Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ο Γιάννης κατηγορούσε πολύ το Σπυράκο, τον Στράτο και τον Πέτρο. Αποκλείεται όμως ο Πέτρος ως ΑΜ να την έπεφτε αμέσως σε αυτόν που τον κατηγορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Άρα ο ΑΜ, επιδιώκει την στροφή μας στον Πέτρο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Είναι πολύ εμφανές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μήπως αυτό μας δείχνει την απειρία του ΑΜ. Ή και αυτό είναι ένα άλλο κόλπο του; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν θα βγάλουμε άκρη, το ξέρετε έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Guest 278211 ψηφίζω εγώ λόγω της μετριοπαθούς παρουσίας της μέχρι τώρα και του ίσως επιτηδευμένα προσεγμένου τρόπου παιχνιδιού της.
please, διαβάστε μία τα 5-6 τελευταία ποστ μου και ελπίζω να καταλάβετε ότι δεν είμαι ΑΜ

Τώρα αν θυμάμαι καλά, η μόνη που είχε κάνει αναφορά στην Χαρά στην αρχή του παιχνιδιού και την αποχώρησή της, και είχε αναφερθεί στον ΑΜ ήταν η Σπυριδούλα. A lonγ shot? Yes.
Ναι, τώρα όμως ανακαλώ αυτό που είπα. Μια χαρά ήρθαν οι εξελίξεις για τον ΑΜ!

Θεωρώ ύποπτη τη Μελανία κι εγώ, όμως θα ψηφίσω αργότερα, και θα πω και το λόγο που τη θεωρώ ύποπτη τώρα περισσότερο από πριν. Αφήνω λίγο χρόνο μήπως έχω λάθος και παρουσιαστεί διαφορετική συμπεριφορά. Και πάλι σας καλώ να καταλάβετε και να βρείτε για ποιους λόγους δεν είμαι ΑΜ. Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω για να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλά κατάλαβα, εμένα θα βγάλετε :(.
Δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάτε... Τέλος πάντων, θα δείτε και το βράδυ που το παιχνίδι δεν θα τελειώσει με εμένα. Και στα τελευταία μου λόγια θα πω κάτι να σας βοηθήσω, γιατί τώρα αν το πω δεν θα μου δώσετε σημασία και δεν θα με πιστέψετε :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μένει τώρα ἁπλῶς νὰ βροῦμε τὸν ἀντίπαλο μαφιόζο. Ὁ Γιάννης κατ' ἐμὲ ἦταν λίγο ἀψυχολόγητη ἐπιλογὴ γιὰ τὸ πρῶτο θῦμα τοῦ. Ἐνδεχομένως νὰ τοῦ ἦλθε λίγο ξαφνικὸ τὸ ὅτι μπόρεσε ὁ ἀντίπαλος μαφιόζος τελικὰ νὰ παίξῃ τὸν ῥόλο του καὶ λειτούργησε σπασμωδικά. Προσωπικά, πιστεύω ὅτι ἀντίπαλος μαφιόζος εἶναι ὁ Τάσος97 καὶ γι' αὐτὸ θὰ τὸν ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου κάνει εντύπωση, Μελ, που δεν έχεις δικαιολογήσει κανένα, πχ να πεις ότι "ο τάδε μάλλον ΔΕΝ είναι ΑΜ, για αυτόν και αυτόν το λόγο", κάτι που γενικά κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον JKaradakov.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Guest 278211
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Nefeli Graf
  9. Guest 278211
  10. ~Melania~
  11. Πατρεύς --> Τάσος97
  12. Τάσος97

Ψήφοι
2 Πατρεύς
1 Guest 278211
1 ~Melania~
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση, Μελ, που δεν έχεις δικαιολογήσει κανένα, πχ να πεις ότι "ο τάδε μάλλον ΔΕΝ είναι ΔΑ, για αυτόν και αυτόν το λόγο", κάτι που γενικά κάνεις.
Δεν δικαιολογώ εγώ; :|
Πάει μουρλαίνομαι :(.

Δεν ξέρω για τι μιλάς Σπυριδούλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Μένει τώρα ἁπλῶς νὰ βροῦμε τὸν ἀντίπαλο μαφιόζο. Ὁ Γιάννης κατ' ἐμὲ ἦταν λίγο ἀψυχολόγητη ἐπιλογὴ γιὰ τὸ πρῶτο θῦμα τοῦ. Ἐνδεχομένως νὰ τοῦ ἦλθε λίγο ξαφνικὸ τὸ ὅτι μπόρεσε ὁ ἀντίπαλος μαφιόζος τελικὰ νὰ παίξῃ τὸν ῥόλο του καὶ λειτούργησε σπασμωδικά. Προσωπικά, πιστεύω ὅτι ἀντίπαλος μαφιόζος εἶναι ὁ Τάσος97 καὶ γι' αὐτὸ θὰ τὸν ψηφίσω.

Άλλος για τη βάρκα μας; :blink: Αν ήταν ο Τάσος θα είχε σκοτωθεί και ο μαφιόζος που τον σκότωσε στην πρώτη δολοφονία...

Συγκεντρώσου Πέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν δικαιολογώ εγώ; :|
Πάει μουρλαίνομαι :(.

Δεν ξέρω για τι μιλάς Σπυριδούλα...

ΑΜ εννοούσα :P αμαν αυτες οι συντομογραφίες, μου πήραν το κεφάλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι που μπορει να ακουστει καπως "χαζο";
Γινεται η μαγισσα στο Palermo να ειναι αγορι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Άλλος για τη βάρκα μας; :blink: Αν ήταν ο Τάσος θα είχε σκοτωθεί και ο μαφιόζος που τον σκότωσε στην πρώτη δολοφονία...

Συγκεντρώσου Πέτρο.

Μᾶλλον δίκιο ἔχεις... Τὴν εἶχα ξεχάσει αὐτὴν τὴ λεπτομέρεια...:P

Ἀλλάζω τὴν ψῆφο μου καὶ ψηφίζω τὴν Guest 278211
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι που μπορει να ακουστει καπως "χαζο";
Γινεται η μαγισσα στο Palermo να ειναι αγορι; :P
Ναι. Οι ρόλοι δε μοιράζονται βάσει φύλου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον JKaradakov.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Guest 278211
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Nefeli Graf
  9. Guest 278211
  10. ~Melania~
  11. Πατρεύς --> Guest 278211
  12. Τάσος97

Ψήφοι
2 Guest 278211
2 Πατρεύς
1 ~Melania~


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
ΑΜ εννοούσα :P αμαν αυτες οι συντομογραφίες, μου πήραν το κεφάλι :P

Χαχαχαχχααχα λέω κι εγώ τι λέει :P.
Επειδή εγώ θα λείπω το απόγευμα, θα συντάξω ένα μεγάλο ποστ όσο μπορώ πιο συγκεντρωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και εγώ θα ψηφίσω Guest 278211.
Bέβαια δεν είμαι για τίποτα σίγουρη.
Αν δεν πέσει κανά διαφωτιστικό πόστ,δεν μπορώ να βγάλω και πολλά συμπεράσματα προσωπικά.

Αν πέσει καλό πόστ,τότε ίσως αλλάξω και την ψήφο μου αν δεν έχω φύγει για μπύρες μέχρι τις 8. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λοιπόν με τη δολοφονία δεν βγάζω και πολύ άκρη ο τζον τον γουαιλντ κατηγορούσε κυρίως και έχει βγει άρα δεν παίζει να ήταν αυτός. Γενικά στοιχεία καπουτ ψηφίζω Σπαι μόνο και μόνο για αυτό το πόστ
Πάντως, με την τροπή που είχαν τα πράγματα, ο πιο αδικημένος είναι ο αντίπαλος μαφιόζος, που τώρα δεν μπορεί να παίξει όπως θα μπορούσε να παίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top