Σκέψεις... III

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Ο τρόπος για να μην κόβεσαι, είναι να αφήνεις το ξυράφι να στομώνει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,024 μηνύματα.
Αμφισβητώ βαθύτατα τους μικροαστικά ολοκληρωμένους και "καλώς προγραμματισμένους". Η διαρκής υποψία μιας υφέρπουσας δυστυχίας και ενός βυσσοδομούντος ανικανοποίητου είτε στο συνειδητό, είτε στο ασυνείδητό τους, αποτελεί κεντρικό άξονα της υπόθεσής μου, πως ο πραγματικά επιτυχημένος κι ευτυχισμένος δεν έχει χρόνο ούτε να κουνήσει το δάχτυλο στους άλλους για τα "πρέπει", ούτε τον χρόνο για να συντάσσει άπειρες γραμμές θεωρίας.

Αμφισβητώ πολύ την ευτυχία που πλάσανε για τα μάτια μας. Στα "πρέπει" τους, αντίδοτο τα "έτσι γουστάρω" μου.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Θα σκάσω από την υγρασία / ζέστη και την αλλεργία. Μα τι ανθοφορίες έχει ακόμα ;έλεος
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Δεν αποχωρίζομαι το ανεμιστηράκι μου. Να' ναι καλά αυτός που το εφηύρε
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να τον ρωτήσω ποιο είναι το allowance range που δικαιούμαι αραγε;
AC4FEA8E-EB82-40DB-8B53-011262489F99.jpeg

Που με βρίσκουν ρε γμτ πραγματικά 😂
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
I used to think that the worst thing in life was to end up alone. It's not. The worst thing in life is to end up with people who make you feel alone.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
…hey, hey, you marauders.
You got away while they claim I am a liar.
Why aren't the Gods and heroes all around me?…
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Σχεδὸν ποτὲ δὲν σκεφτόμαστε τὸ παρόν. Κι ἂν ἀκόμα σκεφτόμαστε τὸ παρόν, τὸ κάνουμε γιὰ νὰ φωτίσουμε τὸ μέλλον. Τὸ παρὸν ποτὲ δὲν εἶναι ὁ σκοπός μας ... μόνο τὸ μέλλον εἶναι ὁ σκοπός μας. Ἔτσι ποτὲ δὲν ζοῦμε, ἀλλὰ ἐλπίζουμε νὰ ζήσουμε· καὶ πάντοτε ἔχουμε τὴ διάθεση νὰ γίνουμε εὐτυχισμένοι, κι εἶναι ἀναπόφευκτο νὰ μὴν πετύχουμε ποτὲ κάτι τέτοιο.
Κάτι από τους στοχασμούς του
Blaise Pascal
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Όταν εξαφανιστώ εγώ, θα φυτρώσουν χιλιάδες σαν και μένα. Και ναι, αυτό με παρηγορεί.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,024 μηνύματα.
Καμία καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη. Κατάλαβες εαυτέ μου;

- "Κατάλαβα".
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Μόνο εγώ αγχώνομαι όταν πρέπει να πάρω δώρο στις φίλες μου;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Η ζωή κυριαρχείται απ' το νόμο ΚΚ, της "Κάψας και της Κλάψας". :rolleyes:

Ο άνθρωπος που διασκεδάζει βαθιά, υποφέρει και βαθιά. Το ίδιο, αυτός που δεν αισθάνεται παρά έναν ελαφρύ πόνο είναι ανίκανος να αισθανθεί μια μεγάλη χαρά.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Τι εννοείς 45 βαθμούς το ΣΚ;;;;;;;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Η ζωή είναι πιο πεπερατη από όσο φαντάζεσαι,
Μη φοβάσαι λοιπόν την εγκράτεια
Έτσι κι αλλιώς ο,τι κι αν κάνεις,
δε θα ξεφύγεις απ' την πεπερατότητα του χρονου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί το ελληνικό youtube και δεν έχω τι να δω σήμερα που όλη μέρα κάθομαι .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top