Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Καλησπέρα αγαπημένο Παλέρμο!
Muse :music:
Εύχομαι να είστε όλοι στις παραλίες και να απολαμβάνετε την θάλασσα και τον ήλιο, με ένα cocktail στο χέρι (με ομπρελίτσα) και καλή παρέα! :drunk: Εμείς λιώνουμε σπίτι! :redface:

@Guest 278211 καταλαβαίνω ότι θες να βάλεις κάτω από το μικροσκόπιο τον tzoum, επειδή σε ψήφισε αλλά όπως είπε και ο JKaradakov πρώτος, πρέπει να επικεντρωνόμαστε σιγά-σιγά σε μαφιόζους. Έχουμε βγάλει δυο αποδεδειγμένα αθώους, έχουν φύγει και άλλοι αθώοι με τις δολοφονίες. Είχες πει πριν δυο μέρες ότι οι θεωρίες που είχες αποδείχθηκαν λάθος. Δε σου ζητάω να μοιραστείς αναγκαία κάποιες καινούριες, αλλά όλο και κάτι θα έχεις σκεφτεί.. Ο πιο πιθανός μαφιόζος αυτή τη στιγμή για εσένα είναι ο Tzoum?
Ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο...:P
Δεν ξέρω πόσοι πραγματικά είστε που πιστεύετε ότι ο tzoum μπορεί να είναι μαφιόζος, αλλά για εμένα είναι πολύ απίθανο. Είναι μία πολύ αμυντική πρώτη δολοφονία, ενώ οι μαφιόζοι έχουν το πλεονέκτημα - δεν είχαν λόγο να μπουν σε αυτή τη διαδικασία. Συμφωνώ με τον i_lie_us με το σκεπτικό του και πιστεύω πως το πολύ-πολύ να είναι πόρνη.

πραγματικα αν εισαι κακος ρολος θελω να παιζω μαζι σου μεχρι τριαδα xD και μετα θα σε βγαλω :Ρ εχεις αψογα σκεπτικα παντα αλλα εισαι πολυ peacemaker θες να τα χεις καλα με ολους.. ελπιζω να εισαι καλο φυλλο ακομα δεν εχει φανει τιποτα ομως για σενα, και αν καποτε κανεις το λαθος σου (που δεν πιστευω να το κανεις εσυ αλλα καποιος κακος συνμαφιοζος {ειπαμε αν και εφοσον εισαι} ) θα ειμαι εκει για να το δω :D
but keep going εισαι απο τους καλυτερους εδω μεσα σοβαρα χαιρομαι που εχω μερικα ατομα να καταφερω να επικοινωνω μαζι τους :Ρ
η τυπισσα η spy ξυπνησε και ειδε οτι πηρε μια ψηφο απο μενα και λεει α να στανταρ ενας μαφιοζος, που πεθανε κιολας πρωτη γυρα! μα φυσικα...
μπεσα αν δεν εισαι κακος ρολος spy πρεπει να αναθεωρησεις πολλα πραγματα.


ΟΣΟ για τον ικαριωνα μαγκες αληθεια δεν ειναι για να βγει αμεσα. δεν ειναι σιγουρα μαφιοζος τον ρωτησε η ντεντεκτιβ. ξεκολλατε λιγο να βγαλουμε κανα μαφιοζο.. ουτε ο pie πιστευω ηταν.. παω να ψαξω για τον δικαστη και επανερχομαι. θελω και αλλους σιγουρους αθωους στο γκρουπ μου γιατι μειωθηκαμε μετα το κιλλ της γερμανιδας και την αποχωρηση του γιαμου

εχω να δηλωσω κατι ακομα για τα κιλς.
πιστευω οτι μπορει να κρυβονται ικανοι μαφιοζοι εκει μεσα στην μαφιουλα σας ΑΛΛΑ ποολυ πιθανον επειδη πολλοι εδω μεσα εχουν πει οτι δεν μπορουν να ειναι συχνα ονλαιν, να μην εχουν χρονο να αναλυσουν εγκαιρα τις ππληροφοριες που δινουμε την μερα και εν τελει να παιρνουν τις αποφασεις το βραδυ ΑΛΛΟΙ μαφιοζοι πιο ανικανοι. γιατι τα κιλς πραγματικα ειναι οτι χειροτερο για μενα :Ρ
Ακομα και αν θεωρειτε οτι εχουν γινει καλα κιλς, σκεφτειτε λιγακι αυτο που λενε ορισμενοι οτι δεν εχουν παρακολουθησει πολυ το γκεημ κλπ κλπ, γιατι θα μπορουσε να κρυβεται καποιος δικαστης εκει μεσα, που δεν θα θελε να παρει πανω του αποφαση να σωσει ατομο με πολλους ψηφους ενω αυτο το ατομο θα μπορουσε να ειναι μαφιοζος. οποτε εσωσε το νcupid γιατι δεν περιμενε να παρει πολλες ψηφους

(επισης σκεφτειτε οτι πηγε εδειξε cupid που τον ψηφισε την προηγουμενη μερα η ντεντεκτιβ, αρα επιμενω οτι ο δικαστης δεν πολυ παρατηρει το γκεημ)
ΓΙΑ ΠΕΙΙΤΕ καμια γνωμη επ αυτου? κυρια spy πως σου φαινεται? εγω ειμαι αυτος που δεν βοηθαει στο γκεημ? η εσυ που κατηγορεις οποιον σε ψηφιζει? ;) μαφιοζακι η πορνη εχεις η κακος πολιτης διαλεξε και παρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δλδ πιστεύεις στο σενάριο:
1. Την ψήφισε
2. Ακύρωσε ψήφο πάνω του
3. Άλλαξε τις ψήφους
Και όλα αυτά για να καλύψει τον κώλο του. Άντε το (1) να το δεχόμουν αλλα το (2), τόσο παρανοϊκός πια;

Ακριβώς αυτό λέω εγώ αλλά δεν μ' ακούνε. Συν του ότι για να πειστεί κάποιος ότι δεν είμαι ΔΑ ας δει τα άτομα που κατηγορώ. Υποψήφιοι μαφιόζοι είναι όλοι. Δεν κατηγορώ άτομα που έχουμε ενδείξεις ότι είναι αθώα.

Ο Pie ήταν πάντα παίκτης που διάβαζε όλα τα μηνύματα, τόσο παράλογο είναι να το κάνει κανείς; :confused:
Τώρα πιστεύω ότι μέχρι στιγμή έχουμε βγάλει μόνο αθώους με τον Pie συμπεριλαμβανομένου.
Δεν γνωρίζω τον Pie και πώς παίζει. Το παράλογο δεν είναι το ότι διάβαζε τα μηνύματα. Το παράλογο είναι το ότι ξαφνικά από κει που έλεγε μπράβο στα σενάριά μου, σενάρια τα οποία υπόψιν αποδείχτηκαν εσφαλμένα και άρα μπορεί να τον βόλευαν να τα ακολουθήσουν οι άλλοι, ξαφνικά άλλαξε μέσα σε μια μέρα, εμφανίζεται απ' το πουθενά και δημιούργησε ένα ολόκληρο σενάριο για μένα ως ΔΑ, το οποίο έμπαζε από παντού. Κατηγορούσε tsarachaf αλλά τον ψήφιζε μόνο όταν ο τελευταίος δεν κινδύνευε να βγει. Όταν στην ψηφοφορία με την Claire έπεσαν 4 άτομα πάνω στον tsarachaf και ακουγόταν από άλλα άτομα ότι ήθελαν να τον ψηφίσουν κι αυτά, ο Pie συνέχισε να ψηφίζει εμένα και μάλιστα μου έριξε επιπλέον ψήφο. Ακόμη και σωστό να ήταν το σενάριο που είχε κάνει στο μυαλό του και να ήμουν ΔΑ, όταν παίζουν 6 μαφιόζοι μέσα στο παιχνίδι δεν ρισκάρεις να πας σε κάποιον υποψήφιο ΔΑ που μπορεί να ήταν και άλλος ένας αθώος. Επίσης το ότι με αθώωνε από μαφιόζο εξαρχής και με θεωρούσε μόνο ΔΑ εμένα με βάζει σε υποψίες, ότι ως μαφιόζος ήξερε τους υπόλοιπους και άρα αν με παρουσίαζε ως μαφιόζο θα είχε μπλεξίματα αν τελικά αποδεικνυόταν ότι δεν μπορούσα να είμαι, όπως και έγινε την ίδια ακριβώς μέρα που αποκαλύφθηκε ντετέκτιβ. Η κατηγορία για ΔΑ ήταν αρκετά έξυπνη καθώς εμφανίζεται ως πολίτης και άρα δεν μπορεί να βρεθεί από ντετέκτιβ. Είναι ένας έξυπνος τρόπος να βγάζεις πολίτες. Συν του ότι όλες οι κινήσεις του φαινόταν να ακολουθούν σχέδιο και υπήρχαν πάρα πολλές αντίστοιχες κινήσεις άλλων ατόμων π.χ. του Τάσου, ο οποίος Τάσος να υπενθυμίσω πρώτο γύρο με είχε ψηφίσει ράντομ, δίνοντάς μου δεύτερη ψήφο και ρωτώντας με πράγματα που ο ίδιος είπε πως δεν θα έμπαινε μέσα ξανά, ώστε να δει τις απαντήσεις μου. Τάσος και Pie Maker έκαναν ακριβώς ίδιες κινήσεις. Ο Τάσος δέχτηκε κατευθείαν το σενάριο του Pie για τον ΔΑ. Oπότε θέλω να μου απαντήσεις στο εξής: Γιατί πιστεύεις ότι ο Pie Maker ήταν αθώος;

Επισης αν ο Ultra ήταν ΔΑ, πίστευε ότι η Claire είναι μαφιοζος, την έσωσε μετά γτ να την βγάλει οριστικά και να πετάξει έτσι ένα μέλος της μαφίας που πρέπει να βοηθήσει;

Συμφωνώ ότι ο Ultra δεν είναι ΔΑ.

Υπάρχουν δύο σενάρια. Ή ο ΔΑ ήθελε να μπερδέψει, οπότε εκεί μπορεί να είναι ο ultra και απλώς να ρίσκαρε την Μάιρα, ή ο ΔΑ πίστευε ότι η Claire ήταν μαφιόζος. Έσωσε Claire τότε με μένα δεύτερο και κατόπιν όταν ήρθε η ώρα που κινδύνευα να βγω ψήφισε εμένα αντί για την Claire. Ό,τι ακριβώς έκανε ο ultra. Το γιατί έριξε μετά νεκροφάνεια πάνω της μπορεί να αιτιολογηθεί διττώς. Είτε ήθελε να δει τι στο καλό συμβαίνει και αν η Claire ήταν μαφιόζος, ώστε να βρει άλλους μαφιόζους κατόπιν και να ξέρει πώς θα κινηθεί (θυμήσου το σενάριό μου, όπου ανέφερα ότι εγώ τον είχα ψηφίσει random στον πρώτο γύρο του παιχνιδιού και όταν ήμουν η μοναδική του ψήφος. Ίσως να νόμιζε πως είμαι μαφιόζος και του κάνω σήμα. Αυτός μπορεί να είναι και ο λόγος που δεν με έφαγε και σκότωσε την Μάιρα στην ανταλλαγή).
Το δεύτερο σενάριο είναι να μην είναι ο ultra ΔΑ και να είναι μαφιόζος. Έτσι θα δικαιολογούνταν και αρκετές κοινές κινήσεις με τον Pie Maker. Ένας ΔΑ είναι δύσκολο να βρει γρήγορα τους μαφιόζους, να ψιλιαστεί τα σχέδιά τους και να πράξει αντίστοιχα. Ένας μαφιόζος όμως γνωρίζει εξαρχής το σχέδιο. Αυτά ως τροφή για σκέψη.

Ήταν εκτός παιχνιδιού όταν έγιναν οι αλλαγές ψήφων οπότε αυτό δεν μπορεί να είναι.

Η aeglo δεν θα μπορούσε να είναι ΔΑ για ένα πλήθος λόγων αλλά τεσπα, δεν έχει νόημα να συζητάμε τέτοια σενάρια νομίζω.

Τέτοιο συναισθηματισμό δεν το περίμενα απο εσένα. :confused:

Όχι μόνο ξαφνικός συναισθηματισμός αλλά πρόσεξε το εξής: Αυτός, ο ultra και ο Τάσος στην τελευταία ψηφοφορία ψήφισαν εμένα, ένα άτομο που σίγουρα δεν ήταν μαφιόζος, όπως είπε η ντετέκτιβ και που ήταν είτε πολίτης είτε ΔΑ και πόρνη. Ενώ παίζουν τόσοι μαφιόζοι μέσα στο παιχνίδι, συμφωνώ μαζί σου ότι αν βγήκαν βγήκαν λίγοι, δεν νομίζω να είναι όλοι μέσα, εκείνοι στράφηκαν σε έναν πιθανό ΔΑ που θα μπορούσε όμως να αποδειχτεί άλλος ένας αθώος. Δηλαδή όταν η ντετέκτιβ αθωώνει ένα άτομο, εσύ πιστεύεις πως αυτό το άτομο είναι που πρέπει να βγει την επόμενη μέρα; Δεν προέχουν άλλα άτομα που δεν έχουν αθωωθεί; Συν του ότι ειδικά ο Libertus αλλά και οι υπόλοιποι δύο, δεν απάντησαν και δεν εξέλαβαν υπόψιν τίποτε απ' όσα είπα για τα όσα μου καταλόγισαν. Συνέχισαν να λένε τα δικά τους σαν να μην έβλεπαν το τι έλεγα. Ο Libertus είπε ένα εντελώς αβάσιμο σενάριο για να βγάλει λάδι τον ultra και όταν του το κατέρριψα με επιχειρήματα σχετικά με το ότι δεν βάζει σε σωστή χρονική σειρά τα γεγονότα, η απάντησή του ήταν ψηφίστε τον Ικαρίονα να τελειώνουμε. Συγκεκριμένα ανέφερε ότι η Claire είχε ρωτήσει την τρίτη μέρα αν είναι ΔΑ ο ultra. Εντελώς τρελό σενάριο.
Πρώτα απ' όλα είναι σίγουρο ότι την τρίτη μέρα η Claire ρώτησε για μένα γιατί μέχρι τότε με ανεβοκατέβαζε μαφιόζο ενώ αμέσως μετά έλεγε πως τελικά δεν είμαι μαφιόζος.
Δεύτερον, το σενάριο να είναι ο ultra ΔΑ το έθεσα εγώ πρώτος το πρωί της τέταρτης μέρας, όταν η Claire είχε ήδη ρωτήσει για μένα, επομένως σε καμία περίπτωση δεν μπορούσε να ρωτήσει τέτοιο πράγμα.
Τρίτον, η Claire ήξερε ότι την επόμενη μέρα θα έβγαινε. Την τελευταία μέρα της παραμονής της στο παιχνίδι θα ρωτούσε για ΔΑ; Στα τέτοια της ποιος είναι ο ΔΑ. Μαφιόζο θα έψαχνε.
Τέταρτον, ενώ η Claire είχε πει και για μένα ότι δεν θεωρούσε πως είμαι μαφιόζος ούτε ΔΑ, ο Libertus ανέφερε μόνο αυτό που είπε για τον ultra, τον οποίο δεν μπορούσε να είχε ρωτήσει για ΔΑ, και δεν αναφέρθηκε στο ότι είπε κάτι αντίστοιχο για μένα. Όταν του το είπα αυτό, η απάντησή του ήταν ότι ''α για σένα δηλαδή θεωρείς λογικό να ρώτησε αν είσαι ΔΑ, για τον ultra όμως όχι''. Αλλαγή θέματος. Αν το θεωρεί κι ο ίδιος παράλογο να ρώτησε για ΔΑ γιατί το παρουσιάζει σαν να έγινε; Εγώ δεν είπα ότι ρώτησε η Claire για το αν είμαι ΔΑ ή όχι. Είπα απλώς ότι είπε αντίστοιχο πράγμα για εμένα, το οποίο ο Libertus δεν ανέφερε ότι ειπώθηκε. Έμεινε μόνο στο τι ειπώθηκε για τον ultra. Για μένα τουλάχιστον ξέρουμε ότι ρώτησε η Claire, για τον ultra δεν θα μπορούσε να ρωτήσει, τουλάχιστον όχι για ΔΑ.

Ε λοιπόν, σε τίποτε απ' αυτά δεν απάντησε ο Libertus. Συνέχισε να κατηγορεί εμένα θεωρώντας σίγουρο πως ο ultra είναι αθώος (συγκάτοικοι ξέρουμε πως δεν είναι) και επέμενε στο σενάριό του. Αυτή η εμμονή με παραπληροφόρηση δηλώνει κακό ρόλο. Οι καλοί ρόλοι βλέπουν το παράλογο όλων των παραπάνω. Πρέπει να φύγει ο Libertus. Να προσθέσω ότι Τάσος και ultraviolence, έλεγαν τα ίδια ακριβώς. Ασπάστηκαν το σενάριο του Pie Maker για τον ΔΑ και μετά πήγαν και με ψήφισαν λέγοντας πως είχαν βάση όσα έλεγε ο Libertus. Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή.

Λοιπόν...
Απο την κίνηση του δικηγόρου δεν νομίζω να μπορουμε να βρούμε ποιος είναι.

Μόνο εγώ νομίζω πως κατάλαβα ποιος είναι; Αν παρατηρήσει καλύτερα κανείς την τελευταία ψηφοφορία νομίζω πως φαίνεται. Εκτός κι αν κάνω λάθος. Αλλά είναι χαρακτηριστικές κάποιες κινήσεις που έγιναν.


Έχουμε μείνει 17 άτομα, με το δικό μου πιστεύω ότι δεν έχουμε βγάλει μαφιόζο είμαστε 11/6, πρέπει σύντομα να αρχίσουμε να βρίσκουμε την μαφία αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι.

Σ' αυτό μάλλον θα συμφωνήσω. Όχι στο ότι δεν έχουμε βγάλει κανένα μαφιόζο, νομίζω τουλάχιστον ένας έχει βγει και ίσως να έχουν βγει δύο κακοί ρόλοι. Αλλά πρέπει να συγκεντρωθούμε και να σταματήσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας. Για να μη δοθεί αυτή η εντύπωση, δεν σε αθωώνω. Είσαι παίκτης που θα μπορούσες να είσαι μαφιόζος και βρίσκεσαι στην αφάνεια. Τουλάχιστον όμως λες λογικά πράγματα προς το παρόν και έχω πολύ πιο ύποπτους για να κατηγορήσω. Τώρα αν έχω πέσει τόσο έξω και ξαφνικά μου βγείτε μαφιόζοι, εσύ, η Eileen, o I lie us, ο vassilis και κάνας Tzoum, ε τότε θα τα έχω δει όλα. Παραιτούμαι. Αλλά δεν νομίζω να έπεσα τόσο έξω. Εγώ είπα σε ποια άτομα θα κατευθυνθώ στους επόμενους γύρους. Εκτός κι αν προκύψει κάτι πολύ χτυπητό. Ειδικά τον Tzoum τον αθωώνω παρότι δεν μου άρεσαν κάποια πράγματα που είπε αλλά θεωρώ εντελώς χαζό το σενάριο να ήταν κακός ρόλος που τον έφαγαν πρώτο.

Tzoum, μέχρι να με κατηγορήσεις χωρίς λόγο, δεν είχα ασχοληθεί σοβαρά με την περίπτωσή σου.



Συγγνώμη, αλλά αυτά τα ποστ μου θύμισαν μια σκηνή από Monty Pythons:


Επίσης, όντως χρησιμοποιείς για επιχείρημα το ότι σε σκότωσε η μαφία. Συγγνώμη, αλλά αυτό εμένα δε με πείθει.

Στα spoiler υπάρχουν τα αναφερόμενα ποστ του Tzoum:
Έστω, δεκτό, αν και το δικαιολόγησα.

«Εσείς που συμφωνείτε μαζί μου έχετε καλό σκεπτικό και μπράβο σας ενώ όλοι οι άλλοι λέτε αρλούμπες!» Ναι, σίγουρα πράγματα. Επιχειρήματα, όχι αστεία.

«Μα η μαφία κάνει τόσο χαζά κιλλ!» Άσε τις μεγάλες δηλώσεις, γιατί από όσους έχουν φύγει μέχρι τώρα, μόνο ο Pie είναι πολύ ύποπτος.

Σιγά ρε, εσένα είδε η μαφία και φοβήθηκε. Όχι, δεν το λες καθόλου για ξεκάρφωμα.

«Κάνε ό,τι σου λέω και μη ρωτάς πολλά. ΕΓΩ ξέρω.»


Μπράβο Tzoum, σπουδαία επιχειρήματα έχεις. Μπορεί εγώ να μη γράφω όσα μηνύματα γράφεις εσύ, αλλά τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα τεκμηριωμένα. Δεν έχει νόημα μόνο να λες πολλά, αλλά αυτά που λες να έχουν κάποια βάση.
Πας αρχικά και αθωώνεις κάποιους για να τους πάρεις με το μέρος σου και μετά πετάς κατηγορίες προς πάσα κατεύθυνση. Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι επικίνδυνο και δε δείχνει συμπεριφορά πολίτη.


Το αποκορύφωμα είναι εδώ: όποιος παίξει νεκροφάνεια και δε φέρει ΕΣΕΝΑ πίσω είναι αυτόματα στη μαφία. Τι μας λες; Όλο το Παλέρμο γύρω από εσένα θα γυρνάει; Γιατί να έρθεις εσύ πίσω κι όχι η kleop που είναι πια σχεδόν βέβαιο ότι είναι αθώα;
Επίσης, με τον τρόπο αυτό, δίνεις πάτημα στη μαφία εάν κάποιος βάλλει εντός παιχνιδιού κάποιον άλλο παίκτη, να τον κατηγορήσει ότι εκείνος είναι στη μαφία επειδή υποτίθεται ότι εσύ «ξέρεις». Αθωώνεις δε τον εαυτό σου με τη δολοφονία, έτσι ώστε να ξεφύγεις από το μικρό μπάχαλο που δημιούργησες και εσύ στον πρώτο γύρο. Έπειτα, χωρίς να κινδυνεύεις από τυμβωρυχία μιας και έφυγες με κιλλ, ζητάς από κάποιον να παίξει νεκροφάνεια, που δε μπορούσε μέχρι τότε να γίνει επειδή δε θεώρησε κανένας ότι υπάρχει λόγος. Υπονόησες ότι μπορείς να βοηθήσεις και έκανες τους πολίτες να σε πιστέψουν, αθωώνοντας ταυτόχρονα τον παίκτη που σε επανέφερε.

Θα κατηγορούσα τον i_lie_us για αυτήν την κίνηση, αλλά με βάση αυτό το ποστ:

θεωρώ πως μάλλον πείστηκε από τον Τζουμ.

Με βάση όλα τα παραπάνω, θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση ο Tzoum είναι επικίνδυνος παίκτης, καθώς έχει παρουσιάσει δείγματα χειραγώγησης και έλλειψη επιχειρημάτων. Στο γύρο αυτό λοιπόν, ψηφίζω Tzoum.


off:

Δημήτρη, 400 σελίδες σε μάθημα που κόβεις τις φλέβες σου, πίστεψέ με είναι ΠΑΡΑ πολύ.

Τα λέμε τη Δευτέρα! :)


Ποιον Tzoum καλέ; Έχουν μείνει τόσα άτομα στην αφάνεια, βρισκόμαστε με ένα σωρό αθώους να έχουν φύγει απ' το παιχνίδι και πας και ψηφίζεις ένα άτομο που δολοφονήθηκε πρώτο το βράδυ; Σοβαρολογείς; Και μάλιστα λες πως δεν νομίζεις ότι ο Tzoum πέθανε από δολοφόνους το βράδυ. Από τι πέθανε; Random kill μάγισσας στον πρώτο γύρο; Από random κάρφωμα σε ένα άτομο που τον πρώτο γύρο έλεγε μόνο αρλούμπες; Από τι πέθανε το πρώτο βράδυ; Ένα σωρό άτομα είναι στην αφάνεια και ψηφίζεις άτομο που δολοφονήθηκε απ' την mafia; Θα φας καλά κι εσύ μόλις βγει ο tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,859 μηνύματα.
off πρώτο και τελευταίο
μη δίνετε αφορμές στον ikariona να γράφει σεντονάρες Σαββατιάτικα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Με βάση όλα τα παραπάνω, θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση ο Tzoum είναι επικίνδυνος παίκτης, καθώς έχει παρουσιάσει δείγματα χειραγώγησης και έλλειψη επιχειρημάτων. Στο γύρο αυτό λοιπόν, ψηφίζω Tzoum.


Άλλα ντ'άλλα Guest 278211. μαφιοζάκι τρελό. :P
Ο Tzoum δολοφονήθηκε πρώτος - πρώτος, είναι δυνατόν η μαφία να δολοφονούσε στον πρώτο γύρο κάποιον δικό της?
Jesus εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
επιτελους ο ικαριωνας αρχισε να μπαινει στο σωστο δρομο μετα απο δεκαπεντε λαθος σεναρια. καλησπερα σου. παμε να βγαλουμε τσαφ να τελειωνουμε απο αυτον

Άλλα ντ'άλλα Guest 278211. μαφιοζάκι τρελό. :P

ελατε να γινουμε πολλοι ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,859 μηνύματα.
Τελευταίο ποστ για σήμερα,δε θέλω να φρίξουν οι υπόλοιποι άμα γυρίσουν και δουν του κόσμου τα σεντόνια από μερικές ψυχές :whistle:
Ένα πράγμα θα πω,και θέλω να το διαβάσετε όλοι όμως. Αν παρατηρήσετε τα ποστ της Guest 278211, θα δείτε ότι σε μερικά μας δίνει hints για τον ρόλο της γιατί υπάρχουν αντιστοιχίες στα post της.Κάντε αυτό που είπα και θα καταλάβετε ότι δεν είναι μαφιοζάκι όπως λέτε.Το ότι ο Tzoum την ψήφισε με έκανε να εξετάσω πάλι τα posts για να καταλάβω από που στο καλό πιάστηκε για να τη ψηφίσει.Διαβάστε και την παραμικρή λεπτομέρεια στα ποστς της και θα καταλάβετε τι λέω.
Ναι Ikariona,είμαι ο ΔΑ,που κατάλαβε ότι η Guest 278211 είναι μαφιοζάκι και θέλει να σας αποπροσανατολίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Τελευταίο ποστ για σήμερα,δε θέλω να φρίξουν οι υπόλοιποι άμα γυρίσουν και δουν του κόσμου τα σεντόνια από μερικές ψυχές :whistle:
Ένα πράγμα θα πω,και θέλω να το διαβάσετε όλοι όμως. Αν παρατηρήσετε τα ποστ της Guest 278211, θα δείτε ότι σε μερικά μας δίνει hints για τον ρόλο της γιατί υπάρχουν αντιστοιχίες στα post της.Κάντε αυτό που είπα και θα καταλάβετε ότι δεν είναι μαφιοζάκι όπως λέτε.Το ότι ο Tzoum την ψήφισε με έκανε να εξετάσω πάλι τα posts για να καταλάβω από που στο καλό πιάστηκε για να τη ψηφίσει.Διαβάστε και την παραμικρή λεπτομέρεια στα ποστς της και θα καταλάβετε τι λέω.
Ναι Ikariona,είμαι ο ΔΑ,που κατάλαβε ότι η Guest 278211 είναι μαφιοζάκι και θέλει να σας αποπροσανατολίσει.

αν την θεωρεις μαγισσα παω να κανω uninstall το φορουμ και log out. αληθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μόνο εμένα έβαλε σε σκέψεις η δήλωση της Κλερί;
Αν είναι πολίτης και για δεύτερη φορά ψηφίσω πολίτη θα πεθάνω:P σοβαρά τώρα.

Ένα σχόλιο που απλώς είδα και μου έκανε εντύπωση. Όχι ότι λέει κάτι αλλά απλώς είναι αξιοπρόσεκτο. Tελικά όντως η Deutsch ψήφισε δεύτερη φορά πολίτη και μετά πέθανε, τη δολοφόνησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,859 μηνύματα.
αν την θεωρεις μαγισσα παω να κανω uninstall το φορουμ και log out. αληθεια
Πότε θα γίνει αυτό; Πες μου γιατί δε θέλω να το χασω :D

Ένα σχόλιο που απλώς είδα και μου έκανε εντύπωση. Όχι ότι λέει κάτι αλλά απλώς είναι αξιοπρόσεκτο. Tελικά όντως η Deutsch ψήφισε δεύτερη φορά πολίτη και μετά πέθανε, τη δολοφόνησαν.
Αφού ψήφισε δεύτερη φορά πολίτη,η Μαφία την ήθελε μέσα στο παιχνίδι (μάντεψε ποιον άλλον κρατάνε μέσα για τον ίδιο ακριβώς λόγο :) ) Λογικά θα'χαν ψιλιαστει καποιο ρόλο με ιδιότητες για τη γερμανίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πότε θα γίνει αυτό; Πες μου γιατί δε θέλω να το χασω :D


Αφού ψήφισε δεύτερη φορά πολίτη,η Μαφία την ήθελε μέσα στο παιχνίδι (μάντεψε ποιον άλλον κρατάνε μέσα για τον ίδιο ακριβώς λόγο :) ) Λογικά θα'χαν ψιλιαστει καποιο ρόλο με ιδιότητες για τη γερμανίδα.

αρα οντως την θεωρεις μαγισσα? η συγκατοικο της κλεοπ? φιλεεεεεεεεεεεεεεε απλα γελαω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,859 μηνύματα.
αρα οντως την θεωρεις μαγισσα? η συγκατοικο της κλεοπ? φιλεεεεεεεεεεεεεεε απλα γελαω
Δε κάνεις και τίποτα άλλο απ'τη αρχή του παιχνιδιού.Μπήκες με περίεργο αέρα,σε δολοφονουν.Πέφτει νεκροφάνεια " όποιος ρίξει νεκροφανεια σε άλλο παικτη είναι μαφιοζος για μένα" σοβαρά τώρα; Δηλαδή η deatsch...lover που έπαιξε νεκροφανεια στην aegloswen ήταν μαφιοζος;; Για δες στα ποστ της ΣΕ που βρισκεται τώρα η γερμανίδα.Νομίζεις ότι παίζεις σωστά κιόλας με άλλους 2-3 μόνο :P
Δεν θα πω αν είναι μάγισσα ή συγκάτοικος της κλεοπ.Στο παραπάνω ποστ είπα διαβάστε καλά όλα τα μηνύματα της Guest 278211 γιατί σε μερικά απ'αυτά δίνει hints για τον ρόλο της.Στη ιδανική περίπτωση την θέλω εντός παιχνιδιού.Στη περίπτωση όμως που είναι να πάει στη χώρα των φαντασμάτων,προτιμώ να γίνει με δολοφονία ( αν έτσι τη στοχοποιώ) παρά με ψηφοφορία από την ίδια της την ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ξέχασα να σχολιάσω το θάνατο του Tzoum. Ο Tzioum ίσως αποτελούσε απειλή για τη μαφία και συγκεκριμένα για Giamou. Ίσως πάλι ήταν ένας φόνος τακτικής από την πλευρά της μαφίας, έτσι ώστε να κινηθούν ίσως οι υποψίες ελαφρώς προς Ikariona και Giamou, κάτι που τελικά μπορεί να μην αποκλείεται. Δεν πιστεύω ότι η μάγισσα θα είχε λόγο να πετάξει έξω τον Τzioum.

Απάντηση στον ultraviolence σχετικά με τον ρόλο που φαίνεται πως έχει η Guest 278211. Επομένως μάγισσα δεν μπορεί να είναι, όπως ίσως υπέθεσες, επειδή είχε πει πως δεν πιστεύει ότι σκοτώθηκε από δολοφόνους ο Tzoum. Το μόνο που θα μπορούσε να είναι για να γνωρίζει την ενοχή του Tzoum είναι πληροφοριοδότης, που επίσης δεν μπορεί να είναι γιατί FOR GOD'S SAKE, είναι δυνατόν κάποιος μαφιόζος να μην έχει βρει ακόμη ποιος είναι ή ήταν ο πληροφοριοδότης; Έχετε χάρη που δεν ήμουν φανερός μαφιόζος, θα είχα κάνει κάρφωμα απ' τον πρώτο γύρο -άντε δεύτερο. Ενναλακτικά η Guest 278211 θα μπορούσε να είχε ρίξει κάρτα για τον Tzoum. Πότε να ρίξει την κάρτα όμως; Το πρώτο βράδυ πέθανε ο Τzoum. Η Guest 278211 είχε ως βασικό ύποπτο τον Giamou. Δεν κολλάνε αυτά που λες αγαπητέ ultra. Το πρόβλημα είναι αν προσπαθείς να την καλύψεις επειδή είστε μαζί ή αν ένας απ' τους δύο σας είναι πολίτης και έχει παίξει χάλια game. Με κάποια απ' αυτά που έχει πει η Guest 278211 εν μέρει συμφωνώ, αλλά κι αυτή ψηφίζει ό,τι να 'ναι. Ψήφισε Giamou που ήταν αθώος, ψηφίζει Tzoum που επίσης είναι αθώος, ψήφισε Σπυράκο που ήταν αθώος, ψήφισε Claire που ήταν αθώα και ψήφισε πρώτο γύρο Μάιρα για την οποία δεν έχουμε πληροφορίες. Έχει ψηφίσει 5 φορές, τις 4 ψήφισε αθώο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Δε κάνεις και τίποτα άλλο απ'τη αρχή του παιχνιδιού.Μπήκες με περίεργο αέρα,σε δολοφονουν.Πέφτει νεκροφάνεια " όποιος ρίξει νεκροφανεια σε άλλο παικτη είναι μαφιοζος για μένα" σοβαρά τώρα; Δηλαδή η deatsch...lover που έπαιξε νεκροφανεια στην aegloswen ήταν μαφιοζος;; Για δες στα ποστ της ΣΕ που βρισκεται τώρα η γερμανίδα.Νομίζεις ότι παίζεις σωστά κιόλας με άλλους 2-3 μόνο :P
Δεν θα πω αν είναι μάγισσα ή συγκάτοικος της κλεοπ.Στο παραπάνω ποστ είπα διαβάστε καλά όλα τα μηνύματα της Guest 278211 γιατί σε μερικά απ'αυτά δίνει hints για τον ρόλο της.Στη ιδανική περίπτωση την θέλω εντός παιχνιδιού.Στη περίπτωση όμως που είναι να πάει στη χώρα των φαντασμάτων,προτιμώ να γίνει με δολοφονία ( αν έτσι τη στοχοποιώ) παρά με ψηφοφορία από την ίδια της την ομάδα.

η angel γυρισε πισω ΠΡΙΝ τα πω εγω. την τρελα μου. ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ. ΜΕΡΕΣ. μια χρονικη αλληλουχια. παρακολουθα λιγο τριγυρω σου. με κουρασες και πολιτης να εισαι και συ εφυγες στο mute απο μενα δεν βοηθας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Τι παίχτηκε;
Αυτό που λέτε είναι ότι σκότωσε η μάγισσα τον Tzoum επειδή της φαινόταν πιθανός δολοφόνος και η Guest 278211 είναι ρουφιάνος που ξέρει τον Tzoum που είναι φανερός δολοφόνος;

Πείτε μου ότι γύρισα δολοφόνο με νεκροφάνεια να κάνω άλλη μία απουσία να σας αδειάσω τη γωνία πχια :P
Αν δούμε πάντως Δευτέρα οριστική αποχώρηση Guest 278211, θα μείνω μαλάκας.

// Βασικά, χέστε το. Πιθανόν να κατάλαβα λάθος τι εννοείτε αλλά μη μου εξηγήσετε και έχουμε καμιά παράβαση πάλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Τι παίχτηκε;
Αυτό που λέτε είναι ότι σκότωσε η μάγισσα τον Tzoum επειδή της φαινόταν πιθανός δολοφόνος και η Guest 278211 είναι ρουφιάνος που ξέρει τον Tzoum που είναι φανερός δολοφόνος;

Πείτε μου ότι γύρισα δολοφόνο με νεκροφάνεια να κάνω άλλη μία απουσία να σας αδειάσω τη γωνία πχια :P
Αν δούμε πάντως Δευτέρα οριστική αποχώρηση Guest 278211, θα μείνω μαλάκας.

// Βασικά, χέστε το. Πιθανόν να κατάλαβα λάθος τι εννοείτε αλλά μη μου εξηγήσετε και έχουμε καμιά παράβαση πάλι..

μπρο ξεκολλα δεν ειμαι μαφια, ασε που αν σκοτωνε πρωτη γυρα η μαγισσα εμενα επειδη με εδωσε ο χαφιες μου (ο οποιος ουτε καν με ψηφισε, οποτε πως το καταλαβε η μαγισσα) μιλαμε για φελλομαγισσα επισης :Ρ


ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΟΣ ΑΦΟΥ ΠΕΘΑΝΑ ΠΡΩΤΗ ΓΥΡΑ JESUS.

εχετε βαλει στο μυαλο σας ολα τα ηλιθια σεναρια του κοσμου, ολα τα ακραια ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τι παίχτηκε;
Αυτό που λέτε είναι ότι σκότωσε η μάγισσα τον Tzoum επειδή της φαινόταν πιθανός δολοφόνος και η Guest 278211 είναι ρουφιάνος που ξέρει τον Tzoum που είναι φανερός δολοφόνος;

Πείτε μου ότι γύρισα δολοφόνο με νεκροφάνεια να κάνω άλλη μία απουσία να σας αδειάσω τη γωνία πχια :P
Αν δούμε πάντως Δευτέρα οριστική αποχώρηση Guest 278211, θα μείνω μαλάκας.

// Βασικά, χέστε το. Πιθανόν να κατάλαβα λάθος τι εννοείτε αλλά μη μου εξηγήσετε και έχουμε καμιά παράβαση πάλι..

Όχι βρε δεν είπαμε κάτι τέτοιο. Είπε μια χαζομάρα ο ultra για την spy. Ο Τzoum έφυγε πρώτο γύρο από δολοφόνους. Δεν θα μπορούσε η μάγισσα να κάνει ένα τέτοιο random kill στον πρώτο γύρο του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,859 μηνύματα.
η angel γυρισε πισω ΠΡΙΝ τα πω εγω. την τρελα μου. ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ. ΜΕΡΕΣ. μια χρονικη αλληλουχια. παρακολουθα λιγο τριγυρω σου. με κουρασες και πολιτης να εισαι και συ εφυγες στο mute απο μενα δεν βοηθας.

Τη κοπέλε τη λένε aegloswen.Δεν μας ξέρεις με το όνομα,πες τα username μας σωστά τουλάχιστον.
Τι άλλαξε όμως μετά; Γιατί όποιος έφερνε άλλον παίκτη εκτός από σένα ξανα στο παιχνίδι να είναι μαφιόζος;;Εϊναι σοβαρό επιχείρημα αυτό; Η κλεοπ είναι αθώα,νομίζω φαίνεται,και'συ είσαι αθώος.Γιατί εσένα και όχι εκείνη όμως;Τόσο σίγουρος ήσουν ότι μπορούσες να προσφέρεις παραπάνω από'κείνη; Αν ο ikarionas την έφερνε στο παιχνίδι με νεκροφάνεια, αφού είπες ότι είπες, θα γινόταν αυτομάτως μαφιόζος στα μάτια σου;
Λυπάμαι,αλλά δεν κουράζω εγώ.Άλλοι είναι αυτοί που μας κουράζουν σ'αυτό το παιχνίδι.

Απάντηση στον ultraviolence σχετικά με τον ρόλο που φαίνεται πως έχει η Guest 278211. Επομένως μάγισσα δεν μπορεί να είναι, όπως ίσως υπέθεσες, επειδή είχε πει πως δεν πιστεύει ότι σκοτώθηκε από δολοφόνους ο Tzoum. Το μόνο που θα μπορούσε να είναι για να γνωρίζει την ενοχή του Tzoum είναι πληροφοριοδότης, που επίσης δεν μπορεί να είναι γιατί FOR GOD'S SAKE, είναι δυνατόν κάποιος μαφιόζος να μην έχει βρει ακόμη ποιος είναι ή ήταν ο πληροφοριοδότης; Έχετε χάρη που δεν ήμουν φανερός μαφιόζος, θα είχα κάνει κάρφωμα απ' τον πρώτο γύρο -άντε δεύτερο. Ενναλακτικά η Guest 278211 θα μπορούσε να είχε ρίξει κάρτα για τον Tzoum. Πότε να ρίξει την κάρτα όμως; Το πρώτο βράδυ πέθανε ο Τzoum. Η Guest 278211 είχε ως βασικό ύποπτο τον Giamou. Δεν κολλάνε αυτά που λες αγαπητέ ultra. Το πρόβλημα είναι αν προσπαθείς να την καλύψεις επειδή είστε μαζί ή αν ένας απ' τους δύο σας είναι πολίτης και έχει παίξει χάλια game. Με κάποια απ' αυτά που έχει πει η Guest 278211 εν μέρει συμφωνώ, αλλά κι αυτή ψηφίζει ό,τι να 'ναι. Ψήφισε Giamou που ήταν αθώος, ψηφίζει Tzoum που επίσης είναι αθώος, ψήφισε Σπυράκο που ήταν αθώος, ψήφισε Claire που ήταν αθώα και ψήφισε πρώτο γύρο Μάιρα για την οποία δεν έχουμε πληροφορίες. Έχει ψηφίσει 5 φορές, τις 4 ψήφισε αθώο.

Και αν το είπε για να καλύψει τον ρόλο της; Προσπαθώ να σας πω τόσες φορές ότι σκοπός των πολιτών δεν είναι να τρώει ο ένας τον άλλον,αυτή είναι δουλειά της μαφίας. Αν είναι μάγισσα η Guest 278211 δε προτιμάς να φύγει με δολοφονία; Ωστε και να σώσει τον εαυτό της και να σκοτώσει αν το επιθυμεί κάποιον απ'αυτούς που θεωρεί ύποπτους; Δε λέω ότι έχει αυτόν τον ρόλο 100%,απλά με τα ποστς της αυτό κατάλαβα.Δεν κάνεις μόνο εσύ λάθος σε σεναρια και'γω μπορώ να κάνω.Θα σου κάνω μια ερώτηση ομως,ο PieMaker,που έφαγες τα συκώτια σου για να βγει "γιατί είναι μαφιόζος",είπε ότι θεωρεί την Guest 278211 ύποπτη.Αν ήταν μαφία γιατί να μας την δώσει στο πιάτο;

Τι παίχτηκε;
Αυτό που λέτε είναι ότι σκότωσε η μάγισσα τον Tzoum επειδή της φαινόταν πιθανός δολοφόνος και η Guest 278211 είναι ρουφιάνος που ξέρει τον Tzoum που είναι φανερός δολοφόνος;

Πείτε μου ότι γύρισα δολοφόνο με νεκροφάνεια να κάνω άλλη μία απουσία να σας αδειάσω τη γωνία πχια :P
Αν δούμε πάντως Δευτέρα οριστική αποχώρηση Guest 278211, θα μείνω μαλάκας.

// Βασικά, χέστε το. Πιθανόν να κατάλαβα λάθος τι εννοείτε αλλά μη μου εξηγήσετε και έχουμε καμιά παράβαση πάλι..
Ρε Ηλία λογικά δες το,υπάρχει πιθανότητα η μάγισσα να σκότωνε κάποιον από τον πρώτο γύρο; :P Μόνο μια φορά μπορεί να σκοτώσει και θα τη χαράμιζε έτσι;

Είπε μια χαζομάρα ο ultra για την spy.
Εστω ότι είναι χαζομάρα. Τουλάχιστον εγώ είπα μόνο μια :redface:


Το επόμενο post που θα κάνω,θα'ναι λογικά αύριο.

Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για τα post που έγιναν,αλλά έπρεπε να επέμβω μ'αυτά που έβλεπαν τα μάτια μου.
Καλό Σαββατόβραδο παιδιά μου :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Ρε Ηλία λογικά δες το,υπάρχει πιθανότητα η μάγισσα να σκότωνε κάποιον από τον πρώτο γύρο; :P Μόνο μια φορά μπορεί να σκοτώσει και θα τη χαράμιζε έτσι;

Λογικά παίρνοντάς το, ναι.. Αλλά εδώ ο ΔΑ,ίσως χαράμισε την ιδιότητά του 2η μέρα, άρα ίσως έχει πάει λίγο περίπατο η λογική σε αυτό το παιχνίδι :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
εχω να δηλωσω κατι ακομα για τα κιλς.
πιστευω οτι μπορει να κρυβονται ικανοι μαφιοζοι εκει μεσα στην μαφιουλα σας ΑΛΛΑ ποολυ πιθανον επειδη πολλοι εδω μεσα εχουν πει οτι δεν μπορουν να ειναι συχνα ονλαιν, να μην εχουν χρονο να αναλυσουν εγκαιρα τις ππληροφοριες που δινουμε την μερα και εν τελει να παιρνουν τις αποφασεις το βραδυ ΑΛΛΟΙ μαφιοζοι πιο ανικανοι. γιατι τα κιλς πραγματικα ειναι οτι χειροτερο για μενα :Ρ
Ακομα και αν θεωρειτε οτι εχουν γινει καλα κιλς, σκεφτειτε λιγακι αυτο που λενε ορισμενοι οτι δεν εχουν παρακολουθησει πολυ το γκεημ κλπ κλπ, γιατι θα μπορουσε να κρυβεται καποιος δικαστης εκει μεσα, που δεν θα θελε να παρει πανω του αποφαση να σωσει ατομο με πολλους ψηφους ενω αυτο το ατομο θα μπορουσε να ειναι μαφιοζος. οποτε εσωσε το νcupid γιατι δεν περιμενε να παρει πολλες ψηφους
Με δυσκολεύουν πολύ τα ποστ σου στο διαβασμα αλλα άντε...
Για τα kills:
Δεν καταλαβαίνω γτ αμέσως τα χαρακτηρίζεται κακά. Η μαφία παίζει έξυπνα, σκοτώνει άτομα που δεν συμμετέχουν, είναι ήσυχων τόνων, επομένως δεν τους έχουν κατηγορήσει, σιγά σιγά μειώνουν τον αριθμό των παικτών και όταν είναι πλέον κοντά οι αριθμοί τότε θα αρχίσουν να βγάζουν καλούς παίκτες, όταν αυτοί που θα έχουν μείνει και να προλάβουν να βρουν την μαφία θα είναι πλέον πολύ αργά για να γυρίσουν το αποτέλεσμα.

Για τον δικηγόρο, θα συμφωνήσω ότι μλν κάπως έτσι έγινε.

Δεν γνωρίζω τον Pie και πώς παίζει. Το παράλογο δεν είναι το ότι διάβαζε τα μηνύματα. Το παράλογο είναι το ότι ξαφνικά από κει που έλεγε μπράβο στα σενάριά μου, σενάρια τα οποία υπόψιν αποδείχτηκαν εσφαλμένα και άρα μπορεί να τον βόλευαν να τα ακολουθήσουν οι άλλοι, ξαφνικά άλλαξε μέσα σε μια μέρα, εμφανίζεται απ' το πουθενά και δημιούργησε ένα ολόκληρο σενάριο για μένα ως ΔΑ, το οποίο έμπαζε από παντού. Κατηγορούσε tsarachaf αλλά τον ψήφιζε μόνο όταν ο τελευταίος δεν κινδύνευε να βγει. Όταν στην ψηφοφορία με την Claire έπεσαν 4 άτομα πάνω στον tsarachaf και ακουγόταν από άλλα άτομα ότι ήθελαν να τον ψηφίσουν κι αυτά, ο Pie συνέχισε να ψηφίζει εμένα και μάλιστα μου έριξε επιπλέον ψήφο. Ακόμη και σωστό να ήταν το σενάριο που είχε κάνει στο μυαλό του και να ήμουν ΔΑ, όταν παίζουν 6 μαφιόζοι μέσα στο παιχνίδι δεν ρισκάρεις να πας σε κάποιον υποψήφιο ΔΑ που μπορεί να ήταν και άλλος ένας αθώος. Επίσης το ότι με αθώωνε από μαφιόζο εξαρχής και με θεωρούσε μόνο ΔΑ εμένα με βάζει σε υποψίες, ότι ως μαφιόζος ήξερε τους υπόλοιπους και άρα αν με παρουσίαζε ως μαφιόζο θα είχε μπλεξίματα αν τελικά αποδεικνυόταν ότι δεν μπορούσα να είμαι, όπως και έγινε την ίδια ακριβώς μέρα που αποκαλύφθηκε ντετέκτιβ. Η κατηγορία για ΔΑ ήταν αρκετά έξυπνη καθώς εμφανίζεται ως πολίτης και άρα δεν μπορεί να βρεθεί από ντετέκτιβ. Είναι ένας έξυπνος τρόπος να βγάζεις πολίτες. Συν του ότι όλες οι κινήσεις του φαινόταν να ακολουθούν σχέδιο και υπήρχαν πάρα πολλές αντίστοιχες κινήσεις άλλων ατόμων π.χ. του Τάσου, ο οποίος Τάσος να υπενθυμίσω πρώτο γύρο με είχε ψηφίσει ράντομ, δίνοντάς μου δεύτερη ψήφο και ρωτώντας με πράγματα που ο ίδιος είπε πως δεν θα έμπαινε μέσα ξανά, ώστε να δει τις απαντήσεις μου. Τάσος και Pie Maker έκαναν ακριβώς ίδιες κινήσεις. Ο Τάσος δέχτηκε κατευθείαν το σενάριο του Pie για τον ΔΑ. Oπότε θέλω να μου απαντήσεις στο εξής: Γιατί πιστεύεις ότι ο Pie Maker ήταν αθώος;
Θα σου απαντήσω ως εξής.

Υπάρχουν δύο πολύ συγκεκριμένοι ρόλοι που μπορεί να έχει ο Pie και άλλοι δύο πολύ συγκεκριμένοι ρόλοι που συνδέονται με αυτούς του Pie που μπορεί να έχει ο Tsarachaf και να εξηγούν χρονικά και την αλλαγή στην στάση του Pie προς εσένα.

Μόνο εγώ νομίζω πως κατάλαβα ποιος είναι; Αν παρατηρήσει καλύτερα κανείς την τελευταία ψηφοφορία νομίζω πως φαίνεται. Εκτός κι αν κάνω λάθος. Αλλά είναι χαρακτηριστικές κάποιες κινήσεις που έγιναν.
Νομίζω για να μπορούμε να βρούμε τον δικηγόρο θα έπρεπε να κατηγορήσουν αρκετεί τον Cupid πριν τις 3 για να το δει ο δικηγόρος και ίσως αν την υπερασπιστεί κιόλας. Κάτι τέτοιο δεν έγινε, οπότε θεωρώ είναι δύσκολο. Τι θεωρία έχεις εσύ δεν ξέρω και καλό είναι να μην την αναπτύξης επι της παρούσης.

Τέλος η στάση της Guest 278211 και μένα πλέον με υποπτεύει. Στην αρχή την είχα υποπτευθεί λόγω του χαμηλού τόνου παιχνιδιού που κάνει, το οποίο μπορεί να εξηγηθεί απο το διάβασμα που έχει αλλα τώρα ενώ στον προηγούμενο γύρο είχε ψηφίσει Tsarachaf, πριν την εξαίρεση, και τον θεωρούσε ύποπτο, τώρα που πάλι μπορεί να ψηφίσει tsarachaf πάει αλλού για έναν χαζό φαινομενικά λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Όχι με διακατέχει ένας αυθορμητισμός :/:
Τη κοπέλε τη λένε aegloswen.Δεν μας ξέρεις με το όνομα,πες τα username μας σωστά τουλάχιστον.
Τι άλλαξε όμως μετά; Γιατί όποιος έφερνε άλλον παίκτη εκτός από σένα ξανα στο παιχνίδι να είναι μαφιόζος;;Εϊναι σοβαρό επιχείρημα αυτό; Η κλεοπ είναι αθώα,νομίζω φαίνεται,και'συ είσαι αθώος.Γιατί εσένα και όχι εκείνη όμως;Τόσο σίγουρος ήσουν ότι μπορούσες να προσφέρεις παραπάνω από'κείνη; Αν ο ikarionas την έφερνε στο παιχνίδι με νεκροφάνεια, αφού είπες ότι είπες, θα γινόταν αυτομάτως μαφιόζος στα μάτια σου;
Λυπάμαι,αλλά δεν κουράζω εγώ.Άλλοι είναι αυτοί που μας κουράζουν σ'αυτό το παιχνίδι.



Και αν το είπε για να καλύψει τον ρόλο της; Προσπαθώ να σας πω τόσες φορές ότι σκοπός των πολιτών δεν είναι να τρώει ο ένας τον άλλον,αυτή είναι δουλειά της μαφίας. Αν είναι μάγισσα η Guest 278211 δε προτιμάς να φύγει με δολοφονία; Ωστε και να σώσει τον εαυτό της και να σκοτώσει αν το επιθυμεί κάποιον απ'αυτούς που θεωρεί ύποπτους; Δε λέω ότι έχει αυτόν τον ρόλο 100%,απλά με τα ποστς της αυτό κατάλαβα.Δεν κάνεις μόνο εσύ λάθος σε σεναρια και'γω μπορώ να κάνω.Θα σου κάνω μια ερώτηση ομως,ο PieMaker,που έφαγες τα συκώτια σου για να βγει "γιατί είναι μαφιόζος",είπε ότι θεωρεί την Guest 278211 ύποπτη.Αν ήταν μαφία γιατί να μας την δώσει στο πιάτο;


Ρε Ηλία λογικά δες το,υπάρχει πιθανότητα η μάγισσα να σκότωνε κάποιον από τον πρώτο γύρο; :P Μόνο μια φορά μπορεί να σκοτώσει και θα τη χαράμιζε έτσι;


Εστω ότι είναι χαζομάρα. Τουλάχιστον εγώ είπα μόνο μια :redface:


Το επόμενο post που θα κάνω,θα'ναι λογικά αύριο.

Ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους για τα post που έγιναν,αλλά έπρεπε να επέμβω μ'αυτά που έβλεπαν τα μάτια μου.
Καλό Σαββατόβραδο παιδιά μου :smoke:


Κοίτα, πρέπει να ομολογήσω ότι όσο κι αν διαφωνώ με τον ρόλο που αποδίδεις στην Spy, το συγκεκριμένο post είναι νομίζω το μόνο απ' τα δικά σου που μπορώ να πω ότι βλέπω λογική και συμφωνώ σχεδόν στα περισσότερα. Η Kleop σαφώς και ήταν αθώα. Πρέπει να ήταν ο αυτοκράτορας. Δεν έχει ανακοινωθεί απ' την αρχή του παιχνιδιού ούτε μια εξαίρεση παίκτη. Μόνο αυτό μπορεί να ήταν. Η αλήθεια είναι ότι θα συμφωνήσω μαζί σου πως δεν είμαι σίγουρος αν ο Tzoum θα κουβαλήσει περισσότερο από την kleop αλλά δεν έχω ιδέα για το πώς παίζει η τελευταία. Ίσως ο αυτοκράτορας να ήταν πιο χρήσιμος. Πιστεύω ότι έχουν φύγει απ' το παιχνίδι, ο αυτοκράτορας, οι συγκάτοικοι, ο πληροφοριοδότης, ο δήμαρχος και ο ντετέκτιβ. Αν είχε καλό ρόλο η Μάιρα, έχουν φύγει και δυο απλοί πολίτες, αν είχε κακό ρόλο, τότε έχει φύγει ένας απλός πολίτης. Στο παιχνίδι απ' τους καλούς ρόλους νομίζω παίζουν ακόμα αλεξίσφαιρο, μάγισσα, γιατρός, δικηγόρος, μέντιουμ και 4 ή 5 απλοί πολίτες. Από κακούς ρόλους πιστεύω έφυγε σίγουρα ένας μαφιόζος και αν ήταν η Μάιρα κακός ρόλος ίσως έφυγαν 2 μαφιόζοι ή έστω ένας μαφιόζος με πόρνη. Παίζουν μέσα 4 ή 5 μαφιόζοι και ο ΔΑ. Ο αντίπαλος μαφιόζος νομίζω είναι ακόμη μέσα. Έφυγαν χρήσιμοι ρόλοι αλλά ακόμα παίζουν αρκετοί που μπορούν να μας βοηθήσουν. Αν είναι βέβαια σωστό το σκεπτικό μου. Όσο για την spy με προβληματίζουν απλώς οι ψήφοι της. Ψήφισε πολλούς αθώους και κανέναν ένοχο. Αν και η Μάιρα ήταν αθώα, τότε έχει ψηφίσει 5 αθώους στη σειρά. Δεν είναι ύποπτο; Πρόκειται για σύμπτωση; Εγώ νομίζω πως γνωρίζει τους δολοφόνους ως δολοφόνος και γι' αυτό ψηφίζει μόνο αθώους. Θα δείξει όμως στην πορεία. Δεν είναι της παρούσης να φύγει η Guest 278211.

Με δυσκολεύουν πολύ τα ποστ σου στο διαβασμα αλλα άντε...
Για τα kills:
Δεν καταλαβαίνω γτ αμέσως τα χαρακτηρίζεται κακά. Η μαφία παίζει έξυπνα, σκοτώνει άτομα που δεν συμμετέχουν, είναι ήσυχων τόνων, επομένως δεν τους έχουν κατηγορήσει, σιγά σιγά μειώνουν τον αριθμό των παικτών και όταν είναι πλέον κοντά οι αριθμοί τότε θα αρχίσουν να βγάζουν καλούς παίκτες, όταν αυτοί που θα έχουν μείνει και να προλάβουν να βρουν την μαφία θα είναι πλέον πολύ αργά για να γυρίσουν το αποτέλεσμα.

Για τον δικηγόρο, θα συμφωνήσω ότι μλν κάπως έτσι έγινε.


Θα σου απαντήσω ως εξής.

1) Υπάρχουν δύο πολύ συγκεκριμένοι ρόλοι που μπορεί να έχει ο Pie και άλλοι δύο πολύ συγκεκριμένοι ρόλοι που συνδέονται με αυτούς του Pie που μπορεί να έχει ο Tsarachaf και να εξηγούν χρονικά και την αλλαγή στην στάση του Pie προς εσένα.


2) Τέλος η στάση της Guest 278211 και μένα πλέον με υποπτεύει. Στην αρχή την είχα υποπτευθεί λόγω του χαμηλού τόνου παιχνιδιού που κάνει, το οποίο μπορεί να εξηγηθεί απο το διάβασμα που έχει αλλα τώρα ενώ στον προηγούμενο γύρο είχε ψηφίσει Tsarachaf, πριν την εξαίρεση, και τον θεωρούσε ύποπτο, τώρα που πάλι μπορεί να ψηφίσει tsarachaf πάει αλλού για έναν χαζό φαινομενικά λόγο.

1) Καταλαβαίνω τι λες και θα μπορούσε να ισχύει, απλώς έχω την εντύπωση ότι ο Pie δεν ήταν ένας απ' αυτούς τους ρόλους. Το λέω αυτό με βάση το ότι αν ήταν κάτι απ' αυτά τα δύο που υπαινίσσεσαι, δεν εξηγούνται πολλά άλλα πράγματα, όπως η σύμπλευση του Τάσου ή και του mintin μαζί του. Οι ομοιότητες στις αντιδράσεις όλων αυτών που σε εμένα τουλάχιστον έδειχναν σχεδιασμένες κινήσεις δείχνουν πως μάλλον ήταν απλά μαφιόζος. Άλλωστε εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε το ότι έπεσαν όλοι πάνω σε μένα ή στον Cupid και κανείς δεν αναφερόταν στον Pie, προσπαθώντας εμμέσως να μην βγει. Ακόμη και η Νefeli που μέχρι πρότινος ψήφιζε ανώδυνα και εκ του ασφαλούς δίνοντας μοναδικές ψήφους σε άτομα, ψήφισε Cupid, όταν κινδύνευε να βγει ο Pie.

2) Σωστή παρατήρηση κι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top