Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ο Ικαριων ειναι λογικα πολιτης απλα κανει καποιες ατσαλες εικασιες..Το λεω γιατι καποιοι ισως βρουν αφορμη να τον ψηφισουν και καποιοι πολιτες ισως παρασυρθουν.Επισης Deutsch μια χαρα αιτιολογηση εκανα και σκοπευω αν δεν εχω παρει αποφαση μεχρι τις 8 και αναλογα την εξελιξη της ψηφοφοριας(γιατι εχω ηδη 2) να αλλαξω τουλαχιστον σε καποιον που δεν εχει μιλησει.Δεν εχω βγαλει καποιοι αξιολογο συμπερασμα και ξαναλεω οτι θα ελειπα ολη μερα γι'αυτο ψηφισα ετσι πρωι και ακυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κι επειδή των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, να υπενθυμίσω ότι το κλείδωμα του θέματος θα γίνει στις 20:00 κι ότι post επιτρέπονται μέχρι τις 19:59. Στη συνέχεια θα ξεκλειδωθεί στις 20:05 για την παράταση και θα κλειδωθεί στις 20:10 και post θα επιτρέπονται μέχρι τις 20:09. Στο διάστημα τις παράτασης μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, πάντα χωρίς αιτιολόγηση. Post που θα περιλαμβάνουν κάτι παραπάνω απ αλλαγή ψήφου θα διαγράφονται. Η μόνη κάρτα που μπορεί να παιχτεί κατά τη διάρκεια της παράτασης είναι η Ακύρωση Ψήφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Άρα μας λες ότι παίζει να ναι μαφιόζος και να στην πέφτει για να μην τον καταλάβεις;; Βέβαια μπορεί κι εσύ να είσαι μαφιόζος και να πιάστηκες από αυτό και να τον κατηγορείς, ακριβώς για τους ίδιους λόγους....

Ξέρεις οι πιθανότητες δεν πάνε ακριβώς έτσι όσο πιθανό είναι το 3-8-12-13-19-25 να είναι μαφιόζοι, τόσο πιθανό είναι να είναι και 1-2-3-4-5-6 και οποιοσδήποτε άλλος συνδυασμός. Οπότε ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω το σκεπτικό σου και ανησυχώ μήπως θες να μας πετάξεις στάχτη στα μάτια.

1. Δεν τον κατηγορησα, διαβασε ξανα τα ποστ μου και λαβε υποψη σου τη σημασια των λεξεων , για να μην μπερδευτουν τα νοημα τους.
2.Απαντω σε αλλο ποστ, φυσικα και ισχυει αυτο που λες. Δε μπορει να το κανω για να σας ριξω σταχτη στα ματια,γιατι με αυτα που ειπα δε βοηθαω κανενα, ενω, αντιθετως, εχω μιλησει πολυ με τον κινδυνο να κατηγορηθω.


Μιλάς με σιγουριά για την κάθε σου λέξη. Και που ξέρουμε εμείς ότι δεν είστε συν-ύποπτοι με τους ikarionas και tzoum και απλά θες να τους υποστηρίξεις; Πες ότι αυτό το προσπερνάμε. Μετά μας λες ότι αμφιβάλλεις να είναι τυχαία η ψήφος του tzoum. Πάλι υποστηρίζεις.
Ναι, μπορεί να γνωρίζεστε, να ξέρεις τον τρόπο που παίζουν έξω από το διαδίκτυο. Αλλά δεν γνωρίζεις τον ρόλο τους εδώ για να τους υποστηρίζεις έτσι με κλειστά μάτια.. εκτός κι αν ισχύει αυτό που είπα, είστε μαζί ύποπτοι.

Λες ότι τον ψηφίζεις για να ανάψουν τα αίματα.. #not
Το έκανες, γιατί δεν σου άρεσε που σε ψήφισε, γιατί δεν θες να αποχωρίσεις, γιατί έχεις λόγο να μείνεις (και μη μου πεις ναι για το καλό της πόλης). Αυτό αυτομάτως σε κάνει ύποπτη, είσαι πολύ αμυντική και σε πείραξε φανερά.


Θεωρω το σκεπτικο σου πολυ κακο και οτι μιλας απολυτα, χωρις να εχεις τα στοιχεια για να το κανεις αυτο, τοσο σε οσα λες για μενα, οσα και στα υπολοιπα που λες. Οσον αφορα αυτα που ειπες για μενα, ισα ισα το αντιθετο, δεν υπερασπιζομαι κανενα. Αν ημουν μαζι τους, θα προτιμουσα να σας αφησω στην αγνοια και να μην αναφερω οτι ξερω οτι παιζουν καλα, ωστε να πορευτειτε με το σκεπτικο οτι ειναι πρωταρηδες. Αντ' αυτου τους ανεφερα ( που σημαινει πως τους εφερα στο προσκηνιο, ειτε για καλο, ειτε για κακο). Φυσικα, ειμαι σιγουρος πως ξερουν να παιζουν παλερμο και δε νομιζω αυτο να ειναι υποστηριξη ή κατηγορια. Αντιθετα, θελω να μου πεις ακριβως, που τους υποστηριζω, με ποια λογια μου. Και λες πως σου φαινεται υποπτο ολο αυτο, αλλα δε μας εχεις στους top υποπτους σου...
υ.γ. μου φαινεται οτι δε προσεξες πως η ψηφος του τζουμ ειναι σε μενα...Εν ολιγοις μου φαινεται πως τα χεις κανει μανταρα.

Εμένα πάλι γιατί δεν μου αρέσει καθόλου όλο αυτό το περιτριγύρισμα γύρω από ικαρίωνα, τζουμ και γιαμου;; Που όλοι ψιλοκατηγορούνται, αλλά ούτε ψήφους ανταλλάσσουν ούτε λένε κάτι σοβαρό ο ένας για τον άλλον παρα μόνο πόσο φοβάται ο ένας τον άλλο;;

Δε νομιζω πως ειναι θεμα φοβου ή κατι τετοιο. Εγω ειπα κατι για να το εχετε υποψιν οι υπολοιποι, αν πιστευετε οτι με αυτο αβανταρω αυτους και οχι τους υπολοιπους, νομιζω πρεπει να αναθεωρησετε καποια πραγματα. Επισης, δεν κατηγορα κανενα απο τους, ειτε με κατηγορησε κανεις. Νομιζω οτι εχουμε στοχοποιηθει απο τους υπολοιπους, παρα μεταξυ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
1. Δεν τον κατηγορησα, διαβασε ξανα τα ποστ μου και λαβε υποψη σου τη σημασια των λεξεων , για να μην μπερδευτουν τα νοημα τους.
2.Απαντω σε αλλο ποστ, φυσικα και ισχυει αυτο που λες. Δε μπορει να το κανω για να σας ριξω σταχτη στα ματια,γιατι με αυτα που ειπα δε βοηθαω κανενα, ενω, αντιθετως, εχω μιλησει πολυ με τον κινδυνο να κατηγορηθω.

Στην εξήγηση που έδωσες στον Piemaker σου έχω απαντήσει. To post για να μην το ψάχνεις. Σε αυτό θα ήθελα να μου απαντήσεις σε παρακαλώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover --> Σπυρακος (^^)
  5. Drama Prinzessin --> kleop
  6. DumeNuke --> Claire Rentfield
  7. Eileen
  8. Emilouko -> Cupid
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97 --> Giamou
  17. Nefeli Graf --> kleop
  18. PieMaker --> mintin97
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498 --> Libertus
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
2 Giamou
2 Ikarionas
2 kleop
2 Σπυρακος (^^)
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Claire Rentfield
1 Cupid
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1. Δεν τον κατηγορησα, διαβασε ξανα τα ποστ μου και λαβε υποψη σου τη σημασια των λεξεων , για να μην μπερδευτουν τα νοημα τους.
2.Απαντω σε αλλο ποστ, φυσικα και ισχυει αυτο που λες. Δε μπορει να το κανω για να σας ριξω σταχτη στα ματια,γιατι με αυτα που ειπα δε βοηθαω κανενα, ενω, αντιθετως, εχω μιλησει πολυ με τον κινδυνο να κατηγορηθω.


Θεωρω το σκεπτικο σου πολυ κακο και οτι μιλας απολυτα, χωρις να εχεις τα στοιχεια για να το κανεις αυτο, τοσο σε οσα λες για μενα, οσα και στα υπολοιπα που λες. Οσον αφορα αυτα που ειπες για μενα, ισα ισα το αντιθετο, δεν υπερασπιζομαι κανενα. Αν ημουν μαζι τους, θα προτιμουσα να σας αφησω στην αγνοια και να μην αναφερω οτι ξερω οτι παιζουν καλα, ωστε να πορευτειτε με το σκεπτικο οτι ειναι πρωταρηδες. Αντ' αυτου τους ανεφερα ( που σημαινει πως τους εφερα στο προσκηνιο, ειτε για καλο, ειτε για κακο). Φυσικα, ειμαι σιγουρος πως ξερουν να παιζουν παλερμο και δε νομιζω αυτο να ειναι υποστηριξη ή κατηγορια. Αντιθετα, θελω να μου πεις ακριβως, που τους υποστηριζω, με ποια λογια μου. Και λες πως σου φαινεται υποπτο ολο αυτο, αλλα δε μας εχεις στους top υποπτους σου...
υ.γ. μου φαινεται οτι δε προσεξες πως η ψηφος του τζουμ ειναι σε μενα...Εν ολιγοις μου φαινεται πως τα χεις κανει μανταρα.



Δε νομιζω πως ειναι θεμα φοβου ή κατι τετοιο. Εγω ειπα κατι για να το εχετε υποψιν οι υπολοιποι, αν πιστευετε οτι με αυτο αβανταρω αυτους και οχι τους υπολοιπους, νομιζω πρεπει να αναθεωρησετε καποια πραγματα. Επισης, δεν κατηγορα κανενα απο τους, ειτε με κατηγορησε κανεις. Νομιζω οτι εχουμε στοχοποιηθει απο τους υπολοιπους, παρα μεταξυ μας.
Καλα οχι οτι ειχε νοημα να αναφερεις πως παιζουν Live,αν ξερουν και τι παιχτες ειναι εδω μεσα αλλα τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
έχω τόσους λόγους στο μυαλό μου που πραγματικά δε ξέρω τι να πρωτογράψω :hmm:

Κι ότι μου έλυσες το πρόβλημα με το ποιον θα ψηφίσω, γιατί δεν ήθελα να μπλεχτώ στο χάος με ικαρίωνα, κλεοπ, γιαμου, γιατί δεν ξέρω αν έχουμε μαφιοζάκι εκεί μέσα και θέλω να το τσεκάρω πρώτα πριν κατηγορήσω κάποιον.

Έχεις 3 μηνύματα μίας γραμμής, δεν είσαι το άτομο που έγραψε τα λιγότερα, όχι. Αλλά είσαι το μόνο που είπε ότι έχει και πάρα πολλούς λόγους για την ψήφο του. Αν έχεις λόγους τους λες, αλλιώς χαλάς το game.

Γενικά πάντα ψηφίζω κάποιον μη ενεργό παίκτη στον πρώτο γύρο, είτε για να ταρακουνηθεί και να μιλήσει και γιατί δεν πιστεύω ότι βρίσκουμε κάποιον μαφιόζο στον πρώτο γύρο. Αν δεν ήσουν εσύ θα ήταν ή η Μάιρα ή η iris17 που είναι πιο εξαφανισμένες απ'όλους.

vassilis498
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αυτό λέω κι εγώ... Τώρα γιατί έχουν αφήσει στην απ' έξω την Έμιλυ δεν καταλαβαίνω ούτε κι εγώ. Θα φανεί στην πορεία...

@Giamou: Δεν σε κάνω παράθεση, γιατί ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις ρε φίλε. Λίγο περισσότερη συνοχή γίνεται;; Εκτός κι αν δεν θες να σε καταλάβουμε, τότε πάσο.

1. Για την εμιλυ ανεφερα πως ειναι μετριος παικτης. Εσεις σχολιασετε περισσοτερο αυτα που ειπαμε ο ενας για τον αλλο παρα αυτα που ειπαμε για την εμιλυ.
2. Το μυστικο ειναι στην ακριβη σημασια των λεξεων.

Να γιατί το θεώρησα αφελές. Τα μαθηματικά σου είναι λάθος. Η αναλογία είναι για 4 παίκτες 1 μαφιόζος. Άρα, οι σειρές είναι 1-5, 6-10 και όχι 1-6,7-11. Η επιλογή της δεύτερης είναι προφανής, επειδή έχεις γνώση του τι είσαι και αυξάνονται οι πιθανότητές σου.
ΕΧΟΥΜΕ 6 ΜΑΦΙΟΖΟΥΣ. Όχι 5.
Όσο για την επιλογή του πειράματος, προφανώς δεκτή. Είναι μία λογική διαδικασία. Το ότι εγώ την βρίσκω αφελή - επειδή ακριβώς υποθέτει αυτά που είπαμε παραπάνω, δε σημαίνει ότι δεν μπορώ να σχολιάσω τα δικά σου συμπεράσματα. Όχι να έχεις και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο :P
Κατά πόσο αλλάζει κάτι μετά από αυτό που σου είπα δεν ξέρω. Και για αυτό σε είπα θόρυβο. Πας να κάνεις κάτι αλλά δε το κάνεις καλά και πετάς και λάθη μέσα σε αυτά που γράφεις.
Προς το παρόν θα θεωρήσω ότι δεν έχεις βαλθεί, παρά το επιτυχημένο της προσπάθειας να αποπροσανατολίσεις κόσμο, και απλά δεν είχες χρόνο να διαβάσεις καλά κανόνες και προηγούμενα ποστ. Για τώρα.

Δεκτο να το βρισκεις αφελη.
Εκανα λαθος για τον αριθμο των μαφιοζων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover --> Σπυρακος (^^)
  5. Drama Prinzessin --> kleop
  6. DumeNuke --> Claire Rentfield
  7. Eileen
  8. Emilouko -> Cupid
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97 --> Giamou
  17. Nefeli Graf --> kleop
  18. PieMaker --> mintin97
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf --> vassilis498
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498 --> Libertus
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
2 Giamou
2 Ikarionas
2 kleop
2 Σπυρακος (^^)
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Claire Rentfield
1 Cupid
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 vassilis498
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
srsly tho?? ειρωνία ήταν πρώτη ψηφοφορία είναι.

αλλά δε πειραζει μπήκες στη checklist μου, συγχαρητήρια :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πρέπει να ψηφίσω και εγώ κάποιον γιατί θα φύγω και δε θα μπω λογικά πριν την ψηφοφορία. Θα ψηφίσω τελείως τυχαία Guest 278211. Δεν μου έχει δώσει κάποιο στοιχείο για να την ψηφίσω αλλά από την άλλη τουλάχιστον εγώ δεν έχω τόσο εμπιστοσύνη στις ικανότητές μου για να βρίσκω μαφιόζους από τον πρώτο γύρο. Από την άλλη δεν θέλω να ψηφίσω και κάποιον που δεν έχει πει απολύτως τίποτα ακόμη, παρόλο που καταλαβαίνω την λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καλα οχι οτι ειχε νοημα να αναφερεις πως παιζουν Live,αν ξερουν και τι παιχτες ειναι εδω μεσα αλλα τεσπα.

Δε σου ειπαν πως παιζουν , αλλα οτι ξερουν να παιζουν, που σημαινει πως δε θα δρουν σαν πρωταρηδες. Ετσι δε θα υπαρχει το σκεπτικο πως ειναι πρωταρηδες και οτι δρουν με το τροπο που δρουν οι πρωταρηδες.Ηταν σχολιασμος πανω σε ενα αλλο ποστ, που το αναφερει αυτο. Για σενα μπορει να μην εχει νοημα, για αλλους μπορει και να εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
1. Για την εμιλυ ανεφερα πως ειναι μετριος παικτης. Εσεις σχολιασετε περισσοτερο αυτα που ειπαμε ο ενας για τον αλλο παρα αυτα που ειπαμε για την εμιλυ.
2. Το μυστικο ειναι στην ακριβη σημασια των λεξεων.

Δεκτο να το βρισκεις αφελη.
Εκανα λαθος για τον αριθμο των μαφιοζων.

Το μυστικό είναι στην ανάγνωση όλων των δημοσιεύσεων και στην γνώση των κανόνων. :)
Ναι, περίμενα κάτι παραπάνω από δυο προτάσεις, ειδικά όταν μέχρι πριν έγραφες πολλά - και ενώ έπρεπε να σου πω κιόλας να μου απαντήσεις. Γαργάρα πήγαμε να το κάνουμε το λαθάκι; :whistle: Το να βγάζουμε ένα μαφιόζο εκτός δεν είναι μικρό πράγμα.
Η απειρία του πρωτάρη με τους κανόνες λοιπόν. Διαβάστε. :P Την επόμενη φορά εγώ θα το θεωρήσω αποπροσανατολισμό. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως οι δολοφονοι δεν εχουν κανει καποια αξιολογη εμφανιση γιατι συνηθως υπαρχουν καποι κυμματακια με καποιες δυνατες(για πρωτο γυρο) δικαιολογιες σχετικα και χανονται ετσι ατομα..Εδω υπαρχουν τοσο και καλα τυχαιοι ψηφοι που μου κανει για κακη οργανωση και συντονισμο ή πολλή διακριτικότητα των δολοφόνων βεβαια..Αλλα περιμενα να εχουν προσανατολιστει καποιοι λιγο πιο συγκεκριμενα αλλα διακριτικα σε 1,2 ατομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover --> Σπυρακος (^^)
  5. Drama Prinzessin --> kleop
  6. DumeNuke --> Claire Rentfield
  7. Eileen --> Guest 278211
  8. Emilouko -> Cupid
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97 --> Giamou
  17. Nefeli Graf --> kleop
  18. PieMaker --> mintin97
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf --> vassilis498
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498 --> Libertus
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
2 Giamou
2 Ikarionas
2 kleop
2 Σπυρακος (^^)
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Claire Rentfield
1 Cupid
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Libertus
1 mintin97
1 Guest 278211
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 vassilis498
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μπαίνοντας στην τελευταία ώρα της ψηφοφορίας θα πω 2-3 πραγματάκια και θα ψηφίσω.

Γενικά το τριγωνάκι Tzoum - Giamou - Ikarionas περισσότερο πιστεύω μας μπερδεύει παρά μας βοηθάει, γτ η πλειοψηφία των μηνυμάτων τους είναι χωρίς ιδιαίτερη συνοχή.

Ο Ikarionas μπήκε μεν δυναμικά, πόσο δε είναι πιθανό να έκανε κάτι τέτοιο ένας μαφιόζος και να μην τον μαζέψουν οι υπόλοιποι στην κρυφή συνομιλία τους;

Τελείως αδικαιολόγητους ψήφους νομίζω έχουν δώσει Μάιρα και ο Βασίλης428, και αδικαιολόγητους εννοώ χωρίς καν να πουν ότι έστω είναι random. Ναι μεν περίεργο αλλά και πάλι δεν νομίζω να το έκανε ένας μαφιόζος.

Τέλος ψήφος στην iris17 γτ είναι η μόνη που δεν έχει μιλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καλα οχι οτι ειχε νοημα να αναφερεις πως παιζουν Live,αν ξερουν και τι παιχτες ειναι εδω μεσα αλλα τεσπα.



Το μυστικό είναι στην ανάγνωση όλων των δημοσιεύσεων και στην γνώση των κανόνων. :)
Ναι, περίμενα κάτι παραπάνω από δυο προτάσεις, ειδικά όταν μέχρι πριν έγραφες πολλά - και ενώ έπρεπε να σου πω κιόλας να μου απαντήσεις. Γαργάρα πήγαμε να το κάνουμε το λαθάκι; :whistle: Το να βγάζουμε ένα μαφιόζο εκτός δεν είναι μικρό πράγμα.
Η απειρία του πρωτάρη με τους κανόνες λοιπόν. Διαβάστε. :P Την επόμενη φορά εγώ θα το θεωρήσω αποπροσανατολισμό. :redface:

Απαντησα πριν δω το μηνυμα σου , που μου ελεγε να απαντησω.Οσον αφορα αυτο, που εγραψα λιγα, θεωρω πως παρουσιασα ολο μου το σκεπτικο στα μηνυματα μου και οτι αυτα καλυπτουν ολα τα ερωτηματα σας.
Μπορει να το εκανα και για αποπροσανατολισμο. Αυτο εσυ πρεπει να το κρινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover --> Σπυρακος (^^)
  5. Drama Prinzessin --> kleop
  6. DumeNuke --> Claire Rentfield
  7. Eileen --> Guest 278211
  8. Emilouko -> Cupid
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov --> iris17
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97 --> Giamou
  17. Nefeli Graf --> kleop
  18. PieMaker --> mintin97
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf --> vassilis498
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498 --> Libertus
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
2 Giamou
2 Ikarionas
2 kleop
2 Σπυρακος (^^)
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Claire Rentfield
1 Cupid
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 iris17
1 Libertus
1 mintin97
1 Guest 278211
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 vassilis498
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,807 μηνύματα.
Έχω ένα ψιλοπρόβλημα με το ίντερνετ,είμαι από τα δεδομένα του κινητού ελπίζω να το ποστάρει :P

Κάτι δε μου κάθεται καλά μεταξύ ikariona,tzoum,giamou.Επειδή όμως δε μπορώ να'μαι σίγουρος,θα προτιμήσω εκείνον που δεν έχει πάρει ψήφο μέχρι στιγμής.
Εγώ δε φοβάμαι κανένα ελάτε πάνω μου νακιαμουυ
You asked for it, δίνω την ψήφο μου στον Tzoum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ας ψηφίσω κι εγώ πριν με προλάβει η λήξη της προθεσμίας.
Διάβασα πολλά (όχι όλα γιατί είχα τρεχάματα σήμερα και έλειπα το μεγαλύτερο κομμάτι της ημέρας), όμως για την ώρα δεν μου λένε κάτι
. :confused:
΄Ισως είναι γνώση του τρόπου παιξίματος κάποιων παικτών από άλλους που έχουν παίξει ξανά μαζί, ίσως κρύβουν και κάποια συλλογιστική. Είναι πολύ νωρίς για μένα να καταλάβω γιατί παίζω για πρώτη φορά. :hmm:
Ψηφίζω λοιπόν kleop εντελώς στην τύχη όπως αρκετοί άλλοι. Αν μέχρι την λήξη δω κάτι που θα μου αλλάξει γνώμη, θα αλλάξω και την ψήφο μου.
Επίσης να ευχαριστήσω τον DumeNuke που με έβγαλε από την αφάνεια με την ψήφο του. Κάποια στιγμή υπόσχομαι να ανταπωδώσω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top