Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Λοιπόν για εμένα ο Τσαρας δεν αθωώνεται με την αποχώρηση του Θωμά.

Χτες άλλαξε ψήφο για να γίνει ισοπαλία με τον Σπύρο, όπως και στην Δημοσκόπηση ψήφισε Σπύρο.
Λόγο της σιγουριάς του Wild δεν τον βάζω στους μαφιόζους αλλά στο νούμερο ένα ύποπτο για ΔΑ.

Τώρα που το λες το σκέφτηκα κι εγώ. Και ήταν τόσο άτυχοι οι δολοφόνοι που έπρεπε να επιλέξουν ανάμεσα σε ένα μαφιόζο και το ΔΑ τους κι επέλεξαν να θυσιάσουν τον ΔΑ. Βγάζει νόημα λοιπόν κι η ξαφνική στροφή προς σπαι, μια τελευταία προσπάθεια να στραφούν αλλού τα βλέμματα μπας και σωθούν μαφιόζος και ΔΑ; Για να το σκεφτούμε κι αυτό.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λοιπόν. Προφανώς και συμφωνώ σε όλα με την Himela. Παρ 'όλα αυτά νομίζω ότι στους Cinefil, Akis_Megara και Πατρεύς κρύβεται μόνο 1/2 δολοφόνους και αυτός είναι ο Πατρέας. Εγώ θα πάω για Πατρέα.

JKar καθάρισε λίγο το μυαλό σου. Μην κολλάς. :)

edit: Ξέρω παιδιά, με υποψιάζεστε, αλλά αυτό είναι καθαρά λόγω των κινήσεών μου, οι οποίες σας διαβεβαιώνω ήταν καθαρά για να μπορέσω να βγάλω άκρη. Ας μάθει κάποιος για τον τσαφ και θα δείτε ότι είναι αθώος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τώρα που το λες το σκέφτηκα κι εγώ. Και ήταν τόσο άτυχοι οι δολοφόνοι που έπρεπε να επιλέξουν ανάμεσα σε ένα μαφιόζο και το ΔΑ τους κι επέλεξαν να θυσιάσουν τον ΔΑ. Βγάζει νόημα λοιπόν κι η ξαφνική στροφή προς σπαι, μια τελευταία προσπάθεια να στραφούν αλλού τα βλέμματα μπας και σωθούν μαφιόζος και ΔΑ; Για να το σκεφτούμε κι αυτό.:hmm:

Και αν και δυνατός παίχτης λόγο τον υποχρεώσεών του δεν μπορεί να κάνει καλά την δουλειά του. Ακόμη ένα "στοιχείο" ίσως προς το γιατί να επέλεξαν αυτόν έναντι του Θωμά. :hmm:

JKar καθάρισε λίγο το μυαλό σου. Μην κολλάς. :)
Μπορείς να μας πεις γιατί είσαι ΤΟΣΟ σίγουρος. Με επιχειρήματα. Αλλιώς είσαστε συγκάτοικοι ή έχεις μπερδευτεί λόγο κάρτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ παιδιά πρέπει να βγω. Καλή συνέχεια εύχομαι, θα επανέλθω αύριο το πρωί :happy:

Καλό βράδυ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Τυπικά η τελική λίστα για απόψε.

Ψηφοφορία για Τρίτη 30/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL --> tsarachaf
  5. Drama Prinzessin --> thomas l.
  6. espeonfan --> Guest 278211
  7. Himela --> thomas l.
  8. JKaradakov --> thomas l.
  9. Johnnaousa --> tsarachaf
  10. Nefeli Graf --> thomas l.
  11. Guest 278211 --> tsarachaf
  12. thomas l. --> Akis_Megara
  13. Totaled --> thomas l.
  14. tsarachaf --> Akis_Megara
  15. Wild_Boy --> thomas l. x2
  16. ~Melania~ --> tsarachaf
  17. Πατρεύς --> tsarachaf
  18. Τάσος97 --> tsarachaf
Ψήφοι
9 tsarachaf
7 thomas l.
2 Akis Megara
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. blue_butterfly
  4. CiNeFiL
  5. Drama Prinzessin
  6. espeonfan
  7. Himela
  8. JKaradakov
  9. Johnnaousa
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Totaled
  13. tsarachaf
  14. Wild_Boy
  15. ~Melania~
  16. Πατρεύς
  17. Τάσος97

Ψήφοι

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Και αν και δυνατός παίχτης λόγο τον υποχρεώσεών του δεν μπορεί να κάνει καλά την δουλειά του. Ακόμη ένα "στοιχείο" ίσως προς το γιατί να επέλεξαν αυτόν έναντι του Θωμά. :hmm:


Μπορείς να μας πεις γιατί είσαι ΤΟΣΟ σίγουρος. Με επιχειρήματα. Αλλιώς είσαστε συγκάτοικοι ή έχεις μπερδευτεί λόγο κάρτας.

Επειδή είναι αδύνατον να πετύχαμε 2 δολοφόνους. Γι' αυτό.
Αρχικά ήταν λόγω ενστίκτου. Αλλά με την αποκάλυψη του ότι ο Θωμάς είναι μαφιόζος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ψηφίζω Πατρέα. Δείτε τα τελευταία ποστ της Himela. Εκεί είναι οι λόγοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:eek: Καλά, αυτό δεν το περίμενα καθόλου. Ο Θωμάς μαφιόζος; Τι οδηγίες του δίνατε και έπαιζε έτσι; :confused: Εντελώς άτσαλα.

Ένας μαφιόζος λιγότερος!

Και εδώ είναι το δίλημμα: Πατρεύς ή tsarachaf; Τουλάχιστον ένας από τους δύο ανήκει στη μαφία. Με την τροπή που πήραν τα πράγματα, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί. Περιμένουμε μια συμμετοχή στο παιχνίδι, στο μόνο που μπορούμε να βασιστούμε είναι στις ψήφους σας και τίποτα άλλο! Γράψτε κάτι, κατηγορήστε κάποιον, πάρτε θέση.

Ακριβός & Θωμάς, ήταν πάντως στο ίδιο φαινομενικά "στρατόπεδο", γιατί ο Ακριβώς ψήφισε τελευταία στιγμή το Σπύρο, για να σωθεί ο Θωμάς. Να ήταν μήπως αθώος ο Ακριβός τελικά; Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψηφίζω Πατρέα. Δείτε τα τελευταία ποστ της Himela. Εκεί είναι οι λόγοι

Μήπως βιάστηκες λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επειδή είναι αδύνατον να πετύχαμε 2 δολοφόνους. Γι' αυτό.
Αρχικά ήταν λόγω ενστίκτου. Αλλά με την αποκάλυψη του ότι ο Θωμάς είναι μαφιόζος..
Μα δεν στον λέω για δολοφόνο. Και γιατί είναι αδύνατον, σε ένα παιχνίδι τα πάντα είναι πιθανά.

Ψηφίζω Πατρέα. Δείτε τα τελευταία ποστ της Himela. Εκεί είναι οι λόγοι
Εσύ δεν ήσουν που θα ψήφιζες aegloswen; Και πάλι πολύ σταθερός είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Τότε τι μου λες ρε άνθρωπε ότι είναι ο τσαφ;
Προφανώς και αλλάζεις γνώμη. Γιατί όπως λες είναι ένα παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τότε τι μου λες ρε άνθρωπε ότι είναι ο τσαφ;
Προφανώς και αλλάζεις γνώμη. Γιατί όπως λες είναι ένα παιχνίδι.

Για Διεφθαρμένο Αστυνομικό στον λέω. Νικάει με τους δολοφόνους αλλά σε κάρτα φαίνεται πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. blue_butterfly
  4. CiNeFiL
  5. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  6. espeonfan
  7. Himela
  8. JKaradakov
  9. Johnnaousa
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Totaled
  13. tsarachaf
  14. Wild_Boy --> Πατρεύς
  15. ~Melania~
  16. Πατρεύς
  17. Τάσος97

Ψήφοι
2 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Απ' ότι είδα έγιναν πολλά σήμερα, πολλές κάρτες παίχτηκαν, επέστρεψε ο Τάσος και βγήκε επιτέλους άλλος ένας μαφιόζος!
Καθώς διάβαζα τις προηγούμενες σελίδες, με παρεξένεψε ο τρόπος που παίζει ο Πατρέας, είναι πολύ αλλιώτικος από τα παιχνίδια που ήταν αθώος. Σε συνδυασμό με το ποστ της Χιμέλας πιο πάνω, θα δώσω την ψήφο μου στον Πατρέα.

Ζητώ συγγνώμη που δεν είμαι πολύ ενεργή αλλά κι εγώ ανυπομονώ να έρθει η Κυριακή που θα σταματήσω τα μαθήματα. :redface:

Χιμελίτα χρόνια πολλά, ό,τι επιθυμείς! :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Ευχαριστώ μωρέλι μου! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Χιμελα χρονια πολλα και απο μενα
οτι επιθυμεις





επιστρεφω στον ταφο μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Χιμελα χρονια πολλα και απο μενα
οτι επιθυμεις





επιστρεφω στον ταφο μου :P

Αν και είναι λίγο σουρεάλ να σου εύχεται χρόνια πολλά ένας...πεθαμένος, νά 'σαι καλά μαφιοζάκι μου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψηφίζω Tsarachaf για τους λόγους που τον ψήφισα σήμερα συν το γεγονός οτι φαίνεται πως τον έσωσαν με την άμεση προφυλάκιση από σίγουρη αποχώρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Ψηφίζω Tsarachaf για τους λόγους που τον ψήφισα σήμερα συν το γεγονός οτι φαίνεται πως τον έσωσαν με την άμεση προφυλάκιση από σίγουρη αποχώρηση.

Εχμ ό,τι νά 'ναι λέμε μου φαίνεται. Ποιος τον έσωσε ρε Άκη; Είπαν οι δολοφόνοι, δε σκοτώνουμε τώρα το μαφιόζο Θωμά για να σώσουμε το μαφιόζο (όπως λες εσύ) Ακριβό; Μα τα θες και τα λες; Πάνω που πάω να σε αθωώσω...:/:

Άντε ας ψηφίσω κι εγώ τώρα τον Πατρέα και αν αύριο γίνει κάτι συνταρακτικό αλλάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top