Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
WHAT THE HELL??? :confused: Προσπαθείς τόση ώρα να μας τον βγάλεις αθώο και τώρα τον ψηφίζεις;
ναι κάπως έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Είχα πάει να απλώσω ρούχα να ηρεμήσω :P.
Ήρθα πιο ψύχραιμη.

Ήμουν έτοιμη να πειστώ βασικά αλλά αρχίζετε και κατηγορείτε εμένα που θεωρώ οτι έχω αποδείξει πολλάκις σε αυτό το παιχνίδι οτι δεν είμαι με τους κακούς.
Σε αυτό έχεις δίκιο, αλλά κι εσείς ξαφνικά πέσατε επάνω μου, ακριβώς επειδή δεν είχα πειστεί για τον Θωμά.

Όταν χτες λέει οτι της φαίνομαι αθώα και ξαφνικά επειδή την υποπτεύθηκα έγινα ξαφνικά μαφιόζα "Σύλβια,Στράτος και Ακριβός για μένα." ε σόρρυ αυτό δεν είναι η λογική Μελανία που ξέρω....

Κι εσύ ξαφνικά δεν έβγαλες εμένα ένοχη; Έτσι θα το πάμε;

Όταν εγραφα όλα τα κατεβατά εναντίον του Θωμά (που είναι μαφιόζος έτσι;;;;; ) πίστευα οτι τουλάχιστον η Μελανία θα καταλάβαινε τη λογική μου, παρ' όλα αυτά εκείνη απέφυγε να μου απαντήσει με επιχειρήματα και το μόνο που έλεγε ήταν οτι έχει προαίσθημα για τον Ακριβό.

Αυτή τη λέξη δεν την έχω χρησιμοποιήσει σε αυτό το Παλέρμο :P. Με επιχειρήματα έχω στηρίξει την θέση μου, για αυτό μην ξανακούσω ότι χρησιμοποιώ μόνο το ένστικτο μου.

Οκ ακόμα κι αν ο Ακριβός είναι μαφιόζος (που χτες τον είχα και αυτόν στους υπόπτους μου, απλά θεώρησα οτι αν ήταν δολοφόνος δε θα έπαιζε έτσι) δε σημαίνει οτι είμαι κι εγώ μαφιόζα ή ΔΑ, έλεος δηλαδή. Δε με πειράζει καθόλου να φύγει ο τσαφ (εξάλλου και πολίτης να είναι διόλου δε μας βοηθάει).
Βασικά, είναι λογικό να έχει άλλη τακτική αν είναι μαφιόζος, γιατί τώρα τον ξέρουμε πώς επιτελεί στην Μαφία.

Μια ερώτηση προς τον Στράτο ειδικά: Αν ο Τσαφ είναι αθώος (υποθετικά μιλώντας πάντα) ποιοι να τρέξουμε να κρυφτούμε ακριβώς; Είδες πόσα άτομα είμαστε που τον ψηφίζουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μια ερώτηση προς τον Στράτο ειδικά: Αν ο Τσαφ είναι αθώος (υποθετικά μιλώντας πάντα) ποιοι να τρέξουμε να κρυφτούμε ακριβώς; Είδες πόσα άτομα είμαστε που τον ψηφίζουμε;

Καλή ερώτηση, δεν μπορώ να πω. Εννοώ φυσικά τους "πρωτεργάτες του κινήματος":

blue_butterfly και κυρίως ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μελανία οκ, με αυτό σου το ποστ αποκατέστησες κάπως τη λογική Μελανία που ξέρω. Τι να πω, ας φύγει ο τσαφ. Αυτό που θέλω να καταλάβω είναι πώς είστε τόσα άτομα σίγουροι για αυτόν. Ο Στράτος είναι σίγουρος οτι είναι αθώος, Μελανία και μπλου οτι είναι ένοχος. Τέτοια σιγουριά; :hmm:

Θα δείξει. Ας δούμε και τη δολοφονία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πάω για μπάνιο μπας και ηρεμήσω τα λέμε αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλή ερώτηση, δεν μπορώ να πω. Εννοώ φυσικά τους "πρωτεργάτες του κινήματος":

blue_butterfly και κυρίως ~Melania~

Κι άμα είναι ένοχος; Θα μας αθωώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή ερώτηση, δεν μπορώ να πω. Εννοώ φυσικά τους "πρωτεργάτες του κινήματος":

blue_butterfly και κυρίως ~Melania~

Η Μπλου ήταν από τους τελευταίους που ψήφισαν Τσάρα, η πρώτη ήταν η Μελανία και μετά εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μελανία οκ, με αυτό σου το ποστ αποκατέστησες κάπως τη λογική Μελανία που ξέρω. Τι να πω, ας φύγει ο τσαφ. Αυτό που θέλω να καταλάβω είναι πώς είστε τόσα άτομα σίγουροι για αυτόν. Ο Στράτος είναι σίγουρος οτι είναι αθώος, Μελανία και μπλου οτι είναι ένοχος. Τέτοια σιγουριά; :hmm:

Θα δείξει. Ας δούμε και τη δολοφονία.

Έχω δικαίωμα και εγώ μια φορά να νευριάσω δεν έχω; :redface:
Εγώ δεν δήλωσα ΠΟΤΕ σίγουρη πάντως, απλά πιστεύω ότι είναι κρυμμένος μαφιόζος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τη Μελανία την παρατηρώ εξ αρχής ότι την μπαίνει στον Τσαφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κι άμα είναι ένοχος; Θα μας αθωώσεις;

Έχω γράψει και τα δύο σενάρια, μη με ξαναρωτάς.

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3884187&postcount=602

Η Μπλου ήταν από τους τελευταίους που ψήφισαν Τσάρα, η πρώτη ήταν η Μελανία και μετά εγώ.

Η blue όμως ήταν πιο μανιακή. Εσύ γιατί προσπαθείς να την "αθωώσεις" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τη Μελανία την παρατηρώ εξ αρχής ότι την μπαίνει στον Τσαφ...

Ε όχι και εξ'αρχής :|. Απλά ήταν ένας από αυτούς που μου κίνησαν τις υποψίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η blue όμως ήταν πιο μανιακή. Εσύ γιατί προσπαθείς να την "αθωώσεις" ;

Είπα ποιοι πρωτοψήφισαν Τσαφ, που είδες την αθώωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@Τάσος: Ποια είναι η γνώμη σου για την εμμονή της Μελανίας προς τον τσαφ;





(Πάντως ρε παιδιά πολύ με αρέσει αυτό το Παλέρμο. Για γερά νεύρα. Δύσκολο που είναι να πείσεις τους συμπολίτες σου και ακόμα πιο δύσκολο να ανακαλύψεις την αλήθεια :( Αλλά πολύ ωραίο παιχνίδι κάνουμε, αν εξαιρέσουμε 10-15 σελίδες σπαμ :>)

Είπα ποιοι πρωτοψήφισαν Τσαφ, που είδες την αθώωση;


Εσύ έτρεξες να την υπερασπιστείς κάπως. Εγώ είπα απλά για τους πρωτεργάτες της επίθεσης στον τσαφ. Κι εσύ αμέσως "Όχι αυτός κι αυτός τον ψήφισαν πρώτοι, η καλη Μπλου όχι" (έτσι ακούγεται το ποστ σου.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τον τσαφ τον θεωρώ κι εγώ ύποπτο. Τη θεωρώ δικαιολογημένη τη Μελανία με την εμμονή της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.



Τραγουδάκι για να ηρεμήσουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τον τσαφ τον θεωρώ κι εγώ ύποπτο. Τη θεωρώ δικαιολογημένη τη Μελανία με την εμμονή της




Εεεεε,δεν άντεξα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Παιδιά τσακωνόμαστε μεταξύ μας και ξεχνάμε τα βασικά. Σε αυτό το ποστ μου δείχνω με στοιχεία γιατί θεωρώ κάποιους ενόχους. Κατηγορώ κι εγώ τον τσαφ, απλά με την τόση αδιαφορία που έχει δείξει θεωρώ οτι δεν είναι του χαρακτήρα του να είναι δολοφόνος και να μην ασχολείται καν (εκτός αν έχει ξενερώσει). Έχω στο μυαλό μου και τον Άκη ίσως για ΔΑ.

Wild Boy σε παρακαλώ μη μας μπερδεύεις άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ έτρεξες να την υπερασπιστείς κάπως. Εγώ είπα απλά για τους πρωτεργάτες της επίθεσης στον τσαφ. Κι εσύ αμέσως "Όχι αυτός κι αυτός τον ψήφισαν πρώτοι, η καλη Μπλου όχι" (έτσι ακούγεται το ποστ σου.. )

Πάρτο όπως θες, δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με το κοσκίνισμα του κάθε ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Παιδιά τσακωνόμαστε μεταξύ μας και ξεχνάμε τα βασικά. Σε αυτό το ποστ μου δείχνω με στοιχεία γιατί θεωρώ κάποιους ενόχους. Κατηγορώ κι εγώ τον τσαφ, απλά με την τόση αδιαφορία που έχει δείξει θεωρώ οτι δεν είναι του χαρακτήρα του να είναι δολοφόνος και να μην ασχολείται καν (εκτός αν έχει ξενερώσει). Έχω στο μυαλό μου και τον Άκη ίσως για ΔΑ.

Wild Boy σε παρακαλώ μη μας μπερδεύεις άλλο...

Που ακριβώς εντοπίζεις το μπέρδεμα?

Λοιπόν επειδή πλέον έχουν κάπως μπει στην τελική ευθεία τα πράγματα, θα περιμένω και την δολοφονία, και μετά θα γράψω υπόπτους, ανάλογα με τα δύο σενάρια: Να είναι ο τσαφ αθώος ή να είναι ένοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δολοφονία 31/7
"Δε σε φτάνω, κύκλους κάνω..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top