Σκέψεις... III

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Σύμφωνα με τους επιστήμονες το κολύμπι αδυνατίζει αλλά κάτι λάθος θα κάνουν οι φάλαινες και οι θαλάσσιοι ελέφαντες... :bye2:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.
Let the tide pull your dreams ashore
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Fool me once shame on you, fool me twice shame on me.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Ο κόσμος όταν με βλέπει: "Oh my god, they are so crude, so raw, so impolite! "

Εντωμεταξυ εγω:

SOAe01s012210sliteyes.jpg


Στυλάκι ολόιδιο όμως. Tig από Sons of Anarchy.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Λίγο είπα να κοιμηθώ το μεσημέρι κ ξύπνησα κατατρομαγμενη ... Τι έφτιαλτης ήταν αυτός :'(
 

Mple_synnefo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mple_synnefo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 167 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Σήμερα, όλη μέρα, ζεσταίνομαι...
sweat.gif
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Φοβάται η άλλη η κακομοίρα μην μπω σε περιπέτειες (ένδειξη καλής φίλης και πάστας ανθρώπου).

Γιατί; Σου είπε κανείς ότι:

α) θα επενδύσω;
β) έχει απομείνει κάτι μέσα μου να επενδύσω;
γ) οι στόχοι ειναι αξιόλογοι για να επενδύσω;


Όταν παρουσιαστεί κάτι αξιόλογο που να φέρεται όμορφα, ναι να φερθώ κι εγω άψογα.

Ειδάλλως, δεν χρωστάω κάτι, οπότε δεν εχω και κατι να δωσω.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Διάβασα για την 27χρονη στην Κω
Βαρέθηκα να φοβάμαι κ να στεναχωριέμαι με όσα γίνονται
Πόση κακία πια....
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Σκέψεις που σε κόβουν σαν γυαλί...
σπάνε μέσα σου....
σε διαλύουν ...
Προτιμώ να μην σκέφτομαι (τουλάχιστον αυτές τις ώρες)..
και απλά να γίνομαι ένα με τον ήχο της μουσικής .
Πόσο ωραία να αναπνέεις μέσα απο τους ήχους.
και αυτός ο γ@@@@νος αέρας εκεί μαζί σου
σαν κάτι να θέλει να σου πει...
Να σε αγγίζει και να παίρνεις
το σχήμα που σου δίνει..
Σαν μια ασπρόμαυρη φωτογραφία που θολώνει
Ναι ακριβώς ετσι την θέλω
Θολή..
Μέχρι να...

 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αγάπη είναι το να στέλνεις φωνητικά που τραγουδάς ενώ είσαι τελείως φάλτσα και να λέει τι ωραίο :redface:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θέλω να μιλήσω αλλά δεν θέλω να χαλάσω μια φιλία και μια σχέση . Ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι όμως . Και αν το καθυστερήσω κι άλλο θα φανώ ύποπτη και συγκατηγορούμενη . Ουφφφφφφφφφφφφφ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
A true outlaw finds the balance between the passion in his heart and the reason in his mind. The outcome is the balance of might and right.

John Teller - Sons of Anarchy
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κυριακή , η μέρα που οι YouTubers ανεβάζουν βίντεο :popcorn:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,010 μηνύματα.
Αυτό εννοούσα όταν έλεγα "δεν νιώθω τιποτα πια". Κι όχι ότι "ημουν στα πατώματα" όπως λανθασμένα αφέθηκε να εννοηθεί.

Η ικανότητα σε αποφάσεις εν ριπή οφθαλμού χωρίς καμία συναισθηματική επιβάρυνση για μένα. Σε 10 δευτερόλεπτα να έχω κατεβάσει ατσαλόπορτα και να μην καίγομαι καν αν πάει καλά η φάση ή αν δεν πάει καλά και "γιατί" και "πως" και ανοησίες που σκεφτόμουν παλιά.

Η απομείωση της σημασίας πολλών γεγονότων και η θέασή τους στην πραγματική τους διάσταση, στο "ε και δεν εγινε και κάτι". Ενω παλιά τα μεγαλοποιούσα όλα και άφηνα να με καταναλώνουν εις βάρος επαγγελματικών, οικογενιακών, φιλικών κλπ.

Τώρα τίποτα, δεν το αφηνω να πάει εκεί.

Το μονο που επιτρέπω να σκέφτομαι παραπάνω και να με απασχολεί ή να με ανησυχεί, είναι ο γατούλης. Είναι ότι πραγματικά αγαπώ μαζι με άλλα ελάχιστα όντα, σαν παιδί μου, ψυχή της ψυχής μου.

Εκείνος ναι, του δίνω το δικαίωμα να έχει πρόσβαση στα πιο ενδότερα κι ευαίσθητα κομμάτια μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top