Σκέψεις... III

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μια-πληγωμένη-βασανισμένη-καρδιά-με-τις-περικοπές-και-πληγές-επίσης-137043856.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
Ξέρω εγω τι είναι αυτό...

Έμπαινα στο αμάξι μου την Τετάρτη, για να φύγω από το πατρικό μου. Το μυαλό μου δεν ήταν στο δρόμο. Το σώμα αντιδρούσε ήδη από τα πρώτα δευτερόλεπτα στο κάθισμα. Ενα αλλόκοτο βήξιμο, σαν από τα πολλά. Ειδικότερα τώρα.

"Δεν ξέρω τι είναι, αλλά μου συμβαίνει ξανά και ξανά", ξεστόμισα.
"Ξέρω εγω τι είναι αυτό" μου λέει ο πατέρας μου.

"Κοίταξε να ηρεμήσεις..." συνέχισε, με την ολιγόλεπτη ανάλυση για τους πιθανούς τρόπους που θα συναντήσω τον Δημιουργό μου εαν τυχόν και δεν το προσέξω.


Μέρες μετά, το στομάχι κόμπος, το σώμα γεμάτο ορμόνες επιβίωσης, σοκ, στρες, ενας μικρός θάνατος. Όχι απλά spikes, αλλά death spikes. Ανακατεύεται το σκοτάδι μες το στομάχι μου, το νιώθω. Έχουμε γίνει φίλοι πια με αυτό αυτές τις μέρες.

Ενα, δυο, τρία...

Αυτα τα τρια γαμημένα δευτερόλεπτα όταν ξυπνάς, που μέχρι να συνέλθεις από τον ύπνο, νομίζεις πως η ζωή σου έχει παίξει σαν μια μικρή ψεύτικη ιστορία στο μυαλό σου.

Και μετά τα τρία δευτερόλεπτα περνούν. Και τίποτα δεν είναι ψεύτικο. Όλα είναι αλήθεια. Όλα έρχονται μεμιάς. Σαν υδροηλεκτρικό φράγμα που εξαφανίζεται και όλο το νερό που συγκρατεί, ξεχύνεται στην πεδιάδα της άλλης πλευράς, παρασύροντας σπαρτά, σπίτια, ανθρώπους, όλα.

Ο βήχας πουθενά, τουλάχιστον είχα αυτό.

Κοιτάζω την οθόνη του κινητού. Νωρίς. Δεν είχα ύπνο ούτως ή άλλως. Ένα από τα καλά του πυρηνικού πολέμου μέσα σου, ότι η ψυχή δεν μένει ήρεμη για να κοιμηθεί σαν ζώον και μπορείς να σηκωθείς να κάνεις τις δουλειές σου, να πας ένα βήμα παρακάτω, κι ίσως μετά άλλο ένα.

Μήνυμα πρώτο... το διαβάζω, οκ... Άνθρωποι γύρω μου, φαντάζομαι ειναι καλό για μένα, ίσως.

Μήνυμα δεύτερο. Ο λαιμός κλείνει. Δεν μπορώ να πάρω ανάσα. Γκουχ, τραντάζεται όλο το σώμα. Ο βήχας ξαναγύρισε. Death spike. Τρέχω στο μπάνιο. Δεν θυμάμαι καν πως έφτασα εκεί.

Δεν μπορώ να αναπνεύσω. Τα μάτια μου κοιτάζουν μπροστά αλλά δεν βλέπουν. Είναι σα να κοιτάζουν πιο μπροστά από το μπροστά, απλανές, αόριστο, άδειο.

Σα να έχει η ψυχή μια μπαταρία και να γράφει 90%.

Είναι πολύ το 90. Ναι είναι. Μα δεν είναι αυτό το πρόβλημα, αλλά το 10% που χάθηκε και δεν μπορεί ποτέ ξανά να ανακτηθεί.

Μπορείς να το δεις στα μάτια ενός ανθρώπου, πως έχει χάσει ένα κομμάτι της ψυχής του, πως δεν θα το πάρει ποτέ πίσω. Σαν τα φώτα να είναι αναμμένα στο σπίτι, μα να μην είναι κανείς μέσα.

"Ηρέμησε" μου λέω "μην πανικοβάλλεσαι, ψυχραιμία...δε σε έφερα ως εδω για να τελειώσει εδω... Ηρεμία... Για να πάνε όλα καλά."

Το ένα πόδι μπρος απ τ' άλλο, ένα βήμα και μετά άλλο ένα.

Έφτιαξα στον εαυτό μου έναν ωραίο καφέ και τον απολαμβάνω χωρίς να σκέφτομαι κάτι.

Όλα θα πάνε καλά.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
n5xtyl33b-X1twesudo1-500-1.gif
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
i_saw_that_karma.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
278133233.jpg
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ήλθον, είδον και απήλθον.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
O1scwxupo.jpg
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1651656494777.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
Όταν το Ανθρώπινο μέρος μου περιβάλλεται από Χάος, αβεβαιότητα, καταφεύγει στο άλλο μισό της Μηχανής.

Ο Χρόνος τελειώνει, τα όρια στενεύουν, οι αβεβαιότητες πρέπει να γίνονται βεβαιότητες. Οι διακόπτες μου κατεβαίνουν ο ένας μετά τον άλλο...

**click**


"Free will scuttles in the swamp of fear. Do not fear the word".

End of line;

**New command.

Resume function;
Resume function;
Resume function;
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,440 μηνύματα.
And I hope you feel, every ounce of happiness, all the love.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βαρέθηκα. Κουράστηκα να εξαπατώμαι εθελοντικά. Να επιδιώκω να δώσω ό,τι έχω και να μένω πάντα με ό,τι μου απομένει, στο τέλος...

Χόρτασα από μεγάλα λόγια. Δεν χρειάζομαι άλλα στη συλλογή μου. Όμως έμαθα από αυτά. Κατάλαβα πως τα λόγια, που κάνουν θόρυβο, πρέπει να τα φοβάσαι. Πείθουν πολύ, μα κρατάνε λίγο. Γιατί οι προσωρινοί άνθρωποι διδάσκουν μόνιμα μαθήματα.-
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
i-am-not-like-the-others-the-others-32832497.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
277563256.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
My burning sun will someday rise ...
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1651733882446.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
278191154.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
den eixes tipota.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Μην εμπιστεύεσαι κανέναν.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
276175729.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top