Σκέψεις... III

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,727 μηνύματα.
Λίγα λόγια και ουσιαστικά.. Η ακατάσχετη φλυαρία είναι επώδυνα εξοντωτική.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Που πήγα και με έμπλεξα...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
2ab42d9.jpg
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,727 μηνύματα.
“Επειδή στο τέλος δε θα θυμάσαι το χρόνο που ξόδεψες δουλεύοντας στο γραφείο ή κουρεύοντας το γκαζόν. Σκαρφάλωσε εκείνο το βουνό, γαμώτο.”

Τζακ Κέρουακ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Μυαλό μου, για λίγο μόνο, σκάσε!

Πω ρε πούστη μου, υπερενεργό... συνέχεια.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Hey jude don't make it bad, take a sad song and make it better. For you know it's a fool who plays it cool by making his world a little colder...
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,727 μηνύματα.
Υπάρχουν αλήθειες που μόνο στον εαυτό σου τολμάς να παραδεχτείς ( η γνώση είναι επώδυνη και λυτρωτικη συνάμα)
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μύχιο, αν και φανερό, θέμα της περιπέτειας τίθεται η αυτοδημιουργία, η αυτογέννεση.
(Είναι αφύσικο να γεννιόμαστε μόνο με το φυσικό τρόπο),
λέγεται σχετικά κάπου.

Του Γ.Μανιάτη.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
101.3 κιλά (μειον 1.3) αυτη τη βδομάδα.

Ω ναι, ξεκίνησα, κορμάρα μου θα σε πάρω πίσω... :dance2:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 31,556 μηνύματα.
Τελικά δεν είχε ψυχρό χειμώνα. Ας ελπίσουμε ότι μες στο Φλεβάρη θα δροσίσει λιγάκι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 31,556 μηνύματα.
Η μόνη γλώσσα που θα μπορέσει στο μέλλον να αντισταθεί στην μονοκρατορία των αγγλικών είναι τα γαλλικά
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,512 μηνύματα.
φίλε χάρηκα πολύ για την γυναίκα που έφερε η ζωή κοντά σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Sometimes...
kindness is not flirting,
Attention is not love,
Tears are not weakness
and silence is not anger
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εν καιρώ πολέμου κάποιοι άνθρωποι κάνουν απαίσια πράγματα. Αν μάλιστα η κοσμοθεώρηση τους είναι πως όλη η ζωή είναι ένας πόλεμος θα καταλήξουν να κάνουν απαίσια πράγματα σε όλη τους τη ζωή.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,126 μηνύματα.
Τους μισούς αγαπάει, τους άλλους μισούς εχθρεύεται.
Άνθρωπος είναι ή σκύλος;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,747 μηνύματα.
Αν μονάχα Σκοτάδι εσυ ζωή μου χαρίζεις,
κι απ' το Σκοτάδι στο Σκοτάδι με στέλνεις
με Σκοτάδι με πολεμάς και μ' αντιμετωπίζεις
κι όλο Σκοτάδι συνεχώς μες τη ζωή μου φέρνεις
Σκοτάδι κι εγω θα γίνω, σε τετοιον ρόλο
Σκοτάδι θα εκπέμψω σαν σκιώδης ήλιος
και με Σκοτάδι θα φωτίσω τον κόσμο μου όλο
μόνο το Σκοτάδι ειναι σύμμαχος και φίλιος
μόνο το Σκοτάδι μπορεί τη θέλησή μου να εκπορεύσει
μόνο το Σκοτάδι μπορεί τη δύναμή μου να σμιλεύσει
Η Ψυχή μηδαμινή και φαγωμένη, το χαμόγελο απόκοσμο
Το Σώμα απρόθυμο μα η προσταγή απ το μέσα φανερή
Και τα δυο Το χρειάζονται, αόρατο κι ας είναι άοσμο
απαραίτητο για να ικανοποιηθεί η επάνοδος η φοβερή
Το Σκοτάδι ειναι η τροφή, το οξυγόνο το νερό
όταν το Φως με το Μηδεν μονάχα σε ταιριάζει
Το Σκοτάδι απ το Μηδεν στο Πάντα σε στέλνει το ιερό
και κάθε Φως για πάντοτε σε εξόντωση καταδικάζει
Κι η προσταγή να τηνε, κρυφή αλλο δε μένει
"Σκοτάδι τα ηνία ανέλαβε!" κι ακόμη ενα χαμόγελο μου φέρνει
Το Σκότος εντός
Αυτοκρατορικό Ημερολόγιο
04/02/2024
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,727 μηνύματα.
Αχ αυτές οι νεανικές σπασμένες καρδιές.. Βουτιές στα βαθιά. Ασφυξία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top