Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ο τροπος που σκεφτεται η Guest 278211 μου κινει την προσοχη. Σε προηγουμενη δημοσιευση, φανηκε ικανοποιημενη με την αναστολη της δολοφονιας. Ισως να αισθανθηκε ετσι, επειδη θα παρουσιαζοταν η ευκαιρια στους δολοφονους να ανασυγκροτησουν ενα νεο σχεδιο (αφου επικοινωνουν μεταξυ τους), αν ειναι η ιδια δολοφονος. Μπορει, βεβαια, να το ανεφερε με ειρωνικη χροια.

Επιπλεον, υποστηριξε με σχετικη βεβαιοτητα οτι πιο ενδιαφερουσα αποκαλυψη ρολου μεταξυ του Σπυρου και της Totaled ηταν αυτη της Totaled. Αυτο ενδεχομενως σημαινει ειτε:
- πως ηξερε τον ρολο της Totaled, κατι που ειναι εφικτο μονο στην περιπτωση που ειναι δολοφονος η συγκατοικος (γνωριζονται μεταξυ τους). Το περιεργο, ομως, ειναι οτι δεν εσπευσε να την υπερασπιστει.
- πως επηρεαστηκε απο το γενικοτερο κλιμα, που υπεδεικνυε την Totaled ως υποπτη για τον ρολο του δολοφονου. Στην περιπτωση αυτη μπορει να ειναι:
α. πολιτης. (συνεργαζοταν με τους συμπολιτες της)
β. δολοφονος (αν ερχοταν αντιμετωπη με την κοινη γνωμη των πολιτων, θα στοχοποιουταν ως υποπτη, οποτε συνταχθηκε ταχα με το μερος των πολιτων)

:D Χωρίς δολοφονία σήμερα! Τι ωραία!



Μας ενδιαφέρει περισσότερο η Totaled.

Για μενα, ειναι μια απο τους υποπτους μεχρι στιγμης.

Ετσι, παιζεται πανω-κατω το Palermo; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έλα ρε espeonfan,ξαφνικά κάνεις σοβαρό πόστ για να ρίξεις και άλλες υποψίες στην σπάι;
Ξύπνησες από τον λήθαργο και σου ήρθε να παίξεις σοβαρά Παλέρμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Για να δούμε... Ας προσπαθήσω να οργανωθώ γιατί πραγματικά έχω ''ψιλοπαραιτηθεί'' από το να έχω ατράνταχτα επιχειρήματα, κι εσείς το εκλάβατε λάθος! :/: Αλλά υπάρχει εξήγηση, και οι παλιοί που με έχουν δει μπορούν να καταλάβουν τι εννοώ.

aegloswen=> Πολύ απαρατήρητη περνάει... :hmm: Έχει βοηθήσει λίγο πολύ με την παρουσία της.Δεν συμμετέχει όπως συμμετείχε στο προηγούμενο, που είχε πολύ καλό ρόλο.

Akis_Megara=> Aθώος κατά την γνώμη μου.

Drama Prinzessin=> Δεν μπορώ να την κρίνω, γιατί έχει και το φροντιστήριο της. Ως τώρα δεν μου έχει δώσει λόγο να την υποψιαστώ.

espeonfan=> Αθώος/Αθώα, σιγά μην είχε τόση φαντασία με εικόνες κλπ. κάποιος καινούριος :P.

Himela=> Η μόνη που εμπιστεύομαι σε αυτό το παιχνίδι καθαρά. Αθώα σίγουρα, και είναι το tip που σας αφήνω σαν διαθήκη αν φύγω :P.

JKaradakov=> Δεν είναι ο ΑΜ. Τον έχουμε δει πόσο άθλια παίζει σε αυτή τη θέση -με το συμπάθειο Ιορδάνη :P- και δεν αμφιβάλλω για αυτόν.

Nefeli Graf=> Αθώα και για εμένα.

Guest 278211=> Αθώα.

~Melania~=> Αθώα :hehe:.

Πατρεύς=>Ξενερωμένος,αθώος παίκτης;

Τάσος97=>Το άλλο στάνταρ αθώο παιδάκι μας.

CiNeFiL=> Η ύποπτη για μενα!!!! Η εικόνα αυτή μου θυμίζει την νοοτροπία της, της αρέσουν τα αίματα και τα θρίλερ, έχει για εμένα το ίμαντζ του ΑΜ. Δεν την έχει υποπτευθεί κανένας :hmm:. Σε αυτήν πάει η ψήφος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μένει τώρα ἁπλῶς νὰ βροῦμε τὸν ἀντίπαλο μαφιόζο. Ὁ Γιάννης κατ' ἐμὲ ἦταν λίγο ἀψυχολόγητη ἐπιλογὴ γιὰ τὸ πρῶτο θῦμα τοῦ. Ἐνδεχομένως νὰ τοῦ ἦλθε λίγο ξαφνικὸ τὸ ὅτι μπόρεσε ὁ ἀντίπαλος μαφιόζος τελικὰ νὰ παίξῃ τὸν ῥόλο του καὶ λειτούργησε σπασμωδικά. Προσωπικά, πιστεύω ὅτι ἀντίπαλος μαφιόζος εἶναι ὁ Τάσος97 καὶ γι' αὐτὸ θὰ τὸν ψηφίσω.
Μᾶλλον δίκιο ἔχεις... Τὴν εἶχα ξεχάσει αὐτὴν τὴ λεπτομέρεια...:P

Ἀλλάζω τὴν ψῆφο μου καὶ ψηφίζω τὴν Guest 278211
Πέτρο. Γιατί;
Ο τροπος που σκεφτεται η Guest 278211 μου κινει την προσοχη. Σε προηγουμενη δημοσιευση, φανηκε ικανοποιημενη με την αναστολη της δολοφονιας. Ισως να αισθανθηκε ετσι, επειδη θα παρουσιαζοταν η ευκαιρια στους δολοφονους να ανασυγκροτησουν ενα νεο σχεδιο (αφου επικοινωνουν μεταξυ τους), αν ειναι η ιδια δολοφονος. Μπορει, βεβαια, να το ανεφερε με ειρωνικη χροια.

Επιπλεον, υποστηριξε με σχετικη βεβαιοτητα οτι πιο ενδιαφερουσα αποκαλυψη ρολου μεταξυ του Σπυρου και της Totaled ηταν αυτη της Totaled. Αυτο ενδεχομενως σημαινει ειτε:
- πως ηξερε τον ρολο της Totaled, κατι που ειναι εφικτο μονο στην περιπτωση που ειναι δολοφονος η συγκατοικος (γνωριζονται μεταξυ τους). Το περιεργο, ομως, ειναι οτι δεν εσπευσε να την υπερασπιστει.
- πως επηρεαστηκε απο το γενικοτερο κλιμα, που υπεδεικνυε την Totaled ως υποπτη για τον ρολο του δολοφονου. Στην περιπτωση αυτη μπορει να ειναι:
α. πολιτης. (συνεργαζοταν με τους συμπολιτες της)
β. δολοφονος (αν ερχοταν αντιμετωπη με την κοινη γνωμη των πολιτων, θα στοχοποιουταν ως υποπτη, οποτε συνταχθηκε ταχα με το μερος των πολιτων)

Ο ΑΜ δεν ξέρει κανέναν άλλο πέρα απο τον Φανερό Β!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον JKaradakov.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Akis_Megara --> Guest 278211
  3. CiNeFiL --> Guest 278211
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Nefeli Graf
  9. Guest 278211
  10. ~Melania~ --> CiNeFiL
  11. Πατρεύς --> Guest 278211
  12. Τάσος97

Ψήφοι
4 Guest 278211
2 Πατρεύς
1 CiNeFiL
1 ~Melania~


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ φεύγω, θα επιστρέψω το βράδυ μετά την ψηφοφορία λογικά :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 1/8

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Wild_Boy
  3. CiNeFiL --> Totaled
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela
  7. JKaradakov
  8. Johnnaousa --> Wild_Boy
  9. Nefeli Graf
  10. Guest 278211
  11. Totaled
  12. Wild_Boy --> Totaled
  13. ~Melania~
  14. Πατρεύς
  15. Τάσος97
Ψήφοι
2 Totaled
2 Wild_Boy
1 Πατρεύς

Σχετικα με την Cinefil, θα ψηφιζε τοσο νωρις εναν δολοφονο, αν ειναι και η ιδια; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Για να δούμε... Ας προσπαθήσω να οργανωθώ γιατί πραγματικά έχω ''ψιλοπαραιτηθεί'' από το να έχω ατράνταχτα επιχειρήματα, κι εσείς το εκλάβατε λάθος! :/: Αλλά υπάρχει εξήγηση, και οι παλιοί που με έχουν δει μπορούν να καταλάβουν τι εννοώ.

aegloswen=> Πολύ απαρατήρητη περνάει... :hmm: Έχει βοηθήσει λίγο πολύ με την παρουσία της.Δεν συμμετέχει όπως συμμετείχε στο προηγούμενο, που είχε πολύ καλό ρόλο.

Akis_Megara=> Aθώος κατά την γνώμη μου.

Drama Prinzessin=> Δεν μπορώ να την κρίνω, γιατί έχει και το φροντιστήριο της. Ως τώρα δεν μου έχει δώσει λόγο να την υποψιαστώ.

espeonfan=> Αθώος/Αθώα, σιγά μην είχε τόση φαντασία με εικόνες κλπ. κάποιος καινούριος :P.

Himela=> Η μόνη που εμπιστεύομαι σε αυτό το παιχνίδι καθαρά. Αθώα σίγουρα, και είναι το tip που σας αφήνω σαν διαθήκη αν φύγω :P.

JKaradakov=> Δεν είναι ο ΑΜ. Τον έχουμε δει πόσο άθλια παίζει σε αυτή τη θέση -με το συμπάθειο Ιορδάνη :P- και δεν αμφιβάλλω για αυτόν.

Nefeli Graf=> Αθώα και για εμένα.

Guest 278211=> Αθώα.

~Melania~=> Αθώα :hehe:.

Πατρεύς=>Ξενερωμένος,αθώος παίκτης;

Τάσος97=>Το άλλο στάνταρ αθώο παιδάκι μας.
CiNeFiL=> Η ύποπτη για μενα!!!! Η εικόνα αυτή μου θυμίζει την νοοτροπία της, της αρέσουν τα αίματα και τα θρίλερ, έχει για εμένα το ίμαντζ του ΑΜ. Δεν την έχει υποπτευθεί κανένας :hmm:. Σε αυτήν πάει η ψήφος μου.

δεν νομιζω να εχουν τετοια κριτηρια οταν μοιραζουν τους ρολους:P

και godaaamn δεν μ αρεσουν τα αιματαα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σχετικα με την Cinefil, θα ψηφιζε τοσο νωρις εναν δολοφονο, αν ειναι και η ιδια; :hmm:
Για ΑΜ ψάχνουμε,δουλειά του ΑΜ είναι να παίζει όπως οι πολίτες για να διώξει δολοφόνους,
όχι να συνεργαστεί μαζί τους.

Μελανία μάλλον μπερδεύεις την Σινεφίλ με την Άλμα.

Επίσης προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ποτέ τις προκυρήξεις για να βγάλω συμπεράσματα.
espeonfan=> Αθώος/Αθώα, σιγά μην είχε τόση φαντασία με εικόνες κλπ. κάποιος καινούριος
Εξάλλου η ΣΕ σου λέει βρές και κάνε προκύρηξη. Για μένα είναι πιο απλό για κάποιον αρχάριο να πάει σε εικόνα,
παρά να γράφει κείμενα που θα πρέπει να προσέξει χίλια δυο.
Πολύ σχετικά όλα αυτά.

Anywayz,αναλόγως με τις απαντήσεις ίσως αλλάξω ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Σχετικα με την Cinefil, θα ψηφιζε τοσο νωρις εναν δολοφονο, αν ειναι και η ιδια; :hmm:

Ξέρεις τι παίζεις; Ο ΑΜ παίζει μόνος του. Σκοπός του είναι να βγάλει τους μαφιόζους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Μᾶλλον δίκιο ἔχεις... Τὴν εἶχα ξεχάσει αὐτὴν τὴ λεπτομέρεια...:P

Ἀλλάζω τὴν ψῆφο μου καὶ ψηφίζω τὴν Guest 278211

Πέτρο αν είσαι αθώος πραγματικά δεν έχεις βάλει ούτε ένα λιθαράκι για να βοηθήσεις. Οκ βαριέσαι, οκ ξενέρωσες, αλλά όλοι μας θυμώσαμε με αυτά που έγιναν αλλά δε σταματήσαμε το παιχνίδι. Πες μια γνώμη τελικά. :mad:

Σχετικα με την Cinefil, θα ψηφιζε τοσο νωρις εναν δολοφονο, αν ειναι και η ιδια; :hmm:

Σταμάτα να γράφεις πλζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για να μην είμαστε πολύ off-topic:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Θα ξαναψηφίσω ~Melania~ με την ίδια αιτιολόγηση με προχθές.
Ας μην κάνω λάθος με την μαμάκα πάλι.:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον JKaradakov.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Akis_Megara --> Guest 278211
  3. CiNeFiL --> Guest 278211
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Nefeli Graf --> ~Melania~
  9. Guest 278211
  10. ~Melania~ --> CiNeFiL
  11. Πατρεύς --> Guest 278211
  12. Τάσος97

Ψήφοι
4 Guest 278211
2 Πατρεύς
2 ~Melania~
1 CiNeFiL


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μένει τώρα ἁπλῶς νὰ βροῦμε τὸν ἀντίπαλο μαφιόζο. Ὁ Γιάννης κατ' ἐμὲ ἦταν λίγο ἀψυχολόγητη ἐπιλογὴ γιὰ τὸ πρῶτο θῦμα τοῦ. Ἐνδεχομένως νὰ τοῦ ἦλθε λίγο ξαφνικὸ τὸ ὅτι μπόρεσε ὁ ἀντίπαλος μαφιόζος τελικὰ νὰ παίξῃ τὸν ῥόλο του καὶ λειτούργησε σπασμωδικά. Προσωπικά, πιστεύω ὅτι ἀντίπαλος μαφιόζος εἶναι ὁ Τάσος97 καὶ γι' αὐτὸ θὰ τὸν ψηφίσω.
Αν καθόσουν να δεις, δεν υπάρχει αλλος τρόπος να το φωνάξω το πόσο αθώος είμαι
Άλλος για τη βάρκα μας; :blink: Αν ήταν ο Τάσος θα είχε σκοτωθεί και ο μαφιόζος που τον σκότωσε στην πρώτη δολοφονία...

Συγκεντρώσου Πέτρο.
Ε αιντε..

Θα ψηφίσω τον epseonfan γιατί απλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι ο ΑΜ...

η ψήφος μου πάει στον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον JKaradakov.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Akis_Megara --> Guest 278211
  3. CiNeFiL --> Guest 278211
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Nefeli Graf --> ~Melania~
  9. Guest 278211
  10. ~Melania~ --> CiNeFiL
  11. Πατρεύς --> Guest 278211
  12. Τάσος97 --> espeonfan

Ψήφοι
4 Guest 278211
2 Πατρεύς
2 ~Melania~
1 CiNeFiL
1 espeonfan

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Ψηφίζω dimijim.
Είναι ό,τι απέμεινε από την ομάδα "Πύραυλος". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ψηφιζω Guest 278211, επειδη τηρει ουδετερη παρουσια στο παιχνιδι και, επομενως, η μεταβολη στρατοπεδου της -οπως υπαγορευει ο ρολος της στην παρουσα φαση- μπορει να εχει συντελεστει χωρις να παρατηρηθει ευκολα απο αλλους.

(Ελπιζω να μην ειναι πολιτης...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Ρε παιδιά η σπαι δε θα δήλωνε οτι ο ΑΜ αδικείται με την αποχώρηση της φέρυ στο πρώτο ποστ αν ήταν η ίδια ΑΜ. Είναι πολύ τραβηγμένο.

Μου έκανε εντύπωση οτι η Μελανία δε σχολίασε την ψήφο μου προς εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον JKaradakov.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Akis_Megara --> Guest 278211
  3. CiNeFiL --> Guest 278211
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan --> Guest 278211
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Nefeli Graf --> ~Melania~
  9. Guest 278211
  10. ~Melania~ --> CiNeFiL
  11. Πατρεύς --> Guest 278211
  12. Τάσος97 --> espeonfan

Ψήφοι
5 Guest 278211
2 Πατρεύς
2 ~Melania~
1 CiNeFiL
1 espeonfan

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7
Johnnaousa - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top