Σκέψεις... III

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Εν καιρώ πολέμου κάποιοι άνθρωποι κάνουν απαίσια πράγματα. Αν μάλιστα η κοσμοθεώρηση τους είναι πως όλη η ζωή είναι ένας πόλεμος θα καταλήξουν να κάνουν απαίσια πράγματα σε όλη τους τη ζωή.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Τους μισούς αγαπάει, τους άλλους μισούς εχθρεύεται.
Άνθρωπος είναι ή σκύλος;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αν μονάχα Σκοτάδι εσυ ζωή μου χαρίζεις,
κι απ' το Σκοτάδι στο Σκοτάδι με στέλνεις
με Σκοτάδι με πολεμάς και μ' αντιμετωπίζεις
κι όλο Σκοτάδι συνεχώς μες τη ζωή μου φέρνεις
Σκοτάδι κι εγω θα γίνω, σε τετοιον ρόλο
Σκοτάδι θα εκπέμψω σαν σκιώδης ήλιος
και με Σκοτάδι θα φωτίσω τον κόσμο μου όλο
μόνο το Σκοτάδι ειναι σύμμαχος και φίλιος
μόνο το Σκοτάδι μπορεί τη θέλησή μου να εκπορεύσει
μόνο το Σκοτάδι μπορεί τη δύναμή μου να σμιλεύσει
Η Ψυχή μηδαμινή και φαγωμένη, το χαμόγελο απόκοσμο
Το Σώμα απρόθυμο μα η προσταγή απ το μέσα φανερή
Και τα δυο Το χρειάζονται, αόρατο κι ας είναι άοσμο
απαραίτητο για να ικανοποιηθεί η επάνοδος η φοβερή
Το Σκοτάδι ειναι η τροφή, το οξυγόνο το νερό
όταν το Φως με το Μηδεν μονάχα σε ταιριάζει
Το Σκοτάδι απ το Μηδεν στο Πάντα σε στέλνει το ιερό
και κάθε Φως για πάντοτε σε εξόντωση καταδικάζει
Κι η προσταγή να τηνε, κρυφή αλλο δε μένει
"Σκοτάδι τα ηνία ανέλαβε!" κι ακόμη ενα χαμόγελο μου φέρνει
Το Σκότος εντός
Αυτοκρατορικό Ημερολόγιο
04/02/2024
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Αχ αυτές οι νεανικές σπασμένες καρδιές.. Βουτιές στα βαθιά. Ασφυξία.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Δεν μπορείς να γράψεις στο νερο
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Να αρχίσω να ανησυχώ, γιατί απολαμβάνω το γλυκό πονο που ο πυρετός προκαλεί στο σώμα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Μπλεντεράκι μαγικό,

1 μηλο με τη φλούδα,
1 ακτινίδιο καθαρισμένο,
2 αχλαδάκια με τη φλούδα
2 μπανάνες καθαρισμένες
2 κουταλιές σουπας γιαουρτι.

Εβγαλε δυο ποτηρια φρουτοκρεμα (σμουθι ελληνιστί) άλλο πράγμα.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Η σκέψη να ταξιδεύω μελλοντικά με την τρικυκλη Harley ξέγνοιαστα σε άλλα μέρη του κόσμου, ελεύθερος, με ενα σακίδιο στην πλάτη, με ενθουσιάζει Χριστέ μου.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
3004a682ac72644b922e02d370c5d61f.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Τι γρίπη είναι αυτή ;τύφλα να έχει ο covid(υπό πολυημερη κατάρρευση😞)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Εχω πάρα πολλα νευρα σημερα. Από την απόλυτη απόγνωση, μου το βγαλε σε εκνευρισμό.

Δεν ξερω με ποιον θα παιξω ξύλο, αλλά μου βγαίνει πολύ ξαφνικά.


Και σου λεει η φιλοσοφια μην παραπονιέσαι, δέξου τη μοιρα σου. Που να το κάψω το κωλοβιβλίο και σταχτη να γινει.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Αν δε μου δώσεις τώρα 3 θα μου δώσεις μετά 30. :hehe: :king:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ειδα ονειρο οτι μαζι με τον Άρμιν (ολόλευκο) ειχα αλλο ένα γατί, ενα γκριζο, κι ενα αρτι αφιχθεν ολομαυρο αγριωπό που τσίμπαγε με τα νυχάκια. Και σκεφτόμουν μες το όνειρο "αφου εγω εχω τον άρμιν και το γκριζο, το μαύρο δεν εχει δουλεια εδω" και μετα λυπόμουν να το διώξω και το κράτησα και το μαύρο και μου κανε χαρές.

Ήταν τόσο αληθινό όνειρο, ότι όντως ειχα δυο γατιά (πια τρια) αντι για ενα και σηκωθηκα και σκεφτόμουν "γιατι είναι μονο ο αρμιν εδω, που πήγε το γκριζούλι;"

Μάλλον σε παράλληλο κόσμο πήρα και δευτερο γατί. Καλή επιλογή, γλυκούλι ήταν!
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Να μη ζεις βιαστικά. Το να ξέρεις να μοιράζεις τα πράγματα σημαίνει να ξέρεις να τ’ απολαμβάνεις. Σε πολλούς περισσεύει η ζωή κι έχει ξοδευτεί η ευτυχία: χάνουν τις χαρές, αφού δεν τις απολαμβάνουν κι όταν έχουν προχωρήσει τόσο, θα ήθελαν μεμιάς να γυρίσουν πίσω Αμαξάδες της ζωής, που, στη συνηθισμένη τρεχάλα του χρόνου, προσθέτουν επιπλέον τη βιασύνη του νου τους• θα ήθελαν να καταβροχθίσουν σε μια μέρα ό,τι θα μπορούσαν μόλις να χωνέψουν σε μια ζωή. Ζουν τις ευτυχίες σαν άνθρωποι που θέλουν να τις γευτούν προκαταβολικά, τρώνε τα χρόνια που έρχονται' κι όπως πηγαίνουν με τόση βιασύνη, σε λίγο τα έχουν ξοδέψει όλα Ακόμα και στην επιθυμία της μάθησης πρέπει να υπάρχει μέτρο, για να μη μάθεις στραβά τα πράγματα. Περισσότερες είναι οι μέρες από τις ηδονές. Στην απόλαυση, χρειάζεται άνεση χρόνου• στις ενέργειες, βιασύνη. Τα κατορθώματα είναι καλά, όταν πια έχουν γίνει• κι οι χαρές κακές, όταν πια έχουν τελειώσει Να ξέρεις να μεταφυτεύεσαι.

Μπαλτάσαρ Γκρασθιάν, «Χρησμολόγιο και η τέχνη της φρόνησης»
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Just.One.Life
Don't waste it.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Τρώω καλά και κοιμάμαι καλά και ίσως να παραταθεί η ζωή μου. Θα ήταν κάτι ευχάριστο γιατί θα έχω περισσότερο χρόνο να αποπερατώσω μεγάλο αριθμό από τα όνειρα μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top