλογή του ατόμου που θα επαναφέρω δεν είναι εύκολη υπόθεση και σας πληροφορώ ότι παιδεύτηκα πολύ μέχρι να πάρω την τελική μου απόφαση. Τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή αυτό που μπορεί να κάνει τη διαφορά είναι οι κάρτες που δεν έχουν ακόμα παιχτεί. Για το λόγο αυτό, ας προσπαθήσουμε να δούμε τι έχει ο καθένας στο χέρι του:

kleop - Ψηφοφορία 4/7 --> Αποχώρησε την πρώτη ημέρα, οπότε έχει δύο κάρτες στο χέρι της. Είναι σίγουρο ότι παρακολουθεί το παιχνίδι.
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7 --> Αποχώρησε τη δεύτερη ημέρα, χωρίς να χρησιμοποιήσει κάποια κάρτα. Είναι αμφίβολο το αν παρακολουθεί το παιχνίδι, ενώ όπως έχει δηλώσει η ίδια δεν έχει σχεδόν καθόλου χρόνο.
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7 --> Έφαγε την ποινή την τρίτη ημέρα και δεν πρόλαβε να παίξει κάποια κάρτα. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν παρακολουθεί το παιχνίδι.
iris17 - Δολοφονία 7/7 --> Έφυγε κι εκείνη νωρίς, χωρίς να παίξει κάποια κάρτα. Η συμμετοχή της στο παιχνίδι ήταν σχεδόν μηδαμινή. Δε νομίζω ότι το παρακολουθεί συστηματικά.
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7 --> Έφυγε την τελευταία ημέρα της πρώτης εβδομάδας, παίζοντας τη νεκροφάνεια για την Aegloswen. Δεν πρόλαβε να πάρει επιπλέον κάρτα, οπότε έχει μείνει με μια κάρτα στο χέρι της. Είμαι σίγουρος ότι παρακολουθεί το παιχνίδι.
Giamou - Ποινή 8/7 --> Έφαγε την ποινή την τελευταία ημέρα της πρώτης εβδομάδας. Θεωρητικά έχει δύο κάρτες στο χέρι του, πρέπει όμως να έχει χρησιμοποιήσει τη μία, αν λάβει κανείς υπόψη του τις "πληροφορίες που δεν μπορεί να αποκαλύψει". Παρακολουθεί συστηματικά το παιχνίδι.
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7 --> Έφαγε την ΑΜ ξημερώματα Κυριακής (αν κάνω λάθος διορθώστε με), έχοντας παίξει και τις δύο του κάρτες. Συνεπώς δεν πρόλαβε να πάρει τρίτη κάρτα. Παρακολουθεί συστηματικά το παιχνίδι.
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7 --> Team Mafia
Tzoum - Δολοφονία 13/7 --> Και να θελα, δεν μπορώ να τον επαναφέρω
Libertus - Ψηφοφορία 13/7 --> Αν και στα τελευταία του λόγια φαίνεται να "δίνει" τη μαφία, πρέπει να είναι συνασπισμένος μαζί τους ;-)
i_lie_us - Δολοφονία 14/7 --> Έπαιξε μία κάρτα την πρώτη εβδομάδα, οπότε πρέπει να έχει άλλες δύο στο χέρι του. Παρακολουθεί το παιχνίδι, αλλά από τη στιγμή που βρίσκεται στη Σκιάθο, δεν ξέρω πόσο χρόνο έχει.
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7 --> Έχει παίξει και τις 3 του κάρτες. Συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες να είναι μέλος της μαφίας, με προβληματίζει όμως το γεγονός ότι η Guest 278211 δε συμμετείχε στη δημοσκόπηση :hmm:...

Με βάση τα παραπάνω επιλέγω να επαναφέρω ένα άτομο που κρατάει δύο κάρτες, παρακολουθεί συστηματικά το παιχνίδι και φαίνεται να έχει χρόνο να παίξει. Και αυτός δεν είναι άλλος από την Kleop.

@Ultraviolence: Δεν είμαι απόλυτα βέβαιος και από τη στιγμή που ένας στους τρεις είναι στο πλευρό της μαφίας δεν θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα. Αυτό που προέχει τώρα είναι να συγκεντρώσουμε τις δυνάμεις μας και να ξεκινήσουμε να ψηφίζουμε όλοι το ίδιο άτομο, ξεκινώντας από τα στανταράκια μας. Αν είσαι στο πλευρό των πολιτών, δεν έχεις παρά να ακολουθήσεις το "κύμα".

off:
Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά του Palermo Extreme που παίρνω καλή κάρτα στα χέρια μου!!!
Pie Maker σε ευχαριστω για την νεκροφανεια,πιστευω οτι δεν θα πεσεις εξω.Ισχυει οτι παρακολουθω ανελλιπως το παιχνιδι και μερικες φορες ηθελα τοσο να γραψω αλλα δεν γινοταν γιατι ημουν στην φαντασματοχωρα.Λοιπον οι καρτες υπαρχουν και αυτες τις μερες θα πεσουν στο τραπεζι.

- Όσοι λέτε πως το τρίο δε βοήθησε κανέναν να μιλάτε για τον εαυτό σας. Για μένα έγινε το αντίθετο. Η συμπεριφορά είναι άλλο θέμα.

- Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την άποψη του Cupid πως δε γίνεται να περιμένει κάποιος πως θα μπορεί και θα θέλει να είνια όλη μεα πάνω απ' το θεμα και να γράφει σεντόνια. Βέβαια αυτό δε σημαίνει πως βοηθάει το παιχνίδι να πετάς σε κάθε γύρο και 2 κουβέντες και να φεύγεις. Αλλά αυτό όπως και το από πάνω καλύτερα να τα πούμε στο post game ( που δε θα αργήσει όπως το πάμε ).

- Ήμουν σχεδόν πεπεισμένος πως ο Ηλίας ήταν ΑΜ και έφαγε την Έμιλυ. Αλλά και από τα λεγομενα του ίδιου που τώρα δε ξέρω γιατί να τον πιστέψω αλλά ας πούμε πως το κάνω, δεν έγινε έτσι. Οπότε δεχόμαστε πως η Eileen ως μάγισσα έφαγε την Έμιλυ. Πώς και έπεσε μέσα; καμία ιδέα, δε μας απασχολεί προς το παρόν. Από την άλλη αυτό θα πει πως ο Piemaker κατά κοινή ομολογία και μάλλον έται είναι , είναι ο ΑΜ. Τότε ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. Πραγματικά καμία λογική.

- Ξαφνικά βλέπω 5-6 παίκτες να έχουν πέσει πάνω από τη Νεφέλη. Γιατί; πέρα από το ότι είναι γενικά ανενεργή έχουμε τίποταπαραπάνω να της προσάψουμε;

- Εξακολουθώ να πιστεύω πως ο Τάσος είναι δολοφόνος. Επίσης ο DumeNuke από την αρχή αρχή είναι αυτός του οποίου τα ποστ δε μου αρέσουν καθόλου πολύ αψυχολόγητα επιχειρήματα και τώρα συντάσσεται και με τον Τάσο είστε πλέον στη blacklist μου και οι 2. Θα έριχνα τη πρωτεραιότητα στο Pie το σιγουράκι αλλά οκ ΑΜ είναι μπορεί να περιμένει. Βέβαια το κόβω και πιθανό να μείνει μόνος του και μετά να πετάει τις ΑΠ και τις εξαιρέσεις τη μία μετά την άλλη και να μας γλεντήσει αλλά ας το ρισκάρουμε.

για την ωρα και για να μη φάω απουσία ψηφίζω Τάσο


ξέρω πως σας τη μπαίνω πολύ με το μοντιλίκι αλλά εγώ θα το γράψω κι αν θέλετε σβήστε το. Ρίξατε πέρμα σε έναν νέο χρήστη του οποίου τα μόνα ποστ ήταν στο CnF στο γαμημένο παλέρμο. Ε δείξτε και λίγο επιοίκεια. Παιχνίδι είναι λογικό να ανάψουν λίγο τα αίματα. Πραγματικα τέτοιες προσεγγίσεις δε ξέρω σε τι βοηθούν εν τέλει. Αυτά από κάποιον που βλέπει το forum να ψοφάει με την ίδια συνταγή κάθε χρόνο.

// θεωρείστε δεδομένο πως η kleop είναι το επόμενο πτώμα. λέω μπας και παίζει γιατρός ακόμη, τέλος πάντων
Ο Pie εριξε την νεκροφανεια στις 02:28 οι μαφιοζοι εχουν περιθωριο να αναγγειλουν το επομενο τους θυμα μεχρι τις 03:00.Λες εβαλαν αμεσως εμενα στο στοχαστρο;Δεν το νομιζω,πρωτον γιατι κανενας δεν το περιμενε να με επαναφερει καποιος και δευτερον θα καρφωθουν με αυτην την κινηση.
Τελος παντων γιατι ποτε δεν ξερεις ας ριξω μια τυπικη ψηφο στην Nefeli Graf γιατι οπως εγραψα και στο χτεσινο ποστ η κινηση της δεν ηταν καθολου τυχαια.:hmm:
Θα επανελθω αργοτερα με αλλο ποστ.Μεχρι τοτε ακουστε και ενα τραγουδι.
https://www.youtube.com/watch?v=Tk3hLVoI4iM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Η ψηφοφορία για σήμερα ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7
  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke --> Nefeli Graf
  4. JKaradakov --> Guest 278211
  5. kleop --> Nefeli Graf
  6. Nefeli Graf
  7. PieMaker --> Nefeli Graf
  8. Guest 278211 --> Τάσος97
  9. ultraviolence --> Nefeli Graf
  10. vassilis498 --> Τάσος97
  11. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
dimijim & Himela: Μια σχέση αγάπης και μίσους

Σκηνή πρώτη
Πρωταγωνιστούν: dimijim, Himela
Σκηνοθέτης: Claire Rentfield

(ο dimijim εισέρχεται στην κουζίνα)
dimijim: Καλημέρα μωρούλι!
Himela: Καλημέρα αγαπουλίνι μου!
dimijim: Ακόμη δεν ξύπνησες και τρως μωρή μοσχάρα;
Himela: Μ έπιασε ένα πειναλάκι γλυκέ μου!
dimijim: Και τι τρως εκεί;
Himela: Πιτούλα!
dimijim: Αυτή που βρήκες το πρωί στην πλατεία;
Himela: Ναι, είναι πεντανόστιμη!
dimijim: Αυτή περιέχει τα κομμάτια του PieMaker!
(η Himela ξερνάει και λιποθυμάει)
-end of scene one-
Σκηνή δεύτερη
Πρωταγωνιστούν: dimijim, Himela
Σκηνοθέτης: Σπυράκος

(καθ οδόν προς το νοσοκομείο)
Himela: Μα γιατί με πας στο γιατρό ρε;
dimijim: Αγάπη μου αυτό που ξεχνάς συνέχεια πράγματα πρέπει να το ελέγξει κάποιος ειδικός.
Himela: Είναι της ηλικίας μωρό μου, θα καταλάβεις όταν φτάσεις κι εσύ τα 80.
dimijim: Όχι γλυκούλα μου, είναι παθολογικό!
(μπαίνοντας στο γραφείο του γιατρού)
Himela: ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
(η Himela λιποθυμάει)
dimijim: Καλά βρε, πώς κάνεις έτσι, πρώτη φορά βλέπεις νεκρό;
(στο πάτωμα κείτεται το πτώμα της Guest 278211)
-end of scene two-
Σκηνή τρίτη
Πρωταγωνιστούν: dimijim, Himela
Σκηνοθέτης: Eileen

(στο κρεβάτι πριν τον ύπνο)
Himela: Εμένα είπες χαζή ρε;
dimijim: Ναι εσένα!
Himela: Εμένα είπες χίτλερ ρε;
dimijim: Ναι εσένα!
Himela: Εμένα είπες γριά ρε;
dimijim: Ναι εσένα!
Himela: Εμένα είπες μοσχάρα ρε;
dimijim: Ναι εσένα!
Himela: Ε πάρε αυτό τότε!
(η Himela δίνει στον dimijim ένα κουτί με έναν μεγάλο κόκκινο φιόγκο)
dimijim: Ιορδανάκο;
(μέσα στο κουτί, το κεφάλι του JKaradakov. ο dimijim ξεσπάει σε λυγμούς)
-end of scene three-
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Σπάι και πάι μεταφέρεστε στη χώρα των φαντασμάτων, προφανώς χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Ιορδάνη αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι. Η ταυτότητά σου θα αποκαλυφθεί όταν τελειώσουμε.

Η ψηφοφορία για σήμερα ακυρώνεται. Ψηφίζετε ωστόσο τυπικά για να πάρουμε απουσίες.
Απουσιολόγιο για Δευτέρα 18/7
  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Guest 278211
  3. DumeNuke --> Nefeli Graf
  4. kleop --> Nefeli Graf
  5. Nefeli Graf
  6. ultraviolence --> Nefeli Graf
  7. vassilis498 --> Τάσος97
  8. Τάσος97 --> Nefeli Graf
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σπάι και πάι μεταφέρεστε στη χώρα των φαντασμάτων, προφανώς χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Ιορδάνη αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι. Η ταυτότητά σου θα αποκαλυφθεί όταν τελειώσουμε.

Ιορδάνης αποχωρεί οριστικά τη νύχτα -> Κάρφωμα. Ο Ιορδάνης έχει παίξει Ακύρωση Δολοφονίας, κάτι που τον καθιστά πολίτη. Η Ντετέκτιβ έχει βγει από το παιχνίδι. Άρα ο Ιορδάνης ήταν ο Πληροφοριοδότης. We will miss you Io.:(

Τώρα, αν ευσταθεί το σενάριο ότι ο Pie ήταν ΑΜ και, δεδομένου ότι η Μάγισσα έχει βγει από το παιχνίδι, το μόνο συμπέρασμα που εξάγουμε είναι ότι η Spy ήταν μαφιόζα που, για κάποιο ανεξήγητο λόγο, η μαφία αποφάσισε να θυσιάσει, προκειμένου να πετάξει τον Pie από το παιχνίδι. Ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή είναι γιατί πίστευαν ότι ο Pie κρατούσε κάποια δυνατή κάρτα στο χέρι του, τέτοια που να δικαιολογούσε να θυσιάσουν ένα μέλος τους για να στερήσουν την κάρτα από τους πολίτες.

Αυτή τη στιγμή έχουμε μείνει 8 άτομα στο παιχνίδι και η ψηφοφορία του απογεύματος έχει ακυρωθεί. Κατά τη δική μου λίστα οι ύποπτοι είναι οι εξής:
Cupid, Nefeli, vassilis, ultraviolence
Με την παραπάνω σειρά.
Το γεγονός ότι αυτές τις μέρες ακούγαμε νεκρική σιγή από τον Βασίλη και με το που επέστρεψε από τις υποτιθέμενες διακοπές του πρόλαβε να διαβάσει 3 σελίδες μηνύματα και να εκφράσει ξεκάθαρη θέση για τα σκηνικά που παίχτηκαν μες το ΣΚ με τις κάρτες, εμένα προσωπικά με προβληματίζει.
Το ένστικτο μου λέει ότι έχουν μείνει 4 μαφιόζοι μέσα, κάτι που σημαίνει ότι, με την επόμενη αποχώρηση να είναι αύριο το μεσημέρι με την ανακοίνωση της δολοφονίας, αν η μαφία δεν είναι αρκετά άτυχη να πετάξει έξω άτομο με Ακύρωση Δολοφονίας, αύριο στις 13.00 μένουμε/μένουν 3 πολίτες και το παιχνίδι θα λήξει υπέρ της μαφίας.
Για αυτό δεν πιστεύω ότι ο Cupid ήταν αθώος, διότι έκαψε μια κάρτα που ήταν ζωτικής σημασίας για τους πολίτες, σε μια φάση που πρακτικά ήταν άχρηστη. Και δεν μπορώ να δεχτώ ούτε για ένα λεπτό ότι ήταν κίνηση ενθουσιασμού, διότι ήταν η 3η Άμεση Προφυλάκιση που εφαρμόστηκε (Η ΑΠ του Ιο ακυρώθηκε). Μετά από 2 ακυρωμένες ψηφοφορίες και, ιδιαίτερα μετά την ΑΠ του Τάσου στον Ικαρίωνα, όπου έφαγε τόσο κράξιμο που γλύτωσε λάσπη τον Ακριβό, δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχει παίκτης που έχει δεν έχει εμπεδώσει ότι ΑΠ σημαίνει ακύρωση ψηφοφορίας. Οπότε, για μένα, ο Cupid είναι ξεκάθαρα μαφιόζος.
Για τους άλλους δύο δεν χρειάζεται να πω κάτι, οι περισσότεροι τους έχετε ήδη στο suspect list σας.

Τώρα, αν τα μαθηματικά μου είναι λάθος και έχουν μείνει μέσα 3 μαφιόζοι, εκεί έχουμε περιθώριο να το παλέψουμε, αλλά πρέπει να το κάνουμε συντονισμένα. Για αυτό πρέπει να κρατάμε σταθερή γραμμή ως προς του ποιους προσπαθούμε να βγάλουμε, διότι αν δεν συσπειρωθούμε τώρα, θα επιτρέψουμε στη μαφία να κερδίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Θα υιοθετήσω το προφανές σενάριο που λέει πως ο τσαρα ήταν ο φανερός που ήξερε ο ΑΜ, η spy που επιλέχθηκε να κάνει το καρφωμα ήταν ο φανερός που ήξερε ο JK και η Έμιλυ ο κρυφός. Άρα έχει μείνει μεσα μόνο ο αρχιμαφιόζος ( Τάσος ) με το τσουτσέκι του ( Dume ). Οκ ξαφνικά έγινε πολύ εύκολο.

Dume δεν πήγα διακοπές απλά το παιχνίδι ήταν ανενεργό το ΣΚ και το έκλασα λίγο. Πόσο μπορεί να μου πάρει πιστεύεις να διαβάσω 10 σελίδες μηνυματα, αντικειμενικά.

4 είναι όλοι κι όλοι οι μαφιόζοι στο παιχνίδι και κατά κοινή ομολογία έχουν φύγει οι 3 + ΑΜ. Επίσης θεωρούμε Libertus = ΔΑ εκτός. από πού τα βγαλες αυτά τα μαθηματικά :P.

μου κατηγορείτε τη Νεφέλη που είναι από τους πιο ανενεργούς παίκτες στο παιχνίδι κανένας μαφιόζος δε θέλει να ναι τελείως ανενεργός. Επίσης Κανένας δολοφόνος δε θα άφηνε μέσα στο παιχνίδι το δολοφόνο ο οποίος φαίνεται πως είναι το φαβορί για την επόμενη ψηφοφορία wtf. Θα έβαζαν εκείνη να κανει το καφωμα. Βέβαια ξανά λέω με προβληματίζει που η τελευταία ψήφος της spy ήταν στον Τάσο αλλά κόμη δε με έχει πείσει.

Ο Cupid σε κάποια φάση ήταν ισοψηφία με Έμιλυ πώς θα γινόταν αυτό αν ήταν και οι 2 δολοφόνοι μου λέτε; καμία λογική τελείως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ο δολοφόνος που κάνει το κάρφωμα πεθαίνει αυτόματα με αυτόν που καρφώνει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο δολοφόνος που κάνει το κάρφωμα πεθαίνει αυτόματα με αυτόν που καρφώνει? :hmm:

Όχι αν πετύχει το κάρφωμα. Αν αποτύχει τότε αποχωρεί οριστικά ο δολοφόνος... Διάβασε κανόνες σε παρακαλώ.

Σόρρυ αν κάνω την δουλειά σας ΣΕ, απλώς βαριέμαι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όχι λάθος διατύπωση. η σπυ υπιλέχθηκε να πεθάνει σκοτώνοντας τον ΑΜ γιατί αυτή ήταν μάλλον η φανερή. α αρχιμαφιόζος λογικά έκανε το καφωμα και είναι ακόμη μέσα. αρκετά ριψοκίνδυνο tho
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όχι αν πετύχει το κάρφωμα. Αν αποτύχει τότε αποχωρεί οριστικά ο δολοφόνος... Διάβασε κανόνες σε παρακαλώ.

Σόρρυ αν κάνω την δουλειά σας ΣΕ, απλώς βαριέμαι... :P

Θέλετε να παίξουμε οι εκτός με οφφ; :bounce:
Μπήκα να δω χαμό και δε γίνεται τίποτα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top