Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,832 μηνύματα.


1 ακόμα έχει μοιραστεί, απλώς δεν ξέρουμε αν είναι σε ζωντανό/φάντασμα/παίχτη που έχει αποχωρήσει οριστικά.
Σε παίκτη που αποχώρησε οριστικά δεν υπάρχει η τελευταία τυμβωρυχία και οι δύο έπαιξαν τις κάρτες τους.
Με ρεγουλα το Σ/Κ παιδιά,μην έχουμε να διαβάζουμε σελίδες ολόκληρες όταν γυρίσουμε.
Καλά να περάσετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δε νομίζω να χει μοιραστεί άλλη τυμβωρυχία. Κι αν έχει, προσωπικά θα τη κρατούσα για τον ικαρίωνα γιατί είναι αρκετά πιθανό να φύγει στις επόμενες ψηφοφορίες υπήρξε 3 φορές μέχρι τώρα κύμα να τον σουτάρουν κάποια στιγμή θα γίνει και τότε θα πρέπει να ξέρουμε πού βαδίζουμε.

Τυμβωρυχία σε μένα θα είναι άλλη μια τζάμπα κάρτα που θα χαραμιστεί. Και γιατί πρέπει να βγω; Επειδή κάνουν οι μαφιόζοι κύμα να με σουτάρουν δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να γίνει το θέλημά τους. Ακόμη έχεις υποψίες για μένα, έτσι;

Για μαφιόζο σίγουρα δεν με νομίζεις, γιατί μαφιόζος δεν μπορώ να είμαι, όπως δεν μπορώ να είμαι και αντίπαλος μαφιόζος. Το είπε η ντετέκτιβ. Η ντετέκτιβ είπε επίσης ότι δεν πιστεύει πως είμαι ΔΑ αλλά έστω ότι δεν μπορούσε να το ξέρει αυτό και πως το υπέθεσε. Γιατί να είμαι ΔΑ. Κατηγορώ κανέναν απ' όσους έχουν αθωωθεί; Όχι. Κατηγορώ άτομα που δεν έχουν αθωωθεί και που είναι στην αφάνεια και που μπορεί να είναι μαφιόζοι. Όλα τα άτομα που κατηγορώ είναι άτομα στα οποία ο ΔΑ ψάχνει να βρει τους δολοφόνους. Κι εγώ τα κατηγορώ. Πέρα απ' αυτό, πέρα απ' το γεγονός ότι δεν θα μπορούσα να ξέρω την αθωότητα της Μάιρας, πέρα απ' το γεγονός ότι έριξα και μια κάρτα ακύρωσης ψήφου που δεν θα χρειαζόταν να την ρίξω αν σκόπευα να χρησιμοποιήσω την ιδιότητά μου, πέρα απ' το γεγονός ότι κατηγορώ μόνο άτομα που είναι στην αφάνεια και δεν έχουν αθωωθεί, -εκτός κι αν εσύ έχεις σίγουρα αθώο κάποιον ανάμεσα σε tsarachaf, Pie, Tάσο, ultra, Libertus, Nefeli, Guest 278211, Cupid-, πέρα απ' όλα τα παραπάνω, είδες ποιοι με παρουσιάζουν ως ΔΑ; Οι περισσότεροι από τα παραπάνω άτομα. Με δίνουν οι δολοφόνοι μου; Μήπως είμαι ΔΑ δικός σου, του Giamou, της Iris, της aeglo και της Deutsch Lover που τις αθώωνα; Όχι. Ποτέ δεν πήγα σε άτομο που είχε αθωωθεί. Πήγαινα σε άτομα που κινούσαν υποψίες. Μπορεί να έκανα λάθος με Σπυράκο και Claire αλλά και οι δυο δεν ήταν άτομα που είχαν αθωωθεί. Ήταν ύποπτοι με βάση κάποια πράγματα που έκαναν και φαίνονταν ύποπτοι σε πολλά άτομα πέρα από μένα. Σαφώς και θα κατηγορηθούν αθώοι στο παιχνίδι. Δεν γίνεται να βρίσκει κανείς μόνο δολοφόνους σε ένα παιχνίδι με όλες τις κάρτες κρυφές. Πάντα όμως κινούμαι σε άτομα που δεν έχουν αθωωθεί και που τα βρίσκω ύποπτα με βάση τις κινήσεις, τις αντιδράσεις τους, τα λεγόμενά τους κλπ. Και όλως τυχαίως όλα αυτά τα άτομα με λένε ΔΑ. Δεν σου λέει κάτι αυτό; Αν όλοι με λένε ΔΑ αυτό σημαίνει ή ότι δεν είμαι ή ότι με δίνει η μαφία μου. Δεν πρόλαβα καλά καλά να αθωωθώ από τη ντετέκτιβ και ήδη σήμερα έπεσαν πάνω μου τρία άτομα και με ψήφισαν. Την αμέσως επόμενη μέρα από την αθώωσή μου, έπρεπε γι' αυτά τα άτομα να φύγω. Δεν σου λέει κάτι αυτό; Δεν σου λέει κάτι το ότι στην χειρότερη είμαι ΔΑ ή αθώος και αυτά τα άτομα που με ψήφισαν, δεν νοιάστηκαν να βρουν δολοφόνο για να μειωθούν οι δολοφόνοι αλλά πήγαν να φάνε έναν που θα μπορούσε να είναι ΔΑ ή αθώος; Ο ΔΑ δεν γνωρίζει τους δολοφόνους του και μπορεί να τους δίνει. Μας ενδιαφέρει να μειωθούν οι μαφιόζοι. Παίζουν 6 μαφιόζοι στο παιχνίδι. Έπαιζαν δηλαδή γιατί ο ένας έφυγε και δεν ξέρω τι ρόλο είχε η Μάιρα. Γιατί να θέλει κάποιος να ρισκάρει να βγάλει αθώο ή και ΔΑ και να μην βγάλει μαφιόζο; Δεν σου λέει κάτι το γιατί απ' την αρχή του παιχνιδιού έχω κατηγορηθεί απ' όλους και κανείς δεν με υποστηρίζει παρά μόνο ένθερμα ο Γιάμου που έφυγε κι αυτός άδικα και όλοι πιστεύω να είχαν καταλάβει το φύλλο του; Μην εμπιστεύεσαι τα λεγόμενα των ατόμων που αναφέρω παραπάνω. Το ότι έκανα λάθος σενάρια και έφυγαν αθώοι με οδήγησε με βάση τις αντιδράσεις των άλλων, το ποιοι πήγαν να εκμεταλλευτούν τα λάθος σενάρια και να πέσουν πάνω μου, το ποιοι με αθώωναν χωρίς λόγο, να καταλάβω αρκετά πράγματα για το τι συμβαίνει στο παιχνίδι. Δηλαδή όσοι με κατηγορείτε, περιμένατε να κάνω το σωστό σενάριο εξαρχής; Να βρω όλους τους δολοφόνους; Βάζω παγίδες, κάνω αρκετά πράγματα για να οδηγηθώ κάπου. Δεν μπορώ να βαδίσω αλλιώς. Αλλά τώρα εμπιστευτείτε με. Εάν τώρα έχω πέσει τόσο έξω και τελικά μου βγουν δολοφόνοι εσύ, το emilouko, η Eileen, η aeglo, ο Tzoum και η Deutsch Lover ε ας τα παρατήσω όλα, ας παρατήσω το παιχνίδι να πάω να πλέκω πουλόβερ. Αλλά είναι πολύ τραβηγμένο να συμβαίνει το παραπάνω, οπότε ξέρω ότι βαδίζω πλέον στο σωστό δρόμο. Έφυγε ένας μαφιόζος σήμερα, αρκετά επικίνδυνος. Επόμενος πρέπει να φύγει ο tsarachaf και μετά οι υπόλοιποι που λέω. Αν με βγάλετε μέρα εσείς θα χάσετε. Δεν είναι τυχαίο που απ' την αρχή προσπαθούν να με βγάλουν σε κάθε ψηφοφορία. Εγώ είμαι σίγουρος πως και τον ΔΑ να βρούνε, π.χ. να γίνει καμιά τυμβωρυχία και να φανεί, τα ίδια άτομα που κατηγορούν μετά θα αρχίσουν τα σενάρια ότι είμαι πόρνη. Μόλις αθωώθηκα από δολοφόνος, με είπαν ΔΑ που δεν κολλάει καθόλου. Αν αθωωθώ κι από ΔΑ μετά θα με πουν πόρνη. Αν βγει ότι έβγαλα κάναν μαφιόζο, θα πουν ήμουν ΔΑ που έδωσα μαφιόζο μου. Δεν σας λέει κάτι όλο αυτό το μένος εναντίον μου; Ξαφνικά ξεχάσανε όλοι όσους κατηγορούσαν άλλους και κατηγορούν μόνο εμένα. Μάλιστα μιλάνε και ρόλοι που απέφυγαν το να εκτεθούν σε όλο το παιχνίδι. Ψήφιζαν ανώδυνα συνέχεια εκ του ασφαλούς και μιλάνε από πάνω, ενώ εγώ έπαιρνα κάθε ρίσκο. Αυτά είχα να πω. Αν είσαι καλός ρόλος εμπιστεύσου με.

Σε παίκτη που αποχώρησε οριστικά δεν υπάρχει η τελευταία τυμβωρυχία και οι δύο έπαιξαν τις κάρτες τους.
Με ρεγουλα το Σ/Κ παιδιά,μην έχουμε να διαβάζουμε σελίδες ολόκληρες όταν γυρίσουμε.
Καλά να περάσετε :)

Δεν κατάλαβα τι λες. Τρεις τυμβωρυχίες δεν υπάρχουν στο παιχνίδι; Πέρα απ' αυτές που θα προστεθούν απ' την επόμενη βδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Σε παίκτη που αποχώρησε οριστικά δεν υπάρχει η τελευταία τυμβωρυχία και οι δύο έπαιξαν τις κάρτες τους.
Έχει μοιραστεί και 3η τυμβωρυχία, αυτό είναι γεγονός. Έχουν παιχτεί οι 2, και αυτό γεγονός. Δεν ξέρουμε ποιος έχει/είχε την 3η είναι αυτό που λέω. Και ποια είναι η κατάσταση αυτού του παίχτη (ζωντανός μπλαμπλα).

// Σωστό ultra, τις παίξαν όλες αυτοί που φύγαν οριστικά, δεν το είχα παρατηρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,832 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι λες. Τρεις τυμβωρυχίες δεν υπάρχουν στο παιχνίδι; Πέρα απ' αυτές που θα προστεθούν απ' την επόμενη βδομάδα.
Δεν είναι η πρώτη φορά :P
Μοιράστηκαν 3 τυμβωρυχίες,ωραία; Μέχρι στιγμής παίχτηκαν οι 2.Μια από τον ΔΑ σου και μια από την Claire.Συνεπως μένει άλλη μια στο παιχνίδι.Ο i_lie_us αναρωτήθηκε για το που μπορεί να βρίσκεται η τρίτη τυμβωρυχία που μοιράστηκε στον αρχη του παιχνιδιου.Σπυράκος,Claire έπαιξαν όλες τις κάρτες τους άρα η τρίτη τυμβωρυχία (αλλά και η τρίτη νεκροφάνεια) βρίσκονται εντός του παιχνιδιού,είτε στους ενεργούς παίκτες είτε στη χώρα των φαντασμάτων.


Έχει μοιραστεί και 3η τυμβωρυχία, αυτό είναι γεγονός. Έχουν παιχτεί οι 2, και αυτό γεγονός. Δεν ξέρουμε ποιος έχει/είχε την 3η είναι αυτό που λέω. Και ποια είναι η κατάσταση αυτού του παίχτη (ζωντανός μπλαμπλα).
Και απέκλεισα το γεγονός να βρίσκεται η τυμβωρυχία σε παίκτη που αποχώρησε προσωρινά.

Αυτά για τώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
οφφ
Ικαρίωνα θα κάνεις κάτι το ΣΚ εκτός από το να παίζεις Παλέρμο καλέ μου? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν γιατροί-μάγισσες στο παιχνίδι και τι σκοπεύουν να κάνουν, απλώς θα έλεγα να προστατεύσουν σίγουρα Tzoum και aeglo, ειδικά η δεύτερη πρέπει να μείνει στη ζωή οπωσδήποτε την επόμενη μέρα, τώρα που πέθανε ο Pie. Εμένα δεν χρειάζεται να με προστατεύσετε, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά εγώ και να πεθάνω θα πειστείτε ότι είμαι αθώος και θα δείτε ποιοι με κατηγορούσαν για ΔΑ, οπότε θα απαλλαγείτε από το να σκέφτεστε σε κάθε γύρο αν πρέπει να βγάλετε εμένα ή όχι και θα εστιάσετε, πιστεύω, εκεί που πρέπει. Απλώς μην ξεχνάτε τα άτομα που κατηγόρησα. Μην σας πείσουν να φαγωθείτε μεταξύ σας. Αφού κάθε μέρα βρίσκετε λόγο για να με κατηγορήσετε, ίσως θα ήταν καλύτερο να βγω να ηρεμήσετε. Πιστεύω πως βοήθησα αρκετά το παιχνίδι, όσο κι αν πιστεύετε το αντίθετο. Απ' την άλλη κουράστηκα με το να πρέπει να απαντάω κάθε μέρα σε ένα σωρό βλακώδη σενάρια και να πρέπει εκ νέου να αποδεικνύω την αθωότητά μου. Θα πρότεινα ο γιατρός να προστατέψει τον Tzoum και η μάγισσα να προστατέψει το άτομο που θα μάθει πως θέλουν να σκοτώσουν, αν είναι η aeglo. Aν δείξουν εμένα μην με προστατεύσει και χάσει το heal της. Καλύτερα να φύγω στην παρούσα φάση. Αυτά τα ολίγα. Να θυμάστε ποιους αθώωσα και ποιους κατηγόρησα.

οφφ
Ικαρίωνα θα κάνεις κάτι το ΣΚ εκτός από το να παίζεις Παλέρμο καλέ μου? :redface:

Χαχαχαχαχ έχω κάποια πράγματα κατά νου. Έχεις κάτι να προτείνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αχ, τα τελευταία μου λόγια... Ποιος να το περίμενε;; Ίσως είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι που αποχωρώ από το παιχνίδι. Για πολλούς και διάφορους λόγους ήταν το πιο κουραστικό game που έχω συμμετάσχει. Όχι ότι δεν το ευχαριστήθηκα όμως... οι αλήθειες να λέγονται!! Θεωρώ επίσης ότι προσπάθησα να σας βοηθήσω όσο περισσότερο μπορούσα, οπότε με τον εαυτό μου τα έχω καλά. Λίγο παραπάνω χρόνο να είχα, τίποτα άλλο...

Στα τελευταία μου λόγια δεν μπορώ παρά να δώσω κάποιες κατευθυντήριες γραμμές και όποιος θέλει ας τις ακολουθήσει. Το πρώτο άτομο που πρέπει να βγει εκτός παιχνιδιού είναι ο tsarachaf. Το φωνάζω από το δεύτερο γύρο και ευτυχώς έχουν ψιλιαστεί και άλλοι την ενοχή του τις τελευταίες μέρες. Γιατί;; Εδώ θα σας παιδέψω λίγο. Όσοι θέλουν ας κάνουν τον κόπο να διαβάσουν προσεχτικά τα μηνύματα που έχω γράψει και αναφέρονται στο πρόσωπό του. Από εκεί και πέρα συνεχίζω να θεωρώ ύποπτο τον i_lie_us, οπότε θα σας πρότεινα να τον έχετε από κοντά. Ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δηλώσω σίγουρος για την ενοχή του, αλλά η στάση του συνολικά μου φαίνεται περίεργη (έχω εξηγήσει το γιατί). Έχω επίσης ένα κακό προαίσθημα για την Guest 278211 και τον mintin97, χωρίς να ξέρω ακριβώς τον λόγο. Για τον Cupid δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να είναι ένοχος, άλλωστε γι' αυτό τον ψήφισα στον τελευταίο γύρο, όπως επίσης δεν θεωρώ απαραίτητα τυχαίο το γεγονός ότι ήταν το τελευταίο άτομο που ψήφισε η Claire. Ωστόσο το κύμα που δημιουργήθηκε τα τελευταία λεπτά, με σκοπό να παραμείνω στο παιχνίδι με βάζει σε υποψίες. Με χαροποίησε ιδιαίτερα και σας ευχαριστώ γι' αυτό, αλλά δεν μπορώ παρά να είμαι καχύποπτος. Τέλος, είμαι σίγουρος πως ένας από τους δολοφόνους κρύβεται στα άτομα που μέχρι στιγμής θεωρούνται αθώα πέραν κάθε αμφιβολίας, γι' αυτό προσοχή!!

Στον πολυαγαπημένο φίλο Ikariona θα ήθελα να αναφερθώ ξεχωριστά. Ακόμη θεωρώ πολύ πιθανό το ενδεχόμενο να είσαι ο Δ.Α. Είμαι ο πρώτος που το υποστήριξα και θα αρχίσω να χτυπάω παλαμάκια σαν τις φώκιες έξω από το νερό, αν αποδειχθεί ότι είχα δίκιο:P!! Αν όντως είσαι ο Δ.Α. σου βγάζω το καπέλο. Έχεις κάνει φοβερό παιχνίδι. Αν όμως είσαι πολίτης, τότε πραγματικά είσαι πολύ κακός παίκτης. Μέχρι την ώρα δεν έχεις κάνει ούτε μισή σωστή μαντεψιά (ξέρω επαναλαμβάνομαι, αλλά δώστε και σε μένα το δικαίωμα να γίνω για λίγο κουραστικός), κάτι που θα αποδειχθεί στο τέλος του παιχνιδιού. Δεν σας προτείνω να τον βγάλετε εκτός παιχνιδιού, μιας και θεωρώ περισσότερο χρήσιμο να ξεκινήσετε το κυνήγι των μαφιόζων. Έχετε τον όμως στο mute, για το καλό της ψυχικής σας υγείας (για όποιον νιώσει την ανάγκη έχω περίσσευμα σε χάπια:P).

Τέλος θα ήθελα να κλείσω με κάτι πολύ σημαντικό. Απευθύνομαι σε όλους σας, αλλά κυρίως σε έναν/μία από εσάς (θα καταλάβει εκείνος/η όταν έρθει η ώρα): Προσπαθήστε να δείτε πίσω από τη φαινομενική αλήθεια των πραγμάτων. Μην βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

Καλό υπόλοιπο παιχνιδιού και ας κερδίσουν οι καλύτεροι;)

Υ.Γ.: Αν και κουραστικό, πρόκειται ίσως για ένα από τα πιο οργανωμένα παιχνίδια που έχω παίξει. Μπράβο στη ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αχ, τα τελευταία μου λόγια... Ποιος να το περίμενε;; Ίσως είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι που αποχωρώ από το παιχνίδι. Για πολλούς και διάφορους λόγους ήταν το πιο κουραστικό game που έχω συμμετάσχει. Όχι ότι δεν το ευχαριστήθηκα όμως... οι αλήθειες να λέγονται!! Θεωρώ επίσης ότι προσπάθησα να σας βοηθήσω όσο περισσότερο μπορούσα, οπότε με τον εαυτό μου τα έχω καλά. Λίγο παραπάνω χρόνο να είχα, τίποτα άλλο...

Στα τελευταία μου λόγια δεν μπορώ παρά να δώσω κάποιες κατευθυντήριες γραμμές και όποιος θέλει ας τις ακολουθήσει. Το πρώτο άτομο που πρέπει να βγει εκτός παιχνιδιού είναι ο tsarachaf. Το φωνάζω από το δεύτερο γύρο και ευτυχώς έχουν ψιλιαστεί και άλλοι την ενοχή του τις τελευταίες μέρες. Γιατί;; Εδώ θα σας παιδέψω λίγο. Όσοι θέλουν ας κάνουν τον κόπο να διαβάσουν προσεχτικά τα μηνύματα που έχω γράψει και αναφέρονται στο πρόσωπό του. Από εκεί και πέρα συνεχίζω να θεωρώ ύποπτο τον i_lie_us, οπότε θα σας πρότεινα να τον έχετε από κοντά. Ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δηλώσω σίγουρος για την ενοχή του, αλλά η στάση του συνολικά μου φαίνεται περίεργη (έχω εξηγήσει το γιατί). Έχω επίσης ένα κακό προαίσθημα για την Guest 278211 και τον mintin97, χωρίς να ξέρω ακριβώς τον λόγο. Για τον Cupid δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να είναι ένοχος, άλλωστε γι' αυτό τον ψήφισα στον τελευταίο γύρο, όπως επίσης δεν θεωρώ απαραίτητα τυχαίο το γεγονός ότι ήταν το τελευταίο άτομο που ψήφισε η Claire. Ωστόσο το κύμα που δημιουργήθηκε τα τελευταία λεπτά, με σκοπό να παραμείνω στο παιχνίδι με βάζει σε υποψίες. Με χαροποίησε ιδιαίτερα και σας ευχαριστώ γι' αυτό, αλλά δεν μπορώ παρά να είμαι καχύποπτος. Τέλος, είμαι σίγουρος πως ένας από τους δολοφόνους κρύβεται στα άτομα που μέχρι στιγμής θεωρούνται αθώα πέραν κάθε αμφιβολίας, γι' αυτό προσοχή!!

Στον πολυαγαπημένο φίλο Ikariona θα ήθελα να αναφερθώ ξεχωριστά. Ακόμη θεωρώ πολύ πιθανό το ενδεχόμενο να είσαι ο Δ.Α. Είμαι ο πρώτος που το υποστήριξα και θα αρχίσω να χτυπάω παλαμάκια σαν τις φώκιες έξω από το νερό, αν αποδειχθεί ότι είχα δίκιο:P!! Αν όντως είσαι ο Δ.Α. σου βγάζω το καπέλο. Έχεις κάνει φοβερό παιχνίδι. Αν όμως είσαι πολίτης, τότε πραγματικά είσαι πολύ κακός παίκτης. Μέχρι την ώρα δεν έχεις κάνει ούτε μισή σωστή μαντεψιά (ξέρω επαναλαμβάνομαι, αλλά δώστε και σε μένα το δικαίωμα να γίνω για λίγο κουραστικός), κάτι που θα αποδειχθεί στο τέλος του παιχνιδιού. Δεν σας προτείνω να τον βγάλετε εκτός παιχνιδιού, μιας και θεωρώ περισσότερο χρήσιμο να ξεκινήσετε το κυνήγι των μαφιόζων. Έχετε τον όμως στο mute, για το καλό της ψυχικής σας υγείας (για όποιον νιώσει την ανάγκη έχω περίσσευμα σε χάπια:P).

Τέλος θα ήθελα να κλείσω με κάτι πολύ σημαντικό. Απευθύνομαι σε όλους σας, αλλά κυρίως σε έναν/μία από εσάς (θα καταλάβει εκείνος/η όταν έρθει η ώρα): Προσπαθήστε να δείτε πίσω από τη φαινομενική αλήθεια των πραγμάτων. Μην βγάζετε βιαστικά συμπεράσματα.

Καλό υπόλοιπο παιχνιδιού και ας κερδίσουν οι καλύτεροι;)

Υ.Γ.: Αν και κουραστικό, πρόκειται ίσως για ένα από τα πιο οργανωμένα παιχνίδια που έχω παίξει. Μπράβο στη ΣΕ.


Αν το θεωρείς εσύ κουραστικό το παιχνίδι με τα λίγα κάποια κειμενάκια που έγραψες, τι να πω κι εγώ που έχω γράψει της παναγιάς τα μάτια από κείμενα :P
Παρότι σε πολλά απ' αυτά που λες συγκλίνουν οι απόψεις μας π.χ. στον tsarachaf, στην Guest 278211, στον mintin κλπ, εγώ συνεχίζω να θεωρώ πως ήσουν κακός ρόλος από διάφορα που είδα. Τις ξαφνικές αλλαγές στάσης σου απέναντί μου, τη συμφωνία σου με σενάρια που έκανα τα οποία αποδείχτηκαν τελικά εσφαλμένα, το ότι σε υποστήριξαν αρκετοί ύποπτοι παίχτες, το ότι σήμερα όπως παρατήρησες κι εσύ δεν ήθελαν να σε βγάλουν κλπ που δεν τα θεωρώ τυχαία. Το όλο σενάριο που έφτιαξες με μένα ΔΑ και το ότι το ασπάστηκαν τόσο γρήγορα κάποια άτομα, επίσης με πείθει ότι είστε μαζί. Αν πέφτω τόσο έξω και απλώς εκμεταλλεύτηκαν το σενάριό σου, επειδή τους βόλεψε τι να πω.... Διαφωνώ για τον i lie us γιατί επανέφερε tzoum που ήταν σίγουρα καλός ρόλος. Θα μπορούσε να το κάνει για ξεκάρφωμα αλλά προς τι η σπατάλη μιας τόσο χρήσιμης κάρτας στην παρούσα φάση; Εγώ τον έχω για αθώο ακόμα. Όσο για το να είμαι ΔΑ έχω εξηγήσει επανειλημμένως για ποιο λόγο δεν μπορώ να είμαι ΔΑ. Ο ΔΑ ψάχνει να βρει τους δολοφόνους. Εγώ δεν κατηγορώ άτομα που έχουν αθωωθεί. Κατηγορώ άτομα που δεν έχουν αθωωθεί, που έχουν μείνει στην αφάνεια και που μπορεί να είναι μαφιόζοι. Και ο Σπυράκος με την Claire που αποδείχτηκαν αθώοι, πριν βγουν φαίνονταν ένοχοι και ύποπτοι σε αρκετά άτομα και γι' αυτό βγήκαν. Δεν είχε σημασία το ότι τους κατηγόρησα. Υπήρξαν άτομα που τους ψήφισαν. Δεν ήταν επιβεβαιωμένα αθώοι. Ποτέ δεν κατηγόρησα επιβεβαιωμένα αθώο παίκτη, κάτι που δεν θα έκανε ο ΔΑ. Πάντα κατηγορώ άτομα που είναι υποψήφιοι μαφιόζοι, επειδή βρίσκονται στην αφάνεια, κάτι που με αποκλείει κι απ' την πόρνη. Έχω πει και ένα σωρό άλλους λόγους για το ότι δεν θα μπορούσα να είμαι αλλά δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνομαι. Αυτές οι διαρκείς επαναλήψεις έχουν κουράσει και μένα. Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να βγεις σήμερα. Πίστευα ότι θα την γλίτωνες και θα έβγαινε ο Cupid, ο οποίος μπορεί επίσης να είναι μαφιόζος, έχει ακουστεί αρκετά. Αλλά να που ο δικηγόρος άλλαξε το παιχνίδι. Για μένα καλύτερα που βγήκες. Με αυτά που έλεγες, με τη χρονική στιγμή στην οποία τα έλεγες και με τα άτομα που σε υποστήριξαν, είχες κακό ρόλο για μένα. Όπως και αυτοί που με ψήφισαν σήμερα, μια μέρα μετά την αθώωσή μου απ' την ντετέκτιβ. Νομίζω πως θα συμφωνούσες στο ότι δεν ήταν για να βγω εγώ χτες. Μόλις αθωώνεται ένα άτομο και ξέρεις ότι δεν είναι σίγουρα μαφιόζος, ακόμη και ΔΑ να είναι, όταν παίζουν μέσα 6 μαφιόζοι και έχουν φύγει πόσοι αθώοι, δεν πας να βγάλεις τον υποψήφιο ΔΑ που θα μπορούσε να είναι άλλος ένας αθώος. Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου στα άτομα που κατηγορείς. Έχω γράψει ήδη σχετικό post. Τη Δευτέρα θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να βγει ο tsarachaf. Και μετά η Guest 278211, η Nefeli, ο Τάσος, ο Cupid, ο mintin και βλέπουμε. Τηρώ επιφυλάξεις για ultraviolence και Libertus. Mπορεί να είναι και οι δύο ένοχοι (το πιο πιθανό), υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να είναι αθώος ο ultra και απλώς να είναι ένοχος ο Libertus που τον αθωώνει για να τον πάρει με το μέρος του. Δεν θα κατευθυνθώ ούτε προς ultra ούτε προς Libertus μέχρι να βγουν τα υπόλοιπα άτομα πρώτα και μετά βλέπουμε, αναλόγως με τις εξελίξεις. Κάτσε να ζήσω μέχρι τότε :)
Πάντως όπως βλέπεις τα άτομα που θέλω να βγάλω είναι όλοι υποψήφιοι μαφιόζοι και έχουν μείνει αρκετά στην αφάνεια. Δεν μπορώ λοιπόν να είμαι ΔΑ.

Ψηφίζω από τώρα TSARACHAF για τη Δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,192 μηνύματα.
Καλημέρα καλά μου παιδιά! :)

Ψηφοφορία για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas --> tsarachaf
  7. i_lie_us
  8. JKaradakov
  9. Libertus
  10. mintin97
  11. Nefeli Graf
  12. Guest 278211
  13. tsarachaf
  14. Tzoum
  15. ultraviolence
  16. vassilis498
  17. Τάσος97

Ψήφοι
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα!!

Όπως είδα, ο τσαρα έπαιξε εξαίρεση (ναι έχω μείνει πίσω). Πρώτα-πρώτα να πω ότι θεωρώ ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Νομίζω ότι η kleop στον πρώτο γύρο έφυγε ακριβώς επειδή δεν είχε αυτή τη δυνατότητα, πιστεύω ότι εάν ήταν μέσα εκείνες τις ώρες, θα άλλαζε τη γνώμη της Claire. Ο λόγος που έριξα την ψήφο μου στον τσαρα είναι επειδή το ποστ του δε με έπεισε για την αθωότητά του. Περιμένω να δω τι θα κάνει στον επόμενο γύρο.

Όσον αφορά το γεγονός ότι δεν είμαι ιδιαίτερα ενεργή συμβαίνει επειδή δίνω ένα μάθημα τη Δευτέρα. Παρακολουθώ γενικά όσα γράφονται, όμως με παίρνει πολύ χρόνο να κάθομαι να απαντάω. Ειδικά μερικά από τα ποστ είναι τεράστια και προσωπικά χάνομαι. Είναι πολύ κουραστικό όταν έχεις να διαβάσεις καμιά 400αρια σελίδες (που είναι νορμάλ ύλη) να πρέπει να διαβάσεις και πολλά άλλα κατεβατά. Αν προσέξετε, τα ποστ μου είναι πολύ μικρά για αυτό το λόγο και επειδή δε νομίζω να έχει κανένας την όρεξη να διαβάζει άπειρα ποστ με περιεχόμενο που μπορεί να γραφτεί σε 5 γραμμές και να κάθεται να διαβάζει 100. Επίσης, μου παίρνει αρκετή ώρα να γράψω ακόμα κι ένα σύντομο ποστ γιατί ελέγχω αρκετές φορές όσα γράφω, να μπορεί κάποιος να τα καταλάβει χωρίς κόπο. Ίσως έτσι να μην παίζω και πολύ καλά. Αν κάποιος όμως θέλει να ψάξει τι έχω πει, δεν είναι και τόσο δύσκολο, έχω γράψει κάποια πράγματα. Απλά σε κάποια φάση δεν είχα να προσθέσω κάτι καινούριο, εφόσον τα περισσότερα είχαν ήδη ειπωθεί, οπότε αρκούσε κατά τη γνώμη μου να παραθέσω τις συγκεκριμένες απόψεις και να πω ότι συμφωνώ. Και ειδικά στον τελευταίο γύρο μετά την αποκάλυψη ρόλων, δεν μπορούσα να ψάξω περισσότερο μήπως και έβρισκα κάποιο στοιχείο, μιας και όσα έλεγα μέχρι τότε ήταν τελείως λάθος. Το καλό με το ότι με θεωρείτε ύποπτη είναι ότι μάλλον αποκλείεται να με σκοτώσουν τη νύχτα (εκτός αν έχει πειστεί η μάγισσα για την ενοχή μου), οπότε θα έχω χρόνο να κοιτάξω λίγο περισσότερα πράγματα, στην περίπτωση που καταφέρω και δε φύγω σε ψηφοφορία.

Αυτά για την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Φιλε pie ειλικρίνεια λυπάμαι που έφυγες. Έφυγες εσύ που δεν σε είχα για τους τοπ υπόπτους προς το παρόν και θα ήθελα να παίξουμε λίγο ακόμα, έφυγε ο γιαμου που είναι ο τοπ αθώος και από τους καλύτερους εδώ μέσα με τα ποστ που έκανε, και έχω μείνει μόνο με την ellien και τον ικαριωνα να μας πρηζει και να λέει μέσα σε μια μέρα 10 φορές το ίδιο πράγμα και να μας σπάει τα νεύρα.
Επιτέλους θα φυγει ο πρώτος δολοφόνος σήμερα παρτην όλη δική σου ΤΣΑΦ

Μόλις είχα αρχίσει να μιλάω για δικαστές και αυτοκράτορες ελλιεν είδες τι έγινε :Ρ #προφήτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Φιλε pie ειλικρίνεια λυπάμαι που έφυγες. Έφυγες εσύ που δεν σε είχα για τους τοπ υπόπτους προς το παρόν και θα ήθελα να παίξουμε λίγο ακόμα, έφυγε ο γιαμου που είναι ο τοπ αθώος και από τους καλύτερους εδώ μέσα με τα ποστ που έκανε, και έχω μείνει μόνο με την ellien και τον ικαριωνα να μας πρηζει και να λέει μέσα σε μια μέρα 10 φορές το ίδιο πράγμα και να μας σπάει τα νεύρα.
Επιτέλους θα φυγει ο πρώτος δολοφόνος σήμερα παρτην όλη δική σου ΤΣΑΦ

Μόλις είχα αρχίσει να μιλάω για δικαστές και αυτοκράτορες ελλιεν είδες τι έγινε :Ρ #προφήτης

Απλώς βάζε χρώμα αν μπορείς στο άτομο που ψηφίζεις για διευκόλυνση.
Μην ανησυχείς θα φύγω σύντομα κι εγώ και δεν θα υπάρχει κάποιος να σε πρήζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
off:
όταν έχεις να διαβάσεις καμιά 400αρια σελίδες (που είναι νορμάλ ύλη)
Νορμάλ θα έλεγα στην 600αρα, 400 πάει προς μικρή... :redface:

on:
Ψηφοφορία για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas --> tsarachaf
  7. i_lie_us
  8. JKaradakov
  9. Libertus
  10. mintin97
  11. Nefeli Graf
  12. Guest 278211
  13. tsarachaf
  14. Tzoum --> tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. vassilis498
  17. Τάσος97

Ψήφοι
2 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα και απο εμένα μετά απο μια μέρα απουσίας.

Όπως βλέπω έχω γύρω στα 200 μηνύματα να διαβάσω. Ωιμέ.
Δεν μπήκα να ψηφίσω γτ απο τις λίστες και μόνο που έβλεπα που και που είδα ότι ο Ακριβός είχε ρίξει εξάιρεση και στην κορυφή για αποχώρηση ήταν και πάλι άτομα για τα οποία δεν είχα στοιχεία για την ενοχή τους οπότε αποφάσισα να απέχω. Πάμε τώρα.

- Θεωρώ και εγώ ύποπτο τον tsarachaf. Είχα κάποιες σκέψεις από όταν έγινε η συζήτηση μεταξύ μας πάνω στο ποιος είναι ο ΔΑ και την κίνησή του. Πιστεύω ότι έχει εκείνος ρόλο ΔΑ ή μαφιόζου και είτε προσπαθούσε να εκμαιεύσει πληροφορίες από εμένα ως έμπειρος αν εκείνος είναι ΔΑ για να δει αν εγώ είμαι μαφιόζος είτε ίσως "φοβήθηκε" λόγω των σεναρίων ΔΑ που έκανα και ήθελε να τα κουβεντιάσουμε λίγο παραπάνω θέλοντας να καταλάβει τι έχω στο νου μου ; Δεν ξέρω. Επειδή βλέπω πάντως πως κάποιοι τον υποψιάζεστε σας λέω το σκεπτικό μου για να το εξετάσετε και μόνοι σας, αν βοηθάει σε κάτι.
Μπορεί και να είναι πόρνη ή ΑΜ βέβαια. Είναι έμπειρος παίχτης, το έχουν πει όλοι, δεν ξέρω αν εύκολα θα καταλάβει κάποιος χωρίς κάρτα τι ακριβώς είναι.
Δεν νομίζω πως αν ο tsarachaf ήταν ΔΑ θα έκανε μια τέτοια κίνηση τόσο νωρίς στο παιχνίδι. Τουλάχιστον εγώ θα έμενα έτσι :eek: στο τέλος του παιχνιδιού. Για την αλλαγή ψήφων μιλάω.

Πριν φύγω λοιπόν, όποτε και αν συμβεί αυτό και με οποιοδήποτε τρόπο, θέλω να έχω κάνει έστω μία καλή πράξη. Αυτή μου η πράξη είναι η νεκροφάνεια στον Tzoum.


Γιατί Tzoum; Σκοτώθηκε τη νύχτα σε αντίθεση με άτομα ψηφοφορίας οπότε είναι περισσότερο πιθανό να είναι συνασπισμένος με τους πολίτες. Το ρίσκο που παίρνω εδώ είναι να είναι η πόρνη και να έτυχε να σκοτωθεί. Η αλήθεια είναι αν δεν είχε γίνει ήδη, θα την έκανα στην aegloswen (welcome back btw) λόγω του ότι ήταν ενεργή και έχει τη φήμη της έμπειρης παίκτριας.
Στην Ίρις17 δεν θέλω να την κάνω γιατί θεωρώ πως δεν είχε ενδιαφέρον για το παιχνίδι με τόσα λίγα post που είχε, ενώ ο Tzoum, παίχτηκε μια ηχώ και την αξιοποίησε στο έπακρον, είδα ότι έκανε αρκετά post.
Σε άτομα που έφυγαν με ψηφοφορία, δεν θέλω να το ρισκάρω.
Οπότε Tzoum καλώς ήρθες! Θερμή παράκληση, προσπάθησε λίγο να δουλέψεις τη μορφοποίηση όταν γράφεις βάζε καμιά τελεία και τέτοια.
Προσωπικά το θεωρώ κακή επιλογή. Το μόνο που έκανε με την ηχώ ήταν να λέει ότι πρέπει να επιστρέψε με νεκροφάνεια και αν δεν γίνει όποιος επαναφέρει κάποιον άλλον είναι μαφία και να πιστεύουμε σε αυτά που λέει ο Ικαρίωνας, ο οποίος παρά τα όσα έχουν γίνει συνεχίζει όλα να τα βλέπει black and white. Δεν λεώ ότι υπάρχει κάποιος πιο κατάλληλος να επιστρέψει, θεωρώ ότι έπρεπε να περιμένεις.

Καλημέρα. Βλέπω ειχατε δεν ειχατε πεσατε να με φατε χάρη στις φιλοτιμες προσπάθειες του Παι και του ικαριωνα. Διάβασα ότι έγινε από χθες οπότε έχω ξεκάθαρη εικόνα για αυτά και μπορώ να κάνω ενα σχόλιο.
Επίσης λυπαμαι που βοηθησα να βγει ο Ντετέκτιβ, but I stand by my decision. Δεν χρειαζομαστε κι άλλον κι άλλον ικαριωνα να ασχολουμαστε όλη την ώρα με το τι είναι. Που τελικά είναι κατά 90% ΔΑ που εξηγεί τέλεια γιατί κατηγορεί κατά βάση μόνο οσουν διαφωνούν μαζί του η τον κατηγορούν. Οπως με τον Παι που μόλις τον ψήφισε τον έβγαλε συμμαφιοζο μου.
Αλλά δεν θέλω να ασχοληθω τώρα με τον ικαριωνα αλλα με τον ουλτρα. Η κίνηση με την τυμβωρυχια μου θυμίζει κατι που είχαμε κάνει ως μαφια σε άλλο παιχνίδι. Υπερασπιζεσαι έναν σίγουρα αθωο που αργά η γρήγορα θα βγει και του πετας κάρτα για να τον βγαλεις έξω. Κι αν σου βγει και καλός ρόλος σε βολευει ακόμη. Θα το αναλυσω περισσότερο σε κάποια άλλη φάση γιατι δεν βολευει από το κινητό. Ψηφιζω ultraviolence.
Δλδ πιστεύεις στο σενάριο:
1. Την ψήφισε
2. Ακύρωσε ψήφο πάνω του
3. Άλλαξε τις ψήφους
Και όλα αυτά για να καλύψει τον κώλο του. Άντε το (1) να το δεχόμουν αλλα το (2), τόσο παρανοϊκός πια;

Κι επειδή βλέπω ότι δεν μπαινετε στον κόπο να σκεφτειτε τίποτα και απλά με κατηγορειτε τυφλα μερικοί μερικοί και δεν μπορώ να είμαι όλη μέρα μέσα από το κινητό. Θα παιξω την εξαίρεση ψηφοφορίας


Δεν γίνεται να σας κάνω την χάρη εκεί στην μαφια και να φυγω χωρίς μάχη. Κι επειδή σήμερα δεν μπορώ επιλεγω να την δώσω για την ψηφοφορία της Δευτέρας.
Γεια σας για την ώρα. Τα λέμε πιο μετα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να φύγεις χωρίς μια ευκαιρία να εξηήσεις τις κινήσεις σου τις τελευταίες μέρες που έχεις δουλειά. Αναμένω.

Αλλά τι εννοεί με το ότι ρίχνει την κάρτα για την ψηφοφορία της Δευτέρας; Αν τον βγάλουμε σήμερα, η κάρτα άχρηστη δεν είναι;
Κι εγώ δεν κατάλαβα.
κατσε ρε δηλαδη σημερα μπορουμε κανονικα να τον ψηφισουμε? και αν πεθανει μετα που παει η καρτα? τοτε γιατι την επαιξε για να μας δειξει απλα οτι την εχει? ακομα δεν καταλαβα τι ειπε
Και τότε γιατί την πέταξε την κάρτα; Αν εμείς μπορούμε σήμερα να τον ψηφίσουμε και τον βγάλουμε, είναι τζάμπα κάρτα. Σαφώς και δεν πείθει για την αθωότητά του το ότι την πέταξε. Απλώς και να μην την έριχνε το ίδιο θα γινόταν.

Δείξε μου τον φίλο σου...

επισης αυτο με τα κιλς με παραπεμπει να αθωωσω εμπειρους παικτες γιατι δεν θα εκαναν τοσο ηλιθια κιλ. και για μενα εμπειροι παικτες μεχρι στιγμης μου φαινονται ακης γιαμου εσυ εμιλουκο και αυτος που μου επαιξε νεκροφανεια δεν θυμαμαι ονομα atm

Έμπειροι παίχτες μόνο όσοι έχεις πάιζει μαζί τους λαιβ, αυτός που σε επανέφερε και η Eileen με την οποία συμφωνείτε. Makes sense.

Θα ψηφίσω PIEMAKER για αυτόν τον γύρο.
Το έχω δηλώσει από εχθές.
Το έχεις δηλώσει, το έχεις εξηγήσει όμως;

H Himela ξεκίνησε τη μέρα της απλώνοντας ρούχα αφού όλα της τα μαύρα τα είχε φορέσει σε 4 συνεχείς κηδείες. Ο dimijim στο σαλόνι άλλαζε μια λάμπα στο πορτατίφ. "Αυτό το manual δε λέει αν πρέπει να το γυρίσω δεξιά ή αριστερά!" είπε και βλαστήμησε. Η Himela τον αγκάλιασε απο τους ώμους και του έκανε νόημα. Ήταν ώρα. Ο ήλιος είχε ανατείλει ήδη και άκρα ησυχία επικρατούσε στην πόλη. Η Himela κάλεσε ένα ταξί και μόλις ήρθε μπήκαν μέσα. "Πού πάμε;" ρώτησε ο ταξιτζής. "Πήγαινέ με όπου θέλεις ταξιτζή" απάντησε ο dimijim και ξεκίνησαν. Μετά απο λίγη ώρα έτρωγαν χάμπουργκερ στα mac donalds όταν η Himela πετάχτηκε πάνω πανικόβλητη. Μόλις συνειδητοποίησε ότι η ώρα είχε περάσει και δεν είχαν ψάξει για πτώμα. Άρπαξε τον dimijim και το χάμπουργκερ και έτρεξαν στην πλατεία.
Η ελπίδα ότι μπορεί να είχαν όλοι γλιτώσει εξανεμίστηκε
όταν πίσω απο ένα θάμνο ξεχώρισαν κάποια ξανθά μαλλιά.
Η Himela άρχισε να κλαίει.
"Και την αγαπούσε τόσο αυτή την περούκα!" ψέλλισε.
Ο dimijim κοιτούσε με απορία.
"Δεν τη γνώρισες;
Είναι η Deutsch...Lover!"

Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.

Μάλιστα, την παίχτρια που γύρισε χθες την Έλενα. Εκδίκηση;
Τέλος πάντων.

Για Piemaker τα είπα και εχθές. Απών και χωρίς καμία συμμετοχή, ξαφνικά γυρνάει και ξέρει τα πάντα, για τους πάντες.
Έχει βρεί και τους δολοφόνους, ρίχνει και διπλή ψήφο στον Ικαρίωνα. Αν αυτός δεν ήταν μιλημένος και διάβασε 454045402424 σελίδες για να βγάλει τόσα συμπεράσματα, τότε δεν ξέρω τι άλλο ήταν.

Ο Pie ήταν πάντα παίκτης που διάβαζε όλα τα μηνύματα, τόσο παράλογο είναι να το κάνει κανείς; :confused:

Υπόθεση ΔΑ(part 1)
Μέχρι χθες δεν είχα ασχοληθεί με το ποιος μπορεί να είναι ο ΔΑ και με θράσος θα πω ότι διάβαζα "διαγώνια" τις αλληλοκατηγορίες των υποψήφιων ΔΑ, με το σκεπτικό ότι, εφόσον ο ΔΑ δεν νικάει μόνος του, δεν υπάρχει και κάποιο νόημα να τον αναζητούμε τόσο. Έκανα λάθος. Οι διαμάχες που αφορούσαν τον ρόλο με έκαναν να καταλάβω ότι, αν το ψάξουμε πολύ, και βρεθούν ακράδαντα στοιχεία για τον ΔΑ, θα μπορέσουμε να ξεκληρίσουμε τη μαφία του, δίνοντας μάλιστα και τη σωστή ερμηνεία για την ενεργοποίηση της ιδιότητάς του. Ο Ikarionas και ο Πάι με παρακίνησαν χθες να εξετάσω ενδελεχώς το ζήτημα. Μέχρι στιγμής, έχουν διατυπωθεί οι εξής απόψεις:
α) Ο ultraviolence είναι ο ΔΑ (το υποστήριξε κυρίως ο Ikarionas)
β) Ο Ikarionas είναι ο ΔΑ (το υποστήριξε κυρίως ο PieMaker)
γ) Αν από την εξέταση των (α) και (β), δεν βρω λύση, θα ψάξω για στοιχεία για άλλον ΔΑ. Είμαι αποφασισμένος να βρω τον ΔΑ.

Σε αυτό το ποστ θα εξεταστεί το σενάριο (α), δηλαδή το να είναι ο Ultraviolence ΔΑ. Συνέλεξα αρκετά στοιχεία. Πάμε να τα δούμε:
1)
Αυτό είναι ποστ απευθυνόμενο στον ultraviolence και είναι η πιο ξεκάθαρη απόδειξη ότι ο ουλτρα δεν είναι ΔΑ. Η Claire του γράφει ξεκάθαρα ότι δεν γίνεται να είναι αυτός ο ΔΑ και ότι άλλος είναι ο ΔΑ. Μάλιστα κάνει ένα υπονοούμενο (μάλλον) για τον Ikariona, λέγοντας πως το ότι κάποιος είναι πολίτης δεν σημαίνει πώς δεν είναι ΔΑ. Αυτό που μου κάνει μεγάλη εντύπωση είναι γιατί ο ίδιος ο ουλτρα δεν χρησιμοποίησε αυτό το επιχείρημα υπέρ του, κάτι που με κάνει να συμπεραίνω πως το πιο πιθανόν είναι να είναι πολίτης που δεν μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του, παρά κακός ρόλος. Όποιος αμφισβητεί αυτό το ξεκάθαρο ποστ, εθελοτυφλεί. Για μένα, η Claire ρώτησε ως ντετέκτιβ αν ο ουλτρα είναι ΔΑ και έλαβε αρνητική απάντηση. Ο λόγος για τον οποίο έκανε μια τόσο εξειδικευμένη ερώτηση είναι λογικά επειδή ο Ikarionas επέμενε για τον ουλτρα, για τον οποίο Ikariona είχε ρωτήσει στον προηγούμενο γύρο αν είναι μαφιόζος και η απάντηση ήταν αρνητική. Έτσι, πλέον, μπορούμε να εικάσουμε και ποια ήταν τα 3 αυτά άτομα για τα οποία πρόλαβε να ρωτήσει: aegloswen, Ikarionas, ultraviolence.


2) Ακόμα κι αν κάποιος δεν πείθεται με το (1) και είναι εξαιρετικά δύσπιστος, το ίδιο το επιχείρημα του Ikariona κατά του ultraviolence με μια προσεκτική εξέταση στερείται βάσεως. Ο Ikarionas προέβαλε ως επιχείρημα το ότι στον πρώτο γύρο ψήφισε τον ούλτρα και πολλοί τάχθηκαν εναντίον του, ακριβώς για να δώσουν το σήμα στον ΔΑ-ουλτρα πως είναι μαφιόζοι. Ας δούμε όμως τις αντιδράσεις στην ψήφο του.


Από αθώα ως αποδεικνύεται, άρα δεν έχει λογική ότι η aegloswen έκανε σήμα στον ουλτρα, σχολιάζοντας την ψήφο του Ikariona

Η δική μου αντίδραση.

Σχόλιο από Guest 278211. Πολύ ουδέτερο για να πει κανείς ότι κάνει σήμα στον ουλτρα...

Εδώ είναι που ουσιαστικά τελειώνουν οι δημοσιεύσεις που σχολιάζουν την ψήφο του και ξεκινούν οι σχολιασμοί απέναντι στο ποστ που έκανε ο Ikarionas και κατηγορεί 5-6 άτομα. Ο Ikarionas κάνει ένα λογικό σφάλμα, λέει δηλαδή ότι έπεσαν πάνω του όταν ψήφισε ουλτρα, ενώ στην πραγματικότητα έπεσαν πάνω του όταν ο ίδιος κατηγόρησε άτομα που δεν είχαν σχολιάσει καν την ψήφο του όπως ο Σπυράκος. Και μάλιστα και η kleop λογικά αποδεικνύεται αθώα.

3) Το βρίσκω too much ο ΔΑ να ψήφισε την Μάιρα, με σκοπό να τη βγάλει με την ιδιότητά του, εκτός αν είχε καταλάβει κάτι για τον καλό της ρόλο και ήθελε να τη βγάλει πάση θυσία. Δεν έχει συναχθεί όμως κάτι τέτοιο.


Συμπέρασμα: ο ultraviolence είναι αδύνατον να είναι ο ΔΑ. Τα στοιχεία είναι φως φανάρι με αποκορύφωμα το ποστ της Κλαιρ. Θα επανέλθω με την εξέταση του σεναρίου (β) και η αλήθεια είναι ότι ο Ikarionas με παραξένεψε που βιάζεται τόσο να βρει έναν ΔΑ... Αν δεν αποδειχθεί με τα στοιχεία μου ούτε αυτός ως ΔΑ, θα επανέλθω με σενάριο (γ).


To be continued...
Stay tuned!
Επισης αν ο Ultra ήταν ΔΑ, πίστευε ότι η Claire είναι μαφιοζος, την έσωσε μετά γτ να την βγάλει οριστικά και να πετάξει έτσι ένα μέλος της μαφίας που πρέπει να βοηθήσει;

Συμφωνώ ότι ο Ultra δεν είναι ΔΑ.

Η aegloswen πιστεύω ότι είναι ΔΑ, εσκεμμένα σκοτώθηκε από τον δολοφόνο και επανήλθε έπειτα. Γι αυτό σήμερα θα την ψηφίσω. Ακολουθεί την τακτική "εκμηδενίζω τον συμπαίκτη για να καλύψω την ενοχή μου". Ας δούμε ως πότε θα το κάνει

Ήταν εκτός παιχνιδιού όταν έγιναν οι αλλαγές ψήφων οπότε αυτό δεν μπορεί να είναι.

Ξυπνήστε και ψηφίστε Ikariona να δούμε τι είναι επιτέλους. Όλο λέμε ότι είναι ύποπτος και τελικά ποτέ δεν φεύγει!
Ρίξτε του μια τυμβωρυχία και θα καταλάβουμε πολλά. Εάν είναι αθώος, ο Πάι είναι πιθανόν ένοχος, αν είναι ΔΑ, τότε ο Πάι μπορεί να αθώος. Θα μας βοηθήσει πάρα πολύ στην εξέλιξη του παιχνιδιού.Τον Cupid σίγουρα πρέπει να τον έχουμε κατά νου, αλλά πιστεύω προέχει να βγει ο Ikarionas. Άντε, ξυπνήστε!
Τέτοιο συναισθηματισμό δεν το περίμενα απο εσένα. :confused:

Mvp της σημερινής ψηφοφορίας, με 6 συνολικά ψήφους, ο Cupid. Ωστόσο, η ΣΕ έλαβε χθες μήνυμα από τον Δικηγόρο, ο οποίος κι επιθυμεί τον μηδενισμό των ψήφων του Cupid. Συνεπώς ο original mvp της σημερινής ψηφοφορίας είναι ο PieMaker, ο οποίος αποχωρεί για τη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Λοιπόν...
Απο την κίνηση του δικηγόρου δεν νομίζω να μπορουμε να βρούμε ποιος είναι.
Τώρα πιστεύω ότι μέχρι στιγμή έχουμε βγάλει μόνο αθώους με τον Pie συμπεριλαμβανομένου.

Έχουμε μείνει 17 άτομα, με το δικό μου πιστεύω ότι δεν έχουμε βγάλει μαφιόζο είμαστε 11/6, πρέπει σύντομα να αρχίσουμε να βρίσκουμε την μαφία αλλιώς το χάσαμε το παιχνίδι.


Λοιπόν...
Εγώ θα πιστέψω στον pie + το ότι ο Ακριβός έχει ψηφίσει 3 φορές συνεχόμενα αθώους και δίνω την ψήφο μου στον Tsarachaf, και περιμένω τον σχολιασμό του, για να δω τι έχει να πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tzoum, μέχρι να με κατηγορήσεις χωρίς λόγο, δεν είχα ασχοληθεί σοβαρά με την περίπτωσή σου.

Πρώτον με dukemukw πως τον λένε το δηλώνω από τώρα τον βάζω στο mute το παιδί έχει η κακό ρόλο ή δεν έχει ιδέα από το γκειμ. Με κούρσα δεν ασχολούμαι άλλο. Άκη δεν ξέρω γιατί του απαντά ακόμα. Νεφέλη αν πιστεύεις ότι μπήκα 3 ώρες μετά από 4 μέρες να βλέπω να λένε όλοι πίπες ΕΣΎ ΝΑ ΜΗΝ ΈΧΕΙΣ ΚΆΝΕΙ ΟΎΤΕ ΠΟΣΤ και να κάθομαι να μη γράφω τίποτα είσαι μακράν γελασμένοι γελασμένοι επίσης δεν θα ασχοληθώ μαζί σου. SPY είναι αυτή που πρέπει να φύγει τώρα για όσους με ρωτάνε γιατι:
Πιστεύω ότι ο τσαφ είναι σίγουρα μαφ και έριξε την κάρτα Γιατί πιστεύει ότι θα τα κανετε μπουρδελο μέχρι να τον βγάλετε Γιατί χαωνεστε και θεωρείτε εκατό σενάρια μεταξύ σας και όλα λάθος.
Η SPY είναι ένας παίχτης που δεν έχει πολύ συμμετοχή σχεδόν καμία ψήφο οπότε πέιμαι πεπεισμένος ότι ο χαφιές της αν υπάρχει δεν μπορεί να την δώσει Γιατί φοβάται . Όποτε σήμερα είναι η ευκαιρία μας αντί να βγάλουμε ραντομα ΔΑ που δεν έχει νοημα όπως σας εξηγησε ήδη ο γιαμου (ο μόνος λογικός άνθρωπος σχρδον από αυτούς που έχουν καλό ρολο), Ν βγάλουμε έναν μαφιοζο που δεν έχει πολύ φανεί. Είμαι σίγουρος ότι είναι μαφία αμέσως μετά τον τσαφ. Αυτα. Εμπιστευτείτε με ειμαι αθώος πέθανα πρώτο βράδυ ΚΑΙ ΌΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΈΦΑΓΑΝ ΠΡΏΤΗ ΓΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΊΡΗΜΑ ΠΟΥ ΜΌΛΙΣ ΕΙΠΑ. Απλά Ακούστε. Όπως χθες σας είπα βγάλτε τσαφ ΠΟΥ ΈΠΡΕΠΕ να βγει χθες και δεν με ακούσατε και τώρα πήρε παράταση, έτσι και τώρα πρέπει να φύγει η SPY. Ιζι
Από που και ως που ήσουν σίγουρος ότι ήταν αθώα? Θέλω να μου δώσεις τις φράσεις της που σε έπεισαν η αν έχεις εσύ πληροφορία. Αλλιώς δε το δέχομαι σαν επιχείρημα. Επίσης κατα τη διάρκεια της ψηφοφορίας χθες είχα ορμηξει πάνω σου για να αλλάξεις σε τσαφ αλλά μετά έμαθα ότι δεν γίνεται οπότε έκανα το ίδιο σενάριο με γιαμου. Το λοιπόν ακόμα δεν σε εχω στους τοπ ύποπτου πιστεύω σήμερα πρέπει να βγει η SPY και καλα θα κάνατε να την ψηφίζατε Γιατί όπως είπα εκεί στην σιωπή κρύβεται μαφιοζος που δεν έχει βρει πάτημα ο χαφιές για να τον δώσει.
Συγγνώμη, αλλά αυτά τα ποστ μου θύμισαν μια σκηνή από Monty Pythons:


Επίσης, όντως χρησιμοποιείς για επιχείρημα το ότι σε σκότωσε η μαφία. Συγγνώμη, αλλά αυτό εμένα δε με πείθει.

Στα spoiler υπάρχουν τα αναφερόμενα ποστ του Tzoum:
Λίγα λόγια από μένα μέχρι την ψηφοφορία λογικά το βράδυ θα πω παραπάνω. Κατα κυριω λόγο ακολουθώ γιαμου σήμερα ότι λέει με καλύπτει το ίδιο και η ellien αν και ίσως η δεύτερη τα παραεχει Καλά με πολλούς αλλά δεν είναι της παρούσης μ'αρέσει να παίζω μαζί της αυτό το παιχνίδι και κακός να είναι θα φανεί αργότερα. Προς το παρόν αφού έφυγε ο τσαρα μάγκες έχω ψιλοχαωθει και δεν μπορώ να συλλεξω πληροφορίες. Πιστεύω ότι πρέπει να βγει κάποιος που δε πολύ ακούγεται σήμερα Γιατί εκεί θα κρύβεται τουλάχιστον ένας μαφιοζος. Όποτε ψηφίζω Guest 278211και βλέπουμε.
Συμφωνώ ότι ο Άκης λέει πίπες πολλές στην αρχή των παιχνιδιών αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα βρει το δρόμο του. Τον τσαρα πχ τον δινει
Έστω, δεκτό, αν και το δικαιολόγησα.

μα δεν μπορεις να μη σχολιασεις τα κιλ. ειναι στοιχειο. αν ειναι κακα κιλ ειναι κακου παιχτη και ο κακος παιχτης φαινεται ηδη απο πολλα του ποστς. πχ iris.
αντιστοιχα αθωωνονται καλοι και εμπειροι παιχτες απο θεση μαφιοζων οπως πχ giamou ikarionas εσυ, η emilouko και i_lie_us γιατι με το σκεπτικο που εχετε στα ποστς σας βλεπετε το τι γινεται στο γκεημ και καταλαβαινετε καποια φυλλα τα οποια καταλαβα και γω και πιστευω θα τα ειχατε σκοτωσει γιατι ειναι δυνατοι ρολοι και οχι απλοι πολιτες. αν απο την αλλη το κανετε για να μου ριξετε σταχτη στα ματια προς το παρον τα καταφερατε. ετσι κ αλλιως γουσταρω να παιζω με ατομα που εχουν ενα σωστο σκεπτικο η εστω μια λογικη απο παικτες που η δεν συμμετεχουν η λενε αρλουμπες και δεν με βοηθανε. για αυτο και ενοχοι να ειναι οι παραπανω προς το παρον ( που αμφιβαλλω) προτιμω να παιξω μαζι τους και να χασω επειδη με ξεγελασαν πολυ πολυ καλα παρα να τους βγαλω και να κερδισουν το παιχνιδι παιχτες που ειναι ολη την ωρα αλλου για αλλου. καταλαβαινεις το σκεπτικο μου ελπιζω


ναι το ειχα διαβασει το ποστ σου οταν το εγραψες συμφωνησα εν μερει αλλα και παλι δεν μπορω να συμφωνησω οτι ηταν ετσι τα πραγματα για το οτι σκοτωσαν και καλα παικτες που ειναι περιπλοκης σημασιας η που μπαιρδευουν το παιχνιδι. η iris πχ ηταν καρααθωα αλλα ελεγε αρλουμπες. τεσπα ολο τα ιδια και τα ιδια λεω
«Εσείς που συμφωνείτε μαζί μου έχετε καλό σκεπτικό και μπράβο σας ενώ όλοι οι άλλοι λέτε αρλούμπες!» Ναι, σίγουρα πράγματα. Επιχειρήματα, όχι αστεία.

χμμ ισως να εχεις ενα δικιο. αλλα εφοσον εξ αρχης υπαρχουν σιγουροι αθωοι και δεν τους σκοτωναν οι μαφιοζοι δεν με ανησυχει ιδιαιτερα το τι θα πω γιατι μπορει να μη το καταλαβουν αν το περιφρασω προσεκτικα ;)
επισης αυτο με τα κιλς με παραπεμπει να αθωωσω εμπειρους παικτες γιατι δεν θα εκαναν τοσο ηλιθια κιλ. και για μενα εμπειροι παικτες μεχρι στιγμης μου φαινονται ακης γιαμου εσυ εμιλουκο και αυτος που μου επαιξε νεκροφανεια δεν θυμαμαι ονομα atm
«Μα η μαφία κάνει τόσο χαζά κιλλ!» Άσε τις μεγάλες δηλώσεις, γιατί από όσους έχουν φύγει μέχρι τώρα, μόνο ο Pie είναι πολύ ύποπτος.

οκ κομπλε δηλαδη την δευτερα πεθαινει ο φιλαρακος ο σιγουρος μαφιοζακος μολις ριξαμε τα φωτα πανω του :) θελει ολοκληρο τριημερο για να σκεφτει σεναριακι εκει με την μαφια του τοσο πολυ τους ζορισε που γυρισα.
Σιγά ρε, εσένα είδε η μαφία και φοβήθηκε. Όχι, δεν το λες καθόλου για ξεκάρφωμα.

Αφού δεν το χεις. Τέσσερις μέρες παίζεις κατηγορείς Άκη. Άστο.Απλά ακόλουθα και πάνε ΤΣΑΦΤΣΟΥΦ
«Κάνε ό,τι σου λέω και μη ρωτάς πολλά. ΕΓΩ ξέρω.»


Μπράβο Tzoum, σπουδαία επιχειρήματα έχεις. Μπορεί εγώ να μη γράφω όσα μηνύματα γράφεις εσύ, αλλά τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερα τεκμηριωμένα. Δεν έχει νόημα μόνο να λες πολλά, αλλά αυτά που λες να έχουν κάποια βάση.
Πας αρχικά και αθωώνεις κάποιους για να τους πάρεις με το μέρος σου και μετά πετάς κατηγορίες προς πάσα κατεύθυνση. Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι επικίνδυνο και δε δείχνει συμπεριφορά πολίτη.

Αν παιχτεί νεκροφανεια Ε άλλον παίχτη εκτός από μένα είναι μαφιοζος το δηλώνω από τωρα
Το αποκορύφωμα είναι εδώ: όποιος παίξει νεκροφάνεια και δε φέρει ΕΣΕΝΑ πίσω είναι αυτόματα στη μαφία. Τι μας λες; Όλο το Παλέρμο γύρω από εσένα θα γυρνάει; Γιατί να έρθεις εσύ πίσω κι όχι η kleop που είναι πια σχεδόν βέβαιο ότι είναι αθώα;
Επίσης, με τον τρόπο αυτό, δίνεις πάτημα στη μαφία εάν κάποιος βάλλει εντός παιχνιδιού κάποιον άλλο παίκτη, να τον κατηγορήσει ότι εκείνος είναι στη μαφία επειδή υποτίθεται ότι εσύ «ξέρεις». Αθωώνεις δε τον εαυτό σου με τη δολοφονία, έτσι ώστε να ξεφύγεις από το μικρό μπάχαλο που δημιούργησες και εσύ στον πρώτο γύρο. Έπειτα, χωρίς να κινδυνεύεις από τυμβωρυχία μιας και έφυγες με κιλλ, ζητάς από κάποιον να παίξει νεκροφάνεια, που δε μπορούσε μέχρι τότε να γίνει επειδή δε θεώρησε κανένας ότι υπάρχει λόγος. Υπονόησες ότι μπορείς να βοηθήσεις και έκανες τους πολίτες να σε πιστέψουν, αθωώνοντας ταυτόχρονα τον παίκτη που σε επανέφερε.

Θα κατηγορούσα τον i_lie_us για αυτήν την κίνηση, αλλά με βάση αυτό το ποστ:
Βρε Tzoum αγόρι μου, μη με κάνεις να μετανιώσω στο μέλλον και να αμφισβητώ τη νεκροφάνεια που σου έριξα.
Αν είσαι στη μεριά των πολιτών και θεωρείς και κάποιον άλλον ύποπτο πέραν της Guest 278211 που ψήφισες, ίσως θα ήταν καλύτερα να ψηφίσεις εκείνον αν αυτός έχει περισσότερες ψήφους.
Αν έχεις κάποια στρατηγική στο νου σου και θες να δεις τι μπορεί να προκαλέσει η ψήφος σου ή κάτι τέτοιο, πάω πάσο.
Και δεν λέω ότι η Guest 278211 είναι αθώα, ιδέα δεν έχω για τη συγκεκριμένη, δεν έχω δημιουργήσει καν μία εικόνα.
θεωρώ πως μάλλον πείστηκε από τον Τζουμ.

Με βάση όλα τα παραπάνω, θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση ο Tzoum είναι επικίνδυνος παίκτης, καθώς έχει παρουσιάσει δείγματα χειραγώγησης και έλλειψη επιχειρημάτων. Στο γύρο αυτό λοιπόν, ψηφίζω Tzoum.


off:

Δημήτρη, 400 σελίδες σε μάθημα που κόβεις τις φλέβες σου, πίστεψέ με είναι ΠΑΡΑ πολύ.

Τα λέμε τη Δευτέρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,192 μηνύματα.
Λίστα να βγάλει η γριά...

Ναι πες με τώρα γριά για να κρύψεις από τον κόσμο τα μηνύματα λατρείας που μου έστελνες το πρωί! :whistle:
Ψηφοφορία για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas --> tsarachaf
  7. i_lie_us
  8. JKaradakov --> tsarachaf
  9. Libertus
  10. mintin97
  11. Nefeli Graf
  12. Guest 278211 --> Tzoum
  13. tsarachaf
  14. Tzoum --> tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. vassilis498
  17. Τάσος97

Ψήφοι
3 tsarachaf
1 Tzoum

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Έχω αναφέρει και πιο πριν πως αν θεωρούσα κάπου πιο σωστά, θα την έριχνα εκεί τη νεκροφάνεια και πως αντίστοιχα δεν είχα προσέξει τα παρακάλια του Tzoum, τα οποία δεν μου άρεσαν όταν τελικά τα είδα.
Η αλήθεια είναι πως ίσως βιάστηκα να την παίξω όπως λέει και ο Ιορδάνης, και όταν το έκανα αιτιολόγησα γιατί διάλεξα Tzoum.
Δεν θεωρώ πιθανό να σκοτωνόμουν Παρασκευή μεσημέρι, αλλά στην περίπτωση που συνέβαινε αυτό νεκροφάνεια σε μένα δεν θα γινόταν (δεδομένου ότι είχα τη μία, και την άλλη την είχε η γερμανίδα - δεν θυμάμαι ποτέ πως γράφεται το nick της :P - που πιθανότατα ήταν πολίτης ή στην χειρότερη πόρνη/ΔΑ, οπότε αν η γερμανίδα δεν ήταν πόρνη/ΔΑ, η 3η νεκροφάνεια έχει ξεμείνει στη μαφία και προφανώς δεν θα γινόταν σε μένα)**. Οπότε το πήγα γρήγορα με το φόβο να μην μου μείνει η νεκροφάνεια στο χέρι για κάποιο λόγο, σκεπτόμενος επίσης ότι δεν θεωρώ πολύ πιθανό στην πρώτη δολοφονία να σκοτωνόταν μέλος μαφίας έκτος αν όπως είπα ο Tzoum είναι η πόρνη και τον σκότωσε η μαφία επειδή δεν την ήξερε.
Αντίστοιχα εξήγησα ότι φοβόμουν μην συνέβαινε κύμα ψηφοφορίας πάνω μου χθες, στο οποίο θα συμμετείχαν και πολίτες, και ήταν καλύτερο να παιχτεί στην προσπάθειά μου να μην πάνε "χαμένες" ψήφοι σε μένα αλλά να κινηθούν προς πιθανούς μαφιόζους.
Αν περίμενα μέχρι δολοφονία Παρασκευής πχ. και ζούσα ακόμα, ίσως να την έπαιζα στην γερμανίδα.

Ούτε εγώ είμαι μεγάλος φαν των γραφόμενων του Tzoum, αλλά επειδή το πιθανότερο είναι εκείνος να είναι με την μεριά των πολιτών, δεν έχω μετανιώσει ακόμα για την κίνησή μου.

**: Με βάση τις κάρτες που μας δόθηκαν την περασμένη εβδομάδα.

//Μπορεί να τα είπα μπερδεμένα, δεν έχω πιει όλον τον καφέ μου ακόμα.

off
Ακόμα δεν μου έχει έρθει κάποιο courier για το 1000στο μου post στο νήμα. Δεν θα βιαστώ να κρατήσω κακία στη ΣΕ, μόνο και μόνο επειδή είναι Σάββατο. Έχετε διορία μέχρι Δευτέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πολλά ουσιαστικά πραγμστα είπες κούκλα μου spy Ναι μόλις κάποιος σε εβγαλε στο φως του ορμηξες σόλα και όμορφα επειδή βρήκες πάτημα να μη συμμετέχεις στην μαχη που γίνεται με τσαφ και κιουπιντ :) κλαίω με το ποσό γελοια φαίνονται τα επιχειρήματα σου ότι πρώτη γυρα πέθανα και είμαι κκε την μαφια και μπλα μπλα μπλα. Τον ικαριωνα δεν σε ειπα εμπιστευσου τον είπα λέει πίπες αλλά είναι αθώος βάλτε τον στο mute.ήδη αλλάζεις τα λόγια μου Καλά νταξ τα λέγαμε μετά τον τσαφ εσύ είσαι

Ηλία δεν θα το μετανιώσεις ρε φίλε τόσες χαωτικες θεωρίες Που έχουν κάνει όλοι εδώ, μόνο εγώ προσπαθώ να τους οργανώσω λίγο και να τους δείξω σωστό δρόμο. Πάντα παντε σε άλλους παίχτες όταν δεν είναι η ώρα τους. Ο pie Δεν ήταν για να βγει ακόμα. Ο τσαφ ήταν για προχθές Επίσης, για χθες ήταν η spy. Χάνουμε τζάμπα μέρες και θα χάσουμε πολύτιμα άτομα τώρα το βράδυ.. Επίσης νεκροφανεια εφόσον δεν έχει παιχτεί ακόμα σε γιαμου πιστεύω την έχει μαφιοζος. Το παιδί είναι 100 τα 100 αθώος όλοι ξέρουμε την κάρτα του και έχει τέλειο σκεπτικό ακόμα και Αν δεν έχει δυνατό ρόλο. Προτιμώ να γυρίσει αυτός παρά οποιουσδήποτε Πιο σημαντικός ρόλος αλλά στα χέρια φελλου παίχτη.

Επίσης να δηλώσω ότι οι ξαφνικές μου επιθέσεις σε αθορυβους παίχτες είναι στοχευμενες για να τους βγάλω σρο φως και για να δώσω πάτημα στον χαφιέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα αγαπημένο Παλέρμο!
Muse :music:
Εύχομαι να είστε όλοι στις παραλίες και να απολαμβάνετε την θάλασσα και τον ήλιο, με ένα cocktail στο χέρι (με ομπρελίτσα) και καλή παρέα! :drunk: Εμείς λιώνουμε σπίτι! :redface:

@Guest 278211 καταλαβαίνω ότι θες να βάλεις κάτω από το μικροσκόπιο τον tzoum, επειδή σε ψήφισε αλλά όπως είπε και ο JKaradakov πρώτος, πρέπει να επικεντρωνόμαστε σιγά-σιγά σε μαφιόζους. Έχουμε βγάλει δυο αποδεδειγμένα αθώους, έχουν φύγει και άλλοι αθώοι με τις δολοφονίες. Είχες πει πριν δυο μέρες ότι οι θεωρίες που είχες αποδείχθηκαν λάθος. Δε σου ζητάω να μοιραστείς αναγκαία κάποιες καινούριες, αλλά όλο και κάτι θα έχεις σκεφτεί.. Ο πιο πιθανός μαφιόζος αυτή τη στιγμή για εσένα είναι ο Tzoum?
Ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο...:P
Δεν ξέρω πόσοι πραγματικά είστε που πιστεύετε ότι ο tzoum μπορεί να είναι μαφιόζος, αλλά για εμένα είναι πολύ απίθανο. Είναι μία πολύ αμυντική πρώτη δολοφονία, ενώ οι μαφιόζοι έχουν το πλεονέκτημα - δεν είχαν λόγο να μπουν σε αυτή τη διαδικασία. Συμφωνώ με τον i_lie_us με το σκεπτικό του και πιστεύω πως το πολύ-πολύ να είναι πόρνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top