2 αλήθειες, 1 ψέμα

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
1)Θεωρω μεγαλη απογοητευση την τελευταια σεζον του Vikings
2)Δεν μ αρεσε η τριλογια του Hobbit
3)Δεν εχω διαβασει ποτε Harry Potter

Για το 1ο κάτι θυμάμαι ότι μου είχες αναφέρει οπότε μοιάζει αληθές.

Το 2 είναι πολύ συχνή άποψη, ειδικά από τους περισσότερο nerdy, οπότε δε θα μου έκανε εντύπωση.

Το 3 μου φαίνεται λίγο περίεργο για σένα, αλλά απ' την άλλη μπορεί να έχεις δει απλώς τις ταινίες. Παρόλα αυτά έτσι όπως τα ζυγίζω, θα ψηφίσω κι εγώ 3.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σωστά!΄Επαιξα 2 φορές και τα βρήκατε με την πρώτη! Δεν έχει νόημα να ξαναπαίξω, είμαι ανοιχτό βιβλίο!

Γράψε άχρηστες πληροφορίες για εσένα μήπως μας μπερδέψεις λίγο, να φανταστούμε εμείς για τι μπορεί να είσαι ικανή. Μη μας τα δίνεις στο πιάτο. :laugh:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)Θεωρω μεγαλη απογοητευση την τελευταια σεζον του Vikings
2)Δεν μ αρεσε η τριλογια του Hobbit
3)Δεν εχω διαβασει ποτε Harry Potter


το 3). Το βίκινγκς πέθανε μετά το ράγκναρ. Το χόμπιτ ήταν αρκετά καλό και αν δεν σ' άρεσε, δεν θα σ'άρεσε όυτε το λοτρ, οπότε θα γραφες"δε μ' αρέσει το λοτρ". Τα χάρρυ πόττερ σαγηνεύουν συγκεκριμένο ηλικιακό κοινό και όταν έβγαιναν εσύ ήσουν έφοιβη, άρα προτίμουσες πιο ρομαντικά και γλοιώδη. :D

βάζω και για μένα:

  1. Μ' αρέσουν οι ρομαντικές κωμεντί

  2. 'Εχω συλλογή από συλλεκτικά ομοιώματα αυτοκινήτων

  3. Μ' αρέσει να φοράω επίσημα ρούχα

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γράψε άχρηστες πληροφορίες για εσένα μήπως μας μπερδέψεις λίγο, να φανταστούμε εμείς για τι μπορεί να είσαι ικανή. Μη μας τα δίνεις στο πιάτο. :laugh:


Για μάθε με βρε Αγάπη! :lol:
Δηλαδή:
1) Μου αρέσει το κρέας.
2) Είμαι χορτοφάγος.
3) Μου αρέσει το ψάρι.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
I hate to tell you guys but you were all wrong

δεν εχω διαβασει ποτε χαρυ ποττερ (οταν βγηκε ημουν νηπιο οχι εφηβη μη με μεγαλωνεις γτχμ φαστ)
αλλα δεν το διαβασα ποτε γιατι δεν τρελαθηκα ποτε με το χαρρυ ποτε (και οχι δεν μ αρεσε το τουαιλατ φαστακο)
Ωστοσο ειμαι παιδι του ΛΟΤΡ και γι αυτο δεν μ αρεσε και το Χομπιτ, εχω διαβασει το βιβλιο και δεν ειχε σε καμια περιπτωση το αναλαφτο βαιμπ του καμια απο τις 3 ταινιες, ηταν γεματες αυθαιρεσιες πολλες χωρις κανενα νοημα και οσο και αν προσπαθησαν να το κανουν "epic" απετυχαν τελειως και δεν θυμιζε σε τιποτα ουτε λοτρ ουτε το χομπιτ οπως στο βιβλιο
το ψεμα λοιπον ειναι το 1
γιατι εχω δει βικινγκς μεχρι 5η σεζον δεν εχω δει την τελευταια ακομα σοου νο οπινιον ον δις

για φαστ λεω το 2
και για λενω 3
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πλοτ τουιστ
της αρεσει το κρεας αλλα ειναι χορτοφαγος (οπως καθε χορτοφαγος και βιγκαν εκει εξω :P)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
πλοτ τουιστ
της αρεσει το κρεας αλλα ειναι χορτοφαγος (οπως καθε χορτοφαγος και βιγκαν εκει εξω :P)



Εγώ όσους χορτοφάγους ξέρω, λένε ότι στην αρχή τους έλειπε το κρέας αλλά εν τέλει το σιχάθηκαν και λογικό μου φαίνεται κιόλας. Γιατί για να μπορείς να τηρήσεις τη χορτοφαγία, πρέπει κάπως να απωθησεις απ το μυαλό σου τον πειρασμό.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.


Εγώ όσους χορτοφάγους ξέρω, λένε ότι στην αρχή τους έλειπε το κρέας αλλά εν τέλει το σιχάθηκαν και λογικό μου φαίνεται κιόλας. Γιατί για να μπορείς να τηρήσεις τη χορτοφαγία, πρέπει κάπως να απωθησεις απ το μυαλό σου τον πειρασμό.

(ειπε μου αρεσει οχι τρωω σοου i dont know maybe trick question?)
ψεμα ουλτρα για τους περισσοτερους btw οτι το σιχαινονται
εγω οσους ξερω οι μισοι και βαλε εχουν κανει εστω μια παρασπονδια (ετσι για το καλο πχ χριστουγεννα) ή το σταματησαν σε καποια φαση γιατι δεν αντεχαν, λιγοι το κρατανε εφ'ορου ζωης
πλας βγαινουν ενα τονο μουφα μπεργκερ και σνιτσελ και λουκανικα sooo...εν μερη το θεωρω και λογικο γιατι η πλειοψηφια δεν γινεται βιγκαν ή βετζετεριαν επειδη δεν τους αρεσει το κρεας
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα... Αν είσαι χορτοφάγος, πώς να σου αρέσει το κρέας ή το ψάρι; :rofl:


Καλά ντε μην βαράτε! ΄Εκανα λάθος και αντί να γράψω 2 αλήθειες και 1 ψέμα, έγραψα 2 ψέματα και 1 αλήθεια!
Δεν είμαι χορτοφάγος, δεν μου αρέσει το ψάρι αλλά μου αρέσει το κρέας!
Χαίρομαι που σας διασκέδασα! :lol::lol::lol:

Ενημερωτικά πάντως γίνεται να είσαι vegetarian και να τρως και ψάρι και σ΄αυτήν την περίπτωση λέγεσαι pescatarian οπως γίνεται να είσαι vegetarian και να τρως πουλερικά και σ΄αυτήν την περίπτωση λέγεσαι pollotarian!!!
Είδες Fast πόσα ξέρουν όσοι πήγαν θεωρητική;;)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Καλά ντε μην βαράτε! ΄Εκανα λάθος και αντί να γράψω 2 αλήθειες και 1 ψέμα, έγραψα 2 ψέματα και 1 αλήθεια!
Δεν είμαι χορτοφάγος, δεν μου αρέσει το ψάρι αλλά μου αρέσει το κρέας!
Χαίρομαι που σας διασκέδασα! :lol::lol::lol:

Ενημερωτικά πάντως γίνεται να είσαι vegetarian και να τρως και ψάρι και σ΄αυτήν την περίπτωση λέγεσαι pescatarian οπως γίνεται να είσαι vegetarian και να τρως πουλερικά και σ΄αυτήν την περίπτωση λέγεσαι pollotarian!!!
Είδες Fast πόσα ξέρουν όσοι πήγαν θεωρητική;;)


Νομίζω ότι δεν το έχεις με το συγκεκριμένο παιχνίδι.:smartass:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αυτό Φώτη μου είναι απολύτως σίγουρο πλέον!


Είναι οι ερωτήσεις σου. We have established ότι είσαι σοβαρή κοπέλα, μετρημένη, δύσκολη στον αυθορμητισμό με ό,τι αυτό συνεπάγεται κ.λ.π. Επομένως στις 3 επιλογές η μία είναι πάντα προφανής :p

π.χ. τι θα θεωρηθεί πολύ κοντά σε σένα?

1) Δεν είσαι λάτρης των social media
2) Δεν είσαι ιδιαίτερα αυθόρμητη και παρορμητική με τις σχέσεις σου.
3) Είσαι ολίγον πεισματάρα και ξεροκέφαλη
4) Δεν συγχωρείς εύκολα, δεν ξεχνάς εύκολα
5) Είσαι σαν άτομο λίγο καχύποπτη
6) Σου αρέσουν οικογενειακές στιγμές στο σπίτι ή ταξίδια
7) You value family much
8) Bros before hoes, ίσως κλπ

Και όλα να μην ισχύουν, βλέπεις είναι πολύ γενικά. Πες κανένα πιο ειδικό, όπως προηγούμενοι like βάζω πολύ αλάτι, Δεν έχω πάει ποτέ μου στο Καρπενήσι (αυτά όχι μην τα πεις χε) ή τι μικρά πράγματα κάνεις όταν είσαι χαρούμενη, νευριασμένη κ.λ.π. και θα δεις ότι θα δυσκολευτούμε όλοι.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι οι ερωτήσεις σου. We have established ότι είσαι σοβαρή κοπέλα, μετρημένη, δύσκολη στον αυθορμητισμό με ό,τι αυτό συνεπάγεται κ.λ.π. Επομένως στις 3 επιλογές η μία είναι πάντα προφανής :p

π.χ. τι θα θεωρηθεί πολύ κοντά σε σένα?

1) Δεν είσαι λάτρης των social media
2) Δεν είσαι ιδιαίτερα αυθόρμητη και παρορμητική με τις σχέσεις σου.
3) Είσαι ολίγον πεισματάρα και ξεροκέφαλη
4) Δεν συγχωρείς εύκολα, δεν ξεχνάς εύκολα
5) Είσαι σαν άτομο λίγο καχύποπτη
6) Σου αρέσουν οικογενειακές στιγμές στο σπίτι ή ταξίδια
7) You value family much
8) Bros before hoes, ίσως κλπ

Και όλα να μην ισχύουν, βλέπεις είναι πολύ γενικά. Πες κανένα πιο ειδικό, όπως προηγούμενοι like βάζω πολύ αλάτι, Δεν έχω πάει ποτέ μου στο Καρπενήσι (αυτά όχι μην τα πεις χε) ή τι μικρά πράγματα κάνεις όταν είσαι χαρούμενη, νευριασμένη κ.λ.π. και θα δεις ότι θα δυσκολευτούμε όλοι.


Καλά αγαπητέ ειλικρινά με εντυπωσίασες:warn: Αν αλλάξω στο 5 το επίθετο "καχύποπτη" με το "προσεκτική", έχεις πέσει σε όλα μέσα!
Απορώ πότε τα είπα όλα αυτά (δεν μπορώ να θυμάμαι βέβαια όλα όσα έχω γράψει). Εκτός αν τα συμπέρανες από τα συμφραζόμενα.
Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου άλλαξες την εντύπωση που είχα σχετικά με τη συμμετοχή κάποιου σε ένα φόρουμ. ΄Ημουν βέβαιη ότι είναι αδύνατον να μπορέσει κάποιος να αντιληφθεί τον χαρακτήρα ενός άλλου μέσα από μία οθόνη υπολογιστή.΄Ημουν και είμαι υπέρ της δια ζώσης αλληλεπίδρασης των ανθρώπων.΄Ομως τελικά μέχρι ενός σημείου είναι εφικτό και μέσω υπολογιστή. Εντάξει ασφαλώς δεν έχει καμία σχέση με το να έχεις τον άλλον απέναντί σου να τον βλέπεις και να του μιλάς, να παρατηρείς τις εκφράσεις του, τις χειρονομίες του, να ακούς τον τόνο της φωνής του κτλ αλλά και μόνο που διαφαίνονται τα αδρά χαρακτηριστικά μιας προσωπικότητας με εκπλήσσει!
Μπράβο, μπράβο έκανες πολύ καλά που μου τα είπες!:yes: Θα βάλω λίγο νερό στο κρασί μου σε ο,τι αφορά αυτό το θέμα και θα είναι εξαιτίας σου!
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Καλά αγαπητέ ειλικρινά με εντυπωσίασες:warn: Αν αλλάξω στο 5 το επίθετο "καχύποπτη" με το "προσεκτική", έχεις πέσει σε όλα μέσα!
Απορώ πότε τα είπα όλα αυτά (δεν μπορώ να θυμάμαι βέβαια όλα όσα έχω γράψει). Εκτός αν τα συμπέρανες από τα συμφραζόμενα.
Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου άλλαξες την εντύπωση που είχα σχετικά με τη συμμετοχή κάποιου σε ένα φόρουμ. ΄Ημουν βέβαιη ότι είναι αδύνατον να μπορέσει κάποιος να αντιληφθεί τον χαρακτήρα ενός άλλου μέσα από μία οθόνη υπολογιστή.΄Ημουν και είμαι υπέρ της δια ζώσης αλληλεπίδρασης των ανθρώπων.΄Ομως τελικά μέχρι ενός σημείου είναι εφικτό και μέσω υπολογιστή. Εντάξει ασφαλώς δεν έχει καμία σχέση με το να έχεις τον άλλον απέναντί σου να τον βλέπεις και να του μιλάς, να παρατηρείς τις εκφράσεις του, τις χειρονομίες του, να ακούς τον τόνο της φωνής του κτλ αλλά και μόνο που διαφαίνονται τα αδρά χαρακτηριστικά μιας προσωπικότητας με εκπλήσσει!
Μπράβο, μπράβο έκανες πολύ καλά που μου τα είπες!:yes: Θα βάλω λίγο νερό στο κρασί μου σε ο,τι αφορά αυτό το θέμα και θα είναι εξαιτίας σου!


Παραείσαι γενναιόδωρη στα λόγια σου! Από τα συμφραζόμενα το συμπέρανα. Πάνω κάτω φαίνεται ο χαρακτήρας, εκτός αν με νύχια και με δόντια προσπαθούν να το κρύψουν. Αι στο καλό, με συγκίνησε ο... (just a reference for anyone that got it) η Λένω.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παραείσαι γενναιόδωρη στα λόγια σου!

Καθόλου γενναιόδωρη! Ακριβώς αυτό που αισθάνομαι λέω!
΄Αντε θα παίξω και μια τελευταία φορά για χάρη σου (στα πρότυπα της Αγάπης).

1)΄Εχω πάει στη Βενετία.
2) Κάνω το λιγότερο μια φορά μπάνιο την ημέρα.
3) Ζεσταίνομαι εύκολα και ακόμα και τον χειμώνα ντύνομαι ελαφρά.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Χμμ θα πω το 3. Ανάμεσα στο 2 και το 3 ήμουν. Πριν επιβεβαιωσες ότι σου αρέσουν τα ταξίδια και η Βενετία δεν τη λες και μακριά.

Αυτό με το μπάνιο το πιστεύω. Τώρα αν κυριολεκτουσες και εννοούσες ότι δεν υπήρχε μέρα ποτέ που να πέρασε και να μην είχες κάνει μπάνιο, θα διάλεγα το 2. Εγώ το 2 το παίρνω όταν μιλάμε για νορμάλ συνθήκες, χωρίς να έγινε κάτι ακραίο.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμμ θα πω το 3. Ανάμεσα στο 2 και το 3 ήμουν. Πριν επιβεβαιωσες ότι σου αρέσουν τα ταξίδια και η Βενετία δεν τη λες και μακριά.

Αυτό με το μπάνιο το πιστεύω. Τώρα αν κυριολεκτουσες και εννοούσες ότι δεν υπήρχε μέρα ποτέ που να πέρασε και να μην είχες κάνει μπάνιο, θα διάλεγα το 2. Εγώ το 2 το παίρνω όταν μιλάμε για νορμάλ συνθήκες, χωρίς να έγινε κάτι ακραίο.


Το 3 είναι το ψέμα!!! Damn, Damn, Damn!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top