Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Και πως σε βοήθησε εσένα αυτή η ψήφος.
Όπως βοήθησε και η χθεσινή μου ψήφος!

Λοιπόν, ξέρω ότι τώρα θα πέσετε πάνω μου ότι με έσωσε ο ΔΑ και άρα είμαι δολοφόνος κτλ. κτλ., αλλά ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το έκανε! Ή μάλλον φαντάζομαι, για να παρατείνει την αποχώρησή μου έναν γύρο και να ευνοήσει τους μαφιόζους. Γιατί ο ΔΑ να σώσει ένα καμένο χαρτί; Αυτά από εμένα, δεν έχω άλλες αντοχές και πρέπει να φύγω ούτως ή άλλως. Χτυπήστε αλύπητα και θα δω τα σχόλια μετά!

Anyway, πηγαίνω και θα πιω ένα ποτάκι στην υγειά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Όπως βοήθησε και η χθεσινή μου ψήφος!

Λοιπόν, ξέρω ότι τώρα θα πέσετε πάνω μου ότι με έσωσε ο ΔΑ και άρα είμαι δολοφόνος κτλ. κτλ., αλλά ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το έκανε! Ή μάλλον φαντάζομαι, για να παρατείνει την αποχώρησή μου έναν γύρο και να ευνοήσει τους μαφιόζους. Γιατί ο ΔΑ να σώσει ένα καμένο χαρτί; Αυτά από εμένα, δεν έχω άλλες αντοχές και πρέπει να φύγω ούτως ή άλλως. Χτυπήστε αλύπητα και θα δω τα σχόλια μετά!

Anyway, πηγαίνω και θα πιω ένα ποτάκι στην υγειά σας...
Αυτός που είπα είναι ο προφανής λόγος;

Αρχίζεις να με απογοητεύεις και να χάνω την πίστη μου σε εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ξεκινάω με ψήφο. Και πάλι Libertus

Όπως βοήθησε και η χθεσινή μου ψήφος!

Λοιπόν, ξέρω ότι τώρα θα πέσετε πάνω μου ότι με έσωσε ο ΔΑ και άρα είμαι δολοφόνος κτλ. κτλ., αλλά ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το έκανε! Ή μάλλον φαντάζομαι, για να παρατείνει την αποχώρησή μου έναν γύρο και να ευνοήσει τους μαφιόζους. Γιατί ο ΔΑ να σώσει ένα καμένο χαρτί; Αυτά από εμένα, δεν έχω άλλες αντοχές και πρέπει να φύγω ούτως ή άλλως. Χτυπήστε αλύπητα και θα δω τα σχόλια μετά!

Anyway, πηγαίνω και θα πιω ένα ποτάκι στην υγειά σας...

Δεν σε καταλαβαίνω καθόλου. Γιατί δεν βοηθάς τον εαυτό σου(βέβαια η εναλλακτική σου ήταν να ψηφίσεις τον συνδολοφόνο σου τον Σομερ);; Προσπαθείς να γίνεις δήθεν μάρτυρας για να πιστέψει ο κόσμος ότι δεν είσαι μαφιόζος; Ξέρεις μέχρι στιγμής δεν πείθεις σχεδόν κανέναν. Αν είσαι πολίτης και πάλι δεν βοηθάς καθόλου, γιατί αναλώνεσαι με το πόσο αθώα είναι η Μελανία, αλλά δεν κατηγορείς και κανέναν. Όχι σοβαρά τουλάχιστον.

Αν είναι δυνατόν δηλαδή.


Πάμε τώρα στον ΔΑ. Δεν ξέρω γιατί μπορεί να το έκανε αυτό, αλλά όπως και να χει έκανε μια πολύ κακή κίνηση, γιατί ακόμη κι αν κάποιοι πειστούν από το παραμυθάκι του Χάρη, η επιλογή του ποιος θα βγει, ξεκάθαρα καίει τον Σομερ.

Έχω ζαλιστεί με όλα αυτά. Ελπίζω ότι δεν πέφτω τόσο έξω, γιατί μετά δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. Drama Prinzessin
  2. Eileen
  3. Emilouko
  4. JKaradakov
  5. Libertus
  6. Nefeli Graf
  7. PieMaker --> Libertus
  8. Sommerfeld
  9. tsarachaf --> Libertus
  10. ultraviolence
  11. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
2 Libertus

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Libertus. Για τους γνωστούς λόγους:P
Για ποιον λόγο το έκανες αυτό; :confused: Αφού έτσι κι αλλιώς ήταν μπροστά στην ψηφοφορία ο Χάρης με 4 ψήφους, ενώ ο sommer με 3. Αν δεν ήταν ο Δ.Α. θα είχε φύγει από το παιχνίδι.

Λοιπόν, ξέρω ότι τώρα θα πέσετε πάνω μου ότι με έσωσε ο ΔΑ και άρα είμαι δολοφόνος κτλ. κτλ., αλλά ειλικρινά δεν ξέρω γιατί το έκανε! Ή μάλλον φαντάζομαι, για να παρατείνει την αποχώρησή μου έναν γύρο και να ευνοήσει τους μαφιόζους. Γιατί ο ΔΑ να σώσει ένα καμένο χαρτί; Αυτά από εμένα, δεν έχω άλλες αντοχές και πρέπει να φύγω ούτως ή άλλως. Χτυπήστε αλύπητα και θα δω τα σχόλια μετά!

Anyway, πηγαίνω και θα πιω ένα ποτάκι στην υγειά σας...
Γενικά παρατηρώ μια απάθεια (να το πω ; ) για το παιχνίδι, σαν να θες να βγεις και να μην σε αφήνουν. :P
Χτες δεν ψήφισες (ούτε εγώ, δεν σε κατηγορώ για αυτό) και μετά έλεγες "αν ήθελα να σώσω τον εαυτό μου θα το έκανα".
Σήμερα ψήφισες στο τελευταίο λεπτό τον Ιορδάνη, ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να ψηφίσεις τον Sommerfeld και να πάτε σε ισοψηφία. Από εκεί και πέρα θα αφηνόταν πάνω στον Δήμαρχο το ποιος θα αποχωρούσε. Δηλαδή έχεις σηκώσει τα χέρια ψηλά και παραιτείσαι από κάθε προσπάθεια να σώσεις τον εαυτό σου, είτε αυτή είναι η ψήφος είτε τα επιχειρήματα.
Από την άλλη (ως καχύποπτη) σκέφτομαι ότι ίσως μπλοφάρεις. Και καλά εμείς να σκεφτούμε ότι για να τα κάνεις αυτά και να πιστεύουμε ότι δεν θα σε πειράξει αν βγεις ή παραμείνεις στο παιχνίδι, έχεις κάποιον ουδέτερο ρόλο (πχ πολίτης) και έτσι να σε αθωώσουμε. Νο νο.

Ψηφίζω από τώρα Libertus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Για να απαντήσω στον Ιορδάνη και τη Drama. Όπως πολυ σωστά υποθέσατε, άλλαξα την ψήφο μου για προληπτικούς λόγους. Ήθελα να φέρω τον Libertus μπροστά με 2 ψήφους διαφορα, για να αποτρέψω μια ενδεχόμενη στραβή.


Την καληνύχτα μου σε όλους. Καλή ξεκούραση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πάει και το Ριρικάκι στη χώρα των θαυμάτων λοιπόν, ότι μπόρεσα να σας δείξω σας το έχω δείξει μέχρι τώρα, θα σας παρακαλούσα να βγάλετε τον Sommerheld κάποια στιγμή. :redface: Μετά ως υπόπτους θεωρώ και εγώ τον Libertus και αν όχι αυτόν τον Ιορδάνη ίσως και κάποιο από τα άτομα που δεν πολυμιλάνε όπως Emilouko, Σπυράκο και Drama. Όσον αφορά τη νεκροφάνεια του Σπυράκου δε νομίζω να είναι μαφιόζος ο ultra και να το έκαναν για ξεκάρφωμα, τόσες μέρες είχε να γίνει δολοφονία δε θα το διακινδύευαν έτσι νομίζω. :P Ο PieMaker ξεκάθαρα αθώος για εμένα. Τώρα αν ο Ακριβός και η Ζωίτσα το έχουν παίξει τόσο καλά και είναι αυτοί οι δύο οι μαφιόζοι, τι να πω, τους αξίζει το top βραβείο. :hehe: Τα λέμε σε λίγες μερούλες και εύχομαι πραγματικά να κερδίσουν οι πολίτες. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. Drama Prinzessin --> Libertus
  2. Eileen
  3. Emilouko
  4. JKaradakov
  5. Libertus
  6. Nefeli Graf
  7. PieMaker --> Libertus
  8. Sommerfeld
  9. tsarachaf --> Libertus
  10. ultraviolence
  11. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
3 Libertus

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δεν γίνεται όμως να γίνει παιχνίδι έτσι ρε παιδιά. Αν δεν μιλάει σχεδόν κανείς δεν πρόκειται να προχωρήσει η κατάσταση...
Συγγνώμη για την δική μου απουσία. Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση από χθες το βράδυ και πρέπει να περιμένω ώρες μέχρι να έχω σήμα και να μπω. Ωστόσο, όταν τα καταφέρνω προσπαθώ να τα διαβάσω όλα και συνήθως δεν έχω πολλά να προσθέσω μιας και έχουν ειπωθεί τα περισσότερα.

Είναι 7.10, δεν έχεις ποστάρει εδώ και πάρα πολλές ώρες, ρίχνεις μια άκυρη ψήφο και μας παραπέμπεις απλά σε κάτι που είπες χθες;; Δεν μπορείς καν να μπεις στον κόπο να μας τιμήσεις και να γράψεις ένα δυο λόγια, έτσι για τα μάτια του κόσμου;;
Ήμουν από κινητό σήμερα και που απάντησα στους άλλους 2 σε παραθέσεις μου πήρε ένα τέταρτο.Δεν έχω συνηθίσει να απαντάω μέσω κινητού εδώ και η απουσία σήματος ανά τακτά χρονικά διαστήματα ήταν και είναι πρόβλημα.
Να το πω ξανά, αν δεν είχες την διάθεση να το βρεις. Είχα αναφερθεί στην emilouko, επειδή παρατήρησα ότι μέχρι την ψηφοφορία της τρίτης αλλά και της τετάρτης ψήφισε αυτούς που έβγαιναν. Δεν την ενοχοποιεί αυτό απόλυτα, γιατί και εγώ ψήφισα τον i_lie_us και τον jonhietraf, ωστόσο δεν το έκανα για να βγουν, αλλά γιατί αντίστοιχα και στις 2 περιπτώσεις ψήφισα τελευταία στιγμή δίχως να ξέρω τι παίζει με νέα post και δεν ήθελα να είμαι υπεύθυνη για την αποχώρηση ενεργού παίκτη στην περίπτωση της χθεσινής ψηφοφορίας.
Αν εμπιστευθώ την γνώμη του Τάσου, έκανα λάθος για τον πρώτο(i_lie_us). Ήταν, όμως, πρώτος γύρος, όχι πως με δικαιολογεί κιόλας.

Δυστυχώς δεν είναι μόνο ο Θωμάς, υπάρχουν και άλλοι που ψηφίζουν και είναι σαν να μην παίζουν έτσι κι αλλιώς...
Ξαναζητώ συγγνώμη για την απουσία μου, ειδικά αν φαίνεται ότι δεν θέλω να συμμετέχω, αλλά δεν είναι πάντα στο χέρι μου.

Ακόμα και ο Δ.Α ειναι σίγουρος ότι είσαι δολοφόνος ρε Χάρη, εσυ ακόμα να το πιστεψεις;
Εντωμεταξύ η ψήφος σου στον Ιορδάνη λέει πολλά... Πας και ψηφίζεις το μοναδικό άτομο που κάθεται και σε υποστηρίζει, ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να τη ρίξεις στον Sommerfeld;; Αλλα γιατι να ρθειτε σχεδόν στα ίσα με έναν άλλο μαφιόζο, ώστε μετά να μην υπάρχει καμια ελπίδα ανατροπής:P; Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να έχει και ο Ιορδάνης κακό ρόλο, αλλα μαφιόζος δεν είναι. Δ.Α κατά πάσα πιθανότητα ή πόρνη.

Η ψήφος μου από τώρα στον Libertus.

Υ.Γ: Μελανια, Sommerheld, Libertus, ποιος ειναι ο 4ος;;

Ο Sommerfeld είναι ο μόνος που ψηφίζει την Ριρίκα και ξαφνικά ο δ.α. αλλάζει τις ψήφους της με αυτές του Χάρη, ενώ είχε τη δυνατότητα να τις αλλάξει με κάποιου άλλου και να φύγει κάποιος άλλος απ' αυτούς που ψηφίστηκαν. Πόση τύχη πια.
Εάν η Ριρίκα είναι στην ομάδα των πολιτών, πιθανότατα αν δεν είναι στην μαφία o Sommerfeld, τότε αυτός είναι δ.α.
Επομένως, ας κάνω μία αλλαγή στην ώρα και ας ψηφίσω απόψε.
Sommerfeld λόγω των παραπάνω, ελπίζοντας αυτή την φορά να μην κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Συγγνώμη για την δική μου απουσία. Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση από χθες το βράδυ και πρέπει να περιμένω ώρες μέχρι να έχω σήμα και να μπω. Ωστόσο, όταν τα καταφέρνω προσπαθώ να τα διαβάσω όλα και συνήθως δεν έχω πολλά να προσθέσω μιας και έχουν ειπωθεί τα περισσότερα.

Δεν τα λέω μόνο για σένα, ούτε λέω ότι δεν μπορεί να τύχει σε κάποιον κάτι έκτακτο ή κάποιο πρόβλημα, αλλά ειλικρινά καταντά γελοίο σε κάθε παιχνίδι να έχουμε 2-3-4 αποχωρήσεις με απουσίες και άλλους πόσους παίκτες που κάνουν 1-2 ποστ στην μέρα και δεν αξίζει ούτε για μισό. Δεν γίνεται να παίζουμε έτσι, ειδικά τώρα που είμαστε και λίγοι. Γι'αυτό φώναζα και θα φωνάζω πάντα.

Ο Sommerfeld είναι ο μόνος που ψηφίζει την Ριρίκα και ξαφνικά ο δ.α. αλλάζει τις ψήφους της με αυτές του Χάρη, ενώ είχε τη δυνατότητα να τις αλλάξει με κάποιου άλλου και να φύγει κάποιος άλλος απ' αυτούς που ψηφίστηκαν. Πόση τύχη πια.
Εάν η Ριρίκα είναι στην ομάδα των πολιτών, πιθανότατα αν δεν είναι στην μαφία o Sommerfeld, τότε αυτός είναι δ.α.
Επομένως, ας κάνω μία αλλαγή στην ώρα και ας ψηφίσω απόψε.
Sommerfeld λόγω των παραπάνω, ελπίζοντας αυτή την φορά να μην κάνω λάθος.

Βασικά μπορούσε να τις αλλάξει με οποιουδήποτε παίκτη.
Όσον αφορά τον Sommer κι εγώ θα έλεγα με πολύ μεγάλη σιγουριά ότι είναι στην μαφία. Κυρίως λόγω όλης αυτής της κόντρας με την Ριρίκα κι όχι τόσο από την κίνηση του ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Βασικά μπορούσε να τις αλλάξει με οποιουδήποτε παίκτη.
Όσον αφορά τον Sommer κι εγώ θα έλεγα με πολύ μεγάλη σιγουριά ότι είναι στην μαφία. Κυρίως λόγω όλης αυτής της κόντρας με την Ριρίκα κι όχι τόσο από την κίνηση του ΔΑ.
Το γνωρίζω.
Αλλά ξαναλέω, γιατί με της Ριρίκας; Είχαν ψηφιστεί ήδη άλλοι 2 και μπορούσε να τις αλλάξει και με των άλλων παικτών. Αλλά πράγματι μπορεί να είναι τυχαίο αυτό ή και πάλι όχι. Νομίζω ότι με την κίνηση του δ.α. θα "στοχοποιούνταν" παίκτες που συμμετέχουν αρκετά. Οπότε υπήρχε μεγάλο ρίσκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο! :D

Κοιτώντας παλια παιχνίδια, ειδα οτι μερικοι εκαναν μερικές ανασκοπησεις,so why not?


Emilouko: Κατ εμε η Εμιλυ είναι αθωα ή ξερει να κρυβεται παρα πολύ καλά.

Σπυρακος: Πιο αθωος δε γινεται

Νefeli: Θα μπορουσε να είναι ανετα μαφιοζα.Δε μου αρέσει ο τροπος που παιζει,νιωθω ότι προσπαθει να περιπλεξει τα πραγματα

Jkaradakov: Mε προβληματιζει συνεχως,μια λεω είναι μια δεν είναι. Δε θα παρω θεση εδώ.

Libertus: Ναι,ημουν από τους πρωτους που με επιχειρηματα υποστηριξε ότι δε πιστευει στην αθωοτητα του.Το χθεσινο γεγονός με τις ψήφους με εκανε να βλεπω τα πραγματα λιγο διαφορετικα

Εileen: Μου φαινεται τοσο καλη κοπέλα (rumor has it ότι ακουει και phantogram) ααααλλά εδώ θα τα χαλάσουμε,μου αφηνεις καποια ερωτηματικά.

PieMaker: Αν και νομιζω πως είναι αθωος, κραταω καποιες επιφυλαξεις

Sommerfeld: Κατ εμε αθωος, εκτός από την Ριρικα, οι υπολοιποι νομιζω πως πάνε να παραπλανήσουν περι sommer.

Tsarachaf: Δεν με πειθει. Για κανενα λογο! Όποιο post και να πιασω,μου αφηνει ερωτηματικα.Μαφιοζος για μενα

Ultraviolence: no comment, το αφηνω στην κριση του καθενος αυτό.Δε θα μπω στο τριπακι να βροντοφωναξω την αθωοτητα μου,δε θα με επειθε ουτε εμενα.

Drama Prinzessin: Νομιζω πως έχει καλό ρόλο, από την πλευρά των πολιτών.

Ο καθενας ας πάρει ότι θελει από αυτό.Αλλοι θα πουν πως ειναι μπλόφα άλλα ισως συμφωνουν με μερικα απο αυτα που είπα στο παραπανω post, εγω οπως και να'χει προσπαθησα να βοηθησω. :) Πολλοι θα μιλησουν για ελλειψη επιχειρηματολογιας κτλ,εγω απλά ήθελα να αναφέρω το τι πιστευω πως ισχυει μεχρι τωρα. Το χθεσινο γεγονος της ψηφοφοριας (το οποιο με εκανε να αναθεωρησω αρκετα πραγματα)οι μαφιοζοι θα το χρησιμοποιησουν υπερ τους. Και οπως εχω χιλιοπει ποτε μην περιμενουμε το αναμενομενο απο αυτους.

Για την ψηφο μου ειμαι αναμεσα σε 4 άτομα. Επανερχομαι αργοτερα με την ψηφο μου

Μετά τις 12 καθώς σημερα δουλεύω πρωι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!!! :hypno:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. Drama Prinzessin --> Libertus
  2. Eileen
  3. Emilouko
  4. JKaradakov
  5. Libertus
  6. Nefeli Graf --> Sommerfeld
  7. PieMaker --> Libertus
  8. Sommerfeld
  9. tsarachaf --> Libertus
  10. ultraviolence
  11. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
3 Libertus
1 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Γύρισα απο τη δουλεια και ειμαι πτώμα :P
στο δια ταύτα λοιπον, ψηφίζω tsarachaf . Νομιζω ριχνει σταχτη στα ματια με τη ψηφο του στον Libertus. Ο τροπος που "την μπαινει" στον Libertus μου φαινεται τέρμα υποπτος.

Επίσης, επειδη δεν εχω μεινει καθολου ευχαριστημενος απο τις τελευταιες 2 ψηφοφοριες, ( καθως τη μια εφυγε το αλεξισφαιρο γιλεκο και ας μη ξεχναμε πως οι 2 πρωτες δολοφονιες απετυχαν, και απο την άλλη η κινηση του ΔΑ) χρησιμοποιώ



Φαντασματα μου,θέλω να τη γνωμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο! :D

Κοιτώντας παλια παιχνίδια, ειδα οτι μερικοι εκαναν μερικές ανασκοπησεις,so why not?


Emilouko: Κατ εμε η Εμιλυ είναι αθωα ή ξερει να κρυβεται παρα πολύ καλά.

Σπυρακος: Πιο αθωος δε γινεται

Νefeli: Θα μπορουσε να είναι ανετα μαφιοζα.Δε μου αρέσει ο τροπος που παιζει,νιωθω ότι προσπαθει να περιπλεξει τα πραγματα

Jkaradakov: Mε προβληματιζει συνεχως,μια λεω είναι μια δεν είναι. Δε θα παρω θεση εδώ.

Libertus: Ναι,ημουν από τους πρωτους που με επιχειρηματα υποστηριξε ότι δε πιστευει στην αθωοτητα του.Το χθεσινο γεγονός με τις ψήφους με εκανε να βλεπω τα πραγματα λιγο διαφορετικα

Εileen: Μου φαινεται τοσο καλη κοπέλα (rumor has it ότι ακουει και phantogram) ααααλλά εδώ θα τα χαλάσουμε,μου αφηνεις καποια ερωτηματικά.

PieMaker: Αν και νομιζω πως είναι αθωος, κραταω καποιες επιφυλαξεις

Sommerfeld: Κατ εμε αθωος, εκτός από την Ριρικα, οι υπολοιποι νομιζω πως πάνε να παραπλανήσουν περι sommer.

Tsarachaf: Δεν με πειθει. Για κανενα λογο! Όποιο post και να πιασω,μου αφηνει ερωτηματικα.Μαφιοζος για μενα

Ultraviolence: no comment, το αφηνω στην κριση του καθενος αυτό.Δε θα μπω στο τριπακι να βροντοφωναξω την αθωοτητα μου,δε θα με επειθε ουτε εμενα.

Drama Prinzessin: Νομιζω πως έχει καλό ρόλο, από την πλευρά των πολιτών.

Ο καθενας ας πάρει ότι θελει από αυτό.Αλλοι θα πουν πως ειναι μπλόφα άλλα ισως συμφωνουν με μερικα απο αυτα που είπα στο παραπανω post, εγω οπως και να'χει προσπαθησα να βοηθησω. :) Πολλοι θα μιλησουν για ελλειψη επιχειρηματολογιας κτλ,εγω απλά ήθελα να αναφέρω το τι πιστευω πως ισχυει μεχρι τωρα. Το χθεσινο γεγονος της ψηφοφοριας (το οποιο με εκανε να αναθεωρησω αρκετα πραγματα)οι μαφιοζοι θα το χρησιμοποιησουν υπερ τους. Και οπως εχω χιλιοπει ποτε μην περιμενουμε το αναμενομενο απο αυτους.

Για την ψηφο μου ειμαι αναμεσα σε 4 άτομα. Επανερχομαι αργοτερα με την ψηφο μου

Μετά τις 12 καθώς σημερα δουλεύω πρωι

Ως προς τον Sommerfeld θα διαφωνησω.Νομίζω ότι η συνεχής κόντρα του με τη Ριρίκα φανέρωνε ότι ένας από τους 2 είναι ένοχος.Κατηγορούσαν υπερβολικά ο ένας τον άλλον.Και με τη χθεσινή κίνηση του ΔΑ εγώ προσωπικά σ'αυτόν καταλήγω.
Εγώ είμαι σίγουρη για την αθωότητα του pie.Για Drama δεν εχω σχηματίσει ακόμη ολοκληρωμένη άποψη και συμφωνώ ότι λογικά ο Σπυράκος είναι αθώος.
Ο tsarachaf συμβάλλει πολύ στο παιχνίδι , δεν ξέρω αν προσπαθεί να παραπλανήσει.Νομίζω ότι απλώς έτσι είναι ο τρόπος που παίζει.Δε θα μπορούσα να κλίνω ως προς το τι είναι κακός ρόλος προς το παρόν.Το ίδιο και για την Eileen.
Οσον αφορά Libertus/Karadakov νομίζω είναι από τους κύριους ύποπτους για εμένα.


Η κίνηση της Νεφέλης με προβλημάτισε χθες.Δεκτή η παρατήρηση της. Αλλά και για μένα το γεγονός ότι "αρνείται" να ψηφίσει ανάμεσα στους mvp ρίχνοντας άκυρη ψήφο (τo 'χει κάνει 3 φορές) μου δημιουργεί υποψίες. Δεν παίρνει φανερά κάποια θέση.


Έχω καταλήξει σχεδόν που θα ρίξω την ψήφο μου αλλά θα επιστρέψω μετά τη δολοφονία.



αααα edit: έχουμε καρτούλααα.Περιμένω και γω να ακούσω τα μηνύματα από το υπερπέέραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα και από εμένα! :)

Πριν από το σεντονάκι, σας έχω ένα ...δωράκι!:redface:
κλικ
Μου άρεσε πάρα πολύ και είπα να το μοιραστώ μαζί σας πριν το ποστάρω αλλού στο forum.


Jkardakov από εμένα για τους γνωστούς λόγους. :P
Sorry κακία, αλλά θα γελούσα μέχρι μεθαύριο αν μετά από το τρολλάρισμα δεν προλάβαινες να ψηφίσεις! :redface:

Να που ξεκίνησαν οι αλλαγές στις ψήφους... Εσω έτοιμοι παιδες.
γκουχου γκουχου

Αι καλά. Μπορεί να έχω πάθει και ηλίαση:P... Τεσπα, στις ψήφους του Ιορδάνη και της Eileen αναφερόμουν που πήγαν να αντρεψουν τις ισσοροπιες. Πάντως ανάμεσα σε Libertus και Sommerheld ειλικρινά δεν ξέρω τι να ψηφίσω, αν φυσικά χρειαστεί...
Συγγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω πως πήγα να ανατρέψω τις ισορροπίες... Εκτός αν πάλι κάποιοι θέλατε ισοψηφία αλλά έχω εξηγήσει γιατί νομίζω ότι είναι επικίνδυνο..


Ε, κάτι μπύρες μόνο:P...
Τι το πίνεις αφού σε χαλάει; :drunk:


Για να απαντήσω στον Ιορδάνη και τη Drama. Όπως πολυ σωστά υποθέσατε, άλλαξα την ψήφο μου για προληπτικούς λόγους. Ήθελα να φέρω τον Libertus μπροστά με 2 ψήφους διαφορα, για να αποτρέψω μια ενδεχόμενη στραβή.
Δεν καταλαβαίνω ούτε την ενδεχόμενη στραβή... Κάρτα δε θα μπορούσε να παίξει, η ψήφος του Δημάρχου δε θα μετρούσε διπλή γιατί ήταν μπροστά, και δε νομίζω ότι θα έκαναν κάποια αλλαγή οι μαφιόζοι...


Πάει και το Ριρικάκι στη χώρα των θαυμάτων λοιπόν, ότι μπόρεσα να σας δείξω σας το έχω δείξει μέχρι τώρα, θα σας παρακαλούσα να βγάλετε τον Sommerheld κάποια στιγμή. :redface: Μετά ως υπόπτους θεωρώ και εγώ τον Libertus και αν όχι αυτόν τον Ιορδάνη ίσως και κάποιο από τα άτομα που δεν πολυμιλάνε όπως Emilouko, Σπυράκο και Drama. Όσον αφορά τη νεκροφάνεια του Σπυράκου δε νομίζω να είναι μαφιόζος ο ultra και να το έκαναν για ξεκάρφωμα, τόσες μέρες είχε να γίνει δολοφονία δε θα το διακινδύευαν έτσι νομίζω. :P Ο PieMaker ξεκάθαρα αθώος για εμένα. Τώρα αν ο Ακριβός και η Ζωίτσα το έχουν παίξει τόσο καλά και είναι αυτοί οι δύο οι μαφιόζοι, τι να πω, τους αξίζει το top βραβείο. :hehe: Τα λέμε σε λίγες μερούλες και εύχομαι πραγματικά να κερδίσουν οι πολίτες. :happy:

Βελτιώνονται αισθητά τα τελευταία λόγια, οφείλω να ομολογήσω...:P
Συμφωνώ νομίζω για τον Ultra και τον Σπυράκο!
Άρα, η Ριρίκα είναι ή αντίπαλος μαφιόζος, ή πληροφοριοδότης, ή είναι πολίτης που έχει παίξει κάποια κάρτα, ή είναι μαφιόζος και βολεύτηκε με την κοντρίτσα με τον Sommerheld γιατί κανένας άλλος δεν την κατηγόρησε...(Αν αυτό ισχύει, ο ΔΑ είναι και πολύ τζιμάνι! :hehe: )
Δε ξέχασα κάτι, ε; Για εμένα νομίζω είναι ένα από τα πρώτα δύο (και πριν προλάβεις να κράξεις Ακριβέ που αποκαλύπτω ρόλους, δεν νομίζω ότι είναι κακό, αφού κάρφωμα δεν μπορεί να γίνει, και να την δολοφονήσουν δεν μπορούν αφού είναι φάντασμα). Άλλος έκανε πρώτος την γκάφα! :P

@ULTRAVIOLENCE: Για κάποιο λόγο δε μπορούσα να κάνω παράθεση:redface:
Jkaradakov: Mε προβληματιζει συνεχως,μια λεω είναι μια δεν είναι. Δε θα παρω θεση εδώ.
Για τον Καραντάκοβ συμφωνούμε... ούτε εγώ είμαι σίγουρη...

Libertus Ναι,ημουν από τους πρωτους που με επιχειρηματα υποστηριξε ότι δε πιστευει στην αθωοτητα του.Το χθεσινο γεγονός με τις ψήφους με εκανε να βλεπω τα πραγματα λιγο διαφορετικα
Θες να μας το εξηγήσεις λίγο παραπάνω αυτό; Διαφορετικά τύπου να είναι πόρνη; (αφού ΔΑ δε μπορεί να είναι; )

Εileen: Μου φαινεται τοσο καλη κοπέλα (rumor has it ότι ακουει και phantogram) ααααλλά εδώ θα τα χαλάσουμε,μου αφηνεις καποια ερωτηματικά.
Σας ευχαριστώ πολύ για το κοπλιμάν, αλλά όπως και εσύ, δε θα αρχίσω να διατυμπανίζω ότι έχω καλό ρόλο, για δυο λόγους: Γιατί πρώτον, δεν παίζω ποτέ έτσι αλλά ούτε και με σπόντες που δεν τις εκτιμώ ιδιαίτερα - το θεωρώ τεμπέλικο!:redface: Δεύτερον, δεν μπορώ να απαντήσω σε ... ένστικτα. Να πω τι; Χμ... το ένστικτό σου είναι λανθασμένο :confused:
Οκ, το είπα.. έγινε κάτι; :P

PieMaker: Αν και νομιζω πως είναι αθωος, κραταω καποιες επιφυλαξεις
Και κάρτα να είχα παίξει που να έλεγε πως είναι πολίτης, για τον PieMaker πάντα θα έχω επιφυλάξεις (συγγνώμη!)
Sommerfeld: Κατ εμε αθωος, εκτός από την Ριρικα, οι υπολοιποι νομιζω πως πάνε να παραπλανήσουν περι sommer.
Δηλαδή για εσένα είναι ο Karadakov και όχι ο Sommer μαφιόζος;

Tsarachaf: Δεν με πειθει. Για κανενα λογο! Όποιο post και να πιασω,μου αφηνει ερωτηματικα.Μαφιοζος για μενα
Θες να μας πεις γιατί;



Το γνωρίζω.
Αλλά ξαναλέω, γιατί με της Ριρίκας; Είχαν ψηφιστεί ήδη άλλοι 2 και μπορούσε να τις αλλάξει και με των άλλων παικτών. Αλλά πράγματι μπορεί να είναι τυχαίο αυτό ή και πάλι όχι. Νομίζω ότι με την κίνηση του δ.α. θα "στοχοποιούνταν" παίκτες που συμμετέχουν αρκετά. Οπότε υπήρχε μεγάλο ρίσκο.
Δε σε καταλαβαίνω...
Τι σκέφτεσαι και σε προβληματίζει ότι ήταν με της Ριρίκας οι ψήφοι που άλλαξε ο ΔΑ. ?

MVP της ψηφοφορίας για σήμερα είναι ο Libertus. Ωστόσο, ο Διεφθαρμένος Αστυνομικός επιθυμεί την αλλαγή των ψήφων μεταξύ του Libertus που είχε 5 και της blue_butterfly που είχε 1. Συνεπώς, η original MVP της σημερινής ημέρας είναι η Ριρίκα κι η οποία αποχωρεί στη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για last famous words.
Από την μία κουλαμάρα στην άλλη μου φαίνεται, σε αυτό το παιχνίδι. Βέβαια, εμάς μας συμφέρει γιατί ξερουμε πως πια δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα από τον ΔΑ. ;)
Εν ολίγοις, δε ξέρω πώς θα καταφέρεις να γλυτώσεις σήμερα, Libertus!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το γνωρίζω.
Αλλά ξαναλέω, γιατί με της Ριρίκας; Είχαν ψηφιστεί ήδη άλλοι 2 και μπορούσε να τις αλλάξει και με των άλλων παικτών. Αλλά πράγματι μπορεί να είναι τυχαίο αυτό ή και πάλι όχι. Νομίζω ότι με την κίνηση του δ.α. θα "στοχοποιούνταν" παίκτες που συμμετέχουν αρκετά. Οπότε υπήρχε μεγάλο ρίσκο.

Γιατί είχαμε αρχίσει αρκετά άτομα να παρατηρούμε την κόντρα της Ριρίκας με τον Σομμερ και είχαμε αρχίσει να λέμε πως μάλλον η Ριρίκα ήξερε κάτι. Γι'αυτό με της Ριρίκας, τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ, γιατί ο ΔΑ, όποιος και να ναι δεν μου φαίνεται και πολύ αστέρι.

Σπυρακος: Πιο αθωος δε γινεται

Θα σε σπαμμάρω λίγο ultra, αλλά δεν έχει ανάγκη...
Γιατί;; Δεν αντιλέγω ότι μου φαίνεται αθώος ο Σπυράκος, αλλά γιατί το λες έτσι; Επειδή σου έπαιξε την κάρτα; Ξέρεις δεν είναι απαραίτητα σωστό κριτήριο αυτό.

Libertus: Ναι,ημουν από τους πρωτους που με επιχειρηματα υποστηριξε ότι δε πιστευει στην αθωοτητα του.Το χθεσινο γεγονός με τις ψήφους με εκανε να βλεπω τα πραγματα λιγο διαφορετικα

Έλα τώρα, μέχρι χθες κράζεις κράζεις και ξαφνικά λες ότι το χθεσινό με την ψηφοφορία σε κάνει να τα βλέπεις διαφορετικά; Δεν θεωρείς καλή ιδέα να το μοιραστείς μαζί μας, μήπως και τα δούμε κι εμείς.

Αν και είμαι κατά 90% σίγουρος για την ενοχή του Χάρη, πάντα είμαι πρόθυμος να ακούσω μια άλλη άποψη όταν έχει βάση.

Εileen: Μου φαινεται τοσο καλη κοπέλα (rumor has it ότι ακουει και phantogram) ααααλλά εδώ θα τα χαλάσουμε,μου αφηνεις καποια ερωτηματικά.

Δες εμένα κολλητή μου είναι irl και υποτίθεται την ξέρω καλά, αλλά κι εγώ πάντα την φοβάμαι, ακόμη και τώρα που συμφωνεί μαζί μου :redface:

Sommerfeld: Κατ εμε αθωος, εκτός από την Ριρικα, οι υπολοιποι νομιζω πως πάνε να παραπλανήσουν περι sommer.

Δηλαδή, εσύ το θεωρείς τελείως τυχαίο, ότι η Ριρίκα είχε ξεκινήσει να τον κατηγορεί μετά από την πρώτη ψηφοφορία και δεν σταμάτησε ποτέ μέχρι που βγήκε;; Δεν σου λέει τίποτα όλο αυτό;;

Tsarachaf: Δεν με πειθει. Για κανενα λογο! Όποιο post και να πιασω,μου αφηνει ερωτηματικα.Μαφιοζος για μενα

Δεν σε κατηγορώ γι'αυτό. Η αλήθεια είναι ότι επειδή πάντα παίζω αρκετά ανοιχτά και έντονα συχνά δημιουργείται αυτή η άποψη. Θα σου πω απλά ότι κάνεις τεράστιο λάθος και θα περιμένω να αποδειχθεί η μη ενοχή μου στην πορεία. Βέβαια κι εδώ θα μπορούσες να μας έχεις πει κάτι παραπάνω...


Ο καθενας ας πάρει ότι θελει από αυτό.Αλλοι θα πουν πως ειναι μπλόφα άλλα ισως συμφωνουν με μερικα απο αυτα που είπα στο παραπανω post, εγω οπως και να'χει προσπαθησα να βοηθησω. :) Πολλοι θα μιλησουν για ελλειψη επιχειρηματολογιας κτλ,εγω απλά ήθελα να αναφέρω το τι πιστευω πως ισχυει μεχρι τωρα. Το χθεσινο γεγονος της ψηφοφοριας (το οποιο με εκανε να αναθεωρησω αρκετα πραγματα)οι μαφιοζοι θα το χρησιμοποιησουν υπερ τους. Και οπως εχω χιλιοπει ποτε μην περιμενουμε το αναμενομενο απο αυτους.


Παίζουμε ένα παιχνίδι με κυρίαρχο χαρακτηριστικό την στρατηγική και την μπλόφα. Π.χ. Δολοφονήθηκες και επέστρεψες αμέσως, άλλοι μπορούν να σε αθωώσουν πλήρως και άλλοι να σε κατηγορήσουν. Το θέμα είναι ότι είναι πολύ χρήσιμο να αναλύουμε τις απόψεις μας, για να βοηθάμε και τους άλλους.
Όποτε θα σε ρωτήσω για άλλη μία φορά. Θέλεις να μας πεις γιατί σε έκανε να αναθεωρήσεις ριζικά το σκεπτικό σου η κίνηση του ΔΑ;;(που για να μην ξεχνιόμαστε, δεν ξέρει τους μαφιόζους, οπότε μπορεί να πέφτει και τελείως έξω. Το λέω απλά για να μην ξεχνιόμαστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντάσματα ομιλούν και ψηφίζουν μέχρι και τις 15:30. Δεν παίζουν κάρτες ίντριγκας.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. Drama Prinzessin --> Libertus
  2. Eileen
  3. Emilouko
  4. JKaradakov
  5. Libertus
  6. Nefeli Graf --> Sommerfeld
  7. PieMaker --> Libertus
  8. Sommerfeld
  9. tsarachaf --> Libertus
  10. ultraviolence --> tsarachaf
  11. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
3 Libertus
1 Sommerfeld
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
1)Θες να μας το εξηγήσεις λίγο παραπάνω αυτό; Διαφορετικά τύπου να είναι πόρνη; (αφού ΔΑ δε μπορεί να είναι; )


2)Θες να μας πεις γιατί;
Φυσικα!
1) Νομιζω πως ο ΔΑ πιστευει πως ο Libertus ειναι αθωος, γι'αυτο τον έσωσε, για να διωξει την Ριρικα που ισως θεωρουσε οτι εχει καποιον απο τους σημαντικους ρολους των πολιτων ετσι ωστε οι επομενες ψηφοι να πανε στον Libertus ( με ενα σμπαρο δυο τριγωνια)

2) O τροπος που παιζει με κάνει να τον υποπτεύομαι.Επισης τα χθεσινα σχολια που εκανε με την Νεφελη μου φανηκαν αρκετα υποπτα.

1)Θα σε σπαμμάρω λίγο ultra, αλλά δεν έχει ανάγκη...
Γιατί;; Δεν αντιλέγω ότι μου φαίνεται αθώος ο Σπυράκος, αλλά γιατί το λες έτσι; Επειδή σου έπαιξε την κάρτα; Ξέρεις δεν είναι απαραίτητα σωστό κριτήριο αυτό.

2)Έλα τώρα, μέχρι χθες κράζεις κράζεις και ξαφνικά λες ότι το χθεσινό με την ψηφοφορία σε κάνει να τα βλέπεις διαφορετικά; Δεν θεωρείς καλή ιδέα να το μοιραστείς μαζί μας, μήπως και τα δούμε κι εμείς.

3)Δηλαδή, εσύ το θεωρείς τελείως τυχαίο, ότι η Ριρίκα είχε ξεκινήσει να τον κατηγορεί μετά από την πρώτη ψηφοφορία και δεν σταμάτησε ποτέ μέχρι που βγήκε;; Δεν σου λέει τίποτα όλο αυτό;;

4)Δεν σε κατηγορώ γι'αυτό. Η αλήθεια είναι ότι επειδή πάντα παίζω αρκετά ανοιχτά και έντονα συχνά δημιουργείται αυτή η άποψη. Θα σου πω απλά ότι κάνεις τεράστιο λάθος και θα περιμένω να αποδειχθεί η μη ενοχή μου στην πορεία. Βέβαια κι εδώ θα μπορούσες να μας έχεις πει κάτι παραπάνω...


5)Όποτε θα σε ρωτήσω για άλλη μία φορά. Θέλεις να μας πεις γιατί σε έκανε να αναθεωρήσεις ριζικά το σκεπτικό σου η κίνηση του ΔΑ;;(που για να μην ξεχνιόμαστε, δεν ξέρει τους μαφιόζους, οπότε μπορεί να πέφτει και τελείως έξω. Το λέω απλά για να μην ξεχνιόμαστε)

1) Για μενα ειναι! Χωρις να ξερω κατι συγκεκριμενο, για μενα ο Σπυρακος ειναι αθωος.

2) "Κραζεις κραζεις", υπερβαλλεις. Εδειξα την υποψια μου, δεν επεσα και να τον φάω.

3) Με παρεξενεψε δε λέω. Μπορει απλά να εχει καποια υποψια για εκεινον.

4)Δε με πειθουν αυτά. Ελπίζω να μην κάνω λάθος για σενα.

5) Απαντηθηκε παραπάνω σε απαντηση προς Eileen στο 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ξημέρωνε Παρασκευή στην πόλη του Παλέρμο. Οι πρώτες ακτίνες του ηλίου βρήκαν τον dimijim και τον DumeNuke ξαπλωμένους σε μια ερημική παραλία, λίγο έξω από την πόλη. Η ζέστη ήταν ανυπόφορη και γι αυτό πέρασαν όλη τη νύχτα δίπλα στο κύμα. Σηκώθηκαν και προτού ετοιμάσει πρωινό, ο DumeNuke έβγαλε το μαγιώ του και βούτηξε η θάλασσα. Ο dimijim έπρεπε να γυρίσει στην πόλη, είχε δουλειές να κάνει, αλλά ο DumeNuke, με φάτσα κλαμμένου κουταβιού, τον παρακαλούσε να μείνει λίγο ακόμη μαζί του. Οπότε κι ο dimijim ξάπλωσε για λίγο ακόμη στην ψάθα του.
Ξαφνικά άκουσε μια κραυγή.
Πετάχτηκε κι έτρεξε να δει τι ήταν.
Ήταν ο DumeNuke!
Ο dimijim φοβήθηκε μήπως του επιτέθηκε κάποιο ψάρι κι έτρεξε να τον βγάλει στη στεριά.
Ο DumeNuke, σοκαρισμένος έπεσε στην αγκαλιά του κλαίγοντας.
Αλλά δεν είχε καμία εμφανή πληγή.
Τότε ο dimijim τα κατάλαβε όλα.
Δίπλα του η θάλασσα είχε ξεβράσει ένα πτώμα.
Ο καημένος ο DumeNuke κολυμπούσε τόση ώρα μαζί με το πτώμα.
Αφού τον ηρέμησε και τον έντυσε, επέστρεψαν μαζί στην πόλη.
Έπρεπε να κρεμάσουν το κηδειόχαρτο.
Ξανά.
Ήταν ο ultraviolence.
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top