Το 2009 σε μια πρόταση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ξεκίνησε κακά, συνεχίστηκε ακόμα χειρότερα, αλλά τελειώνει πολύ ελπιδοφόρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Άγχος και πολύ διάβασμα για τη σχολή, συναισθηματική ωρίμανση και full of love με τον ίδιο άντρα ( αυτό κι αν δεν περίμενα από μια χρονιά) :P
Θα έλεγα ότι το 2009 με "έστρωσε" σε όλους τους τομείς, πήρα αποφάσεις και έκανα επιλογές που θα καθορίσουν έντονα την υπόλοιπη ζωή μου.
Άντε να ΄ρθει το 2010 για να γίνουν και πράξη! :D
Νιώθω ότι είναι η χρονιά μου.. ωραίος αριθμός.. το 10 το καλό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
2009: μια πολύ καλή χρονιά, με πολλή αγάπη, δουλειά και επιτυχιες!!
κατασταλαξα, πετυχα, αγαπηθηκα και αγαπησα ακομα πιο πολυ!!!

κουραστικό ετος αλλα πολυ ωραιο!!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Χρονιά θερισμού.



Είναι αλήθεια οτι θερίζεις ό,τι σπέρνεις, ή βλακείες λέει ο λαός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Είναι αλήθεια οτι θερίζεις ό,τι σπέρνεις, ή βλακείες λέει ο λαός;


Ναι, το πιστεύω αυτό.

Ίσως όχι βραχυπρόθεσμα,
αλλά μακροπρόθεσμα, ναι,
είτε καλό είναι αυτό, είτε κακό,
θα έρθει η χρονιά που θα το θερίσεις,
θα έρθει η χρονιά του θερισμού.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ξεκίνησε με τη λήξη της μεγαλύτερης περιόδου μοναξιάς που είχα ζήσει ποτέ. Έφερε ένα καλοκαίρι που θα θυμάμαι για πάντα, από τα ωραιότερα της ζωής μου. Ένα φθινόπωρο που με γκρέμισε. Ένας χειμώνας τέλμα.
Μου αφήνει πολύ πικρή γεύση φεύγοντας αυτή η χρονιά.


ΥΓ: Ρε Σιντ, εάν το θέμα δεν έλεγε "ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ", τι στο διάολο περισσότερο θα έγραφες; :hehe: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
2009... Δεν ξερω... Μαλλον μεγαλωσα πολυ αποτομα... Η ισως νομιζω οτι μεγαλωσα πολυ...
Περασα ενα δυσκολο θεμα... εχω και τωρα καπια προβληματα, περασα καπιες καλες στιγμες... Δεν ξερω, μαλλον η ζυγαρια κλεινει στα κακα... Ωστωσω εμαθα πολλα απο αυτα τα κακα... Η μαλλον, θελω να πιστευω οτι εμαθα πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καθώς το 2009 μας λέει και του λέμε σε λίγες μέρες good bye, θα θέλατε να του δώσετε έναν τίτλο με λίγες λέξεις ή μια πρόταση ; Τί ήταν για σάς προσωπικά η χρονιά που πέρασε ; Πώς ήταν ; Τί τίτλο θα της δίνατε ; Ποιά η ουσία, η βασική κατάσταση, το θέμα, η κεντρική ιδέα, το μάθημα ή το κύριο συναίσθημα ;

Ξεκινώ κι ελπίζω να μ'ακολουθήσετε.

'Ενας απάνθρωπα σκληρός δάσκαλος.

Ένας ανθρώπινα σκληρός δάσκαλος :)
Μου έδωσε μόνο όσα μπόρεσα να αντέξω , μήτε γραμμάριο παραπάνω , πάντα το κάνει αυτό
κι ας νομίζω στην αρχή πως είναι πολύ βαρύ το φορτίο για τους ώμους μου ,στη πορεία
συνειδητοποιώ πως έχει ακριβώς εκείνο το βάρος που αντέχει η ψυχή μου !

Πάντως η λέξη της χρονιάς θα μπορούσε να είναι
Ένα πολύ μεγάλο στοίχημα πως τελικά αντέχω να βιώσω την ανθρώπινη κακία και
παράνοια σε όλο της το μεγαλείο , και να μην με κάνουν να τους μοιάσω , νιώθω σχεδόν
ευγνώμων γι αυτό .

Το 2009 κλείνει με τις έννοιες
Λύτρωση και Συγχώρεση
Θαρρώ πως το 2010 αχνοφαίνεται από τη γωνία με μια ακόμα καλύτερη έννοια

Δικαίωση …
ότι δεν υπάρχει αθανασία αλλά βασικά αυτό θα το αναλύσει λογικά η μελιώ

Υπάρχει μάγκα μου , γι αυτό … το νου σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Βάρετο πολύ, σε επικίνδυνο. Και με άσχημες στιγμές σίγουρα, αλλά κυρίως βαρέτα. Ουπς, ξεπέρασα το όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
"Όντινα αγαπά Κύριος, παιδεύει και μαστιγεί", λέγεται κάπου και δεν είμαι σίγουρος, αν εννοεί τον Δίάβολο ή τον Θεό. Πάντωε εμένα κατά το 2009 με αγάπησε μέχεις αηδίας, που λέμε! Από δοκιμασία σε δοκιμασία, ώσπου μόλις σήμερα έχασα το πεζάκι(106) μου από γλύστριμα στην Εγνατία οδό. Είν' αλήθεια, πως καθώς σβούριζε ανεξέλεγκτο πάνω στην άσφαλτο και κτυπούσε μία δεξια και μία αριστερά- ευτυχώς δεν είχε καθόλου κίνηση εκείνη τη στιγμή!- πρόλαβα και είπα:" 'Οχι ρε γαμώτο, μην πέσουμε κι απ' την γέφυρα( γκρεμός από κάτω περί τα 8 μέτρα) ! Φαίνεται πως εισακούστηκε το μπινελίκι μου και τελικά, δεν έπεσε! Και σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως λέμε: "Μικρό το κακό, κοντά στο θάνατο...", από γλύστριμα!
Λοιπόν, εκτός των αρκετών άλλων διδαχών της, τούτη η χρονια έμελλε να μου μάθει στη πράξη, ότι όταν οδηγώ, όχι μόνον να μην τρέχω( έτρεχα ρε γαμώτο, μόνο με 90!), αλλά να προσέχω και τις ...μπανανόφλουδες. Γιατί έδω στο Γιουνανιστάν, τρώμε πολλές, μα πάρα πολλές μπανάνες, βρε παιδιά! Το παιδί της Εξπρες σέρβις, που ήρθε να πάρει το αυτοκίνητο, για την απόσυρση, μου λέει:" Σ' αυτό το σημείο, μόνον εγώ χρειάστηκε τουλάχιστον 10 φορές φέτος να μαζέψω συντρίμια, σαν το δικός σου, αδελφέ" !

Παιδιά, όπως και να 'χει, θέλω το 2010 να είστε πιο προσεχτικοί από μένα! Γιατί, μέρες που ζούμε, κάθε επόμενη χρονιά μέλλει να είναι πιο διδακτική απ' την προηγούμενη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Next please...
Και γρήγορα...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ένας ανθρώπινα σκληρός δάσκαλος :)
Μου έδωσε μόνο όσα μπόρεσα να αντέξω , μήτε γραμμάριο παραπάνω , πάντα το κάνει αυτό
κι ας νομίζω στην αρχή πως είναι πολύ βαρύ το φορτίο για τους ώμους μου ,στη πορεία
συνειδητοποιώ πως έχει ακριβώς εκείνο το βάρος που αντέχει η ψυχή μου !
+1
Μια ρουμάνικη παροιμία λέει ότι «Ο Θεός δεν σου δίνει βαρύτερο φορτίο απ' ότι μπορείς να αντέξεις.»
(καμία ρίζα ρουμάνικη θα έχεις μελιω μου.[FONT=&quot].. [/FONT]:P)


Φέτος λοιπόν ήταν μια πολύ δύσκολη χρονιά. Αλλά άντεξα.
Αν δεν αντέξω και το 2010 θα κάνω επανάσταση και θα ελαφρύνω το φορτίο.
και παλι... Δόξα το Θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Δόξα το Θεό.

“Ο ουρανός θεόρατος
και ο Θεός αόρατος.”

που θα'λεγε κι ο Μπουρμπούλης.


Το 2009 σε μια πρόταση.


..μιας και πιάσαμε (τον δόξα τον) Μπουρμπούλη:

Πότε μπύρα πότε xanax
πότε τσίπουρο ζαμπέλα
με τον κάπελα το Μάχο
βασιλιάς και προφητάναξ
στου μυαλού το πήγαινʼ-έλα
με τον πόνο ταυρομάχο.

Πρώτη κι είκοσι του μήνα
μαυροδάφνη και ρετσίνα
Πάσχα και Πρωτοχρονιά
μαύρο γάλα μοναχά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ο ωραιότερος και ο πιο έντονος χρόνος της ζωής μου.. ελπίζω σε ένα 100 φορές πιο γεμάτο 2010!!! πάνω απο όλα με υγεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ό,τι να'ναι προσωπική ζωή
I will survive πανελλήνιες
Καλοκαίρι στο βουνό
Σχολή
Υπερβολικά πολλές καινούργιες γνωριμίες
Αλλαγές απόψεων και δοκιμές
Σχέδια που έμειναν σχέδια

Όπως λέει ο Φοίβος ο Δεληβοριάς:
"Όποιος είπε *Και του χρόνου*
θα εννοεί πως δεν τελειώσαμε φέτος"

Και όπως λέει μια φίλη μου άκυρη:
"Eλπίζω ο καινούργιος χρόνος να'ναι π_στης, γιατί ο παλιός μας γ_μησε"

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
2009:
γνωριμία με τον Γιώργο.... Έρωτας
Έγκυος
Γάμος....
Γέννηση..
αλλαγή σπιτιού....
ένας Χρόνος γεμάτος...
τι να πω....
Ας έρθει το 2010 ακόμα καλύτερα πράγματα με περιμένουν...

Καλή χρονιά σε όλους... υγεία.. και όλα καλά θα πάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ένα τίποτα μπροστά στο 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ταραχωδες! Αλλα μπηκαν πολλα πραγματα σε μια σειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top