Συμμετοχές για το Palermo #48

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,919 μηνύματα.
Ας αφαιρεθεί ο ρόλος της Πόρνης, δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι ουσιαστικό στο παιχνίδι. Βέβαια μιας και δεν έχουμε Δικηγόρο, θα μπορούσα να γίνω Πόρνη-Ζιγκολό για να βγαίνει το ψωμάκι, αλλά εντάξει δεν χρειάζεται. Θα βιοποριστώ αλλιώς.
Στον @Micro ταιριάζει ο ρόλος της πόρνης πάντως
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,701 μηνύματα.
Πάντα ήθελα να παίξω, οπως στο πανεπιστημιο στην καφετερια που παιζαμε, αλλά πρεσάρομαι και μονο απο την ιδεα των κανονων και της παρουσίας.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.
Πάντα ήθελα να παίξω, οπως στο πανεπιστημιο στην καφετερια που παιζαμε, αλλά πρεσάρομαι και μονο απο την ιδεα των κανονων και της παρουσίας.
Θα είμαστε τέρμα χαλαροί ΣΕ πάντως, άμα θες παίξε, θα είναι πολύ ωραία (και βασικά χρειαζόμαστε άτομα).
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,529 μηνύματα.
Αυτό όντως είναι το ιδανικό αλλά τέλος πάντων
Το λέω κι εδώ μιας και μου το έχουν πει και διάφορα άλλα μέλη σε πμ (όχι η ΣΕ). Και να ήθελα (που δεν ψήνομαι γιατί, έτσι όπως ξέρω εγώ την ΣΕ τουλάχιστον είναι πολύ κουραστική) δε μπορώ. Σε λίγες μέρες έχω να κάνω ένα πολύ σύντομο ταξίδι στην Ελλάδα για κάποια διαδικαστικά και να ξαναγυρίσω εξωτερικό. Και ως παίκτης δηλαδή, αν παίξω, θα πιεστω λιγάκι.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,701 μηνύματα.
Θα είμαστε τέρμα χαλαροί ΣΕ πάντως, άμα θες παίξε, θα είναι πολύ ωραία (και βασικά χρειαζόμαστε άτομα).
Το σκέφτηκα αλλά ειμαι σε μια κατασταση οπου λιγο να πιεστω θα κανω μπαμ. Τα τελευταια δυο χρονια οποιαδηποτε υπονοια κανόνα και πρέπει, με ανατινάζει.

Κάτσε θα παω να δω τους κανονες.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.
Κάτσε θα παω να δω τους κανονες.
Αα εντάξει, σε χάσαμε σίγουρα και σένα δηλαδή. Κοίτα είναι πολλοί, αλλά έχουμε κάνει κάποιες τροποποιήσεις.

Τέλος πάντων, δες και πες μας, θα χαρούμε πολύ αν τελικά αποφασίσεις να παίξεις και εσύ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,701 μηνύματα.
Αα εντάξει, σε χάσαμε σίγουρα και σένα δηλαδή. Κοίτα είναι πολλοί, αλλά έχουμε κάνει κάποιες τροποποιήσεις.

Τέλος πάντων, δες και πες μας, θα χαρούμε πολύ αν τελικά αποφασίσεις να παίξεις και εσύ.
Οχι. Γαμηθηκε ο Διας. Στη μεση κάηκα. Μόνο τον πωλητή για τις καπότες της πόρνης που την πηδαει ο κυνηγός δεν έχουν μεσα οι κανόνες.

ΥΓ: Γεια σου @Eileen :upside:
 

ultraviolence

Palermo Moderator

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,529 μηνύματα.
Πάντως, πιστεύω ότι ααααααν μαζευτούν τα 16 άτομα θα ήταν προτιμότερο το εξτριμ. Οι κανόνες του εξτριμ, έχουν περάσει από ΚΟΣΚΙΝΟ. Τους έχουμε επιμεληθεί τόσα χρόνια όσοι κάναμε ΣΕ κι όσοι παίζαμε γενικότερα. Είναι αρκετά κατανοητοί (αν και lengthy), μελετημένοι για loop holes κι οδηγούν σε ένα ισορροπημένο/fair παιχνίδι.

*Με τις όποιες τροποποιήσεις για τα ωράρια της ΣΕ, φυσικα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.
Πάντως, πιστεύω ότι ααααααν μαζευτούν τα 16 άτομα θα ήταν προτιμότερο το εξτριμ. Οι κανόνες του εξτριμ, έχουν περάσει από ΚΟΣΚΙΝΟ. Τους έχουμε επιμεληθεί τόσα χρόνια όσοι κάναμε ΣΕ κι όσοι παίζαμε γενικότερα. Είναι αρκετά κατανοητοί (αν και lengthy), μελετημένοι για loop holes κι οδηγούν σε ένα ισορροπημένο/fair παιχνίδι.

*Με τις όποιες τροποποιήσεις για τα ωράρια της ΣΕ, φυσικα
Το να μαζευτούν 16 άτομα δεν είναι δύσκολο. Ήδη αν σύρω με το ζόρι δύο άτομα φτάνουμε 14 και αν εγώ και η Κέιτ γίνουμε παίκτες φτάσαμε τους 16. Το πρόβλημα είναι να βρεθούν οι 16 +2-3-4 που θα είναι για ΣΕ. Σύνολο 18 άτομα. Αυτό δεν διαφαίνεται εφικτό. Μόνο αν άτομα της ΟΔ που έχουν εμπειρία στο Παλέρμο (@Himela @Libertus ) έρθουν να αναλάβουν ΣΕ Αλλά δεν το κόβω. Η Χιμελα το έχει ξεκαθαρίσει πως δεν θα συμμετάσχει σε Παλέρμο και ο Λιμπ δεν νομίζω να θέλει επίσης :/
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,281 μηνύματα.
Οχι. Γαμηθηκε ο Διας. Στη μεση κάηκα.
Ε στο είπα, είναι πάρα πολλοί, και εμείς καήκαμε μέχρι να καταλάβουμε τα περισσότερα.
Ε δεν πειράζει, τι να κάνουμε, εκτιμάμε που το σκέφτηκες.
Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση δηλαδή έτσι;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,008 μηνύματα.
Ε στο είπα, είναι πάρα πολλοί, και εμείς καήκαμε μέχρι να καταλάβουμε τα περισσότερα.
Ε δεν πειράζει, τι να κάνουμε, εκτιμάμε που το σκέφτηκες.
Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση δηλαδή έτσι;
Να ρωτήσω κάτι ; Η ΣΕ πρέπει να συγκροτηθεί από την αρχή, έτσι ; Λογικό...Υπάρχει περίπτωση να προστεθούν άτομα στην πορεία, ώστε από 2 να γίνετε 4 ή 6, ή αυτό δε γίνεται ;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,877 μηνύματα.
Οχι. Γαμηθηκε ο Διας. Στη μεση κάηκα. Μόνο τον πωλητή για τις καπότες της πόρνης που την πηδαει ο κυνηγός δεν έχουν μεσα οι κανόνες.
μην αγχωνεσαι και εμεις τιποτα δεν εχουμε διαβ.. Εννοω πραγματι θελει πολλη μελετη και ουσιαστικη κατανοηση για να συμμετασχεις
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,495 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,877 μηνύματα.
Εγώ πάντως τα έχω διαβάσει :prettyplz:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,171 μηνύματα.
Οχι. Γαμηθηκε ο Διας. Στη μεση κάηκα. Μόνο τον πωλητή για τις καπότες της πόρνης που την πηδαει ο κυνηγός δεν έχουν μεσα οι κανόνες.
Εμ έπεσες σε Γερμανική πειθαρχία στους κανόνες. Όταν γράφω κανόνες θέλω να είναι ξεκάθαρο και το παραμικρό κομμάτι που μπορεί να δημιουργήσει αμφιβολίες.

Μπέσα ξάπλωσα χθες 1 το βράδυ. Το μάτι δεν έκλεινε, σκεφτόμουν τις ιδέες. 1:30 παράτησα την ιδέα του ύπνου. Άνοιξα το φωτιστικό, το τετράδιο και ξεκίνησα να κάνω σχεδιαγράμματα και στήλες ρόλων κανόνων κλπ για να φτιάξω κάτι :hehe:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,877 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,495 μηνύματα.
Εμ έπεσες σε Γερμανική πειθαρχία στους κανόνες. Όταν γράφω κανόνες θέλω να είναι ξεκάθαρο και το παραμικρό κομμάτι που μπορεί να δημιουργήσει αμφιβολίες.

Μπέσα ξάπλωσα χθες 1 το βράδυ. Το μάτι δεν έκλεινε, σκεφτόμουν τις ιδέες. 1:30 παράτησα την ιδέα του ύπνου. Άνοιξα το φωτιστικό, το τετράδιο και ξεκίνησα να κάνω σχεδιαγράμματα και στήλες ρόλων κανόνων κλπ για να φτιάξω κάτι :hehe:
Δεν πας σε καμία νομοπαρασκευαστική επιτροπή να βγαίνουν και οι νόμοι με αντίστοιχη σαφήνεια γιατί μας βγάζουν την ψυχή;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top