Τι θα έκανες αν....

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα έψαχνα όλη μέρα στοιχεία για τη ζωή μου ελπίζοντας να μου θυμίσουν κάτι.


Τι θα έκανες αν μάθαινες πως ο/η σύντροφός σου κατηγορείται για σεξουαλική παρενόχληση;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα εξέταζα την εγκυρότητα των κατηγοριών και της εμπιστοσύνης του με κάθε μέσο.
Τι θα έκανες αν δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς θες να πεις αλλά αν εννοείς να έμενα παράλυτη και να μην μπορούσα να κουνηθώ καν, τότε στην αρχή θα έτρεφα ελπίδες μήπως θεραπεύεται αλλά αν συνειδητοποιούσα πως δεν πρόκειται, τότε θα παρακαλούσα τους δικούς μου να μου κάνουν ευθανασία, όσο θλιβερό και μακάβριο κι αν ακούγεται.


Τι θα έκανες αν σου δινόταν η ευκαιρία να κάνεις έως και 3 πλαστικές επεμβάσεις πάνω σου εντελώς δωρεάν; (από καλό γιατρό)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κλισέ απάντηση, αλλά μάλλον δε θα έκανα τίποτα, θα τις κράταγα σε περίπτωση που πάθω κάποιο ατύχημα. Πιστεύω πως αν δεν έχεις κάποιο πάρα πολύ χοντρό εμφανισιακό ελάττωμα, οι διάφορες ατέλειες από ένα σημείο και μετά λειτουργούν προς όφελος σου. Εγώ έχω φτάσει σε ένα σημείο της ζωής μου που πλέον θεωρώ πολύ σημαντικό το να φιλτράρω τους ανθρώπους έτσι ώστε να μην αφιερώνω χρόνο σε ανθρώπους που δε το αξίζουν, γιατί αυτός ο χρόνος δεν γυρνά πίσω.

Τι θα έκανες ήσουν σε αεροπλάνο και άρχιζε να πέφτει απότομα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τίποτα, έχω υπάρξει και πάλι δεν έκανα τίποτα, απλώς περίμενα με ψυχραιμία να δω τι θα γίνει.


Τι θα έκανες αν άκουγες γυναικείες φωνές απ τους δίπλα κάθε βράδυ και δεν μπορούσες να καταλάβεις αν πρόκειται για κακοποίηση ή bdsm?
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Θα παρακολουθούσα σε τι συχνότητα συνέβαινε καθώς και στο τι λέγεται κατά τη διάρκεια. Υπάρχει μια διακριτή διαφορά μεταξύ των δύο, αλλά αν και πάλι ήμουν μπερδεμένη θα ακολουθούσα το χειροτερο σενάριο. Ντουγρού για καταγγελία.

Θα έλεγες σε κάποιον την αλήθεια ακόμη και αν ήξερες πως δεν θα του είναι ιδιαίτερα χρήσιμη (πέρα από το ότι θα τον πλήγωνε)?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα παρακολουθούσα σε τι συχνότητα συνέβαινε καθώς και στο τι λέγεται κατά τη διάρκεια. Υπάρχει μια διακριτή διαφορά μεταξύ των δύο, αλλά αν και πάλι ήμουν μπερδεμένη θα ακολουθούσα το χειροτερο σενάριο. Ντουγρού για καταγγελία.

Θα έλεγες σε κάποιον την αλήθεια ακόμη και αν ήξερες πως δεν θα του είναι ιδιαίτερα χρήσιμη (πέρα από το ότι θα τον πλήγωνε)?
αν δεν του ηταν χρησιμη οχι θα την απεφευγα,αν ομως ηθελα μια συνεχεια ναι θα του ελεγα την αληθεια με την προοπτικη ενδεχομενως να αλλαζε καποια πραγματα και γιαυτο θα του την ελεγα γιατι θα ηθελα και μια αναμενομενη αν θες αντιδραση απο τον αλλον.Εκει που περιμενεις κατι ναι θα το ελεγα.Εκει που ειτε το ελεγα ειτε οχι δεν θα ειχε καμια αξια,δε θα ασχολιομουν καν.Η αληθεια για μενα παιζει ρολο οταν βοηθαει/σωζει τον αλλον απο καποιες καταστασεις ,εκει πρεπει να λεγεται και με το παραπανω κι ας πληγωθει.Θα εχει απελευθερωθει επειτα γιατι θα ξερει τι τον βασανιζει.Καλα δεν εννοω οτι δεν ξεκαθαριζω καταστασεις φυσικα και τις ξεκαθαριζω και εκει παντα λεω αληθειες,αλλα ατομα που δεν προκειται να σε καταλαβουν και ποτε για μενα δεν αξιζει να ασχοληθεις να τους πεις και αληθειες,δεν θα οδηγησει καπου αυτο.Αρα χαμενος χρονος.Εκει που δε θα προσμετρηθει η αληθεια αν θες.Και η προσπαθεια μου κιολας να την πω.


Τι θα εκανες αν μαθαινες οτι ενα γνωστο σου προσωπο εχει ενα προβλημα οικονομικο αλλα δεν το ειχε πει σε κανεναν σας?Θα βοηθουσες?
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι.
Τι θα εκανες αν μετα απο one night stand ξυπνουσες και σου ειχαν παρει τα ρουχα και δεν ειχες καμια εναλλακτικη;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα έπαιρνα τηλ μια φίλη μου να της πω πού είμαι και να μου φέρει. Στο μεταξύ θα έψαχνα το τηλέφωνο του τύπου για να του πω ότι είναι πολύ γελοίος, και -αν- μου είχε πάρει και την τσάντα μαζί με τα ρούχα, τηλέφωνο αστυνομία.


Τι θα έκανες αν έβρισκες εσώρουχα που δεν είναι δικά σου στο σπίτι της σχέσης σου;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Αχαχαχαχα φόνο :happy:
Εμ σοβαρά δεν θα το έπαιρνα ψύχραιμα.. θα ρωτούσα ψύχραιμα και καλά, αλλά εφόσον η απάντηση δεν με κάλυπτε και ένιωθα ότι κάτι παίζει θα γινόταν χαμούλης.
(μακριά από εμάς)

Τι θα έκανες αν έπρεπε να διαλέξεις να πας σε μια ξένη χώρα που θα τα αρχίσεις όλα από το μηδέν αντί να παραμείνεις εδώ έχοντας λιγότερες ευκαιρίες αλλά όλους τους δικούς σου ανθρώπους?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα επελεγα τη δευτερη επιλογη.
Ομως αν δεν ειχα επιλογη άλλη εδω και επρεπε σωνει και καλα να παω εξω στο μηδεν και στο τερμα αγνωστο ε θα το εκανα. Θα εσφιγγα τα δοντια και θα προσπαθουσα για το καλυτερο, θα παλευα.


Τι θα εκανες αν επρεπε να γινεις δωρητης σε εναν δικο σου ανθρωπο? Θα το εκανες? Θα ειχες ενστασεις?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καμμία ένσταση. Με χαρά θα γινόμουν δωρητής οργάνων των οργάνων ενός αγνώστου με απαγωγή


Ποιό ήταν το πράγμα που σου έλειψε περισσότερο με τις απαγορεύσεις μετακινήσεων. Μην πείς ένα σκέτο 'έξω με φίλους' γιατί θα γίνεις δωρητής οργάνων
Λοιπον μου ελειψε να παω να καθισω καπου ειτε σε καφε ειτε στην παραλια στην αμμουδια και να ξεχασω για λιγο την αισθηση του χρονου, να μην κοιταω το ρολοι αν εχει περασει η ωρα ή αν πρεπει να επιστρεψω. Να παω διχως διαθεση και σκοτουρα επιστροφης. Μου χει λειψει. :)


Ιδια ερωτηση παιδια
Ποιό ήταν το πράγμα που σου έλειψε περισσότερο με τις απαγορεύσεις μετακινήσεων. Μην πείς ένα σκέτο 'έξω με φίλους'
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πάω να φάω σε κάποιο ταβερνάκι χωρίς να υπάρχουν μάσκες, αντισηπτικά και άτομα που σε κοιτάνε περίεργα γιατί έκατσες σε ένα τραπέζι να φας μια προβατίνα.


Ποια είναι η χειρότερη ανάμνηση σου.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παιδιά δείτε λίγο τίτλο thread που απαντάτε :P

Τι θα εκανες αν επρεπε να γινεις δωρητης σε εναν δικο σου ανθρωπο? Θα το εκανες? Θα ειχες ενστασεις?

Αν ήμουν συμβατή για κάποιον δικό μου, δε βρίσκω λόγο να είχα ενστάσεις, θα το έκανα δίχως δεύτερη σκέψη.


Τι θα έκανες αν πήγαινες σε 1ο ραντεβού και μετά από 20 λεπτά δεν είχε ακόμη εμφανιστεί;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν είχε ειδοποιήσει ότι θα αργήσει θα έφευγα, δε μ'αρέσει ούτε να στήνω, ούτε να με στήνουν. Αν ειδοποιούσε θα περίμενα, αλλά θα μου έκανε και πολύ κακή εντύπωση η αλήθεια είναι. Δεν μου έχει τύχει και ποτέ βέβαια να αργήσει χωρίς να ειδοποιήσει. Τώρα όντως μερικές φορές τυχαίνει να αργήσεις γιατί πολλές φορές έχει κίνηση ή αργούν τα ΜΜΕ, αλλά από την άλλη όταν είναι να πας σε μια δουλειά πρώτη φορά για συνέντευξη ξεκινάς και μισή ώρα πιο νωρίς απλά και μόνο για να είσαι σίγουρος οπότε και το να αργήσεις την πρώτη φορά είναι και ένδειξη ότι δε σε νοιάζει και τόσο, όπως το ίδιο συμβαίνει και όταν το κάνεις κατ εξακολούθηση μετά.

Τι θα έκανες αν μια σχέση σου αποκάλυπτε ότι HIV πριν κάνετε σεξ.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν πήγαινες σε 1ο ραντεβού και μετά από 20 λεπτά δεν είχε ακόμη εμφανιστεί;
Χμ θα περίμενα, θα σκεφτόμουν ότι κάτι μπορεί να είχε τύχει. Πάνω στο τέταρτο θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο να πω ότι έχω φτάσει.

Τι θα έκανες αν κάποιος ασχολείται μαζί σου και είναι εμφανώς εμπαθής?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παιδιά δείτε λίγο τίτλο thread που απαντάτε :P



Αν ήμουν συμβατή για κάποιον δικό μου, δε βρίσκω λόγο να είχα ενστάσεις, θα το έκανα δίχως δεύτερη σκέψη.


Τι θα έκανες αν πήγαινες σε 1ο ραντεβού και μετά από 20 λεπτά δεν είχε ακόμη εμφανιστεί;
το ειπα γιατι καποιοι δεν μιλιουνται καν,καποιοι αφηνουν τους γονεις τους να πεθανουν ξεχασμενοι κι ερημοι σε ενα γηροκομειο,και επειδη το ειδα γιαυτο ρωτησα.Δεν εχουν ολοι εμφυτη την αγαπη και την αλληλοβοηθεια βεβαιως:P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χμ θα περίμενα, θα σκεφτόμουν ότι κάτι μπορεί να είχε τύχει. Πάνω στο τέταρτο θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο να πω ότι έχω φτάσει.

Τι θα έκανες αν κάποιος ασχολείται μαζί σου και είναι εμφανώς εμπαθής?
Θα του εσπαγα τα νευρα του ανθρωπου μιλαμε!:hehe:α δεν με ξερεις καλα,αμα βλεπω οτι ο αλλος ειναι επιμονος σπαστικος γινομαι πιο σπαστικη ακομα :P σε σημειο να αποχωρησει πρωτος ο αλλος και οχι εγω :P
εχω και μια αλλη επιλογω,το γραψιμο.Αναλογα το γεγονος.

Τι θα εκανες αν επρεπε να διαλεξεις αναμεσα σε λεφτα και αλλο μερος?Που θα εστιαζες?Θα αλλαζες μερος μακρια απο οτι συνηθισες μονο και μονο για τα λεφτα?
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα εκανες αν επρεπε να διαλεξεις αναμεσα σε λεφτα και αλλο μερος?Που θα εστιαζες?Θα αλλαζες μερος μακρια απο οτι συνηθισες μονο και μονο για τα λεφτα?
Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση.
Αφενός ρωτάς αν θα διάλεγα ανάμεσα σε λεφτά και άλλο μέρος και αφετέρου αν θα άλλαζα μέρος μονο και μόνο για τα λεφτά.
Εξήγησε λίγο τι θέλεις να απαντήσω ανάμεσα στα δύο γιατι παθαίνω ενα ελαφρύ brain damage τώρα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση.
Αφενός ρωτάς αν θα διάλεγα ανάμεσα σε λεφτά και άλλο μέρος και αφετέρου αν θα άλλαζα μέρος μονο και μόνο για τα λεφτά.
Εξήγησε λίγο τι θέλεις να απαντήσω ανάμεσα στα δύο γιατι παθαίνω ενα ελαφρύ brain damage τώρα.
Αυτη ειναι η ερωτηση τη συγκεκριμενοποιησα
"Θα αλλαζες μερος μακρια απο οτι συνηθισες μονο και μονο για τα λεφτα? "

(Σιγα το brain damage δεν ειναι δα πυρηνικη φυσικη ουτε εξαρτιεται ολη σου η ζωη απο αυτη εδω την απαντηση :P γιαυτο και η στηλη λεγεται, chat and fun, κοινως πάρτε τα στο χαλαρο. :D)
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτη ειναι η ερωτηση τη συγκεκριμενοποιησα
"Θα αλλαζες μερος μακρια απο οτι συνηθισες μονο και μονο για τα λεφτα? "

(Σιγα το brain damage δεν ειναι δα πυρηνικη φυσικη ουτε εξαρτιεται ολη σου η ζωη απο αυτη εδω την απαντηση :P γιαυτο και η στηλη λεγεται, chat and fun, κοινως πάρτε τα στο χαλαρο. :D)
Η πυρηνικη φυσικη ειναι ο πιο ευκολος τομεας της φυσικης. :redface:
Coming from a physicist.
Χαλαρή είμαι μωρε no trigger.
Ολοι με πρεξηγειτε εδω μεσα :redface:
Και για να απαντήσω στην ρημαδιασμένη την ερώτηση.
Ναι θα το έκανα !
Θα ελεγες ψεματα για να κρυψεις την πικρη αληθεια;
Είμαι σε λάθος θέμα αρα θα το προσαρμόσω ανάλογα με το εξής εδιτ:
Τι θα εκανες αν χρειαζοταν να κρυψεις την πικρη αληθεια με ενα ψεμα;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top