Τι θα έκανες αν....

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πήγαινα στον υπεύθυνο του καταστήματος, και θα εξηγούσα την κατάσταση..θα άφηνα τηλέφωνο διεύθυνση και αν ήταν δύσκολος κάτι ως ενέχυρο..πχ κινητό. Με την υπόσχεση να επιστρέψω σε μια ώρα για την εξόφληση.
Ύστερα θα έβγαινα στο κομενακι θα συνέχιζα το ραντεβού και στο τέλος θα της έλεγα, πάμε με τον λογαριασμό όλα οκ χωρίς να καταλάβει τπτ.


Τι θα έκανες αν στο πρώτο ραντεβού είχε πεταχτεί από τον άλλο ένα μεγάλο καρκαδι έξω από την μύτη και κρέμεται εμφανώς αδιάκριτα χωρίς όμως να το έχει συνειδητοποιήσει

Θα της το έλεγα να το μαζέψει γιατί όταν θα το καταλάβαινε θα ήταν πολύ χειρότερα και για τους δύο μας.

Να σας γαμησω κι εγώ κάνα θέμα όχι μόνο εσείς μονότερμα

Άλλος εδώ τώρα αυτός με τα φαστ μιμζ

Δεν ξεχνάω ποτέ πορτοφόλι, I mean ποτέ. Έστω ότι, θα το έλεγα και θα υποσχόμουν κι εγώ κέρασμα την επόμενη φορά με την ελπίδα ότι θα υπάρξει.

Τι θα έκανες αν είχες παρατεταμένο brain fog, αλλά θέλω ρεαλιστικές απαντήσεις που να ανταποκρίνονται σε mild παραγωγική καθημερινότητα, όχι τύπου τα παρατάω όλα και παω μια βδομάδα στο βουνό. Άιντε βοηθήστε και λίγο.

Dopamine fasting. Κλείνεις τα πάντα, κινητά, τηλεοράσεις, μουσικές, ήχους, οτιδήποτε και απλά κοιτάς τον τοίχο μέχρι ο εγκέφαλος να αρχίσει να ξεσυνιθιζει και να επανέλθει. Επίσης κάνεις και fasting εκείνη την μέρα. Το μόνο που επιτρέπεται διαλογισμός. Ούτε καν κουβεντα με άλλα άτομα. Σε μια δυο μέρες θα είσαι οκ. Τώρα οκ αν δεν μπορείς για μια μέρα να αποκοπείς από τον κόσμο κάτσε με το brain fog.


Τι θα έκανες αν μια πιθανη σχέση σου αποκάλυπτε ότι έχει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα τον στηριζα οσο θα μου επετρεπε και ο ιδιος να εμπλακω,αν μου ελεγε οχι,ε θα εφευγα απλα,καποια πραγματα καποιοι επιλεγουν να τα περνανε τερμα μονοι,οποτε εκει απλα το σεβεσαι

Ιδια ερωτηση παιδια
Τι θα έκανες αν μια πιθανη σχέση σου αποκάλυπτε ότι έχει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Απλά, θα έμενα κοντά του όσο με ήθελε και με χρειαζόταν.



Τι θα έκανες αν μάθαινες πως το παιδί σου είναι gay;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
does it really matter? οτι θα εκανα και αν το παιδι μου εβγαινε αριστεροχειρας ή δεξιοχειρας
(απο κει και περα για την αντιμετωπιση του κοσμου, να τους βρουν κρυους οσους θα αντιμετωπιζαν κατι τετοιο ρατσιστικα)

τι θα εκανες αν σε ειχαν βαλει φυλακη για κατι που δεν εχεις κανει?
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα κινούσα γη και ουρανό μέχρι να αποκαλυφθεί η αλήθεια


Τι θα έκανες αν ο κολλητός/η κολλητή σου αποκάλυπτε ένα μυστικό σου;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ανάλογα σε ποιον το έλεγε. Αν ήταν σε άτομο που ήξερε ότι μπορεί να με βλάψει ή να με κακολογήσει, θα το θεωρούσα προδοσία, τώρα αν το έλεγε πχ σε κοινό μας κολλητό, θα θεωρούσα ότι απλώς της ξεφεύγουν και θα πρόσεχα κι εγώ περισσότερο τι της λέω. Έχω κολλητή που ανήκει στη 2η κατηγορία και μας ζητάει και η ίδια να μην της τα λέμε γιατί δεν μπορεί να μην τα πει στην υπόλοιπη παρέα :P


Τι θα έκανες αν η κολλητή σου γυρνούσε από το κομμωτήριο μ ένα απαίσιο κούρεμα που δεν την κολακεύει καθόλου και σε ρωτούσε πώς σου φαίνεται;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλήρωσες γι αυτό το αποτέλεσμα;...


Τι θα έκανες αν σε παρατάτε σο ξαφνικό μια μακροχρόνια σχέση ενω όλα πήγαιναν καλά και δεν σου έδινε καμία εξήγηση.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα να λάβω εξηγήσεις κι αν δε λάβαινα θα πήγαινα παρακάτω γιατί προφανώς αν ο άνθρωπος που υποτίθεται σε νοιάζεται δε σε εκτιμά αρκετά ώστε να σού δώσει ένα closure, τελικά τα πράγματα δεν πήγαιναν και τόσο καλά.

Τί θα έκανες αν ήσουν σίγουρος/η οτι κάποιος σε αδίκησε αλλά δεν μπορείς να το αποδείξεις;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα να λάβω εξηγήσεις κι αν δε λάβαινα θα πήγαινα παρακάτω γιατί προφανώς αν ο άνθρωπος που υποτίθεται σε νοιάζεται δε σε εκτιμά αρκετά ώστε να σού δώσει ένα closure, τελικά τα πράγματα δεν πήγαιναν και τόσο καλά.

Τί θα έκανες αν ήσουν σίγουρος/η οτι κάποιος σε αδίκησε αλλά δεν μπορείς να το αποδείξεις;
Θα προσπαθούσα να του αποδείξω το αντιθετο!!

Τι θα εκανες αν μάθαινες οτι ο φιλος σου λεει ασχημα πραγματα για εσενα??
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Θα του ζητούσα εξηγήσεις
κι ανάλογα, θα έπραττα.


Τι θα έκανες σε περίπτωση που ενώ περιμένεις καλεσμένους για γεύμα στο σπίτι σου, κι ενώ το φαγητά ακόμα δεν είναι έτοιμα, ξαφνικά κόβεται το ρεύμα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Θα του ζητούσα εξηγήσεις
κι ανάλογα, θα έπραττα.


Τι θα έκανες σε περίπτωση που ενώ περιμένεις καλεσμένους για γεύμα στο σπίτι σου, κι ενώ το φαγητά ακόμα δεν είναι έτοιμα, ξαφνικά κόβεται το ρεύμα;
Θα τους πήγαινα καπου εξω να φαμε!!

Τι θα εκανες αν εμενες αποκλεισμένος στο χιονι??
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Xιονάνθρωπο

Τι θα έκανες αν μαγείρευες για το αμόρε σου και καθώς τρώγατε έβλεπες μια ψόφια μαγειρεμένη μύγα μες στο πιάτο του που δεν την είχε δει ακόμα ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
θα το πεταγα ολο και θα παραγγελναμε απεξω :D

Τι θα εκανες αν εβρισκες στο δρομο ενα κινητο που ηταν εν λειτουργια αλλα ηταν τελευταιο μοντελο?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
θα το πεταγα ολο και θα παραγγελναμε απεξω :D

Τι θα εκανες αν εβρισκες στο δρομο ενα κινητο που ηταν εν λειτουργια αλλα ηταν τελευταιο μοντελο?
Θα το πήγαινα στην αστυνομια!!

Τι θα έκανες αν ο covid τελειωνε αυριο??
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Θα χαιρόμουν (ασφαλώς), αλλά θα μου έπαιρνε κάποιο χρόνο για να το συνειδητοποιήσω.
(ακολουθεί δύσκολη ερώτηση)


Τι θα έκανες χωρίς το στέκι και το c&f ; :D
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
θα το πεταγα ολο και θα παραγγελναμε απεξω :D

Τι θα εκανες αν εβρισκες στο δρομο ενα κινητο που ηταν εν λειτουργια αλλα ηταν τελευταιο μοντελο?
Ε το θέμα ήταν αν θα το έλεγες για τη μύγα, αν θα το έκρυβες με ένα πλάγιο τρόπο :D





Ότι κάνω τόσα χρόνια :D


Τι θα έκανες αν σου έλεγε ο κολλητός/τη ότι σε θέλει ;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Nononononono... Nooo noooooooo!
Θα φρίκαρα. Ήδη φρίκαρα.


Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι είσαι υιοθετημένος/η;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Υποθέτω, μετά το αρχικό σοκ θα προσπαθούσα να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα για τους φυσικούς μου γονείς, ενώ δεν θα έπαυα να αγαπώ και να νιώθω τεράστια ευγνωμοσύνη στους θετούς μου.



Αν είχες τη δυνατότητα να επιστρέψεις πίσω στο παρελθόν για κάποιο σύντομο διάστημα, ποια χρονική περίοδο της ζωής σου θα επέλεγες (και ει δυνατόν για ποιο λόγο).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Την εφηβεία ισως θα αλλαζα καποιες δικες μου συμπεριφορες.

Ιδια ερωτηση παιδια

Αν είχες τη δυνατότητα να επιστρέψεις πίσω στο παρελθόν για κάποιο σύντομο διάστημα, ποια χρονική περίοδο της ζωής σου θα επέλεγες (και ει δυνατόν για ποιο λόγο).
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα επέλεγα 2ο έτος φοιτητικής ζωής γιατί τότε άνοιξε το καινούργιο κάσπερ και μου 'χει λείψει ένας Καμπακάκης.

Τι θα έκανες αν ξαφνικά μια μέρα όλοι σου οι φίλοι και γνωστοί σου έστελναν ακριβώς τα ίδια μηνύματα και σου έλεγαν ακριβώς τα ίδια πράγματα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top