Τι θα έκανες αν....

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα το νοικιαζα

Τι θα έκανες αν η φίλη σου μίλαγε συνέχεια για μια σειρά που δεν βλέπεις?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Θα της έλεγα να σταματήσει


Τι θα εκανες αν έβρισκες εναν χαρτοφύλακα με αρκετά λεφτά και ναρκωτικά;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα της έλεγα να σταματήσει


Τι θα εκανες αν έβρισκες ενα χαρτοφύλακα με αρκετά λεφτά και ναρκωτικά;
Θα έπαιρνα τα λεφτά και θα πούλαγα τα ναρκωτικά να βγάλω κι άλλα

Τι θα εκανες αν έβγαινες με μια φίλη σου έφερνε το αγόρι της κ όλο φιλιοντουσαν
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Θα τους έλεγα να κόψουν την ανταλλαγή μικροβίων μες στην μούρη μου (το εχω πει)

Τι θα εκανες αν για κάθε μερα που δεν έτρωγες γλυκό υπήρχε ενας λιγότερος θάνατος ανθρώπου;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Θα έκοβα τελείως τα γλυκά.

Τι θα έκανες διαφορετικά, αν ήξερες ότι δεν θα υπήρχε κανένας για να σε κριτικάρει;
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Αν ήταν να με κριτικάρει ο joshhh hollowayyy θα εκανα διαφορετικα!!

Τι θα κάνατε αν δεν είχατε άγχος??
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Αν δεν είχα άγχος:
Θα ξυπνούσα κάθε μέρα με καθαρό μυαλό, χωρίς να δίνω σημασία στις φανταστικές μου σκέψεις.
Θα ήμουν πιο υποστηρικτικός φίλος, απαντώντας σε όλα τα τηλεφωνήματα και τα μηνύματα.
Θα είχα καλύτερη αυτοεκτίμηση και δεν θα αμφισβητούσα την αξία μου ως άτομο. Θα ήμουν απλά ικανοποιημένος με μένα.

Αλλά εδώ είναι το θέμα. Αν δεν είχα άγχος, σίγουρα θα ένιωθα λίγο αβέβαιος ή θα φοβόμουν μήπως άφησα πίσω μου αγχώδεις συμπεριφορές που με είχαν ωφελήσει στο παρελθόν που θα έθεταν ερωτήματα για την ταυτότητά μου και τελικά θα με οδηγούσαν σε κάποιου είδους υπαρξιακής κρίσης.

Τι θα έκανες αν δεν είχες ίντερνετ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 009012

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα έμπαινα στο πολυαγαπημένο μου στεκι.

Τι θα έκανες αν ήθελες να αποχαιρετήσεις κάποιον οριστικά;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.
δεν θα έμπαινα στο ιντερνετ :eek:


ίδια ερώτηση
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Τίποτα, δεν αποχαιρετώ κάποιον οριστικά, το αποφεύγω γιατί το θεωρώ σαν ένα μικρό θάνατο.

Τι θα έκανες αν είχες 30 δευτερόλεπτα ζωής ακόμα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να κανω κατι, θα ειχε ηδη περασει η ωρα μεχρι να σκεφτω.

Τι θα εκανες εαν αυριο το πρωι που θα ξυπνουσες ησουν ξαφνικα ο πρωθυπουργος της χωρας;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,815 μηνύματα.
Θα κοιμόμουν ξανά ελπίζοντας ότι είναι όνειρο
(κάνω μια παραλλαγή)
Τι θα έκανες αν ξυπνούσες το επόμενο πρωί και συνειδητοποιούσες ξαφνικά ότι βρίσκεσαι σε ψυχιατρείο;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα σκεφτόμουν οτι είναι απλώς ένας εφιάλτης, λίγο πριν ξυπνήσω.



Τι θα έκανες αν το πρόσωπο με το οποίο σας συνέδεε σφοδρός έρωτας, δεν δεχόταν να έχεις φίλο/η του αντίθετου φύλου;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα να του εξηγήσω ότι δεν υπάρχει λόγος να ζηλεύει, αφού μάτια έχω μόνο για αυτόν. Τώρα αν επέμενε, θα είχαμε θεματάκι.

Τι θα έκανες αν διαπίστωνες ότι το ταίρι σου μιλάει και με άλλους/ες ταυτόχρονα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Παλιά θα έκανα μια κουβέντα να δω τι φταίει. Ανθρωπιά, ευαισθησία, κατανόηση, πίστευα. Τώρα όχι πια. Όσο "κατανοείς" τις μαλακίες τους, δεν κατανοούν τα σωστά σου και ουσιαστικά τους δίνεις χώρο να σε πατήσουν με δικαιολογίες και ψευτιές για να συνεχίσουν το χούι τους. Ότι ανήκει στο δρόμο μην πας να το κάνεις σπιτίσιο, άσ' το στο δρόμο.

Είμαι εκ των προτέρων τόσο ξεκάθαρος στο τι θέλω και πως, που δεν αφήνω αμφιβολίες. Οπότε γιατί να υποβαθμίζω τον εαυτό μου επαναλαμβάνοντας και συζητώντας πράγματα που ήδη έχω ξεκαθαρίσει; Γιατί να με αποδυναμώσω και να συμβιβαστώ; Όποτε το έκανα δεν λειτούργησε ποτέ υπερ μου.

Οπότε αν μίλαγε με άλλους, δεν έχει λόγο πια να μιλάει μαζί μου. Στο καλό. Πληθυσμός Γης 7.5 δις, ουδεμία αναντικατάστατη. Υπάρχουν και σοβαρές και φρόνιμες.




Τι θα έκανες αν ήταν 3 το βράδυ, δεν είχες τίποτα στο ψυγείο, δεν υπήρχε ντελίβερι και για Χ λόγους κυριολεκτικά πέθαινες της πείνας;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Με σέικερ πρωτεΐνης + υδατάνθρακα θα την έβγαζα. Δε λείπουν ποτέ από το ράφι μου.


Τι θα έκανες αν έπρεπε να αλλάξεις χώρα για μερικά χρόνια, για να εκτοξεύσεις την καριέρα σου;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Θα αλλαζα απλα χωρα😛
Το θα εκανες αν ησουν αορατος ΜΟΝΟ στους ανθρωπους;
 

Guest 009012

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έκλεβα όλα τα σκυλάκια και τις γατούλες από τους ιδιοκτήτες τους χιχιχι

Τι θα έκανες αν η διαδικτυακή σου περσόνα είχε καταστεί αντικείμενο υποκλοπής από δήθεν και επιτήδειους και μάθαινες ότι χρησιμοποιούνταν για δόλιους σκοπούς;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν ξέρω

Τι θα έκανες αν σου λέγανε ότι έχουν απαγάγει αγαπημένο σου πρόσωπο και να μη πάρεις τηλ την αστυνομία αλλιώς θα τον σκοτώσουν ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Δεν ξέρω

Τι θα έκανες αν σου λέγανε ότι έχουν απαγάγει αγαπημένο σου πρόσωπο και να μη πάρεις τηλ την αστυνομία αλλιώς θα τον σκοτώσουν ;
Θα έπαιρνα την αστυνομία. Δεν αντιδρώ καλά σε απειλές και σίγουρα δεν μένω υπάκουος.


Τι θα έκανες αν δεν είχες πια ούτε ενα αγαπημένο πρόσωπο στον κόσμο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top