Ταιριαστά ζευγάρια (An e-steki matchmaking test)

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,289 μηνύματα.
Εγώ δεν φορτώνω, πιο πολύ θα στεναχωρηθώ παρά να πω ότι θα πρέπει να ελέγξω τα νεύρα μου , δηλαδή αν είναι θα ελέγξω να μην κλάψω .Νεύρα έχω για άσχετους λόγους πχ ο γείτονας που βάζει μπλακεντέκερ .
Μμ, αυτό θέλει προσοχή όμως. Σημαίνει οτι δεν φορτώνεις μεν ακριβώς αλλά συσσωρεύεις και αυτό μπορεί τρώει εσένα. Απο εκεί και πέρα και ζεν να είναι κανείς, πάντα υπάρχει κάτι που μπορεί να τον εκνευρίσει σε καθημερινό επίπεδο.
Αν και τώρα επειδή λέμε και για ζευγάρια είναι ένα θέμα αν εσύ είσαι της κλάψας και ο άλλος φορτώνει για ψύλλου πήδημα και σε κάνει σκουπίδι ή αν πρέπει να είστε και δυο εκρηκτικοί χαρακτήρες και να τα κάνετε όλα λαμπόγυαλο στο σπίτι , δηλαδή είναι και οι δυο συνδυασμοί κάπως :P
Θεωρητικά μπορούν να δουλέψουν πολλοί συνδυασμοί και αρκετοί να αποτύχουν. Ωστόσο αυτό που έχει την περισσότερη σημασία είναι η δυναμική της σχέσης στην πράξη. Ακόμα και εαν υπάρχουν εντάσεις δηλαδή που και που, αλλά υπάρχει ένα γενικότερο stability, τότε δεν υπάρχει θέμα.

Αυτό το stability βέβαια είναι μεγάλη υπόθεση απο τι εξαρτάται. Μπορεί να βρίσκεις τις ομοιότητες με τον σύντροφο σου ως ένα μέσο για να γίνεις καλύτερος άνθρωπος και να έχεις κάποιον να μοιράζεστε τα πάθη και τις προτιμήσεις σας. Απο την άλλη μπορεί να το βρίσκεις και ενοχλητικό εαν ζητάς ισορροπία, που θα σου πρόσφερε ένας άλλος τύπος χαρακτήρα με διαφορετικά γνωρίσματα. Κοινώς δεν υπάρχει ούτε ειδική ούτε μαγική συνταγή για το τι μπορεί να δουλέψει εν τέλει. And that's the fun part. Όλα εξαρτώνται απο τι θέλει ο καθένας στην ζωή του.
Footage του @Samael πριν στο DM με την @Pak προσπαθώντας να αποφύγει την ένταση
Οι εντάσεις έχουν συγκεκριμένο χρόνο και ρόλο. Τις υπόλοιπες στιγμές ζεεεν. Καλύτερα να πηγαίνεις αργά και σωστά παρά γρήγορα και πρόχειρα :hehe:.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Οι εντάσεις έχουν συγκεκριμένο χρόνο και ρόλο. Τις υπόλοιπες στιγμές ζεεεν. Καλύτερα να πηγαίνεις αργά και σωστά παρά γρήγορα και πρόχειρα :hehe:
Interesting
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό το stability βέβαια είναι μεγάλη υπόθεση απο τι εξαρτάται. Μπορεί να βρίσκεις τις ομοιότητες με τον σύντροφο σου ως ένα μέσο για να γίνεις καλύτερος άνθρωπος και να έχεις κάποιον να μοιράζεστε τα πάθη και τις προτιμήσεις σας. Απο την άλλη μπορεί να το βρίσκεις και ενοχλητικό εαν ζητάς ισορροπία, που θα σου πρόσφερε ένας άλλος τύπος χαρακτήρα με διαφορετικά γνωρίσματα. Κοινώς δεν υπάρχει ούτε ειδική ούτε μαγική συνταγή για το τι μπορεί να δουλέψει εν τέλει. And that's the fun part. Όλα εξαρτώνται απο τι θέλει ο καθένας στην ζωή του.
Δυο άνθρωποι, copy paste, is a recipe for disaster κατ εμέ. Για να υπάρξει ισορροπία χρειάζεται απόκλιση. Όπως και να το κάνουμε.

Επίσης δεν σου απάντησα στο προηγούμενο σεντόνι που έγραψες, λόγω του ότι το ματάκι μου με είχε πεθάνει και λέω θα το κάνω μετά. Well, θα το κάνω τώρα. Δεν συμφωνώ με την υποταγή σε μια κατάσταση για να «κρατήσεις την ψυχική σου ηρεμία, άσε τον άλλον να χαλαστεί μόνος του». Εξαρτάται τι άνθρωπο έχεις απέναντί σου πάντα αλλά, για εμένα, που I can’t accept being wrong for the life of me, το να τελειώσει ένας τσακωμός με τον άλλον να λέει την τελευταία κουβέντα, με χτυπάει πολύ άσχημα. Έχω τσακωθεί με πολύ δυναμικούς ανθρώπους που μόνο και μόνο για να βγουν από πάνω έκαναν silent emotional manipulation. You won’t go a long way και δεν θα βρεις το δίκιο σου αν δεν μιλήσεις πίσω. Εννοείται με την προϋπόθεση ότι ξέρεις τι να πεις, και να το περάσεις με έναν τρόπο τόσο καλό, που να το ράψει αυτομάτως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,289 μηνύματα.
Interesting
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δυο άνθρωποι, copy paste, is a recipe for disaster κατ εμέ. Για να υπάρξει ισορροπία χρειάζεται απόκλιση. Όπως και να το κάνουμε.
Χμμ κοίτα. Πιστεύω οτι δύο άνθρωποι copy paste ως προς τα ενδιαφέρονται έχουν μια καλή βάση για να δεθούν. Φυσικά δεν είναι αναγκαίο κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση, αλλά προφανώς βοηθάει να έχεις ένα common ground με τον άλλο. Σίγουρα μπορεί να καταλήξει μονότονη η επικοινωνία και η σχέση αλλά μπορεί και να τους γεμίζει. Αυτό που σίγουρα μπορεί να είναι καταστρεπτικό είναι η ταύτιση των αρνητικών τους. Εκεί έχουμε πολύ τοξικές καταστάσεις, όχι απλά βαρετές. Διότι το "κακό" και ενισχύεται και ανατροφοδοτείται.
Επίσης δεν σου απάντησα στο προηγούμενο σεντόνι που έγραψες, λόγω του ότι το ματάκι μου με είχε πεθάνει και λέω θα το κάνω μετά. Well, θα το κάνω τώρα.
Ακρίβυναν τα σουβλάκια και τα φτιάχνεις σπιτικά ώρα Τζότζι ; Για αυτό τα κρεμμύδια ; Φτιάχνεις γιαουρτοσκορδιον ; :laugh:
Δεν συμφωνώ με την υποταγή σε μια κατάσταση για να «κρατήσεις την ψυχική σου ηρεμία, άσε τον άλλον να χαλαστεί μόνος του».
Did you just call me sub ? :mastigio
Νο νο νο,η αδιαφορία μου δεν είναι υποταγή. Το τελευταίο πράγμα που θα έκανα στην ζωή μου είναι να ανεχτώ κάτι που δεν μου αρέσει χωρίς αντίδραση. Άντε να τσακωθείς μια,δυο...αλλά καταλήγει και βαρετό εαν είναι τσακωμός περί ανέμων και υδάτων κάθε φορά, ή ένας εντελώς προβλέψιμος(και επομένως κουραστικός) τσακωμός.
Εξαρτάται τι άνθρωπο έχεις απέναντί σου πάντα αλλά, για εμένα, που I can’t accept being wrong for the life of me, το να τελειώσει ένας τσακωμός με τον άλλον να λέει την τελευταία κουβέντα, με χτυπάει πολύ άσχημα.
Εμένα με χτύπαγε μόνο κάποτε αυτό άσχημα. Πλέον είμαι okay with it. Στο παρελθόν έχω πιάσει τον εαυτό μου άπειρες φορές(όλοι μας δηλαδή πιστεύω), να προσπαθώ να εξηγήσω σε κάποιον κάτι, να μην ακούει καν, και απλά να επιμένει στην γνώμη του, θέλοντας να έχει τον τελευταίο λόγο. Εε μετά απο ένα σημείο το ξέκοψα αυτό γιατί έβλεπα οτι τα άτομα αυτά παρέμεναν ηλίθια που ξέρουν κυρίως να μιλάνε αλλά όχι και να ακούνε, αλλά και επειδή έκαναν και κακό σε εμένα, γιατί μου έτρωγαν χρόνο απο την ζωή μου.

Και η ζωή είναι υπερβολικά μικρή για να χάνουμε χρόνο εκεί που δεν υπάρχει ουσία ή ευχαρίστηση. So, δεν αξίζουν ορισμένοι τον χρόνο μας ούτε καν για να τσακωθούμε μαζί τους.
Έχω τσακωθεί με πολύ δυναμικούς ανθρώπους που μόνο και μόνο για να βγουν από πάνω έκαναν silent emotional manipulation. You won’t go a long way και δεν θα βρεις το δίκιο σου αν δεν μιλήσεις πίσω. Εννοείται με την προϋπόθεση ότι ξέρεις τι να πεις, και να το περάσεις με έναν τρόπο τόσο καλό, που να το ράψει αυτομάτως.
Εαν ο άλλος είναι τοίχος, όσο και να μιλήσεις πίσω δεν θα αλλάξει κάτι. Εκεί πρέπει να ξεκινήσουν οι πράξεις.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Οι εντάσεις έχουν συγκεκριμένο χρόνο και ρόλο. Τις υπόλοιπες στιγμές ζεεεν. Καλύτερα να πηγαίνεις αργά και σωστά παρά γρήγορα και πρόχειρα :hehe:
Μόνο το δικό μου μυαλό το διάβασε αλλιώς...; :devil:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Χμμ κοίτα. Πιστεύω οτι δύο άνθρωποι copy paste ως προς τα ενδιαφέρονται έχουν μια καλή βάση για να δεθούν. Φυσικά δεν είναι αναγκαίο κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση, αλλά προφανώς βοηθάει να έχεις ένα common ground με τον άλλο. Σίγουρα μπορεί να καταλήξει μονότονη η επικοινωνία και η σχέση αλλά μπορεί και να τους γεμίζει. Αυτό που σίγουρα μπορεί να είναι καταστρεπτικό είναι η ταύτιση των αρνητικών τους. Εκεί έχουμε πολύ τοξικές καταστάσεις, όχι απλά βαρετές. Διότι το "κακό" και ενισχύεται και ανατροφοδοτείται.
Ταύτιση των αρνητικών… μεγάλη συζήτηση. Πω πω, αν είναι δυνατόν να μην υπάρχει ένας τρόπος να φέρεις μια κάποια ισορροπία σε έναν τσακωμό. Και ξέρεις, όταν τσακώνονται δυο εκρηκτικοί άνθρωποι, δύσκολα να βρίσκουν. Αν είναι και οι δυο ευαίσθητοι, είναι μια άλλη ιστορία.

Ακρίβυναν τα σουβλάκια και τα φτιάχνεις σπιτικά ώρα Τζότζι ; Για αυτό τα κρεμμύδια ; Φτιάχνεις γιαουρτοσκορδιον ; :laugh:
Ναι :lol: Μαγείρισσα έγινα.

Did you just call me sub ? :mastigio
Νο νο νο,η αδιαφορία μου δεν είναι υποταγή. Το τελευταίο πράγμα που θα έκανα στην ζωή μου είναι να ανεχτώ κάτι που δεν μου αρέσει χωρίς αντίδραση. Άντε να τσακωθείς μια,δυο...αλλά καταλήγει και βαρετό εαν είναι τσακωμός περί ανέμων και υδάτων κάθε φορά, ή ένας εντελώς προβλέψιμος(και επομένως κουραστικός) τσακωμός.
No, no no, αλλά έχεις ένα θεματάκι να νομίζεις ότι όλοι σε έχουν για sub. Ναι την καταλαβαίνω την λογική σου. Ισχύει ότι κάποιοι ψάχνουν μονίμως λόγους να τσακώνονται.

Και η ζωή είναι υπερβολικά μικρή για να χάνουμε χρόνο εκεί που δεν υπάρχει ουσία ή ευχαρίστηση. So, δεν αξίζουν ορισμένοι τον χρόνο μας ούτε καν για να τσακωθούμε μαζί τους.
Πολύ κλισέ. Θα αναγκαστείς πολλές φορές να τσακωθείς για μαλακιούλες. Δεν υφίσταται να έχεις πάντα την λογική αυτή «Η ζωή είναι πολύ μικρή», ναι είναι, γι’αυτό θα χαρείς αλλά και θα φας τα μούτρα σου εξίσου, ξανά και ξανά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Μόνο το δικό μου μυαλό το διάβασε αλλιώς...; :devil:
Πίστεψέ με, όχι μόνο το δικό σου το μυαλό δεν το διάβασε έτσι. Είναι η ταχύτητα της επιπαλάμιου αυτοπεράτωσης των βιολογικών λειτουργιών δια την απαραίτητον καύσιν θερμίδων.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,289 μηνύματα.
Μόνο το δικό μου μυαλό το διάβασε αλλιώς...; :devil:
Εάν κανείς και θορύβους, να πας σε συνεργείο να το κοιτάξεις :bleh: .
@Samael αν οντως έχεις γενέθλια, Χρόνια Πολλά μπρο μου ❤️
Όντως έχω. Ευχαριστώ Eclipse μου :D.
Ταύτιση των αρνητικών… μεγάλη συζήτηση. Πω πω, αν είναι δυνατόν να μην υπάρχει ένας τρόπος να φέρεις μια κάποια ισορροπία σε έναν τσακωμό. Και ξέρεις, όταν τσακώνονται δυο εκρηκτικοί άνθρωποι, δύσκολα να βρίσκουν. Αν είναι και οι δυο ευαίσθητοι, είναι μια άλλη ιστορία.
Εάν μιλάμε για εκρηκτικούς ανθρώπους μπορεί να αναζωπυρώνει την σχέση. Αλλά μπορεί να πάρεις και αρνητικά μεγάλες διαστάσεις το πράγμα γιατί δεν υπάρχει φρένο καθώς και οι δύο θα ρίχνουν λάδι στην φωτιά του άλλου.

Τώρα και οι δύο ευαίσθητοι...δεν ξέρω.
Συνήθως δύο ευαίσθητοι δεν τα βρίσκουν. Θα δεις δυναμικό με ευαίσθητο ή δυναμικό με δυναμικό αλλά αρκετά σπανιότερα ευαίσθητο με ευαίσθητο.
Ναι :lol: Μαγείρισσα έγινα.
Εύγε, εύγε....
No, no no, αλλά έχεις ένα θεματάκι να νομίζεις ότι όλοι σε έχουν για sub. Ναι την καταλαβαίνω την λογική σου. Ισχύει ότι κάποιοι ψάχνουν μονίμως λόγους να τσακώνονται.
Δεν έχω εγώ το θεματακι, οι άλλοι το έχουν :laugh: . Ακριβώς, γιατί δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν μέσα στην μέρα τους. Δεν λέω κάπως πρέπει να βγει και εκείνων η ημέρα, αλλά είναι αντιπαραγωγικο για άλλους.
Πολύ κλισέ. Θα αναγκαστείς πολλές φορές να τσακωθείς για μαλακιούλες. Δεν υφίσταται να έχεις πάντα την λογική αυτή «Η ζωή είναι πολύ μικρή», ναι είναι, γι’αυτό θα χαρείς αλλά και θα φας τα μούτρα σου εξίσου, ξανά και ξανά.
Αναπόφευκτα θα προσπαθήσει κάποιος να σε τσιγκλισει για μαλακιουλες. Δεν λέω ότι δεν θα γίνει, αλλά η ουσία είναι να μαθαίνεις και να το αποφεύγεις όσο μπορείς. Και πάνω από όλα, να μην τρως τα μούτρα σου για μεγάλο χρονικό διαρκείας, για τους ίδιους λόγους.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Εάν κανείς και θορύβους, να πας σε συνεργείο να το κοιτάξεις :bleh: .

Όντως έχω. Ευχαριστώ Eclipse μου :D.

Εάν μιλάμε για εκρηκτικούς ανθρώπους μπορεί να αναζωπυρώνει την σχέση. Αλλά μπορεί να πάρεις και αρνητικά μεγάλες διαστάσεις το πράγμα γιατί δεν υπάρχει φρένο καθώς και οι δύο θα ρίχνουν λάδι στην φωτιά του άλλου.

Τώρα και οι δύο ευαίσθητοι...δεν ξέρω.
Συνήθως δύο ευαίσθητοι δεν τα βρίσκουν. Θα δεις δυναμικό με ευαίσθητο ή δυναμικό με δυναμικό αλλά αρκετά σπανιότερα ευαίσθητο με ευαίσθητο.

Εύγε, εύγε....

Δεν έχω εγώ το θεματακι, οι άλλοι το έχουν :laugh: . Ακριβώς, γιατί δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν μέσα στην μέρα τους. Δεν λέω κάπως πρέπει να βγει και εκείνων η ημέρα, αλλά είναι αντιπαραγωγικο για άλλους.

Αναπόφευκτα θα προσπαθήσει κάποιος να σε τσιγκλισει για μαλακιουλες. Δεν λέω ότι δεν θα γίνει, αλλά η ουσία είναι να μαθαίνεις και να το αποφεύγεις όσο μπορείς. Και πάνω από όλα, να μην τρως τα μούτρα σου για μεγάλο χρονικό διαρκείας, για τους ίδιους λόγους.
Έελα, χρόνια πολλά Sam, τα υπόλοιπα θέλουν τιτανομέγιστη συζήτηση. Θα τελειώναμε του χρόνου.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Ημουν έτοιμη να τους βάλω στα αταιριαστα, αλλα μετά είπα why not?

@Ioannidou & @Nick890 :prettyplz:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,313 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί Φωτάκη σε χαλάω :pfff: :pfff: .


joke!!!!

Άντε πάλι.
Σιπαρρω φουλ

-------------

@Aleksa & @Aura
Εσύ πρόσεχε γτ έρχεται η σειρά σου .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,313 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δηλαδή Φώτη δε σου αρέσει το κορίτσι μας που είναι σωστός γενιτσαρος;


Excuse me?
Γενίτσαρος??ξέρω τι είναι εννοώ με ποια έννοια το λες .
@Ioannidou σε τρολαρει. Φέρνω ποπ κορν.😁😁
Κι εγώ αυτό νομίζω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top