Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Περιμένετε εσείς τώρα να ρθει ο αυτοκράτορας να πει: ρε γι' αυτό σας τρόλλαρα! Και να αποκλειστεί από το παιχνίδι. :P

Οφφ: Μελανία, διάβασα στα μηνύματά σου ότι δεν αισθανόσουν καλά, περαστικά. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ευχαριστώ Άννα :hug:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
καλημερα ας ψηφισω τωρα γιατι θα λειπω μεχρι το απογευμα. λοιπον η ψηφος μου παει στη fairygirl.οπως ειπα και εχθες θεωρω πως ο pie ειχε ρωτησει γι αυτη και γι αυτο την ανεφερε ως βασικη του υποπτο και στα τελευταια του λογια. επισης θεωρω πως και η συμπεριφορα της δειχνει δολοφονο που εχει στριμωχτει
Ο pie είχε κατηγορήσει πολλούς, γιατί να τους αποκλείεις (όχι μόνο εσύ, πολλοί από εδώ μέσα);
Πραγματικά δεν ξέρω ποιον να ψηφίσω...μπερδεύτηκα:hmm:.
off: Ρε παιδιά γράψτε λίγο παραπάνω! Τις πρώτες μέρες γράφαμε πολύ και αυτές τις 2 μέρες νέκρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο pie είχε κατηγορήσει πολλούς, γιατί να τους αποκλείεις (όχι μόνο εσύ, πολλοί από εδώ μέσα);
Πραγματικά δεν ξέρω ποιον να ψηφίσω...μπερδεύτηκα:hmm:.
off: Ρε παιδιά γράψτε λίγο παραπάνω! Τις πρώτες μέρες γράφαμε πολύ και αυτές τις 2 μέρες νέκρα!

Εσυ τι έχεις να πεις σχετικά με τον Καραντάκοβ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εσυ τι έχεις να πεις σχετικά με τον Καραντάκοβ; :hmm:
Η κόντρα του Ιορδάνη με τον αυτοκράτορα είναι σαφώς σημαντική και πιθανόν να δείξει πολλά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Και για να σας προλάβω, την πρώτη μέρα τον ψήφισα τυχαία και η κάρτα έπεσε λόγω παρορμητικότητας (το έχω πει χίλιες φορές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αποφάσισα για την ψήφο: για τους ίδιους λόγους που την ψήφισα τις προηγούμενες μέρες, ψηφίζω nefeli graf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας έχει δώσει ασυλία στην blue_butterfly οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε. Όσοι την έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε ούτε τον JKaradakov λόγω κάρτας που έχει χρησιμοποιήσει. Όσοι τον έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.

Ψηφοφορία για Τρίτη 25/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. elenamusic99
  6. Gate4
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Joaquin
  9. mintin97 --> Nefeli Graf
  10. MissKit --> _fairygirl_
  11. Nefeli Graf --> blue_butterfly
  12. Noisette --> _fairygirl_
  13. soter --> _fairygirl_
  14. tsarachaf
  15. _fairygirl_
  16. ~Melania~ --> JKaradakov
  17. Πατρεύς
Ψήφοι
4 _fairygirl_
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2
elenamusic99 #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αποφάσισα για την ψήφο: για τους ίδιους λόγους που την ψήφισα τις προηγούμενες μέρες, ψηφίζω nefeli graf.
Nτάξει δεν αντέχω άλλο!
Μισόλογα από την αρχή,τώρα ψηφίζεις ΤΟ άκυρο άτομο την Νεφέλη,η οποία είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό και σχεδόν επιβεβαιωμένο από τον Πάι και τους υπόλοιπους,πολίτης.

Κάνε μια προσπάθεια και κάνε ένα ποστ πάνω από 2 -3 γραμμές και να λές δυο πράγματα γιατί είναι εκνευριστικό αυτό το πράγμα!

Αν έχεις ρόλο βοηθητικό προς τους πολίτες είσαι τραγικός.
Αν από την άλλη είσαι δολοφόνος παίζεις έτσι για να μην ρίξεις καθόλου υποψίες.

Για την εξαίρεση ψηφοφορίας του Καραντακόβ δεν ξέρω,δεν θέλω να τον κατηγορήσω κι άλλο..
Κυρίως μετά από το γεγονός ότι είδα πως ο Άκης και αρκετοί συμφώνησαν αμέσως μαζί μου μόλις είπα τις σκέψεις μου..
Weird!
Ωστόσο η Μελανία μου φαίνεται ότι το 'χει ψάξει λίγο παραπάνω.

Φέρυγκιρλ αν μπορείς κοπέλα μου κάνε κάνα πόστ σχετικά με τις ψήφους που 'χεις μαζέψει ως τώρα.
Tσάρα αν είσαι δολοφόνος θα σκίσω τα πτυχία μου γιατί ο τρόπος που παίζεις είναι εξαιρετικός.

Για Χουακίν δεν θέλω να πιστεψω ότι είναι για 6345332345354353 φορά δολοφόνος,πραγματικά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
1)Ωστόσο η Μελανία μου φαίνεται ότι το 'χει ψάξει λίγο παραπάνω.

2)Για Χουακίν δεν θέλω να πιστεψω ότι είναι για 6345332345354353 φορά δολοφόνος,πραγματικά. :/:
1)Μας δουλεύεις ρε aeglo;
2)Για πες μου κι εσύ κι η Μελανία ποια είναι η σωστή απάντηση, να την πω.Την επόμενη φορά που θα γράψετε κάτι τέτοιο δεν θα quotάρω, απλά θα το αφήσω να περάσει έτσι και να δούμε ποιος θα πει ότι "να, δεν μου απάντησε σε αυτό που του είπα"

Στα πιο ουσιώδη:

Είδα λίγο γρήγορα τα μηνύματα των τελευταίων σελίδων και το σημαντικότερο που έχω να συνεισφέρω είναι η εξής σκέψη για τον καραντάκο: Είναι κατά πάσα πιθανότητα αθώος.
Παίζει την κάρτα τόσο νωρίς στην ψηφοφορία και ενώ δεν φαινόταν ότι θα ήταν ο...αγαπημένος των ψηφοφόρων.Με αυτό το τρόπο, τι γίνεται;Ξεκινάνε οι διατυμπανιστές-αθώοι(ξέρετε ποιοι) να τον κατηγορούν ότι "ΝΑΙ, ΜΑ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑΙ, ΟΜΩΣ, ΝΑΙ, ΟΧΙ, ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΡΙΟ" χωρίς να προσπαθούν να σκεφτούν κάτι πιο "στερεό".Γιατί ένας μαφιόζος να ρισκάρει τόσο πολύ τόσο νωρίς μέσα στο γύρο ενώ μάλιστα δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρο κύμα εναντίον και έχει λιγότερες ψήφους από την προπορευόμενη;Περίεργη κίνηση, δεν λέω.Αλλά εμένα δεν με πείθει για κίνηση ενοχής, δηλαδή come on, είναι τόσο προφανές που μοιάζει βλακώδες.Έλεος με τους διατυμπανιστές-αθώους που κολλάνε μόνο στο επιφανειακό(όχι ότι εγώ βρίσκω με τη μια την ΑΛΗΘΕΙΑ αλλά είδαμε που μας έβγαλε το κράξιμο του πιο επιφανειακά ενόχου->DRAMA, PIE etc.).

Και αυτός που πάλι συνεχίζει στο ίδιο παιδικό μοτίβο είναι ο...Άκης.Δεν είμαι σίγουρος αν είναι λόγο ασχετοσύνης ή απλά πήρες έναν δρόμο και τον ακολουθείς για να μην εκτεθείς.

Ψηφίζω ΑΚΗ_ΜΕΓΑΡΑ.

Επίσης: Πέτρο, τώρα που εμφανίστηκες ανανεωμένος και πολυτονικότατος, περιμένω μεγαλύτερη συμμετοχή.Εδώ και 4 μέρες δεν έχεις ποστάρει μήνυμα με παραπάνω από 3 γραμμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας έχει δώσει ασυλία στην blue_butterfly οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε. Όσοι την έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε ούτε τον JKaradakov λόγω κάρτας που έχει χρησιμοποιήσει. Όσοι τον έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.

Ψηφοφορία για Τρίτη 25/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. elenamusic99
  6. Gate4
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Joaquin --> Akis_Megara
  9. mintin97 --> Nefeli Graf
  10. MissKit --> _fairygirl_
  11. Nefeli Graf --> blue_butterfly
  12. Noisette --> _fairygirl_
  13. soter --> _fairygirl_
  14. tsarachaf
  15. _fairygirl_
  16. ~Melania~ --> JKaradakov
  17. Πατρεύς
Ψήφοι
4 _fairygirl_
1 Akis_Megara
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2
elenamusic99 #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
2)Για πες μου κι εσύ κι η Μελανία ποια είναι η σωστή απάντηση, να την πω.Την επόμενη φορά που θα γράψετε κάτι τέτοιο δεν θα quotάρω, απλά θα το αφήσω να περάσει έτσι και να δούμε ποιος θα πει ότι "να, δεν μου απάντησε σε αυτό που του είπα"

Καλά προφανώς και δεν διαβάζεις τι λέω.

Είδα λίγο γρήγορα τα μηνύματα των τελευταίων σελίδων και το σημαντικότερο που έχω να συνεισφέρω είναι η εξής σκέψη για τον καραντάκο: Είναι κατά πάσα πιθανότητα αθώος.
Παίζει την κάρτα τόσο νωρίς στην ψηφοφορία και ενώ δεν φαινόταν ότι θα ήταν ο...αγαπημένος των ψηφοφόρων.Με αυτό το τρόπο, τι γίνεται;Ξεκινάνε οι διατυμπανιστές-αθώοι(ξέρετε ποιοι) να τον κατηγορούν ότι "ΝΑΙ, ΜΑ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑΙ, ΟΜΩΣ, ΝΑΙ, ΟΧΙ, ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΡΙΟ" χωρίς να προσπαθούν να σκεφτούν κάτι πιο "στερεό".Γιατί ένας μαφιόζος να ρισκάρει τόσο πολύ τόσο νωρίς μέσα στο γύρο ενώ μάλιστα δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρο κύμα εναντίον και έχει λιγότερες ψήφους από την προπορευόμενη;Περίεργη κίνηση, δεν λέω.Αλλά εμένα δεν με πείθει για κίνηση ενοχής, δηλαδή come on, είναι τόσο προφανές που μοιάζει βλακώδες.Έλεος με τους διατυμπανιστές-αθώους που κολλάνε μόνο στο επιφανειακό(όχι ότι εγώ βρίσκω με τη μια την ΑΛΗΘΕΙΑ αλλά είδαμε που μας έβγαλε το κράξιμο του πιο επιφανειακά ενόχου->DRAMA, PIE etc.).

Και αυτός που πάλι συνεχίζει στο ίδιο παιδικό μοτίβο είναι ο...Άκης.Δεν είμαι σίγουρος αν είναι λόγο ασχετοσύνης ή απλά πήρες έναν δρόμο και τον ακολουθείς για να μην εκτεθείς.

Ψηφίζω ΑΚΗ_ΜΕΓΑΡΑ.

Επίσης: Πέτρο, τώρα που εμφανίστηκες ανανεωμένος και πολυτονικότατος, περιμένω μεγαλύτερη συμμετοχή.Εδώ και 4 μέρες δεν έχεις ποστάρει μήνυμα με παραπάνω από 3 γραμμές.

Κι επειδή εγώ πιστεύω ακράδαντα στην ενοχή του Ιορδάνη, αυτόματα περνάς για άλλη μια φορά στους βασικούς υπόπτους μου και επιβεβαιώνεις τις υποψίες μου. Περίμενα να δω ποιοι θα βγείτε να τον υποστηρίξετε τον Ιορδάνη. Την κίνηση την έκανε γιατί πείστηκαν αρκετοί με την θεωρία μου και φοβηθήκατε μήπως και φύγει. Ήταν πάρα πολύ έξυπνη η κίνηση του και δίνει το προβάδισμα στους μαφιόζουν να τον στηρίξουν έμμεσα και να αποβάλλουν τις κατηγορίες.

Θα ψηφίσω λοιπόν Joaquín τώρα, γιατί δεν ξέρω πόσο θα καθίσω ακόμα υπολογιστή και γιατί η φαίρυ για εμένα είναι αθώα... με προβλημάτισε πάρα πολύ η κατηγορία του ντετέκτιβ αλλά δεν τον είδα να δηλώνει και με σιγουριά, και δεν έχουμε περιθώρια για λάθη. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε στο έπακρον το ότι δεν είχαμε δολοφονία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδικό μοτίβο επειδή θεωρώ τον Καραντάκο ένοχο; Πας να βρεις θύματα ρε Μάκη με γελοίες δικαιολογίες. Σε τι βασίζεται η βεβαιότητα σου για την αθωότητά του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα, παιδιά.

Βλέπω δεν είχαμε ούτε σήμερα δολοφονία. Ελπίζω να την εκμεταλλευτούμε επιτέλους, γιατί μέχρι τώρα τίποτα. Πραγματικά, θα είναι πολύ ενδιαφέρον αν μάθουμε τι έγινε σ'αυτές τις 3 αποτυχημένες δολοφονίες.


Σε παρακαλώ, επισήμανε μου τι θες να αναλύσω γιατί έχω προβληματάκι σήμερα και δεν δουλεύω πολύ καλά.

Περαστικά για αρχή.
Ήθελα να μου πεις έναν σκοπό που θα εξυπηρετούσε να προσπαθήσω να παίξω την κάρτα, αλλά να αποτύχω επίτηδες, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου.

Παίζω την κάρτα:

Μάλιστα, μυρίζομαι πανικό και απεγνωσμένες κινήσεις. Αρχίζουμε να πλησιάζουμε πολύ λοιπόν.

Είδα λίγο γρήγορα τα μηνύματα των τελευταίων σελίδων και το σημαντικότερο που έχω να συνεισφέρω είναι η εξής σκέψη για τον καραντάκο: Είναι κατά πάσα πιθανότητα αθώος.
Παίζει την κάρτα τόσο νωρίς στην ψηφοφορία και ενώ δεν φαινόταν ότι θα ήταν ο...αγαπημένος των ψηφοφόρων.Με αυτό το τρόπο, τι γίνεται;Ξεκινάνε οι διατυμπανιστές-αθώοι(ξέρετε ποιοι) να τον κατηγορούν ότι "ΝΑΙ, ΜΑ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΝΑΙ, ΟΜΩΣ, ΝΑΙ, ΟΧΙ, ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΡΙΟ" χωρίς να προσπαθούν να σκεφτούν κάτι πιο "στερεό".Γιατί ένας μαφιόζος να ρισκάρει τόσο πολύ τόσο νωρίς μέσα στο γύρο ενώ μάλιστα δεν φαίνεται να υπάρχει ξεκάθαρο κύμα εναντίον και έχει λιγότερες ψήφους από την προπορευόμενη;Περίεργη κίνηση, δεν λέω.Αλλά εμένα δεν με πείθει για κίνηση ενοχής, δηλαδή come on, είναι τόσο προφανές που μοιάζει βλακώδες.Έλεος με τους διατυμπανιστές-αθώους που κολλάνε μόνο στο επιφανειακό(όχι ότι εγώ βρίσκω με τη μια την ΑΛΗΘΕΙΑ αλλά είδαμε που μας έβγαλε το κράξιμο του πιο επιφανειακά ενόχου->DRAMA, PIE etc.).

Μία μικρή διόρθωση. Την έπαιξε σχεδόν τελευταία στιγμή. Η εξαίρεση παίζεται μέχρι την ώρα της δολοφονίας.


Και μέσα σ'όλα ο αυτοκράτορας μοιράζει παντού ασυλίες. Οκ, πλέον δεν μπορώ να τον καταλάβω με τίποτα. Γιατί αν εξαιρέσουμε τον Πάι το κάνει και με άτομα που δεν κινδυνεύουν. Έχω μπερδευτεί.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας έχει δώσει ασυλία στην blue_butterfly οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε. Όσοι την έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε ούτε τον JKaradakov λόγω κάρτας που έχει χρησιμοποιήσει. Όσοι τον έχετε ψηφίσει αλλάξτε την ψήφο σας, αλλά αν δεν την αλλάξετε δεν παίρνετε απουσία.
blue_butterfly, carpe_nochtem, elenamusic99 αν δεν ψηφίσετε μέχρι τις 20:00 θα αποχωρήσετε από το παιχνίδι...

Ψηφοφορία για Τρίτη 25/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. elenamusic99
  6. Gate4
  7. JKaradakov --> tsarachaf
  8. Joaquin --> Akis_Megara
  9. mintin97 --> Nefeli Graf
  10. MissKit --> _fairygirl_
  11. Nefeli Graf --> blue_butterfly
  12. Noisette --> _fairygirl_
  13. soter --> _fairygirl_
  14. tsarachaf
  15. _fairygirl_
  16. ~Melania~ --> Joaquin
  17. Πατρεύς
Ψήφοι
4 _fairygirl_
1 Akis_Megara
1 Joaquin
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2
elenamusic99 #1
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μελανία συμφωνώ στα περισσότερα από όσα λές.

Τα δυο πράγματα μόνο που με κρατάνε είναι ότι από χθές συμφωνήσατε πάρα πολύ άμεσα και εσύ και ο Άκης με την θεωρία μου..
Περίμενα να πάρει λίγο παραπάνω χρόνο για να πώ την αλήθεια..

Βέβαια από την άλλη τον θεωρούσατε και από την αρχή και εσείς ένοχο,οποτέ ίσως να ήταν μια καλή εξήγηση σε όλα αυτά,ναι...

Το άλλο που με κρατάει είναι η απόλυτη σιγουριά σου για τον Karadakov.
Ενδεχωμένως να έχεις παίξει κάρτα,αλλά από την άλλη δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη..

Πάντως η φέρυ και για μένα δεν είναι τόσο επικίνδυνη όσοι άλλοι,και είναι ήδη με 4 ψήφους.
Θα ήθελα να δώ μερικές ψήφους ακόμα και έπειτα θα ψηφίσω..

blue_butterfly, carpe_nochtem, elenamusic99 αν δεν ψηφίσετε μέχρι τις 20:00 θα αποχωρήσετε από το παιχνίδι...
Τραγικό. Απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μία μικρή διόρθωση. Την έπαιξε σχεδόν τελευταία στιγμή. Η εξαίρεση παίζεται μέχρι την ώρα της δολοφονίας.
Ώπα αυτό δεν το ήξερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παιδικό μοτίβο επειδή θεωρώ τον Καραντάκο ένοχο; Πας να βρεις θύματα ρε Μάκη με γελοίες δικαιολογίες. Σε τι βασίζεται η βεβαιότητα σου για την αθωότητά του;
Τι να σου πω ρε Άκη, θα στο γράψω με απλά λόγια οπως βγαίνει απ'το μυαλό μου.
Είμαι ο Ιορδάνης και είμαι με τη μαφία στο skype, ενώ κερδίζουμε(δες πόσοι πολλοί πολίτες έχουν φύγει, χάνουμε καθαρά).Και έχω δυο ψήφους.Η φέρι έχει τρεις.

Η Μελανία λέει το εξής: Για να μην κινδυνεύσει ο Ιορδάνης, βάζουν τον Ιορδάνη να παίξει την κάρτα και μετά κάποιος άλλος μαφιόζος(εγώ) θα τον σώσει με το μπλα μπλα.Δηλαδή μας λέει η Μελ, ότι προτιμούν να σώσουν ΣΗΜΕΡΑ ένα παίκτη που κινδυνεύει(τόσο πολύ κινδυνεύει πια;2 ψήφους είχε) και να πάρουν όλα τα φώτα πάνω τους Ιορδάνης και Μάκης αύριο.Για να σώσουν έναν μαφιόζο που κινδυνεύει (Μελανία, εγώ ρεύμα ΔΕΝ είδα, σόρυ κιόλας), ρισκάρουν δυο.
Από την άλλη...η Μελανία χρησιμοποιεί τα εξής λόγια: Πιστεύω ακράδαντα ότι ο Ιορδάνης είναι μαφιόζος.Και γω λέω ότι ξέρει με καρτούλα ότι ο Ιορδάνης έχει κακό ρόλο.Και γω που να το ξέρω ρε Μελανία;Προστασία δεν προσέφερα σε κανέναν.Όποιος πιστεύει ότι εγώ και ο Ιορδάνης, οι φωστήρες της μαφίας αποφασίσαμε να εκτεθούμε και οι δυο τόσο πολλοί για να σώσουμε κάποιον(ιορδάνη) που μπορεί και να μη χρειαζόταν σώσιμο, ε ας το πιστεύει.Εγώ το θεωρώ βλακώδες.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που λέει η Μελανία: Πιστεύω ακράδαντα.Η Μελανία έπαιξε κάρτα στάνταρ αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς έμαθε για τον Καραντάκο(ναι μαφιόζος, όχι πολίτης->έχουν διαφορά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παίζω την κάρτα:
Σωστά. Διότι κάθε μαφιόζος κοιτάει να σώσει τον εαυτούλη. Δολοφονία γιόκ οπότε σου λέει ας φύγει πολίτης.Δεν είχα σκοπό να σου δώσω ψήφο έτσι κι'αλλιώς αλλά η επιμονή της Μελανίας με΄σενα με βγάζει στο εξής συμπέρασμα. Ή ξέρει κάτι λόγω ρόλου ή λόγω κάρτας.
Αυτός που κατάλαβε,κατάλαβε.

Fairygirl ψηφίζω εγώ
Και ευχαριστώ πάρα πολύ.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει την κίνηση του αυτοκράτορα; :confused:
Μπορεί να μου εξηγήσει ΕΝΑΣ το λόγο που με ψήφισε;
Βαράτε όλοι μία ψήφο σε΄μενα με βλακώδεις δικαιολογίες ή πολλές φορές πχ εσύ Άκη,χωρίς καθόλου δικαιολόγηση. Δεν προτίθεμαι να πείσω κανέναν για το αντίθετο. Το βράδυ όμως ρίξτε μία τυμβωρυχία για να δείτε ποιος δουλεύει ποιον.
Αλλά τι λέω.. Μέχρι να λήξει το παιχνίδι και να αποκαλυφθούν οι ρόλοι μαφιόζα θα θεωρούμαι από όλους σας.
Keep on trolling yourselves.

Ο αυτοκράτορας είναι τρολλ 8)
Mην αποκλείετε να ξέρει και τίποτε.
Εγώ θα ψηφίσω αν και το αποτέλεσμα είναι γνωστό σε όλους μας πλέον...
Akis_Megara θα ψηφίσω εγώ καθώς ήταν ο μόνος που δεν είπε σχεδόν τίποτε εκτός από την ψήφο που μου έδωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top