Σκέψεις... III

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεμένα-χέρια-απομονωμένο-ευκό-47091165.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Τις μεγαλύτερες εκπλήξεις κατέστρεψαν οι προσδοκίες μας !
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
277804648.jpg
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άνεμος αυτά που έζησες εξω από το δικό σου "σπίτι" , σταθμός ότι εχεις και ζεις μέσα στο δικό σου σπίτι

Πραγματική ευλογία!

Screenshot_20220506-084559_Google.jpg
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήκω ορθιος ,ύψωσε αναστημα ,δειξε τι αξιζεις ,κοιταξε τον στα ματια και τοτε μονο πεσμου αν εχει το θαρρος να στο κανει αυτο ;)
Οσο σκυβεις και προσκυνάς τοσο περισσοτερα πισώπλατα θα δεχεσαι .
Υπεύθυνος εισαι εσυ και μονο εσυ για οτι εχεις στην ζωη σου μην το ξεχνας αυτο,ακομα και αν χρειαστεί να δειξεις στον εχθρο σου οτι οντως τον αγαπας και δεν τον φοβασαι γιατι και μεσα απο αυτον κατι παίρνεις !
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Το μιούζικαλ δεν τελειώνει, μέχρι να τραγουδήσει η παχουλή κυρία.

Και τυχαίνει να είμαι και παχουλός, ενίοτε και λίγο κυρία μέσα μου.


Hau ab!
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με κλάματα και απειλές
μ’ ανοησίες και ψευτιές
σκηνές τα βράδια όπου γυρνώ
και μια θηλιά ως το λαιμό.
Με πνίγεις...

M’ αφορισμούς και με λυγμούς
με φόβους και μ' εκβιασμούς
κρατάς στο χέρι τα κλειδιά
μου φαρμακώνεις την καρδιά.
Με πνίγεις...

Πατάς εκεί όπου πατώ
χώρο μού παίρνεις κι ουρανό
νομίζεις τάχα πώς πονώ
μα σου το λέω δεν ξεχνώ...
Με πνίγεις. Πολύ...
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1651855554753.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
population_irreplaceable.jpg
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1651939982782.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
c4b8082dce.gif


Χρόνια Πολλά στις μανούλες
που έχουν την τιμητική τους σήμερα (και που λατρεύουμε να παιδεύουμε).:D
374568.gif
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
peaky9.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,236 μηνύματα.
20220508_153105.png


Συνήθως "κοροιδεύω" τέτοιου είδους κειμενάκια, γιατί τα βρίσκω περιττά μελό για τις προτιμήσεις μου. Ωστόσο αυτό με άγγιξε, επειδή έχει μία μεγάλη δόση ρεαλισμού μέσα του.

Δεν ξέρω αν θα ήθελα κάποια στιγμή στο μέλλον, γιατί τώρα δε θέλω με τίποτα, να γίνω μητέρα, αλλά μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να το θελήσω και να μην μπορέσω κάτι με πιάνει.
Πφ δεν ξέρω είναι περίεργη η ζωή. Πώς ξεκινάμε από από δύο μικρά κύτταρα που συνενώνονται και δημιουργείται το ζυμωτό και φτάνουμε να είμαστε ένας ολόκληρος οργανισμός από πολλά πολλά κύτταρα;

Κλείνοντας θα πω πως μου φαίνεται τόσο δύσκολο το να κυοφορήσεις ένα παιδί που δεν μπορώ να διανοηθώ πόσο ακόμα πιο δύσκολο είναι να το μεγαλώσεις, αφού το γεννήσεις εννοώ, γιατί κατά την κυοφορία όλα γίνονται από μόνα τους τόσο μαγικά. Από βιολογικής απόψεως είναι απολύτως εντυπωσιακό αυτό το φαινόμενο.

Πφ κλείνω όντως εδώ, δεν ξέρω τι έγραψα παραπάνω και ούτε που το ξανακοιτάω, απλά μου βγήκαν τόσο φυσικά και αβίαστα όσα έγραψα :P
Θα το αποθηκευσω για να δω σε πολλά πολλά χρόνια, αν είμαι ακόμα μέλος φυσικά, τι θα έχω απογίνει :bleh:
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1652027540632.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
275193767.jpg
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
Screenshot_20220507-193642_Instagram.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top