Το 2009 σε μια πρόταση

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καθώς το 2009 μας λέει και του λέμε σε λίγες μέρες good bye, θα θέλατε να του δώσετε έναν τίτλο με λίγες λέξεις ή μια πρόταση ; Τί ήταν για σάς προσωπικά η χρονιά που πέρασε ; Πώς ήταν ; Τί τίτλο θα της δίνατε ; Ποιά η ουσία, η βασική κατάσταση, το θέμα, η κεντρική ιδέα, το μάθημα ή το κύριο συναίσθημα ;

Ξεκινώ κι ελπίζω να μ'ακολουθήσετε.

'Ενας απάνθρωπα σκληρός δάσκαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το 2009 για μενα ηταν εποχη ωριμοτητας και αναθεωρησης.
εστω και αν ορισμενες φορες ηταν σκληρο απεναντι μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
2008: Δημιουργικο, σκληρο, παρα πολυ εντονο, παθιαρικο, αετισιο, σκορπιστικο, ολοζωντανο, εναρξη μιας νεας εποχης καλυτερης! Μετα τα 21 οι αλλαγες ηταν εμφανεις και δυνατες!
2009 : Ουδετερο, ξεκαθαρο, δημιουργικο, πολυ ησυχο, ευεργετικο, γεμισμα μπαταριας, διδυμιστικο, διδασκαλικο, κοινωνικο, φιλανθρωπικο, η ουρα του γαιδαρου!

Καθε ''φετος'' ειναι δημιουργια και καλυτερο! Ευχομαι σε ολους καλες γιορτες! Καθε μερα ειναι μερα ωριμανσης, καλη τυχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
2009: εποχή μεγάλης αλλαγής και αναθεώρησης
φέτος άλλαξα ολοκληρωτικά τις απόψεις μου για σχεδόν τα πάντα :)
έμαθα σχεδόν τι σημαίνει ζωή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
2009: εποχή μεγάλης αλλαγής και αναθεώρησης
φέτος άλλαξα ολοκληρωτικά τις απόψεις μου για σχεδόν τα πάντα :)
έμαθα σχεδόν τι σημαίνει ζωή :)

τι σημαίνει ;
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Blood! Death! War! Rumpy pumpy! Triumph! ;;

:P θέλω κι εγώ Νορβηγία

κι εγώ θέλωωωωωω
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
ένα χαζοεμβατήριο πολέμου απο μια αγγλική σειρά που μαρέσει :D
θέλεις νορβηγία ε; καλά όταν πάω θυμησέ μου να σε πάρω :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Καθώς το 2009 μας λέει και του λέμε σε λίγες μέρες good bye, θα θέλατε να του δώσετε έναν τίτλο με λίγες λέξεις ή μια πρόταση ; Τί ήταν για σάς προσωπικά η χρονιά που πέρασε ; Πώς ήταν ; Τί τίτλο θα της δίνατε ; Ποιά η ουσία, η βασική κατάσταση, το θέμα, η κεντρική ιδέα, το μάθημα ή το κύριο συναίσθημα ;

Ένα σκληρό μάθημα οτι τίποτα δεν κρατάει για πάντα, κανείς δεν είναι κανενός και κάθε τέλος - μια αρχή.

Υ.Γ. Το τέλος έπαιξε. Η αρχή αναζητείται ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
όπως λέει και η υπογραφή μου...

"right through the gates of the past and i'm finally free"


To 2009 έκλεισε ένας τεράστιος κύκλος για μένα και ξεκίνησε ένας καινούριος "ενήλικος", εύχομαι πολύ καλύτερος.
Ό,τι έκλεισε, έκλεισε σωστά και ό,τι ξεκίνησε, ξεκίνησε με καλούς οιωνούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το 2009 ήταν μια χρονιά που άρχισα να ωριμάζω, να ασχολούμαι με ότι μου προσφέρει ευχαρίστηση, να αναθεωρώ για καταστάσεις και ανθρώπους. Ήταν μια ιδιαίτερα πιεστική χρονιά ( γʼ λυκείου) αλλά όλα τελείωσαν αισίως.

Καλές γιορτές σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ωραίο θέμα :) το προηγούμενο που είδα πριν μπω εδώ
Καθώς το 2009 μας λέει και του λέμε σε λίγες μέρες good bye, θα θέλατε να του δώσετε έναν τίτλο με λίγες λέξεις ή μια πρόταση ;
<<Μ' ένα τσιγάρο σα μεγάλη κιμωλία
μοιάζεις με φάρο που σκοντάψανε τα πλοία>>
Και να φανταστείς έχω κόψει και το κάπνισμα και τα ταξίδια με πλοίο και τους πυξ λαξ αλλά αυτήν την χρονιά χρειάστηκαν και τα τρία (όχι όλα μαζί)

Τί ήταν για σάς προσωπικά η χρονιά που πέρασε ;
μια απόδειξη ότι όλα είναι αναπόδεικτα
καλά μωρέ μια από τα ίδια , όπως τα ξέρεις , ξέρεις τι λένε no news good news , φίλα μου την γυναίκα σου (ξέρει αυτή)
Τί τίτλο θα της δίνατε ;
οι τίτλοι είναι για τις ταινίες και η ζωή δεν είναι ταινία . Είναι ζωντανό ντοκιμαντέρ με στοιχεία θρίλερ , εναλλαγές επιστημονικής φαντασίας , ψευδαισθήσεις ρομαντικής κομεντί και κυνικότητα διαφημίσεων . Βέβαια έχει χάπι εντ αλλά είναι χρυσωμένο

Ποιά η ουσία,
ότι δεν υπάρχει αθανασία αλλά βασικά αυτό θα το αναλύσει λογικά η μελιώ
η βασική κατάσταση
υπνηλία , μίλαν κουντέρα στο μετρό και φτηνή αρθογραφία τις κυριακές , γυμναστική με αναγκαστική ακρόαση lady gaga , ριζικές αποφάσεις της μιας ημέρας , το κινητό κλειστό με μία προσμονή να χτυπήσει , λάθος εκτίμηση του καιρού και της υπομονής , κρύα αστεία εν μέσω σοβαρών καταστάσεων , πάρτυ με ξεφάντωμα και ξεθώριασμα ενίοτε , αναπόφευκτες ελπίδες που αυτοκτονούνε από τον ψηλότερο όροφο μιας χαμηλής μονοκατοικίας , γαλλικός καφές που κρύωσε από την ρουτίνα , υποχρεώσεις χωρίς αιτία και επανάσταση δίχως ηρεμία . Και λίγη αγάπη γιατί πάντα θέλει να μιλάει τελευταία ακόμα και σε μια μέρα σιωπής .
,
έχω έναν γνωστό που κάθε δευτέρα ρώταγε τι τανία είχε την κυριακή το πρώτο θέμα . Μια μέρα δεν άντεξα και του απάντησα <<αισθησιακή ταινία με τον αναστασιάδη , κρίμα που το έχασες>> . Το θέμα είναι να μην κυνηγάς την ζωή σου και όταν σε κυνηγάει αυτή να γυρίζεις πού και πού να σιγουρεύεσαι ότι τρέχετε ακόμα για πλάκα
, η κεντρική ιδέα
ακόμα και όταν όλα πάνε χάλια , μην ανησυχείς : θα γνωρίσεις και πιο χάλια . Τι να κάνω , είμαι αισιόδοξος . Ή το χεις ή δεν το χεις . Αφού να φανταστείς ένα βράδυ στην εξοχή που μας είχανε καταφάει τα κουνούπια και εγώ κατάπια και ένα όταν σηκώθηκα να πιω νερό , χάρηκα γιατί το εκδικήθηκα
, το μάθημα
κοιμόμουνα και το έχασα:redface: , ευτυχώς που η τεχνολογική οικονομική αρχίζει στις 5 και ο καθηγητής μπαίνει στις 5 και μισή
ή το κύριο συναίσθημα ;
ελευθερία , απόλυτη ελευθερία μέσα σε μια στενή φυλακή

Ξεκινώ κι ελπίζω να μ'ακολουθήσετε.
με την ελπίδα θα μείνεις


'Ενας απάνθρωπα σκληρός δάσκαλος.
απάνθρωπος ναι , δάσκαλος ναι , σκληρός όχι . Γιατί ακόμα μια χρονιά , εγώ ήμουνα ο πολύ σκληρός για να πεθάνει


πάω στο μάθημα :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πολύ ευτυχία, δημιουργικότητα, νέες εμπειρίες κι εικόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Σκ@τα... Το 1ο μισό πανελλήνιες, το 2ο μισό η άθλια σχολή.:mad: - σχεδόν προτιμώ το 1ο..

Ελπίζω το 2010 να έρθει καλύτερο:D (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αληθινό και απελευθερωτικό...
Και γι' αυτό όχι πάντα εύκολο....
Αλλά φεύγοντας, μπορώ να το χαρακτηρίσω πλέον υπέροχο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το 2009 σε μια πρόταση.


Πρόταση: Βρε άντε στο δι@ολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
....θα θέλατε να του δώσετε έναν τίτλο με λίγες λέξεις ή μια πρόταση ;
"Λάδι πολύ κι από τηγάνισμα τίποτα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
από τη στιγμή που ο χρόνος στο παρελθόν σε ξεγέλασε και σε έκανε να νιώθεις μαριονέτα.....σαν κάποιος άλλος να κινεί τα νήματα για σένα...... και υπήρξαν προσωπικές απώλειες που σε συγκλόνισαν και σε άλλαξαν.....
πλέον κοιτάζεις τα πάντα με αισιοδοξία......ακόμη και τα κακά
με ένα χαμόγελο χαρμολύπης....
κάθε χρόνος απλά σε διδάσκει....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
από τη στιγμή που ο χρόνος στο παρελθόν σε ξεγέλασε και σε έκανε να νιώθεις μαριονέτα.....σαν κάποιος άλλος να κινεί τα νήματα για σένα...... και υπήρξαν προσωπικές απώλειες που σε συγκλόνισαν και σε άλλαξαν.....
πλέον κοιτάζεις τα πάντα με αισιοδοξία......ακόμη και τα κακά
με ένα χαμόγελο χαρμολύπης....
κάθε χρόνος απλά σε διδάσκει....

respect!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
"Χάθηκαν τα αυγά και τα καλάθια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Το 2009 το ψάρεμα δεν πήγε καλά. Κι αυτό είναι πολύ σοβαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το 2009 με βοήθησε να συνειδητοποιήσω πόσο λατρεύω την ζωή. Την λατρεύω ακόμα κι όταν ο θάνατος είναι δίπλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top