Τι θα έκανες αν ήσουν....

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα την πάλευα, νομίζω. Έχει και τη μαγεία του το σκοτάδι. Σκέφτεται ο άνθρωπος πιο πολύ και παίρνει φόρα για τη - καινούρια - μέρα....



Τί θα έκανες αν ήσουν αναγκασμένος/η να μείνεις σ' ένα κάπως ερημικό νησί, χωρίς ανέσεις, για κάποιο διάστημα ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Φαντάζομαι θα υπέμενα. Όλα τα άσχημα περνάνε... ευκαιρία να σκληραγωγήσω τον εαυτό μου λίγο.

Τι θα έκανες αν ήσουν σε ασανσέρ και ξαφνικά κλεινόσουν μέσα;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανασούλες...μέχρι να με βγάλουν. Εισπνοή, εκπνοή (σαν τότε που γέννησα...). Δεν το 'χω. Πνίγομαι, νιώθω ότι δεν μπορώ ν' ανασάνω. Ειδικά αν είναι μικρό (το ασανσέρ...)...



Τί θα έκανες αν ήσουν χωρίς κινητό και υπολογιστή για 2-3 μέρες ;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
Ανασούλες...μέχρι να με βγάλουν. Εισπνοή, εκπνοή (σαν τότε που γέννησα...). Δεν το 'χω. Πνίγομαι, νιώθω ότι δεν μπορώ ν' ανασάνω. Ειδικά αν είναι μικρό (το ασανσέρ...)...



Τί θα έκανες αν ήσουν χωρίς κινητό και υπολογιστή για 2-3 μέρες ;
Θα το έβλεπα σαν ευκαιρία να αρχίσω σοβαρά το διάβασμα😝

τι θα έκανες αν σε κρατούσαν ομηρο και ζητούσαν από την οικογένεια σου λύτρα;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τί θα μπορούσα να κάνω, παρά υπομονή και μια ευχή να μη ζήτησαν πολλά...


Τί θα έκανες αν ήσουν σε τράπεζα και, εκείνη την ώρα, γινόταν ληστεία ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα κρυβομουν.



Τι θα έκανες αν ήσουν σε ερημικό νησί μόνος χωρίς κινητό
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα πάθαινα ένα σοκ στην αρχή, στην συνέχεια θα κοιτούσα να βιοποριστώ και θα ήλπιζα μπας και περάσει κανένα πλοίο/αεροπλάνο... Τόσες ταινίες έχω δει, μην πάνε χαμένες...

Τι θα έκανες αν εκεί που οδηγούσες ξαφνικά κάποιος πεζός έπεφτε επάνω σου για να αυτοκτονήσει;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Σε περίπτωση που τον είχα χτυπήσει, θα αναζητούσα το πλησιέστερο νοσοκομείο.
Αν τη γλύτωνε, το πλησιέστερο ψυχιατρείο για γνωμάτευση.


Τι θα έκανες αν ήσουν σε κατάσταση να επιλέξεις μεταξύ του να σώσεις τη ζωή κάποιου σημαντικού ανθρώπου, ή τη ζωή κάποιου βρέφους;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.
Σε περίπτωση που τον είχα χτυπήσει, θα αναζητούσα το πλησιέστερο νοσοκομείο.
Αν τη γλύτωνε, το πλησιέστερο ψυχιατρείο για γνωμάτευση.


Τι θα έκανες αν ήσουν σε κατάσταση να επιλέξεις μεταξύ του να σώσεις τη ζωή κάποιου σημαντικού ανθρώπου, ή τη ζωή κάποιου βρέφους;
Θα τους άφηνα και τους δυο να πεθάνουν χωρίς να πάρω απόφαση. Μια εντελώς ανήθικη και κατάμαυρη απόφαση, είναι πιο βέβαιη και λιγότερο επιβαρυντική μελλοντικά για το μυαλό από μια απόφαση που κινείται στο όριο της αμφιβολίας μεταξυ καλού και κακού. Παράδοξο αλλά συμβαίνει.

Τι θα έκανες αν ήσουν ικανός να αναπνευσεις στο Διάστημα (και να μπορείς να βρεθεις ευκολα εκει).
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Πόσο εύκολα; Με διακτινισμό;
2100516.gif

Ντάξει, θα πήγαινα μια βολτίτσα.
Όμως δεν θα το'λεγα πουθενά, γιατί θα με είχαν ισόβια σε εργαστήρια για έρευνα και πειράματα σχετικά με αυτή μου την δυνατότητα. :P


Τι θα έκανες αν κάποιος σου πρότεινε ένα εκατομμύριο ευρώ με αντάλλαγμα να αλλάξεις θρήσκευμα;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω πολλούς...κρυπτοχριστιανούς. Νομίζω ότι σε κάλυψα. :redface: Μα είναι πολλά τα λεφτά, ο Θεός να με συγχωρέσει... :upside:


Τί θα έκανες αν ήσουν σε ξένη χώρα, χωρίς δουλειά και ξεκινώντας από το μηδέν ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τον σταυρό μου και Άγιος ο Θεός. Θα ξεκινούσα να μάθω τη γλώσσα αρχικά, θα έκανα δουλειές του ποδαριού μέχρι να σταθώ στα πόδια μου και να βρω ένα σπίτι

Τι θα έκανες αν ήσουν στο μπάνιο και γινόταν σεισμός;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα εμένα ακίνητη. Μου έχει συμβεί, στο παρελθόν. Μένω ακίνητη, περιμένω (και παρακαλάω...) πότε να τελειώσει και ύστερα, όταν αυτό συμβεί, την πετσετούλα μου, γρήγορο ντύσιμο και ανάσες...πριν βγω στο πλήθος...


Τί θα έκανες αν ήσουν σ' ένα δωμάτιο και έβλεπες μια κατσαρίδα ; :upside:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.
Τί θα έκανες αν ήσουν σ' ένα δωμάτιο και έβλεπες μια κατσαρίδα ; :upside:
Απλά τα πράγματα... Αντρίλα παιδί μου... Ο άντρας του σπιτιού θα την έπιανε... Ο Άρμιν δηλαδή. :bleh:

(οχι οκ, εγω τις σκοτωνω για να μη τις φάει το προβατάκι μου)

Τι θα έκανες αν ήσουν μαγικά επάνω σε ένα πόντιουμ ομιλίας, μέσα στο σώμα του ομιλητή, χωρίς να έχεις καμία γνώση γι αυτά που πρέπει να πεις, αλλά έπρεπε να μιλήσεις και να πεις κατι ΤΩΡΑ;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά τα πράγματα... Αντρίλα παιδί μου... Ο άντρας του σπιτιού θα την έπιανε... Ο Άρμιν δηλαδή. :bleh:

(οχι οκ, εγω τις σκοτωνω για να μη τις φάει το προβατάκι μου)

Τι θα έκανες αν ήσουν μαγικά επάνω σε ένα πόντιουμ ομιλίας, μέσα στο σώμα του ομιλητή, χωρίς να έχεις καμία γνώση γι αυτά που πρέπει να πεις, αλλά έπρεπε να μιλήσεις και να πεις κατι ΤΩΡΑ;
Θα έλεγα...ανέκδοτα. Να τους κάνω να γελάσουν. Θα ίδρωνα, θα ξεφούσκωνα, αλλά κάτι θα έβρισκα. Θα τραγουδούσα, ίσως...:upside:...θα τους κοιτούσα, εν συνεχεία, απελπισμένη μπας και αποσπούσα κανένα χειροκρότημα...Κάπου θα τους έπιανα, δεν μπορεί... :devil:


Τί θα έκανες αν έπρεπε, οπωσδήποτε, να πας κάπου κι εκείνη την ώρα το ζωάκι σου δεν αισθανόταν καλά ;
 

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 640 μηνύματα.
Θα το ακύρωνα και δεν θα πήγαινα

Τι θα έκανες αν έχανες το τακούνι σου και έμενες με ένα στο δρόμο ?
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα κούτσαινα, κατ' αρχήν. Και ύστερα στο αυτοκίνητο ή ταξί να γυρίσω σπίτι. Αν και μπορεί να κοιτούσα για κανένα μαγαζί, εκεί κοντά, να αγοράσω ένα ζευγάρι. Αν ήταν ανοιχτά, τα μαγαζιά...


Τί θα έκανες αν, ενώ περπατούσες, πηγαίνοντας κάπου έπιανε ξαφνική νεροποντή ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα έψαχνα κανά υπόστεγο για να μείνω μέχρι να κοπάσει

Τι θα έκανες αν ήσουν καταμεσής του πελάγους και δεν έβλεπες στεριά;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εύχομαι να ήμουν, τουλάχιστον, σ' ένα πλεούμενο...Θα ευχόμουν, λοιπόν, να είναι καθαρός ο ουρανός το βράδυ και να μου δείξουν τ' αστέρια (μικρή - μεγάλη άρκτος, Κασσιόπη κ.λπ.), στο περίπου, τα σημεία του ορίζοντα. Και με τη βοήθεια του Θεού, να προσανατολιστώ και να τραβήξω προς στεριά...


Τί θα έκανες αν ταξίδευες με πλοίο και 'κούναγε' πολύ ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το έχω πάθει. Ένα Πάσχα πήγαινα Μυτιλήνη, είχα κάτσει στο μπροστινό μέρος του πλοίο, έβλεπα το κύμα να σκάει στο τζάμι, λέω πάει, θα με φάνε τα σκυλόψαρα... έκλεισα τα μάτια για να μην βλέπω τι κάνουν οι γύρω (ναι, αυτό που φαντάζεστε) και κοιμήθηκα...

Τι θα έκανες αν ήσουν σε σινεμά και ο διπλανός/μπροστινός ροχάλιζε σαν τρακτέρ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top