Τι ζώδιο είστε; Πιστεύετε;

Τί ζώδιο είστε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 340)

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
γεννηθηκα στις 24 Φεβρουαριου και ειμαι ενα χαρακτηριστικο δειγμα Ιχθυ!:clapup: !!Και ειμαι περιφανη γι'αυτο!!!!!
Προσωπικα πιστευω στα χαρακτηριστικα των ζωδιων και οχι στις προβλέψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
23/9 Ζυγος...ενα απο τα καλυτερα ζωδια αντικειμενικα...Πιστευω επισης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
23/9 Ζυγος...ενα απο τα καλυτερα ζωδια αντικειμενικα...Πιστευω επισης...
the best!!!!!!!!!!!!!!!!:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
είμαι Λέων και γεννήθηκα στις 14-8. δεν πιστέυω στα ζώδια αλλά κάποιες φορές τα διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theseus

Νεοφερμένος

Ο Theseus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιοι Θεόδωροι (Κόρινθος). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ταυρος, και δε πιστευω στα ζωδια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δίδυμος ^_^ δεν πιστεύω στα ζώδια. μετά απο μια συζήτηση με τον dr.tasos βγάλαμε και κάποια συμπεράσματα. Ο χαρακτήρας κάποιου δεν επηρεάζεται (μόνο) απο την ημέρα και την ώρα που γενήθηκε. Επηρεάζεται απο το κοινωνικό περιβάλλον στο οποίο ζει κάποιος, απο τις επιδράσεις που δέχεται, τη θρησκεία του κλπ. βέβαια μου αρέσει πολύ να διαβάζω για τα ζώδια και φυσικά διαθέτω πολλά απο τα χαρακτηριστικά του διδύμου ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Λέων,31/7
Όχι δεν μοιάζω με ΤΙΠΟΤΑ σε Λέωντα.Επίσης όχι δεν τα πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Υδροχόος!! Δεν πιστεύω αν και έχω πολλά από τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου ζωδίου!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι γουρούνι....στο κινέζικο ωροσκόπιο.

Το Γουρούνι είναι το δωδέκατο και τελευταίο Κινέζικο Ζώδιο του Κινέζικου Ωροσκοπίου. Συμβολίζει την γονιμότητα, την αλήθεια και την καλοτυχία. Οι Κινέζοι δίνουν το βραβείο ειλικρίνειας στο Γουρούνι. Πράγματι τα Γουρούνια θα προσπαθήσουν να κατακτήσουν την ευτυχία με όπλα την εντιμότητα, την ειλικρίνεια και την υπομονή τους. Τους αρέσει να απομονώνονται ειδικά όταν δουλεύουν ή ασχολούνται με κάτι σημαντικό. Χρειάζεται χρόνος και προσπάθεια για να κάνεις ένα Γουρούνι να αισθανθεί άνετα μαζί σου αλλά όταν τα καταφέρεις θα ανακαλύψεις μια ζεστή καρδιά που θα σε υποστηριξει όποτε χρειαστεί. Τα Γουρούνια είναι γενικά φιλειρηνικά και τους αρέσει να βρίσκονται στην φύση. Έχουν οικολογικές ανησυχίες και προτιμούν να ζουν στην ύπαιθρο παρά σε μεγάλες πόλεις.

Ισχύουν όλα σε μένα πάντως.

Η Ντουάν Μινχ, η διάσημη Κινέζα Αστρολόγος λέει για το Γουρούνι:
"..οι άνθρωποι που γεννήθηκαν σε χρονια του Γουρουνιού είναι δυνατοί και ηγετικοί. Σε ότι κάνουν, τους αρέσει να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό. Το Γουρούνι είναι ένα Κινέζικο Ζώδιο που δύκολα θα υποχωρήσει. Έχει τρομερή αποφασιστικότητα και είναι έντιμο. Έχει λίγους αλλα πιστούς φίλους με τους οποίους δένεται για μια ζωή. Αυτοί που έχουν φίλους Γουρούνια θεωρούνται τρομερά τυχεροί. Το Γουρούνι δεν μιλάει πολύ και του αρέσει να μαθαίνει συνεχώς καινούργια πράγματα. Επίσης, λατρεύει να μελετάει και να είναι πληροφορημένο για τα τεκτενόμενα. Μισεί τους καυγάδες και τις μάχες αλλά θα υπερασπιστεί με κάθε μέσον τους αγαπημένους του.."

Και εδώ ισχύουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι Σκορπιός με Ιχθείς και Πίθηκο στο κινέζικο ωροσκόπιο.

Δεν πιστεύω τόσο στις προβλέψεις, όσο πιστεύω στα χαρακτηριστικά των ζωδίων (στον αστρολογικό χάρτη κλπ), τα οποία πιστεύω πως περιγράφουν ένα σημαντικό ποσοστό αυτού που εκπροσωπεί το Χ ζώδιο. Εννοείται πως δεν απορρίπτω κάποιον επειδή είναι το τάδε ζώδιο. Απλώς χρησιμοποιώ τα στοιχεία που ξέρω σαν προϊδεασμό (ο οποίος δεν επηρεάζει στο παραμικρό τη συμπεριφορά μου) και βλέπω στη πορεία τι ισχύει και τι όχι για τον απέναντί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γεννηθηκα 21/1 και ειμαι Υδροχοος.Συμβουλευομαι τις προβλεψεις αν και πιο πολυ εμπιστεομαι τα χαρακτηριστικα των ζωδιων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γεννηθηκα 5 Ιουλιου, ειμαι καρκινος αλλα δεν πιστευω σε ζωδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση???? τα ζωδια πως δημιουργηθηκαν????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση???? τα ζωδια πως δημιουργηθηκαν????
Ήταν δυο αρχαιοι Βαβυλώνιοι ιερείς και κοιτούσαν τα αστερια. Κάποια στιγμή, λέει ο ένας:
«Ρε, αυτά μοιάζουν με γίδα:eek:»
«Κι εκείνα με σκορπιό!:confused:»
«Ας κατηγοριοποιήσουμε τους ανθρώπους σε δώδεκα κατηγορίες, με βάση τους σχηματισμούς:hmm:»
«Μυρίζομαι παραδάκι:D»
Κι ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ άρχισα όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Λέων...! ;)
Βασιλιάς του ζωδιακού..περήφανος,γενναιόδωρος,εγωιστής,μετριοπαθής και φιλότιμος τις περισσότερες φορές...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Λέων...! ;)
Βασιλιάς του ζωδιακού..περήφανος,γενναιόδωρος,εγωιστής,μετριοπαθής και φιλότιμος τις περισσότερες φορές...!
Γιατί συναντούμε συνεχώς μετριοπαθώς περήφανους και εγωιστικά φιλότιμους ανθρώπους...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ταύρος με ωροσκόπο ταύρο και κυβερνήτη αφροδίτη αλλά δεν πιστεύω στα άλλα :P ζώδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ταυρούκλα είμαι (24/4). Δεν τα πιστε΄λυω καθόλου κ δεν ασχολούμαι καθόλου. Δεν ξέρω ούτε ωροσκόπο, ούτε τι είμαι στο κινέζικο ούτε τίποτα κ όταν μου λένε πράγματα για το ζώδιό μου :whistle:.Ειδικά όταν μου εξηγούν κατά πόσο ταιριάζω με το εκάστοτε boyfriend βάσει ζωδίου :whistle::whistle::whistle::devil:!!!!!!Λες κ εξαρτάται απ' τα ζώδιά μας πώς θα πάει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ είμαι δίδυμος... Δεν πιστευω ζώδια , ουτε καν. Ούε οτι προβλέπουν το μελλον και τα σχετικά.. Για παραδειγμα λέει στο ταδε καναλι η ταδε παρουσιαστρια '' Οι διδυμοι αυτο το μηνα θα εχουν μικρες αναταραξεις στη ζωη τους... και μπλα μπλα μπλα...'' . :eek:Είναι δυνατόν το ίδιο πράγμα να συμβαίνει σε ολους τους διδύμους του κόσμου; :hypno:Ε, μην τρελαθούμε τωρα.. Βγαίνει ο καθένας και κοροϊδεύει τον κοσμάκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Just a Cancer. Όχι,δεν πιστεύω στα ζώδια,ούτε τις προβλέψεις του μέλλοντος κλπ.Πιστεύω όμως στις 12 ομάδες ανθρώπων. Για να μην παρεξηγηθώ,καμία σχέση το ένα με το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top