Τι θα έκανες αν....

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Από ανθρώπινο ενδιαφέρον, θα πήγαινα και θα βοηθούσα όσο περνούσε από το χερι μου.

Τι θα έκανες αν κάποιος φίλος/η σου ανέθετε να φροντίσεις το φίδι-κατοικίδιο του/της;
Θα το κραταγα μεχρι να επιστρέψει δεν τα φοβάμαι αυτά.

Τι θα έκανες αν ξαφνικά μάθαινες ότι είχες ένα τεράστιο χρέος από εφορία από το πουθενά?
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Θα το κραταγα μεχρι να επιστρέψει δεν τα φοβάμαι αυτά.

Τι θα έκανες αν ξαφνικά μάθαινες ότι είχες ένα τεράστιο χρέος από εφορία από το πουθενά?

Θα έκανα σαν την φώκια που παθαίνει εγκεφαλικό :lol:

Τι θα έκανες, αν το άτομο που νοιαζόσουν σου έκρυβε κάτι σημαντικό που σε έκανε να ανησυχείς για αυτόν;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τί θα έκανα ε ; Τί θα έκανα...Αν, έφτανα στο σημείο ν΄ ανησυχώ, σημαίνει ότι κάτι θα τον απασχολούσε. Και θα ήθελα να το μάθω. Όχι, πιεστικά, αλλά με διακριτικό τρόπο. Αν δεν έπιανε, ούτε αυτό, θ΄ ασκούσα πίεση, λέμε... :upside:



Τί θα έκανες αν αυτός που νοιαζόσουν έκρυβε, πολλά κομμάτια του παρελθόντος ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Εξαρτάται από τα κομμάτια και εξαρταται κι απο την πηγή, το κίνητρο του κρυπτού. Πχ μια έκτρωση για μια γυναίκα είναι κατι που δεν λέγεται εύκολα και κρυβει πόνο, ενω ένα τεράστιο χρηματικό χρέος κρύβεται ίσως και από ενοχές ή σκοπό.

Συζήτηση συζήτηση συζήτηση. Καλύτερα την αλήθεια και γρήγορα παρά μυστικά με το τσιγκέλι, σώζει κεφάλια.


Τι θα έκανες αν ήσουν σε τραπέζι με τα πεθερικά για πρώτη φορά και ήθελες απίστευτα έντονα μέχρι πόνου να κλάσεις; :devil:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χριστέ μου...ούτε στον εχθρό μου, κατ΄ αρχήν... :devil:

Πώς να απαντηθεί, αυτή η ερώτηση, χωρίς να παπαρουνιάσεις ; :upside:

________________________________

Λοιπόν, ως μεγάλη και ώριμη γυναίκα, που έχει τιθασεύσει τα θέλω της, στο ακέραιο...θα προσπαθσούσα, θα επέβαλα στον εαυτό μου να κρατηθεί. Και τραπέζι και πεθερικά, λέμε !!! Δεν γίνονται αυτά...έτσι ; Απλά, δεν γίνονται...


Τί θα έκανες αν ήσουν σε τραπέζι, με τα πεθερικά, και υπήρχε κάποια στιγμή έντασης, μεταξύ των συνδαιτυμόνων ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Εαν η ένταση δεν με περιελάμβανε, ήταν μεταξυ δυο μελών της έτερης οικογένειας, θα σώπαινα και θα τους άφηνα να σφαχτούν μόνοι τους με τις μικρότερες δυνατές απώλειες για την εικόνα μου, κατι που πιθανόν απο ντροπή για κεινους θα λειτουργουσε πυροσβεστικά στο να σταματήσουν.

Εαν περιελάμβανε εμένα, θα επέμενα στη γνώμη μου. Χίλιες φορές να με σεβαστούν εξ αρχής και ας διαφωνούμε, παρά να με εκλάβουν ως υποχωρητικό για να τους καλοπιάσω.


Δίπλα σου στο τραπέζι κάθεται ένα κακιασμένο 5 ετών που σου λέει συνέχεια "εισαι χοντρός/η, ναι φάε χοντρέ/η, φάε φάε φάε".

Τι θα έκανες για να το αντιμετωπίσεις; (υποψην μπροστά του υπάρχει βαθυ πιάτο με σούπα) :devil:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απορώ γιατί δίνεις την πληροφορία, στο τέλος. Στην εντός παρενθέσεως, πληροφορία (σου), αναφέρομαι. Δεν νομίζω, να πάει το μυαλό μου...εκεί που με οδηγεί η σκέψη σου...

Προφανώς, το 5χρονο, δεν είναι παιδί μου (το παιδί μου, δεν θα μιλούσε ποτέ έτσι...). Θα προσπαθούσα να το ηρεμήσω, λέγοντάς του κάποιο παραμύθι και ταϊζοντάς το. Αν δεν...θα κοιτούσα, σιωπηλά, τη μητέρα του ή τη γιαγιά του, σαν να τους λέω...να κάνουν κάτι. Άμεσα...



Τί θα έκανες αν λάμβανες μια ανθοδέσμη, από μία / έναν πρώην ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Απορώ γιατί δίνεις την πληροφορία, στο τέλος. Στην εντός παρενθέσεως, πληροφορία (σου), αναφέρομαι. Δεν νομίζω, να πάει το μυαλό μου...εκεί που με οδηγεί η σκέψη σου...
Ρε βούτα το στη σούπα το κακιασμένο να δούμε αν παπαριάζουν τα μάτχια του. :devil:
Τί θα έκανες αν λάμβανες μια ανθοδέσμη, από μία / έναν πρώην ;
Δε θα παραλάμβανα καν για να παρει το μήνυμα.

Ίδια ερωτηση.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Θα δεχόμουν την ανθοδέσμη,
αλλά όχι τον ίδιον. :happy:


Τι θα έκανες αν έβλεπες τυχαία στο δρόμο το ταίρι του/ης κολλητού/ης σου, να χαριεντίζεται με άλλο πρόσωπο;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύσκολο, αυτό. Πολύ δύσκολο. Ύστερα από το πρώτο σοκ - και την προσπάθεια να συνέλθω - θα σκεφτόμουν, συνεχώς, το τί πρέπει να κάνω. Θεωρώ ότι θα το έλεγα. Θα έβρισκα το, απαιτούμενο, θάρρος να το πω. Με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο...



Τί θα έκανες αν σε ενοχλούσε, συνεχώς, κάποιος παντρεμένος / παντρεμένη ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Θα αναρρωτιόμουν αν κανω κατι που να δειχνω τόσο εύκολος στόχος για προσωρινή κατανάλωση και θα το διόρθωνα.

'Ιδια ερωτηση.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Θα του δήλωνα οτι σκοπεύω να ενημέρωσω τη γυναίκα του, σχετικά.;)



Τι θα έκανες αν, ενώ βιαζόσουν να πας σε κάποιο σημαντικό ραντεβού, ξαφνικά έβλεπες να σε πλησιάζει η πλέον φλύαρη και κουτσομπόλα γειτόνισσα; :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν, ενώ βιαζόσουν να πας σε κάποιο σημαντικό ραντεβού, ξαφνικά έβλεπες να σε πλησιάζει η πλέον φλύαρη και κουτσομπόλα γειτόνισσα; :P
"Αργυρώ χέζομαι, άσε με είμαι με το σκατό να κορνάρει στη γωνία"

True story.

Ίδια ερώτηση.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν, ενώ βιαζόσουν να πας σε κάποιο σημαντικό ραντεβού, ξαφνικά έβλεπες να σε πλησιάζει η πλέον φλύαρη και κουτσομπόλα γειτόνισσα; :P
Μου έχει τύχει. Έβγαλα κινητό, είπα συγγνώμη, είναι από τη δουλειά, έχω αργήσει, και όπου φύγει-φύγει :P


Τι θα έκανες αν είχες μια γειτόνισσα στο χωριό και όποτε σε έβλεπε σου έλεγε ''Ακόμα να παντρευτείς;'' ''Πότε θα κάνεις παιδιά;'' ''Μεγαλώνεις και περνάει η μπογιά σου''
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α...ναι, τα γνωστά !!! Μου έχει τύχει (αλλά στο πότε, θα ξαναπαντρευτώ...). Κοφτά, σχεδόν απότομα, κάνω ότι βιάζομαι και αποχωρώ, μακριά, από τέτοια. Ή μπορεί να της πω, κανένα "θα κλειστώ σε μοναστήρι..." για να με παρατήσει ήσυχη...



Ίδια ερώτηση
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Η απάντηση ειναι κλασσική:

"Εσένα πότε θα σε νυμφεφθεί ο Χάρος;" και μολις παγωνει τελειωνει το στορυ

Ίδια ερώτηση
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Θα τον απέφευγα .

Τι θα έκανες αν πήγαινες οδοντίατρο και σου τρόχιζε κατά λάθος το μπροστινό σου δόντι ;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην καλύτερη των περιπτώσεων, δεν θα τον πλήρωνα... :upside:


Τί θα έκανες αν πήγαινες για κούρεμα και δεν στα έκοβαν καλά ;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.
τίποτα. συνηθισμένος είμαι.


τί θα έκανες αν το αφεντικό σου έχει τοξική συμπεριφορά;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται, για το πόσο τοξική μιλάμε. Αν δεν την πάλευα, θα έφευγα...


Τί θα έκανες αν το αφεντικό σου δεν σε πλήρωνε υπερωρίες ή Κυριακές ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top