Φαγητά που αρέσουν σε όλους - εκτός απο εσάς!

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
γυαλιστερές και τα κυδώνια..

Για αυτά τα 2 τρελαίνομαι όμως.....αχ νεράιδα τι ήθελες και μου τα θύμησες;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για αυτά τα 2 τρελαίνομαι όμως.....αχ νεράιδα τι ήθελες και μου τα θύμησες;;;;

Εχω και αλλα......:D στρομπια, πετροσωληνες, χτενια:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Πόσο διαστημικά μου ακούγονται αυτά τα θαλασσινά που λέτε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγω θα έλεγα φαγητα που αρεσουν σε εμενα εκτος απο ολους!!!!!
ολα τα τρωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Καλά και εγώ πριν 3 χρόνια τα έφαγα πρώτη φορά και μάλιστα με τρομερή επιφύλαξη αλλά από τότε έχω κόλλημα....Κάθε φορά που πάω Χαλκίδα τσακίζουμε και από κάτι...Πάντως επιμένω δεν θέλω να βλέπω παστίτσιο στα μάτια μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χαχαχα!!! Πες μου μονο οτι δεν καθεστε στα ουζερι στον πεζοδρομο της παραλιας....:D

Και πρεπει να σου στειλω ενα κομματι (που κανει για 3) παστιτσιο της μαμας....Τα ιδια ελεγε μια φιλη μου και το πηρε πισω!:P...Με τελεια, απαιχτη μπεσαμελ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Όχι όχι δεν καθόμαστε στα ουζερί αυτά...Ευτυχώς ένας καλός συνάδερφος που μένει μόνιμα εκεί μας έμαθε τα καλά μέρη για φαγητό στη Χαλκίδα και όχι αυτά που πάει ο σωρός...

Μα το παστίτσιο δεν το τρώω κυρίως λόγω της μπεσαμέλ .....τον κιμά ίσως τον φάω και τα μακαρόνια με τίποτα αν και μου αρέσουν πάρα πολύ τα μακαρόνια στο συγκεκριμένο φαγητό κάτι με χαλάει γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
μεχρι πριν λίγους μήνες δεν έτρωγα μακαρόνια με κιμά...:worry:
δε μπορώ ούτε να μυρίσω σουπιές...δε τρώω μπάμιες, μελιτζάνες, μανιτάρια, γίγαντες και όποιο κρέας έχει πολύ λίπος!
αυτά μου 'ρχονται τώρα!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Εγώ πάλι δν τρώω τα παϊδάκια... :eek: ππφφ νομίζω πως έχουν απαίσια μυρωδιά..... :redface: Κ γενικά ούτε το Πάσχα τρώω τα κρεατικά της μέρας ( αρνί - κατσίκι - πρόβατο - κοκορέτσι , μπλίαχ.. ) κ δν μιλάμε βέβαια κ για τα σαλιγκάρια - βατράχια κ γενικά όλα τα γλοιώδη... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Πω πω! Θυμήθηκα κι άλλα...:D

-Άσπρα τυριά (Eκτός από φέτα-επιλεκτικά-)
-Μανιτάρια κονσέρβας
-Αβοκάντο
-Σιρόπια (Γενικά)
-Σκόρδο (όταν φαίνεται ή όταν μυρίζει)
-Γίγαντες
-Τουλούμπες
-Βάφλες
-Φυστίκια με αλάτι
-Μαύρους ηλιόσπορους (με αλάτι)
-"Μαύρες" από το ψήσιμο ή προτηγανισμένες τηγανιτές πατάτες
-Πράσινες ελιές [εκτός αν μου τις προσέφερε ο Clooney με martini]

Αυτά για τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roza6658

Νεοφερμένος

Η roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
χμμμμ!!!!!!!!
Εγω δεν μπορω τα γεμιστά, φακες, φασολάδα, πιπεριες, γίγαντες, μοσχαρι... αυτα για τώρα, ίσως θυμηθω κι άλλα!!!
γενικά όμως ειμαι πολυ "εκλεκτη"στο φαγητό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τα μόνα φαγητά που δεν τρώω με τη καμία είναι όσα δεν είναι καλά μαγειρεμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιχαίνομαι λέμε...

-γιαούρτια
-μανιτάρια
-πιπεριές πράσινες
-ψάρια
-σούπες
-σαλιγκάρια (εξτρα :sick:)
-μπεσαμέλ
-τα λίπη παντός είδους, ακόμα και στα παϊδάκια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μπέικον, κοτόπουλο, μπάμιες

Αυτή η τριάδα.. απλά μπλιαααααααααχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Σιχαίνομαι λέμε...

-γιαούρτια
-μανιτάρια
-πιπεριές πράσινες
-ψάρια
-σούπες
-σαλιγκάρια (εξτρα :sick:)
-μπεσαμέλ
-τα λίπη παντός είδους, ακόμα και στα παϊδάκια :redface:

Σαλιγκάρια δοκίμασα το καλοκαίρι που κατέβηκα Κρήτη...Η αλήθεια είναι ότι είχα μία μικρή επιφύλαξη αλλά τελικά νομίζω ότι είναι από τους νοστιμότερους μεζέδες που έχω δοκιμάσει... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο. :mpliaks:
(απεχθάνομαι τόσο τις πατάτες όσο και το κοτόπουλο που είναι έτσι ψημένα)

ok δείρτε με :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τα γεμιστά δε μου αρέσουν καθώς και ο αρακάς ενώ δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου μπάμιες αφού δεν αρέσουν στη μητέρα μου. Επίσης από το ρύζι προτιμώ χίλιες φορές τα μακαρόνια. Κι από τα ζυμαρικά, δε μου αρέσουν οι χυλοπίτες που είναι τετράγωνες και πλακουτσωτές (εμείς εδώ τα λέμε τουτουμάκια). Κατά τ' άλλα τρώω τα πάντα με αδυναμία στο χοντρό κρέας (αρνί, γίδα, τράγος, προβατίνα), στα μακαρόνια, στα θαλασσινά και στα τυριά (φέτα, γραβιέρα, μανούρι, παρμεζάνα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κατά τ' άλλα τρώω τα πάντα με αδυναμία στο χοντρό κρέας (αρνί, γίδα, τράγος, προβατίνα),

:eek:
Αυτό καλέ θα σκυλοβρωμάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ουάου... Καλά, μόνος σου δεν πήγες ποτέ να φας γεμιστά ή αρακά;;;

:eek:
Αυτό καλέ θα σκυλοβρωμάει...

Ναι, ενώ το ότι τρώει Γίδα δε σε εντυπωσίασε... Καλά σου...
:no::'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Όσον αφορά το γεμιστά και τον αρακά, τα έχω φάει αρκετές φορές, απλώς τα τρώω με το ζόρι. Όσον αφορά το κρέας, είναι καθαρά θέμα συνήθειας. Το χοντρό κρέας, γευστικά το θεωρώ κορυφή. Φυσικά είμαι λάτρης των έντονων γεύσεων και γι' αυτό δε μου φέρνει αηδία. Εμείς εδώ στην περιοχή μας το τρώμε βραστό και ενίοτε φτιάχνουμε και σούπα. Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα προκατάληψης. Είναι πολύ νόστιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top