Τι θα έκανες αν....

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα του ελεγα οτι πραγματικα την εχασα.
Το που και ποτε μη με ρωτας αναποδιες συμβαινουν.
Και θα εβγαζα ενα αντιγραφο.

Τι θα εκανες αν ερχοταν μια κυρια μεγαλης ηλικιας και σου ζητουσε χρηματα για να περασει τις γιορτες?
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα της έδινα με την προϋπόθεση ότι πράγματι τα έχει ανάγκη και δεν είναι από αυτές που ζητάνε βοήθεια ενώ έχουν ολάκερες περιουσίες

Τι θα έκανες αν είχες μια ντουζίνα από ρούχα και παπούτσια αλλά δεν σου κάνανε;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα τα δωριζα εάν τα ήθελε κάποια φίλη αλλιώς σε άπορους και στην εκκλησία.

Τι θα έκανες αν η αποπανω στην πολυκατοικία έκανε φασαρία συνεχώς και δεν άκουγε καμία παρατήρηση?
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα καλούσα κατευθείαν την αστυνομία.

Τι θα έκανες αν στην πολυκατοικία που μένεις ερχόταν να μείνει ο/η πρώην σου με το ταίρι του/της;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τραγικό σενάριο..και μόνο να το σκέφτεσαι. Κατ΄ αρχήν, θα του έλεγα "τόσα μέρη έχει ο κόσμος, εδώ βρήκες να έρθεις ;". Μάλλον, όμως, δεν θα έπιανε...Οπότε, θα συνέχιζα τη ζωή μου και θα προσπαθούσα, όσο γίνεται, να μην πέφτω πάνω τους...


Ίδια ερώτηση (πολύ πολύ ωραία είναι...)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Α θα συνεχιζα να ζω τη ζωη μου και την καθημερινοτητα μου οπως την ειχα και πριν ερθει.Δεν παυει να ειναι ενα κεφαλαιο ναι αλλα ανηκει στο παρελθον και δεν μου οριζει το παρον μου. ;)

Ιδια ερωτηση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν στην πολυκατοικία που μένεις ερχόταν να μείνει ο/η πρώην σου με το ταίρι του/της;
Θα έκανα αυτό ακριβώς αυτό που της είπα τελευταίο βράδυ στο τηλέφωνο το καλοκαίρι. "Να του σφίξω το χέρι, αναλαμβάνει ηρωική προσπάθεια, είσαι δικό του πρόβλημα πια, τι δουλειά έχεις μαζί μου στο τηλεφωνο βραδιάτικα; Πήγαινε στον άντρα που πισώπλατα επέλεξες".

Ναι, θα του έσφιγγα το χέρι, θα του έλεγα καλή τύχη, θα ήμουν πολύ ευγενικός μαζί του γιατί εκείνος δεν μου φταίει σε τίποτα, κι ύστερα θα πήγαινα να βρω μια με τα μισά της χρόνια να την βλέπει κι εκείνη, και θα άφηνα τα βεγγαλικά να βαράνε.

Ίδια ερώτηση.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα έφτανα μέχρι και στο σημείο να αλλάξω και σπίτι. Δεν θα μπορούσα να συνυπάρχω μαζί τους. Θα αισθανόμουν πολύ άβολα. Οπότε, θα προσπαθούσα να μην πέφτω επάνω τους και στην χειρότερη θα άλλαζα σπίτι.

Τι θα έκανες σου τηλεφωνούσε κάποιος/α και σου έλεγε οτι έχεις κληρονομήσει μια μεγάλη περιουσία αλλά για να την αποκτήσεις εξ'ολοκλήρου θα έπρεπε να πας ζήσεις μόνιμα στην Αυστραλία;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
θα ελεγχα πρωτα την περιουσια και αν ευσταθει αλλα οχι δεν θα πηγαινα.

Ιδια ερωτηση.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τα ίδια και γω.

Τι θα έκανες αν σου δινόταν η δυνατότητα να επιλέξεις μια δουλειά που δεν την αγαπάς αλλά θα σου πρόσφερε μια καλή οικονομική άνεση;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα την έκανα όσο χρειαζόταν να μαζέψω τα χρήματα που ήθελα και μετά θα έφευγα 😂

Ίδια ερωτηση
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Αστείο αλλά αυτή η ερωτηση θα είναι πιθανόν η μελλοντική πραγματικότητά μου, σε υπο-κλάδο που δεν σκόπευα, και 100% θα την αποδεχτώ με χαρά γιατι πάντα μπορεί να μου αρεσει κατι, και δεν θελω να κρίνω πριν δοκιμάσω.

Ίδια ερώτηση.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν χωράνε συναισθηματισμοί...Για οικονομική άνεση μιλάμε. Θα μάθαινα να την αγαπώ...



Ίδια ερώτηση
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εννοείται και θα την έκανα. Με την πάροδο του χρόνου, θα μάθαινα να την αγαπώ.

Τι θα έκανες αν έπεφτες θύμα ghosting?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Μου έχει τύχει. Θυμίζω στον εαυτο μου οτι ο πληθυσμός της Γης ειναι 7 δις και προχωράω στην επόμενη, μαθαίνοντας από τα λάθη μου μήπως και προκάλεσα εγω το ghosting όντας πολύ αδιάφορος (παίζει κι αυτη η περίπτωση).

Δεν υπάρχει άλλη λύση. Διδάσκεσαι και προχωράς.

Ίδια ερωτηση
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το έκανα και το βίωσα. Ανέντιμο μεν αλλά δεν τράβαγε. Βγήκα μια φορά με το παλληκάρι, δεν ταιριάξαμε και προτίμησα να κλείσω το φβ παρά να του το πώ έξω από τα δόντια.
Στη συνέχεια, η ζωή είναι ένα δούναι και λαβείν. Ενώ μιλούσα με κάποιον τι ωραία και καλά και είχαμε κανονίσει να κανονίσει να βγούμε, ξαφνικά εξαφανίστηκε χωρίς να υπάρχει ίχνος έντασης. Εν κατακλείδι, το μάθημα γίνεται πάθημα και προχωράμε.

Τι θα έκανες αν ταξίδευες με το καράβι και ξαφνικά σου έπεφτε το κινητό στη θάλασσα;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου έχει συμβεί. Ατένιζα τη θάλασσα στο κατάστρωμα, στη γραμμή Κυλλήνη - Κεφαλλονιά. Ήμουν καθιστή...Μου έστελνε συνεχώς μηνύματα ο άντρας που πήγαινα να δω...σηκώθηκα κι εγώ (μ' ένα χαμόγελο μέχρι τ'αυτιά...) να πάω ν' ακουμπήσω στην κουπαστή για να του απαντήσω (ήθελα να ζήσω σε όλο του το μεγαλείο τον Τιτανικό, εκείνη τη μέρα...). Το μόνο που θυμάμαι ύστερα είναι η φωνή μου, που ακούστηκε δυνατά, και κάμποσα 'όχι, ρε γαμώτο...όχι, να πάρει η ευχή...'...


Ίδια ερώτηση
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Το έκανα και το βίωσα.
Χαχα καλά να παθεις λολ. :bleh:

(οκ σκάω. Απο δω και περα μονο στα ίσα. Εκτιμάται να ξερεις.)


Αν μου έπεφτε το κινητό στη θάλασσα θα είχα αλλάξει πενήντα χρώματα, θα είχα παγωσει για κανα δεκάλεπτο και θα γκρίνιαζα μετα για ενα 10ήμερο. Όχι μονο γιατι είναι πανάκριβο, αλλά για τις φωτογραφίες και τα βιντεο του γατούλη μου που εχω μέσα (αν και τα παίρνω πάντα μπακαπ). Eventually θα έπαιρνα καινουριο με το που θα κατέβαινα απο το παπόρι.

Τι θα έκανες αν ήταν νύχτα όταν ξύπναγες και ανακάλυπτες ότι ουσιαστικά δεν ξημέρωσε ποτέ ξανά και δεν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι περα απο σενα στον κόσμο;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Χαχα καλά να παθεις λολ. :bleh:
(Φίλτατε, Valder τα θελα και τα παθα, δεν θα το ξανά κάνω, από εδώ και πέρα, θα είμαι φιλαληθής, αλλά δεν μου πήγαινε η καρδιά να του το πω, ούτε είχα και τόσο θάρρος, να τα λέμε και αυτά! :P )

Μπορείτε να συνεχίσετε, συγγνώμη για το εκτός θέματος, μήνυμα
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν ήταν νύχτα όταν ξύπναγες και ανακάλυπτες ότι ουσιαστικά δεν ξημέρωσε ποτέ ξανά και δεν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι περα απο σενα στον κόσμο;
Αυτό μου κάνει σενάριο ταινίας τρόμου. Φοβάμαι το σκοτάδι, θα ήταν λες και η γη κυριεύθηκε από αιμοδιψή ζόμπι που κατασπάραξαν στο πέρασμα τους την ανθρωπότητα. Θα προσπαθούσα να βρω τρόπους να επιβίωσής.

Τι θα έκανες αν το σπίτι σου ήταν χτισμένο πάνω σε νεκροταφείο που χρονολογείται από τα αρχαία χρόνια;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top