Σκέψεις... III

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.


:morning1:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Δεν κοιμαμαι καλά εδω και λίγο καιρό. Χωρίς συγκεκριμένο λόγο. Μου ρχεται να αρπάξω εναν τυχαιο άνθρωπο και να του πω "πες μου κατι που να μην ειναι αρνητικό, να μη με ρίχνει όπως κάνουν πολλοί, κάτι ευχάριστο, να φυγει πεντε λεπτά το μυαλό από ανοησίες και βάρη".

Ψιλοτρελό ακούγεται, αλλά...
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υποκρισία στο μεγαλείο της. Δυο μέτρα και δυο σταθμά. κλασικά καμία αίσθηση λογοδοσίας… Είδαμε και τους υπέρμαχους της ευθύτητας πόσο ευθείς μπορούν να είναι στην πράξη...
oh well... 😛

(τουλάχιστον εγώ υπήρξα αυθεντικός, απέναντι στον εαυτό μου, και τους άλλους…)
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Ωδή στις λευκές χνουδωτες γουργουριστες υπάρξεις που με την αναπτυγμένη τους διαίσθηση προσπαθούν να απαλύνουν κάθε πόνο🙃
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Όσο είχαμε εκλογές, δεν είχαμε φωτιές, από αύριο ξεκινάμε...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Αμα ο λαός δεν έχει πραγματική ευημερία, στρέφεται σε ακραίους μεσσίες, ακόμα και με λευκή επιταγή, άνευ θέσεων, άνευ γραφείων, άνευ ονόματος, ο αόρατος Σωτήρας.

Αγαπάω το λαό μου. Πρέπει να κανουμε καποτε μια πραγματικη συζητηση για το πως να ενωσουμε ολο αυτο τον κόσμο που δεν εχει ικανοποιηθεί, κατω απο μια πολιτική με και για τον άνθρωπο και να σταματησουμε τους τσακωμους "α εχεις σκατα στο κεφάλι σου, εισαι ηλιθιος γιατι ψηφισες έτσι".

Μπορει να ειναι ηλίθιος ο άλλος, μπορεί και όχι. Μπορεί κι εγω για σένα να ειμαι ακραίος και μαλάκας.

Το λαό ποιός θα τον σώσει ΜΑΖΙ με το λαό; Αρκετά με τους διχασμούς δεν είχαμε;
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Οι άνθρωποι δεν φοβούνται τα μικρόβια. Φοβούνται τα μικρόβια του άλλου. Μόλις αδελφοποιηθουμε θα έρθει μια νέα πανδημία να μας διχάσει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ξεκίνησα να προσποιούμαι ότι δεν με νοιάζει, ενω μέσα μου με ένοιαζε, και περνώντας ο καιρός, προσποίηση στην προσποίηση, η μάσκα έγινε δέρμα και κόλλησε πάνω στον σκελετό και τώρα δεν ξεχωρίζει από μάσκα.

Και τώρα όντως δεν με νοιάζει.

Well, this went well... :bleh:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Τελικά έχουν δίκιο αυτοί που λένε πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο.

Και τα τυχαία συμβάντα αλυσίδα που οδηγεί σε κάποιο άγνωστο, κι ανεξερεύνητο προς το παρόν, τόπο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ήμουν ένας ρομαντικός μαζοχιστής, που μετατράπηκε σε έναν αδιάφορο σαδιστή.

And it is nice. Should have been here earlier.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Η αβάσταχτη ελαφρότητα του καλοκαιριού προ των πυλών
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Άραγε μετά τα 40 ζούμε 40 χρόνια ή 40 φορές τον ίδιο χρόνο; :hmm:
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Φιρί φιρί το πάτε...τ' αρσενικά, ετούτης της μεριάς, να με συγχύσετε...με τους προβληματισμούς σας..............
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ναι, αυτό έχουμε στο μυαλό μας, απ' όλες τις γυναίκες στον κόσμο, το πως θα συγχυσουμε εσένα μας απασχολεί.

Το να είμαστε στον κόσμο μας δεν παίζει. :bleh:
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι ωραίο να μπαίνεις «κρυφά» στη ζωή ενός ανθρώπου, να τον απομυθοποιείς με την ησυχία σου, και να αποχωρείς ανενενόχλητα όποτε εσύ το επιθυμείς.

Αλήθεια, χαίρομαι για όποιον μπόρεσε να με απομυθοποιήσει έστω κι με αυτόν τον τρόπο. Ειδικά αν, υπό άλλες συνθήκες, ίσως υπέφερε εξαιτίας μου…

Παραλίγο δεν θα το καταλάβαινα ομολογώ.
Τελικά, οι απαντήσεις έρχονται από εκεί που δεν τις περιμένεις… 😛
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Όταν έχουμε δημοκρατία, η αντισυστημική ψήφος (είτε η ψήφος πάει στους φασίστες, είτε τους κομμουνιστές, είτε στους χριστιανοταλιμπαν, είτε σε εμμονικά ναρκισσους) είναι αντιδημοκρατική.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top