Φαγητά που αρέσουν σε όλους - εκτός απο εσάς!

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι, ενώ το ότι τρώει Γίδα δε σε εντυπωσίασε... Καλά σου...
:no::'(:'(

Ντάξει γίδα (σορρυ Γιδάκι :P)έχω φάει κι εγώ. Δεν είναι τόσο κακή αν είναι καλά μαγειρεμένη.
Αλλά τράγο δεν είχα ξανακούσει να τρώνε.:confused:
Για το μόνο που θεωρούσα ότι είναι χρήσιμοι είναι για να γονιμοποιούν τις γίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εδώ στην Αχαΐα αυτό είναι το κατ' εξοχήν παραδοσιακό φαγητό, το βραστό. Έχω ακούσει ότι τρώνε και κριάρι (εγώ δεν έχω φάει ποτέ, αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω). Τον τραγο μάλιστα τον λέμε αλλιώς και «βετούλι». Βέβαια αυτά τα φαγητά δεν ενδείκνυνται για συχνή κατανάλωση καθ' ότι είναι από τα πλέον λιπαρά. Συνήθως τα τρώμε σε κανένα πανηγύρι στο χωριό ή σε μετά την κηδεία και το μνημόσυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν τρώω παστίτσιο (δεν μ' αρέσει η μπεσαμέλ) :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν μπορώ να φάω τα κόλλυβα! Για την ακρίβεια τρώω μόνο τα αμύγδαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν μπορώ να φάω τα κόλλυβα! Για την ακρίβεια τρώω μόνο τα αμύγδαλα.



Ρε άκυρε
άκου κόλλυβα... :confused:


Εδιτ: άκυρο το άκυρε
μόλις είδα το
Συνήθως τα τρώμε σε κανένα πανηγύρι στο χωριό ή σε μετά την κηδεία και το μνημόσυνο.

Παναϊαμ... Μόνο στις κηδείες βρίσκεστε όλοι (πλην ενός) να φάτε μαζί? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Φίλε Ρεμπεσκέ, μάλλον δεν κατάλαβες καλά τί έγραψα στο μήνυμά μου ή δε γνωρίζεις τις συνήθειες του τόπου μου. Στον τόπο μας, το βραστό κρέας το φτιάχνουμε κυρίως στο πανηγύρι του χωριού το καλοκαίρι όπου οι βοσκοί βράζουν την προβατίνα σε μεγάλα τσουκάλια. Αντίστοιχα σε μια κηδεία ή ένα μνημόσυνο μετά την τελετή, στο λεγόμενο "νεκρόδειπνο". Δεν καταλαβαίνω πού απόρησες. Βρισκόμαστε σίγουρα κι άλλες φορές και τρώμε όλοι μαζί. Απλώς Χριστούγεννα ή Πάσχα ή άλλες γιορτές δεν τρώμε βραστό κρέας. Έτσι έχει επικρατήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δεν τρώω παστίτσιο (δεν μ' αρέσει η μπεσαμέλ) :worry:


:eek::eek::eek: Δεν σου αρέσει η μπεσαμέλ; Εγώ τρελαίνομαι!!! :D:D:D


Δεν μου αρέσουν καθόλου τα γεμιστά! Και μόνο που σκέφτομαι οτι το έχουμε σπίτι μου έρχεται μια αηδία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σιχαίνομαι τα ρεβύθια.. για την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μου αν και όλοι γύρω μου τρελαίνονται.
Απορώ τι βρίσκουν:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε μου αρεσει καθολου η κοκκινη σαλτσα :sick:....ακομα και στην πιτσα θελω να ειναι ελαχιστη εως ανυπαρκτη...
Ααα...βρισκω αθλιο επισης και τον τονο...μπλιαχχχχχ!!!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε μου αρέσει το μεξικανικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
σιχαίνομαι τις μελιτζάνες και τον τραχανά. α ναι, και τη σφολιάτα και οτιδήποτε πολύ λαδερο ή λιπαρό μου φέρνει εμετίλεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν τρώω κουνέλι, λαγό και πουλιά όπως πάπια, κοτόπουλο και όλα που έχουν ράμφος. Λιαααχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagelia

Νεοφερμένος

Η evagelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δεν τρώω μέλι...Το βρίσκω πολύ γλυκό.
Επίσης δεν μου αρέσουν οι μελιτζάνες, τα ρεβύθια και δεν τρώω ούτε εγώ τόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δε μ' αρέσουν τα ψάρια γιατί κάνω μισή ώρα να τα καθαρίσω για να τα φάω σε μόνο 30sec και πάλι κόκαλα έχουν, για να μη σχολιάσω την απαίσια γεύση που αφήνουν στο στόμα μετά και πεινάω σαν να μην έφαγα... (τα τρώω βέβαια αν δεν έχει άλλες επιλογές)
Μισώ τη κέτσαπ (είναι βεβήλωση της λέξης γεύση) η πραγματική σάλτσα είναι οκ, μισώ τα βραστά χόρτα σκέτα και το βραστό λάχανο (μυρίζει απαίσια).

Τρώω όλα τα παραπάνω όμως, απλά τα αποφεύγω. Τα πάντα τρώω βασικά όσο δεν είναι επικίνδυνα για την υγεία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν τρώω παστίτσιο (δεν μ' αρέσει η μπεσαμέλ) :worry:

Κι εμένα δεν μου πολυαρέσει το παστίτσιο ... δεν ξέρω γιατί τρελαίνονται όλοι. Με τη μπεσαμέλ όμως δεν έχω πρόβλημα.
Επίσης δεν τρωω: πατσα, φασολάδα, τραχανά (μπλιάχ), δεν μου αρέσει το αρνί και το κατσίκι, δεν τρώω κουνέλι, δεν μου αρέσουν οι σοκολατίνες και το παγωτό σοκολάτα (ενώ τσακίζω οτιδήποτε άλλο που έχει σοκολάτα), δεν συμπαθώ τα τηγανιτά (ούτε και τις τηγανιτές πατάτες) και δεν πολυσυμπαθώ και τις σούπες. Τέλος τα γιουβαρλάκια είναι ένα φαγητό που δεν πρόκειται να φτιάξω ποτε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δε μου αρεσει καθολου η κοκκινη σαλτσα :sick:....ακομα και στην πιτσα θελω να ειναι ελαχιστη εως ανυπαρκτη...
Ααα...βρισκω αθλιο επισης και τον τονο...μπλιαχχχχχ!!!:sick:

μιαμ μιαμ! Και εγώ την βρ'ισκω λίγο βαριά και ενίοτε ενοχλητική την κόκκινη σάλτσα, σε βαθμό τρελής δυσπεψίας και αναγούλας, αλλά τρελαίνομαι για φαγητά με σάλτσα ντομάτας από ντοματούλες μοσχομυριστές που έχω τρίψει στον τρίφτη! Τράη δις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα ρεβύθια.... τώρα αν είναι καποιος που του αρέσουν να μου το πει.... δεν μπορώ να καταλάβω τι βρήσκουν α ναι και οι μπάμιες με τιποτα λέμε.... έκατομύρια να με δινεις δεν τρωω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα ρεβύθια.... τώρα αν είναι καποιος που του αρέσουν να μου το πει....
Εμένα μου αρέσουν τα ρεβύθια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα ρεβύθια :redface:

οκ καλά κάνεις εμένα δεν μου αρέσουν!!!! άλλος? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα ρεβύθια.... τώρα αν είναι καποιος που του αρέσουν να μου το πει.... δεν μπορώ να καταλάβω τι βρήσκουν α ναι και οι μπάμιες με τιποτα λέμε.... έκατομύρια να με δινεις δεν τρωω....
Oύτε ρεβύθια, ούτε μπάμιες βάω στο στόμα μου ποτέ
Αλλά με εκατομμύρια, αλλά και με λιγότερα μη σου πω, μια χαρά τα κατεβάζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top