Σκέψεις... III

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,593 μηνύματα.
IMG_4416.jpeg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,025 μηνύματα.
google who gives a fuck.jpg
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
Fatal convalescence,
the wound becomes a weal;
the poison is in essence just
the virus of the real.
But there's sympathetic healing,
the power of the soul bandages,
concealing all that we can't control.

Waiting for the doctor to come.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Η λογοκρισία είναι μέσο των αυταρχικών καθεστώτων. Το χρησιμοποιουν κι όλοι οι φασιστες. Αυτοι που καταπνίγουν καθε κριτική.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Τα λάθη είναι ανθρώπινα. ΄Ολοι υποπίπτουμε σ΄αυτά.
Η παραδοχή τους, έστω και σιωπηλή, καταδεικνύει θάρρος και τιμιότητα.
Η συγκάλυψή τους και μάλιστα από κάποιον που καταχράται την θέση του για να την πετύχει, καταδεικνύει δειλία και ανεντιμότητα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Tired King Of Queens GIF by TV Land
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η παλιά μου κολλητή που έχω να δω κ να μιλήσω δύο χρόνια (δεν είχαμε τσακωθεί απλά μόλις τελείωσε το σχολείο απομακρύνθηκαμε) βρήκε το ινστα μου κ ζήτησε να με ακολουθήσει ... την δέχτηκα κ την ακολούθησα κι εγώ ... βλέπω πόσο έχουν αλλάξει η ζωή της οι παρέες της ... Μου είχε λείψει κ πολλές φορές μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια την έβλεπα στον ύπνο μου ....
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,025 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα "κατα τύχη". Υπάρχει μόνο "χαρακτήρας".

Σε όλα, ακόμα και στα πιο μικρά στη ζωή.

Όποιος πιστεύει ότι πολλά γίνονται "κατα τύχη" και δεν βλέπει τα μοτίβα, είναι σα να προσφέρει το λαιμό του για να του τον πατήσουν, ακριβώς εκείνοι που δεν άφησαν τίποτα στην τύχη.

Η σκέψη είναι απαραίτητη, η δράση επιτακτική. Τίποτα στην τύχη πια.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Συχνά ακούς να λένε: "φτιάχνω την τύχη μου". Σίγουρα είναι σημαντικό να βάζεις την καλύτερή σου προσπάθεια, να μελετάς, να δουλεύεις σκληρά, να κάνεις ό,τι μπορείς, για ό,τι δύνασαι να ελέγξεις.

Κι όμως υπάρχει κι ένα τεράστιο κομμάτι της ζωής του κάθε ατόμου που ορίζεται από την τύχη, από το αν θα έχει κάποιος καλή ή κακή τύχη. Κάτι που είναι λίγο τρομακτικό, γι αυτό και ο κόσμος δεν θέλει να το παραδεχτεί.
Δηλαδή μπορεί να είσαι ένας υπέροχος άνθρωπος, ιδιοφυής, συνθέτης, αθλητής ή επιχειρηματίας ή οτιδήποτε άλλο ικανός στον τομέα του και όμως...κρίμα αν είναι κακότυχος!

Ναι, την τύχη μας τη φτιάχνουμε, αλλά ως ένα βαθμό.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
e312f04b332dcf4738fd0724594739ad.jpg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Ανακαλύπτοντας το φασκόμηλο, το ιερό βότανο του Ζευς, ένα την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα. :cool:

 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Φτάνοντας σε μια ηλικία ,όπου η λέξη
" Ανοχή"στις επιθυμίες και συμπεριφορές των άλλων που δε συνάδουν με τον τρόπο που θέλεις να ζήσεις, είναι ικανή να σε κάνει να βγάλεις φλύκταινες. Καμιά ανοχή σε κανένα και ας ακούγεται και εγωιστικό..στο τέλος της μέρας μένεις εσυ και ο εαυτός σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,025 μηνύματα.
greatestmanintheworld.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top