Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη για τον Sommer, αλλά όχι για τον Libertus! Εγώ κρατάω μικρότερο καλάθι από τον Ακριβό ως προς γιατί σε έβγαλε ο ΔΑ, θα μπορούσες να είχες παίξει και κάρτα και απλά να είσαι πολίτης...
Εγώ ρωτάω το εξής κουλό: Αν όμως (έστω ότι παίζουμε κάρτα) και ο Libertus εμφανίζεται πολίτης (που το θεωρώ απίθανο) εσένα μετά σε ακούμε για τον Sommer ή όχι; :hmm:

Αν ρωτάς εμένα, ναι. Την ακούμε. Γιατί είναι σχεδόν ανεξάρτητες οι δύο περιπτώσεις, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

edit: Παιδιά, δεν οφελεί να μιλάμε οι ίδιοι και οι ίδιοι... εγώ περισσότερο νιώθω ότι το χάνω παρά ότι βγάζω άκρη! Χθες είχα μία συγκεκριμένη γνώμη αναφορικά με Sommerfeld - JKaradakov και σήμερα κενό!
Δε ξαναμιλάω μέχρι να δω άλλο post!

Αν σταματήσουμε να μιλάμε κι εμείς οι λίγοι που μιλάμε όμως, δεν ξέρω σε τι θα οφελήσει καλή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μάλιστα, τώρα κινώ τα νήματα. Αν οι υπόλοιποι δεν μιλάνε και ακούγονται περισσότερο οι δικές μου απόψεις, δεν φταίω εγώ. Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα.

Για άλλη μια φορά θα πω ότι ίσως και να ήταν καλή ιδέα να μπεις έστω λίγο στον κόπο να αναλύσεις έστω μια ιδέα παραπάνω αυτά που υποστηρίζεις;; Ξέρεις έτσι με κανένα διακοσμητικό επιχείρημα;

Επίσης, επειδή αναφέρθηκες στην δεύτερη δολοφονία του ούλτρα, η οποία πολύ βολικά έγινε αμέσως μόλις με κατηγόρησε και με ψήφισε, ότι η δολοφονία πρέπει να έχει επικυρωθεί στην ΣΕ μέχρι τις 3 το βράδυ, ενώ η αλλαγή στάσης του ultra έγινε στις 9 το πρωί. Ο λόγος που το αναφέρω είναι μην ακούσω κατηγορίες του τύπου, α, σε πήρε χαμπάρι και τον σκοτώσες κλπ κλπ.

Υγ. Είναι άραγε τυχαίο που από όλα τα φαντάσματα εμφανίστηκες εσύ, που μέχρι να βγεις κάναμε αίτηση να μας πεις δυο λόγια και τώρα κάνεις μάλιστα το πιο μεγάλο σου ποστ στο παιχνίδι;; Just sayin'

edit: Όσο έγραφα την απάντησή μου εμφανίστηκε και η Ριρίκα, οπότε προσθέτω.

Ειλικρινά συμφωνώ απόλυτα και νομίζω πως έχω πέσει μέσα και για σένα. Και ειδικά ότι πρέπει να μάθουμε τον ρόλο του Χάρη, μήπως και σταματήσει όλος αυτός ο διχασμός...
Ναι και νομίζω ότι αν μάθουμε το ρόλο του θα είναι αρκετά βοηθητικό, καταρχάς θα υπάρξει μια κάποια συσπείρωση των πολιτών.

Για να λέμε του στραβού το δίκιο, από εχθές το βράδυ παραέγινε το κακό!
Μόνο τρία άτομα ποστάρουμε και όλοι οι υπόλοιποι εξαφανίστηκαν!:confused:

Είσαι σίγουρη για τον Sommer, αλλά όχι για τον Libertus! Εγώ κρατάω μικρότερο καλάθι από τον Ακριβό ως προς γιατί σε έβγαλε ο ΔΑ, θα μπορούσες να είχες παίξει και κάρτα και απλά να είσαι πολίτης...
Εγώ ρωτάω το εξής κουλό: Αν όμως (έστω ότι παίζουμε κάρτα) και ο Libertus εμφανίζεται πολίτης (που το θεωρώ απίθανο) εσένα μετά σε ακούμε για τον Sommer ή όχι; :hmm:

edit: Παιδιά, δεν οφελεί να μιλάμε οι ίδιοι και οι ίδιοι... εγώ περισσότερο νιώθω ότι το χάνω παρά ότι βγάζω άκρη! Χθες είχα μία συγκεκριμένη γνώμη αναφορικά με Sommerfeld - JKaradakov και σήμερα κενό!
Δε ξαναμιλάω μέχρι να δω άλλο post!
Και εγώ το θεωρώ πολύ δύσκολο να είναι πολίτης ο Libertus. Εσύ τι λες; Με ακούς ή όχι; Εγώ στη θέση σου αν ήμουν πολίτης θα με άκουγα. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ένα μικρό διάλειμμα από τα :popcorn:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντάσματα ομιλούν και ψηφίζουν μέχρι και τις 15:30. Δεν παίζουν κάρτες ίντριγκας.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. blue_butterfly --> Libertus (φάντασμα)
  2. Drama Prinzessin --> Libertus
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. kleop --> tsarachaf (φάντασμα)
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf --> Sommerfeld
  9. PieMaker --> Libertus
  10. Sommerfeld
  11. tsarachaf --> Libertus
  12. ultraviolence --> tsarachaf
  13. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
4 Libertus
2 tsarachaf
1 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7
ultraviolence - Δολοφονία 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Ωωω μπορώ να μιλήσω ξανά και ήθελα να προσθέσω και κάτι στα χθεσινά. :P Μπορείτε να καταλάβετε από τα μηνύματά μου γιατί έδιωξε εμένα ο ΔΑ. Από ό,τι καταλαβαίνω σήμερα θα φύγει ο Libertus θα ήθελα να παρακαλέσω όποιον έχει τυμβωρυχία ή κάποια κάρτα να τη ρίξει για να καταλάβουμε τι στο καλό πια συμβαίνει, αν είναι μαφιόζος καλώς διαφορετικά θα πρέπει να στραφείτε αλλού, σε άτομα που τον θεωρούσαν ένοχο ίσως. ;):hmm: Εύχομαι να είναι ένοχος απλώς, διαφορετικά θέλει στροφή 180 μοιρών μάλλον. Sommerheld που χάθηκες από χθες βρε; :whistle: Ό,τι και αν μάθετε σήμερα για τον Libertus, αν μάθετε, ο Sommer πρέπει να φύγει κάποια στιγμή. Δεν ξέρω αν έχω να προσθέσω κάτι άλλο ουσιώδες. Η ψήφος μου πάει στον Libertus για σήμερα μιας και έχει τις περισσότερες και πρέπει να αποχωρήσει κάποια στιγμή, η άποψή μου για τον Sommer όμως δεν αλλάζει, πρέπει να είναι ο επόμενος. Καλή σας συνέχεια. :happy:

Ριρικάκι, σε απήγαγαν εξωγηινοι:blink:?? Μετα απο δύο άκυρες ψήφους εναντιον μου, ακυρες εναντιωσεις που στηριζονταν σε μη τεκμηριωμενη αιτιολογηση(κατι φράσεις και κατι posts δικα μου ασχετα με το palermo) και μετα απο ποσους τζαμπα γυρους στους οποιους απλα πετουσες "βελη" διχως να λες κατι πιο ουσιαστικο...ψηφίζεις τον Libertus τον οποιον δεν έχεις κατηγορησει απλά και μόνο επειδή είναι μπροστα στις ψήφους??.....Κλασσική ριρικα εε?? Πετάει μια ψήφο, ρίχνει βέλη και δημιουργεί εκ νεου εντυπώσεις....Θα γελάμε στο τέλος, μη φοβού:clapup:

Μάλιστα, τώρα κινώ τα νήματα. Αν οι υπόλοιποι δεν μιλάνε και ακούγονται περισσότερο οι δικές μου απόψεις, δεν φταίω εγώ. Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα.

Για άλλη μια φορά θα πω ότι ίσως και να ήταν καλή ιδέα να μπεις έστω λίγο στον κόπο να αναλύσεις έστω μια ιδέα παραπάνω αυτά που υποστηρίζεις;; Ξέρεις έτσι με κανένα διακοσμητικό επιχείρημα;

Επίσης, επειδή αναφέρθηκες στην δεύτερη δολοφονία του ούλτρα, η οποία πολύ βολικά έγινε αμέσως μόλις με κατηγόρησε και με ψήφισε, ότι η δολοφονία πρέπει να έχει επικυρωθεί στην ΣΕ μέχρι τις 3 το βράδυ, ενώ η αλλαγή στάσης του ultra έγινε στις 9 το πρωί. Ο λόγος που το αναφέρω είναι μην ακούσω κατηγορίες του τύπου, α, σε πήρε χαμπάρι και τον σκοτώσες κλπ κλπ.

Υγ. Είναι άραγε τυχαίο που από όλα τα φαντάσματα εμφανίστηκες εσύ, που μέχρι να βγεις κάναμε αίτηση να μας πεις δυο λόγια και τώρα κάνεις μάλιστα το πιο μεγάλο σου ποστ στο παιχνίδι;; Just sayin'

edit: Όσο έγραφα την απάντησή μου εμφανίστηκε και η Ριρίκα, οπότε προσθέτω.

Ειλικρινά συμφωνώ απόλυτα και νομίζω πως έχω πέσει μέσα και για σένα. Και ειδικά ότι πρέπει να μάθουμε τον ρόλο του Χάρη, μήπως και σταματήσει όλος αυτός ο διχασμός...

Βλέπω ο τσαφ πείστηκε σχεδόν αυτομάτως για την αθωότητα της πεταλουδας...Βούτυρο στο ψωμί της εε?? Αντί ο ΔΑ να ξαποστείλει καποιον άλλον που δεν με ανεφερε ιδιαιτερα πήγε και έδιωξε την ριρικα που έχει γινει κολιτσιδα για γελοιους λογους και επιχειρηματα και τωρα ξαφνικα όλα τα φωτα επανω μου...Χμμ ποσοοοο πιο βολικό....;)



Ενταξει δεν ηταν ουτε λαθος ουτε σωστο απλα το κανα νωρις..νταξει εγινε τωρα.

Έπαιξες τόσο γρήγορα μια τοσο ιδιαιτερη καρτα?? Γιατι τέτοια βιασύνη καλέ?? Άραγες αν πχ έκανα εγω και οποιοσδηποτε αλλος κατι αναλογο ξαφνικά θα θεωρουμουν αθωος?? Θέλω να μαθω γιατι επανεφερες ειδικα τον ουλτρα και γιατι τοσο γρηγορα.....:hmm:

Ultraviolence, ψήφισα πρώτη. Και ψήφισα τον johnietraf πέραν της απουσίας του από το παιχνίδι, γιατί δεν μπορούσα να κρίνω με τα "στοιχεία" (τους σχολιασμούς του εννοώ.) που έχουμε, αν θα έπραττα σωστά ψηφίζοντας τον Χάρη ή όποιον βρισκόταν κοντά σε πλήθος ψήφων. Τώρα, γιατί ακολούθησαν οι υπόλοιποι 2, απορώ.

Σωστά. Παρέλειψα ένα βασικό στοιχείο. Οπότε, λάθος εν μέρει ο δικός μου σχολιασμός.

Με δικαιολογία την παρατήρηση που της έκανα χθες αν θυμάμαι καλά, θα ψηφίσω την Emilouko.

Άλλος απο εδώ...Ψηφιζει ένα άτομο αλλά δεν μας λέει το γιατι, μας παραπεμπει απλά σε μερικα σχόλια που έγναν εχθες διχως να μπαινει στον κοπο να μας τα περιγραψει εστω....Γιατι τέτοια προχειροτητα??


Ακόμα και ο Δ.Α ειναι σίγουρος ότι είσαι δολοφόνος ρε Χάρη, εσυ ακόμα να το πιστεψεις;
Εντωμεταξύ η ψήφος σου στον Ιορδάνη λέει πολλά... Πας και ψηφίζεις το μοναδικό άτομο που κάθεται και σε υποστηρίζει, ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να τη ρίξεις στον Sommerfeld;; Αλλα γιατι να ρθειτε σχεδόν στα ίσα με έναν άλλο μαφιόζο, ώστε μετά να μην υπάρχει καμια ελπίδα ανατροπής:P; Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να έχει και ο Ιορδάνης κακό ρόλο, αλλα μαφιόζος δεν είναι. Δ.Α κατά πάσα πιθανότητα ή πόρνη.


Η ψήφος μου από τώρα στον Libertus.


Υ.Γ: Μελανια, Sommerheld, Libertus, ποιος ειναι ο 4ος;;

Θυμησε μου απο που πηγάζει αυτη η ακατανικητη σιγουρια σου ότι είμαι μαφιόζος?? Εδώ είναι το μόνο στο οποιο κολλαω αγαπητε παη...


Συγγνώμη για την δική μου απουσία. Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση από χθες το βράδυ και πρέπει να περιμένω ώρες μέχρι να έχω σήμα και να μπω. Ωστόσο, όταν τα καταφέρνω προσπαθώ να τα διαβάσω όλα και συνήθως δεν έχω πολλά να προσθέσω μιας και έχουν ειπωθεί τα περισσότερα.


Ήμουν από κινητό σήμερα και που απάντησα στους άλλους 2 σε παραθέσεις μου πήρε ένα τέταρτο.Δεν έχω συνηθίσει να απαντάω μέσω κινητού εδώ και η απουσία σήματος ανά τακτά χρονικά διαστήματα ήταν και είναι πρόβλημα.
Να το πω ξανά, αν δεν είχες την διάθεση να το βρεις. Είχα αναφερθεί στην emilouko, επειδή παρατήρησα ότι μέχρι την ψηφοφορία της τρίτης αλλά και της τετάρτης ψήφισε αυτούς που έβγαιναν. Δεν την ενοχοποιεί αυτό απόλυτα, γιατί και εγώ ψήφισα τον i_lie_us και τον jonhietraf, ωστόσο δεν το έκανα για να βγουν, αλλά γιατί αντίστοιχα και στις 2 περιπτώσεις ψήφισα τελευταία στιγμή δίχως να ξέρω τι παίζει με νέα post και δεν ήθελα να είμαι υπεύθυνη για την αποχώρηση ενεργού παίκτη στην περίπτωση της χθεσινής ψηφοφορίας.
Αν εμπιστευθώ την γνώμη του Τάσου, έκανα λάθος για τον πρώτο(i_lie_us). Ήταν, όμως, πρώτος γύρος, όχι πως με δικαιολογεί κιόλας.


Ξαναζητώ συγγνώμη για την απουσία μου, ειδικά αν φαίνεται ότι δεν θέλω να συμμετέχω, αλλά δεν είναι πάντα στο χέρι μου.



Ο Sommerfeld είναι ο μόνος που ψηφίζει την Ριρίκα και ξαφνικά ο δ.α. αλλάζει τις ψήφους της με αυτές του Χάρη, ενώ είχε τη δυνατότητα να τις αλλάξει με κάποιου άλλου και να φύγει κάποιος άλλος απ' αυτούς που ψηφίστηκαν. Πόση τύχη πια.
Εάν η Ριρίκα είναι στην ομάδα των πολιτών, πιθανότατα αν δεν είναι στην μαφία o Sommerfeld, τότε αυτός είναι δ.α.
Επομένως, ας κάνω μία αλλαγή στην ώρα και ας ψηφίσω απόψε.
Sommerfeld λόγω των παραπάνω, ελπίζοντας αυτή την φορά να μην κάνω λάθος.

Άκυρο! Και γιατι να ξαποστειλουμε την ριρικα που εχει γινει κολιτσιδα σε εμενα?? Για να "αθωοθει" ετσι μια ωρα αρχυτερα?? Για να πεσουν ολα τα φωτα επανω μου?? Αυτα τα συμπερασματα με τρελαινουν...:P

Ψηφίζω τον αγαπητό tsarachaf λόγω της επιμονής του να προβάλει την blue butterfly ως αθώα απλά και μόνο λόγω του χθεσινου αποτελεσματος και σχεδόν να επιβάλει έμμεσα την δική του γνώμη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν....
Επειδή τίνουν να με μπερδέψουν μερικοί, ο ΔΑ είναι πολιτης αλλά δουλεύει για την μαφία. Σωστά; Άρα ο ΔΑ πιστεύει ότι ο Χάρης είναι στην μαφία και άλλαξες τις ψήφους με την Ριρίκα. Ποιον πίεζαι η Ριρίκα; Τον Σομερα. Άρα για μεα ο Σομερα=ΔΑ. Ένας πολίτης που πλέον είναι άχρηστος για την μαφία. Δεν νομίζω πως έχει νόημα να ασχοληθούμε με εκείνον αυτήν την στιγμή.

Στα της δολοφονίας. Δεύτερη φορά ο Ούλτρα. Τόσο πίσμα πια απο την μαφία ή με το χθεσινό προσπαθούν να μας περάσουν τον Σπυράκο αθώο; Δεν ξέρω.

Όπως βλέπω να εξελίσσεται η ψηφοφορία ξαφνικά βλέπω να δημιουργείτε μια τάση να ψηφισθεί ο Τσαράτσαφ. Μπορεί να έχουμε τις κόντρες μας αλλά για εμένα δεν είναι στην μαφία. Τουλάχιστον στους μπιγκ 4.

Θα ψηφίσω βλέποντας και κάνοντας αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντάσματα ομιλούν και ψηφίζουν μέχρι και τις 15:30. Δεν παίζουν κάρτες ίντριγκας.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. blue_butterfly --> Libertus (φάντασμα)
  2. Drama Prinzessin --> Libertus
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. kleop --> tsarachaf (φάντασμα)
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf --> Sommerfeld
  9. PieMaker --> Libertus
  10. Sommerfeld --> tsarachaf
  11. tsarachaf --> Libertus
  12. ultraviolence --> tsarachaf
  13. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
4 Libertus
3 tsarachaf
1 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7
ultraviolence - Δολοφονία 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
@Eileen: Κατά τη χθεσινή ψηφοφορία, όταν αναφέρθηκα σε παίκτες που προσπαθούσαν να ανατρέψουν τις ισορροπίες, αναφερόμουν αποκλειστικά στον Ιορδάνη. Εσυ με την ψήφο σου έφερες πάλι το παιχνίδι στα ίσα του (όπως ήταν πριν ψηφισει ο Καραντακοβ). Δε σε αδικώ καλή μου ZoitCa που δε μπορείς να με εμπιστευτείς, έχω ένα παλιό παιχνίδι κατά νου:P, αλλα μήπως υπερβάλεις λίγο;; Έτσι ειμαι κι εγώ με τον Ακριβο. Τον θεωρώ μεγάλη παιχτουρα και είναι από τους λίγους που μπορούν να με τουμπαρουν τόσο εύκολα, γι' αυτό το λόγο τις περισσότερες φορές δυσκολεύομαι να τον εμπιστευτώ.


Επιστρεφω στην ενεργό δράση σήμερα το βραδάκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μην δω κανένα φάντασμα να γράφει πλέον... :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πάλι ultra; :worry:
Δεν ξέρω γιατί αυτή η ξαφνική επίθεση στον τσατσαραφ. Κάποιοι μου φαίνεται θέλουν να βγουν λάδι σήμερα :whistle: .
Για μένα ο Sommerfeld είναι σίγουρα κακός ρόλος. Δεν με πείθει καθόόλου. Συμφωνώ με τα σενάρια της Eileen σχετικά με την Ριρίκα.
Δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς.Γενικά στα post του χάνομαι.Δε βρίσκω συνοχή.

Ιορδάνη λίγο περίεργο μου φαίνεται το σενάριο σου να είναι ο Σομερ ΔΑ. Γιατί να τον πιέζει τόσο πολύ η Ριρίκα αν δεν ήξερε κάτι;
Δηλαδή θεωρείς ότι γίνονται πράγματα για να αθωωθεί εντελώς ο Σπυράκος; Θα μπορούσε.Αν και μένα μου φαίνεται ότι έκανε την νεκροφάνεια από βιασύνη.Δεν ξέρω.Κλίνω ως προς το ότι είναι αθώος, κρατώντας πάντα κάποιες επιφυλάξεις.
Εσύ επιμένεις στην αθωότητα του Libertus;


Σχόλια από τον Libertus περιμένω ακόμη και δε βλέπω.

Θα ψηφισω αργοτερα γιατί πρέπει να βγω λίγο από το pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Η Μελανία δε μπορεί να μιλήσει, έχει αποχωρήσει οριστικά.

Μην χαίρεσαι πολύ εσύ :ropalo:
Συγγνώμη για την επέμβαση :redface: είναι προσωπικό με τον Δημήτρη :mastigio


Επιστρέφω στον τάφο μου :-*

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ιορδάνη λίγο περίεργο μου φαίνεται το σενάριο σου να είναι ο Σομερ ΔΑ. Γιατί να τον πιέζει τόσο πολύ η Ριρίκα αν δεν ήξερε κάτι;
Εγώ αυτό το σενάριο έχω σκεφτεί και με το γεγονός ότι ο Σομερ είναι καινούργιος παίχτης θα μπορούσε να κάνει μια τέτοια παρορμιτική κίνηση. Επίσης το ότι ψηφισε τον τσαράτσαφ μου το κάνει πιο σίγουρο. Η ριρίκα μπορεί να έμαθε ότι ο Σομερ είναι ο ΔΑ και επειδή ξέρει ότι παίζει για την μαφία γι'αυτό να πίεζε.

Δηλαδή θεωρείς ότι γίνονται πράγματα για να αθωωθεί εντελώς ο Σπυράκος; Θα μπορούσε.Αν και μένα μου φαίνεται ότι έκανε την νεκροφάνεια από βιασύνη.Δεν ξέρω.Κλίνω ως προς το ότι είναι αθώος, κρατώντας πάντα κάποιες επιφυλάξεις.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά είνια καλή τακτική να αθωόσεις το πιο "άχαρο" μέλος σου αν είναι στην μαφία και να σου την φέρει έτσι, αν βρεις τους άλλους 3 τους οποίους μπορεί και να έχουμε βρεί.

Εσύ επιμένεις στην αθωότητα του Libertus;
Πίστευα πως είναι αθώος ναι, αλλά μετά το χθεσινό συμβάν με την ψήφο του προς εμένα χωρίς καμία σχεδόν αιτιολόγηση με έκανε να χάσω την πίστη μου σε αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ριρικάκι, σε απήγαγαν εξωγηινοι:blink:?? Μετα απο δύο άκυρες ψήφους εναντιον μου, ακυρες εναντιωσεις που στηριζονταν σε μη τεκμηριωμενη αιτιολογηση(κατι φράσεις και κατι posts δικα μου ασχετα με το palermo) και μετα απο ποσους τζαμπα γυρους στους οποιους απλα πετουσες "βελη" διχως να λες κατι πιο ουσιαστικο...ψηφίζεις τον Libertus τον οποιον δεν έχεις κατηγορησει απλά και μόνο επειδή είναι μπροστα στις ψήφους??.....Κλασσική ριρικα εε?? Πετάει μια ψήφο, ρίχνει βέλη και δημιουργεί εκ νεου εντυπώσεις....Θα γελάμε στο τέλος, μη φοβού:clapup:

Κοίταξε να δεις τι συμβαίνει. Μπορεί να κάνεις ότι βγαίνεις από τα ρούχα σου, αλλά η αλήθεια είναι ότι η Ριρίκα δεν είναι καμία τυχαία. Δεν θα ρίσκαρε να σου επιτίθεται συνέχεια και μάλιστα χωρίς τόσο ισχυρά επιχειρήματα χωρίς να ήξερε κάτι. Και δεν ξέρω αν το παρατήρησες αλλά από χθες είχα που έλεγα πόσο περίεργη μου φαίνεται η κόντρα σας και ακριβώς λόγω της συμπεριφοράς της Ριρίκας που ξεκίνησε και την όλη κόντρα(και φυσικά ότι πήγες και τσίμπησες πολύ εύκολα κι εσύ) με κάνει να υποψιάζομαι περισσότερο εσένα.

Αλήθεια, ποιοι είστε εσείς που θα γελάτε στο τέλος;; Επίσης γιατί χάνεις έτσι την ψυχραιμία σου;;

Βλέπω ο τσαφ πείστηκε σχεδόν αυτομάτως για την αθωότητα της πεταλουδας...Βούτυρο στο ψωμί της εε?? Αντί ο ΔΑ να ξαποστείλει καποιον άλλον που δεν με ανεφερε ιδιαιτερα πήγε και έδιωξε την ριρικα που έχει γινει κολιτσιδα για γελοιους λογους και επιχειρηματα και τωρα ξαφνικα όλα τα φωτα επανω μου...Χμμ ποσοοοο πιο βολικό....;)

Να σου πω την αλήθεια, ήμουν στα ίδια επίπεδα σιγουριάς από πιο πριν. Και ίσως να έμπαινα σε περισσότερες σκέψεις αν κάποιος δεν είχε "φωτογραφίσει" την Ριρίκα ως ΑΜ νωρίτερα χθες. Οπότε ο ΔΑ παίζει και να σκέφτηκε, ας τους γλιτώσω και από αυτό όταν αποφάσισε να σώσει τον Χάρη


Άκυρο! Και γιατι να ξαποστειλουμε την ριρικα που εχει γινει κολιτσιδα σε εμενα?? Για να "αθωοθει" ετσι μια ωρα αρχυτερα?? Για να πεσουν ολα τα φωτα επανω μου?? Αυτα τα συμπερασματα με τρελαινουν...:P

Ψηφίζω τον αγαπητό tsarachaf λόγω της επιμονής του να προβάλει την blue butterfly ως αθώα απλά και μόνο λόγω του χθεσινου αποτελεσματος και σχεδόν να επιβάλει έμμεσα την δική του γνώμη......

Στο πρώτο μέρος απάντησα πιο πριν.
Τι μανία είναι αυτή με το να επιβάλλω την γνώμη μου;; Όλοι προσπαθούν να πείσουν τους άλλους ότι η γνώμη τους είναι η σωστή, αλλά όταν το κάνω εγώ είμαι απαραίτητα μαφιόζος;; Το καταλαβαίνεις ότι δεν βγάζει νόημα αυτό;; Αν θες να με κατηγορήσεις βρες κανένα σοβαρό επιχείρημα, όχι το προφανές που κάνουν όλοι.

@Eileen: Κατά τη χθεσινή ψηφοφορία, όταν αναφέρθηκα σε παίκτες που προσπαθούσαν να ανατρέψουν τις ισορροπίες, αναφερόμουν αποκλειστικά στον Ιορδάνη. Εσυ με την ψήφο σου έφερες πάλι το παιχνίδι στα ίσα του (όπως ήταν πριν ψηφισει ο Καραντακοβ). Δε σε αδικώ καλή μου ZoitCa που δε μπορείς να με εμπιστευτείς, έχω ένα παλιό παιχνίδι κατά νου:P, αλλα μήπως υπερβάλεις λίγο;; Έτσι ειμαι κι εγώ με τον Ακριβο. Τον θεωρώ μεγάλη παιχτουρα και είναι από τους λίγους που μπορούν να με τουμπαρουν τόσο εύκολα, γι' αυτό το λόγο τις περισσότερες φορές δυσκολεύομαι να τον εμπιστευτώ.


Επιστρεφω στην ενεργό δράση σήμερα το βραδάκι!!

Μιας και τα λέμε αυτά, εγώ είμαι έτσι και με σένα και με την Ζωή.

Πάλι ultra; :worry:
Δεν ξέρω γιατί αυτή η ξαφνική επίθεση στον τσατσαραφ. Κάποιοι μου φαίνεται θέλουν να βγουν λάδι σήμερα :whistle: .
Για μένα ο Sommerfeld είναι σίγουρα κακός ρόλος. Δεν με πείθει καθόόλου. Συμφωνώ με τα σενάρια της Eileen σχετικά με την Ριρίκα.
Δεν μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς.Γενικά στα post του χάνομαι.Δε βρίσκω συνοχή.

1. Δεν σας διορθώνω τόσο καιρό μου με λέτε τσαρατσάφ, αλλά μετα και το τσατσαράφ δεν μπορώ να αντέξω άλλο. Το nick μου διαβάζεται τσαραΧάφ. Αν δεν μπορείτε να το πείτε, λέγετε με καλύτερα τσαφτσουφ που είναι και λίγο αστείο :P.

2. Για την συνοχή που λες, είναι της μοδός η "Δημιουργική Ασάφεια", οπότε μάλλον είπαν να την χρησιμοποιήσουν και οι μαφιόζοι, που το έκαναν και πιο παλιά.

Ιορδάνη λίγο περίεργο μου φαίνεται το σενάριο σου να είναι ο Σομερ ΔΑ. Γιατί να τον πιέζει τόσο πολύ η Ριρίκα αν δεν ήξερε κάτι;
Δηλαδή θεωρείς ότι γίνονται πράγματα για να αθωωθεί εντελώς ο Σπυράκος; Θα μπορούσε.Αν και μένα μου φαίνεται ότι έκανε την νεκροφάνεια από βιασύνη.Δεν ξέρω.Κλίνω ως προς το ότι είναι αθώος, κρατώντας πάντα κάποιες επιφυλάξεις.
Εσύ επιμένεις στην αθωότητα του Libertus;

Δύο ίδιες δολοφονίες και μία ξοδεμένη νεκροφάνεια, μόνο και μόνο για να αθωωθεί ο Σπυράκος; Μου φαίνεται εξαιρετικά τραβηγμένο σαν σχέδιο...

Σχόλια από τον Libertus περιμένω ακόμη και δε βλέπω.

Μας σνομπάρει πλέον, δεν είμαστε αρκετά καλοί για να μας τιμήσει με την παρουσία του και να υπερασπιστεί τον εαυτό του...

Εγώ αυτό το σενάριο έχω σκεφτεί και με το γεγονός ότι ο Σομερ είναι καινούργιος παίχτης θα μπορούσε να κάνει μια τέτοια παρορμιτική κίνηση. Επίσης το ότι ψηφισε τον τσαράτσαφ μου το κάνει πιο σίγουρο. Η ριρίκα μπορεί να έμαθε ότι ο Σομερ είναι ο ΔΑ και επειδή ξέρει ότι παίζει για την μαφία γι'αυτό να πίεζε.

Ναι, επειδή είναι πολύ παρορμητική κίνηση σε αυτή την φάση κι εγώ θα πόνταρα να είναι ο ΔΑ κάποιος σχετικά άπειρος παίκτης, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι ο Σομερ είναι μαφιόζος, παρά ότι είναι ΔΑ, γιατί να να μάθει η Ριρίκα ότι είναι ΔΑ, θα έπρεπε να ρωτήσει συγκεκριμένα αν είναι ΔΑ, που δεν συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες στο μυαλό μου. Ειδικά αν ήταν με κάρτα.

Δεν είμαι σίγουρος αλλά είνια καλή τακτική να αθωόσεις το πιο "άχαρο" μέλος σου αν είναι στην μαφία και να σου την φέρει έτσι, αν βρεις τους άλλους 3 τους οποίους μπορεί και να έχουμε βρεί.

Και θα βασιστεί η μαφία στο να μας ξεκάνει μόνος του ο Σπυράκος;; Δύσκολο, εκτός αν έχει μεταμορφωθεί ως παίκτης και μας δουλεύει ψιλό γαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα... :)

Ultraviolence, ευχαριστώ που υπάρχεις, είχα αρχίσει να νιώθω τρελός εδώ μέσα. Από τη στιγμή που ο ultra δολοφονήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη φορά, λίγο πολύ είναι σίγουρο ότι είναι πολίτης κατ' εμέ. Επίσης, θεωρώ ότι είναι πολίτης με δυνατό ρόλο ή και κάποια κάρτα ενδεχομένως. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η μεταστροφή... Δεν πιστεύω ότι οι μαφιόζοι τον έβγαλαν από τη μέση, γιατί ήξεραν τον ρόλο του, καθώς η μεταστροφή αυτή έγινε σήμερα το πρωί (το πμ της δολοφονίας έχει σταλεί από χθες). Γενικά στο Παλέρμο δύσκολα αλλάζει κάποιος προσανατολισμό εάν είναι πολίτης, και όταν το κάνει, είναι επειδή κάτι ξέρει! Για μένα, με τον τρόπο που μπορεί να γνωρίζει ό,τι ξέρει, δείχνει αυτό που προσπαθώ να αποδείξω γύρους τώρα...Ότι δηλ. μαφιόζοι κρύβονται στο ρεύμα που δημιουργήθηκε για το τι συνέβη με την Μελανία. Ψηφίζει tsarachaf, το κρατάω. Πράγματι πάει με τα νερά των πολιτών σε αυτό το θέμα, δεν εκτίθεται, δεν κατηγορείται. Επίσης η άποψή του για τον Ακριβό άλλαξε άρδην σε μια μέρα. Πιστεύω πάντως πως σίγουρα ένας μαφιόζος διατηρεί πολύ χαμηλό προφίλ και πάει με τα νερά του κόσμου, Emilouko ή Nefeli Graf πιθανόν. Ίσως και η Drama αν απλά δεν βαριέται;

Τον Ιορδάνη τον ψήφισα χτες, καθαρά πηγαίνοντας με το σενάριο της Μελανίας που είχα στο μυαλό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζητάτε εξηγήσεις από εμένα γιατί με ακολουθεί. Είναι γνωστή τακτική ένας μαφιόζος να πηγαίνει με τα νερά κάποιου πολίτη, από την άλλη θα μπορούσε να είναι αποπροσανατολισμένος...δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί.

Μεταξύ Sommerfeld και Ριρίκας, πιθανότατα κρύβεται ένας μαφιόζος και αυτός είναι ο Sommerfeld. Η Ριρίκα μάλλον είναι ΑΜ...ωστόσο, όλοι εσείς οι φανατικοί οπαδοί του ότι το κάρφωμα απέτυχε, πώς είστε τόσο σίγουροι ότι ο ΑΜ δεν είναι ακόμα μέσα και ότι η blue_butterfly δεν είναι ο πληροφοριοδότης; Και αν δεν είναι αυτή ο πληροφοριοδότης, κάπου θα έπρεπε να υπάρχει, αλλά δεν υπάρχει κάποιος να υποστηρίζει τόσο έντονα από την αρχή σχετικά την ενοχή κάποιου. Γενικά, έχει πλάκα να υποστηρίζετε το σενάριο που βρίσκει ανταπόκριση σε αυτά που λέω εγώ... :P

Ένα μικρό διάλειμμα από τα :popcorn:

Έλιωσα!
:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ultraviolence, ευχαριστώ που υπάρχεις, είχα αρχίσει να νιώθω τρελός εδώ μέσα. Από τη στιγμή που ο ultra δολοφονήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη φορά, λίγο πολύ είναι σίγουρο ότι είναι πολίτης κατ' εμέ. Επίσης, θεωρώ ότι είναι πολίτης με δυνατό ρόλο ή και κάποια κάρτα ενδεχομένως. Δεν εξηγείται αλλιώς αυτή η μεταστροφή... Δεν πιστεύω ότι οι μαφιόζοι τον έβγαλαν από τη μέση, γιατί ήξεραν τον ρόλο του, καθώς η μεταστροφή αυτή έγινε σήμερα το πρωί (το πμ της δολοφονίας έχει σταλεί από χθες). Γενικά στο Παλέρμο δύσκολα αλλάζει κάποιος προσανατολισμό εάν είναι πολίτης, και όταν το κάνει, είναι επειδή κάτι ξέρει! Για μένα, με τον τρόπο που μπορεί να γνωρίζει ό,τι ξέρει, δείχνει αυτό που προσπαθώ να αποδείξω γύρους τώρα...Ότι δηλ. μαφιόζοι κρύβονται στο ρεύμα που δημιουργήθηκε για το τι συνέβη με την Μελανία. Ψηφίζει tsarachaf, το κρατάω. Πράγματι πάει με τα νερά των πολιτών σε αυτό το θέμα, δεν εκτίθεται, δεν κατηγορείται. Επίσης η άποψή του για τον Ακριβό άλλαξε άρδην σε μια μέρα. Πιστεύω πάντως πως σίγουρα ένας μαφιόζος διατηρεί πολύ χαμηλό προφίλ και πάει με τα νερά του κόσμου, Emilouko ή Nefeli Graf πιθανόν. Ίσως και η Drama αν απλά δεν βαριέται;

Βρε, βρε... Για δες ποιος μας τίμησε...
Κι έλεγα δεν θα βγει να το πει κανείς αυτό; Αφού όπως λες δεν εκτίθεμαι και δεν κατηγορούμαι, γιατί να ξοδέψει ξαφνικά κάρτα πάνω μου; Και γιατί να μην επηρεάστηκε απλά από τον ΔΑ όπως δηλώνει; Δεν ξέρω αν παρατήρησες ότι έχει μία ροπή στον να σκέφτεται διάφορα σενάρια, όπως τότε με τον δικηγόρο και τον μηδενισμό ψήφων του Τάσου.
Εντάξει, το καταλαβαίνω, θέλεις να σωθείς απεγνωσμένα να σωθείς και θα πιαστείς απ'όπου βρεις, έτσι; Γιατί όμως τόσες μέρες δεν έκανες τίποτα και μας το έπαιζες τρελίτσα; Δεν είχες από που να πιαστείς;;

Τον Ιορδάνη τον ψήφισα χτες, καθαρά πηγαίνοντας με το σενάριο της Μελανίας που είχα στο μυαλό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζητάτε εξηγήσεις από εμένα γιατί με ακολουθεί. Είναι γνωστή τακτική ένας μαφιόζος να πηγαίνει με τα νερά κάποιου πολίτη, από την άλλη θα μπορούσε να είναι αποπροσανατολισμένος...δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί.

Το σενάριο της Μελανίας έτσι; Να σου ξαναθυμίσω την αναφορά της μελανίας;; Όχι, δεν έχει σημασία. Αυτό μας βολεύει αυτό λέμε. Και δεν προσπαθούμε καν να δώσουμε κανένα στοιχείο, γιατί αυτόν και όχι τις άλλες "κατηγορίες" της Μελανίας;;

Μεταξύ Sommerfeld και Ριρίκας, πιθανότατα κρύβεται ένας μαφιόζος και αυτός είναι ο Sommerfeld. Η Ριρίκα μάλλον είναι ΑΜ...ωστόσο, όλοι εσείς οι φανατικοί οπαδοί του ότι το κάρφωμα απέτυχε, πώς είστε τόσο σίγουροι ότι ο ΑΜ δεν είναι ακόμα μέσα και ότι η blue_butterfly δεν είναι ο πληροφοριοδότης; Και αν δεν είναι αυτή ο πληροφοριοδότης, κάπου θα έπρεπε να υπάρχει, αλλά δεν υπάρχει κάποιος να υποστηρίζει τόσο έντονα από την αρχή σχετικά την ενοχή κάποιου. Γενικά, έχει πλάκα να υποστηρίζετε το σενάριο που βρίσκει ανταπόκριση σε αυτά που λέω εγώ... :P

Σήμερα ο Sommerfeld ήταν δολοφόνος, αλλά χθες δεν ήταν για να τον ψηφίσεις έτσι;; Μήπως μας τον δίνεις επειδή προετοιμάζεις το έδαφος για την αποχώρησή σου και αν γίνει μια αποκάλυψη ρόλου, να αθωωθεί αυτόματα;; Λέω εγώ τώρα...

Ναι, εγώ πιστεύω ότι η Ριρίκα ήταν ΑΜ αφού ρωτάς, όχι γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει ο πληροφοριοδότης, αλλά γιατί δεν έπαιζε τόσο άνετα όσο όταν είναι πολίτης, αλλά προσπαθούσε να προφυλαχθεί κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Νefeli: Θα μπορουσε να είναι ανετα μαφιοζα.Δε μου αρέσει ο τροπος που παιζει,νιωθω ότι προσπαθει να περιπλεξει τα πραγματα
Δεν περιμένω απάντηση, αλλά δεν μπορώ να μην το γράψω έστω. Πότε περιέπλεξα τα "πράγματα"; Προφανώς, δεν είχες τι να γράψεις.

Tsarachaf: Δεν με πειθει. Για κανενα λογο! Όποιο post και να πιασω,μου αφηνει ερωτηματικα.Μαφιοζος για μενα
Είναι ο μόνος που συμμετέχει και απεναντίας προσπαθεί να βγάλει κάποιο συμπέρασμα και μιλάς εσύ για ερωτηματικά στα μηνύματά του.

Ultraviolence: no comment, το αφηνω στην κριση του καθενος αυτό.Δε θα μπω στο τριπακι να βροντοφωναξω την αθωοτητα μου,δε θα με επειθε ουτε εμενα.
Πόσοι τα είπαν αυτά. Δεν ξέρω τι παίζει με τον δικό σου ρόλο βέβαια.

Γύρισα απο τη δουλεια και ειμαι πτώμα :P
στο δια ταύτα λοιπον, ψηφίζω tsarachaf . Νομιζω ριχνει σταχτη στα ματια με τη ψηφο του στον Libertus. Ο τροπος που "την μπαινει" στον Libertus μου φαινεται τέρμα υποπτος.
"Λογικότατο" επιχείρημα.

Δε σε καταλαβαίνω...
Τι σκέφτεσαι και σε προβληματίζει ότι ήταν με της Ριρίκας οι ψήφοι που άλλαξε ο ΔΑ. ?
Ο λόγος που ο δ.α. θέλησε να βγάλει την Ριρίκα και όχι κάποιον άλλο από όσους ψηφίστηκαν μέχρι τώρα. Είπαμε μπορεί να ήταν τυχαίο, μπορεί και όχι.

1) Νομιζω πως ο ΔΑ πιστευει πως ο Libertus ειναι αθωος, γι'αυτο τον έσωσε, για να διωξει την Ριρικα που ισως θεωρουσε οτι εχει καποιον απο τους σημαντικους ρολους των πολιτων ετσι ωστε οι επομενες ψηφοι να πανε στον Libertus ( με ενα σμπαρο δυο τριγωνια)
Ο δ.α. είναι με την πλευρά της μαφίας. Είναι λογικό να πιστεύει ότι είναι αθώος και πολίτης και να τον σώζει; Σοβαρά;!

2) O τροπος που παιζει με κάνει να τον υποπτεύομαι.Επισης τα χθεσινα σχολια που εκανε με την Νεφελη μου φανηκαν αρκετα υποπτα.
Τςςςςςς!

Σας χαιρετω απο την φαντασματοχωρα!
Αν και δεν θελω να εχω υποχρεωση στον ουλτρα τον ευχαριστω που εριξε την καρτα ηχω απο το υπερπεραν και εχουμε το δικαιωμα να μιλησουμε εμεις τα φαντασματα.
Στο θεμα μας τωρα.Απο τοτε που εφυγα εχει γινει ο κακος χαμος.Ατομα που περιμενα οτι ηταν αθωα(βλεπε JKaradakov,Τsarachaf)εχουν εξελιχθει διαφορετικα...
Συμφωνω στα λεγομενα του ουλτρα και επιλεον θελω να προσθεσω πως χτες η αλλαγη ψηφων πρεπει να εγινε μεταξυ των πολιτων για να κερδιθει ο χρονος.
Επειδη η διορια μου να μιλαω ληγει σιγα σιγα καταληγω να ψηφισω τον Tsarachaf για τον απλο λογο οτι ψιλοκινει τα νηματα και επιπλεον δεν ειναι τυχαιο που ο ουλτρα δολοφονηθηκε για δευτερη φορα.
Αυτό που ξαφνικά εναντιωθήκατε όλοι στον tsarachaf και ειδικά τα φαντάσματα.


Ένα μικρό διάλειμμα από τα :popcorn:

Χρονικά λάθος. Μισές δουλειές η ΣΕ. :slourp:
Άλλος απο εδώ...Ψηφιζει ένα άτομο αλλά δεν μας λέει το γιατι, μας παραπεμπει απλά σε μερικα σχόλια που έγναν εχθες διχως να μπαινει στον κοπο να μας τα περιγραψει εστω....Γιατι τέτοια προχειροτητα??
Απάντησα στον tsarachaf, δεν θα το επαναλάβω.

Η επιμονή σας στον tsarachaf ξαφνικά με κάνει περίεργη για το τι θα εξελιχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Βρε, βρε... Για δες ποιος μας τίμησε...
Κι έλεγα δεν θα βγει να το πει κανείς αυτό; Αφού όπως λες δεν εκτίθεμαι και δεν κατηγορούμαι, γιατί να ξοδέψει ξαφνικά κάρτα πάνω μου; Και γιατί να μην επηρεάστηκε απλά από τον ΔΑ όπως δηλώνει; Δεν ξέρω αν παρατήρησες ότι έχει μία ροπή στον να σκέφτεται διάφορα σενάρια, όπως τότε με τον δικηγόρο και τον μηδενισμό ψήφων του Τάσου.
Εντάξει, το καταλαβαίνω, θέλεις να σωθείς απεγνωσμένα να σωθείς και θα πιαστείς απ'όπου βρεις, έτσι; Γιατί όμως τόσες μέρες δεν έκανες τίποτα και μας το έπαιζες τρελίτσα; Δεν είχες από που να πιαστείς;;
Και γιατί δέχεσαι μόνο το ενδεχόμενο να μπορούσε να ρίξει κάρτα για εσένα και να μην είναι ο ντετέκτιβ π.χ; Μήπως γιατί δεν σε συμφέρει;
Θέλω να σωθώ απεγνωσμένα...; Να σου θυμίσω ότι, εάν πριν 2 γύρους δεν είχε αλλάξει ψήφο ο Ιορδάνης, θα είχα φύγει! Ναι, αναφέρομαι στον γύρο που δεν ψήφισα. Το ίδιο και χθες, που ό,τι ρόλο και να είχα δεν θα μπορούσα να ξέρω προφανώς τι θα συμβεί.


Το σενάριο της Μελανίας έτσι; Να σου ξαναθυμίσω την αναφορά της μελανίας;; Όχι, δεν έχει σημασία. Αυτό μας βολεύει αυτό λέμε. Και δεν προσπαθούμε καν να δώσουμε κανένα στοιχείο, γιατί αυτόν και όχι τις άλλες "κατηγορίες" της Μελανίας;;
Μα δεν είπα κάτι σίγουρο για τον Ιορδάνη... Το σίγουρο είναι ότι σήμερα δόθηκε μια άλλη κατεύθυνση, σε πρόσωπα καλά κρυμμένα. ;)


Σήμερα ο Sommerfeld ήταν δολοφόνος, αλλά χθες δεν ήταν για να τον ψηφίσεις έτσι;; Μήπως μας τον δίνεις επειδή προετοιμάζεις το έδαφος για την αποχώρησή σου και αν γίνει μια αποκάλυψη ρόλου, να αθωωθεί αυτόματα;; Λέω εγώ τώρα...

Ναι, εγώ πιστεύω ότι η Ριρίκα ήταν ΑΜ αφού ρωτάς, όχι γιατί δεν πιστεύω ότι υπάρχει ο πληροφοριοδότης, αλλά γιατί δεν έπαιζε τόσο άνετα όσο όταν είναι πολίτης, αλλά προσπαθούσε να προφυλαχθεί κιόλας...
Τον Sommerfeled τον υποπτευόμουν γύύύρους τώρα. Και ναι, το βρήκες... ψήφισα χθες τον Ιορδάνη, ακριβώς για να σας δείξω ότι ο Sommerfeld είναι συνεργός μου. :P

Συμφωνώ ότι είναι ΑΜ κατά πιθανότατα, απλώς σου λέω ξεκάθαρα ότι αυτό εγώ θα έπρεπε να το υποστηρίζω με πάθος κι όχι εσείς που νομίζετε ότι υπάρχει πληροφοριοδότης. Το μόνο που με προβληματίζει στη σύνδεση Ριρίκας-ΑΜ είναι ότι τον κατηγορούσε πάρα πολύ, ενώ ο ΑΜ νικάει μόνος του. Δηλαδή, αν είναι ο ΑΜ η Ριρίκα, έπαιξε χάλια...

Ο δ.α. είναι με την πλευρά της μαφίας. Είναι λογικό να πιστεύει ότι είναι αθώος και πολίτης και να τον σώζει; Σοβαρά;!
Η ιδιότητα του ΔΑ είναι στην πραγματικότητα πιο πετυχημένη, όταν αντιστρέφει τις ψήφους μεταξύ 2 πολιτών. Γιατί πολύ απλά ενοχοποιεί αυτόν που ήρθε πρώτο σε ψήφους και αποχωρεί την επόμενη μέρα. Εν ολίγοις, χαρίζει στους μαφιόζους 1-2 γύρους και μπερδεύει τους πολίτες.


Για μένα, όπως προείπα, κάτι παίζει με τον ρόλο του ούλτρα και επανήλθε λίγο στο παιχνίδι σαν να ήξερε ποιους να κατηγορήσει. Γι' αυτό η ψήφος μου θα πάει στον tsarachaf και είμαι πολύ περίεργος να δω τι κινήσεις θα έχουμε προς το τέλος, αφού μπορεί να φανούν άτομα τα οποία συνδέονται μεταξύ τους. Εγώ, Άκριβε, δέχτηκα να θυσιαστώ για την ομάδα μου και να αποκαλυφτεί η ιδιότητά μου με τυμβωρυχία που θα έπεφτε. Εσύ δέχεσαι ή θα χάσετε έδαφος...με όποιον τον συνέφερε να καρφωθεί η Μελανία; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 31/7
  1. blue_butterfly --> Libertus (φάντασμα)
  2. Drama Prinzessin --> Libertus
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. kleop --> tsarachaf (φάντασμα)
  7. Libertus --> tsarachaf
  8. Nefeli Graf --> Sommerfeld
  9. PieMaker --> Libertus
  10. Sommerfeld --> tsarachaf
  11. tsarachaf --> Libertus
  12. ultraviolence --> tsarachaf
  13. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
4 Libertus
4 tsarachaf
1 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7
ultraviolence - Δολοφονία 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ειμαι ξανά από κινητό δυστυχώς . Ψηφίζω Sommerfeld γιατί πιστεύω ότι η Ριρικα είναι πληροφοριοδότης/ΑΜ και ως εκ τούτου τον θεωρώ μαφοοζο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ενταξει παιδια ηρεμηστε λιγο δεν θα γινοταν τοση μεγαλη πλεκτανη πια και με παιξιμο καρτας για να βγω εγω αθωος..Επισης δεν απαντω στις αιχμες μερικων γιατι δεχομαι που δεν ειμαι και απο τους καλυτερους παιχτες αλλα ενταξει thats enough,νομιζω πως δεν εχουν αποδειχτει και οι αλλοι σε αυτο το Παλερμο παιχτουρες,ειτε μαφιοζοι ειτε αθωοι..Για να κλεισει το ζητημα,μου την εδωσε επαιξα τη καρτα και ηθελα και να δω τι θα παιχτει στη σημερινη δολοφονια,αν και ουσιαστικα χαμενη πηγε η καρτα στο τελος!!Μπαινω,διαβαζω αλλα επειδη δεν ειμαι σπιτι ολη μερα και ειναι Καλοκαιρι,δε το λεω σαν δικαιολογια,δε γραφω μακροσκελη και συνεχα μηνυματα ουτε κανω spam και πιστευω χρησιμοτερος ειμαι απο παλια.Οσο αναφορα τη ψηφοφορια με τη χθεσινη εναλλαγη δεν ειναι τοσο ενοχος ο Χαρης στα ματια μου γιατι θεωρω πως η αλλαγη εγινε για καθαρη παραπλανηση και να ψηφιστει,οχι οτι επαιρνα το μερος του γενικα!Θα επιμεινω για την ωρα,και δε θελω να πεσουν τα ματια πανω μου αλλα θα πεσουν,να ψηφισω ξανα ΙΟΡΔΑΝΗ διοτι απο τη προχθεσινη ψηφοφορια εχω πει τις αποψεις μου κρατωντας τη σχεση του με την Μελανια,που εχω εκφρασει και την αποψη μου γι αυτο ζητημα! Συμφωνω επισης οτι ισως καποια στιγμη ο Sommer πρεπει να φυγει γιατι θεωρω πως η Ριρικα ισως εφυγε απο αυτον και για να στοχοποιηθει και ο Libertus!! Αυτα απο μενα..Ειδωμεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top