Τα άστρα και τα ζώδια μας βάζουνε εμπόδια

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτό το άρθρο προφανώς στο ζώδιο μου αστειεύεται 😑.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Γνωστοί χαρακτηρισμοί για τον Λέοντα: Ψωροπερήφανος (αυτό πόνεσε) και εγωκεντρικός, θέλει να τραβάει την προσοχή πάνω του και συχνά να κάνει επίδειξη(όχι σε όλους, μόνο σε αυτούς που μας ενδιαφέρουν :lol:).

Τι κρύβεται πίσω από αυτές τις ιδιότητες του ζωδίου; Ο Λέων κυβερνάται από τον Ήλιο, το κέντρο του ηλιακού συστήματος, οπότε είναι λογικό να διαθέτει την έντονη επιθυμία να λάμπει, να αναγνωριστεί και να εκτιμάται από όλους. Ωστόσο, συχνά παραβλέπουμε ότι είναι ένα από τα πιο γενναιόδωρα ζώδια και δίνει τα πάντα όταν κάποιος αγγίξει την καρδιά του :redface:. Φυσικά και υπάρχει μια λεπτή γραμμή που χωρίζει την αξιοπρέπεια από την γελοιοποίηση, αλλά ένας «εξελιγμένος» Λέοντας φροντίζει να μην την ξεπερνά. Αποδέχεται την ανωτερότητα κάποιου και είναι πρόθυμος, αν ο άλλος το αξίζει, να μοιραστεί ή να παραχωρήσει τη δόξα του.(Άρα πως γίνεται να είμαστε εγωκεντρικοί; :bleh:) Στην αντίθετη περίπτωση όμως πρέπει κάποιος να τον βάζει στη θέση του.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εεεε...ωραία (σας) τα λέει...:confused:

Μη μου πεις ότι πάλι...έχετε παράπονο. θα σκίσω τα ρούχα μου...:devil:

Έχει και μια, διαολεμένη, ζέστη...:upside:
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα μπορούσε να μας εγκωμιάσει λίιγο ακόμα... Πρέπει λίγο η χαίτη μου να φουσκώσει ακόμα από περηφάνεια :bleh:

Θαρρώ πως μπορούσε και καλύτερα... :pfff:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενναιόδωρους σάς είπαμε, μάνα μου...:devil:

Ανώτερους...ικανούς να μοιραστείτε και να παραχωρήσετε τη δόξα σας, με/σε όποιον το αξίζει. Τί άλλο θες ; :devil:

Πέρνα αύριο πάλι, τέτοια ώρα...θα δω μήπως έχω κάτι καλύτερο...:P
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Γενναιόδωρους σάς είπαμε, μάνα μου...:devil:

Ανώτερους...ικανούς να μοιραστείτε και να παραχωρήσετε τη δόξα σας, με/σε όποιον το αξίζει. Τί άλλο θες ; :devil:

Πέρνα αύριο πάλι, τέτοια ώρα...θα δω μήπως έχω κάτι καλύτερο...:P
Τι άλλο θέλω ε;
Να πει το αυτονόητο: Ό,τι είμαστε το καλύτερο δημιούργημα της φύσης, δίνουμε αξία στη ζωή των άλλων και ούτω κάθε εξής..
Μέχρι να δω κάτι παρόμοιο, δεν θα ευχαριστηθώ :P
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,348 μηνύματα.

Ε ρε και δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια :bleh:


*Εχει πέσει νέκρα οπότε είπα να ξαναζωντανέψω το θρεντ
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
*Εχει πέσει νέκρα οπότε είπα να ξαναζωντανέψω το θρεντ
Ωραίο το αρθράκι σου. Συνηγορεί και το γεγονός ότι είμαστε και οι Υδροχόοι μέσα...:P

Ναι, προσυπογράφω. Μας αρέσει ο βραδινός ύπνος...:):give_rose:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

Ε ρε και δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια :bleh:


*Εχει πέσει νέκρα οπότε είπα να ξαναζωντανέψω το θρεντ
:thumbup: Καλά έκανες και το ζωντάνεψες, δε λέω...

παρότι καθόλου δεν συμφωνώ με το άρθρο ( το οποίο έτυχε να το έχω διαβάσει και πρόσφατα).
Από πού κι ως πού, τα ζώδια γης τα "πλέον ελκυστικά"; :P
Θα σου πω εγώ ποιες είναι οι πιο ελκυστικές ομάδες ζωδίων, σύμφωνα με το στοιχείο τους
(κατά φθίνουσα σειρά) :

Ζώδια Φωτιάς (Κριοί, Λέοντες, Τοξότες)
Ζώδια Αέρα (Δίδυμοι, Ζυγοί, Υδροχόοι)
Ζώδια Νερού (Καρκίνοι, Σκορπιοί, Ιχθείς)
Ζώδια Γης (Ταύροι, Παρθένοι, Αιγόκεροι)

Ας με συγχωρήσουν τα της τελευταίας ομάδας, μα και φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις. ;)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,348 μηνύματα.
:thumbup: Καλά έκανες και το ζωντάνεψες, δε λέω...

παρότι καθόλου δεν συμφωνώ με το άρθρο ( το οποίο έτυχε να το έχω διαβάσει και πρόσφατα).
Από πού κι ως πού, τα ζώδια γης τα "πλέον ελκυστικά"; :P
Θα σου πω εγώ ποιες είναι οι πιο ελκυστικές ομάδες ζωδίων, σύμφωνα με το στοιχείο τους
(κατά φθίνουσα σειρά) :

Ζώδια Φωτιάς (Κριοί, Λέοντες, Τοξότες)
Ζώδια Αέρα (Δίδυμοι, Ζυγοί, Υδροχόοι)
Ζώδια Νερού (Καρκίνοι, Σκορπιοί, Ιχθείς)
Ζώδια Γης (Ταύροι, Παρθένοι, Αιγόκεροι)

Ας με συγχωρήσουν τα της τελευταίας ομάδας, μα και φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις. ;)
Καλά εγώ δεν έχω γνώσεις πάνω στο θέμα αλλά επειδή μου αρέσει η θέση που μου έδωσες εγκρίνω :bleh:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καιρό είχα....

Με ενέπνευσες @Pak ...Αν και είμαι κι εγώ, δυστυχώς, στην black list...

 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,348 μηνύματα.
Καιρό είχα....

Με ενέπνευσες @Pak ...Αν και είμαι κι εγώ, δυστυχώς, στην black list...

Είμαι γω στο βίντεο, ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ :whistle:
Δεν ξέρω τι λέει το βίντεο, αλλά εγώ στάζω μέλι 24/7 :pfff: :bleh:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έπαιξα τζόκερ (κάτι έπρεπε να κάνω η μάνα...με γιο στο ενοίκιο και στην άλλη άκρη...). Και δεν έχω και τρελές απαιτήσεις. Και με 50 και με 100 χιλ. είμαι οκ. Τώρα που το ξανασκέφτομαι...κάνω και εκπτώσεις. Και 20 δε θα με χαλάγανε...

Αλλά σιγά που...

Σ' ευχαριστώ... :)<3
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Έπαιξα τζόκερ (κάτι έπρεπε να κάνω η μάνα...με γιο στο ενοίκιο και στην άλλη άκρη...). Και δεν έχω και τρελές απαιτήσεις. Και με 50 και με 100 χιλ. είμαι οκ. Τώρα που το ξανασκέφτομαι...κάνω και εκπτώσεις. Και 20 δε θα με χαλάγανε...

Αλλά σιγά που...

Σ' ευχαριστώ... :)<3
Ο,τι είναι για καλό, ας έρθει να μας βρει😉
Κάθε μέρα έρχεται μια φορά στη ζωή μας μόνο. Ας είναι καλοτάξιδη για όλους! 😊❤️
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,850 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι υπέρτατος στόχος του ανθρώπου είναι να εξομοιωθεί με τον "οικείο" θεό του και ότι σε κάθε ζώδιο αντιστοιχεί ένας απ' αυτούς, ενώ παράλληλα ο ωροσκόπος είναι η ατραπός σε αυτό τον αγώνα τότε ...

...θα γίνω Απόλλωνας μέσω του Άρη. :cool: :aikido:

 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,535 μηνύματα.
Ολόκληρος Δίας μου αντιστοιχεί .. Δεν το λες και λίγο:happy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top