Σκέψεις... III

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
61EC1bXibSL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,018 μηνύματα.
Ωρες ώρες με πιάνω με την αισχρή αίσθηση του Μπουκόφσκι στο νου, πως όλα εναν περισπασμό χρειάζονται. Ένα ποτό, μια ουσία, ένα πούρο, ένα σαρκικό στυγνό άγγιγμα στα ανήλιαγα ενός άλλου ανθρώπου, ή σε μας από άλλον άνθρωπο, και πάει λέγοντας.

Και μένεις μόνος σου για μια στιγμή, ανοίγεις ένα παράθυρο, παίρνεις μια ανάσα, κι εκείνη την ώρα περνά η γάτα στα πόδια σου και σε χαιδεύει και της μονολογείς:

"Σ' αγαπώ, χέρια να χες να με αγκάλιαζες ως το πρωί να ησυχάζω και τι στον κόσμο."

Ιδού η ειλικρίνειά σου. Ούτε ουσίες, ούτε περισπασμοί, ούτε σάρκες και κρεπάλες.

Όλα κρύβονται στην αγάπη, στην έκφρασή της.

Αυτό λείπει. Αυτό και τίποτε άλλο.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Πρέπει να σταματήσω να κολλάω
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,018 μηνύματα.
Δεν ονειρευτηκα εγω τετοιο πράγμα. Να είστε καλά, ευχαριστώ.

Ας τρέξουν άλλοι.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,018 μηνύματα.
Ξέρεις να μου πεις πως να το κάνω;
-Θα σου πω αύριο, θα τους ρωτησω
- (Σήμερα) Μάθαμε κάτι τελικά;
- Πηγαινε και πες τους εσυ τι να κάνουν και στειλτο μου να το δειξω εγω στους αλλους κι αμα τους αρέσει οκ, αν οχι ξαναπας και το αλλάζουμε.

louislitt2.gif
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι άλλο είναι, με τον άνθρωπο.
Ξέρω πως όποιος θέλει ν’ ανέβει είναι κουτός. Στον πάτο βρίσκονται όλα, εκεί που κανείς «βρίσκει» και μπιστάει. Εκεί μόνο καταλαβαίνουμε – και καταλαβαινόμαστε, εξ απήνης. Γιατί, και πάλι, δεν υπάρχει χειρότερο από το να καταλάβεις. Εκεί που καταλαβαίνουμε τελειώνει ο κόσμος.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,018 μηνύματα.
"Εξήγησέ μου"

Δεν υπάρχει ουδεμία αναγκη να εξηγηθεί ενα πρόβλημα, εκεί που όχι μόνο δεν θα σου το λύσουν, αλλά θα το πιάσουν, ματσέτα να το κάνουν για να σε κόψουν κομμάτι-κομμάτι με λογής επίθετα.

Ακόμα και το πρόβλημα, δικό μου είναι για να το λύσω, κι αφού θα κριθώ που θα κριθώ επί πάσης αποφάσεως, τότε δική μου αποκλειστικά και η απόφαση.

Να ξέρεις τι περιμένεις από τον καθένα. Οι γονείς δεν πιάνονται φίλοι, οι φίλοι δεν ειναι γονείς και πάει λέγοντας. Ετσι κι ο βοηθός δεν μπορεί να είναι χασάπης.

Διότι αν θέλαμε χασάπηδες, υπάρχουν και τα κρεοπωλεία.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
225358.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top