Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
καπως πρεπει να γινει η αρχη
ως καινουριος στο παιχνιδι
δε ξερω και πολλα
ετσι ψηφισα για τον λογο που ειπα τον τασο

στον πρωτο γυρο ολοι στα τυφλα πανε
Ναι στα τυφλά πάμε όμως ειδικά στον πρώτο γύρο το ένστικτο(όπως είπες) δεν κάνει τίποτα γιατί είναι πολλές οι πιθανότητες να βρεις πολίτη και αυτός που ψηφίζεις στην ουσία να είναι αθώος.Όπως λάθος έκανα με την Ντόιτς στο προηγούμενο επειδή δεν μου είχε δείξει ακριβώς τι ήταν(αθώα ή όχι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ το ξεφτιλίσατε το θέμα. Αν είμαι εγώ γραφικός που ψηφίζω αυτούς που εκτείθενται τότε εσείς που επιδίδεστε σε κυνήγι μαγισσών με αφορμή την τυχαία ψήφο του πρώτου γύρου τι είστε;

Λοιπόν είπα οτι τον ψήφισα επειδή πρέπει να ψηφίσουμε υποχρεωτικά κάποιον. Δεν μπορώ να ψηφίσω κάποιον που δεν έχει πει καν καλημέρα γιατί θα ήταν εντελώς άτοπο. Στην τελική στριμώχνοντας τους πιο ομιλητικούς είτε είναι πολίτες είτε μαφιόζοι, όλο και κάτι θα βγει απ‘ αυτό.

Γιατί τέτοιος εκνευρισμός;
Οκ, κατηγορεί ο ένας τον άλλον βασισμένος ο καθένας στο ένστικτο αλλά και στα γεγονότα. Δεν είναι λογικό να μας κατηγορείς ενώ απλά παίζουμε! Έτσι δεν είναι; Δεν αποκλείεται να προσανατολιζόμαστε εντελώς λάθος από τη μία. Όμως απαντώντας έτσι, δε βοηθάς τους πολίτες.

Εξαιτίας της απάντησής σου αυτής, αλλά και για τους λόγους που έγραψα εδώ, είσαι από τους τοπ υπόπτους μου, για την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι λογικό να μας κατηγορείς ενώ απλά παίζουμε!

Σε κατηγόρησα και δεν το θυμάμαι; :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλησπέρα :)
Καλημέρα στο παλέρμο. Βλέπω πολλή ησυχία και κάποιες ηχηρές απουσίες όπως του Πέτρου και της Μελανίας. Παράλληλα με ενοχλούν και οι λιγομίλητοι. Σας θυμίζω οτι έχουμε μια ψηφοφορία απόψε. Ας αφήσουμε λοιπόν τις κουβέντες χωρίς νόημα και ας προσπαθήσουμε να στριμώξουμε αυτούς που μας φαίνονται ύποπτοι.

Η Μελανία είχε πει στο θρεντ των συμμετοχών πως θα λείπει, αλλά και εμένα με παραξενεύει που δεν έχουμε το ψυχογράφημα του Πέτρου.:hmm:

Πάντως από αυτά που έχουμε δει συνήθως αυτοί που αρχίζουν να κονταροχτυπιούνται στην αρχή του παιχνιδιού χωρίς ουσιαστικό λόγο είναι πολίτες που προσπαθούν να ρίξουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα οπότε για να μην μπερδευτώ δε θα μπω σε αυτό το παιχνιδάκι από τώρα.

Σωστή! Στο προηγούμενο είχαμε βγάλει έξω όλους τους πολίτες.:P
Good luck, murderers :sly:

Κρύβουμε τίποτα;:P


Το πιο παράξενο από όλα ήταν η άμεση ψήφος του Akis Megara. Λίγο μετά την πρώτη ψήφο, που ναι μεν δεν περνά απαρατήρητη, ψηφίζει γρήγορα γρήγορα τον Τάσο, σαν να περίμενε να ψηφίσει κάποιος πριν από τον ίδιο. :hmm: Ψηφίζει κάποιον που, κατά μια έννοια, "εκτέθηκε", μπαίνοντας όντως επιθετικά.

Γενικά πιστεύω οτι όσοι ψηφίσουν τον Τάσο προσπαθούν να κρύψουν κάτι, αλλά και μπορεί να μην ισχύει. Παρόλα αυτά όσοι τον έχουν ψηφίσει τον έχουν ψηφίσει γιατί μπήκε μέσα φορτσάτος, αλλά δεν πιστεύω πως αυτή η κίνηση δηλώνει μαφιόζο. Συνήθως οι μαφιόζοι είναι χαμηλών τόνων, δεν μπαίνουν έτσι στο παιχνίδι.

Γειααα σας αγκεν ^^
Ειμαι η μονη που νομιζω οτι ο διαλογος της Ριρικας-Σπυρου-Τασου δεν ειναι κατι τοοοσο τρομαχτικο και το εκαναν για να ξεκινησει επιτελους το παιχνιδι;

Και εγώ το πιστεύω αυτό απο την μια μεριά. Αλλά κανείς μας δεν παύει να είναι ύποπτος μέχρι το τέλος, αλλά και πάλι δεν νομίζω να κρύβουν κάτι ύποπτο, τουλάχιστον ο Τάσος.
εγω εχω ενστικτο
το εμπιστευομαι


ειναι υποπτος

Εσύ και ο Σέρλοκ του ελεμένταρι.:P

Λοιπόν. Κάποια στιγμή αν παρατηρήσατε και εσείς δύο μέλη ψήφισαν τον Τάσο, με ΓΕΛΟΙΑ κατηγορία (μιλάει επιθετικά-ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ).

Όσον αφορά το διάλογο Ριρικάς-Τάσου-Σπυράκου, απλά τα παιδιά έγιναν σχετικά φίλοι μέσα από το στέκι ΛΟΓΙΚΟ να μιλάνε, αφού πλέον το παλέρμο είναι μέρος για ατέρμονο σπαμ.

Παρ' όλα αυτά κάποιοι επιτήδειοι (τα προαναφερθέντα δύο μέλη) φαίνεται να το εκμεταλλεύτηκαν και προσπαθούν να βγάλουν τον Τάσο. Προσοχή δε λέω ότι στην τριάδα αυτή δεν υπάρχει ουδείς δολοφόνος, αλλά ο Akis_Megara και ο thomas l. με αυτή την απότομη και σχετικά "άκυρη" επιλογή τους μπαίνουν ψηλά στη λίστα υπόπτων προς το παρόν. Να εξηγηθούν αμέσως.

Καταρχάς το οτι μιλάει επιθετικά δεν τον κάνει ύποπτο. Όπως είπα παραπάνω οι μαφιόζοι είναι συνήθως χαμηλών τόνων οπότε ο Τάσος είναι κατα πάσα πιθανότητα πολιτάκι. Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη, γιατί όπως λέω σε κάθε Παλέρμο, όλοι είμαστε ύποπτοι μέχρι το τέλος. Προσπερνάω την δεύτερη πρόταση και πάω κατευθείαν στην τρίτη, και θα συμφωνήσω στην υποψία σου για Άκη/Θωμά. Γενικότερα πιστεύω πως σε όσους ψήφισαν/θα ψηφίσουν Τάσο κρύβεται ένας δολοφόνος,και οι δύο που αναφέρθηκαν είναι αρκετά σιγανά ποταμάκια μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
καπως πρεπει να γινει η αρχη
ως καινουριος στο παιχνιδι
δε ξερω και πολλα
ετσι ψηφισα για τον λογο που ειπα τον τασο

στον πρωτο γυρο ολοι στα τυφλα πανε
Αφού πας στα τυφλά ψήφισε κάποιον που δεν έχει μιλήσει!! Γιατί είναι πιο επικύνδινος για τον πρώτο γύρο αυτός που δεν μιλάει παρά αυτός που λέει κάτι.Είναι πιο έξυπνο να βγάλεις κάποιον που δεν βοηθάει και με βάση τα λεγόμενα αυτών που μιλούσαν να πράξεις ανάλογα στους επόμενους γύρους!! Top ύποπτος Άκης λόγω του εκνευρισμού του και Θωμάς επειδή αυτός και ο Άκης για τους προαναφερθέντες λόγους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Alma ο Πέτρος εξήγησε πριν γιατί δεν το έχει κάνει και δεν θα το κάνει.Διαβάστε τι γράφει ο καθένας και μην ρίχνετε αλλού τα βλέμματα,κάνοντας ότι έχετε υποψίες για κάτι που δεν έγινε.
Πάντως μπράβο έχεις αρχίσει και μιλάς περισσότερο από το άλλο Palermo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Alma Libre: Φυσικα και το γεγονος οτι η συνομιλια δεν μου φανηκε περιεργη δεν σημαινει οτι καποιος απο αυτους τους τρεις δεν μπορει να ειναι ενοχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε κατηγόρησα και δεν το θυμάμαι; :crazy:

Όταν λέμε "κατηγορώ" δεν εννοούμε απαραίτητα να λέει ο άλλος "εσύ είσαι μαφιόζος".

Οκ το ξεφτιλίσατε το θέμα. Αν είμαι εγώ γραφικός που ψηφίζω αυτούς που εκτείθενται τότε εσείς που επιδίδεστε σε κυνήγι μαγισσών με αφορμή την τυχαία ψήφο του πρώτου γύρου τι είστε;
εδώ αναφέρομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Alma Libre: Φυσικα και το γεγονος οτι η συνομιλια δεν μου φανηκε περιεργη δεν σημαινει οτι καποιος απο αυτους τους τρεις δεν μπορει να ειναι ενοχος...

Εννοείται. Ποτέ δεν ξέρουμε ποιος είναι και ποιος όχι ύποπτος εδώ μέσα.;)
Alma ο Πέτρος εξήγησε πριν γιατί δεν το έχει κάνει και δεν θα το κάνει.
Πάντως μπράβο έχεις αρχίσει και μιλάς περισσότερο από το άλλο Palermo.

Τα μεγάλα ποστ μου παίρνουν αρκετό χρόνο,και το πρόσεξα οτι το είπε. Απλά έχω την τάση να αργώ πολύ και να κάνω ένα ποστ το δεκάλεπτο οπότε..:P
Κάνω αρκετές διορθώσεις σε κάθε ποστ μου και καταλήγω να το καθυστερώ. Ναι κάθε Παλέρμο και περισσότερο έχω καταντήσει:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσπερνάω την δεύτερη πρόταση και πάω κατευθείαν στην τρίτη, και θα συμφωνήσω στην υποψία σου για Άκη/Θωμά. Γενικότερα πιστεύω πως σε όσους ψήφισαν/θα ψηφίσουν Τάσο κρύβεται ένας δολοφόνος,και οι δύο που αναφέρθηκαν είναι αρκετά σιγανά ποταμάκια μέχρι στιγμής.

Hell yeah κι άλλος Sherlock από δω 8)

Οκ ο Θωμάς είναι σιγανό ποταμάκι, εγώ όμως από που κι ως που; Έχεις πολύ λιγότερα ποστ από μένα ;)

Όταν λέμε "κατηγορώ" δεν εννοούμε απαραίτητα να λέει ο άλλος "εσύ είσαι μαφιόζος".


εδώ αναφέρομαι

Πρώτον δεν αναφερόμουν σε εσένα καθώς δεν με είχες κατηγορήσει ακόμα, και δεύτερον γραφικός δε σημαίνει ύποπτος ή μαφιόζος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ακη προσπαθεις να απομακρινεις τα βλεμματα απο πανω σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η ψήφος μου θα είναι εντελώς τυχαία μιας και δεν έχει γίνει κάτι σοβαρό και δεν θα είμαι το απόγευμα στο σπίτι...ελπίζω το βράδυ που θα γυρίσω να έχει ξεκαθαριστεί έστω κάτι
Ψηφίζω Σπυράκο και τυχαία και γιατί σπαμμάρει από την αρχή του παιχνιδιού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η ψήφος μου θα είναι εντελώς τυχαία μιας και δεν έχει γίνει κάτι σοβαρό και δεν θα είμαι το απόγευμα στο σπίτι...ελπίζω το βράδυ που θα γυρίσω να έχει ξεκαθαριστεί έστω κάτι
Ψηφίζω Σπυράκο και τυχαία και γιατί σπαμμάρει από την αρχή του παιχνιδιού
Δεκτό,για την ώρα αν και περίμενα να ψηφίσεις κάποιον που έχει δώσει μεγαλύτερο στόχο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
ΠΟ-ΛΙ-ΤΕΣ!
ΠΟ-ΛΙ-ΤΕΣ!
ΠΟ-ΛΙ-ΤΕΣ!
:vroum:


Ψηφοφορία για Δευτέρα 29/7
  1. aegloswen --> thomas l.
  2. Akis_Megara --> Τάσος97
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. CiNeFiL
  6. Deutsch... Lover
  7. Drama Prinzessin
  8. espeonfan
  9. Himela
  10. JKaradakov
  11. Johnnaousa --> Σπυρακος (^^)
  12. Nefeli Graf
  13. Guest 278211
  14. thomas l. --> Τάσος97
  15. Totaled
  16. tsarachaf --> Wild_Boy
  17. Wild_Boy
  18. ~Melania~
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)
  21. Τάσος97
Ψήφοι
2 Τάσος97
1 thomas l.
1 Wild_Boy
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτον δεν αναφερόμουν σε εσένα καθώς δεν με είχες κατηγορήσει ακόμα, και δεύτερον γραφικός δε σημαίνει ύποπτος ή μαφιόζος ;)

Το ίδιο πράγμα λέμε!

Όσοι ρίξαμε κάποιες υποψίες σε εσένα, μας κατηγόρησες για τον τρόπο που παίζουμε, ότι δηλαδή δεν παίζουμε καλά, όχι ότι είμαστε κατ ανάγκη μαφιόζοι, σωστό ή λάθος;
Σε αυτό απαντώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 29/7
  1. aegloswen --> thomas l.
  2. Akis_Megara --> Τάσος97
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. CiNeFiL
  6. Deutsch... Lover
  7. Drama Prinzessin
  8. espeonfan
  9. Himela
  10. JKaradakov
  11. Johnnaousa --> Σπυρακος (^^)
  12. Nefeli Graf
  13. Guest 278211
  14. thomas l. --> Τάσος97
  15. Totaled
  16. tsarachaf --> Wild_Boy
  17. Wild_Boy
  18. ~Melania~
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)
  21. Τάσος97
Ψήφοι
2 Τάσος97
1 thomas l.
1 Wild_Boy
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τα μεγάλα ποστ μου παίρνουν αρκετό χρόνο,και το πρόσεξα οτι το είπε. Απλά έχω την τάση να αργώ πολύ και να κάνω ένα ποστ το δεκάλεπτο οπότε..:P
Κάνω αρκετές διορθώσεις σε κάθε ποστ μου και καταλήγω να το καθυστερώ. Ναι κάθε Παλέρμο και περισσότερο έχω καταντήσει:P:)
Αφού το πρόσεξες μην το ξαναπείς :bleh:
Παθούσα και εγώ αργώ με τα ποστ μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακη προσπαθεις να απομακρινεις τα βλεμματα απο πανω σου?

Λοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλ


Αυτή ήταν η πιο σοβαρή απάντηση που μπόρεσα να δώσω.

Είδες να τις μεταφέρω κάπου αλλού; Είδες να αλλάζω άποψη ή να στρουθοκαμηλίζω; Υπερασπίζομαι την ψήφο μου και δικαιολογώ τον εαυτό μου. Καλό θα ήταν να μη σπαμμάρεις και να βοηθάς ουσιαστικά το παιχνίδι χωρίς σκόρπιες σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Hell yeah κι άλλος Sherlock από δω 8)

Οκ ο Θωμάς είναι σιγανό ποταμάκι, εγώ όμως από που κι ως που; Έχεις πολύ λιγότερα ποστ από μένα ;)

Και αυτό με καθιστά αυτόματα ένοχη;
Μιλάτε και οι δύο πολύ λίγο, ψηφίσατε και οι δύο Τάσο τον οποίο δεν θεωρώ μέχρι στιγμής και πολύ ύποπτο.
Ναι μεν οι ψήφοι στην πρώτη ψηφοφορία γίνονται στην τύχη, αλλά το οτι μπήκε έτσι στο παιχνίδι δεν είναι σοβαρός λόγος. Αλλά και πάλι αυτό δικαιολογείται γιατί είναι πρώτη ψηφοφορία. Εγώ έχω λιγότερα ποστ γιατί δεν έχω μπει απο χτες το βράδυ να απαντήσω σε κανέναν. Αυτό δεν είναι σοβαρή δικαιολογία. Πάντως αν ο Θωμάς κρατάει χαμηλούς τόνους, και εσύ δεν κρατάς τους πιο υψηλούς.

Ακη προσπαθεις να απομακρινεις τα βλεμματα απο πανω σου?

Δεν κατηγορεί άλλον,απλά προσπαθεί να μας πείσει πως είναι αθώος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Όλο λέω οτι θα κρατήσω χαμηλούς τόνους αλλά δεν τα καταφέρνω. :redface: Πάμε για σεντονάκι λοιπόν, μιας που μου το ζήτησε κι ο Τάσος.

Θα προτιμούσα να έπαιζες όπως πριν περισσότερο βοηθούσες, πιστεύω.

Να ανακεφαλαιώσουμε λίγο: Το παιχνίδι ξεκινά και υπάρχει μια στιχομυθία ανάμεσα σε blue butterfly - Τάσο - Σπυράκο και λίγο τσαρατσάφ στον οποίο λένε κυρίως άρες μάρες ώστε να ανάψουν τα αίματα. Αποφασίζω να προσπεράσω αυτή τη στιχομυθία μιας που περιέχει μόνο αλληλοκατηγορίες και αοριστίες. Συνεχίζω λοιπόν.

Στην τύχη λοιπόν, χωρίς κανένα λόγο, έτσι από το πρώτο ποστ του(το good luck murderers λέω), θα ψηφίσω Wild_Boy .

Αλήθεια Στράτο θα μπορούσες να αιτιολογήσεις πού κολλάει το good luck murderers;
Τάσος97 έχεις την ψήφο μου. Δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος απλώς τον είδα αρκετά επιθετικό στα ποστ του, και έπρεπε και κάποιον να ψηφίσω στην τελική.

Το πιο παράξενο από όλα ήταν η άμεση ψήφος του Akis Megara. Λίγο μετά την πρώτη ψήφο, που ναι μεν δεν περνά απαρατήρητη, ψηφίζει γρήγορα γρήγορα τον Τάσο,

Άκη ψήφισες αρκετά νωρίς, δε σε πίεζε ο χρόνος και επιθετικοί ήταν και η Ριρίκα και ο Σπυράκος. Γιατί ειδικά τον Τάσο;:hmm:

εμενα παλι αυτος ο διαλογος Σπυρου, Τασου, Ριρικας
με φανηκε υποπτος (αν και ειναι νωρις ακομα)
θα εμπιστευτω το ενστικτο μου κ θα ψηφισω Τασος97 απο μενα
γιατι ηταν πιο επιθετικος
εγω εχω ενστικτο
το εμπιστευομαι
ειναι υποπτος

Η ίδια ερώτηση και σε σένα, κι οι 3 επιθετικοί ήταν, γιατί τον Τάσο;:hmm:
Δε θα σε κατηγορήσω ακόμα γιατί είσαι νέος παίκτης. Εξάλλου ένας δολοφόνος δε θα καρφωνόταν τόσο νομίζω.

Ίσως έχουμε κάτι απρόσεκτους δολοφόνους εδώ μέσα.


Ντόιτς συγκεντρώσου κι άσε τις αοριστίες και τις ειρωνείες που απλά μπερδεύουν. Αν ξέρεις κάτι και είσαι πολίτης, βοήθα την ομάδα σου. ;)

μὲ πρῶτο συνήθη ὕποπτο τὸν Τάσο97 ὁ ὁποῖος μονίμως ἔχει δολοφονικὸ προφίλ.
Οἱ ἁψιμαχίες τώρα μεταξὺ Τάσου-Ῥιρίκας καὶ Σπυράκου δὲ μοῦ λένε κάτι τὸ ἰδιαίτερο ἂν καί, ἐφ' ὅσον ἐκτέθηκαν ἀπὸ νωρίς, κατ' ἐμὲ οἱ πιθανότητες εἶναι νὰ μὴν εἶναι δολοφόνοι.

Τελικά τον θεωρείς ύποπτο τον Τάσο ή όχι;

Πρὸς τὸ παρὸν πάντως, μοῦ φαίνεται ἀρκετὰ ὕποπτὴ ἡ Himela μὲ τὴν διακριτική της παρουσία κάτι τὸ ὁποῖο δὲ συνηθίζει.

Έχω απαντήσει σε αυτό, σε παρακαλώ να με προσέχεις (να πω οτι είχα γράψει και σεντόνια που ποτέ δε διαβάζεις....:whistle:)

Ποιο το νόημα να ψηφίσεις κάποιον που δεν έχει βγάλει κιχ;

Απαντώντας γενικά κι όχι στον Άκη συγκεκριμένα: 1. Γιατί αυτός που δε μιλάει δε βοηθάει την εξέλιξη του παιχνιδιού. 2. Γιατί αν ψηφίζουμε μονίμως αυτούς που μιλάνε πολύ όλοι θα φοβούνται να μιλήσουν και παιχνίδι δε θα γίνει.

καπως πρεπει να γινει η αρχη
ως καινουριος στο παιχνιδι
δε ξερω και πολλα
ετσι ψηφισα για τον λογο που ειπα τον τασο

στον πρωτο γυρο ολοι στα τυφλα πανε

Πριν φαινόσουν πολύ πιο σίγουρος. Αν είσαι πολίτης σε συμβουλεύω να είσαι πιο προσεκτικός στις δηλώσεις με σιγουριά. Ψάξτο λίγο παραπάνω το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top