Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν τελικά η Totaled είναι ΑΜ και όχι ο τελευταίος δολοφόνος, τότε ο Πέτρος είναι ο No. 1 suspect.

Όχι, εσυ είσαι ο τοπ σασπεκτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μπορεί και να έσωσε τον εαυτό της, γιατί ως τώρα δεν είχε σώσει κανέναν άλλον. :P

Λες να είναι η πρώτη μάγισσα που το κάνει; Εγώ νομίζω πως ήρθε το κατάλληλο θύμα που περίμενε, αν το έκανε αυτή. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.


:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Λες να είναι η πρώτη μάγισσα που το κάνει; Εγώ νομίζω πως ήρθε το κατάλληλο θύμα που περίμενε, αν το έκανε αυτή. :hmm:

Ναι, τον εαυτό της :P. Δεν το λέω επικριτικά, ίσα ίσα, κι εγώ έχω επιτελέσει μάγισσα.

Στο #39 *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χρόνια πολλά, ~Melania~!

Απορώ πώς θα γιορτάσεις σήμερα γνωρίζοντας ότι έστειλες μια καημένη στα θυμαράκια. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τοtaled και από μένα. Οι λόγοι προφανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Άσε μας κουκλίτσα μου :P

Κουκλίτσα ΣΟΥ;;;; :ropalo:

Χρόνια πολλά, ~Melania~!

Απορώ πώς θα γιορτάσεις σήμερα γνωρίζοντας ότι έστειλες μια καημένη στα θυμαράκια. :'(

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! :D :flowers:

Δεν είναι και πολύ καημένη :redface: :P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κουκλίτσα ΣΟΥ;;;; :ropalo:
Νομίζω πως κι εγώ ενίσταμαι σε αυτό το «μου». :P

Εντελώς καημένη, εγώ το πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κουκλίτσα ΣΟΥ;;;; :ropalo:
Εσυ μη μιλάς :sly:
Νομίζω πως κι εγώ ενίσταμαι σε αυτό το «μου». :P

Ναι λίγος σου πέφτω :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Νομίζω πως κι εγώ ενίσταμαι σε αυτό το «μου». :P

Μακριά από τον Άκη! :P

Εντελώς καημένη, εγώ το πιστεύω.
Δεν έχεις αιτιολογήσει καθόλου όμως την θέση σου, δεν μας βοηθάς ;).

Εσυ μη μιλάς :sly:

Mην φέρω εδώ την συνομιλία ντοκουμέντο, όπου εκφράζεις τα συναισθήματα σου :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Η ασυλία του αυτοκράτορα δίνεται στον Τάσος97.
Δεν μπορείτε να τον ψηφίσετε.


Ψηφοφορία για Πέμπτη 1/8


  1. aegloswen --> Totaled
  2. Akis_Megara --> Wild_Boy
  3. CiNeFiL --> Totaled
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> Totaled
  7. JKaradakov --> Πατρεύς
  8. Johnnaousa --> Wild_Boy
  9. Nefeli Graf --> Totaled
  10. Guest 278211 --> Totaled
  11. Totaled
  12. Wild_Boy --> Totaled
  13. ~Melania~ --> Totaled
  14. Πατρεύς
  15. Τάσος97 --> Totaled
Ψήφοι
8 Totaled
2 Wild_Boy
2 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εύκολα τρολ ο αυτοκράτορας και πάλι...πολύ καλό που δεν υπήρξε δολοφονία, αν και θα ήταν πολύ καλό να έπεφτε πάνω στον ΑΜ και να τελείωνε από τώρα το παιχνίδι!!
Από ότι φαίνεται θα βγει η τοταλντ από το παιχνίδι και θεωρώ πως αν υπάρχει τυμβωρυχία πρέπει να παιχτεί εκεί για να είμαστε σίγουροι ότι πλέον υπάρχει μόνο ο ΑΜ μέσα!
Με τον Πέτρο δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, βλέπω ότι πολλοί τον έχετε ως βασικό ύποπτο, γιατί είναι πραγματικά εκνευριστικό αυτό που κάνει σε κάθε Παλέρμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν έχεις αιτιολογήσει καθόλου όμως την θέση σου, δεν μας βοηθάς ;).
Ποιος ο λόγος να σπαταλήσω φαιά ουσία; Είμαι καταδικασμένη και είναι ακόμη μεσημέρι. :P

Μόλις λήξει το παιχνίδι, θα αιτιολογήσω πολύ καλά αυτό που λέω και αν θέλετε, διαφωνήστε μαζί μου, θα χαρώ να υπάρξει διάλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Nέκρα... :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να το ζωντανέψουμε λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μήπως να αρχίσουμε να ψάχνουμε τον ΑΜ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε ξεκινάμε πάλι σαν τον πρώτο γύρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μήπως να αρχίσουμε να ψάχνουμε τον ΑΜ;
Για μένα ο μόνος τρόπος να πεισθούμε σίγουρα για το αν κάποιος είναι ΑΜ είναι να παιχτεί κάρτα,
να ρωτήσει ο ντετέκτιβ ή να βγεί σε δολοφονία από Μάγισσα.
Με τους πρώτους δυο να μας δίνουν λογικά επιχειρήματα εννοείται..

Κατά τα άλλα δεν έχουμε κανένα στοιχείο και μπορεί να είναι ο οποιοσδήποτε από όλα τα άτομα που έχουν μιλήσει και θεωρούνται πολίτες..
Επίσης και οι δολοφονίες που θα κάνει -ειδικά αν δεν έχει κατηγορηθεί ακόμα - θα είναι εντελώς ράντομ,
οπότε ούτε από εκεί θα βγούν και πολλά συμπεράσματα κατά τη γνώμη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top