Τι θα έκανες αν....

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έμπλεκα σε πάρα πολλούς καυγάδες. Ίδια ερώτηση.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα νευρίαζα και θα στεναχωριόμουν αλλά δεν θα έμπλεκα σε καυγά γιατι δεν έχει νόημα.
Ούτε θα αλλαξει την κατάσταση ούτε θα με έκανε να νιώσω καλά.
Τι θα εκανες αν ξυπνούσες μια μέρα και δεν σε ήξερε κανείς στον κόσμο και ήσουν ενας ξένος;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα συνειδητοποιούσα πως τώρα είναι η ευκαιρία μου να αποκοπώ απο όλα τα social bonds και να ψάξω το ποια πραγματικά είμαι.
Τι θα έκανες αν σε μια στιγμή παράνοιας σκότωνες κάποιον;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Θα το φόρτωνα σε σένα .

Τι θα έκανες αν προχωρούσες στο δρόμο βράδυ και κάποιος προχωρούσε από πίσω σου στο ένα μέτρο ;
 

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Θα έπαιρνα τα κλειδιά μου στο χέρι (και καλά για προστασία)

Τι θα έκανες αν είχες 1 ώρα ζωής;
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Αν είχα μια ώρα ζωής, θα έβαζα ένα ποτήρι κόκκινο κρασί scarecrow Cabernet Sauvignon 2015, και θα επαιζα μπετοβεν σονετα για πιανο no.17.

Τι θα έκανες αν ένας άγνωστος χτυπούσε την πόρτα του σπιτιού σου??
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
145543.jpg


Καταρχάς θα τρόμαζα.
Και, κατά δεύτερον, δεν θα του άνοιγα.


Τι θα έκανες αν μάθαινες πως ένας φίλος/φίλη σε κακολογεί πίσω από την πλάτη σου ;
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Καταρχάς δε θα το πίστευα για να μαι ειλικρινής, σκεφτόμενη τους φίλους μου atm δε μπορώ να βρω κάποιον που θα το έκανε αυτό. Αν όμως αποδεικνυόταν ότι πράγματι έγινε, δε θα νευρίαζα μέχρι να μου εξηγήσει ο ίδιος τι ακριβώς συνέβη και σε τι συνθήκες ειπώθηκε ο, τι ειπώθηκε. Από κει και πέρα, είτε τον συγχωρώ, είτε απομακρύνομαι, αναλόγως την κατάσταση.
Νταξ του γάμησα ολόκληρο δοκίμιο έγραψα.

Τι θα έκανες αν σε κακολογούσε ο/η πρώην σου;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Λίγο απίθανο μιας και έχει περάσει 1,5 χρόνος και οι σχέσεις μας είναι καλές.
Αλλά έστω ότι γινόταν, πληρη αδιαφορία it is. Πίσω από την πλάτη μου ας λένε ο,τι κακία ή κουτσομπολιό -ακόμη και αν δεν ευσταθεί- θέλουν.
Πρόβλημα θα είχα αν αυτά τα άκουγε άτομο που εκτιμώ, έχω στενή σχέση και δεν μου το έλεγε. Εκεί πέφτει γερή παντόφλα κυρίως γιατί θα αποκαρδιωνόμουν.



Τι θα έκανες αν εξαφανιζόταν από το πουθενά μια καλή σου φίλη και γυριζε μετά από καιρό ;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αναπόφευκτα θα ήμουν μουδιασμένη απέναντί της, δε νομίζω να επανερχονταν στο φυσιολογικό οι σχέσεις μας.


Τι θα έκανες αν προϊστάμενός σου σου έκλεβε τη δουλειά και την παρουσίαζε ως δική του;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,235 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα με καποιον τροπο να του την φερω ωστε να αποδειχθεί οτι ήταν δικη μου. Πχ να τον ηχογραφησω να μου το παραδέχεται και μετα να το δείξω στο αφεντικό.


Τι θα εκανες αν καποιο κοντινό σου πρόσωπο χρειαζόταν μεταμόσχευση νεφρού και ήσουν συμβατός δότης;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα με καποιον τροπο να του την φερω ωστε να αποδειχθεί οτι ήταν δικη μου. Πχ να τον ηχογραφησω να μου το παραδέχεται και μετα να το δείξω στο αφεντικό.


Τι θα εκανες αν καποιο κοντινό σου πρόσωπο χρειαζόταν μεταμόσχευση νεφρού και ήσουν συμβατός δότης;
Πιθανότατα θα του ευχόμουν καλή τύχη. Δεν είμαι τόσο πρόθυμος να αυτοθυσιαστώ για κανέναν πλέον.

Τι θα έκανες αν όλος ο κόσμος εξαφανιζόταν και έμενες μόνος/η στη Γη;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Πάρτι.

Τι θα έκανες αν μια πιο προηγμένη εκδοχή του εαυτού σου υπήρχε σωματικά, σε καλούσε μπροστά στον κόσμο και σε εξέθετε ότι εσύ είσαι ο κλώνος του;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Πάρτι.

Τι θα έκανες αν μια πιο προηγμένη εκδοχή του εαυτού σου υπήρχε σωματικά, σε καλούσε μπροστά στον κόσμο και σε εξέθετε ότι εσύ είσαι ο κλώνος του;
Θα του παραχωρούσα όλα τα δικαιώματα να λέει ότι είμαι εγω, εφόσον φυσικα θα το δικαιούτο, αρκεί να μου αφήσει το δικαίωμα να φέρω τον τίτλο του Αυτοκράτορα.

Τι θα έκανες αν σε έκοβε διάρροια μες το αυτοκίνητο ενω είσαι νύχτα στην Εθνική Οδό, με καμία παρκίδα κοντά.
 

Guest 009012

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τίποτα απολύτως.

Τι θα έκανες αν κάποιος σε μισούσε τόσο πολύ που είχε βαλθεί να σε τρελάνει;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Το σταυρό μου και διαθήκη

Τι θα έκανες αν σε έκοβε διάρροια μες το αυτοκίνητο ενω είσαι νύχτα στην Εθνική Οδό, με καμία παρκίδα κοντά.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Εχω τοσες ωρες που σκεφτομαι τι θα μπορουσα να κανω σε αυτη τη περιπτωση αλλα αγχωνομαι και μονο στη σκεψη.

Τι θα εκανες αν μαθαινες πως καποιος εγραψε ενα βιβλίο για σενα αλλα ησουν ο κακος της υποθεσης;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.
θα το διάβαζα.


τι θα έκανες αν ήθελες καφέ, αλλά είναι αργά για καφέ;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Δεν ειναι ποτε αργα για καφε.

Τι θα εκανες αν ερχοταν ο ιδιοκτητης του σπιτιου σου να σε διωξει απο το σπιτι;
Σε περιπτωση που εχεις δικο σου σπιτι, τι θα εκανες αν μαθαινες πως η αξια του σπιτιου σου ανεβηκε στα 850Κ αλλα δεν σου επιτρεποταν να το πουλησεις;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top