Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Γτ τόση κάψα να διώξεις τον Cupid ή μήπως να σώσεις τον mintin?
Το ότι τo θεωρούμενο medium αθώωσε τον Cupid αφού τον είχε στους υποψιν της μετά τις χθεσινές αποχωρήσεις δεν σου λέει κάτι. Welcome στους υπόπτους.
Γιατί ο Cupid μου βρωμάει για μαφία.Δεν γινεται η ντετεκτιβ να τον ψηφισε ετσι τυχαια ενω ημασταν 24 (σορρυ αν κανω λαθος στο νουμερο) ατομα ενεργα.Ειπε οτι τον ψηφισε επειδη δεν ηθελε να παρει μερος σε αποχωρηση πολιτη,αφου ο ιδιος δε κινδυνευε κιολας.Κατα τη γνωμη μου μ'αυτο τον τροπο μας τον "εδινε". (Θα μπορούσε να ισχυει και για τον μιντιν σαφως)
Οσο για τον mintin δεν είναι προφανές οτι ειχε ρόλο απλού πολίτη; Δε ξερω πως παίζει γενικά αλλα η συμμετοχή του ήταν αρκετά μικρή,ίσως ξενερωσε απο τον ρολο του.Μεγαλο φαουλ που τον βγαλατε,τελος πάντων.
Καλως σας βρηκα!





Αρχική Δημοσίευση από Jkaradakov:
Η 6αδα μετά το τέλος της δεύτερης βδομάδας για εμένα είναι:
1. tsarachaf
2. Emilouko
3. mintin97
4. Guest 278211
5. ultraviolence
6. vassilis498
Πόρνη&Δα δεν εχει;

Συμφωνώ με τους σχολιασμούς.
Και εγώ σε αυτά τα συμπεράσματα έχω καταλήξει μετά τα χθεσινά.
Αυτούς τους 3 (Guest 278211, ultraviolence, vassilis498 ) μας παίρνει ο χρόνος να τους βγάλουμε ή θα χάσουμε αν πετύχουν οι δολοφονίες από εδώ και στο εξής;
Το θέμα του φρίκ νομίζω πως πρέπει να το συζητήσουμε όταν έρθει η ώρα και αφού μπορέσουμε να φτάσουμε μέχρι εκείνο το σημείο.

Επίσης η πόρνη πιστεύω πως είναι ακόμα μέσα γι'αυτό care. Αυτή πρέπει να μας ενδιαφέρει?
Κατά την άποψή μου η πόρνη είναι ο ultra ή ο Dume πάντως.
Αυτό το παιχνίδι ψυχολογικα θα μου αφησει.Τι ειμαι πια; ΔΑ; πολίτης; μαφιοζος; πορνη;
Εγω το'πα και το ξαναλεω.Πηρε μεγαλο ρισκο η Ζωη.Αν το μέντιουμ ειναι όντως η Έλενα (αμα ειναι,γιατί είναι ακομα ζωντανη; δε σας παραξενεύει; ) ειχε λυσσαξει να μη τον φερουμε.Πραγμα που σημαίνει ΑΜ ή Μαφια.Η Ζωη τον έφερε με το σκεπτικό ότι αν ειναι ΑΜ δε θα προσπαθήσουν να τον δολοφονήσουν.Προσοχή τοτε,η πορνη θα δωσει σήμα για να κοιμηθεί με Παι και να τον φανε χωρις να υπάρξει δεύτερο θυμα.Προσοχή στις κινήσεις λοιπόν!!!
Αναμένουμε καρτα λοιπον!
Σας χαιρετώ για την ώρα :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γιατί ο Cupid μου βρωμάει για μαφία.Δεν γινεται η ντετεκτιβ να τον ψηφισε ετσι τυχαια ενω ημασταν 24 (σορρυ αν κανω λαθος στο νουμερο) ατομα ενεργα.Ειπε οτι τον ψηφισε επειδη δεν ηθελε να παρει μερος σε αποχωρηση πολιτη,αφου ο ιδιος δε κινδυνευε κιολας.Κατα τη γνωμη μου μ'αυτο τον τροπο μας τον "εδινε". (Θα μπορούσε να ισχυει και για τον μιντιν σαφως)
Οσο για τον mintin δεν είναι προφανές οτι ειχε ρόλο απλού πολίτη; Δε ξερω πως παίζει γενικά αλλα η συμμετοχή του ήταν αρκετά μικρή,ίσως ξενερωσε απο τον ρολο του.Μεγαλο φαουλ που τον βγαλατε,τελος πάντων.
Καλως σας βρηκα!
Έχει εξηγήσει παρα πολύ καλά η Ζωή γτ η ντετεκτιβ δεν είχε μανία με τον Cupid.
Αλλά δεν μου λες, γτ κανείς δεν υπάρχει κάποιος να τον υπερασπιστεί;
Γτ άλλαξε γνώμη η Έλενα μετά την αποχώρηση Emily?

Πόρνη&Δα δεν εχει;
Πόρνη: DumeNuke
ΔΑ: Liberus


Αυτό το παιχνίδι ψυχολογικα θα μου αφησει.Τι ειμαι πια; ΔΑ; πολίτης; μαφιοζος; πορνη;
Εγω το'πα και το ξαναλεω.Πηρε μεγαλο ρισκο η Ζωη.Αν το μέντιουμ ειναι όντως η Έλενα (αμα ειναι,γιατί είναι ακομα ζωντανη; δε σας παραξενεύει; ) ειχε λυσσαξει να μη τον φερουμε.Πραγμα που σημαίνει ΑΜ ή Μαφια.Η Ζωη τον έφερε με το σκεπτικό ότι αν ειναι ΑΜ δε θα προσπαθήσουν να τον δολοφονήσουν.Προσοχή τοτε,η πορνη θα δωσει σήμα για να κοιμηθεί με Παι και να τον φανε χωρις να υπάρξει δεύτερο θυμα.Προσοχή στις κινήσεις λοιπόν!!!
Αναμένουμε καρτα λοιπον!
Σας χαιρετώ για την ώρα :flowers:
Δεν ξέρεις ποια είναι τα πιθανά θύματα τις δύο μέρες που δεν είχαμε δολοφονία.
Μήπως αυτό είανι το σήμα σου στην Πόρνη να κοιμηθεί με τον Pie? :hmm:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
@ultraviolence:
Εγώ δεν είμαι μεγάλος κίνδυνος για να με δολοφονήσουν,
εξάλλου υπάρχουν άλλοι τρόποι που εφαρμόζουν για να περιορίζονται κάποιες κινήσεις.

Το θέμα με τον Cupid το έχει αναλύσει πολλές φορές η Zωή και θα μας βρίσει στο τέλος. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Ευχαριστούμε την υπέροχη ΣΕ μας για τη δουλειά που κάνει :huglove::huglove:
Και ευχαριστώ εσάς που με κρατήσατε στο παιχνίδι :cry_x:

Το να στηρίζεστε στην Claire που δεν είπε τίποτα ουσιώδες εναντίον μου, είναι άτοπο και εντελώς αβάσιμο. Για μένα ο πλέον ύποπτος με αυτά τα δεδομένα είναι ο ultraviolence. Χάρισε άπειρη στήριξη στον mintin97, ενώ και οι δύο το μόνο που έκαναν είναι να βάζουν λόγια στο στόμα της detective που η ίδια ποτέ δεν είπε. Ο mintin97, o Libertus και η Emilouko έπαιξαν βρώμικα για πολλούς γύρους και χαίρομαι που έστω και αργά οι αθώοι παίκτες με δικαιώνουν. Επίσης δεν μπορώ να αγνοήσω τη δράση των εξής παικτών: DumeNuke, Guest 278211 και δευτερευόντως του vassilis498, μόνο και μόνο επειδή είναι πιο σιωπηλός. Αλλά παρατηρώ ότι και αυτός στερείται επιχειρημάτων και ρίχνει πολλές φορές την μπάλα στην εξέδρα για να αποποιηθεί των υποψιών του. Αυτά σε γενικές γραμμές. Let's take a rest for a while
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Kαι παλιότερα αλληλοϋποστηρίζονταν με τον Libertus, επίσης. Κλάμα με το βίντεο! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα Παλέρμο! :vroum:

Διάβασα όσα έγιναν, αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω κάποιον καλό σχολιασμό. Θα απαντήσω για ποιους λόγους χρησιμοποίησα την κάρτα, αν και νομίζω ότι όποιος δει τι συνέβη από τη στιγμή που έπαιξα την εξαίρεση ψηφοφορίας μπορεί να καταλάβει και να βγάλει τα συμπεράσματά του.
Η ψήφος μου πηγαίνει στην Eileen, τόσο για τη στάση της απέναντί μου, όσο και για την επαναφορά του Pie, στη θέση του οποίου θα μπορούσε κατά τη γνώμη μου να φέρει κάποιον από τους πολλούς εξακριβωμένα αθώους. Η εξήγησή της δε μου αρκεί και πιστεύω ότι προετοίμαζε το έδαφος για αυτήν την κίνηση 2-3 γύρους πίσω, όπου προσπαθούσε να αθωώσει τον Pie.
I'll bite! Σε ποια στάση αναφέρεσαι; Στο ότι σε ανέφερα στους υπόπτους μου; Είναι αυτό σοβαρή αιτιολόγηση για ψήφο; Έχω εξηγήσει πάρα πολύ καλά τις κινήσεις μου και είμαι σίγουρη ότι τις έχετε συζητήσει εκτενώς! ;)

Σοβαρά, το τελευταίο πράγμα που περίμενα ήταν να επιστρέψω στο παιχνίδι!! Ζωή σ' ευχαριστώ πολύ γι' αυτό και υπόσχομαι ότι δε θα το μετανιώσεις ;-).
Τίποτα καλέ, μόνο το κεφάλι μου έπαιξα για εσένα! No pressure, though! :redface:
Καλώς ήρθες και από εμένα!

Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι πως δεν είμαι σίγουρη για τον ultra, αν και έχω προσέξει τις δημοσιεύσεις του. Πιστεύω θα επανάλθεις με σεντόνι.

Ελα βρε Ζωή αντι να φέρεις εναν δολοφονημένο παίκτη που θα'ναι σίγουρα αθώος φέρνεις εναν παίκτη που αποχώρησε λόγω του δικηγόρου και προφανώς το μεντιουμ εχει λυσσάξει να μη τον φέρουμε.Εστω οτι είναι ο ΑΜ,μας τον εδωσε τον φανερό β.Και τωρα τι; Αλλοι παικτες ειχαν καλο απ'αυτους που βγηκαν.ΑΝ ΟΜΩΣ δεν ειναι ΑΜ αλλα μαφιοζος;; Τεράστιο ρισκο αυτο που πήρες.
Δεν ειναι απαραίτητο να πεθανει κι αλλος με τη δολοφονία του,μπορεί η πόρνη (αν ζει )να δωσει σημα και να κοιμηθεί μαζι του.
Ακριβώς. Έναν παίκτη που αποχώρησε λόγω δικηγόρου. Δεν ψηφίστηκε ποτέ από κάποια πλειοψηφία. Δεν θεωρείτο από κανέναν μέλος της μαφίας, πέρα από κάποιους που εσένα σε έβγαζαν μανιωδώς ΔΑ, αν θυμάσαι! ;) Την επιλογή μου την εξήγησα, εκτενώς. Εμπιστεύομαι την κρίση του περισσότερο και το γεγονός ότι έχει αυτή την ιδιότητα είναι για εμάς θετικό.
Στο λέω ανοικτά, εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι εσύ είσαι μαφιόζος, ειλικρινά.
Αυτό που με προβληματίζει είναι πως δεν έχεις δώσει εσύ κάποιους δικούς σου υπόπτους. Καταλαβαίνω γιατί έχεις την συγκεκριμένη στάση απέναντι στο παιχνίδι, αλλά αν είσαι όντως πολίτης, είναι η ώρα να ανασυνταχθείς και να βοηθήσεις. Ποιοι είναι οι ύποπτοί σου; Δεν συμφωνείς στο ότι η Guest 278211 είναι μαφιόζος; :)

Καλά να περνάς! :kissing:

Για μενα ο cupid ειναι μελος της μαφιας.Εξού και η επιπλέον ψηφος.
Οσο για την ακυρωση,απο μερικες ύποπτες αλλαγές ψηφων τη τελευταία στιγμή υποψιαστηκα οτι ο δικηγόρος θα εσωζε παλι τον cupid και ήθελα να φερω σε ισοψηφια τους Eileen-mintin.
Αστο αν θες,οι πιθανότητες ειναι 50%-50%.Ενω θα μπορουσε να φερει έναν αποδεδειγμένα αθωο,εφερε εσενα.Ασε με να κρατάω τις επιφυλάξεις μου μεσιε!
Αυτό εδώ το σχόλιο είναι που με κάνει να έχω επιφυλάξεις για το κατά πόσο ο ultraviolence είναι μαφιόζος. Η μαφία είχε δυο επιλογές: α) να με πετάξει έξω για να μην μιλήσω, γιατί έχω υποσχεθεί και ένα post αφιερωμένο στη Guest 278211 που δε το ξεχνάω και β) να με κρατήσει μέσα, γιατί κακά τα ψέματα, μετά την επαναφορά του PieMaker είμαι η μόνη τους ελπίδα, να μείνει μέσα η Spy.
Στο σημείο εκείνο της ψηφοφορίας, έπαιξα την κάρτα γιατί ήθελα να είμαι καλυμμένη για το πρώτο ενδεχόμενο (αν και θα το έβρισκα αφελές να το κάνουν). Ενώ έδειχναν λοιπόν ότι εμένα σκόπευαν, αφού έτσι τους συνέφερε, να με κρατήσουν μέσα, ο ultraviolence, έρχεται να με φέρει σε ισοψηφία με τον mintin. Αν σκεφτείς ότι η Guest 278211 δεν μας τίμησε με παραπάνω από δυο γραμμές για ώρες ολόκληρες, μέχρι να μιλήσει με την υπόλοιπη μαφία, μου φαίνεται περίεργο να κάνει ο ultraviolence μία τέτοια κίνηση.

πω πάει κι αυτή η βδομάδα τι έγινε ρε μηνιαίο θα το κάνουμε :P

in other news εκτός ο mintin ασχολίαστο...

Βρε πουλάκι μου, σκοπεύεις να διαβάσεις καθόλου το θέμα; Έχουμε πει τόσα πράγματα! Δεν έχεις να σχολιάσεις την εξαίρεση της Spy ενώ είχε μόνο μία ψήφο; Γιατί είσαι τόσο πεποισμένος για την ενοχή του Cupid; Επειδή το έλεγε ο Τζουμ; Ο Τζουμ είχε την Εμιλούκο για αθώα, τι σου λέει ότι δεν κάνει ξανά λάθος;

Όπως και αυτό. Σε αυτή την φάση του παιχνιδιού δηλαδή πιστεύεται ότι αν πάμε να βγάλουμε μαφιόζο ότι δεν θα βγουν οι άλλοι να τον προστατεύσουν με κάποιο τρόπο; Θα κάψουν άλλο ένα μέλος τους έτσι;
Εγώ δεν είδα κάποια ιδιαίτερη προστασία πάντως προς τον mintin97 μετέπειτα... Είδες ότι δεν ψηφίσαμε όλοι στη δημοσκόπηση; Μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο; Φεύγει ο Ακριβός πανηγυρικά και ξαφνικά στον mintin έχουμε αποχές; ;)

Θεωρώ ότι η κίνηση της Guest 278211 ήταν προγραμματισμένη, δεν υπάρχει άλλος λόγος να την έπαιζε εχθές, θα μπορούσε να την κρατήσει για μια πιο ξεκάθαρη υπέρ της ψηφοφορία.
Ακριβώς. Είχε μόνο μία ψήφο, εγώ την είχα στους υπόπτους μου αλλά δεν είχα εκφράσει καμία πρόθεση να την ψηφίσω χθες (γιατί μετά την Εξαίρεση του Ακριβού, έκανε λιγάκι μπαμ ότι είχε και η Spy εξαίρεση! :P )
Θα μπορούσε άνετα να το παλέψει, μέχρι την ψηφοφορία, αλλά δεν το έκανε. Αυτό εσένα τι σου λέει; ;) Γιατί να θέλει να κρατηθεί μέχρι την Δευτέρα με τέτοιο τρόπο;
Ευχαριστώ :redface:


Γιατί ο Cupid μου βρωμάει για μαφία.Δεν γινεται η ντετεκτιβ να τον ψηφισε ετσι τυχαια ενω ημασταν 24 (σορρυ αν κανω λαθος στο νουμερο) ατομα ενεργα.Ειπε οτι τον ψηφισε επειδη δεν ηθελε να παρει μερος σε αποχωρηση πολιτη,αφου ο ιδιος δε κινδυνευε κιολας.Κατα τη γνωμη μου μ'αυτο τον τροπο μας τον "εδινε". (Θα μπορούσε να ισχυει και για τον μιντιν σαφως)
Οσο για τον mintin δεν είναι προφανές οτι ειχε ρόλο απλού πολίτη; Δε ξερω πως παίζει γενικά αλλα η συμμετοχή του ήταν αρκετά μικρή,ίσως ξενερωσε απο τον ρολο του.Μεγαλο φαουλ που τον βγαλατε,τελος πάντων.
Καλως σας βρηκα!
Βέβαια για να το πούμε και το άλλο, η detective θα μπορούσε να έχει όλο τον χρόνο να μας εξηγήσει! :whistle: (σόρρυ για αυτό, αλλά τα 'θελες! :P ) Η Claire, ψήφισε μόνο μία φορά τον Cupid και παρέθεσε την εξήγησή της. Επαναλαμβανόταν συνέχεια για τον Ικαρίωνα. Πιστεύεις αν ήξερε πως ήταν δολοφόνος ο Cupid, δε θα μας το έλεγε με την ίδια "ενέργεια"; :)

@ultraviolence:
Εγώ δεν είμαι μεγάλος κίνδυνος για να με δολοφονήσουν,
εξάλλου υπάρχουν άλλοι τρόποι που εφαρμόζουν για να περιορίζονται κάποιες κινήσεις.

Το θέμα με τον Cupid το έχει αναλύσει πολλές φορές η Zωή και θα μας βρίσει στο τέλος. :lol:
Καθόλου δε θα σας βρίσω. Ελπίζω μόνο να έχω πέσει μέσα στις εκτιμήσεις μου για τον Cupid, τον οποίο δεν τον βλέπω τόσο ζεστό στο παιχνίδι. Έφυγε η Emilouko και έχει μοναξιές; :P

Αυτά για την ώρα, θα επανέλθω αργότερα. Τώρα έχει καφέ με έναν προδότη :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Έχει εξηγήσει παρα πολύ καλά η Ζωή γτ η ντετεκτιβ δεν είχε μανία με τον Cupid.
Αλλά δεν μου λες, γτ κανείς δεν υπάρχει κάποιος να τον υπερασπιστεί;
Γτ άλλαξε γνώμη η Έλενα μετά την αποχώρηση Emily?
Eίδες να υπερασπίστηκε κανείς τον tsarachaf?
Υποθέτεις δηλαδή ότι ρώτησε για Emilouko και πήρε απάντηση για Μαφία; Όποιος έχει ή όποιος πάρει,ας ρίξει μια τυμβωρυχία να δούμε.

Αρχική Δημοσίευση από Jkaradakov:
Πόρνη: DumeNuke
ΔΑ: Liberus

Δεν ξέρεις ποια είναι τα πιθανά θύματα τις δύο μέρες που δεν είχαμε δολοφονία.
Μήπως αυτό είανι το σήμα σου στην Πόρνη να κοιμηθεί με τον Pie?
Μήπως ξέρω;
Μήπως αυτό είναι το σήμα μου στον γιατρό να σώσει τον Pie? ;)
Και τα δυο θα μπορούσαν να ισχύουν παντως.
@ultraviolence:
Εγώ δεν είμαι μεγάλος κίνδυνος για να με δολοφονήσουν,
εξάλλου υπάρχουν άλλοι τρόποι που εφαρμόζουν για να περιορίζονται κάποιες κινήσεις.

Το θέμα με τον Cupid το έχει αναλύσει πολλές φορές η Zωή και θα μας βρίσει στο τέλος.
Γιατί όχι; Μπορείς να μας δείξεις αν κινούμαστε σωστά ή όχι.
Για Emilouko ποια είναι η γνώμη σου;

Ακριβώς. Έναν παίκτη που αποχώρησε λόγω δικηγόρου. Δεν ψηφίστηκε ποτέ από κάποια πλειοψηφία. Δεν θεωρείτο από κανέναν μέλος της μαφίας, πέρα από κάποιους που εσένα σε έβγαζαν μανιωδώς ΔΑ, αν θυμάσαι! Την επιλογή μου την εξήγησα, εκτενώς. Εμπιστεύομαι την κρίση του περισσότερο και το γεγονός ότι έχει αυτή την ιδιότητα είναι για εμάς θετικό.
Στο λέω ανοικτά, εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι εσύ είσαι μαφιόζος, ειλικρινά.
Αυτό που με προβληματίζει είναι πως δεν έχεις δώσει εσύ κάποιους δικούς σου υπόπτους. Καταλαβαίνω γιατί έχεις την συγκεκριμένη στάση απέναντι στο παιχνίδι, αλλά αν είσαι όντως πολίτης, είναι η ώρα να ανασυνταχθείς και να βοηθήσεις. Ποιοι είναι οι ύποπτοί σου; Δεν συμφωνείς στο ότι η Guest 278211 είναι μαφιόζος;

Καλά να περνάς!
Ναι δε διαφωνώ σ'αυτό που λες,αλλά έφυγε σχετικά νωρίς.Πριν καν βγάλουμε έξω τον tsarachaf ( αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με,το μυαλό μου είναι κιμάς από χθες
) Δεν ξέρουμε αν την έχει αυτή την ιδιότητα όμως!!!! Αν έχεις παίξει όνειρο,τότε οκ,το δέχομαι.Διαφορετικά άσε με να κρατώ τις επιφυλάξεις μου.
Δε συμφωνώ ότι είναι μαφιόζος όχι.Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στο παλέρμο ( well,obviously δευτερη φορα παιζω) αλλά αν συγκρίνω με τα περσινά δεδομένα,οι μαφιόζοι ήταν άτομα που είχαν γαμηθεί στα ποστς.Είχαν και μια εξαιρετική ΔΑ με μεγάλο αριθμό μηνυμάτων αν θυμάσαι ;) Παρόλα αυτά,στο σενάριο σου για τους υπόπτους,η spy κολλάει σαν μαφιόζα,αλλά για μένα όχι.
Οι ύποπτοι για μένα,που πρέπει να βγουν άμεσα,είναι ο Cupid,ο βασίλης και η Νεφέλη.
Ευχαριστώ πολύ :hug:
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Αυτό εδώ το σχόλιο είναι που με κάνει να έχω επιφυλάξεις για το κατά πόσο ο ultraviolence είναι μαφιόζος. Η μαφία είχε δυο επιλογές: α) να με πετάξει έξω για να μην μιλήσω, γιατί έχω υποσχεθεί και ένα post αφιερωμένο στη Guest 278211 που δε το ξεχνάω και β) να με κρατήσει μέσα, γιατί κακά τα ψέματα, μετά την επαναφορά του PieMaker είμαι η μόνη τους ελπίδα, να μείνει μέσα η Spy.
Στο σημείο εκείνο της ψηφοφορίας, έπαιξα την κάρτα γιατί ήθελα να είμαι καλυμμένη για το πρώτο ενδεχόμενο (αν και θα το έβρισκα αφελές να το κάνουν). Ενώ έδειχναν λοιπόν ότι εμένα σκόπευαν, αφού έτσι τους συνέφερε, να με κρατήσουν μέσα, ο ultraviolence, έρχεται να με φέρει σε ισοψηφία με τον mintin. Αν σκεφτείς ότι η Guest 278211 δεν μας τίμησε με παραπάνω από δυο γραμμές για ώρες ολόκληρες, μέχρι να μιλήσει με την υπόλοιπη μαφία, μου φαίνεται περίεργο να κάνει ο ultraviolence μία τέτοια κίνηση.
Λογικά,αν τα σενάρια σου είναι βάσιμα,δε θα'πρεπε να σε είχαν δολοφονήσει; Ή μήπως εσύ είσαι που σώθηκε δύο φορές; ( από γιατρο,μαγισσα,πορνη,whatever)
Περίεργο κατα ποια έννοια;

Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Βέβαια για να το πούμε και το άλλο, η detective θα μπορούσε να έχει όλο τον χρόνο να μας εξηγήσει! (σόρρυ για αυτό, αλλά τα 'θελες! ) Η Claire, ψήφισε μόνο μία φορά τον Cupid και παρέθεσε την εξήγησή της. Επαναλαμβανόταν συνέχεια για τον Ικαρίωνα. Πιστεύεις αν ήξερε πως ήταν δολοφόνος ο Cupid, δε θα μας το έλεγε με την ίδια "ενέργεια";
Στιγμιαίο λάθος Ζωή μου,σαν του Πασχάλη :P
Πιστεύω πως όχι και θα σου πω γιατί.Αν είχε πετύχει διάνα με τον cupid και τον έδινε στεγνά,προφανώς η μαφία θα καταλάβαινε ότι είναι η ντετεκτιβ και θα εφευγε με δολοφονια.Είναι ένας ρόλος που δε πρέπει να αποκαλύπτεσαι ( βλ πληροφοριοδότη,αλήθεια που σκατά είναι αυτός; ) άρα έπρεπε από μικρά και ασήμαντα πράγματα να μας τον "δώσει".Όπως εσύ με τον Χάρη αν ισχύει ο συλλογισμός σου ;)
Ο μιντιν ειπε τελευταία λόγια ή χάθηκα με τα ποστς και δεν είδα κάτι;
Χαιρετώ από Στουπα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eίδες να υπερασπίστηκε κανείς τον tsarachaf?

Δεν είμαι γιατί δεν θέλω να είμαι.Μέχρι στιγμής βγάζετε αθώους,χωνέψτε το.Μια τυμβωρυχία στον tsarachaf θα σας το δείξει.
:whistle:

Eίναι προφανές ότι οι πολίτες δεν έχουν τυμβωρυχία, γι αυτό πατάς εκεί για τα επιχειρήματά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα κάποια ιδιαίτερη προστασία πάντως προς τον mintin97 μετέπειτα... Είδες ότι δεν ψηφίσαμε όλοι στη δημοσκόπηση; Μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο; Φεύγει ο Ακριβός πανηγυρικά και ξαφνικά στον mintin έχουμε αποχές; ;)
Απουσία στην δημοσκόπηση ο Βασίλης, τρείς λαλούν και δυο χορεύουν και η spy. I get what you are saying.

Ακριβώς. Είχε μόνο μία ψήφο, εγώ την είχα στους υπόπτους μου αλλά δεν είχα εκφράσει καμία πρόθεση να την ψηφίσω χθες (γιατί μετά την Εξαίρεση του Ακριβού, έκανε λιγάκι μπαμ ότι είχε και η Spy εξαίρεση! :P )
Θα μπορούσε άνετα να το παλέψει, μέχρι την ψηφοφορία, αλλά δεν το έκανε. Αυτό εσένα τι σου λέει; ;) Γιατί να θέλει να κρατηθεί μέχρι την Δευτέρα με τέτοιο τρόπο;
Γιατί έχει μια πάρα πολύ σημαντική καρτούλα και μπορεί να πάρει μια αντίστοιχα σημαντική αύριο. ;)

ΥΓ: Ένα πουλάκι μου είπε ότι έχεις γεννέθλια. Χρονιά Πολλά!!! :D

Eίδες να υπερασπίστηκε κανείς τον tsarachaf?
Υποθέτεις δηλαδή ότι ρώτησε για Emilouko και πήρε απάντηση για Μαφία; Όποιος έχει ή όποιος πάρει,ας ρίξει μια τυμβωρυχία να δούμε.
Τον Tsarachaf μας τον έδωσε ο Αντίπαλος Μαφιόζος στο πιάτο πουλάκι μου, ποιος μαφιόζος θα έβγαινε να τον υπερασπιστεί;

Μήπως ξέρω;
Μήπως αυτό είναι το σήμα μου στον γιατρό να σώσει τον Pie? ;)
Και τα δυο θα μπορούσαν να ισχύουν παντως.
Μου λες δηλαδή ότι είσαι είτε μάγισσα είτε μαφία; Ναι ξέρω δεν μπορείς να απαντήσεις, αλλα την θεωρία μου για την μάγισσα την έχω πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
off:

Αυτά για την ώρα, θα επανέλθω αργότερα. Τώρα έχει καφέ με έναν προδότη :ropalo:

Ε, όχι και προδότης δεσποινίς.... :flowers:

Κάντε δουλειά σας παιδιά μην ενοχλήστε :P. Περαστικός ήμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκινώντας, θα ήθελα να εξηγήσω για ποιο λόγο έριξα την κάρτα εξαίρεσης από την ψηφοφορία. Πρώτα-πρώτα να σημειώσω ότι η κάρτα αυτή παίζετε πριν από την ανακοίνωση της δολοφονίας. Σε αυτήν τη φάση λοιπόν, έβλεπα ότι ήδη 3 παίκτες θεωρούσαν εμένα ύποπτη, με τρόπο τέτοιον ώστε να μην μπορώ να απαντήσω. Όχι κάτι όπως: «η Guest 278211 είναι ύποπτη για αυτό και για αυτό», αλλά μια γενικότητα του τύπου «θεωρώ τη Guest 278211 ύποπτη». Για ποιο λόγο; Σε οτιδήποτε μου έχετε προσάψει σας έχω απαντήσει. Από ένα σημείο και μετά, απλά επαναλαμβάνεται το μοτίβο «η Guest 278211 είναι ύποπτη» και καταλήγουμε να ξεχνάμε γιατί ο άλλος είναι ύποπτος και εάν τελικά οι λόγοι αυτοί στέκουν ή εάν η συνεχής και διαρκής επαναλαμβανόμενη κατηγορία καταλήγει να θεωρείται ως η μοναδική αλήθεια.
Έπειτα διάβασα αυτό:

Μαφιόζοι: mintin97, Nefeli Graf, Guest 278211.
[Τα παραπάνω είναι σε αλφαβητική σειρά, όχι σειρά προτίμησης, μην έρθεις δηλαδή να μου την πεις το μεσημέρι που έχω πρώτο τον mintin97 και ψηφίσω πχ. Nefeli! :P ]

Για κάποιο λόγο, ήχησε στα αφτιά μου αυτή η μουσική, και νόμισα ότι μια φωνή ψιθυρίζει: ερχόμαστε. Κάπως έπρεπε να πάρω τα μέτρα μου. Διαβάζοντας αυτές τις γραμμές, κατάλαβα ότι εγώ θα ήμουν η επόμενη που θα έπαιρνα ψήφο από την Eileen. Όπως έχει φανεί, άπαξ και συμφωνήσουν για κάποιον Eileen και JKaradakov, αθώος ή ένοχος, έχει φύγει από το παιχνίδι σε χρόνο dt, με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Προφανώς, δε θα ήθελα να φύγω από το παιχνίδι. Ακόμα κι αν ήταν να φύγω, αυτό δε θα γινόταν αμαχητί.

Λέω να το πάω λίγο ανάποδα (πάλι :upside: )

Η αγαπητή Guest 278211 είναι μία προσεκτική παίκτρια, δεν πήρε μέχρι στιγμής κανένα ρίσκο (that we know of) επομένως, το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να πάω πίσω στα μηνύματά της και να δω ποιους ΔΕΝ έχει αναφέρει και ποιους έχει αναφέρει λιγότερο από όλους! :redface: Περιλαμβάνονται παραθέσεις και απλές αναφορές ονόματος.

post 1
Who's in: Ikarionas, Cupid
post 2
Who's in: Ikarionas, Giamou, Μάιρα (ψήφος 1)
post 3
Who's in: Giamou, Μάιρα
post 4
Who's in: Giamou, kleop, Claire Rentfield
post 5
Who's in: Giamou (ψήφος)
post 6
Who's in: Claire, Ikarionas, Giamou, Σπυράκος(^^), Τάσος, i_lie_us
post 7
Who's in: Tzoum, Giamou, Ikarionas, Σπυράκος, JKaradakov, PieMaker, vassilis498, Claire Rentfield
Πρώτη αναφορά στην Emilouko και αυτή για spam!
post 8
Who's in: Giamou, Ikarionas, vassilis498, ultraviolence, aegloswen, Claire Rentfield, Eileen, Σπυράκος
post 9
Who's in: Giamou
post 10
Who's in: Ikarionas, Claire (σχολιασμοί για την κίνηση ΔΑ)
post 11
Who's in: Ikarionas, Claire (επεξήγηση στο προηγούμενο)
post 12
Who's in: Eileen, Μάιρα, Drama, Σπυράκος, vassilis498, Libertus, PieMaker, DumeNuke, iris17, Giamou, Ikarionas, Claire Rentfield
post 13
Who's in: Eileen, aegloswen (θετική απάντηση σε νεκροφάνεια για aegloswen)
post 14
Who's in: Όλοι. Μεγάλο αθωωτικό σεντόνι. Σε αυτό το συνολικό post έγιναν οι πρώτες αναφορές σε: tsarachaf, mintin97, Nefeli Graf, Emilouko (το άλλο ήταν σπαμ), Libertus (το άλλο ήταν σχόλιο για το κατά πόσο ήταν ενεργός)
post 15
Who's in: Giamou, Claire
post 16
Who's in: tsarachaf (ψήφος), PieMaker, Tzoum
post 17
Who's in: kleop, Claire
post 18
Who's in: Tzoum(ψήφος) (είναι αφιερωμένο σε εκείνον αυτή η δημοσίευση - με μία εξαιρετική αναφορά στους Monty Pythons!), kleop, i_lie_us
post 19
Who's in: Tzoum, Giamou, PieMaker, Τάσος (ύποπτη η κίνηση για την ΑΠ), Claire Rentfield
post 20
Who's in: Οι αθώοι: aegloswen, Tzoum, JKaradakov
Demi: Libertus, Τάσος
Ύποπτοι: mintin97, Nefeli Graf (δεύτερη αναφορά, μετά το μεγάλο σεντόνι στο οποίο ήμασταν όλοι)
post 21
Who's in: ultraviolence
post 22
Who's in: JKaradakov (πρόκειται για απάντηση σε κατηγορίες του προς εκείνη), Claire, Tsarachaf, Tzoum, Σπυράκος
post 23
Who's in: Eileen, Libertus, Emilouko, Claire Rentfield
Αυτό το post παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον, θα επανέλθω αργότερα, όταν συζητήσουμε με την Guest 278211 για την Guest 278211! :redface:
post 24
Who's in: Ultraviolence, DumeNuke, Emilouko, Cupid, Τάσος
post 25
Who's in: Emilouko, i_lie_us, Cupid, PieMaker, tsarachaf, Libertus, Τάσος, Nefeli Graf(ψήφος)
post 26
Who's in: JKaradakov, Tsarachaf
post 27
Who's in: JKaradakov, έμμεση αναφορά σε Nefeli Graf
post 28
Who's in: Η Εξαίρεση Ψηφοφορίας.

Πέρα από τα άτομα που έφυγαν νωρίς λόγω ποινών ή ψηφοφορίας λιγότερες ήταν οι αναφορές προς mintin97, Nefeli Graf, Libertus, tsarachaf (οι περισσότερες έγιναν αφού έφυγε από το παιχνίδι). Την πρώτη εβδομάδα του παιχνιδιού μάλιστα, κανέναν από αυτούς δεν τους είχε αναφέρει σε άλλο post πέραν του σεντονιού που είχαμε όλοι συμπεριληφθεί. Το ίδιο ισχύει όμως και για τον Cupid. Η εκτίμησή μου είναι ότι προσπάθησε να κρατηθεί μακριά από το δίπολο Cupid - Emilouko και να αποστασιοποιηθεί όσο το δυνατόν περισσότερο από τους υπόλοιπους. Δεν είναι παράλογο, ειδικά αν βρίσκεται στην μαφία, για μία προσεκτική παίκτρια να αποφεύγει τις αναφορές στους συμπαίκτες της.
Για αυτό εγώ θα πρότεινα να στραφούμε προς τον mintin97, σήμερα ή Nefeli Graf. Ίσως, αν το επιτρέψει ο χρόνος, ακολουθήσει αναλυτικό post και για αυτόν.
Τονίζω ότι αυτή η δημοσίευση δεν αποτελεί απόδειξη ενοχής της Guest 278211. Είναι απλά ένα τεκμήριο που για εμένα μας οδηγεί στους υπόλοιπους - αν υπάρχει αμφιβολία για το ποιοι είναι αυτοί, πλέον. :)
Μάλιστα. Και εκείνο που έχω να πω είναι Ε ΚΑΙ; Τι πάει να πει αυτό; Μήπως ο mintin και η Νεφέλη έχουν αναφερθεί λίγες φορές στα ποστ μου για τον απλούστατο λόγο ότι έχουν ελάχιστα μηνύματα; Εκείνο μάλιστα που λέω στους τελευταίους γύρους είναι ότι και οι δύο αυτοί παίκτες πρέπει να συμμετέχουν παραπάνω, ακριβώς για να μπορώ να κάνω μια εικόνα για αυτούς. Εάν προσέξετε, στα ποστ μου αναφέρω κυρίως μια άποψη που μου έχει κάνει εντύπωση, κάτι με το οποίο διαφωνώ ή απαντώ σε κάποιον ο οποίος έχει αναφερθεί στο όνομά μου.
Δεν μπορώ να καταλάβω καμιά αιτιολογική σχέση. Όπως και δεν κατάλαβα το λόγο για τον οποίο ο mintin έφυγε με ψηφοφορία. Όσοι τον ψηφίσατε, αλήθεια, γιατί τον ψηφίσατε; Θέλω απάντηση από κάθε έναν από εσάς.
Για τον Libertus, εκεί που υπήρχε το δίπολο Emilouko-Cupid θεώρησα ότι ακριβώς επειδή δεν μπορούσα να αποφασίσω μεταξύ των δύο, ήθελα να ψηφίσω εκείνον που φαινόταν περισσότερο ύποπτος από όλους σε εκείνη τη φάση.

Οφφ:
Χαίρομαι που κάποιος παρατήρησε την αναφορά στους Monty Pythons :redface:

edit: Ζωή, χρόνια πολλά!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ξεκινώντας, θα ήθελα να εξηγήσω για ποιο λόγο έριξα την κάρτα εξαίρεσης από την ψηφοφορία. Πρώτα-πρώτα να σημειώσω ότι η κάρτα αυτή παίζετε πριν από την ανακοίνωση της δολοφονίας. Σε αυτήν τη φάση λοιπόν, έβλεπα ότι ήδη 3 παίκτες θεωρούσαν εμένα ύποπτη, με τρόπο τέτοιον ώστε να μην μπορώ να απαντήσω. Όχι κάτι όπως: «η Guest 278211 είναι ύποπτη για αυτό και για αυτό», αλλά μια γενικότητα του τύπου «θεωρώ τη Guest 278211 ύποπτη». Για ποιο λόγο; Σε οτιδήποτε μου έχετε προσάψει σας έχω απαντήσει. Από ένα σημείο και μετά, απλά επαναλαμβάνεται το μοτίβο «η Guest 278211 είναι ύποπτη» και καταλήγουμε να ξεχνάμε γιατί ο άλλος είναι ύποπτος και εάν τελικά οι λόγοι αυτοί στέκουν ή εάν η συνεχής και διαρκής επαναλαμβανόμενη κατηγορία καταλήγει να θεωρείται ως η μοναδική αλήθεια.
Οι δικοί μου λόγοι:

Παίζεις πάρα πολύ προσεχτικά, δηλαδή σχετικά λίγα ποστ, αποφεύγεις να κατηγορήσεις κάποιον ευθέως και δεν ψηφίζεις σε κρίσιμα σημεία. Δεύτερη βδομάδα και ακόμα ψηφίζεις άτομα για να τους δώσεις κίνητρο να ενεργοποιηθούν.

Για κάποιο λόγο, ήχησε στα αφτιά μου αυτή η μουσική, και νόμισα ότι μια φωνή ψιθυρίζει: ερχόμαστε. Κάπως έπρεπε να πάρω τα μέτρα μου. Διαβάζοντας αυτές τις γραμμές, κατάλαβα ότι εγώ θα ήμουν η επόμενη που θα έπαιρνα ψήφο από την Eileen. Όπως έχει φανεί, άπαξ και συμφωνήσουν για κάποιον Eileen και JKaradakov, αθώος ή ένοχος, έχει φύγει από το παιχνίδι σε χρόνο dt, με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Προφανώς, δε θα ήθελα να φύγω από το παιχνίδι. Ακόμα κι αν ήταν να φύγω, αυτό δε θα γινόταν αμαχητί.
Εδώ μας κάνεις να φαινόμαστε σαν τον Ικαρίωνα, η διαφορά μας θα φανεί στο τέλος του παιχνιδιού όμως.

Δεν μπορώ να καταλάβω καμιά αιτιολογική σχέση. Όπως και δεν κατάλαβα το λόγο για τον οποίο ο mintin έφυγε με ψηφοφορία. Όσοι τον ψηφίσατε, αλήθεια, γιατί τον ψηφίσατε; Θέλω απάντηση από κάθε έναν από εσάς.
Γιατί θεωρώ τον cupid αθώο. Ακόμη o mintin είπε πως θα έλλειπε και μπορεί να έφευγε με απουσίες. Σε ένα τόσο κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού προτειμώ μέσα έναν παίκτη που μπορεί να μην μιλάει αλλά να λάβει μέρος στην ψηφοφορία παρά έναν παίκτη που μπορεί να στοιχίσει το παιχνίδι στους πολίτες, αν είναι με το μέρος τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι δικοί μου λόγοι:

Παίζεις πάρα πολύ προσεχτικά, δηλαδή σχετικά λίγα ποστ, αποφεύγεις να κατηγορήσεις κάποιον ευθέως και δεν ψηφίζεις σε κρίσιμα σημεία. Δεύτερη βδομάδα και ακόμα ψηφίζεις άτομα για να τους δώσεις κίνητρο να ενεργοποιηθούν.

Από πότε το να παίζει κάποιος προσεκτικά είναι ύποπτο; Για την ακρίβεια, ξεκίνησα να παίζω προσεκτικά μετά την αποτυχία των σεναρίων που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα. Νομίζω ότι ο καθένας στη θέση μου το ίδιο θα έκανε.
Όσων αφορά τις ψήφους, ναι, το έκανα αυτό. Το έκανα σε ψηφοφορίες που θα έκριναν την εξέλιξη του παιχνιδιού; Όχι. Την πρώτη φορά, ο tsarachaf ήταν μπροστά με 5-6 ψήφους ενώ τη δεύτερη είχε παιχτεί άμεση προφυλάκιση στον Τάσο. Οι ψήφοι μου ήταν τυπικές προφανώς, αν και τελικά δε φάνηκε να έχουν κάποιο αποτέλεσμα, γιατί κανένας από τους δύο δεν ενεργοποιήθηκε όσο θα έπρεπε. Σε εκείνες τις χρονικές στιγμές, δεν υπήρχε κάποιος που να με πείσει για την ενοχή του. Όταν εμφανίστηκε το θέμα με Libertus, ψήφισα αυτόν.

Εδώ μας κάνεις να φαινόμαστε σαν τον Ικαρίωνα, η διαφορά μας θα φανεί στο τέλος του παιχνιδιού όμως.

Εσύ το λες αυτό, όχι εγώ.

Γιατί θεωρώ τον cupid αθώο. Ακόμη o mintin είπε πως θα έλλειπε και μπορεί να έφευγε με απουσίες. Σε ένα τόσο κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού προτειμώ μέσα έναν παίκτη που μπορεί να μην μιλάει αλλά να λάβει μέρος στην ψηφοφορία παρά έναν παίκτη που μπορεί να στοιχίσει το παιχνίδι στους πολίτες, αν είναι με το μέρος τους.

Από τη δική σου οπτική και σχετικά με τη χρονική στιγμή που ψήφισες, δεν ακούγεται παράλογη αυτή η εξήγηση. Ωστόσο, η εναλλαγή ψήφου της τελευταίας στιγμής δείχνει ότι τον θεωρούσες πιθανό ένοχο, και όχι απλώς λιγότερο "καλό" πολίτη από τον Cupid.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Για εμένα η επιλογή θα ήταν ανάμεσα σε Τάσο και Pie. Δεδομένου ότι δεν είμαι 100% σίγουρος για την αθωότητα του Τάσου αλλά και λόγο της μικρής ουσιαστικής συμμετοχής του και εγώ θα επέλεγα ξεκάθαρα τον Pie. Κάνει συγκροτημένα ποστ τα οποία βοηθάνε και ξέρουμε ξεκάθαρα τον ρόλο του.

Η καλύτερη και σωστότερη επιλογή για εμένα.

Προσωπικά δεν έχω πειστεί ακόμα για τον ρόλο του Pie ως και καλά "φιλικά προσκείμενου". Με κάποιο τρόπο όλοι συμπεράνατε ότι είναι ο ΑΜ, αλλά κανείς δεν έχει εμφανίσει τα στοιχεία που υποστηρίζουν αυτήν την υπόθεση. Κάπου πέταξε περίτεχνα η Ζωή ότι "δεν είναι και η χειρότερη επιλόγη" και "μόλις καθαρίσουμε τους μαφιόζους μπορούμε να ξεπαστρέψουμε και τον Pie εύκολα". Ναι, είναι ξεκάθαρη η υπόννοια για το ρόλο του Pie ως ΑΜ, αλλά πέρα από περίτεχνους υπαινιγμούς, έχεις να προσθέσεις κάτι άλλο Ζωή, ώστε να στοιχειοθετήσεις την άποψή σου αυτή? Επειδή κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορείς και επειδή τείνω να συμφωνήσω με τον αγαπητό Ιορδάνη ότι η επιλογή ήταν και παραμένει μεταξύ Τάσου και Pie, αγαπητή ΣΕ, χρησιμοποιώ την Νεκροφάνεια μου, για να φέρω πίσω από την Χώρα των Φαντασμάτων τον Τάσος97.

Δεδομένου ότι η κατάσταση είναι τόσο οριακή, πιστεύω ότι είναι καλύτερα να έχουμε έναν πραγματικά πολίτη ταγμένο με το μέρο μας, παρά έναν ανενεργό δολοφόνο, που το μόνο που κάνει είναι να παραμονεύει στη γωνία για το πότε θα μας καθαρίσει.

Πέραν αυτού, το γεγονός ότι ο Pie στήριξε κάποιον από του μαφιόζους που έχετε στη λίστα σας σε 4/6 ψηφοφορίες, το έχει παρατηρήσει κανείς?
mintin97, tsarachaf, Emilouko, mintin97 (+ Ikarionas, Cupid που είναι φαινομενικά αθώοι)
Τη στιγμή που ο ΑΜ γνωρίζει μόλις έναν από τους μαφιόζους, με κάποιο "μαγικό" τρόπο ο Pie ήξερε να καταδείξει 2 άτομα της μαφίας από τις πρώτες μέρες? Και αν δεν έπερνε απουσία την 3η μέρα, θα μας καταδείκνυε "τυχαία" και άλλον δολοφόνο?
Τι κάνει τον Pie περισσότερο αθώο, την στιγμή που και ο Τάσος στήριξη mintin, tsarachaf και Libertus?

Στα δικά μου μάτια ο Pie περισσότερο ζημιά μπορεί να προκαλέσει, παρά να προσφέρει κάτι. Και ανησυχώ αν και κατά πόσο η Ζωή μας έχει αποκαλύψει τα πραγματικά της κίνητρα μέχρι τώρα, επιστρέφοντας άτομο το οποίο αναγνωρίζεται ως μαφία. Και ταυτόχρονα αμφισβητώ και τα κίνητρα του vassilis, ο οποίος και έριξε την ΑΠ στον Τάσο και έχει ψιλοεξαφανιστεί αυτές τις μέρες.

πω πάει κι αυτή η βδομάδα τι έγινε ρε μηνιαίο θα το κάνουμε :P

in other news εκτός ο mintin ασχολίαστο...

In other news, Ankara got a coup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Από πότε το να παίζει κάποιος προσεκτικά είναι ύποπτο; Για την ακρίβεια, ξεκίνησα να παίζω προσεκτικά μετά την αποτυχία των σεναρίων που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα. Νομίζω ότι ο καθένας στη θέση μου το ίδιο θα έκανε.
Όσων αφορά τις ψήφους, ναι, το έκανα αυτό. Το έκανα σε ψηφοφορίες που θα έκριναν την εξέλιξη του παιχνιδιού; Όχι. Την πρώτη φορά, ο tsarachaf ήταν μπροστά με 5-6 ψήφους ενώ τη δεύτερη είχε παιχτεί άμεση προφυλάκιση στον Τάσο. Οι ψήφοι μου ήταν τυπικές προφανώς, αν και τελικά δε φάνηκε να έχουν κάποιο αποτέλεσμα, γιατί κανένας από τους δύο δεν ενεργοποιήθηκε όσο θα έπρεπε. Σε εκείνες τις χρονικές στιγμές, δεν υπήρχε κάποιος που να με πείσει για την ενοχή του. Όταν εμφανίστηκε το θέμα με Libertus, ψήφισα αυτόν.
Πέρασε η δεύτερη βδομάδα, μπαίνουμε στην τρίτη, αν θέλεις να αποδείξεις ότι είσαι αθώα θα πρέπει να κάνεις κάτι παραπάνω απο το προσεχτική.

Εσύ το λες αυτό, όχι εγώ.
Δεν διαφωνώ.

Από τη δική σου οπτική και σχετικά με τη χρονική στιγμή που ψήφισες, δεν ακούγεται παράλογη αυτή η εξήγηση. Ωστόσο, η εναλλαγή ψήφου της τελευταίας στιγμής δείχνει ότι τον θεωρούσες πιθανό ένοχο, και όχι απλώς λιγότερο "καλό" πολίτη από τον Cupid.
Όπως είπα ψήφισα τον Cupid που είναι αθώος για να μην γυρίσει απρόσμενα η ψηφοφορία ενάντια σε Ζωή ή τον Pie για οποιοδήποτε λόγο. Όταν είδα ότι με την αλλαγή της ψήφου μου μπορούσε να πάει σε έναν λιγότερο αθώο παίχτη για εμένα το έκανα. Ακόμη επιμένω το ότι παίχτηκαν 6 κάρτες στην προηγούμενη ψηφοφορία δεν είναι τυχαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
αρχίσαμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω πειστεί ακόμα για τον ρόλο του Pie ως και καλά "φιλικά προσκείμενου". Με κάποιο τρόπο όλοι συμπεράνατε ότι είναι ο ΑΜ, αλλά κανείς δεν έχει εμφανίσει τα στοιχεία που υποστηρίζουν αυτήν την υπόθεση. Κάπου πέταξε περίτεχνα η Ζωή ότι "δεν είναι και η χειρότερη επιλόγη" και "μόλις καθαρίσουμε τους μαφιόζους μπορούμε να ξεπαστρέψουμε και τον Pie εύκολα". Ναι, είναι ξεκάθαρη η υπόννοια για το ρόλο του Pie ως ΑΜ, αλλά πέρα από περίτεχνους υπαινιγμούς, έχεις να προσθέσεις κάτι άλλο Ζωή, ώστε να στοιχειοθετήσεις την άποψή σου αυτή? Επειδή κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορείς και επειδή τείνω να συμφωνήσω με τον αγαπητό Ιορδάνη ότι η επιλογή ήταν και παραμένει μεταξύ Τάσου και Pie, αγαπητή ΣΕ, χρησιμοποιώ την Νεκροφάνεια μου, για να φέρω πίσω από την Χώρα των Φαντασμάτων τον Τάσος97.

Δεδομένου ότι η κατάσταση είναι τόσο οριακή, πιστεύω ότι είναι καλύτερα να έχουμε έναν πραγματικά πολίτη ταγμένο με το μέρο μας, παρά έναν ανενεργό δολοφόνο, που το μόνο που κάνει είναι να παραμονεύει στη γωνία για το πότε θα μας καθαρίσει.

Πέραν αυτού, το γεγονός ότι ο Pie στήριξε κάποιον από του μαφιόζους που έχετε στη λίστα σας σε 4/6 ψηφοφορίες, το έχει παρατηρήσει κανείς?
mintin97, tsarachaf, Emilouko, mintin97 (+ Ikarionas, Cupid που είναι φαινομενικά αθώοι)
Τη στιγμή που ο ΑΜ γνωρίζει μόλις έναν από τους μαφιόζους, με κάποιο "μαγικό" τρόπο ο Pie ήξερε να καταδείξει 2 άτομα της μαφίας από τις πρώτες μέρες? Και αν δεν έπερνε απουσία την 3η μέρα, θα μας καταδείκνυε "τυχαία" και άλλον δολοφόνο?
Τι κάνει τον Pie περισσότερο αθώο, την στιγμή που και ο Τάσος στήριξη mintin, tsarachaf και Libertus?

Στα δικά μου μάτια ο Pie περισσότερο ζημιά μπορεί να προκαλέσει, παρά να προσφέρει κάτι. Και ανησυχώ αν και κατά πόσο η Ζωή μας έχει αποκαλύψει τα πραγματικά της κίνητρα μέχρι τώρα, επιστρέφοντας άτομο το οποίο αναγνωρίζεται ως μαφία. Και ταυτόχρονα αμφισβητώ και τα κίνητρα του vassilis, ο οποίος και έριξε την ΑΠ στον Τάσο και έχει ψιλοεξαφανιστεί αυτές τις μέρες.



In other news, Ankara got a coup.​


Οκ εδώ έμεινα μαλάκας. Η μόνη Τυμβωρυχία που έχει μείνει είναι στο στρατόπεδο της Μαφίας. Άρα ή είσαι μαφία ή πόρνη.
Το ερώτημα είναι τι είναι ο Τάσος. Έκανα τόσο λάθος για αυτόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τασούλη, welcome back! :D

Ψηφοφορία για Δευτέρα 18/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. JKaradakov
  6. Nefeli Graf
  7. PieMaker
  8. Guest 278211
  9. ultraviolence
  10. vassilis498
  11. Τάσος97
Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
Emilouko - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Οκ εδώ έμεινα μαλάκας. Η μόνη Τυμβωρυχία που έχει μείνει είναι στο στρατόπεδο της Μαφίας. Άρα ή είσαι μαφία ή πόρνη.
Το ερώτημα είναι τι είναι ο Τάσος. Έκανα τόσο λάθος για αυτόν;

Ο Τάσος είναι μαφία. Η προφυλάκιση τελικά δεν ήταν τυχαία. Ήταν ο μόνος τρόπος να ξεφορτωθούν τον Ικαρίωνα από τη στιγμή που ήθελαν να μας τον πλασάρουν για ΔΑ για να προστατεύσουν και τον Χάρη. +1 μαφιόζος μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top