Σκέψεις... III

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η μάνα μου όταν της εξηγούσα πως θα χωρέσω όλα μου τα πράγματα για 5 μέρες σε μια τσάντα θαλάσσης:
Confused Thinking GIF
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1688147714542.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
a6cdfc5e6f.gif
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Πώς μπορείς να ξέρεις άραγε, αν είσαι στο "σωστό δρόμο" ; Μερικές φορές οι αλλαγές είναι τόσο overwhelming που δεν προλαβαίνεις να ηρεμήσεις, να αποστασιοποιηθείς και να το δεις λίγο με τρίτο μάτι. " Τι θα συμβούλευα έναν φίλο μου -εδώ γελάμε- αν ήταν στην ίδια θέση;" Φάση έχει. Άλλα θα συμβούλευα, άλλα θα έκανα. Ίσως δείχνει την λιποψυχία που διέπει τη ζωή μου. Άχτι το'χω, μια φορά να νιώθω άνετα με τις επιλογές μου και με τον εαυτό μου γενικότερα. Να κοντεύεις στα πρώτα άντα και ακόμη να μη νιώθεις ότι "αναπνέεις/ζεις". Ως πότε;
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα πήγαινα μια χαρά ως τώρα. Δεν θα αφήσω μια μικρή υποτροπή να καταστρέψει τη χρονιά μου. αααντε από δω.

χαρούμενη κυριακούλα να χουμε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
(πάντα επίκαιρο)

Ένας Αισώπειος( ; ) μύθος λέει:

Ο σκορπιός ήθελε να περάσει το νερό, αλλά δεν ήξερε κολύμπι.
Βλέπει τον βάτραχο, λαμπρό κολυμβητή και του προτείνει να τον πάρει στη ράχη του για να περάσουν μαζί.
Ο βάτραχος διστάζει, λέγοντας: "μα αν σε πάρω πάνω μου, μπορεί να με κεντρίσεις! " Ο σκορπιός προσβάλλεται και του απαντά:
"Αμα σε κεντρίσω και πεθάνεις, θα βουλιάξουμε κι οι δυο μαζί".
Ο βάτραχος το ξανασκέφτεται, πείθεται, βάζει πάνω του τον σκορπιό και μπαίνουν στο ρεύμα.
Ξαφνικά κι ενώ βρίσκονται κάπου στα μισά, ο σκορπιός τον κεντρίζει.
Κι ενώ ο βάτραχος ξεψυχάει κι αρχίζουν να βουλιάζουν κι οι δυο, ρωτάει τον σκορπιό: "Γιατί; "

Κι εκείνος αποκρίνεται: "Δεν γινόταν αλλιώς! Είναι στη φύση μου..."
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1688409253759.png
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
IMG_20230703_133353.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Που και που ο άνθρωπος θέλει μια νίκη, για να γιατρευτεί το μέσα του από την αδυσώπητη ωμότητα της ζωής ως μιας συνεχούς σειράς κακουχιών.

Όχι πολλά. Μια νίκη. Αυτή είναι η σπίθα, ο καταλύτης που ξεκινάει τη δύναμη μες τον άνθρωπο να παλεύει και να δημιουργεί κι άλλες νίκες, ένα momentum που μετα οδηγεί μόνο του τον εαυτό του σε περισσότερες και περισσότερες νίκες.

Ενα κάτι, ένα ρεφάρισμα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Όταν μπροστά στην αναπάντεχη ομορφιά της φύσης και μόνο για αυτή αρχίζεις να κλαίς
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Όταν μέσα σε καύσωνα χάνεις το λεωφορείο για λίγα δευτερόλεπτα, νοιώθεις πως ο Θεός σου παίζει κρυφτό...
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
5baf66213cb7d358c5a5d09fdd5b201e.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Κοιμάται απλωμένος πάνω στα μηχανήματα, δίπλα μου πάντα.

"Σ αγαπάω" του κάνω απ' τα γνωστά αναπάντεχα γλυκανάλατά μου.

Τακ, πεταγονται τα ροζ αυτιά επάνω. Ακούει στις μαγικές λεξούλες. Τρίβεται επάνω μου γουργουρίζοντας έντονα και ξαναγυρίζει στον ύπνο του.

Σε μεγάλωσα μες την αγάπη και σ' αυτήν "ακούς", άρα μάλλον σε έχω μεγαλώσει καλά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να βάζετε αντηλιακό (πολύ και συνέχεια) :)


Πονάω :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Α ρε Χάκερ, πόσο μπροστά ήσουνα και πόσο δίκιο είχες σε όλα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top