Τι θα έκανες αν ήσουν....

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το έχω πάθει. Ένα Πάσχα πήγαινα Μυτιλήνη, είχα κάτσει στο μπροστινό μέρος του πλοίο, έβλεπα το κύμα να σκάει στο τζάμι, λέω πάει, θα με φάνε τα σκυλόψαρα... έκλεισα τα μάτια για να μην βλέπω τι κάνουν οι γύρω (ναι, αυτό που φαντάζεστε) και κοιμήθηκα...
Ναι, κι εμένα οι αντιδράσεις των γύρω με φοβίζουν, αν έχει κύμα. Βγαίνω στο κατάστρωμα. Προτιμώ τη θάλασσα αγριεμένη, παρά πανικόβλητους. Αύριο βράδυ ταξιδεύω για Ηράκλειο. Ανυπομονώ, όσο τίποτα, να με φυσήξει ο αέρας της θάλασσας...

Θα τον σκουντούσα, ευγενικά και γλυκά, να ξυπνήσει. Αν πάλι έκανε το ίδιο (ροχάλιζε...), θα κοιτούσα μήπως άλλαζα θέση...


Τί θα έκανες αν διαπίστωνες ότι λέγονται διάφορα πίσω από την πλάτη σου ; Θα ασχολιόσουν ή μπααα ;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αναλόγως την περίπτωση αλλά νομίζω όχι . Δηλαδή τι να κάνω ?? Αστούς να λένε.



Τι θα έκανες αν είχες +50 χρόνια ζωής .
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εξαρτάται σε τι κατάσταση θα βρισκόμουν. Αν ήμουν κατάκοιτη, καλύτερα ο καλός Θεός να με έπαιρνε μαζί του. Αν πάλι μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου, θα κοιτούσα να εκπλήρωνα όσους περισσότερους στόχους μπορώ.

Τι θα έκανες αν ήσουν σε αεροπλάνο και έπεφτες σε κενό αέρος;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το σταυρό μου...Στο τελευταίο ταξίδι που είχα πάει τον Οκτώβρη, είχε πολλά κενά στην επιστροφή. Εγώ κρατούσα την αναπνοή μου και κάτι νεαρά παιδιά, που με πήραν είδηση, μου έκαναν νόημα να μη φοβάμαι. Οπότε, λίγο παρηγορήθηκα...


Τί θα έκανες αν ήσουν για μια εβδομάδα ελεύθερος/η να κάνεις ό,τι θες και όπως, ακριβώς, το θες ; Τί θα έκανες ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ωραία ερώτηση. Για να δούμε, αρχικά δεν θα πήγαινα δουλειά, θα έκλεινα εισιτήρια για Κανάρια, θα έκανα scuba-diving,jet ski και θα έτρωγα κάθε μέρα κρέας και γλυκά.

Τι θα έκανες αν ήσουν αυτόπτης μάρτυρας σε μια δολοφονία;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
αν ήταν μπλεγμένα άτομα με εξουσία και χρήμα , τον μουγκοθοδωρο.

Τι θα έκανες αν επρεπε να μεταναστεύσεις σε μια άλλη χώρα ποια θα διάλεγες?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 33 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top